Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) quasarus válasza Tomix24 (#199) üzenetére


quasarus
tag

Nem tudod esetleg, hogy Adobe premier, vagy After effect-be hogy tudom capture-ölni, behúzni firewirw port nélkül? Mert ugye a samsung HMX H200-on nincs firewire kimenet.

Illetve eme progikkal hogy tudok exportálni olyan file-t amit bluray filmnek tudok kiírni.

Esetleg valaki kijárta már ezt az utat? :R

(#202) Tomix24 válasza quasarus (#201) üzenetére


Tomix24
addikt

Ezeknél a kameráknál már nem onthefly toljuk be firewire porton keresztül a kamerás anyagot a szerkesztőbe mint a Hi8 idejében ;)

Az usb porton keresztül egyszerüen átmásolod a készült file-okat a PC-re, és az import gombbal bedobálja ezután a program önmagába :D Vagy veszel egy 1500FT-os sdhc kártyaolvasót a MédiaMark-ban és akkor a kamerát sem kell áram alá helyezned ekkor.
[link]

Az .mp4 file-ból ha kiírható blu ray lemez képfile-t akarsz nyerni, akkor a legjobb választás a Vegas, a Nero legujjabb változata lehet.Adobe premier, vagy After effect-et nem ismerem, de a legújjabb verziós változatainak biztos van "make a movie" vagy "export", vagy hasonló opciója. De ha Blu ray lejátszód van , akkor inkább AVCHD-ba konvertálnám, mert azt is beolvassák, és sima adat DVD-re ki lehet írni. De inkább ajánlott egy média player (asus oplay, A.c.Ryan, WD TV HD,)

[ Szerkesztve ]

(#203) quasarus válasza Tomix24 (#202) üzenetére


quasarus
tag

Köszönöm! Elég nagy tömörítést csinál a kamera mp4 4gb/31perc, iszonyat a minőségromlás

Lehet hogy a sonynak jobb az AVCHD-je?

(#204) quasarus


quasarus
tag

Melyik a jobb minőségű formátum az mp4 v m2ts

(#205) air válasza quasarus (#204) üzenetére


air
nagyúr

Képre azonos. AVC kódolás van mind a kettőben, 17Mbps-es bitsebességgel. Az MP4-ben viszont AAC-s hang van, az MTS-ben pedig az AVCHD szabványnak megfelelő AC-3.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#206) air válasza quasarus (#203) üzenetére


air
nagyúr

"Lehet hogy a sonynak jobb az AVCHD-je?"

Ennek a mondatnak semmi értelme. Az AVCHD egy szabvány, amit a Sony és a Panasonic dolgozott ki.
A szabványnak megfelelően kódolt képi és hangi tartalomban elvileg nem lehet különbség. Gyakorlatban ha van is, kizárt, hogy érzékelni tudod.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#207) Tomix24 válasza air (#181) üzenetére


Tomix24
addikt

Air! antonijo dobott át neked nyers felvételt? Nagyon kiváncsi vagyok a Pana SD60-ra :K

[ Szerkesztve ]

(#208) Tomix24 válasza quasarus (#204) üzenetére


Tomix24
addikt

Annyi külömbség van az AVCHD és az Mpeg-4 AVC között ha a Samsung-PanaSD60 és Sony kamerákat hasonlítunk, hogy a Sony kamerája 24.000-es bitrátával dolgozik, a Samu és Pana kamerákkal szemben, amik 18.000 körüliben rögzítenek. Csak ebből a szemszögből nézve lehetséges hogy szebb az .Mts a .Mp4-el szemben. :P

(#209) quasarus válasza Tomix24 (#208) üzenetére


quasarus
tag

Köszi mindenkinek. most már tudom, hogy az AVCHD a konténer, és a file kiterjesztése samsungnál Mp4, pana, vagy sonynál M2TS, ha minden igaz, ilyen file kiterjesztés van a bluray filmjeinek mappájában.

