Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Gép újraindul. Miért? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#151) dscholtz


dscholtz
tag

Sziasztok!

Van nekem egy problémám, tudna esetleg valaki segíteni? :

Nemrég estem át egy konfigváltáson ( lásd adataim ), XP Prof. SP2 van fent, minden szép és jó, egészen addig míg a Strong DC++ vagy a Bitcomet progikat el nem kezdem használni, ekkor ugyanis kb. 2-3-4 óra futás után egyszerűen újraindul a gép.

Csak ezen két progi futása közben, egyébként soha! Mindkettőből a legújabb verzió van fent, ASUS P5WD2 alaplapomhoz is a legújabb driverek, szal teljesen tanácstalan vagyok. A proci terheltségi szintje is teljesen normális közben... Semmi sincs jelenleg húzva a gépen, szóval attól sem lehet.

Beszélgettem már más D930-as procitulajdonossal is, de mindenkinek minden rendben.

Valakinek vmi tippje van esetleg?

Bzzz

(#152) Rive válasza dscholtz (#151) üzenetére


Rive
veterán

Miféle a hálókártya?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#153) dscholtz válasza Rive (#152) üzenetére


dscholtz
tag

Marvell, alaplapi integrált. ( Marvell 88E8001 Gigabit LAN Controller, featuring AI NET2 )

Bzzz

(#154) válasza finest (#148) üzenetére



addikt

Még nem raktam fel az everestet, mer a tököm ki van vele, hogy minden telepítés alatt lefagy.
De még a formatc előtt volt egy ilyen progi a gépemen ami kiírta, a feszültség olyan 1.37-1.44 között ingadozott, ez még normális?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#155) Rive válasza dscholtz (#153) üzenetére


Rive
veterán

Nem melegszik túl? Esetleg nem alaplapi kártyával (normális, nem RTL) kipróbáltad?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#156) dscholtz válasza Rive (#155) üzenetére


dscholtz
tag

Még nem próbáltam másfélével... Szerinted az a szar? Pedig a Marvell az egyik legjobb márka, nem? Mondjuk ha hibás, akor ez nem túl sok mindent jelent... :)

Egyébként nagytorony házam van egy csomó ventivel, szal nem hinném hogy hőgondja lenne a cuccnak... Esetleg még vmi tipped volna?

[Szerkesztve]

Bzzz

(#157) Rive válasza dscholtz (#156) üzenetére


Rive
veterán

Nem tudom, mi a rossz, de én kipróbálnám egy másik kártyával is.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#158) dscholtz válasza Rive (#157) üzenetére


dscholtz
tag

Milyen márkájú kártyát javasolsz? Vagy tökmindegy? 10/100 Mbit azt' kész?

Bzzz

(#159) Csaba_20_ válasza (#154) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Ne a processzor feszültségét nézd, hanem a tápegységét. A processzor feszültségéért az alaplapod felel és a mérőprogram totál féle mutat.

(#160) Csaba_20_ válasza dscholtz (#151) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Ugye még véletlenül se húzott gépnél csodálkozol, hogy nem minden esetben működik megfelelően?

(#161) válasza Csaba_20_ (#159) üzenetére



addikt

Ok, de már sajnos nem tudom, az elöbbit sem néztem, hanem emlékezetből mondtam.
Most visszavittem a tápot, majd holnap megyek érte.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#162) dscholtz válasza Csaba_20_ (#160) üzenetére


dscholtz
tag

Írtam, hogy nincs húzva a gépen semmi. Minden szépnek és jónak tűnik, mégis újraindulgat ennél a 2 proginál... :(

Bzzz

(#163) Csaba_20_ válasza dscholtz (#162) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Igen, de azt is írtad, hogy az adataidnál nézzük a konfigod, ott meg ezt írod: ''930@4,2 Ghz, 2x512 Corsair 667@780, Inno3D 7900GT 540/1840'', ami pedig ellent mond a ''nem húzom'' kijelentésnek. Ezért kérdeztem meg külön. ;)

(#164) Gorneck válasza dscholtz (#162) üzenetére


Gorneck
titán

Csak egy lancsati van ezen a lapon?! Cpu terheltsége mekkora ilyenkor?

