Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) Octopus21 válasza Gulyopapa (#1000) üzenetére


Octopus21
aktív tag

Na ez nagyon kemény:)
Valami ilyesmit kerestem:) Keresnem is kell még egy darabig; rá a pénzt:)
Ezek aztán boldogulnak low light-ban. Nikon D7000 sem rossz, picit olcsóbb is.

Nagyon durva. Nem is értek a fotózáshoz meg a videozáshoz annyira hogy ilyenem legyen, meg ez aztán tényleg csak a gazdagoknak való.

[ Szerkesztve ]

(#1002) Gulyopapa válasza Octopus21 (#1001) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Elképesztő, igen ... nekem is meg kellett válnom tőlük anyagi okok miatt de lesz még nekem olyanom, vagy jobb is :)

(#1003) Octopus21 válasza Gulyopapa (#1002) üzenetére


Octopus21
aktív tag

És erről mi a véleményed?

Nikon D3100 18-55 VR Kit

Persze mind fényképezés mind videozás szempontjából? Low Light fontos lenne:)

(#1004) Gulyopapa válasza Octopus21 (#1003) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Hát a váz az tuti jó de ez a kit obi már nem annyira.
Én egy fixet vennék hozzá, nagy fényerővel ( f1,8/2,8 ) hogy este is jó legyen.

(#1005) Octopus21 válasza Gulyopapa (#1004) üzenetére


Octopus21
aktív tag

Mondanál egy konkrét példát?

(#1006) Gulyopapa válasza Octopus21 (#1005) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Pl. Canon 50mm II. f1.8 bár ez inkább portré obi azon a gépen ... ez 20k körül van ...

(#1007) neevous válasza tiszavirág (#990) üzenetére


neevous
tag

GH1 100k körül?

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#1008) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Ehhez a géphez bármilyen SD kártyát rendelhetek ???
32 Gb-osat is kezeli ???
Kösz ! :R

(#1009) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Sonyról beszélek ...

(#1010) Octopus21 válasza Gulyopapa (#1006) üzenetére


Octopus21
aktív tag

Nikon D3100 + 18-105mm VR Kit

És így már jó lenne?

(#1011) Octopus21


Octopus21
aktív tag

A videofelvételek minőségével kapcsolatban még mindig vannak kétségeim.
Jó amiket mutattál azok tényleg jók, de maradjunk emberi árakon belül, hiszen magyarországon élünk:)

(#1012) Gulyopapa válasza Octopus21 (#1011) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Nem értem mire gondolsz ?

(#1013) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Na megrendeltem ezt a kis csodát ( Sony ), holnapra itt is lesz :DD
Remélem nem lesz csalódás, sőt meglepetés lesz ... :)

[ Szerkesztve ]

(#1014) tiszavirág válasza Fyodor85 (#998) üzenetére


tiszavirág
tag

Szervusz !

A 966. és a 990. hozzászólásom alapján, én valamilyen hibrid rendszerben gondolkodnék a helyedben.

Persze az áron kívül jó lenne ismerni a leendő készülékkel támasztott egyéb elvárásaidat is.

Üdv

[ Szerkesztve ]

Tudtam, csak nem sejtettem.

(#1015) Octopus21 válasza Gulyopapa (#1012) üzenetére


Octopus21
aktív tag

Arra, hogy pl ennek a gépnek a kamera része van e olyan jó mint mondjuk egy Panasonic SD90-nek, sőt jobb e például Low Light-ban.

Nyílván az a megoldás a legjobb, hogy "profi" fényképezőgép + "profi" kamera egyben. Mert akkor a nyaralás vagy kirándulás alatt csak egy eszközt kell cipelni, és csak egy eszközre kell figyelni.

A Low Light dolog engem nagyon érdekel, mert szeretem egy város éjszakai fényeit, és sokszor próbáltam kis fényképezőmmel videot csinálni de mondanom sem kell, hogy katasztrófa volt az eredmény.

És lehet, hogy áldoznék rá kb összesen 150e forintot pl egy Nikon D3100-ra objektívvel együtt, de csak akkor ha az nekem megérné, vagyis kielégítené az elvárásaimat. Mert rossz vételt meg nem akarok csinálni, akkor inkább nem veszek semmit, hanem fényképezgetek a Canon Sx110 gépemmel, ami tényleg jó fényképeket csinál, de a kamera része az nagyon nem jön be, pláne hogy 640X480 a felbontása és az éjaszakai videozás katasztrófa. Bár a Panasonic meg Sony kamerák éjszakai videoi sem tetszenek.

