Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Gép újraindul. Miért? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#301) Rudee775


Rudee775
csendes tag

De egyébként ha jobban dolgozik a gép pl. játék akkor jobban is dolgozik a cpu is , ami annyira befolyásolja a fogyasztást hogy a táp rebootol? Ez lehet a gond ?

(#302) Calibos válasza Rudee775 (#301) üzenetére


Calibos
addikt

Természetesen így többet vesz fel a tápból.
Milyen márkájú a tápod? Lehet a gépedben 400wattos is ha meg nem minőségi a táp bekavarhat!

Hiába találgatsz, hogy mi lehet a baj, kénytelen leszel egyenként letesztelni az alkatrészeket!


(#303) ANT válasza Rudee775 (#301) üzenetére


ANT
őstag

Sulinetes cuccokba általában a létező leggagyibb tápot rakják (tisztelet a kivételnek - ha van! :DDD .) Pillekönnyű szar, és a leadott telj. is elég messze lehet a címkén lévőtől. Sztem is tápot cserélj először.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#304) MaddeNNNN


MaddeNNNN
őstag

A srác gépében egy 300-as Codegen van, amit én nem neveznék tápnak. :DDD

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#305) Rudee775


Rudee775
csendes tag

Nha fasza. akkor egy új tápot be kell iktatnom. Meg most akarok az ünnepekre venni uj ramot természetesen minőségit és szint ugy a tápból is minőségi és majd akkor kiderül mi a gond. thx a válaszokat

(#306) Rudee775


Rudee775
csendes tag

Egyébként így estére teljesen megadta magát a tápom, 3 szor próbáltam bejönni winbe mind 3szor ujraindult most levettem 2500 mhz re és 1.3 feszkóra és igy birok kicsit gépezni de mindenképp kell vennem vmi faszát. THX sulinet

(#307) Jarod1


Jarod1
addikt

Üdv, Az everest a -5 V helyett -7,7 V ot lát. lehet ezen állítani a tápon vagy a biosban?

(#308) Norbo03 válasza Jarod1 (#307) üzenetére


Norbo03
őstag

Hali!

Ez szoftveres mérés ami nem hiteles. Ezt multiméterrel kéne megmérni az lenne a hiteles. Ez ugy müködik h a proci az SM buszon keresztül olvassa ki az érzékelőbe lévő adatot ami nem hiteles.

(#309) Fix


Fix
tag

Jah csak érdekesség kedvért hagyosszam meg mindenkivel miért nem érdemes occo RAM-ot venni.
Nagyon régen össze állítottam egy konfit és egy kis idő után mindíg ujra indult a gép, de nem rendszeresen, játék közben, tv nézegetés közben stb.
Vettem egy uj tápot de nem javult a helyzet.
Vettem egy uj RAM-ot, és minha elvágták volna a jelenséget.
Minthogy később kiderült a RAM egyik cellája sérült volt, a RAM teszteken hiba nélkül átment de a müködése nem ezt igazolta.Valoszinüleg amikor egy-egy program elérte azt a cellát akkor a kék halál.

Aki utoljára hagyja el az országot, az kapcsolja le a villanyt. A tudás bűn, de nyugodj meg te ártatlan vagy. Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#310) Seraph 16


Seraph 16
őstag

Már Néztem egy csomó topicot, de még nem találtam olyan jelenséget, mint ami a gépemmel történt. A gép vadi új és eddig ment is többé-kevésbé normálisan, de tegnap óta elkezdett újraindulgatni :Y . Van, h belép a windowsba van, h odáig sem jut el, sőt még a bios beállítások közben is újraindul, és nem úgy, mint a resetnél, hanem először kattan egyet aztán leáll, majd kis idő múlva magától elindul. Van, h iszonyat gyorsan kapcsolgat ki -be-ki-be. Ekkor mindig frászt kapok és lekapom az áramról :Y

Mellesleg egyszer úgy indult a gép, h ezt írta ki: ''overclocking failed'' , de a gép még egy hetes sincs és eszem ágában sem volt tuningolni. Teljesen szűzen jött a házhoz, mindent automatikusan állított be.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#311) bebar válasza MaddeNNNN (#304) üzenetére


bebar
aktív tag

A régi gépemben egy ilyen táp volt, de nem kamuzok, ha 3X újraindult másfél év alatt, és AMD 3400-as proci, 1 giga RAM.

