Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) Tomix24 válasza oidka (#849) üzenetére


Tomix24
addikt

"nekem ket kartyan van 12giganyi felvetelem, igy eselyem sincs kameran osszefuzni" Lentebb a megoldásom, esély van..12 Giga max 5-7 perc , csak akarni kell. Az ügyfélszolgálatos hívásod alatt/helyett, már meg lett volna. :F

(#852) Tomix24


Tomix24
addikt

Még valami :DDD :

I. A Samsung vállalta hogy a felvételei akadás és hangcsúszás nélkül lejátszhatóak, teljesen folyamatosan. Ehhez adtak egy komponens kábelt, és TV-re kötve ezt kipróbáltam, tényleg minden így van. Menüből ment minden, onnan nézhető teljesen.
II. A hozzáadott szoftverrel lehet szerkeszteni és hibamentesen összeilleszteni a teljes felvételt. Ez is teljesen jól van, mellékes hogy más kiterjesztésben menti el átkódolva azt.
A kamera álltal felvett bármelyik darab file hangcsúszás nélküli, ez ellenörizhető is.

Mást nem vállalt a cég, főleg nem azt, hogy bármilyen külsős cég programjával, hangelcsúszás nélkül próbálja meg összeilleszteni a kamera felvett file-jait. Mellékes hogy egy fizetős progi sem tud .mp4-et gond nélkül összeilleszteni.

[ Szerkesztve ]

(#853) Tomix24


Tomix24
addikt

Itt a két progi: [link]
jelszó(ha már lejött) : tomix

[ Szerkesztve ]

(#854) koncsik válasza Tomix24 (#842) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Mint új SD90 tulaj, csak jókat tudok mondani a kameráról. Az első tesztfelvételeket ellenőrizve a TV-n elégedett vagyok, az igazi kihívás most történik (nyaralás: napnyugta, fáklyás esti felvétel, Balaton északi part délről, stb. muhaha), erről csak jövő héten tudok nyilatkozni. Bossszantó, hogy USA-ban (vagy eBay-en) 2/3-a az ára az itteninek... oersze az itteni 120k-ban sincs SD kártya (2x 16GB Pana, 12k/db, ahol a kamerát vettem, nem volt időm neten keresgélni), de a dupla kapacitású pótakkut (pana) és a 32GB SD-t (transcend) már amazonon rendeltem, majd eljut valahogy (ár 2/3 itt is ill. SD 1/2 ár). 2 kissé kellemetlen meglepetés: 1. mini HDMI kábel nincs mellékelve, 2. a márciusban vett Pana TV SD kártya olvasójábol nem tudja 1080/50p-t lejátszani, bár a boltban ezt mondták (szerencsére a hálozati médialejátszó kártyaolvasója igen (file lejátszás a kártya stream könyvtárából).

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#855) zazahoho válasza koncsik (#854) üzenetére


zazahoho
őstag

Várjuk majd az észrevételeket :K ,most már nekem is nagyon érik az sd90 vásárlása.

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#856) koncsik válasza turbobusa (#841) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Manuális beállítások vannak, javaslom a kézikönyvet (letölthető a pana oldalról): fehéregyensúly, záridő/irisz, fókusz.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#857) turbobusa válasza koncsik (#856) üzenetére


turbobusa
senior tag

Azt hiszem nem gondolkodok tovább kamera vásárláson, amint összejön rá a pénz megveszem. :)
Esetleg tesztvideókat tudnátok küldeni, melyek saját készítésűek?

(#858) Dr.OG válasza turbobusa (#857) üzenetére


Dr.OG
tag

Arra azért készülj fel, hogy az SD90 manuális beállításait elég körülményes kezelni (a fő probléma, hogy nincs "manuális gyűrű", így pl. a fókuszt (vagy bármely más paramétert) kézi beállításnál az LCD-panel nyomkodásával tudod finomhangolni, amit szinte lehetetlen úgy megvalósítani, hogy ne mozduljon be közben a kamera).