A kérdés az, hogy a pana ill a samsung közt mennyii a minőségbeli különbség, amit berántok az adobe premierbe, avagy az after effectbe. Tehát a nyersanyag.

Ha küldtök egy egy nyers filet mind két kamerából ( Samsung HMX-H200, Pana sd60)

csinálok egy blueray exportot mindkettőből, ha lehet nem váltósorost, hanem 24 vagy 25p-s felvételt, akkor kitesztelem, mi lesz a végeredmény.

A sony-t miért utálják ennyire?

(#210) quasarus


quasarus
tag

Na választottam, Panasonic HDC-SD60 ő lesz az. most úgy is akció van az Edigitálnál,
100 600 JMF-ért lehet vinni. kedden hozom.

(#211) quasarus


quasarus
tag

Állítólag a Pana sd60-as maximális kihasználáshoz a memókártyának tudni kell min 17mb/sec-et, ezt írja egy tag az edigit oldalán, aki teszteli már. Na de ez írási sebesség, avagy olvasási?

Ha ez így van ez a kártya szerintetek beleférne? : A-DATA-16

Vagy ez? : A-data32

[ Szerkesztve ]

(#212) Tomix24 válasza quasarus (#209) üzenetére


Tomix24
addikt

Samsung HMX200 nyers: [link]

Pana nyers file-t már kéregetek itt meg a másik forumon: [link]

Min játszod le z .mp4-et? Nagyon exportálgatni akarsz.. Csak kiváncsiság ;)

(#213) quasarus válasza Tomix24 (#212) üzenetére


quasarus
tag

Remélem az adobe premko, vagy az after effectbe be tudom húzni, és majd a végén csinálok mindkettőből vmit :C :DD

(#214) Tomix24 válasza quasarus (#211) üzenetére


Tomix24
addikt

SDHC class-okra van osztva. 1 class 8 Mbit/s.
Vagyis a legjobb 18Mbit/s-es felvételhez (minden maxom a PanaSD60-SamsungHMX200-on)
Egy Class4-es kártya is elég(32Mbit/s) elméletben.

De azért ha az ember gyorsabban akar a kártyáról másolni PC-re , vagy a kamerán akar szerkeszteni közvetlenül(Samsung), akkor Class6 vagy class10 ajánlott.

(#215) air válasza Tomix24 (#214) üzenetére


air
nagyúr

Vagy H204-es szamszung, beépített SSD-vel. :D

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#216) air válasza Tomix24 (#207) üzenetére


air
nagyúr

Szia!

Igen küldött, de nem publikus. :P
Legalábbis azt kérte, hogy ne terjesszem.
Különbséget nem látok a felvételek között. Összehasonlítani szerintem akkor lenne értelme, ha teljesen azonos körülmények között, azonos témáról készítenénk felvételt. Így kicsit olyan mintha az almát hasonlítanám a ribizlihez. (Gyümölcs mindkettő, de egyébként ég és föld.)

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#217) Tomix24 válasza air (#215) üzenetére


Tomix24
addikt

Jó dolog az ssd-csak helyhez kötött. És több a hátránya mint az előnye sajnos(kezdve az ár\érték aránnyl) :K

(#218) air válasza Tomix24 (#217) üzenetére


air
nagyúr

Légyszíves ezt fejtsd ki bővebben! Akár privátban.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#219) Tomix24 válasza air (#218) üzenetére


Tomix24
addikt

SSD Pro - A kamera és a Pc közti másolási sebesség magasabb mint az sdhc-Pc között.(akkor ha a pc-ben is 7800-as fordulatos vinyó van legalább).
SSD hátrány- Ha elromlik,nem cserélhető,csak kamerával együtt.
- Egy sdhc 16gb class10-el vett hmx200 és a beépített ssd-s hmx-204(16gb ssd) között az árkülömbség ~30.000ft.
-Amíg másolsz az ssd-ről megy a kamera,és addigis öregszik a cuccos. sdhc-nél kiveszed a kártyát és kint dolgozol vele a pc-n laptopon, külső kártyaolvasón. El is romolhat akár, nem befolyásolja a kamerát.

