Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#152) doktor úr válasza kdezso (#150) üzenetére


doktor úr
tag

Az a kérdés, hogy maga a számítógép felismeri-e a HDV-re állított kamerát. Sajnos több firewire kártyának/chipnek ez gondot okoz (pl. nekem van egy Dell Vostro 1015-öm, annak is).

(#153) kdezso válasza doktor úr (#152) üzenetére


kdezso
csendes tag

Igen, mert szó nélkül át tudom venni a videókat.

(#154) doktor úr válasza kdezso (#153) üzenetére


doktor úr
tag

Ha a gép felismeri a kamerát, a szoftver pedig nem, akkor a szoftver a ludas. Próbálj ki mást a bejátszáshoz, ez tuti működik: [link]

(#155) Tomix24


Tomix24
addikt

Srácok ide is írok:

Akinek Full HD-s kamerája van, megtenné hogy az easy share vagy a Megaupload-ra tesz fel legjobb minőségben tömörítésmentes,vágatlan felvéteét, egyenesen a kamerájáról? :R

Elég ratyik a Youtube és lekonvertáló társaik ahhoz hogy hasolítgassunk,illetve vásárlás elött nem sokat segítenek ezek a gagyi oldalak szerintem.

Példának itt vannak az én kameráim "RAW" file-jai, többféle napszakban. (Kemény gép kell a lejátszáshoz, főleg a Samsung-nál. A felvételek folyamatosak,akadásmentesek eredetileg :B )

Aiptek AHD Z500plus 1440P-s kamera - 1080p/30Fps 8000-es maximum bitrátával felvéve
[link]
[link]
és mégegy, ahol a makrót is eröltetem(kb 10 letöltőig.. Nem is teszek fel többet a Rapidra:
[link]

Samsung HMX-H200 1080/50i kamera - ~17000-es bitráta, Superfine beállítás alkalmazva
két link, hátha elszáll valamelyik:
[link]
[link]
Média lejátszókon be kell állítani az 1080i/50-et, különben még annyira sem játsza le... :DDD

:R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#156) Dr.OG


Dr.OG
tag

Sziasztok!

Teljesen új vagyok, nemcsak itt a fórumon, hanem kamerásként is. Eddig soha nem volt kamkorderem, most gyűlt össze annyi pénzem, hogy tudjak venni egyet, meg a gyerek is óvodába készül, jó lenne megörökíteni az ünnepségeket, esetleg családi rendezvényeket úgy, hogy a Samsung LE40B650-esemen (FullHD LCD TV, 2009-es modell) is mutassanak valahogy. Jópár haszos dolgot találtam itt is, de elolvastam a videopraktika, kamerabázis és a videovágás.hu erre vonatkozó információit, és tájékozódtam a camcorderinfo-n is.

Szóval mindenképpen FullHD-s, memóriakártyára rögzítő kamerát keresek, belépő szintűt, kb. max. 110-115 ezer forintig. Ez azért lényeges, mert alapvető kiegészítőkkel (pótakku, 16 gigás SD-kártya, esetleg egy olcsóbb állvány) együtt bele kellene férnie 150 ezerbe. Eddig 2 olyan modellt találtam, ami a specifikációk szerint kielégíti az igényeimet:

Az egyik a Panasonic HDC-SD60-asa, a másik a Sony HDR-CX115-öse. Utóbbiról sajnos csak nagyon kevés infót leltem, talán egy angol nyelvű cikk kivételével, ami konklúzióját tekintve a Pana felé billenti a mérleget:

http://www.expertreviews.co.uk/camcorders/277600/sony-hdr-cx115e

Lényeges lenne, hogy mostoha fényviszonyok (belső helyszín neon/kompakt fénycsöves világítással) között is sokat lenne használva, ezért talán jobb ötlet a Pana a maga "1 lux" névleges érzékenységével és színes éjszakai felvételi módjával, valamint a beépített (bár kis teljesítményű) videolámpájával. Emellett a szélesebb látószögű objektív is jól jöhet belső térben.