(#859) Dr.OG válasza Octopus21 (#844) üzenetére


Dr.OG
tag

"Szeretnék tiszta, remegésmentes képet, normális optikai zoomot, optikai képstabilizátort, és hogy éjszaka is tökéletes legyen a minőség, ne legyen szemcsés a kép.Ezeket figyelembe véve melyik kamera a legjobb 120.000 Ft-os árkategóriában?"

Ugye ezt magad sem gondolod komolyan? Még a dupla ennyi körül kezdődő 3-szenzoros kamerák képe sem lesz sötétben kifogástalan, maximum elfogadható vagy használható. Egy szenzoros és 1,8-as optikájú, 100.000 Ft körüli gépektől irreális ilyet elvárni!

A többi még talán belefér...

(#860) Octopus21 válasza Dr.OG (#859) üzenetére


Octopus21
aktív tag

Hali.

Jó a tökéletes szó durva volt, de pl amiket youtubon néztem videokat amiket Sony HDR-CX160 és a Panasonic HDC-SD90 kamerákkal készítettek, azok tetszettek.
Pl. nekem a viszonyítási alapom a Canon fényképezőgépem, amivel néha csinálok videokat, amikkel nem vagyok megelégedve. Szerintem rossz minőségű, főleg ha használod a zoomot, akkor katasztrófa. Tudom én hogy az fényképezőgép, nem kamera. Szóval ehez képest meg a régi kamerákhoz képest ezek a HD kamerák nagyon jó éjszakai felvételt csinálnak. Viszont nem értem, hogy a sony kamerán miért nincs videolámpa, a panasonicon pedig van. Persze nem korom sötétben akarnám használni, hanem utcai fényeknél.

A Sony még mindig szimpatikusabb nekem. Ez a videolámpa számít valamit? Gondolom akkor számíthat, ha egy ember arcát akarod sötétben felvenni.
Szerintetek melyik kamera jobb a kettő közül és miért?

(#861) Octopus21


Octopus21
aktív tag

Mégegy kérdés:

Van olyan kamera ilyen kategóriában, amin a fókuszt teljesen manuálisan lehet állítani? (tekerős, nem érintőképernyőn)

(#862) koncsik válasza Dr.OG (#858) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Ezt valószínűsítem én is, bár még nem próbálgattam, a kézikönyvet is úgy tudom tanulmányozni, ha a család hagyja... Nem vagyok igazán tapasztalt videós (56 miniDV kazetta még nem jelenti ezt sajnos), de ezeket a manuális lehetőségeket felvétel közben is szoktátok állítani? Bocs, ha hülyeséget kérdezek... esetleg gyakorlati pld-t, jótanácsot szívesen veszek. Köszi

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#863) koncsik válasza Octopus21 (#860) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

A Pana jobb, nekem is az van :K előtte Sony (2 is) volt, azt is szerettem (mini DV, nem HD). Az éjszakai felvétel jobb sokkal, mint a korábbi gépekkel, a lámpa (még) automatikusan kapcsolódik be, érdekes, hogy csak ha arcot talál, de ez véletlen is lehet. Mivel csak a saját kijelzőjén néztem vissza, nagyon korlátozott felelősséget vállalok soraimért...

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#864) kelly7 válasza Tomix24 (#852) üzenetére


kelly7
aktív tag

Az lehet, hogy a hozzáadott szoftverrel lehet szerkeszteni csúszás nélkül a felvételeket kb 100 óra alatt, viszont azt még mindig nem értem, hogy a kamerával való összefűzés miért nem oldja meg a hang csúszás problémát. Akkor minek van benne? Az általad feltöltött két program nekem is meg van. Hétvégén már tényleg nekiülök és kísérletezek vele. Viszont ha jól emlékszem az én dvd-m nem játssza le az mkv file-t

(#865) turbobusa válasza Dr.OG (#858) üzenetére


turbobusa
senior tag

Melyik modellben található meg a manuális fókuszt szabályozó gyűrű?
Gondolom sokkal drágábbak azok a készülékek. :((

(#866) Tomix24 válasza kelly7 (#864) üzenetére


Tomix24
addikt

Szívesen segítek, mit szeretnél, milyen formátumot?

