Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) X@b3e válasza atala (#500) üzenetére


X@b3e
addikt

Én is ebben a cipőben járok, várom a javaslatokat. Eddig a Panasonic HDC-SD80EP-K-t néztem, de most oltottátok le.. :B

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#502) neevous válasza X@b3e (#501) üzenetére


neevous
tag

SD90.

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#503) X@b3e válasza neevous (#502) üzenetére


X@b3e
addikt

Az már ~130k. Kb. 100 ig vagyok kompatibilis :)

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#504) neevous válasza X@b3e (#503) üzenetére


neevous
tag

SD60?

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#505) hasman válasza Guszty81 (#451) üzenetére


hasman
tag

Hali!

Valaki tudna nekem egy kielégítő indoklást írni, arra, hogy miért jó/nem jó a :
JVC Everio GZ-HM650

Nekem egy elég szimpatikus készülék hozzáférhető áron, ugyanakkor a 1db BSI-CMOS képérzékelő nem sokat mond nekem...

Előre is köszönöm!

(#506) atala válasza X@b3e (#503) üzenetére


atala
addikt

Én is néztem a Pana SD90-et, és mondhatni bele is szerettem, de nekem is 100e a fájdalom küszöb. Ennek ellenére, lehet, hogy mégis az lesz.

(#507) X@b3e válasza atala (#506) üzenetére


X@b3e
addikt

Nekem most annyi kiadásom lesz, h a 100-at nem tudom átlépni :U :(

neevous az SD60 még kapható boltilag?

[ Szerkesztve ]

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#508) xbdream


xbdream
csendes tag

Sziasztok!

Kamera vásárlás előtt állok, szükségem lenne a tapasztalatotokra, segítségetekre.

Nekem egy jó minőségű, FULLHD-s kamera kellene, úgy maximum 60-70-80 ezer forintig.

Milyet tudtok ajánlani ebben a kategóriában? Fontos, hogy benti felvételekhez esetén kisebb fényerőnél, is „viszonylag” jó képminőséget produkáljon.

Samsung HMX 200-ast már nehéz találni. Néztem még a Samsung Q10-et (erre azt írtátok, hogy a HMX 200-as butítva), Sony HDR CX115 (ez tűnik a legjobb választásnak, igaz ez kicsit drágább). Most olvastam itt a fórumon a Sanyo Xacti VPC-SH1-ről is bár ez jóval gyengébbnek tűnik.

Ha tudtok más típust, márkát azt is szívesen veszem.

Köszönöm előre is!

(#509) bozoli válasza xbdream (#508) üzenetére


bozoli
tag

Szia!
Újra, vagy használtra gondoltál?
Mert ' jó minőség, FULL HD, kisebb fényerőnél is jó ' ezt szerintem csak használtba találsz.
Az új a fenti paraméterekkel, már meghaladja a 80 ezret.
Tehát vagy kompromisszumokat kötsz, vagy még gyűjtögetsz egy kicsit. Személy szerint a másodikat javaslom. Az elsővel nem biztos, hogy megbékélsz. 80 ezer sok pénz ahhoz, hogy azt mond, hogy ezt bebuktad. Aztán meg bizonygatod magadnak, hogy nem is olyan sz.r ez.
Üdv.

(#510) xbdream válasza bozoli (#509) üzenetére


xbdream
csendes tag

Kösz szépen!

Igazad van, de nem akarok, többet költeni rá úgy nézz ki a Sony HDR CX115 lesz a befutó. A tesztek alapján elég jó vételnek tűnik. Arra amire nekem kell tökéletesen megfelel.

Üdv.

(#511) bozoli válasza xbdream (#510) üzenetére


bozoli
tag

Üdv!
Jó választás, nekem is ilyen van. :K
Nem cikizni akartalak, de sokan nagyon kevés pénzért profi gépet akarnak.
Jó kamerázgatást.

(#512) hasman válasza bozoli (#511) üzenetére


hasman
tag

Üdv!
Esetlegesen egy teszt/kis videót feltöltenél róla?
Nagyon érdekelne engem is ez a típus.
Előre is köszi!

(#513) bozoli válasza hasman (#512) üzenetére


bozoli
tag

Üdv!
Ok, de csak a jövő héten lesz rá időm. Holnap utazunk el. Csak döntsétek el, hogy milyen minőségben. 24 Mbps a legjobb. Majd összeállítok valami mixet. Kint, bent kevés fény stb.

(#514) hasman válasza bozoli (#513) üzenetére


hasman
tag

Üdv ismét
Már maga a mix elgondolása nagyon jó, remélem lessz belőle valami :) már várom!
És igen, jó szórakozást!