A Sonyban (tudtommal) nevesebb optika (Vario Tessar) és EXMOR szenzor dolgozik, valamint nagyobb bitrátával is tud rögzíteni (24Mbps vs. Pana 17Mbps), ezek előnyt jelenthetnek. Az optikai Zoomja 25x-ös, a Panának is (+35x-ös iZOOM). A Sony érzékelőjének mérete és effektív pixelszáma is nagyobb valamivel (1/4", 4,2MP vs. 1/4.1", 3,32 MP). Viszont nincs benne optikai képstabilizátor (?).

Gondokodtam még Samsungon (HMX H-200) és JVC-n (Everio GZ-HM300), de ezeket végül elvetettem, bár árban kedvezőbbek lennének.

A Canon Legria HF R106 meg drágább, és kevesebbet is tud, szóval az ár/érték aránya szerintem nem túl jó (bár minőségre lehet kifogástalan).

Főleg abban kérném segítségeteket, hogy akinek van tapasztalata a fentebb említett Sony kamerával (akár valamelyik picivel nagyobb testvérével, 116-os vagy 155-ös modell), esetleg volt lehetősége összehasonlítani a Panasonic HDC-SD60-assal, az írja le tapasztalatát, főleg a rosszabbul megvilágított belső teres felvételéek kapcsán. Esetleg, ha valami más alternatívát tudtok ajánlanai ebben az árfekvésben, azt is megköszönném. Egyelőre nem sürgős a dolog, még kb. 3 hónapig ráérek a vásárlással, de a Mikulás ünnepségen már filmeznem kéne…

Segítségeteket előre is köszönöm :R : Gé

(#157) djnice válasza Dr.OG (#156) üzenetére


djnice
veterán

Szia!

Az általad említett kamerákat itt fej-fej mellett tudod összehasonlítani nappali és gyenge fénynél, valamint felbontástesztelő ábrát is találsz:
[link]

A Sony-t el kell felejteni gyenge fényben, és a Canon sem teljesít túl jól ebben a szegmensben. A Samsung-on én elgondolkoznék a helyedben.

[ Szerkesztve ]

(#158) Dr.OG válasza djnice (#157) üzenetére


Dr.OG
tag

Köszönöm a klassz oldalt, ilyenre vágytam! :C

Elég meggyőzőek a 12 luxos screenshot-ok, a Sony kifejezetten sötét képet produkál, a Canon zajosat, a Samsungnál fakók a színek, a JVC-nél meg elég komoly 'sárga eltolódás' tapasztalható. A Pana képe bár kissé sötétebb, de nem zajos, és összességében természetesnek hat. Gondolom, ez a rendelkezésre álló manuális kontrollokkal tovább finomítható, ha szükséges. Bár mint tudjuk, jó képhez elég fény kell, persze az is igaz, hogy azért egy szabvány (20 m2-es) nappaliban 20-25 W-os energiatakarékos izzó mellett talán ennél nagyobb fényt sikerül elérni.

A Samsunggal pont az a bajom, amit az 5 éves Samu Digimax A50-es fényképezőmmel is tapasztaltam, és a teszt is ugyanerre világít rá: a 'noname' (legalábbbis számomra kevéssé ismert) optika miatti széli kromatikus aberrációk, és a gyenge mindőségű, túlvezérelt hang. Úgy látszik, ezeket a betegségeket 5 év alatt sem tudta kinőni a koreai gyártó. Nekem megér annyi plusz pénzt a Pana, amennyivel többet tud (pl. arcfelismerés, videolámpa, széles látószög, talán jobb képstabilizátor, nagyobb zoom, több manuális állítási lehetőség), amennyivel jobb a minősége, és amennyivel (remélem) tarósabb. Meg aztán más érzés egy tesztgyőztest a kezemben tartani, mint egy második helyezettet - de ez csak pszichológia...

Üdv, és köszi még 1x: :R

[ Szerkesztve ]

(#159) rsolyom


rsolyom
csendes tag

SZiasztok!

Valamit mostmár segítsetek legyetek szivesek, mert ott tartok hoyg kihajitom a francba ezt a kamerát.
ha rádugom HDMI vel az LCD-m re isten császár a videó, a minősége jobb már nem is lehetne. De az istennek nem tudom átkonvertálni ugy hoxg dvd lejátszó egyáltalán lejátsza szaggatás nélkül.
Tusom a minősége soha nem lezs ugyanaz, de legalább valamilyen lenne...

valamit segítséget nagyon kérnék.....

