Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Gép újraindul. Miért? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1501) fbeni91 válasza CoolMan (#1499) üzenetére


fbeni91
tag

Üdv. Segítsen valaki! MSI K7N2 Delta Csak ide csatis!! 462-es foglalatú!

Hömérséklet rendben!Vissza jumpolva minden az eredeti biosz be állításra! minden stimmel! de a gép akkor is magától csinál egy reset indulást! se kék halál se semmi!! Úgy érzem h a ramok kicsit melegednek! Alap gyári Beállításként is 2.7Voltot kapnak! DDR3 400MHz ramok!
Ram feszkóját vegyem lentebb? Vagy mit tegyek! a gép 40-45fok között mozog! Gyári hűtője sajnos kevés neki! most a proci 160MHz 1.75V Kap! Mi a fene lehet a baj? Már megőrülök tölle!!! :W :W :W :W :W

Helyesírásért Bocsi. azt ne nézzétek! :S :S

(#1502) CoolMan válasza fbeni91 (#1501) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Futtass egy memória tesztet ezzel.
Amúgy abban az alaplapban csak a DDR(1)-es ramok a jók. ( a DDR3-at elírtad!)

[ Szerkesztve ]

(#1503) Kabal2


Kabal2
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Gép részletei a tag-emben a "cuccok"nál. Újraindul, véletlenszerűen. Van, hogy 10 napig is kibírja ( pl. a DiabloIII nyílt hétvégét végigjátszottam, nem fagyott. ), van, hogy naponta többször fagy. Böngészőből, üresjáratsból is. Ezt követően fagy a boot alatt, tehát windows 7 betöltés előtt is. Van, hogy hiába indítom újra megint kifagy, ilyenkor a táp billenőkapcsolója ki-be segít csak. Újra akartam húzni a wint, de fagyott a biosban is, ezért nem láttam értelmét. VGAt gariban visszaküldtem, de tesztelték és ok. Ramokat cserélgettem mindenhogy, mindenhogy fagyott. 2 modullal, 4 modullal, sorrendcsere, minden kombináció volt. Memtest ok. HDD sentinel nem mond hibát, eseménynaplóban csak KernelPower hibaüzenet, everest szerint semmi sem meleg. Bármit kicserélnék szívesen, ha tudnám, hogy mit cseréljek... 2011 szeptembere óta van a hiba. Előtte hibátlanul ment a gép.Mindent amit azóta raktam bele, kötöttem rá stb. már leszedtem, így is crash-el. Kezdetben úgy fagyott,hogy színes csíkos lett a monitor, azóta pedig volt már instant újraindulás, kékhalál és csontáfagyás is.
Nagyon köszönöm előre is az ötleteket!

''Ha az a bemenő vektor elemei stacionárius tulajdonságú sztochasztikus változók, akkor a w súlyvektor elemei az a korrelációs mátrixának legnagyobb sajátérték vektorához konvergálnak.''

(#1504) CoolMan válasza Kabal2 (#1503) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

"Ramokat cserélgettem mindenhogy, mindenhogy fagyott. 2 modullal, 4 modullal, sorrendcsere, minden kombináció volt. Memtest ok."

Ez most akkor hogyan is? most akkor fagyott vagy nem? de a memtest meg ok? melyik progival tesztelted a memóriát? egyenként is próbáltad?
A helyedben én kérnék kölcsön egy nem GEIL ramokat és egy másik tápot és megnézném így is.

[ Szerkesztve ]

(#1505) Atesz1978 válasza CoolMan (#1504) üzenetére


Atesz1978
senior tag

Sziasztok! Kabal2 ha a táp ki-be kapcsolgatása segít akkor kérj valami ismerősödtől kölcsön egy tápot hátha az a baja!

Atesz1978 felhasználónak 28 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!

(#1506) Kabal2 válasza CoolMan (#1504) üzenetére


Kabal2
tag

Köszönöm a választ! 1 ram modullal még nem próbáltam, szombat óta viszont azzal tesztelem. Csak 1 párral és 2 párral próbáltam, különböző slotokban, minden kombinációban produkált összeomlást. Ezzel igaz, hogy csak azt zártam ki, hogy 1 modul miatt van. Lehet, hogy 2 modul rossz, mind 2 párban van min. egy-egy rossz modul.
Kérek kölcsön nem geil ramot, azzal is tesztelni fogom.
3. lépésben pedig cserélem a tápot.
(Everest memtesztjeit próbáltam ok volt, szervizben pedig úgy tudom a dosos ős eredeti Memtest86 futott rajta fél napig, hiba nélkül.)