(#515) tonyrulez válasza Zollkid100 (#362) üzenetére


tonyrulez
őstag

Szia!
A kamerával kapcsolatban lenne pár kérdésem, én is vennék egy ilyet, de nem akarom a véletlenre bízni. Szóval:
A gyors mozgásnál jól bevált? A hangminősége milyen? Meddig bírja az akksija, és mi az akksi teljes neve, hogy ha kell, vehessek hozzá időben tartalék akkut? Egy 8GB-os kártyára mennyi 720p felbontású videót lehet rögzíteni?(mert nekem az is bőven elég). A Youtube mennyire "szereti" az oda feltöltött videót, és pl. a Sony Vegassal szerkeszthető-e? Nos, "csak" ennyi kérdésem lenne, remélem válaszolsz, vagy valaki, akinek ugyanilyen kamerája van :)
Üdv: tonyrulez

4 8 15 16 23 42

(#516) tonyrulez


tonyrulez
őstag

És egy másik kamerával kapcsolatban: mi a különbség a JVC Everio GZ-HM300 és GZ-HM310 között? Ugyanannyiért lehet kapni mindkettőt, és semmi különbséget nem találtam rajtuk :(
Vagy a 310-es csak egy újabb kiadás?

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#517) Tomix24 válasza bozoli (#513) üzenetére


Tomix24
addikt

Ha tudod, a legjobb minőségbe vedd fel,ne konvertáld, és ne a youtube és társaira tedd fel :DDD :R
[link] - Megaupload pl :K

(#518) Tomix24 válasza tonyrulez (#515) üzenetére


Tomix24
addikt

Volt egy kamerám, ami ugyanezen "belet" tartalmazta, és csak abban külömbözött, hogy az enyém 720p/60-ban is tudott felvenni. Töltök fel neked nyers videót róla, így beszúrhatod pl a Vegas-ba, megnézheted a képminőséget, és eldöntheted hogy elég-e ez a minőség kép/hang téren.Képstabilizátor híán, és a relatív olcsósága miatt, hobbi kamerának jó volt, de ha normális minőséget szeretnél(tehát jó kép+hang),akkor Panasonic -Sony - Samsung -Canon -ban gondolkodj szigoruan az én véleményem szerint. :B

(#519) tonyrulez válasza Tomix24 (#518) üzenetére


tonyrulez
őstag

Köszi! Nem szeretnék sokat költeni rá, ezt találtam mint legolcsóbb. Majd megnézem Vegas-ban, hogy milyen. Még a JVC GZ-HM300 amit megnéztem magamnak, abban van képstabilizátor, viszont eleve 20k-val több, és a memóriakártyák+pótakku (mert az eredetivel csak 1 órát bír :Y ) sokat dob az áron. Szóval várom a videókat, köszi!

4 8 15 16 23 42

(#520) kdezso


kdezso
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy fél profi vagy profi kamerát. Van rá 1 misim. Az sem baj, ha az állvány benne van az árban :)

Már kinéztem magamnak egyet, és tudom hogy sokkal több, mint amennyi van rá, de egy ilyen kategóriára gondoltam. (Sony PMW-EX1)

Valami hasonlónak már örülnék: http://www.pixmania.hu/hu/hu/00021413/art/sony/hdr-fx7-hd-videokamera.html

Vagy ennek: http://www.pixmania.hu/hu/hu/01373816/art/sony/hdr-fx1000-nagyfelbontasu-videokamera.html

Van valami jó javaslatotok ???

Előre is köszönöm.

(#521) hasman válasza kdezso (#520) üzenetére


hasman
tag

Ezzel kapcsolatban csak annyit javasolhatok, amit már más is megtett, hogy pixmania nem túl korrekt, érdemes elolvasni róluk a véleményeket.
Kamerát csak olyan üzletnél vásárolni akik/amik erre szakosodtak!

(#522) Tomix24 válasza tonyrulez (#519) üzenetére


Tomix24
addikt

Itt van amit kértél. Más hasonló márkánál(HP-Sanyo,stb) is nagyon hasonló a kép/hang
[link] - Aiptek márka.

[ Szerkesztve ]

(#523) tonyrulez válasza Tomix24 (#522) üzenetére


tonyrulez
őstag

Köszi. Sajnos a Vegas Pro-val a 720p60fps-ből és az 1080p30fps-ből sehogy sem tudtam hangot kicsikarni, az 1080p60fps-t nem is engedte hozzáadni :( Ellenben a Windows Live Movie Maker tökéletesen kezeli mindegyiket, de azzal meg tudod ki fog szerkeszteni ;) Szóval valószínűleg dekódolás lesz majd a szerkesztés előtt.

4 8 15 16 23 42

(#524) hasman válasza kdezso (#520) üzenetére


hasman
tag

találtam egy elég szimpi kamerát neked:
http://bbstudio.addel.hu/detailproduct.php?productid=437402
nézz rá !