Szóval nekem valami olyan megoldás kellene, hogy kamera és fényképezőgép, de sokkal jobb mindkettőben, mint az általam említett eszközök.
Ami még sokat számít az a manuális fókusz meg a nagy objektív.

Valami ilyesmire gondoltam:)

[ Szerkesztve ]

(#1016) Gulyopapa válasza Octopus21 (#1015) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Menj be egy boltba és próbáld ki az adott set-et ... nem tudok mást mondani :K

(#1017) Tomix24


Tomix24
addikt

Az 1 CCD-s kamerák(Samsung összes HD, Pana SD90, stb) nagyon ronda képet csinálnak éjszaka illetve low light-nál... 3CCD-s kamerákat keressen aki éjszaka kamerázna.

(#1018) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Itt a PH-n nem árulnak SD kártyát ?

(#1019) Octopus21 válasza Gulyopapa (#1016) üzenetére


Octopus21
aktív tag

Ezen jót mosolyogtam:)

Ha tudnád, hogy az én városomban milyen lehetőségek vannak nem mondtad volna ezt:)
Nálunk a legolcsóbb, legszarabb van mindenből, kipróbálásra nincs semmi lehetőség. Választék az nulla.
Ilyen gépek közelébe max pesten kerülhetnék, de anyagilag meg idő miatt nem igen van erre lehetőségem.

(#1020) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Akkor nem tudok segíteni :)

(#1021) Octopus21 válasza Gulyopapa (#1020) üzenetére


Octopus21
aktív tag

Már így is sokat segítettél.
Innen a fórumból próbálom összeszedni az infókat, meg youtube-on nézegetem a tesztvideokat persze a youtube-os minőségben nem hiszek, szóval fenntartásokkal nézem.

(#1022) tthom válasza Gulyopapa (#1018) üzenetére


tthom
senior tag

Hogyne árulnának, Adathordozók, vagy milyen szekció a Hardveren belül.

(#1023) Fyodor85


Fyodor85
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Látom, senki nem reagál a kérdésemre, hogy 200.000 Ft körüli áron milyen Full HD - s kamerát érdemes választani!

Ha valaki mégis hajlandó tanácsot adni akkor neki azért leírom, hogy ezek a kamerák között vívódok, de más alternatíva is érdekel:

- Sony HDR-PJ30VE

- Panasonic HDC-SD900

- Canon LEGRIA HF S20, Canon LEGRIA HF M41

Egyelőre a Canon LEGRIA HF S20 tűnik nekem, a legszimpatikusabbnak.

A lényeg, hogy valóban jó minőségű videók készítésére alkalmas kamerát találjak, ami gyengébb fényviszonyok között is jó minőségű felvételt készít.
Hosszú ideig szeretném használni a kamerát, nem 1 - 2 évre tervezem a vásárlását, és azt szeretném, ha több év múlva is megállná a helyét az akkori kamerák között.

Fontos lenne, hogy kapjak válaszokat, mert az nagymértékben megkönnyítené a döntésem.

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#1024) ISZOLE válasza Tomix24 (#1017) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Szerintem a 3CCD magában egyáltalán nem biztosíték a kevés fénynél zajtalan felvételre mert a rendelkezésre álló kevéske fény harmada -vagy kevesebb- jut az egyes érzékelőkre.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#1025) Octopus21 válasza Fyodor85 (#1023) üzenetére


Octopus21
aktív tag

Hello.

Szerintem ne vegyél semmit, amíg nem láttad a saját szemeddel, hogy mit tud a gép egy full hd tv-n visszanézve.

Én is inkább várok, meg most mutatták ezeket a tükörreflexes fényképezőket , amik tudnak full hd videokat és low lightban sem rosszak.
Mindig is érdekelt a fotózás is, és tök jó lenne ha egy komolyabb gépem lenne ami jó kameraként is funkcionál és mindez egy árban.

(#1026) tiszavirág válasza Octopus21 (#1015) üzenetére


tiszavirág
tag

Szervusz !