[ Szerkesztve ]

''Ha az a bemenő vektor elemei stacionárius tulajdonságú sztochasztikus változók, akkor a w súlyvektor elemei az a korrelációs mátrixának legnagyobb sajátérték vektorához konvergálnak.''

(#1507) Kabal2 válasza Atesz1978 (#1505) üzenetére


Kabal2
tag

Köszi, ram tesztelés után tápcsere jön mindenképp.

''Ha az a bemenő vektor elemei stacionárius tulajdonságú sztochasztikus változók, akkor a w súlyvektor elemei az a korrelációs mátrixának legnagyobb sajátérték vektorához konvergálnak.''

(#1508) hjamal


hjamal
csendes tag

Helósztok!
Egy kis problémám van. A gépem random leáll egyszer csak fekete képernyő. Semmi kék halál semmi vírus és töredezettség mentesítettem is. Ezt a hibát irja:[link]] amikor újra indítanám. Valaki tudna segíteni :F

[ Szerkesztve ]

"Blue is the colour, football is the game..."

(#1509) vbbb


vbbb
őstag

Végül is újraindul. :)

Összeraktam egy új gépet, (Asus P8H61-M LE/USB3 alaplappal) és amióta felraktam rá a legújabb BIOS-t kétszer indul el. Szóval elindítom és 2-3mp után leáll 2-3mp-re és normálisan megint újraindul hiba nélkül. Minden egyes indításnál. Ezen már az új típusú BIOS van, próbáltam állítgatni, de nem sikerült megtalálni mi lehet a hiba.

(#1510) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Sziasztok!

Néhány napja a bekapcsolást követő kb. 2 percben előfordul, hogy újraindul a gépem. Van, hogy betöltődik az oprendszer (Win XP), és közvetlenül utána történik, de van, hogy bootoláskor történik a dolog. Az újraindulást követően pedig gyakran le is vagy, akár a Windows betöltődése alatt. Ilyenkor resetelni szoktam, ami lehet, hogy csak sokadik próbálkozásra oldja meg a problémát.

Amit pedig most vettem észre, valószínűleg ma történt, hogy a tálcán az óra átállítódott: jelenleg 2001. december 31. 21:10-et mutat. :Y

Annyit tudok a gépemről (bár ezt már több hónapja), hogy a hangkártya nem muzsikál megfelelően. (Összeszedi az elektromos zajokat, és hallani a zörejeket a fülesben.)

Mi okozhatja az újraindulásokat és a fagyásokat? Lehet, hogy szoftveres (vírus?) forrása van?

(#1511) MZsoltee válasza Apollo17hu (#1510) üzenetére


MZsoltee
veterán

Először próbálj egy vírus keresőt, ha az nem segít akkor win reisntall ha az sem akkor jön a hardverek átnézése.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#1512) Apollo17hu válasza MZsoltee (#1511) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Ez most komoly? A fenti tünetek alapján még tippelni se lehet, hogy mi lehet a probléma forrása?
Nem igazán van kedvem feleslegesen(?) újrahúzni a gépet, elég hosszadalmas folyamat...

(#1513) Zenty


Zenty
őstag

SOS!

Sok mindent tapasztaltam már de ilyet még nem láttam....

a konfig:

proci: Intel Core i3-2120 3.3GHz, 2 mag + Hyper Threading, 3MB cache
alaplap: Gigabyte H61M-DS2 B3 S1155, 7.1ch HD Audio, Gigabit LAN
memória: 8GB Kingston DDR3 1333MHz
merevlemez: SSD 60GB Corsair Force 3 SSD SATA-3
grafika: Intel HD Grapics 2000 (CPU-ba integrált)
ház/táp: ASUS Vento K51 / 400W lenovo
optikai meghajtó SONY AD-7280S 24x DVD-író

a probléma:

Bootol a gép, berakom a windows 7 telepitőjét.
Minden simán, szépen telepít. Befejezi a win teljes telepitését és újra indul.

Erre a gép megint bootol és egy sec alatt sötét képernyő és KIKAPCSOL és újra inditja magát.... és ezt csinálja végtelenségik....

Többször probáltam újra telepiteni a wint de hiába ugyanazt csinálja....

Még a "windows töltéses logoját" sem inditja el, csak sötét kép és újra inditja a gépet.

A win 7 telepitő kétlem, hogy rossz lenne, a régi gépemben simán ugyanezt feltudtam tenni.