(#867) Octopus21 válasza koncsik (#863) üzenetére


Octopus21
aktív tag

És miben jobb a pana konkrétan?
Itt összehasonlítottam a két kamerát:

http://www.camcorders-only.com/compares/sony_hdr-cx160e_vs_panasonic_hdc-sd90

Nem sok különbség van az adatok alapján, talán annyi hogy a panasonic nagyobb valamivel nagyobb. Még mindig nem tudok dönteni melyik legyen:(

(#868) turbobusa válasza Octopus21 (#867) üzenetére


turbobusa
senior tag

Sd90-ről eddig csak jókat hallottam, tehát ebből adódóan is jobban vonzódok a Panasonichoz.
Sajnos képernyőn kell a fókuszt állítani, így rázkódások könnyedén bekövetkezhetnek.
Utóbbi dolog tántorított el eme modelltől.
Amiben gyűrűvel lehet a manuális fókuszt szabályozni 220e forint környékén kezdődik Panánál, gondolom hasonló a konkurens Sony esetében is.
100e forint igen nagy különbség, így kell rá aludnom még jó sokat, hogy megszülessen az ésszerű döntés.

(#869) koncsik válasza Octopus21 (#867) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Sajnos nem tudom megmondani, én interneten olvasott tesztek, az itt olvasottak alapján és a jelenlegi akciós ár miatt döntöttem. Az is számít, hogy a fényképezőgépeim és a TV-m, meg a DVD felvevőm is Panasonic (ez utóbbi felismerte a Sony kamerát is firewire-n keresztül). Ami hiányzik kicsit, az az optikai kereső, de az LCD nagyon jól látható, még ragyogó napsütésben is. A nagylátószög nagy pozitivum. A manuális beállításokat ptóbálgattam felvétel közben, az érintőképernyő gyorsan reagált, kiváncsi vagyok mennyi bemozdulás lesz, ha majd visszanézzük, nem tűnt veszélyesnek.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#870) Octopus21 válasza koncsik (#869) üzenetére


Octopus21
aktív tag

Most már kezdek a panasonic felé húzni.
Nekem Sony Full HD TV-m van, és annak a képével nagyon meg vagyok elégedve, főleg, mikor mkv kiterjesztésű full hd filmet nézek rajt a laptopomról HDMI-vel összekötve.
Sok tv-t láttam már, de eddig TV-ben a Sony fogott meg.
De gondolom nem lesz túl nagy probléma ha esetleg Panasonic kamerát veszek:) Biztos nagyon elégedett leszek vele.

Amúgy ez a Panasonic kamera, hogy vesz fel? Egy file-ba teszi az összes vágást, vagy minden egyes kikapcsolásnál keletkezik egy újabb file és azt össze kell programmal vágni?

(#871) koncsik válasza Octopus21 (#870) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Én is így vagyok a TV-mel (mkv). Azért érdemes lenne megnézni a Sony felvételét a te TV-den meg egy Pana TV-n keresztül is, talán az itteni guruk megmondják van-e ennek jelentősége.
A kamera külön file-ba vesz fel mindent.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#872) koncsik válasza koncsik (#871) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Külön file-ba= file-okba, bocs.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#873) TUbus20


TUbus20
csendes tag

Sziasztok!
Tudnátok nekem segíteni hogy miért is csinálja Samsung HMX-Q10BP-esem mikor feltöltöm a videókat és elkezdem lejátszani utána akadozva játssza le és hogy ez miért is van?
Előre is köszi szépen.