(#160) djnice válasza rsolyom (#159) üzenetére


djnice
veterán

(#161) antonijo


antonijo
csendes tag

üdv mesterek.
Kezdő lennék. segítsetek.
Kamera kellene. kb 100 ezer. efölöt nemkéne menni.
családi témára. első kamera. igények annyi, hogy a dvd lemezre rögzítős sony-tól jobb legyen. az katasztrófa volt.
ezért keresek hd-t.
két kiszemelt.
Samsung HMX H104 (esetleg az újabb 204 ha van jó akcióban)
vagy Canon legria HF R16
amit eddig tudok, hogy a canon jó szerkezeti minőségű, tartós gép.
a samsung meg ?? erről nemsokat tudok. szabad samsungot venni ???
minden infó köszi !!

(#162) Dr.OG válasza antonijo (#161) üzenetére


Dr.OG
tag

5 hozzászólással fentebb (#157) találsz egy nagyon jó összehasonlító linkez az ebben az árfekvésben lévő kamerákról. A Canon felejtős, Samsung 200-as jó lehet, ár-tudás arányban verhetetlen. A Panasonic a "tesztgyőztes", de az egy 10-essel drágább az általad megadott limitnél.

(#163) antonijo válasza Dr.OG (#162) üzenetére


antonijo
csendes tag

igen, bogarászom szorgosan az előzőeket is.
nos akkor canon ugrik. és mitha a hfr16-ban nem is lenne optikai képstab?
akkor panasonic, vagy a samsung?
esetleg más még? abszolút nulla vagyok a területen. bármi infó segíthet.
akkor melyiket is keressem?
panasonicból mire hajtsak? ilyen 100 körüli árban? a +10 többlet még belefér.
köszi az előző infót

(#164) antonijo


antonijo
csendes tag

panasonic HDC TM60 ?
ez jó gép?
stabil, tartós? megbízható is?

(#165) Dr.OG válasza antonijo (#164) üzenetére


Dr.OG
tag

A Panasonic HDC-SD60-as a legolcsóbb a 3 testvérmodell közül, ennek nincs saját memóriája, de SD/SDHC/SDXC kártyát fogat 64 GB-ig. Az általad írt TM60-asban van 16GB beépített memória, emiatt az ára is több. Van még a HS60-as, 120GB beépített merevlemezzel, ez a legdrágább a 3 közül.

Arra figyelj, hogy sok helyen az SD10-est árulják, ami tudásra és minőségre is gyengébb (kisebb szenzor...), az ára viszont nem sokkal kedvezőbb, szerintem ezt nem érdemes megvenni. Belefuthatsz még az SD20-asba, ez árban szintén 110 körüli, de ez még tavalyi modell.

Szerintem (és mások szerint is) elég jó választás a Pana, nagylátószögű objektívet, optikai és elektromos képstabilizátort, széles körben állítható manuális kontrollokat, beépített vakut és videolámpát is kapsz a pénzedért. Általában a Panasonicok elég megbízható és stabil készülékek, a tartósságukról majd pár év múlva lehet érdemben nyilatkozni (idén tavaszi modell). Ha nem a merevlemezes változatot választod, akkor gyakorlatilag (az optikát leszámítva) mozgó alkatrészektől mentes kamerát kapsz, nincs, ami kopjon benne, ez alapján várhatóan hosszú élettartamú lesz. Az erkölcsi amortizáció valószínűleg hamarabb utoléri, mint a műszaki, de ez szinte minden mai műszaki cikkre igaz.

(#166) antonijo válasza Dr.OG (#165) üzenetére


antonijo
csendes tag

ahá.
a TM60 jönne be. így lenne fixes memóriám is. pár órára az is elég lehet. jól sejtem?
a vidólámpa azt nem is tudtam. az faja. teccik.
a többi képessége egyenlőre újdonság,
SD10-et és SD-20-at hogy sóznak rám? csak rá van írva a dobozra a típus. nem??
netbolton keresztül venném, de személyes átvételell....
így jobban bízok a dologban.
egyéb buktató?
köszi eddigit :R

(#167) Dr.OG válasza antonijo (#166) üzenetére


Dr.OG
tag

Igen, a 16 gigás belső memóriára a legjobb minőséggel is rámegy kb. 2 óra, ami nem kevés.

