Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) Tomix24 válasza Callmaster (#3000) üzenetére


Tomix24
addikt

Mennyid van? Mi a keret?
Egy srác árul itt a PH-n HMX200-at. [link]

Így vesz fel: [link] regular download jobb alul.

[ Szerkesztve ]

(#3002) Callmaster válasza Tomix24 (#3001) üzenetére


Callmaster
tag

30-at szánnék rá, de max 40-ig elmennék. Amit linkeltél az pont jó lenne, Samu párti vagyok. Megnézem a linkelt videót. A válaszodból itélve felejtős a Benq:)

[ Szerkesztve ]

(#3003) Tomix24 válasza Callmaster (#3002) üzenetére


Tomix24
addikt

Akkor a HMX200 használtan 40K-ért azonnal lecsapós. Én megvenném. A q10 = HMX200-al , annyi a különbség hogy nagyobb zoom és több funkció van a 200-on. Amit linkeltem videókat, nyers a kamera által felvettek. A régi 200-as gépemről megmaradt sample-k pont. Dolgozz velük, nézd meg hogy futnak, ilyen lesz ha megveszed. Benq-nél fényévekkel jobb kamera, illetve bármilyen Toshiba és Praktika-nál.

[ Szerkesztve ]

(#3004) Tomix24 válasza zenészke (#2998) üzenetére


Tomix24
addikt

Samsung a TV-d ugye? Mert LG TV-k beépített média lejátszója gyárilag kizárja hogy 1080i-s, 50hz-es Mp4-et lejátszon :( Csak akkor játsza le, ha 720p/50-re konvertálom, illetve ha 1080i/25-re :( :( Minden mai lehetséges konvertálást kipróbáltam :(

LG TV tulajoknak érdemes venni külső media playert 1080i-s kamera esetén.

Elég egy Egreat EG-Rc6 is [link]

[ Szerkesztve ]

(#3005) zenészke válasza Tomix24 (#3004) üzenetére


zenészke
tag

Igen, Samsung LED tv-m van.(UE32C5000QV) Szerinted befolyásolja a képet, ha nem USB-n, hanem HDMI-vel kapcsolnám össze a tv-t a kamerával? Nincs ilyen kábelem, de csak akkor vennék, ha érdemes.

[ Szerkesztve ]

(#3006) alibaba78


alibaba78
őstag

Sziasztok!

Ha megkerhetnek szepen vkit, tudna nekem ajanlani innen egy fullhd-s kamerat csaladi felvetelekre, elfogadhato ejszakai felvetellel is £230-ig? Elore is koszonom szepen!

mod.: Nem fontos, hogy fullhd legyen, csak gondoltam, ha mar lud, legyen kover, de lenyegeben teljesen mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#3007) Tomix24 válasza zenészke (#3005) üzenetére


Tomix24
addikt

Nem befolyásolja, ugyanaz lesz a minőség.

(#3008) Tomix24 válasza alibaba78 (#3006) üzenetére


Tomix24
addikt

"elfogadhato ejszakai felvetellel" - Ehhez az igényhez mélyebben kell a zsebbe nyúlni sajna.

(#3009) Matula 007 válasza alibaba78 (#3006) üzenetére


Matula 007
tag

Inkább 4-500 körül kezdődik az olyan kamera ami jó éjszakai felvételeket tud készíteni. És a full éjszakai felvételekhez még ezek a kamerák is elég kevesek sajna :S

Ha nem érdekel hol vagy, nem tévedhetsz el.

(#3010) alibaba78 válasza Tomix24 (#3008) üzenetére


alibaba78
őstag

Tomix, Matula: Koszonom! Akkor sajnos le kell mondanom errol a ficsorrol, mert a koltsegvetes a meghatarozobb jelen pillanatban. :( Ebben az esetben melyiket ajanlanatok? Az egyik sony-n, es panasonic-on akadt meg a szemem, de lehet, tevedek. :R

(#3011) Chrystall válasza Callmaster (#3000) üzenetére


Chrystall
senior tag

Ha kevés a pénzed inkább várjál vele. A Benq nem túl jó. A Toshiba még esetleg tűrhető.

[ Szerkesztve ]

(#3012) Tomix24 válasza alibaba78 (#3010) üzenetére


Tomix24
addikt

Ha nem akarsz csalódni, vegyél Panasonic V700-at. Annak egész tűrhető már az esti felvétele,

[link] regular download jobb alul.
A tv végü file a másikkal ellentétben nem nyers, de talán viszi a TV-be épített media player is(LG/Samsung)
[link] - mégegy pakk.
[link] - jópár kamera nyersei.

(#3013) Callmaster válasza Chrystall (#3011) üzenetére


Callmaster
tag

Várok. Ahogy elnéztem és utána olvastam az első normális "belépőszintű" a Samsung q10. Ez alattiak rosszabbak(optikai képstabilizátor hiánya,stb..)