Más progiknál tuti nem akad ki?!

Jahh és tényleg jó lenne egy másik hálókarival kipróbálni!


[Szerkesztve]

Gorneck#1239

(#165) dokar válasza dscholtz (#151) üzenetére


dokar
addikt

sztem a tűzfallal és/vagy annak beállításaival van a probléma
ugye nem wines tűzfalat használsz?

extra - SEXRay

(#166) rdi válasza dscholtz (#151) üzenetére


rdi
veterán

Akkor az memória vagy a címzett hardver szerintem.
Egyébként programhibáknál nem túl gyakori az ujraindulás, mondjuk szabálytalan memóriacímzés, vagy eszközcímzés jelen esetben a hálókari. És hát használja a progi a procit is ugye..., valamint ment a merevlemezre is.
Ellenörző programok voltak már ?
Másrészt logikusan kipróbálható más dc++ klienssel is, illetve egy kölcsönkért hálókártyával.

Fej! Tor! Potroh!

(#167) dscholtz


dscholtz
tag

Nah, Zonealarmot használok, Nod32-vel karöltve. Úgy is próbáltam már többször, hogy mindkettőt kilőttem, ezeken kívül más futó progi nincs a háttérben.

CSAK ÉS KIZÁRÓLAG a DC++ -nál és a Bitcometnél indul újra, másnál (játék,Filezilla,stb) egyszer sem.

Azt vettem még észre, hogy újraindulás előtt 1-2 másodpercre kirak egy kékhalál képernyőt vmi olyasmi szöveggel, talán hogy tegyek fel új bios-t vagy hasonló, de ezt már megtettem, a lehető legújabb van fent.

Ha a StrongDc++ és a Bitcomet is fut, a proci terheltség 1-2 % körül ingadozik.

Komolyan mondom, ilyet még nem b***tam, kipróbálom egy másik hálókártyával, de ha azzal is ezt csinálja akkor mit tegyek vajon??? :(

Bzzz

(#168) Rive válasza dscholtz (#158) üzenetére


Rive
veterán

Milyen márkájú kártyát javasolsz? Vagy tökmindegy? 10/100 Mbit azt' kész?
Bármi nem-RTL chipes jó. A lényeg a próba, az integrált cucc hibájának kizárása.

Ami még eszembe jutott: ne csak egy slotban próbáld ki. Továbbá ellenőrizni kellene, hogy nincs-e valami erőforrásütközés.

Ui.: ha másikkal is csinálja, akkor reinstall?

[Szerkesztve]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#169) dscholtz válasza Rive (#168) üzenetére


dscholtz
tag

Azmiaz? :)
Mármint az RTL chip? Realtek?

Konfigváltásomkor (2 hónapja) volt reinstall. Arra is gondoltam még hogy feldobok egy Blade-féle [link] XP-t vagy egy Vista Beta-t, hátha...

[Szerkesztve]

Bzzz

(#170) Csaba_20_ válasza dscholtz (#167) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Ha kék képernyőt rak ki, akkor valószínűleg írt az eseménynaplóba is, írd be ide, hogy mit. ;)

(#171) dscholtz


dscholtz
tag

Ööö...hol találom az eseménynaplót? /System vagy hol? :B

Bzzz

(#172) Csaba_20_ válasza dscholtz (#171) üzenetére


Csaba_20_
őstag

#116, #131, [link]

(#173) dscholtz válasza Csaba_20_ (#172) üzenetére


dscholtz
tag

OK, köszi, este megnézem, azt' jól bedobom ide hogy mit írt! :))

Bzzz

(#174) /Bambi/


/Bambi/
csendes tag

Siker, megoldódni látszik a problémám! :)

Asszem addig jár a korsó a kútra amig benem vezetik a vezetékes vizet..?

(#175) Csaba_20_ válasza /Bambi/ (#174) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Leírod nekünk, hogy ez miben nyílvánul meg?

(#176) /Bambi/ válasza Csaba_20_ (#175) üzenetére


/Bambi/
csendes tag

Meglepő, de nem indúl újra... :))
/2napja/

Asszem addig jár a korsó a kútra amig benem vezetik a vezetékes vizet..?

(#177) Norbo03 válasza dscholtz (#169) üzenetére


Norbo03
őstag

Hali!