A videolámpától csodákat ne várj, LED-es, a manual szerint kb. másfél méter a hatótávolsága (a vakué 1-2,5m), de ez is több, mint a semmi.

Pl. A MM-ban csak az SD10-est forgalmazzák (legalábbis én csak ezt láttam, mikor bementem szétnézni pár hete), ez a legújabb "őszi nagytakarítás" akcióban van leárazva 130-ról 100-ra, na ennek nem szabad bedőlni, hiszen 110-ért már netről rendelhető a 60-as modell (szállítással együtt kerül ennyibe).

Javaslom azért, hogy átvételkor győződj meg, hogy minden benne van-e a dobozban, és működik-e a kamera. Általában ekkora malőrt nem követnek el, de sosem lehet tudni...

Ja, és kérdezd meg, hogy garanciális meghibásodás esetén mi a teendő (sokan ilyenkor rögtön a szervizbe irányítják az embert, ami lehet, hogy jó messze van), és mi a helyzet a garancián túli javítással.

(#168) antonijo válasza Dr.OG (#167) üzenetére


antonijo
csendes tag

jahát na. garancia. igen. ezt kérdeztem....
igen szervízbe kell menni vele...
viszont a jogszabály szerint azüzletbe is visszavihetem, és nekik kell intézniük. ezt nem feszegettem, de ezért veszem olyan helyen, ahol helyben be tudok érte menni
és ha úgy beveszik, nem is neten adom le a rendelést:-)
persze ne legyen gond...
viszont.! kérdeztem és a nagyker akadozása miatt a TM60-at jóesetben is csak szeptember végére tudja ígérni.
ezek szerint sokan rákattantak. SD60 az van egyből.
szerintem kivárom. és nem futok neki postázós rizikónak.
ha eszedbejut mégvalami várom
köszi.

(#169) air


air
nagyúr

Sziasztok!

Én is most tervezem megvenni életem első kameráját. Próbáltam olvasni, tájékozódni a témában, de nagyon tanácstalan vagyok. A fent linkelt slashcam oldalon néztem egy csomó kamera összehasonlítását. Az látszik, hogy a Pana elég sok területen a többiek előtt jár, a Sony-nál talán csak a márkanevet kell megfizetni, (egy >100eFt-os kamerában nincs optikai képstabilizátor?? sicc.) a JVC-től és a Samsungtól többen óvva intettek.
Tehát elég nehéz így döntést hozni, pláne hogy az anyagi keretek is szűkösek. (Max. 100e, és ebbe bele kellene férni esetleg a mem. kártyának is.)
Azon töröm a fejem nem járnék-e jobban egy sima SD (PAL) kamerával??
Persze tudom a jövőre nézve jobb egy HD-s kamera, de egyelőre csak egy sima, kicsivel több tudású SD-s nem éri meg jobban mint egy HD-s??

Előre is köszi a válaszokat.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#170) hopehu válasza air (#169) üzenetére


hopehu
tag

Szia
Nem tudom, miért óvtak többen is téged a JVC-től, nekem van és meg voltam vele elégedve. Szerintem jó kis gép. Igaz, lehet, h nem veszem elég komolyan a videózást...
Mindenesetre az biztos, hogy a Panasonicokkal nem járhatsz rosszul, legalábbis általában.
DE Én mindenképpen legalább HD-s kamerát vennék a helyedben. Inkább vedd meg egy picit később, de az legyen jobb. Mert ha mégis rájössz 1-2 hónap (vagy hét??!!) után, h jobb lett volna, akkor még többet bukhatsz rajta.
Szóval jól fontold meg. Gondold át, milyen célra kell, stb.