(#3014) Tomix24 válasza Callmaster (#3013) üzenetére


Tomix24
addikt

Samsungnál a sorrend tudásban q10-HMX200-q20-HMX300

(#3015) Callmaster válasza Tomix24 (#3014) üzenetére


Callmaster
tag

Tegnap néztem Tescoba volt HP V5560-as 44.500-ért, hát ahhoz képest hogy a Samsung Q10 50.000-től kezdődik trágyább a minősége a HP-nak. Több tesztet végigolvastam és néztem tesztvideókat Youtube-n( persze nem mérvadó az ottani minőség), de számomra és ahogy olvastam ebben az árkategóriában magasan a Samsung Q10 a Best Buy:)

(#3016) Tomix24 válasza Callmaster (#3015) üzenetére


Tomix24
addikt

Igen, a q10 nagy ugrás viszonylag a HP , Benq , Toshiba gépekhez.
Akkor leszedted a Samsung felvételek ugye? [link] regular download jobb alul.

[ Szerkesztve ]

(#3017) Callmaster válasza Tomix24 (#3016) üzenetére


Callmaster
tag

Bocsánat azt nem is írtam hogy még mikor belinkelted aznap este le is töltöttem:)
Számomra kiváló képminőséget mutat a többihez képest. Már csak ott vagyok gondban hogy hol vegyem meg, sajna készleten nem igazán van ( árgép, olcsóbbat, árukereső..).

(#3018) Tomix24 válasza Callmaster (#3017) üzenetére


Tomix24
addikt

Hát ja, kicsit várni kell, viszont ez a legolcsóbb szálítással: [link]
Vannak táskák is: [link]
Meg kártya: [link]

Ez csak tipp, árgépről néztem ki.

(#3019) zenészke


zenészke
tag

Tegnap este felvettem a fiam zenekarát az A38-as hajón a Samsung H300-zal. Nemcsak a zene tetszik, hanem a felvétel is. Akit érdekel, hogy hogyan vesz fel színpadon megvilágított együttest a gép, annak itt van a 2 db link:
http://youtu.be/A3jkys8yk7Y és a másik: http://youtu.be/cWMmE8mFShg
Persze még egy kicsit kapkodok, meg véletlenül leállítottam a felvételt, de a döntőn már biztos jobb leszek...

[ Szerkesztve ]

(#3020) Chrystall válasza zenészke (#3019) üzenetére


Chrystall
senior tag

Az ilyen erős, koncentrált reflektorfény nem szokott gond lenni a kameráknak. Inkább a plafonon a 60-as égő-re allergiásak, mikor olyan lámpában van az égő, hogy búra takarja a körtét. Olyankor gondok vannak.

(#3021) pinnacle válasza zenészke (#3019) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Jó a felvétel és a hang sem torzít, gondolom nem külső mikrofonnal vetted fel. Youtube-ra mivel/milyen beállítással konvertáltad a felvételt?

(#3022) Tomix24 válasza zenészke (#3019) üzenetére


Tomix24
addikt

Az eredetiből 1-3 percet nem akarnál feltenni az ORON.COM-ra? A Youtube felvételek nem adják vissza az eredeti minőséget sajna.

(#3023) kerlac válasza Tomix24 (#2986) üzenetére


kerlac
őstag

Fényképezőmben 16gb-os cl6-os van, ha pótnak átteszem az még okés? Amúgy vettem egy 32gb-os class10-es SDHC-t.

Apropó, Pana fényképező elég a class4-es ugye?

"Class10 és SDHC legyen(ne microSD+átalakító)."

(#3024) bigdigit válasza Tomix24 (#3022) üzenetére


bigdigit
addikt

szia

mint profitól kérdezem a pana SD90-el felvett .m2ts ha át van nevezve .mkv-ra az teljes értékű lejátszható mkv lesz vagy van benne valami bibi?
próbálnám új telómon lejászani a felvételt de hiába nevezem át nem játsza le.sima mkv meg megy neki.újrakódolás nélkül,hogy tudom ebbe a konténerbe varázsolni?

(#3025) Tomix24 válasza kerlac (#3023) üzenetére


Tomix24
addikt

Ki kell próbálni. Ha már megvan..class4 sd videó és fényképezéshez elég

(#3026) AT.


AT.
tag

Egy újabb X900 sample csomag
[link]

(#3027) pinnacle válasza bigdigit (#3024) üzenetére


pinnacle
nagyúr

MKVToolNix-el tudsz konvertálni. Add majd az append-nél több fájlt is ki tudsz jelölni egyszerre.