(#874) Tomix24 válasza TUbus20 (#873) üzenetére


Tomix24
addikt

Hová töltöd fel? Mivel játszod le? Ha lerészletezed,akkor megválaszolom neked szívesen :DDD

(#875) TUbus20 válasza Tomix24 (#874) üzenetére


TUbus20
csendes tag

A laptopomra töltöttem fel a videókat. Néróval média playerel. Mert maga a kamera lejátssz rendesen és a tévén is megy rendesen a kameráról. A kamerának a saját szoftverével töltöttem le a gépre az Intel stúdióval.

(#876) boost válasza TUbus20 (#875) üzenetére


boost
addikt

Szia, feltehetőleg azért , mert gyenge a géped a videók lejátszásához. Fullhd anyagok lejátszásához azert újabb gép szükségeltetik.

(#877) koncsik válasza boost (#876) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

SD-90-hez adott writer 3.0 program egyből lexarozta a laptopomat (1080/50p-t lejátszásával kapcsolatban) a telepítés végén.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#878) Tomix24 válasza TUbus20 (#875) üzenetére


Tomix24
addikt

Ami talán megbírkozik vele, az a Splash player(teljes verzióban). Annak a legkissebb a gépigénye(hardveres gyorsítást a programon belül be kell kapcsolni).

(#879) verdesz


verdesz
csendes tag

Üdv!

- olyan 60 ezer körüli összegért keresnék kamerát!
a toshiba camileo x100 első látásra nem tűnt rossznak, tesztvideók elég meggyőzőek,
de az autófókusza nem tökéletes, ahogy néztem van hogy 1-2 secet is gondolkozik mire ráfókuszál az adott tárgyra. ettől eltekintve rengeteg extrával van felszerelve.
Ilyen árkategóriában tudtok e az x100-asnál jobbat ajánlani?

másik véglet:
- vaterán találtam full hd-s kamerát szemtelenül olcsón 12 ft-ért
noname kínainak tűnik 8 digitális zoom van benne, legalább nincs autófókusz:P
mi lehet benne az átverés?

http://fenykepezo-kamera.vatera.hu/videokamera/digitalis_videokamera/12mp_2_7_tft_hd_digitalis_video_kamera_azonnal_1472433504.html

Véleményeket várok mindkét témára, ti melyiket vennétek meg illetve mit ajánlanátok még?

(#880) koncsik válasza verdesz (#879) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

a vaterás: pl. hogy nem full HD-s (720p max.) youtube-on keress rá...

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#881) koncsik válasza verdesz (#879) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

60k körülegy Samsungról olvastam jókat itt, hmx-q10 asszem.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#882) TUbus20 válasza Tomix24 (#878) üzenetére


TUbus20
csendes tag

Szia! Köszi szépen de átkellet konviznom aviba és úgy már jó lett.
Köszi szépen azért mindenkinek.

(#883) aag válasza verdesz (#879) üzenetére


aag
őstag

Nekem Q10-es samum van. Volt időm kitapasztalni. Nem mondhatok sok rosszat róla. Amit kiemelnék:

Pozitívumok: Olcsó, könnyű, a kezelése szőkenősen egyszerű, az érintőképernyője érzékeny-jól kezelhető.

Negatívumok: A széleken picit homályos a kép, kicsi az akkumulátor, a zoom-tárcsa hangosan kattan visszaengedéskor, a digitális kézremegésgátló sokat ront a felvételen (én kikapcsoltam), az árban nincsen benne még egy picike tárló-kártya sem.

Amatőr célokra ma a legjobb választás, csak ajánlani tudom.

(#884) Octopus21 válasza TUbus20 (#882) üzenetére


Octopus21
aktív tag

Hello.

Próbáld meg Media Player Classic-al. Az a legjobb lejátszó. Ha gondolod el tudom küldeni, hogy kell beállítani hozzá. Legalábbis én .mkv file-okat játszok le vele, full hd filmeket, és semmi akadozás nincs, a processor alig megy.