Igen az RTL az Realtek. ;)

(#178) rdi válasza /Bambi/ (#176) üzenetére


rdi
veterán

varázslat van abba, bárki megláthassa :)

Fej! Tor! Potroh!

(#179) dscholtz


dscholtz
tag

Na, ma reggel megint produkálta a gépem az újraindulást, reboot után gyorsan megnéztem az eseménynaplót, de semmi :(

Szal akkor jöjjön a másik hálókártya, hátha...

Bzzz

(#180) Norbo03 válasza dscholtz (#179) üzenetére


Norbo03
őstag

Hali!

Nincs esetleg erőforrsás ütközés? Hanyadik PCI slotba van a hálókari? Mert a 3.-ik PCI slotba elvileg menni kéne mert ott nem ütközik semmivel se. Mert minden PCI slotnak van egy IRQ vezetéke de az AGP slotnak nincs ezért ugye osztozkodnia kell vlmelyikkel és általába az 1-2-al szokott ugy hogy ha még nem próbáltad más sloltban akkor próbáld ki. Vagy ha íígy se megy akkor jöhet a másik háló kari.

(#181) Rive válasza Norbo03 (#180) üzenetére


Rive
veterán

Integrált periféria :(

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#182) dscholtz


dscholtz
tag

Igen, integrált Marvell. Viszont megfigyeltem még egy érdekességet. Ha beindítom akár mindkét progit (StrongDC és Bitcomet) egyszerre és közben játszom mondjuk, akkor sem indul újra.

Legalábbis még nem volt rá példa. Csak ha fut a két progi közül vmelyik és ''csak úgy van'' a gép. Próbálkoztam már kikapcsolni a képernyőkímélőt is mikor elmentem otthonról reggel, de úgy is rebootol 2-3 órán belül. :( Látom netlimiterrel ugyanis, hogy mikor szakadt meg a netkapcsolat...

Most viszek haza egy 10/100-as SMC-t amin Infineon (?) chip van, letiltom a Marvell-t, így remélem h. jó lesz. De ha nem... :Y

[Szerkesztve]

Bzzz

(#183) Norbo03 válasza Rive (#181) üzenetére


Norbo03
őstag

Hali!

Tenyleg,nem olvastam vissza :B dscholtz esetéleg más kliensekkel próbáltad? Mondjuk halottam már ilyet h ilyen progi futása közben ujraindult a gép de ott se volt rá megoldás h mi lehet.

[Szerkesztve]

(#184) dscholtz válasza Norbo03 (#183) üzenetére


dscholtz
tag

Igen, Bitcometből pl. a legújabb van fent és azzal is csinálja...

Bzzz

(#185) rdi válasza dscholtz (#184) üzenetére


rdi
veterán

és nem lehet, hogy valamilyen suspend hiba ?

Fej! Tor! Potroh!

(#186) dscholtz válasza rdi (#185) üzenetére


dscholtz
tag

Arra gondolsz hogy a gép esetleg szeretne készenlétbe helyezkedni? Minden ki van kapcsolva, még a ''monitor kikapcsolás 20 perc után'' is.

Bzzz

(#187) Fauszt válasza dscholtz (#179) üzenetére


Fauszt
senior tag

szedd már ki a rendszerhiba esetén történő automatikus újraindítás elől a pipát, hogy valami használhatóbb infot kapjunk, amit a kék képernyő fog közölni a legközelebbi ilyen esetnél. :Y
jobbklikk sajátgépre -> speciális fül -> indítás és helyreállítás beállítások...

(#188) dscholtz


dscholtz
tag

Nah, beraktam az SMC-t, kiszedtem az újraindítást, most várok. Ja, azt még nem mondtam hogy este szinte soha nem indult még újra, majdnem mindig délelőtt-kora délután... :))
Hmm, és még mondja azt valaki hogy a számítógépeknek nincs lelkük! :)

Bzzz

(#189) dscholtz


dscholtz
tag

Vannak új fejlemények:

Beraktam az SMC hálókártyát, Marvell-t biosban letiltottam.