[ Szerkesztve ]

(#220) quasarus válasza Tomix24 (#212) üzenetére


quasarus
tag

No a samsungos filet valamiért nem tudom letölteni, de kerestem panás sample-t, m2ts file-t, és nagy örömömre (adobe cs5) premier, és az after efect is remekül kezeli. miután az adott felvételen megtörtént a vagdosgatás, ugyan abban a minőségbe továbbítható after effectbe (export to after effect proyect) m2ts vs m2ts nincs tömörítgetés. ha kész a cucc, akkor mehet az AVS videó konverterbe, convert to bluray, és kész is a bluray mappastruktúra. aztán bd íróba nyers bd-dvd IMG burn és kész a gyári BD-movie :C

25sec 1920x1080 24p m2ts file konvertálás BD-mappastruktúrába 1perc 20mp volt
nem igazán értékelhető a részidő, mivel a felvétellel nem csináltam semmit, csak átküldtem, rendereltem,konvertáltam az adott programokkal.

A tesztet a következő konfiggal végeztem:
Asus Rampage II-Extreme Core I7-920 (D0) 2,88@3,6Ghz 3x2gb DDR3 1600mhz ram Samsung F1 1TB winyo, Ati 5870vga.
Win7-64, CCCP-codec pack. +VLC Player :R

Tomix24@ "Min játszod le az mp4-et?" VLC-player azonnal a nyers filet :R

(#221) Tomix24 válasza quasarus (#220) üzenetére


Tomix24
addikt

Pc-n a splash player-al(ingyenes a lite edition).
De egyébként A.c.ryan médiaplayerrel a tv-re kötve.

(#222) quasarus válasza Tomix24 (#219) üzenetére


quasarus
tag

Még mindig nem tiszta ez az SD kártya választás!
Tomix tudnál nekem konkrét típust ajánlani a panasonic sd60 as kamerához, ami 16gb, és tuti kihasználja maximum a kamera adottságait.

Mivel olvasgattam clas 6-os kártyáknál, több típus, más adatok (írás-olvasás)

(#223) Tomix24 válasza quasarus (#222) üzenetére


Tomix24
addikt

Nincs ám nagy külömbség a gyártók között, meg a kiírt sebességek között.
De ez tuti elég:
Silicon Power 16GB SDHC memóriakártya (Class10)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#224) quasarus válasza Tomix24 (#223) üzenetére


quasarus
tag

Köszönöm! :R

(#225) sly100


sly100
csendes tag

Sziasztok melyik jobb a pannasonic sdr h85 vagy a Sony SR15 kamera ?

Melyiket vegyem meg ???

(#226) kicsim86


kicsim86
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék venni egy full HD kamerát.az lenne a kérdésem hogy mennyi videóanyag fér fel egy 16gb sd kártyára,full hd felbontásban.
Köszi.

(#227) quasarus válasza kicsim86 (#226) üzenetére


quasarus
tag

Szia! Nekem Pana SD60-asom van, és Silicon Power 16GB SDHC memóriakártya (Class10)-et használok, csak Full hd felbontás lehetősége van, és AVHDC konténerbe M2TS-be rögzít.

3 fullHD-s beállítás közt tudok válogatni, a legjobb minőségűben 16gb-2órára elég. a legkisebb minőségben 6h.

(#228) rozmárpapa


rozmárpapa
csendes tag

Sziasztok !

Nemrég vettem egy HD kamerát, és most kezdtem el az első film szerkesztését.
AVS editort használok, de az a baj, hogy minden egyes mentés után, mikor
újra megnyitom a projektet, el vannak csúszva a dolgok, és szint előről lehet kezdeni
a dolgot. Szerintetek ez a program hibája, vagy a számítógépem karcsú, vagy én csi-
nálok valamit rosszul?