Üdv.

(#885) Tomix24 válasza aag (#883) üzenetére


Tomix24
addikt

Optical Image Stabilizer - Ez nem digitális tehát.

" A széleken picit homályos a kép," A lencse ilyen az extra széles látószög miatt, kevés fény esik a szélekre, így nem tudja mindig élesen tartani.

(#886) aag válasza Tomix24 (#885) üzenetére


aag
őstag

Van benne oprtikai is, meg digitális is. DUO. Én kikapcsoltam a duo-módot. Vagyis az optikai maradt bekapcsolva. Megjegyzem, azt ki sem lehet kapcsolni és elég hatékony is. Tehát -szerintem- nincs szükség a digitálisra egyáltalán.

Még egy érdekesség. Svenkelésnél hajlamos a kép elmosására (melyik nem?). Először azt hittem, hogy ez a nagyméretű tömörítés miatt van, de egy alkalommal véletlenül kikapcsolt automata élességállítóval svenkeltem. Visszanézve meg voltam lepődve, hogy az elmosás sokkal kisebb lett. Nem szűnt meg, de nagymértékben csökkent. Egyébként nagyon egyszerű a dolog. Ki kell kapcsolni és amikor kell, csak egy gombnyomás a panelon, máris rááll a céltárgyra. Kb fél-egy másodperc az egész, a mozdulatot is beleértve. Szóval rá lehet szokni könnyen és gyors a dolog nagyon. Főleg szobai (kevés fény) felvételeknél célszerű használni ezt a módszert, de én már szinte csak így használom napfénynél is.

Ilyen és ehhez hasonló dolgokkal sokat ki lehet hozni ebből a játékkamerából. Egészen komoly képű felvételeket lehet vele kihozni így.

Javaslok hozzá még egy állványt, plusz egy 32GB-os memóriakártyát és plusz egy pótakkut is.

(#887) Tomix24 válasza aag (#886) üzenetére


Tomix24
addikt

Én is trükközök néha a beállításokkal, szerintem is megéri, kamera fajtától/márkától függetlenül.

(#888) boost


boost
addikt

Sziasztok, én ma reggel rendeltem meg a Samu HMX Q10-et. Sony NEX - 5 és eközött vaciláltam, Tudom, hogy tök más kategória. Regebben volt DLSR-em, de mióta páromnak lett egy Canon IXUS 80 (beceneve: PÖCS) fényképezo"je, csak azt cipeltük mindehova, ezért DSLR-t egy éve eladtam. Most, hogy kellene kamera, elkezdtem nézelo"dni, és nagyon megtetszett a Sony-ban a Toy érzés, hogy kicsi gép, nagy obi. De aztán otthon lett obi van kenobi, mert párom olyat szeretne, amit egy kézzel is lehet használni, meg o" is megérti, stb stb. Szóval kiprobálom a Samu-t. ha nem jön be, visszaküldöm, és "gyüjtök" pana d90/d60-ra.
Szuper a téma, majd lehetne egy mellékszál arról, ki honnan, hogyan, hová dolgozza fel a HD, HD like videóit.

(#889) Tomix24 válasza boost (#888) üzenetére


Tomix24
addikt

Ha lejjebb olvasol,akkor lesz ott mellékszál is bőven.

(#890) Lord Gaius


Lord Gaius
csendes tag

Sziasztok, tanácsot szeretnék kérni tőletek. Én is szemezek ezzel a samsung Q10-el, de nincsen rajta mikrofon bemenet. Én kezdő videós vagyok, s szeretnék is egy kisebb filmet forgatni vele, meg persze megtanulni ezt a szakmát. Körübelül ennyi pénzt tudnék most rászánni a kamerára, de ha a hang mikrofon nélkül nagyon gáz, akkor inkább nem veszem meg. Gondolok itt arra, hogy mondjuk egy vetítésen, ahol nagy hangfalakból jön a hang, ott teljesen élvezhetetlenné teszi. (gondolom)
A panasonic SD90 a másik jelöltem, annak van micro bemenete, csak dupla annyiba kerül.