Ha neked fontos az éjszakai videó felvétel készítés, akkor nincs mese, a nagy szenzor és fényerős optika kombinációja lesz a legmegfelelőbb. Ilyen kamkorder konzumer vonalon persze nincs, nem véletlenül említettem korábban a hibrid eszközöket, mert ott több ilyen is akad.

A legkorrektebb összességében szerintem a frissen kapható Sony nex-5n. Az érzékelője pillanatnyilag mind fotós, mind videós szemszögből a top. A körítés sem gyenge:

- iso 100-25600
-AVCHD 1920X1080p50 i50 p25 max.28Mbit/sec
-csekély moire és aliasing, megfelelő beállítással még tovább csökkenthetők
-van még egy kis rolling shutter
-nagyszerű színvisszaadás, különösen fotó módban
-nagy dinamika tartomány a többi hasonló készülékhez képest
-finom tónusátmenet
-a felbontás nem éri el a Panasonic GH2-t, de a konzumer Canon DSLR-ket felülmúlja, egyszóval: príma
-audió rész: speciális csatlakozó a dedikált mikrofonhoz, szabványos 2,5mm-es mikrofon bemenet nincs, nincs manuális hangerő szabályozás sem. Külső hangrögzítővel ezek a problémák megszüntethetők
-kitűnő könnyűfém váz, jó akku

A rövidesen megjelenő dedikiált Sony E 1.8/50 optikával megfejelhető, vagy adapterekkel tetszőleges és nagyon olcsó fényerős optikákat lehet rá felhelyezni.

A DSLR-k esetében (az SLT-k kivételével) videó közben az AF felejtős, ezt ne felejtsd el, a Sony nex-5n viszont a dedikált optikákkal full AF, de természetesen mindkét területen teljes manuális állítási lehetőséget is ad.

És végül egy példa, hogy mit tud éjszaka.

Üdv

[ Szerkesztve ]

Tudtam, csak nem sejtettem.

(#1027) haarmaan válasza Fyodor85 (#1023) üzenetére


haarmaan
tag

Szia én ezt ajánlom Sony HDR-CX360

[link]

[link]

[link]

Szerintem kétszázezer forintig ez a legjobb vétel. Gyenge fényviszonyok közt is jó felvételeket készít.

Előnyei:
- 1080/50p/28 Mbps videofelvétel (ha jól tudom ez lesz az új AVCHD szabvány)
- 1080/25p videofelvétel (nem sok kamerába teszik bele ebben az ársávban)
- nagylátószög obijektiv
- nagyon jó optikai képstabilizátor
- rossz fényviszonyok közt jobb videókat készít mint a konkurencia (Panasonic, JVC, Canon, Samsung)
- 5.1-es hangfelvétel
- nagyon jó intelligens automata, és egyéb módok (arcfelismerés, fókuszkövetés, mosolyfelismerés)
- beépített vaku, és videolámpa

Hátrányai:
- Az alapcsomagban nem kapsz külső aksi töltőt (az aksit csak a kamerában tudod tölteni) Így ha veszel hozzá egy pótaksit, akkor kell hozzá venni egy külső aksi töltőt is +18000ft
- Kevesseb manuális bealítási lehetőség mint a konkurencia kameráin (van, akinek ez inkább előny)
- A kamera bekapcsolásnál és felvételindításnál lassabban ál fel mínt a konkurencia kamerái, sőt van amelyikben már előfelvétel funkció is van.
- Gyors zoomolásnál hajlamos elveszíteni a fókuszt.

(#1028) Octopus21 válasza tiszavirág (#1026) üzenetére


Octopus21
aktív tag

Köszi szépen a választ.

Elég meggyőző, amiket írtál, meg néztem a youtubos teszteket. Eléggé drága, ha nézünk hozzá egy komolyabb objektvet. Amit te írtál az kicsinek tűnik, mert mindegyik gépen csak brutál nagy objektíveket látni, ami szerintem kell is a zoom miatt.
Elég fura, hogy sony gép is feltűnik a láthatáron, mivel én eddig fotózással kapcoslatban csakis Canon és Nikon márkaneveket hallottam.

Tudnál javasolni egy konkrét objektívet ehez a sony géphez, ami esetleg nagyobb ennél? Egy olyat amivel ki lehet használni az általam említett dolgokat. Vagy rosszul lárom, hogy minél nagyobb az objektív annál jobb a zoom lehetőség, meg a látószög?