Esetleg ssd meghajtóval lenne valami?

A proci hőmérsékletét megnéztem. 30 fok alatt. A táp is jónak tűnik.

Mi lehet a gond?

Nagyon ideges vagyok.... a szervizt mikor felhivtam ők se hallotak még ilyen hibáról és bevizsgálnák a gépet, nah de az 1-2 hét...

nekem a munkám miatt ez nagyon sok idő, most kéne a gép.

Ezért kérnék sürgös válaszokat a problémára.

Előre is köszönök minden segítséget!

Guild Wars - Zenty a survivor

(#1514) CoolMan válasza Zenty (#1513) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Próbáld ki csak egy memória modullal. ( már ha kettő van)
Esetleg ne az SSD-re, hanem egy HDD-re tedd a wint, és végül ha van frissebb bios az alaplaphoz, akkor azt tedd fel.

(#1515) hunvarlan


hunvarlan
aktív tag

Sziasztok. Nekem annyi lenne a gondom hogy elszált az előző lapom ezért vettem egy asrock N68C-S UCC-s alaplapot és valamiért ez nem ismerte fel a 8600gt-t és bele kellet raknom egy másik gépből a 5750-es ati kártyát. Amióta összeraktam azóta folyamatosan ha játszani szeretnék lefagy a gépem de ugy hogycsak ujraindítással lehet. Valaki valami ötlet?
Konfig: AMD 6000+-os proci
Asrock N68C-S UCC lap
550 chieftec táp
ATI 5750-es videókártya
500gb samsung winyó Win7 64bites op rendszer van fenn.

Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#1516) CoolMan válasza hunvarlan (#1515) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Mivel azt írod, hogy játéknál, tehát terhelésnél fagy a géped, ezért szerintem nézd meg, hogy nem-e melegszik túl a proci vagy a VGA. A procin a hűtő jól van felfogatva?
Amennyiben ezen alkatrészek hőfoka megfelelő, akkor próbáld ki másik táppal, egy teszt erejéig.

[ Szerkesztve ]

(#1517) hunvarlan válasza CoolMan (#1516) üzenetére


hunvarlan
aktív tag

Most megnéztem a processzor melegedett mert nem cseréltem rajta zsírt most már nem melegszik de mégis lefagy nem értem mi lehet a baj.

(#1518) MOTOWN


MOTOWN
csendes tag

Sziasztok...Egy AMD Phenom II x4 925-ös procit,meddig lehet húzni biztonságosan?

(#1519) hunvarlan válasza CoolMan (#1516) üzenetére


hunvarlan
aktív tag

Közben kipróbáltam másik táppal is és ugyan az a gond még mindig. Lehetséges hogy az alaplappal lenne gond?

(#1520) CoolMan válasza hunvarlan (#1519) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

A videókari amúgy nem melegedik?
Előbb még a VGA-t megnézném másik gépben is, vagy ebbe a gépbe tennék másik VGA-t.

[ Szerkesztve ]

(#1521) hunvarlan válasza CoolMan (#1520) üzenetére


hunvarlan
aktív tag

A videókari egyáltalán nem melegedik. De mivel nincs másik karim nem tudom megnézni az előző gépben amiben volt ott soha nem csinált ilyet hogy teljesen megfagyott volna ugyhogy mostmár a memóriákat is megnéztem és arra jutottam h sajnos az alaplappal lehet valami de azért még várok ötletekett hátha valaki tud valamit mondani. (nem ment fel 55foknál feljebb soha a kari)

[ Szerkesztve ]

(#1522) Apollo17hu válasza MZsoltee (#1511) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Végül az alaplap volt a ludas. Vettem egyet használtan, kicseréltem, és működik a gép. A Windowsnak semmi baja.

(#1523) FÖNÖK


FÖNÖK
tag

hi!
kérem segítsen aki tud?
A probléma a következő: A gépem random mód újraindul van úgy hogy naponta többször de van hogy csak egyszer. Ha dolgozok és közben az interneten rádiót hallgatok akkor gyakoribb az újraindulás. nem kékhalál hanem kikapcsol és újraindul.
Próbáltam másik táppal, másik alaplappal,másik rendszerrel (xp vin7) és vinyóval. Portalanítás újra pasztázás megvolt. Jelenleg xp-t használok, és nincs húzva a rendszer. A gépem az aláírásban.
Segítségeteket köszönöm.