Bitcomet-et elindítottam, közben neteztem Explorer-rel.
Behalt a gép, kékhalál lett, sikerült lefotóznom: [link]

Most naplózott is a gép, a szerintem fontosabbak:

''A TCP/IP elérte az egyidejű TCP kapcsolatkísérletek számára vonatkozó biztonsági korlátot.

Az operációs rendszer hibakeresés céljából újraindította a számítógépet. A művelet a következő volt: 0x1000007e (0xc0000005, 0xf057dd07, 0xf74c9824, 0xf74c9520). A memóriakép mentve a következő fájlba: C:\WINDOWS\Minidump\Mini072106-02.dmp.

Aztán 2 hibaüzenet, ez már a reboot utáni naplózás, ezeket mindig kiírja vmiért:

A szolgáltatás (OMSCAN) a következő hiba következtében leállt:
A rendszer nem találja a megadott fájlt.

A szolgáltatás (Remote HID Service) a következő hiba következtében leállt:
A rendszer nem találja a megadott fájlt.''

Szóval ennyit tudtam meg, de mintha a kékhalál kép szerint tényleg vmi hálózati gond lehet...

Előre is köszönöm a tippjeiteket! :R



Bzzz

(#190) DcsabaS válasza dscholtz (#189) üzenetére


DcsabaS
senior tag

A gyanus, indokolatlannak tuno ujraindulasok altalaban a kovetkezo hibakra mennek vissza:
- Bizonytalan tapegyseg. (Kulonosen, ha napszaktol is fugg az ujraindulasok gyakorisaga!)
- Bizonytalan, illetve csak egy adott memoria cim folott bizonytalan RAM. (Halozati programok kozul egyesek egeszen magas RAM cimeket is hasznalnak, ha volna is hely alacsonyabb cimen, ezert erzekenyebbek lehetnek, mint mas programok, akar komoly 3D jatekoknal is.)
- Megbizhatatlanna valt alaplap. (Itt nagyon sok minden akad, ami karosodhat es ujraindulast eredmenyezhet.)
- Plug-and-Play, vagy IRQ konfliktus, akar BIOS szinten. (Esetedben nem valoszinu.)
- Inkorrektul megirt alkalmazasok. (Ez lehet olyan primitiv dolog is, mint mondjuk egy rosszabbul sikerult XviD codec, vagy serult AVI file lejatszasa, stb.)

JAVITAS:
Minthogy a leggyakoribb hibaforras ezen a teren a tapegyseg es a memoria (es mert ezeket a legkonnyebb ellenorizni), ezzel kell kezdeni a vizsgalodast. Persze csere alkatreszek kellenek hozza.

Az alaplap csereje bajos, sok munkaval jarhat, ezert csak akkor celszeru megvizsgalni, ha mar az egyeb lehetosegeket ellenoriztuk.


Ritkan, de elofordulhat, hogy a halozati vezerlovel van valami gond. Foleg a gigabites halozatok kenyesek, pl. a kabelezesre. Masik jellemzo problemaforras a ''Jumbo Frame''-ek hasznalata. Ezek megfelelo mukodesehez mindennek tokeletesen kell illeszkednie, vagyis pl. a halozatba bevont mindegyik szamitogepnek (azonos frame size-zal), illetve a switch-nek, vagy router-nek is, stb. Tunetek eseten legjobb nem bekapcsolni a Jumbo Frame-eket (egyik gepen sem), amig ki nem derul a problema forrasa.

Amugy csatlakozom azokhoz, akik szerint a Marvell jo, illetve az egyik legjobb. Ezzel szemben az RTL8169-es familia pedig olcso. A parameterei alapjan megfelelo lenne (pl. ez is tamogatja a Jumbo Frame-eket 7 kByte-ig), de idonkent misztikus okokbol hibasan tovabbitja/fogadja az adatokat (halozati drive-oknal ''dik full error'' szeru dolgokat produkalva.)
Egy ilyen kartyat ''SMC-re cserelve'' jo esellyel SEMMIT sem tettunk, ugyanis manapsag az SMC kartyakon is leginkabb az RTL8169-es chip van!

Garantaltan mas chipes, es altalaban jol viselkedo - es megfizetheto aru - gigabites halozati vezerlo a D-Link DGE-528T es DGE-530T. (Elobb brutto 4, utobbi brutto 6 kornyeken, pl. az Aqua-nal.)