(#1029) haarmaan válasza Octopus21 (#1028) üzenetére


haarmaan
tag

Hát igen, biztos, hogy az új Nex5n nagyon jó lesz, és a Panasonic GH2 is nagyon jó, de ez már nem a 200000ft os árkategória. Ha ugyanazt a zoomátfogást akarja mint egy kameránál, akkor bőven 400000ft felett fög költeni, de inkább közel az 500000ft hoz. De alaphangon is 300000ft-ot el fog menni. És akkor még csak egy 3X zoom átfogású alap obijektive lesz. Arról nem is beszélve, hogy sokkal nehezebben tudja majd használni, mint egy kamerát.
Nem kérdés hogy ezekkel a gépekkel (Nex5n, GH2, stb.) hozáértö kezekben már nagyon jó videók készíthetők rossz fényviszonyok közt i.
Én azért azt tanácsolom, hogy ha esetleg valamelyik DSLR vagy új tükörnélküli cseréhetö obijektives gép megtetszik, előtte azért próbáld ki hogy menyire használható videózásra. Általában sokkal rosszabb ezeket a gépeket stabilan tartani, és bemozdulás mentessen zoomolni.

(#1030) tiszavirág válasza Octopus21 (#1028) üzenetére


tiszavirág
tag

Szia !

Ahogy írtad, neked az éjszakai, vagy gyenge fényviszonyok között történő videózás nagyon fontos szempont alacsony zajszint mellett, tehát ilyen esetekben a fényerős fix optikák a legmegfelelőbbek, nem pedig a kevésbé fényerős zoom lencsék !

Ha neked ez a preferenciád, akkor éjszakai képminőséget tekintve a Sony nex-5n az összes tulajdonságával együtt nehezen múlható felül a konzumer kategóriában, a megfelelő objektívekkel.

Nézzük az árakat:

-Nex 5n váz nálunk külön nem kapható, egyébként 600$(kb.150e)
-Sony E 1.8/50 OSS optika nálunk még nem kapható, egyébként 300$(kb.75e) , AF optika
vagy
-Nex 5n + 18-55 OSS AF kit 179e
-tetszőleges fényerős MF lencsék , pl Pentacon M42 1,8/50 8e ,Pentacon M42 2,8/135 15e, , Pentacon M42 2,8/29 8e, M42/NEX adapter 5-10e, stb…

A kombinációk száma gyakorlatilag végtelen, így a pillanatnyi anyagi helyzetedtől függően biztos hogy optimális megoldást találhatsz. Akár még a 200e forintos határba is beleférhetsz.

OSS lencsékkel,állvánnyal, vagy steady cam használatával fantasztikus remegés mentes klipeket forgathatsz.

Szívesen válaszolok, ha valami még nem tiszta.

Üdv

[ Szerkesztve ]

Tudtam, csak nem sejtettem.

(#1031) Fyodor85 válasza haarmaan (#1027) üzenetére


Fyodor85
csendes tag

Szia!

Megnéztem a kamerát amit ajánlottál, elég jó alternatívának látszik.
Bár nállam még mindig a Canon LEGRIA HF S20 és a Panasonic HDC-SD900 a nb1.
Esetleg ezekről tudnál nekem véleményt mondani?
Vagy 230.000 Ft -ig javasolni egy best buy -t?

(#1032) tiszavirág válasza Fyodor85 (#1031) üzenetére


tiszavirág
tag

Szia !

Bocsi ,de már a 1014.hsz.-ban válaszoltam !!

Üdv

[ Szerkesztve ]

Tudtam, csak nem sejtettem.