(#229) sixtybi válasza quasarus (#227) üzenetére


sixtybi
tag

Én is most vettem SD60-ast.
Azt vettem észre, ha közeli tárgyra zoomolok (8X fölött), akkor tök homályos lesz, nem fúkuszál rá, hiába a makró be van kapcsolva.
Ez normális szerinted?

(#230) Dr.OG válasza kicsim86 (#226) üzenetére


Dr.OG
tag

Ez leginkább a bitrátától függ. 17Mbps esetén kb. bő 2 óra megy rá egy 16GB-os kártyára. Vannak olyan kamerák, amik ennél nagyobb bitrátával is képesek rögzíteni (pl. 24Mbps), ott arányosan kevesebb.

(#231) Dr.OG válasza sixtybi (#229) üzenetére


Dr.OG
tag

Igen, ha jól emlékszem, a használati útmutató szerint a telemakró beállítással 70 centire vagy afölé képes csak fókuszálni, ilyenkor 25x-ös a ZOOM alapból. ZOOM nélkül pedig néhány centiméter (4 körül) a minimális táv.

(#232) sixtybi válasza Dr.OG (#231) üzenetére


sixtybi
tag

lehet el kéne olvasnom végre a manualt? :)
köszi a választ.

(#233) csaba0702


csaba0702
csendes tag

Sziasztok!
Vettem egy sony hx-5v fényképezőgépet ami full hd-s videót készít.
Csináltam pár próba felvételt ami nagyon jó a fényképezőn vissza nézve de ha egy vlc-vel vagy média playerrel szeretném lejátszani a kép csíkozodik és raszteres lesz.
A kérdésem az milyen média lejátszóval lehet ezeket a full hd-s fileokat gond nélkül lejátszani?
Azt hiszem m2ts kiterjesztésük van......

(#234) Tomix24 válasza csaba0702 (#233) üzenetére


Tomix24
addikt

erős gépel , és splash player-el pl.

(#235) Dr.OG válasza csaba0702 (#233) üzenetére


Dr.OG
tag

A csíkozódás oka az 'interlaced' (váltott soros) képmegjelenítés. Ha eredeti méretben játszod le (pl. jelen esetben 1920x1080 fizikai felbontású TV vagy monitor), akkor kevéssé zavaró. Vlc-ben nincs valahol 'deinterlace' opció? Ezt kellene beállítani, ha van rá lehetőség.

(#236) csaba0702 válasza Dr.OG (#235) üzenetére


csaba0702
csendes tag

hú köszi ez működik!!! a váltott sorosságot automatikusra vettem és jó lett.
Nem teljesen de nekem már jó. Köszi Dr.OG

(#237) slamx


slamx
csendes tag

Sziasztok!

Karácsonyi ajándékként egy 40.000Ft körüli kis kamerát szeretnék ajándékozni.
Ami fontos lenne:
- könnyű hordozhatóság
- laikus is könnyen használhassa

amire használnák:
- külsö felvételek készítése (természet, saját kutya, kert, stb)
- szakmai bloghoz belső állványos felvételek (a lényeg, hogy az ajándékozott maga is bármikor fel tudjon venni egy videoüzenetet magáról, ami feltölthető volna mondjuk a youtube-ra...)

Én úgy láttam a kör két gépre szűkült:
- Toshiba Camileo S20
- Kodak Zi8

Nem vagyok otthon a témában így azok segítségét kérném, akik jobban értenek hozzá:
- a kettő közül melyiket volna érdemes megvenni?
- mekkora SD kártya volna célszerű hozzá?
- esetleg volna jobb alternatíva is? Mondjuk, ha a végösszeget 50.000Ft-ig növelem?

Körbenéztem a neten és nekem úgy tűnt, hogy a Kodak videofelvételek terén jobb, míg a Toshiba fényképező képessége terén tűnik inkább ki.
Ti hogy látjátok ezt?

Előre is köszönöm a segítségeteket.