[ Szerkesztve ]

(#3028) Tomix24 válasza bigdigit (#3024) üzenetére


Tomix24
addikt

Mkv kontínerbe sehogy nem fogod tudni. AVCHD lesz és marad is a kontíner. Az mkv-t 24 esetleg 25/30 képkockás filmekhez találták ki. Az egy dolog hogy van olyan progi, ami ha összefűzi, .mkv-t ad neki kiterjesztésnek.

(#3029) Tomix24 válasza bigdigit (#3024) üzenetére


Tomix24
addikt

Egy megoldás van. Lehet hogy a telefonod lebírná játszani.
szedd le ezt: [link] van benne egy tv nevű file is. Ezt LG TV-khez , illetve gyengébb média playerekhez készítettem felezett képkockaszámmal. Ha ezt sem indítja el a telefonod, akkor ott csak valami drasztikus konvertálás segít.

Milyen telefonod van? Mert az AVCHD-t a Mali400-as videóchip és attól jobbak tudják csak kezelni, de úgy hogy még konvertálni sem kell. A Mali-t és erősebb társait Tabletokban használják 99%-ban, a telefonodnál kétkedek kicsit hogy hardveresen elérné azt a szintet(hacsaknem többmagos 100K körüli telód van, amibe raktak kakaót ;) )

ui: Itt a fórumon sokszor még a bika PC-kel is gond van ha 100K feletti kamerának a filejait kell visszanézni, nemámhogy telefonról natívban visszanézni.

[ Szerkesztve ]

(#3030) djnice válasza Tomix24 (#3028) üzenetére


djnice
veterán

Ez nem így van. Mkvtoolnix-el simán átlehet tenni az mts, m2ts fájlokat mkv konténerbe újratömörítés nélkül, legyen akár 50i, 60i, 50p, 60p a framerate, LG TV-n pl ki is próbáltam a végeredményt, mert nem játszotta le az mts fájlokat, átraktam mkv konténerbe és már ment is tökéletesen (Sony HX9V 50p-s felvételei).

(#3031) Tomix24 válasza djnice (#3030) üzenetére


Tomix24
addikt

Próbálja meg persze, de nem fűzök hozzá sok reményt.

A "Kontíner csere" az mkvtools-al nemhiába 1 perc, csak illúzió."egy program, ami képes megnyitni a konténerfájlt, még nem feltétlenül tudja dekódolni az abban tárolt adatokat. Ennek oka lehet a szükséges kodek hiánya, vagy a metaadatok elégtelensége." A te eseted véletlen/illetve szerencse. PC-n pl bármire átírom kézzel a filmet, mov, ts, m2ts, mpg, tökmindegy ugyanúgy lejátsza. Nem a kiterjesztés számít, hanem hogy az adatokat tudja-e fogadni a hardware és szoftware rész.

Handbrake - na ez igazi mkv-készít, elég sok idő alatt..

[ Szerkesztve ]

(#3032) Tomix24 válasza djnice (#3030) üzenetére


Tomix24
addikt

Csak próbából, leszeded amit linkeltem?[link](ne a tv végü-t futtasd) .Milyen LG a TV-d? Mert 5590-től felfelé már megeszik a kamera felvételeket. Alatta 90% tuti nem.

[ Szerkesztve ]

(#3033) djnice válasza Tomix24 (#3031) üzenetére


djnice
veterán

Az Mkvtoonix nem kiterjesztést ír át, hanem konténert cserél, ami nem mindegy.

(#3034) Tomix24 válasza djnice (#3033) üzenetére


Tomix24
addikt

Azért elolvastad amit írtam? Ha a file-ban lévő adatot nem tudja kezelni a hardware & software, akkor tök mindegy minden hasonló próbálkozás. A te eseted softwaresen béna, vagyis a Media lejátszó fel van készítve az avchd-ra , de nem jó kiterjesztéshez köti.

[ Szerkesztve ]

(#3035) bigdigit válasza Tomix24 (#3029) üzenetére


bigdigit
addikt

Galaxy S3 amivel próbálkoznék.abban bízok vagy allshare letudom játszani samsung tv-n SD90 50p-s felvételeit is.vagy ha így nem akkor idővel veszek hozzá usb-hdmi adaptert amivel talán már nem a wifi lesz a szűk keresztmetszet.
de egyenlőre nem tudtam olyan formátumban feltenni el is induljon.az 1080p elvileg nem akadály neki igaz csak 720p-t próbáltam.

(#3036) Tomix24 válasza bigdigit (#3035) üzenetére


Tomix24
addikt

Szedd le amit küldtem, próbáld meg. Kiderül..
"1080p elvileg nem akadály" ez elég tág dolog sajna.