''fekvenyomásnál a helytelenül megválasztott súly az este könnyen diszkóbalesethez vezethet''

(#1524) CoolMan válasza FÖNÖK (#1523) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Teszteld le a memóriákat, és ha hibát dob, akkor egyesével is. memtest86+

(#1525) bpityusz


bpityusz
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap óta tapasztalom, hogy internetezés közben, ha Firefoxot használok, újraindul a gépem. A Firefox a legújabb verzióra frissítette magát, azóta ez a produkció.
Ha nem indítom el (explorer, chrome, s egyéb alkalmazás, pl. filmnézés megy helyette) a probléma nem jelentkezik. Próbáltam újratelepíteni, registry rendbetétel után, a probléma hasonló.
Core2Duo (E6300) procim van XP 32bit oprendszerrel, 2x2 giga DDR3 Corsair memóriával (2 modulos csomag). A memóriák 1 hónaposak.
Szerintetek mit tegyek? Jól megvoltam a Firefoxxal, de azt hiszem ilyen áron nélkülözöm.

Üdv,
bpityusz

(#1526) CoolMan válasza bpityusz (#1525) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Kérdezd meg a Firefox topikjában ITT WonderCSabo lehet, hogy tud rá megoldást.

(#1527) bpityusz válasza CoolMan (#1526) üzenetére


bpityusz
csendes tag

Köszönöm a választ, áttettem

(#1528) lacko22 válasza Zenty (#1513) üzenetére


lacko22
aktív tag

Szia. Időközben rájöttél hogy mi okozza a fagyást?

(#1529) alphaman0


alphaman0
csendes tag

Üdv mindenkinek, aki a következőkben tudna segíteni arról komolyan mondom elnevezek egy bolygót!! :R

Duke Nukem Forever-t elindítom és még csak a töltőképernyő jött ki, de befagy az egész gép aztán kékhalál üzenettel újraindul, mi lehet a probléma?

- a Játék eredeti
- régebben Win XP-n futott, nem volt vele baj
- a gépem egy atomerőmű, most cseréltem ki benne fontos dolgokat pl videókártya, alaplap
- Ugyanezt csinálja a CoD MW3-nál is, de más játéknál nem
- MW3 al idáig mindíg normálisan tudtam játszani nem volt vele gond..
- Steam-et is ujraraktam párszor, a játékokat is..

Mikor lefagy van mikor be ad kékhalált is, ami azért érdekes, és irritáló, mivel hogy tél óta 150 e forintom van benne és kb mindent kicseréltem benne. De ugyanakkor win7 -en ment az MW3 normálisan, ujraraktam a win7-et hogy jó legyen, és utána már az MW3 is töltőképernyőnél befagyott.. duke nukemmel pedig xp-n tudtam játszani. Talán valami hardware-es probléma lehet? :W

Konfig:
- Rendszer: Windows 7 Ultimate 64 Bit SP1
- Proci: AMD FX 6-core
- Alaplap:Gigabyte 970A-UD3
- RAM: AMD Memory DDR3 4GB
- Videókártya: Gigabyte GeForce 9600 (minden tökéletesen fut ezen a karin, még az MW3 is. Most vettem bele egy GeForce GTX 560-as kártyát, csak mikor beraktam a gépbe néha ujraindult mert kicsi volt neki a táp, szóval ideiglenesen visszaraktam a 9600-ast, utána pedig megint ujraraktam a win7-et és aztán már az MW3 sem indul el..)

(Már mindent kipróbáltam amit ajánlottak.. már végső elkeseredésemben írok ide, hátha.. nem tudom mitévő legyek) :F :F

[ Szerkesztve ]

(#1530) CoolMan válasza alphaman0 (#1529) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Első körben én, másik megbízható táppal próbálkoznék. Kérjél kölcsön valakitől egyet.

(#1531) alphaman0


alphaman0
csendes tag

Hát kicsit utána olvasgattam mert már nagyon idegesített, ezért megnéztem steam fórumon, meg mindenhol. Aztán végre találtam valakit, akinek ugyanez a baja volt. A lényeg az hogy valamiért az AMD FX procik még nagyon újak és ez okozza a bajt, de csak valve-os játékoknál. Tehát meg kell várni amíg vagy kijavítják vagyis új patcheket adnak ki a játékokhoz ami rendberak mindent, vagy biosfrissítés, amint kijön a legfrissebb. De még így is van megoldás le kell tölteni az Orochi-CEG progit, és mielött indítanád a játékot, elötte futtatod az Orochi-t, aztán ha elindul normálisan a játék akkor már ki is lehet lépni a progiból. Csak egyszer kell futtatni, viszont ha kikapcsolod a gépet akkor elveszik a változtatás, vagyis ha ujra bekapcsolod, akkor újra futtatni kell a progit. Tehát aki szintén valve-os játékokkal küszködik FX procival annak bátran ajánlom, remélem tudtam segíteni másnak is. :DD

(#1532) madspider15


madspider15
csendes tag

Hello - Nekem az lett most a problémám, hogy játszok mostanság a darksiders2vel. És 1 idő után elmegy minden fekete kép. nagy zugás a hangon és lefagy a gép.. valakinek valami ötlet?