(#238) slamx


slamx
csendes tag

Folyamatosan keresgélek ebben a kategóriában, így egy magasabb ársávban A Toshiba Camileo S30-as is felmerült mint lehetséges alternatíva.
Tehát a következők közül melyik lehetne az optimális választás?
- Toshiba Camileo S20
- Toshiba Camileo S30
- Kodak Zi8

(#239) Dr.OG válasza slamx (#238) üzenetére


Dr.OG
tag

Ebben a cikkben eléggé lehúzzák a Toshibákat:

http://www.origo.hu/techbazis/hightech/20100721-toshiba-camileo-hdkepes-videokamkorderek-tesztje.html

A Kodakról csak egy nagyon rövid magyar nyelvű leírást találtam:

http://videokamera.wordpress.com/2009/07/29/kodak-zi8-hd-mini-digitalis-kamera/

Személyes tapasztalatom egyikről sincs, javaslom, hogy vigyél magaddal SD kártyát, próbáld ki őket valahol, ahol erre van lehetőség, és dönts saját benyomásaid alapján!

(#240) slamx válasza Dr.OG (#239) üzenetére


slamx
csendes tag

Köszi a reagálást, bár nem éppen ilyesmit vártam....;))
Már kezdtem megbarátkozni a drágább Toshiba-val és az S30-as vételén gondolkodtam.
Tucatnyi teszt videot megnézem, nekem mind a toshiba, mind a kodak videói tetszettek.
Most viszont elbizonytalanodtam....:((
Többek közt azért is, mert bár ez ajándék lenne, de mivel a húgomnak szánom, így időnként - vélhetően - én is használhatnám...;)

Lassan itt a Karácsony és most már lassan fogalmam sincs mit vegyek végül....;)

(#241) Dr.OG válasza slamx (#240) üzenetére


Dr.OG
tag

Csak hogy fokozzam elbizonytalanodásod (minél több az alternatíva, annál nehezebb a választás):

Több neves gyártó is belépett a mini/zsebkamera méretben a HD piacra, ez a folyamat már tavaly elindult, az alábbiak kifutó modellek, de még lehet, hogy beszerezhetők (hátrányuk, hogy nem full HD-sek, "csak" 1440x1080-ban rögzítenek, illetve 45 körül van az áruk):

Sony MHS-PM1
JVC Picsio GC-FM1

Idén tovább bővül a kínálat, a két legújabb "üdvöske" (ezek már FullHD-ben vesznek fel, és az áruk is majd' egy tizessel alacsonyabb):

Panasonic HM-TA1
Samsung HMX-E10

Jó, ha tudod ezekről a mobiltelefon méretű kamerákról, hogy elég sok kompromisszummal jár a használatuk, pl. gyenge fényviszonyok között rossz képminőség, optikai képstabilizátor és zoom hiánya, nem rögzíthető állványra ... Ez a béka, amit a hordozhatóságért és a kedvező árért cserébe le kell nyelni. Ha lényeges a "kamerás" kinézet, igényesebb optika, jobb sötétértékek..., akkor lehet, hogy érdemesebb valamilyen memóriakártyára rögzítő, SD-felbontású kamkordert vásárolni.

(#242) rin02


rin02
aktív tag

Sziasztok!
Kameravásárlás előtt állok, és hozzátok fordulnék segítségért. Kinéztem a Sony XR-155-öset, és kérdezném, hogy mit tudtok róla mondani. Pozitívum, negatívum. Igencsak drága, úgyhogy mostmár egy olyan kamerát szeretnék, ami szép képet csinál. Idáig Panasonic SDR-H40-es volt, és legszívesebben a kukában landolt volna, de szerencsére más hasznát vette... Felmerült pár kérdés, mert nekem még új ez a full HD kezelés. Ha van az embernek egy ilyen kamerája, akkor az ugye nagy helyet foglal, tehát kb. 3-4 óra 20Gb. Na most ezt mire érdemes kimenteni, hogy visszanézhessem? A Blu-ray lemezt nem igazán kezeli az itteni lejátszó, és drága is. Ha egy HDD-re mentem a videókat, akkor azt egy sima tévén rendesen vissza tudom nézni? Előbb-utóbb lesz LCD is,de az odébb van.
A lényeg, hogy gyönyörű képe és hangja legyen a felvételnek, ja és a fényérzékelője is rendben legyen (a Panasonic egy kis homályban már szemcsés, pocsék felvételt csinált).
Szerintetek tudja ezeket ez a kamera? Még a fényképező része is érdekelne, az kb. mennyire jó egy ilyennél?