(#1033) haarmaan válasza Fyodor85 (#1031) üzenetére


haarmaan
tag

Az általad említett 2 kamerát én a kisebb látószög miatt nem ajánlom. A Panasonic kezdő értéke 35mm (kb 63°-fokos látószög), míg a Canoné meg jóval nagyobb 42mm (54°-fokos látószög). Ezzel szemben a Sony 29mm-röl indul ami (74°-fokos látószög). Számomra talán ez az egyik legfontosabb paramétere egy kamerának.
Híd el nem mindegy hogy mekkora ez a kezdő érték. Ha nagyon nagy, akkor béltérben, kisebb helységekben, lesznek olyan helyzetek, hogy nem tudsz olyan széles látószöget befogni, mint amit akarnál, ehhez gyakorlatilag ki kéne menned a szobából. Ezenkívül tájképeknél a felvenni kívánt tájképnek csak egy jóval kisebb része fér rá a felvételre. Itt egy videó, ami ezt nagyon jól szemlélteti (34. másodpercnél)

[link]

[link]

[link]

Nappali fényviszonyok közt nemigen lesz gond egyik kamerával sem mindegyiknek gyönyörű lesz a képe. Különbségek a rossz fényviszonyok közt készült felvételekkel vannak de ebben szerintem jobb az általam említett Sony a te általad felsorolt két kamerától.
Amiben lényegesen jobbak a Sonytól az a tágabb bealítási lehetőségek (ami nem biztos, hogy mindenkinek előny)
A 200000ft-os ár felett megint csak Sony kamerát ajánlanák HDR-CX560 bár ez már 260000ft.
Cserébe ezért az árért nagyobb látószöget (26mm) több manuális bealítást, fokuszálást, segítő funkciókat, dupla memóriát (64GB), jóval szebb és nagyobb felbontású kijelzöt, képérzékelót,stb kapsz.
Ezért az árért már megfontolandó egy Panasonic GH2 Micro 4/3-os cserélhető obijektives fényképezőgép, vagy a fent említett Sony Nex-5n.

[link]

Ezeket ugyan nehezebb lesz videózás alatt használni de, cserébe kapsz egy nagyon jól variálható fejleszthetö rendszert, akár a 14mm-es látószöget (118°) is el tudod érni. Gyakorlatilag olyan obit tehetsz rá amilyet, akarsz, viszont költhetsz is annyit rá, hogy a négy-ötszázezret simán el fogod érni. Viszont ha megveszed hozzá az obikat, akkor egy esetleges fejlesztésnél, lehet hogy elég csak a vázat cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#1034) Octopus21 válasza tiszavirág (#1030) üzenetére


Octopus21
aktív tag

Köszi szépen a tartalmas és kielégítő választ.
Amúgy te hol dolgozol ha megkérdezhetem? Mert írtad hogy "nálunk" nem kapható. Vagy ezt általánosságban értetted Mo-ra?:)

Amúgy tapasztalatokból értesz ennyire a témához?
Figy ezt az objektív dolgot még mindig nem nagyon értem, mert amiket te írsz azok kicsik, én meg a fotósoknál mindig brutál nagy objektívet látok. Ok, persze nagyon fontos lenne az éjszakai videozás és fényképezés de emellett a zoom sem utolsó szempont meg a nagy látószög sem. Az is fura, hogy sony gépet még nem láttam fotosoknál mert mindenki a canonra vagy nikonra esküszik.
Ezekkel az általad írt objektívekkel mennyire lehet zoomolni optikailag? A mostani Canon SX110 gépemen 10X optikai zoom van és azért az már elég jó.

Nagyon tetszik ez a sony gép különben a leírtak alapján, de mindenképp meg szeretném nézni mit tud.
Abban nem tudnál nekem segíteni, hogy ezzel a géppel készített videokat és képeket küldenél nekem vagy feltölteni egy ideiglenes tárhelyre, persze csakis tömörítetlen formátumban és full hd-ban?

[ Szerkesztve ]

(#1035) aag válasza Octopus21 (#1034) üzenetére


aag
őstag

persze csakis tömörítetlen formátumban és full hd-ban

Azért ezzel vigyázz. Óriási mérete lenne annak...

(#1036) Fyodor85 válasza haarmaan (#1033) üzenetére


Fyodor85
csendes tag

Megnéztem a videókat. Valóban nagy előny a jobb látószög a Sony esetében. Viszont ami nekem még fontos lenne, az az erős kép stabilizátor, a Canon -nál van motoros kép stabilizátor is. Ez mennyivel jelenthet jobb képstabilizálást?
Azt írtad, hogy gyengébb fényviszonyok közt jobb a Sony, viszont normál fényviszonyok közt hozza e azt a minőséget mint a Canon LEGRIA HF S20 vagy a Panasonic HDC-SD900? A Canon -ról és a Panasonic -ról elég jókat írnak. A Sony -ról készült tesztet még nem találtam, mármint olyant, ami magyarul íródott volna. Tudnál esetleg ilyent mutatni nekem?