(#1533) CoolMan válasza madspider15 (#1532) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Üdv!
Lehet túlmelegszik valamelyik alkatrész, VGA vagy a CPU. Ellenőrizd a hőmérsékletüket.
VGA -hoz a GPU-Z progit ajánlom.
Meg az aida64-et a többihez.

(#1534) madspider15 válasza CoolMan (#1533) üzenetére


madspider15
csendes tag

lehetséges. köszönöm. akkor új ház...

(#1535) CoolMan válasza madspider15 (#1534) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Nem biztos, hogy túlmelegszik, lehet más a gond de valahol el kell kezdeni, ezért írtam, hogy ellenőrizd a hőmérsékleteket. ( Nem azt mondtam, hogy új házat vegyél. :U )

(#1536) madspider15


madspider15
csendes tag

nem a hőmérséklettel van baj már tegnap megnéztem.

(#1537) madspider15


madspider15
csendes tag

alaplap lesz.. :D

(#1538) CoolMan válasza madspider15 (#1537) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Aha.....és az miből derült ki?

(#1539) madspider15 válasza CoolMan (#1538) üzenetére


madspider15
csendes tag

Abból h 1 gané. FSB 1000 MHz (2.0 GT/s) normális lapoknak 5.2.

(#1540) oaken26


oaken26
csendes tag

Hello!

A problémám a következő: A windows indulásakor a gép fogja magát és kikapcsol. A logó mindig bejön az asztalt már csak ritkán tölti be és egyszer kétszer sikerült teljesen elindulnia is de 1-2 perc múlva ki is kapcsolt!

Amit próbáltam:
- tápcsere (3 táppal próbáltam - egyik sem márkás de másik gépben mindegyik működik)
- memória másik gépből
- videokártya másik gépből (ebben alaplapi van, gondoltam az a hibás de nem)
- kitakarítottam az egész gépet
- hdd másik gépből
- win újratelepítés (addig megy a telepítés még nem vált át grafikus nézetre utána újraindul)
- Hiren's boot cd-ről a WinPE simán fut, ebből Everestel stress test 2 óra alatt semmi hiba ill. még a cd-n található egyéb programokkal is tesztelve (egy dobott ki hibát a memóriára ill. nem indult el a test de nem értelmeztem amit kiírt)
- CMOS reset

Konfig:
Proci: AMD Athlon LE-1600
Alaplap: Abit nf-m2s
Memória: 1GB DDR2 Kingmax 800Mhz
Hdd: SATA Maxtor 80gb
Videokártya és hangkártya az alaplapi.
Jelenlegi táp egy 450W Codegen(tudom nem ajánlott de ez van) próbálva volt egy 500W Codegennel ill. egy 400W Mercury táppal.

Esetleg valami ötlet még valakinek?Alaplapra gyanakodtam volna, hogy ha a WinPE sem jött volna be de így nincs ötletem.

[ Szerkesztve ]

(#1541) CoolMan válasza oaken26 (#1540) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Helló!

Én a helyedben kérnék kölcsön egy megbízható tápot és azzal próbálnám. Mert amivel eddig próbáltad, azok enyhén szólva is ipari hulladék. Az alaplapon nincsen véletlenül púpos kondi?
Esetleg még másik proci, mert azt még nem cserélted.

(#1542) oaken26 válasza CoolMan (#1541) üzenetére


oaken26
csendes tag

Másik gépben jók a tápok attól függetlenül, hogy nem nagy márkák. Egyébként nekem is 8 éve Mercury tápom van és napi 10 órát melózok a gépen és semmi baja szerencsére. Codegen tápot viszont már cseréltem ismerősök gépeiben.
A procit sajna nem tudom másik gépbe átrakni nincs olyan alaplapom, kondik nem púposak de ránézek majd még egyszer.Most 8 órája megy már a gép a WinPE-vel, mentegetem a hdd-ről az anyagokat a biztonság kedvéért.