SC2, Disciples 3 & GT5 and H6 4ever

(#171) antonijo válasza hopehu (#170) üzenetére


antonijo
csendes tag

Sziasztok.
Még mindíg kamera kersőben én is.
Annyit az előttem szólónak.kérdezőnek.
Én egy kölcsön kapott dvd-re vevő sony-val nyomtam eddig a családi dolgokat.
Az biztos, hogy ilyenért pénz nem adnék. Beltérben nekem nem vált be. Nem szép a kép. Egy sokkal régebbi kazettás is jobbat készített. Ső, eddig a legjobb beltérit egy elég régi nagydarab Sony kazettással készítettük. Igaz, az a maga korában nem az átlag felhasználó szintje volt.
Még mindíg jobat csinál, mint a mai olcsóbb kategória.
Én már egy éve halasztgatom, és próbálok egy kicsit hozzátenni a pénzhez. Talán már úgy alakulnak a dolgok, hogy egy elfogadható HD-s is megfizethető lesz.
Nézd meg te is pana. HDC sd60-at. kártyás. tűrhető az ára. sajna tapasztalatom nincs. pár rövid családi felvétel, kölcsönkért kamerákkal nem tapasztalat.
majd ha meglesz az új, akkor tudok bővebbet. remélem megéri az árát, és nem csak alig észrevehtően lesz jobb egy régi dvd-re felvevőtől.
üdv.

(#172) #82189568


#82189568
törölt tag

Sziasztok!

50-ig bezárólag keresek FULL HD kamerát party videók készítésére, kizárólag személyes felhasználásra jó lenne ha lenne rajta lámpa. Használt is szóba jöhet ha van rá garancia.

Mit ajánlotok ?

Köszönöm!

Dávid

(#173) Mandarinn


Mandarinn
senior tag

Valakinek van már itt SD60-as Pana kamerája? Vagy TM vagy bármi?

(#174) oregnigger


oregnigger
csendes tag

Szia!

Segítséget szeretnék kérni. Elolvasván a fentebb leírtakat Pana kamerát vennék.
A kérdéseim : a tm60 amibe van beépített 16gb legolcsóbban 122 300 ft találtam.
az sd60 viszont amibe nincs, már van 108900 ft tért ráadásul piros vagy ezüst szinben.
Ha veszek hozzá 1 16gb os káryát (teszvesz 5890ft)
32gb (vatera 12000ft) még mindig olcsóbban vagyok.

Teljesen laikusként nem tudom,hogy jól gondolkozom e?
Ha igen,mire figyeljek a kártya vásárlásánál? Elég,ha a kártya sdhc típusú vagy figyelni kell az írási és olvasási sebességre is? Ha igen mi az alsó határ?

Válaszát köszönöm.
Tisztelettel: zsolt

(#175) Mandarinn válasza oregnigger (#174) üzenetére


Mandarinn
senior tag

5890-ért 16GB-osat elég necces venni....
Azt kell figyelni, hogy minimum Class4-es sebességű legyen. Meg szerintem nem árt, hogy ha valami márkája is van. Én nem szeretném, hogy a nyaralás közepén veszítsem el az addig felvett videókat mert spóroltam 2000Ft-ot.

(#176) antonijo válasza Mandarinn (#173) üzenetére


antonijo
csendes tag

hi.

tm60 van.
péntek óta, de nem érkeztem vele foglalkozni.
két perc felvételt csináltam beltérben. auto beállítással.
hát elég jó. fényképre csak kültérbe. beltéri fényképezésre nagyon gagyi. a 6 éves 3 mpixeles régi fényképező jobbat készít.
persze ez kamera. arra meg nagyon jó.
szuper hogy van rajta lámpácska is.
a zomm nem túl gyors. tehát hírtelen rázummolásra nem nagyon alkalmas. legalábbis nekem lasabbnak tűnik, mint más (pl. sony) kameráknál.
megszokás kérdése lesz.
a normál beállítással a kamare egy töltéssel nem tud annyit üzemelni, mint a memória.:-) persze ez tartaléknak jó.
mivel nincs használati tapasztalat, pár hónap használat után tudnék konkrétumot.
De ha kérdés van, szóljatok.