Picit atomreaktor hangja volt, talán ennyi hozható fel ellene! :DD

[Szerkesztve]

(#312) Jarod1 válasza Seraph 16 (#310) üzenetére


Jarod1
addikt

Szeva, Nekem is jelentkezett még régen ez a hibajelenség, dettó ugyanez volt, A Ramok megmozgatásával megszűnt a gond :C :DD

(#313) Seraph 16 válasza Jarod1 (#312) üzenetére


Seraph 16
őstag

Hát haver... eddig senki nem tudott segíteni. Most megnéztem a ramokat és máris észrevettem, h úgy vannak berakva, h csak single-channelben mentek :W . Picit átrendeztem őket, azóta megnéztem everest-el és már dualban mennek, ráadásul magasabb órajelen is és azóta még csak újra sem indult a gép (ezt gyorsan lekopogom) ;] :DD

So THX very much :C

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#314) domi007


domi007
őstag

Hy everyone,
Nagy problémával állunk szemben. A szitu ez:
Haverral beültünk a suliban az infótermbe, és elkezdtünk szkennelni. Háát, amint annak meg kell esnie: kifagy a program, majd a win. Haver mondja: Kinyomja a bekapcsológombbal, aztán benyomjuk, majd meglátjuk, mi lesz.
Meg is tette.
Az eredmény: a gép azóta érdekes jelenséget produkál: elkezdi betölteni a win-t (xp), majd a kis kék hernyók után egy pillanatra felvillan a bályos kékség, de olvasni sincs idő, máris újraindul.

Any help?
DOMy

HELP!!HELP!!

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#315) (Bundás) válasza domi007 (#314) üzenetére


(Bundás)
addikt

Rendszer visszaállítás?

(#316) Jarod1 válasza domi007 (#314) üzenetére


Jarod1
addikt

Csökkentett módba próbálkozz Bootoláskor F8 at kell nyomni.

(#317) domi007 válasza Jarod1 (#316) üzenetére


domi007
őstag

Helloka,
Csökkentett módban villog egy ideig a kurzor felső sarokban, majd újraindul...
Rendszervisszaállítás: csak ha már bejött a win, akkor megy.

Most mindenesetre futtaok egy memtestet, hátha!

DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#318) (Bundás) válasza domi007 (#317) üzenetére


(Bundás)
addikt

Legutolsó helyesbeállítások, akkor...

(#319) domi007 válasza (Bundás) (#318) üzenetére


domi007
őstag

Dettó!
Újraindul...

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#320) tope válasza domi007 (#319) üzenetére


tope
addikt

Próbáld ki, hogy (már ha tudod, lehetőség van rá) ''szétszedni'' majd újra összerakni, mert tapasztaltam már furcsa jelenségeket és ez általában megoldotta a problémát, bár előfordult, hogy 1 hét múlva tropa lett az alaplap, meg miegymás.

[Szerkesztve]

(#321) (Bundás) válasza domi007 (#319) üzenetére


(Bundás)
addikt

Akkor hamisítsátok meg a jelenléti ívet! :DDD

Esetleg húzzál le minden felesleges eszközt, scanner, nyomtató, egér ;], miegymás. Úgy mit csinál?

(#322) user12


user12
őstag

Vagy ''egyszerűen'' csak a vindóz lelkivilága kavarodott meg. Keresel egy ugyanolyan gépet a teremben > registry-t lemented > bemásolod a beteg gépre. Ha szerencséd van, ennyivel megúsztad....

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#323) ates84


ates84
tag

Sziasztok!


SEGÍTSÉG!