A 2 Sony közt különbségként még láttam a nagyobb felbontású állóképkészítést is, bár fényképeket nem kifejezetten ezzel készítenék.
Az árkülönbség kb 80E Ft. A több manuális beállítást annyira nem tartom fontosnak, jó ha van de nem létszükséglet. A jobb LCD már nagyobb előny számomra, de ez még mindig nem ér meg +80E Ft -ot. A felvételek minőségében van e különbség?
Illetve szerinted megér e 80 pluszt a drágább Sony?

Esetleg tudnál e küldeni olyan videót, ami ezekkel a Sony kamerákkal készültek?

A Panasonic GH2 és a Sony nex-5n azért nem alternatíva, számomra mert kb 10 hónapja használok egy Panasonic FZ38 -at fényképezésre, és ha a fenti két termék közül választanék, akkor feleslegessé válna a készülékem, és ezt nem szeretném. A másik problémám ezekkel a készülékekkel, az a fogásuk, szerintem hosszú távon kényelmetlen velük a videózás.

Persze ha nem lenne fényképezőgépem, akkor elgondolkodnék az ilyen jellegű készülékeken is. Bár amit küldtél Panasonic GH2 -vel készült videót az eléggé tetszett. Durva, hogy miket tudnak már az ilyen 2 in 1 gépek.

Én korábban komolyabb fényképezőben a Canon 550D- t néztem sokáig. Mostanában pedig a 600D tetszett, de egyelőre megfelel a Panasonic FZ38 -as om is a célnak.

[ Szerkesztve ]

(#1037) Fyodor85 válasza tiszavirág (#1032) üzenetére


Fyodor85
csendes tag

Szia!

Igen, átnéztem azóta a hozzászólásokat és megtaláltam.

Köszi!

(#1038) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Na megjött a csöppség :DD
Először is PICI :)) az eddigi tükrös gépekhez képest.
Nagyon szép lépeket készít a videója kint kitűnő bent 4-es alá de abszolút élvezhető.
Ami érdekes az akksi töltése. NINCS TÖLTÖ !!! És akkor hogy töltök fel majd egy pót akksit ??? A HDMI nem szabványos hanem speckó kicsi ...
Picit túlszaturálja a képeket, gondolom erre is van beállítás.
Összességében tetszik, masszív kis jószág.
1 órája van meg, szóval túl sokat még nem tudok írni.
Ja és gyönyörű szép a kijelzője.
Adhattak volna egy bőrtokot hozzá ...
Majd még írok ...

Ui: Ezt az MTS formátumot mivel tudom szerkeszteni.
Mi ez egyáltalán ?

[ Szerkesztve ]

(#1039) tthom válasza Gulyopapa (#1038) üzenetére


tthom
senior tag

De a HDMI szabványos, csak mini HDMI, Tescoban 2m kábel, 1200Ft.
Töltőt írtam, hogy nincs.. :)

(#1040) Octopus21 válasza aag (#1035) üzenetére


Octopus21
aktív tag

Hát egy rövidebb video sztem belefér pár szász megába.
A fényképek meg még kevesebbe. Csak pár darab kellen, mert az mégis olyan mintha kipróbálhattam volna.

(#1041) Gulyopapa válasza tthom (#1039) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Színtelítettség, kontraszt, élesség hol a 'csába van ??? :DD
Vak vagyok tuti :))

[ Szerkesztve ]

(#1042) tiszavirág válasza Gulyopapa (#1038) üzenetére


tiszavirág
tag

Szia !

Vásárolhatsz hozzá külső akkutöltőt, pl.ezt.

Az AVCHD, videó tömörítéshez MPEG-4 AVC/H.264 sztandardot használ, a hanghoz pedig a Dolby AC-3 tömörítést és linear PCM tömörítetlen formát.Ennek a formátumnak a kiterjesztése az .MTS.

Az .MTS egy úgynevezett konténer, vagy másnéven wrapper formátum, amely leírja a videó adatokat kiegészítve a megfelelő metaadatokkal. Ebben vannak a tömörített videó adatok és más jellemzők.