(#1543) CoolMan válasza oaken26 (#1542) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Rendben, ahogy jónak látod. Azért abban kiegyezünk, hogy azért mert nálad 8 éve megy (szerencséd van :K ) egy Mercury táp, attól ezek és codegen társaik "ipari hulladékok".
Mondjuk a WinPE nem terheli le annyira a gépet, mintha rendes' win lenne rajta szerintem. Kár, hogy nincs csere alkatrészed mert így, nehézkes lesz megtalálni a hibát.

(#1544) oaken26 válasza CoolMan (#1543) üzenetére


oaken26
csendes tag

Persze egyetértünk, mivel tegnap végigolvastam a fórumot én is lefogom cserélni a tápom eléggé sok elrettentő példát olvastam!:)
Most elindult az XP rendesen, 1,5 órája megy rajta a stress teszt és semmi hiba eddig. Eseménynaplóba sajna semmi bejegyzés ezzel kapcsolatban. Újraindítgatni majd most fogom, hogy mindig elindul-e?!

(#1545) CoolMan válasza oaken26 (#1544) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Okés! Nagyon táp hiba "szaga" van szerintem.

(#1546) oaken26 válasza CoolMan (#1545) üzenetére


oaken26
csendes tag

Próbálgattam a dolgokat a következő történt. Amint írtam a gép már ment rendesen, többször újra is indítottam semmi gond majd pihentettem kb 1 órát és ismét ugyanaz a hiba. Így megnéztem még egyszer tüzetesebben a kondikat és az egyik teteje enyhén púpos a többinek semmi baja. Ez lehet akkor a hiba?Gondolom akkor alaplap csere segíthet ezen csak, nincsen profi felszerelésem a forrasztáshoz.
Most is ment 5 percet a WinPE utána már simán megy az XP is.
Nagyon szépen köszönöm egyébként a segítségedet!

(#1547) CoolMan válasza oaken26 (#1546) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Nem kell kukázni az alaplapot, a kondik pár száz forint és egy szaki 2-3 ezerért megcsinálja.
Ilyenkor már viszont érdemes az összes kondit cseréltetni. Szívesen!

(#1548) David199010


David199010
csendes tag

sziasztok!

kis segitségre lenne szükségem:

1,5 éves konfigom van( amd 965-3,4 ghz-4 magos proci, 6gb 1333mhz ram-ddr3, a VGA 4 hónapos- ASUS Radeon HD 6850 1gb, gigabyte alaplap(ma-790fxt-ud5p), tápegység( gigabyte superb 550 watt), samsung vinyo 500 gb

és körülbelül 2 honapja kezdte el csinálni a hülyeségét :), méghozzá azt, h mikor bekapcsolom a gépet és ahol töltené be a ramot ott lefagy és hideg ujrainditás után lép csak tovább, illetve ezután mielőtt el kezdené tölteni a a windowst akkor meg a kép függöleges és vizszintes csikozódást produkál ezek szinösszeállitásai: zöld, fekete, piros, kék---ez a vibrálás 1 maximum 2 tized másodpercig tart és utána jön csak be a windows!
Ja meg most ujonan 2szer csinálta windowson belül, hogy külső vinyorol másoltam egy game-et a gépre és hirtelen fekete kép, majd kékhalálra vált, és valami olyasmit ir h a fizikai memoria vizsgálása [L:/dl/upc/2012-09/18/401467_e9iwbbpbqdxcb6pb_22844_restart_hiba.jpg](IMG:/dl/upc/2012-09/18/401467_e9iwbbpbqdxcb6pb_22844_restart_hiba.thumb.jpg)(/IMG)[/L]történik...ujraindul a gép és ezután minden oké!!! :)
Ezeket a dolgokat van mikor több napon keresztül csinálja van mikor meg semmi baja sincs :(, sajnos nem tudom konkrétan h minek lehet baja:////////////

előre is köszönöm a segitséget :)!
irjatok légyszi, mert fontos lenne nekem, bármilyen ötletet elfogadok és kiprobálok.

üdv

(#1549) CoolMan válasza David199010 (#1548) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szia!

Kérlek ne írjál így! Elég így is.

Vedd ki a VGA-t tisztítsad meg az érinkezőt és a slotot is. Ugyan ezt a ramokkal is tedd meg.
Próbálj ki másik VGA drivert (akár többet is).

(#1550) David199010 válasza CoolMan (#1549) üzenetére


David199010
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm:)

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Gép újraindul. Miért? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.