(#191) Csaba_20_ válasza dscholtz (#189) üzenetére


Csaba_20_
őstag

[link]

[Szerkesztve]

(#192) dscholtz válasza Csaba_20_ (#191) üzenetére


dscholtz
tag

Ühüm. : )
Tehát gyakorlatilag bármitől lehet...

- 5 GB szabad hely van az XP-nek,
- Bios verzió a létező legújabb,
- grafikus illesztő vezérlőprogija? 84.21, próbáljam meg újabbal, ne már...?!
- rossz ram (hát, erre még nem gondoltam, de akkor csak ettől a 2 progitól jön ki?)
- az eszközillesztők valamelyike megsérült (hmm)

Mindenesetre fura, hogy mindkét hálókártyával ezt csinálja!

Egyébként itt egy link az SMC-ről: [link]

Azt hiszem, még annyit tehetek, hogy feldobok egy másik XP-t (Blade Editiont), hátha attól megjavul. Vagy egy Vista-t.

Köszönöm szépen a válaszokat, véleményeket, sokat segítettetek! :R


[Szerkesztve]

Bzzz

(#193) Csaba_20_ válasza dscholtz (#192) üzenetére


Csaba_20_
őstag

- Nvida-nak van már frissebb ForceWare-je, mint a 84.21(bár nem hiszem, hogy ezen múlna, de van)
- Marvell-hez az Asus honlapján elérhető legfrissebb driver van feltelepítve?
- Memóriateszteléshez: [link]

(#194) dscholtz válasza Csaba_20_ (#193) üzenetére


dscholtz
tag

A Marvellhez a Marvell oldaláról szedtem le a legújabb drivert, mert az Asus oldalán 2005/06/27.-ei van fent.
De valószínű hogy nem a hálókártyától van, hiszen az SMC-vel is újraindulgat...

[Szerkesztve]

Bzzz

(#195) Tigi


Tigi
őstag

Sziasztok

Van nekem 1 régi Acorp 810-es alaplapom és szerettem volna vele 1 gépet összerakni, hogy a kislányom tudjon apóséknál is játszani valamivel.
Csak van 1 olyan gondja, hogy az XP telepítés elejénél mikor a billentyűzetkiosztás könyvtárával brékel akkor mindig lekapcsol a gép.
A bill és egér csatlakozót lecseréltem az alaplapon mert eléggé szét volt gyalázval és azthittem, hogy az a baj, de semmi se változott.

Valaki help.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#196) Norbo03 válasza Tigi (#195) üzenetére


Norbo03
őstag

Hali!

Nem lehet h esetleg vlmi tul melegedik? Nézd meg amikor először bekapcsolod a gépet a bios-ba a hőfokokat. Jah feszültség értékek rendben vannak?

(#197) Norbo03 válasza Norbo03 (#196) üzenetére


Norbo03
őstag

Még annyi h próbáld ki azt h huzd le a fölösleges cuccokat optikai meghajtók,salve vinyók, fölösleges PCI karikat vedd ki és így nézd meg h ilyenkor is kikapcsol-e. Jah meg csinál egy CMOS Cleart de azt itt nem hiszem h segít.

[Szerkesztve]

(#198) Tigi válasza Norbo03 (#197) üzenetére


Tigi
őstag

Köszi a gyors választ.
Na most az a helyzet, hogy az alaplap csak simán az asztalon van 1 antisztatikus szivacson és csak a memória, a proci, 1 cdrom és 1 vinyó van rajta.
A proci hőmérséklet induláskor olyan 40 fok a bios szerint ebben a melegben.
Már több táppal is próbáltam, de az az érdekes, hogy mindig ugyanott kapcsol le.
Lehet megpróbálok 1 win 2000-et is feltenni.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#199) Tigi válasza Norbo03 (#197) üzenetére


Tigi
őstag

De próbáltam másik procival is, de az se jött be.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#200) Norbo03 válasza Tigi (#198) üzenetére


Norbo03
őstag

Csak simán lekapcsol és kész? Akkor tenyleg próbáld ki másoprendszer de nem tom az XP mé nem akar rá felmászni.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Gép újraindul. Miért? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.