(#177) antonijo válasza antonijo (#176) üzenetére


antonijo
csendes tag

való igaz, hogy akár 32 megás kártyát is vehettem volna a tm60. és sd60 különbözetén
agyaltam rajta, aztán úgy gondoltam, hátha a gyári memória van a legjoban hozzáhangolva.
de az biztos, hogy egy jóminőségű bármilyen, de márkás kártyával tudnia kell ugyanazt.
viszont a márkás kártyák már árban kb ott vannak.
így marad egy jó nagy tartalékom

(#178) oregnigger válasza Mandarinn (#175) üzenetére


oregnigger
csendes tag

köszönöm! :R

(#179) air válasza antonijo (#176) üzenetére


air
nagyúr

Hello!

Tudnál egy-két "nyers" videót feltölteni valahová amit a Panával csináltál?? Szeretném látni a minőségét.

Előre is köszi.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#180) antonijo válasza air (#179) üzenetére


antonijo
csendes tag

hát, én nemvagyok ilyen nagy fel-le töltögető.
csinálok egy videócskát majd valamelyik este. vagy 2-3 percet, hogy ne legyen nagy méret.
aztán ha adsz egy emailcímet elküldöm, de akkor Te meg tedd majd itt közzé

(#181) air válasza antonijo (#180) üzenetére


air
nagyúr

Szia!

Nem kell 2-3 perc, 1-1,5 perc bőven elég.
Előre is köszi. Az adatlapomon lévő email címre küldheted.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#182) Cancer


Cancer
senior tag

Én is azt vallottam, hogy fényképezőgépet fényképezni, kamerát videózni... smost van egy 550D-m és nagyon bejön a HDSLR! Még kitobikkal is kis gyakorlással fel lehet venni a versenyt szerintem bármelyik camcorderrel. (Hozzá teszem eddig az egyetlen sportesemény foci volt, amit videóztam) Ráadásul nekem a HG10-ből hiányzott a gyűrűs MF. (Nah, most megkaptam...lényegében csak az van...) :)

Egy kérdésem viszont lenne a hozzáértőkhöz.
Mivel H.264-es kódolású .mov fileba menti a gép a videókat, ezért azokat QuickTime-mal és egy erőművel lehet akadásmentesen lejátszani Full-HD-ben. (Legalábbis nekem ez a tapasztalatom)
Kipóbáltam több .mov -> .avi convertert, de eddig kető kivételével nem voltak képesek szinkronban tartani a képet a hanggal... :(
A Pavtube HD Converter és Aunsoft Video Converter eddig képes volt a FullHD tartalmakat szinkronban konvertálni, bár az 1280x720/50fps-es videót ez utóbbi már szintén asszinkronban hozta...
A Pavetub-nál viszont az az aggályom, hogy a 35$-os vételár egyetlen telepítésre vonatkozik és plusz dolcsikért lehet elérni, hogy ha elszáll a gép vs akármi miatt újrahúzom a rendszert, akkor megint feltelepíthessem...

Esetleg tudna valaki valamilyen költséghatékony convertálót, ami szinkronban hozná a friss anyagot?
Előre is köszönöm! :R

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#183) Dr.OG válasza Cancer (#182) üzenetére


Dr.OG
tag

Szerintem nem kell ide erőmű, elég, ha pl MKVToolNix+MKVMerge GUI párossal .mkv-t csinálsz a .mov-ból (ez nem jár újratömörítéssel, így nincs minőségromlás, és nem kell rá órákig várni), az eredményként kapott fájl egy nem túlságosan új gépen is valószínűleg akadás nélkül lejátszható, ha megfelelően van beállítva a DXVA (azért minimum 2 magos proci, elegendő RAM és megfelelő HD-s videokártya kell hozzá). Valószínűleg bármelyik hálózati HD jétékos is meg fogja enni, igaz, ez 20-30E Ft plusz kiadás a kényelemért cserébe.

(#184) Mandarinn válasza antonijo (#177) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Igazából én is ezért érdeklődtem, hogy kinek van ilyen kamerája mert szeretném látni, hogy napos időben milyen képe van. Elég pár másodperces kis klippek több témáról.
Ezzel el is tudnád könnyen küldeni E-mailben.