Az utolsó kérdésem pedig, szerintetek mennyire éri meg és mire lehet használni, a mini kamerákat, mint pl. flip.

(#891) aag válasza Lord Gaius (#890) üzenetére


aag
őstag

Megtanulni egy szakmát játékkamerával? :DDD

(#892) Lord Gaius


Lord Gaius
csendes tag

Gondoltam, hogy valahol el kell kezdeni. Persze anyagilag is nézni kell a dolgot. Az alapokat úgy gondoltam, hogy egy ilyen kamerával is meg lehet tanulni...

(#893) boost válasza Lord Gaius (#892) üzenetére


boost
addikt

ha tényleg érdekel a szakma, akkor vegyél régi, 6-8-10 éves, de profibb kamerát.

(#894) Octopus21


Octopus21
aktív tag

Hali.

Ha valaki tudna küldeni Sony HDR-CX160 vagy Panasonic HDC-SD90 kamerákkal készített pár perces Full HD videot tömörítés nélkül, azt megköszönném.

A küldés alatt azt értem, hogy esetleg feltölteni egy ingyenes tárhelyre pl. sendspace,
én meg letölteném a linkkel.

Meg szeretném nézni a TV-men, hogy a saját szememmel is láthassam a valódi képminőséget.

Köszi a segítséget előre is.

(#895) hasman válasza Lord Gaius (#890) üzenetére


hasman
tag

Sd 90 félprofi kategóriába sorolható már, amivel olyan filmet tudsz összerittyenteni (akár 3d-ben is persze + pénzért) amilyet akarsz (és tudsz). profi régebbi kamerát már nem vennék... persze ez én vagyok. Új profi kamok 1 misinél kezdődnek (régit 400-500 körül kapsz ami igen jó)

én sd90-et javaslom de egy honlap a kezdő kameramanoknak film forgatáshoz a következőket javasolja:

http://www.camcorderinfo.com/Buying-Guides/Amateur-Filmmakers.htm

Itt nézelődj kicsit állítsd be neked mi ideális és az alapján válassz!

(#896) boost válasza hasman (#895) üzenetére


boost
addikt

Azért ekkora vakert régen olvastam. Olyan filmet rittyent össze, amilyent akar? Még elhiszi, hogy o" lesz a next gen Michael Bay. Meg probáltad te azt a 3D adaptert? Muhaha kategória.
Hülyeséget ne írjunk le, önigazolásnak se.
90D egy amato"r kamera, abból is az alsóbb szegmens. egy jó amato"r kamera már 200ezer forint körül van. ès ezek még mind messze vannak a félprofi kameraktól ( èrdemes a sony.hu-n megnézni, hogy miket nevez a sony félprofinak, pedig aztán ök is marketingelik a kameráikat (2ezer € -tól)) .
:))

[ Szerkesztve ]

(#897) aag válasza hasman (#895) üzenetére


aag
őstag

Sd 90 félprofi kategóriába sorolható már

Vagy ha nem, hát kisnyúl. Kb itt kezdődik ez manapság. És csak kezdődik. Csak az eleje...

(#898) Lord Gaius


Lord Gaius
csendes tag

Oké, értem én, de akkor a samsung Q10 mire jó? Én komolyan kezdő vagyok, és érdekel ez a szakma, elég komolyan. Nagyjából az alapoktól indulva tudtok akkor ajánlani egy olyan kamerát, aminek az ára is emberi még?

(#899) Tomix24 válasza Lord Gaius (#898) üzenetére


Tomix24
addikt

Arra hogy a családot kamerázd fényes nappal... :W

(#900) boost válasza Tomix24 (#899) üzenetére


boost
addikt

Így van. +1 én is ezért rendeltem meg. :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.