Állandóan újraindul a gépem! Ma már 5-ször fél óra alatt - tegnapelőtt 3-szor 15 perc alatt - előtte pár héttel csak 1-2-szer elvétve! Volt hogy resti után beboot-olt a windows, de a nod32 még mielőtt betöltődött volna restartolt a gépem.

Miért van ez? Memóriahiba? Táp? Alaplap? Vírusra meg szoftverhibára nem gyanaxom, mert a winfos 1 hete lett újratéve és az előtt is volt resti 1-szer 2-szer meg most is...

Most szétszedtem a gépet és kivettem a tv-tunert, hogy legalább az ne fogyasszon vagy ilyesmi. Most kb 20 perce nem volt resti. A gépemben egy kb 5 éves 300 w-os Codegen táp van. :S


Ha a táp romlott el akkor milyet vegyek? 5 ropinál többet nagyon nem akarok rááldozni!


Hőmérsékleteim (reggel 9 óta megy a gép a restiket és egy 5 perces szünetet beleértve)
CPU: 35-42 °C
GPU 35-39 °C
alaplap: 25 °C
HDD: 34 °C

Everest:
A memória írás olvasás és késleltetés teszt a szokásos eredményeket hozta.

A tápra a következők vannak rákötve:
- egy HDD
- egy rack (nincs bekapcsolva)
- egy dvd író
- meg egy 12 V-ot fogyasztó Zalman GPU cooler

Alaplapon (PCI slotokban)
- hálókártya
- tv-tuner

+ egy Geforce 6600GT AGP



Pls segítsetek! Thx előre is

AMD Phenom II 720 BE | AC Freezer 64 Pro | ASUS M4A78 PRO | GEIL Ultra 4096mb | SAPPHIRE HD4850 Vapor-X 512mb | SAMSUNG SATA2 500gb | SAMSUNG SH-S223 | GIGABYTE SuberB 460w | GIGABYTE GZ-X1

(#324) Jodanovich válasza ates84 (#323) üzenetére


Jodanovich
aktív tag

:)) szerintem szedszét darabokba a géped és mikor már csak az alaplapba az elem van akkor azt szedki bios t meg resetre és vársz vele kb fél órát és összerakod a gépet szerintem ez után nem lesz semmi baja... :)) remélem tudtam segíteni, írj majd 1 privátot h ment e a dolog!

Life is Short... Ride Hard!!!

(#325) (Bundás) válasza ates84 (#323) üzenetére


(Bundás)
addikt

Igen, a tápod okozhatja a problémát, mivel még a 6600 GT-nek se elég igazán...

FSP 300 Wattos tápegység bőven elviszi a gépedet, újonnan 6.000 Forint környékén van.

(#326) Jodanovich válasza ates84 (#323) üzenetére


Jodanovich
aktív tag

télleg most h így olvasom bundás üzijét mekkora tápod van?

Life is Short... Ride Hard!!!

(#327) Skica válasza ates84 (#323) üzenetére


Skica
őstag

6600GT minimum 350W táp kell, cseréld és nem lessz gondod többé. :R

.: No Comment Grp:.

(#328) ates84


ates84
tag

egy 300 w-os Codegen kb 5 éves. Én erre gyanakszom

AMD Phenom II 720 BE | AC Freezer 64 Pro | ASUS M4A78 PRO | GEIL Ultra 4096mb | SAPPHIRE HD4850 Vapor-X 512mb | SAMSUNG SATA2 500gb | SAMSUNG SH-S223 | GIGABYTE SuberB 460w | GIGABYTE GZ-X1

(#329) Jodanovich válasza ates84 (#328) üzenetére


Jodanovich
aktív tag

pl ez [link]

Life is Short... Ride Hard!!!

(#330) Athis válasza ates84 (#328) üzenetére


Athis
tag

én egy 400W Cheifet javaslok. az enyémen van 4 vinyo 2 dvd meg egy x1600 as kari és tökéletesen müxik.