:R :R

(#185) haarmaan


haarmaan
tag

Sziasztok valaki segíthetne. Két HD kamera közt vacillálok. Ha valakinek van tapasztalata bármelyik kamerával, az leírhatná a tapasztalatait, vagy ha valaki jobban ért a dolgokhoz az is leírhatná a véleményét.
A két kamera, ami közt még nem döntöttem:

Sony HDR-CX305 és a Panasonic HDC-SD600

Először is a Sony HDR-CX305

Pozitívumok a másik modellhez képest:
Nagylátószög 29mm
Tartozék csatlakózó
Sötétben jobb képminőség, mint a Panasonicnak
16GB beépítet memória
GPS bár ez nekem fölösleges
Golf Shot Nagy sebességű képek sorának automatikus rögzítése a gyorsan mozgó jelenetek legjobb pillanatainak megörökítésére
Közvetlen másolás külső merevlemezre

Negatívumok a másik modellhez képest:
Csak 7mp-es szenzor
Az alapcsomagban nincs hozzá külön aksi töltő (külön kell megvenni hozzá) csak a kamerában lehet tölteni az aksit addig.
Az alapcsomagban nincs hozzá lencsevédő, külön kell hozzá vásárolni.
Kikapcsolt állapotban semmi sem védi a lencsét.
Csak 24mb/sec videofelvétel
Nincs 1080/50p mód
Csak 4 mpx-es fényképek
Csak 10 optikai zoom
Nincs hisztogram
Nincs zebramód
Nincs Time Laps felvételi lehetőség
Csak érintöképernyö
Nincs előfelvétel
Kevés manuális alítási lehetőség

Panasonic HDC-SD600

Pozitívumok a másik modellhez képest:
14 mpx-es szenzor
Az alapcsomagban van hozzá külön aksi töltő
Az alapcsomagban van hozzá lencsevédő
Kikapcsolt állapotban egy lamella védi és eltakarja a lencsét.
28 mb/sec videofelvétel
1080/50p mód
1080/25 mód
14 mpx-es fényképek
12 optikai zoom amely 18ig kiterjeszthető minőségromlás nélkül a nagy szenzor miatt.
Hangfelvételnél basszus szintszabályozás
Hisztogram
Zebramód a tuleszponált részek kijelzése vilogtatása.
Time laps videofelvétel
Érintöképernyö + gombok a kijelzőn
Előfelvétel
Bő manuális alítási lehetőség

Negatívumok a másik modellhez képest:
Látöszög csak 35mm, ha el akarom érni a 29 milliméter nagylátószöget, külön lencsét kell hozzá venni.
Nincs tartozék csatlakózó.
Sötétben talán rosszabb képminőség, mint a Sony-nak.
Nincs beépített memória, kell venni hozzá SD kártyát.
Nincs GPS bár ez nekem fölösleges.
Nincs Golf Shot felvétel.
Nincs közvetlen másolás külső merevlemezre.

Összességében a Sonyhoz kell venni pluszba egy aksi töltőt, egy plusz aksit, meg egy lencsevédőt. A Panasonichoz meg egy plusz aksit, egy SD kártyát, meg egy lencsét a nagylátószöghöz.

Az YouTube-on meg a Vimeon nézegetem a videókat én egyre jobban a Panasonic fele, hajlok.
Várom a véleményeket.

(#186) rumos14 válasza haarmaan (#185) üzenetére


rumos14
nagyúr

én még a Pana előnyei közé sorolnám, hogy kézbe véve valahogy minőségibb, "kamerább" érzetet kelt, a Sony olyan kis játékszer. ugyanakkor a 29 vs 35mm nagylátó az nagyon nem mindegy.
a Mammut Saturn-ban ki van állítva mindkettő, kézbe veheted, megnyomkodhatod, kártyát beletehetsz, hogy saját magad által készített videót is tudj nézni, ne csak tömörített webeset.

(#187) oregnigger


oregnigger
csendes tag

Szasztok

megvettem az SD60-as Pana kamerát. visszaolvasgatva írtátok,hogy class 4es memókártya elég bele. Tehát rendelhetem nyugodtan Kingston 16gb class 4et vagy érdemes nagyobb class osztályút venni,mert gyorsabb lesz?