A segítségért nagyon hálás lennék. Köszönöm.

Nokia 5800 GY.I.K.: http://logout.hu/cikk/5800_a_nokia_iphone-ja/bevezeto.html

(#243) air válasza rin02 (#242) üzenetére


air
nagyúr

Hello!

A Sony nem alternatíva, nyugodtan elfelejtheted. Ebben az árkategóriában még a H200-as sorozatú Samsung is jobb választás a Sony-nál. A Sony elfelejtett haladni a korral. A 100-200 ezres kategóriában például nincs a kameráiban optikai stabilizátor. Még a 200+ ezres kamerái sem tudják az 1080p50-et. Manapság szerintem ebben a kategóriában csak a márkabuzik vesznek szonit akiknek mindegy, hogy mit tud a kamera, a lényeg hogy Sony felirat legyen rajta.
Nyugodt szívvel ajánlom neked a Samsung HMX-H204-esét, amiben 16GB-os SSD van, vagy a Pana HS vagy TM 60-as kameráit. Mindegyik sokkal szebb képet produkál mint a Sony, pláne kevesebb fénynél. (Összehasonlításokat a slashcam.com oldalon találhatsz.)
A felvételek érdemesebb HDD tárolni, és valamilyen médialejátszóval (WD TV, Asus O!Play stb) lejátszani. A lemez lassan felejtős hordozó lesz.
A kamerák fényképező részét szintén elfelejtheted. Igazán jó állóképet egyik sem készít, összevissza interpolálják a képeket. Egy alsó-közép kategóriás, 30-40 ezres digitális fényképezőt vegyél mellé, és nem lesz gondod.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#244) rumos14 válasza rin02 (#242) üzenetére


rumos14
nagyúr

Pana SD60 asszem megfelel az elvárásaidnak.
egy óra amúgy inkább közel 8 gigabyte adatmennyiséget jelent.
a felvételt kiírhatod DVD Video formátumban, illetve DVD lemezre AVCHD formátumban is, full hd felbontásban. ezt a lemezt asztali dvd lejátszó nem játsza le, de a laptopod igen, és persze blu-ray lejátszó is.
gyönyörű hangja biztos nem lesz a felvételeknek, a mütyür beépített mikrofonnal, ahhoz külső mikrofon kéne, de belépő kategóriában az nincs. bár megjegyzem, a réginek számító HDC-SD1 kamerám beépített mikrofonja meglepően jó!
a videókamerák fényképező része egy szóval jellemezhető: vicc.

(#245) rumos14 válasza air (#243) üzenetére


rumos14
nagyúr

bakker ezekben a belépő Sony-kban tényleg csak eletronyos stabi van? :Y
200 alatt van a 305-ös, az már azért elég jó lehet, stabi is van benne és 30mm alatti nagylátó.
nem mondom, hogy nincs bennem előítélet, de én Samsung kamerát nem vennék :U
a lemez még jó ideig sztem használatban marad, nem ismerem ezeket a média lejátszókat, de el tudod rájuk mentenni olyan formátumban az elkészített anyagot, hogy legyen menü, fejezetek, stb? meg mondjuk rokonoknak, kevésbé hozzáértőknek továbbra is csak lemezen 8és lehetőleg DVD Video formátumban) tudja az ember csak kölcsönadni a felvételeit.