BURN BABY BURN.

(#331) Jodanovich válasza Athis (#330) üzenetére


Jodanovich
aktív tag

chieftech mióta van meg ?

Life is Short... Ride Hard!!!

(#332) ates84


ates84
tag

Nekem max 2 vinyó lenne rákötve a gépre meg egy optikai meghajtó. A chieftec meg ugyan a legjobb, de drága... mint atom.

AMD Phenom II 720 BE | AC Freezer 64 Pro | ASUS M4A78 PRO | GEIL Ultra 4096mb | SAPPHIRE HD4850 Vapor-X 512mb | SAMSUNG SATA2 500gb | SAMSUNG SH-S223 | GIGABYTE SuberB 460w | GIGABYTE GZ-X1

(#333) (Bundás) válasza ates84 (#332) üzenetére


(Bundás)
addikt

Jó lesz neked az FSP 300 vagy 350-es példánya. Ennél olcsóbban már csak használtan kapsz megfelelőt, ha találsz.
Ne is nézzél vissza, mert csak összezavarnak, fuss, menekülj! :D

Jodanovich: szerinted nem elég neki? Cserére szorul? :)

(#334) ates84


ates84
tag

Konkétan ez a márkanév, hogy FSP? A codegen tényleg ilyen sz*r? Azt ne vegyek?

AMD Phenom II 720 BE | AC Freezer 64 Pro | ASUS M4A78 PRO | GEIL Ultra 4096mb | SAPPHIRE HD4850 Vapor-X 512mb | SAMSUNG SATA2 500gb | SAMSUNG SH-S223 | GIGABYTE SuberB 460w | GIGABYTE GZ-X1

(#335) WillChi válasza ates84 (#334) üzenetére


WillChi
senior tag

FSP - [link]

A Codegen tápot használni nem éppen életbiztosítás. :U

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#336) (Bundás) válasza ates84 (#334) üzenetére


(Bundás)
addikt

Igen ez a márkanév, FSP. Nagyobb nem kell, bőven elég a 300 Watt, mármint FSP-be!
A Codegen egyrészt tényleg ilyen szar, nincs benne védelem, nem adja le a ráírt adatokat, stb.
Másrészt a 300 Wattos Codegen-ed 5 éve készült, amikor még más követelményeknek próbálták megfeleltetni. Már egy ideje a 12 Voltos ágat szippantják a videókártyák, eme táp készítésének idején ez nem volt követelmény.

Ne engedd, hogy rábeszéljenek Deer, Mercury, Q-tec és hasonszőrű példányokra. Ragaszkodj a fent említett táphoz, mert ennyi pénzért jobbat nem találsz. ;)

(#337) Jodanovich válasza (Bundás) (#333) üzenetére


Jodanovich
aktív tag

szerintem az fsp be elég a 300 watos is de épp 350 eset találtam, meg h ő is milyet fog találni...

Life is Short... Ride Hard!!!

(#338) Jodanovich válasza ates84 (#332) üzenetére


Jodanovich
aktív tag

ja csak mellékesen nem a chieftech a legjobb én szerény személyem szerint a jó rég be vált enermax hoz ragaszkodom....

Life is Short... Ride Hard!!!

(#339) (Bundás) válasza Jodanovich (#337) üzenetére


(Bundás)
addikt

Azon hozzászólásomat a a 331-esre [link] reagálva írtam. Mindkettőt könnyű szerrel be lehet szerezni, de valóban szinte egy árban vannak.

(#340) Jodanovich válasza (Bundás) (#339) üzenetére


Jodanovich
aktív tag

akkor meg jobb a 350 W nem?

Life is Short... Ride Hard!!!

(#341) (Bundás) válasza Jodanovich (#340) üzenetére


(Bundás)
addikt

Amit talál olcsóbban szerintem. Szinte egy ár = 500-1000 Forint eltérések azért lehetnek. :)

mod: /OFF, ennyit az újraindulásokról! :D

[Szerkesztve]

(#342) ates84


ates84
tag

Egy alap Chieftec 400W-os 24 tűs tápot néztem ki magamnak. 10 ropi körül van.
Jó lesz később is.