Előre is köszi! :R

(#188) Dr.OG válasza oregnigger (#187) üzenetére


Dr.OG
tag

A class4-es kártya adatátviteli sebessége (32 Mbps) is majdnem duplája a 17 Mbps-nek, amit a kamera elvileg maximum tud. De azt vedd figyelembe, hogy

1. VBR rögzítésről van szó, és a bitráta csak átlagban 17 Mbps, rövid időre lehet (jóval) több is (Gyors mozgás, részletgazdag kép).

2. A gyártók egy része a kártya olvasási, másik részük az írási sebességet adja meg a specifikációban, amennyiben 32Mbps az olvasási sebesség, az írási lehet (jóval) kevesebb is.

Wikipédia cikk (angol):
[link]http://en.wikipedia.org/wiki/Secure_Digital#Speed_Class_Rating[/link]

[ Szerkesztve ]

(#189) Tomix24 válasza oregnigger (#187) üzenetére


Tomix24
addikt

Azt is nézd hogy azt a sok felvett gigát le is kell szedni a kártyáról. Meg lehet a kamera is tud saját szoftverével egyesíteni, szétvágni. Így class10 simán kelhet, satát tapasztalat, elég türelmetlen ember vagyok, és az alatt sokat kell várni mindenre :DDD

(#190) djnice válasza Tomix24 (#189) üzenetére


djnice
veterán

Szia! Tudnál feltenni a H200-al beltérben készült felvételt is a megauploadra? Elég jó áron (75k) lehet már kapni.

(#191) Tomix24 válasza djnice (#190) üzenetére


Tomix24
addikt

ok, holnap estig felrakom.

(#192) Tomix24 válasza djnice (#190) üzenetére


Tomix24
addikt

Samsung HMX-200 1080i\50
beltéri felvétel(nappal,éjel), meg kültéri felvétel éjel.
[link]

Észrevétel: Éjlel a kamera érezhetően dolgozik mint állat a processzora, mert a zoom nem úgy reagál ahogy állítom, van némi késése.. Így nehezebb finoman zoomolni. De amúgy elfogadható a minőség.

Ez a régen felrakott nappali felvételeim, ha valakit ez érdeklne ugyanennél a kameránál:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#193) air válasza Tomix24 (#192) üzenetére


air
nagyúr

Szia!

Az újonnan feltöltött anyagra azt írja a megaupload, hogy: "The file you are trying to access is temporarily unavailable."

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#194) Tomix24 válasza air (#193) üzenetére


Tomix24
addikt

Ideiglenes elérhetetlen volt. Szerverkarbantartás :) Most próbáld.
[link]

(#195) quasarus


quasarus
tag

Sziasztok!

Melyiket vegyem szerintetek, és miért? :R

Samsung HMX-H205 Vagy Panasonic HDC-SD60

(#196) Tomix24 válasza quasarus (#195) üzenetére


Tomix24
addikt

Samsung HMX-H205 helyett 200 és hozzá sdhc kártya . Így az előnye az ára.

Panasonic HDC-SD60 - előnye: kicsit jobb optika, talán szebb éjszakai felvétel(talán).

De olvass vissza..

(#197) quasarus válasza Tomix24 (#196) üzenetére


quasarus
tag

THX! :R Én is asamsungra szavaztam, ez az sd kari jó hozzá?
32gb-class6

ADATOK

[ Szerkesztve ]

(#198) quasarus válasza Tomix24 (#196) üzenetére


quasarus
tag

Ha a legnagyobb beállításokkal veszek fel a samsung HMX-H200-al egy 16gb, ill egy 32gb-s kártyára mennyi felvételi idő fér fel?

(#199) Tomix24 válasza quasarus (#198) üzenetére


Tomix24
addikt

4GB SDHC kari esetén:
1920x1080
Szuperfinom beállítás: 31 perc
16 ill. 32gb esetén szorozd fel ;)
Class 6 elég, de a class10-el sokkal gyorsabb minden művelet.

Silicon Power SDHC 16GB Class 10 bőven jó 9K - de a márka mindegy..

[ Szerkesztve ]

(#200) quasarus válasza Tomix24 (#199) üzenetére


quasarus
tag

Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.