Az .MTS formátumú videókat kétféleképpen tudod szerkeszteni:

-natív, tehát eredeti állapotában, minőségromlás nélkül, az erre alkalmas szofverekkel, pl.Aunsoft Final Mate, Adobe Premiere Pro CS5.5, Magix Video Pro X3, stb

vagy

-átkonvertálva némi minőség csökkenéssel, igényes konvertáló programokkal, mint pl.Aunsoft Video Converter, Cineform, stb. Így már gyakorlatilag bármelyik editor képes kezelni.

Üdv

[ Szerkesztve ]

Tudtam, csak nem sejtettem.

(#1043) Gulyopapa válasza tiszavirág (#1042) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Köszi !!! :R
De amúgy ez mekkora gyökér dolog hogy nincs hozzá töltőőőőő :W
Ilyet még nem hallottam !!!

[ Szerkesztve ]

(#1044) tiszavirág válasza Octopus21 (#1034) üzenetére


tiszavirág
tag

Szia !

Úgy látom, hogy vissza kell térni az alapokhoz.

Az első, 844. hozzászólásodból idézve:

„Szeretnék tiszta, remegésmentes képet, normális optikai zoomot, optikai képstabilizátort, és hogy éjszaka is tökéletes legyen a minőség, ne legyen szemcsés a kép.
Ezeket figyelembe véve melyik kamera a legjobb 120.000 Ft-os árkategóriában?”

Ilyen jellemzőkkel nem fogsz kamerát találni, ez egészen biztos. Valamilyen kompromisszumot muszáj lesz kötnöd.

De, ha ismét alaposan elolvasod a 964. hozzászólásomat, talán valami kezd majd derengeni.

Talán evvel fogod a legkisebb kompromisszumot kötni és még marad is a zsebedben nem kevés forint.

Üdv

[ Szerkesztve ]

Tudtam, csak nem sejtettem.

(#1045) tiszavirág válasza Gulyopapa (#1043) üzenetére


tiszavirág
tag

Szia !

A Sony egy úgynevezett "in body" töltőt használ ennél a készüléknél is. Tehát USB-n keresztül tudod az akksit tölteni , miközben az a gépben marad.

Üdv

Tudtam, csak nem sejtettem.

(#1046) Gulyopapa válasza tiszavirág (#1044) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Én azt mondom - volt már 5DMkII, 7D is - hogy csak azért hogy néha este, vagy félhomályban akarsz videózni, fozótni nem kell 400-500.000 Ft-os vázakat venni.
Ha csak nem ebből élsz.
Ez a 80.000 Ft-os kis csoda masina nekem tökéletes lesz a családi dolgok megörökítésében.
Én eladtam a drága dolgaimat.

(#1047) tiszavirág válasza Gulyopapa (#1046) üzenetére


tiszavirág
tag

Szia !

Mondataid tökéletesen összecsengenek avval, amit sugallani próbálok itt ebben a fórumban.

Üdv

[ Szerkesztve ]

Tudtam, csak nem sejtettem.

(#1048) Octopus21 válasza tiszavirág (#1044) üzenetére


Octopus21
aktív tag

Ok, értelek, csak az a bajom, hogy tökéletes dolgokat akkor, kevés pénzből és rá kell jönöm, hogy olyan nincs.
Mind a két gépezet nagyon jónak tűnik, de a Sony nex-5 jobban tetszik, mert mégiscsak cserélhető az objektív.
Ha azt mondanám, hogy nem 120at hanem akár 200 körülig is elmennék, akkor gondolom érdemesebb nex-5-öt venni egy objektívvel, aztán, ha esetleg később még akarok hozzá venni egy másmilyen objektívet pl csak fotózáshoz, akkor akár azt is megtehetem, igaz az már túlhaladná az össz 200-ezret:(, de hát ez van.

Még gondolkozom majd hogy melyik kompromisszum legyen:)

Addig is ha tudtok feltölteni sony nex-5-el készült low lightos videokat, azt megköszönném.

Üdv.

(#1049) Gulyopapa válasza Octopus21 (#1048) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Youtube, vimeo ...

(#1050) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Azt még valaki elmagyarázhatná hogy a kis Sonynál mi van hatással a videóra a minőségen kívül ???
Ezt még nem sikerült kibogozni ...
Nem sokára teszek fel egy kis vágatlan videót a Vimeora.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.