A chieftec-et nem szokták szidni...

Nos?

AMD Phenom II 720 BE | AC Freezer 64 Pro | ASUS M4A78 PRO | GEIL Ultra 4096mb | SAPPHIRE HD4850 Vapor-X 512mb | SAMSUNG SATA2 500gb | SAMSUNG SH-S223 | GIGABYTE SuberB 460w | GIGABYTE GZ-X1

(#343) (Bundás) válasza ates84 (#342) üzenetére


(Bundás)
addikt

Tökéletesen megfelel az is.

(#344) Jodanovich válasza ates84 (#342) üzenetére


Jodanovich
aktív tag

akkor itt vagyok én! én szidom tápba szar! ;] ENERMAX FOR3VER

Life is Short... Ride Hard!!!

(#345) Athis válasza Jodanovich (#331) üzenetére


Athis
tag

ugy kb1 éve.

BURN BABY BURN.

(#346) Athis válasza ates84 (#332) üzenetére


Athis
tag

Táp PS Chieftec 350W OEM (GPS-350BB-101L), 12cm, 350W, 8 448
Táp PS Chieftec 400W OEM (GPS-400AA-101A), P4, ATX12V 2.0 PS, aktív PFC, 1db 12cm 12 384

És mind a kető uj és garis (boltban)
Szerintem nem annyira drága
De te döntesz

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

BURN BABY BURN.

(#347) Athis válasza Jodanovich (#331) üzenetére


Athis
tag

Ja és sorry elirtam de mit számit egy bethű ugyébár.

BURN BABY BURN.

(#348) ates84


ates84
tag

Az nem lehet, hogy a memóriával van baj vagy az alaplappal?

Mert az az érdekes nekem, hogy nem feltétlenül akkor indul újra a gép, ha megnyitok egy plusz programot vagy elindítok pluszban vmit, hanem csak úgy. Pl. megy egy film és restart, vagy bebootol a win. és egyből restart vagy win boot közben (amikor mennek a kék csíkok a win. felirat alatt).

Vagy táphiba esetén is lehetségesek ilyen tünetek? Vagy egyéb hardver lenne a rossz?
Mit gondoltok?


Egy éves az egész gép. A konfig olvasható az aláírásomban.Semmi sincs húzva - hőmérsekletek is rendben.


[Szerkesztve]

AMD Phenom II 720 BE | AC Freezer 64 Pro | ASUS M4A78 PRO | GEIL Ultra 4096mb | SAPPHIRE HD4850 Vapor-X 512mb | SAMSUNG SATA2 500gb | SAMSUNG SH-S223 | GIGABYTE SuberB 460w | GIGABYTE GZ-X1

(#349) (Bundás) válasza ates84 (#348) üzenetére


(Bundás)
addikt

A tápegységet mindenféle képpen cserélni kéne. Ha csere után is fennáll a probléma futtass le egy Memtest-et első körben.

mod: igazi magamutogató kocka arcok vannak a weblapodon! :D

[Szerkesztve]

(#350) safy válasza ates84 (#348) üzenetére


safy
tag

Az én esetem: Adott 1 gép ami betonstabilan megy....1x gondoltam egyet, kicseréltem a videókártyát: beteszem ,semmi, kiveszem beteszem, semmi...már kezdtem ideges lenni...újra megpróbáltam...jóóó! Örültem, ezek után ne mis jött elő csak néha, de főképp indításnál.A végén már randonban fagyott,resetelt.Meguntam, elvittem szerelőhöz, hagy cserélgesse ő az alkatrészeket.Miután kicserélte a tápot, minden gond megoldódott.A lényeg: nem hülyeség cseretápot kérni, és próbálgatni. mivel hülye dolgokra képes..

Xbox one X + LG oled 65" c2

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Gép újraindul. Miért? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.