(#3037) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Ha valakinek igénye van asztali DVD-n lejátszható megoldásra:
SD90 mts file-ok összeillesztése "TSmuxer progival, append gombbal adogalom hozzá az ADD gombbal elsőnek belinkelt file-hoz a többit, majd M2ts - be dobok pipát és muxing. Ellenőrizd a végén nem-e csúszik a hang, arra is van megoldás" ("copyright tomix24" :R ).
DE: A TS-t kell kipipálni és aztán DVD Flick-kel (www.dvdflick.net) kíirni lemezre - kell még az imgburn (ww.imgburn.com), legalábbis nálam ezt hívta be. Kb. 1/4-ére csökkenti, tehát 16GB HD felvételből lesz 1 DVD - nálam röpke 2-3 óra alatt kész lett (nem figyeltem, mert otthagytam) egy 4GB-os HD-ből az 1GB DVD, persze ez gondolom HW függő, ez egy 2 éves, nem csúcs laptop-on történt... :B

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#3038) Tomix24 válasza koncsik (#3037) üzenetére


Tomix24
addikt

Jó lett a végeredmény? A kép kisebb felbontásától eltekintve? Mert nagy ritkán van igény DVD-re, és a VSo nem az igazi.

(#3039) koncsik válasza Tomix24 (#3038) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

A célközönség elégedett volt (32" 16:9 CRT TV, DVD lejáccó). Én is megnéztem full hd plazmán, nem volt annyira szörnyű mint vártam, sőt, de ugyebár a DVD játékosunk is felskálázza...

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#3040) bigdigit válasza Tomix24 (#3036) üzenetére


bigdigit
addikt

ennyit találtam:
Below is Samsung Galaxy S3 video format:

Video: Codec: MPEG4, H.264, H.263, DivX, DivX3.11, VC-1, VP8, WMV7/8, Sorenson Spark Recording & Playback: Full HD (1080p)

Audio: Codec: MP3, AMR-NB/WB, AAC/AAC+/eAAC+, WMA, OGG, FLAC, AC-3, apt-X

Samsung Galaxy S3 only supports MP4 playback. So, MP4 is the best video format supported by Galaxy S3.

(#3041) Tomix24 válasza bigdigit (#3040) üzenetére


Tomix24
addikt

H.264-AVC -AAc hanggal, az az 1080i-s kamerák-nál az álltalános formátum. Szedd le amit linkeltem és rögtön kiderül.

(#3042) bigdigit válasza Tomix24 (#3041) üzenetére


bigdigit
addikt

még egy kis infó a videó tudásáról:
A grafikus gyorsításért egy Mali-400 MP4 GPU felel, amely ne tévesszen meg senkit: ez nem az a Mali-400, ami gyengébb modellekben is felbukkan, hanem egy többmagos verzió.

(#3043) zenészke válasza pinnacle (#3021) üzenetére


zenészke
tag

Nem kellett konvertálni, egyből a kamerából töltöttem fel.

(#3044) zenészke válasza Tomix24 (#3022) üzenetére


zenészke
tag

Ma már nincs rá időm, de holnap megpróbálom, de ehhez légy szíves írd meg hogy hogyan!

(#3045) Tomix24 válasza zenészke (#3044) üzenetére


Tomix24
addikt

Majd megírom priviben, ráér.

(#3046) pinnacle válasza zenészke (#3043) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi!

(#3047) Djuree


Djuree
félisten

na eljött az ideje hogy kamerát vegyek. elsősorban sporteseményeket vennék fel. full HD-s kellene mindenképp ha már veszek. 50-60k lenne rá. olyan kéne amihez állványt is lehet venni. vagy univerzálisak az állványok?
légyszi ajánljatok valamit.
thx

szerk: olvasom itt ezt a samsung q10-et. ez a legjobb ilyen árban nekem is?

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#3048) Chrystall válasza Djuree (#3047) üzenetére


Chrystall
senior tag

Sporthoz kicsit komolyabb cucc kell, ami a mozgásokat is jól veszi. Egy 24 mbps kamera kéne szerintem minimum. A Q10 csak 17-tel vesz.

(#3049) bigdigit válasza Tomix24 (#3029) üzenetére


bigdigit
addikt

028tv.mp4 megy simán.az mkv akadozik.amit még priviben küldtél packot is megnéztem.volt ami ment volt ami akadozott volt ami el se indult.:)

(#3050) Tomix24 válasza bigdigit (#3049) üzenetére


Tomix24
addikt

Az mkv az csak át lett futtatva mkvtools-al,de lényegében az az eredeti. A tv végüt Lg tv-khez készítettem, mert a régebbi vagy olcsóbb modellek nem bírták lejátszani az eredetit. A nagy hátránya hogy feleznem kellett a felvett képkockák számát,így sok sok dolog már lejátsza. A bitráta maradt, de a mozgás folyamatosságán esik így csorba :( Még egy valami jó lehet. Úgy is menni szokott Lg tv-ken,hogy meghagyom a képkockák számát, csak 720p-re konvertálom..http://oron.com/5qdikdravbqx

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.