(#246) rin02 válasza rumos14 (#245) üzenetére


rin02
aktív tag

Köszönöm szépen mindkettőtöknek. És az az optikai képstabilizátor mit tud?
Egy gond van ezekkel a kamerákkal, amit mutattatok, hogy egyiknek sincs tárhelye, legfeljebb 16Gb, ami édeskevés, viszont áruk jóval lejjebb van, de nekem kéne a minimum 100Gb háttértár, mert ha megyünk nyaralni, akkor ott az ember 1 hét alatt nem 3 órát fog videózni. Köszi a segítséget.

Nokia 5800 GY.I.K.: http://logout.hu/cikk/5800_a_nokia_iphone-ja/bevezeto.html

(#247) bozoli


bozoli
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Digitális kamerát szeretnék venni. :) Sokat olvasgattam az oldalakat ezt, és még sok másikat. Nézegettem a különböző review-kat. youtube-os video mintákat. A vége az lett mint általában, hogy még jobban elbizonytalanodtam. :((
Elsőre a sony cx115-öt néztem ki. A főbb erényei számomra az volt, hogy ha akarok akkor tudok full hd felbontásban felvenni, de ha akarok akkor tudok 720-as mpeg2-es fileokat csinálni. A jelenlegi pc konfigurációm nem igazán alkalmas a full hd felvételek feldolgozására. Valószinű, hogy ez nem marad így örökre. De egy pár év múlva nincs szándékomba lecserélni a kamerát (is). Tehát kezdetben használnám az alacsonyabb felbontást, aztán meg a nagyobbat, ha már tudom kezelni. De a sonyt sokan lehúzták. :O
Tényleg ilyen szörnyű, vagy csak megint az van, hogy valaki kihalja az audio csatlakozóból, hogy aranyozott-e, vagy nem. :F A Panasonic (60-as) csak full hd videokat csinál. Ezt kapásból nem tudom kezelni. :((( Vagy kitudom írni dvd (720) minőségben konvertálgatás nélkül? A Samsung (204-es) tudna 720-as mp4-es videokat csinálni. Ez mpeg4, és avi a kiterjesztése, vagy mp4 maga a kiterjesztése a file-nak? Az én lejátszómnak sajna nem mindegy. Fontos, hogy kezdetben asztali lejátszón is le tudjam játszani.
Amit biztosan tudok, az az, hogy memóriakártyás legyen, és lehetőleg 100e alatt. A családi költségvetés nem enged többet rászánni.
Köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#248) air válasza bozoli (#247) üzenetére


air
nagyúr

Nézd meg a slashcam.com-on a kamerák összehasonlítását, és látni fogod, hogy a szoni tényleg sokkal gyengébb, mint a kategóriatársai.
A hd-s anyagot is ki lehet írni DVD-re, vagy nyers formában - ezt azonban nem viszik az asztali lejátszók (és nem a fájlkiterjesztés miatt, hanem a H.264 kódolás miatt) - vagy mpeg2 formátumban, de ez természetesen minőségromlással jár.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#249) rumos14 válasza rin02 (#246) üzenetére


rumos14
nagyúr

csökkenti a kezed remegésének hatását a filmfelvételre, főleg akkor hasznos, ha zoomolsz rendesen.
én biztos nem videóznék még 3 órát sem egy nyaraláson, de ha te sokat akarsz videózni, akkor vegyél merevlemezes kamerát, azokban 80gb vagy még több tárhely szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

(#250) rumos14 válasza bozoli (#247) üzenetére


rumos14
nagyúr

én nem látom problémának, hogy csak full hd felbontést tud. a felvételt természetesen kiírhatod DVD Video formátumban is, de ehhez konvertálnod kell (720-as felbontásnál is) én éccakára ott szoktam hagyni a lapotopot, mert bizony jópár órát elmolyol a feladattal.
nagyon szanszos, hogy egy mezei asztali lejátszó nem fogja lejátszani a 720-as mp4/avi felvételedet sem. ha tutibiztosra akarsz menni, hogy asztali lejátszó is kezeljes a felvételt, akkor blu-ray lejátszó és avchd formátumú felvétel kell.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.