(#525) Mandarinn


Mandarinn
senior tag

Sziasztok!

Valaki vett már itt a fórumon Pana SD90-et?

(#526) bozoli válasza hasman (#512) üzenetére


bozoli
tag

Szia hasman!
Sikerült feltölteni 3 rövid felvételt (Sony CX115) 24Mbps, m2ts
A 25 X-ös zoomot már nem tudtam kitartani, 18-20-ig megy. Ez látszik is a felvételen.
Még majd csinálok benti lámpás felvételt, de nem most. Elég lassú a feltöltésem.
Hétvégén lehet, hogy a hungaroringen csinálok felvételt. De az valószinű, hogy csak 17 Mbps lesz a hely miatt.
Akkor itt vannak a linkek:
[link]
[link]
[link]
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#527) atala válasza Mandarinn (#525) üzenetére


atala
addikt

Én holnap veszem meg.
Pénteken megyünk nyaralni, le is tesztelem.
De azért engem is érdekelne, hogy érdemes 1080/50p-vel felvenni? 80 perc 16 Gb. Pláne, hogy az eddigi házi felvételeimet mind DVD-re írtam ki. Mondjuk lehet, hogy ez most változni fog. :)

(#528) atala válasza hasman (#524) üzenetére


atala
addikt

Jééé! Én is itt veszem a kamerát. :D

(#529) Mandarinn válasza atala (#527) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Óóó!

És esetleg lesz holnap időd arra, hogy pár rövid kültéri felvételt feltegyél nekünk?
Nagyon örülnék neki és gondolom sokan mások is.
Neten csak tömörített jutubis videókat találtam. Nagyon jó lenne látni mit tud valójában.

(#530) atala válasza Mandarinn (#529) üzenetére


atala
addikt

Ha lesz rá időm, mindenképpen.

(#531) Tomix24 válasza bozoli (#526) üzenetére


Tomix24
addikt

:R

(#532) Daniford


Daniford
tag

A segítségeteket kérném!
Szeretnék kamerát venni mert közeleg a nyaralás időpontja!
80.000.- Ft om van rá ennél többet nem akarok költeni erre a projectre.
Mivel tudom,hogy itt mindenki tapasztaltabb kamera terén mint én ezért kérem a segítségeteket melyik kamerát vegyem.
Szempontok:
Full hd vagy HD (igazából nem tudom mi a különbség)
Illetve Memória kártyás legyen

Ennyi pénzből mit lehet kihozni? :F

(#533) Daniford


Daniford
tag

Ez a kamera tetszett eddig is de nem tudom mi a vélemény róla:
panasonic hdc-sd40

(#534) drnet válasza atala (#527) üzenetére


drnet
aktív tag

"érdemes 1080/50p-vel felvenni?"

Szerintem feltétlen, ha már ezt tudja a géped, miért ne használd ki.
Ki tudja pár év múlva nem-e egy 1,5 m-es full HD-s plazmán nézed vissza. Szerintem azon már látszik a különbség. Archiválni feltétlen az eredeti fájlokat archiváld, még ha most ideiglenesen ki is írod dvd-re.

(#535) Matt-OPT válasza Daniford (#532) üzenetére


Matt-OPT
aktív tag

Samsung H200 (ha találsz még, én találtam, igaz 70-ért)
Samsung Q10 (60-65k)

+ 16 vagy 32GB-os Class10-es SDHC memóriakártya. (7 ill. 14k)

(#536) Daniford válasza Matt-OPT (#535) üzenetére


Daniford
tag

Köszönöm az ötletet. Végignéztem sok tesztet és a H200-ra nem túl sok jót írtak. A tesztek alapján a rosszul elhelyezett mikrofon miatt nem jók a hangok...
A Q10-es viszont érdekes de ahogy nézem nincs rajta segédfény az meg kellene az szürkületi és éjszakai felvételekhez is.
Hát nem egyszerű a döntés.
Várok további ötletelést :R

(#537) Tomix24 válasza Daniford (#536) üzenetére


Tomix24
addikt

Nincs akkora segédfény ami segítene neked 110.000Ft-ig, hogy normális képet kapj sötétben.
Hisz ezek 1ccd-s kamok.

A Samsungok meg árban verhetetlenek. Már ha találsz, mert épp elfogytak,és kifutnak.
Az Optika enyhe torzításán kívül más negatívumot nem tudnék rá mondani.

(#538) atala válasza Mandarinn (#529) üzenetére


atala
addikt

Meg van a kamera. Csináltam két teszt felvételt. Elég rövidek, mert így is 100, és 50Mb nagyok.
Nincs tárhelyem, így csak a Data-ra tudtam feltölteni.
[1080/50p]
[AVCHD1920 (HA)]

Itt meg pár kép (2688x1792)
Szerintem lehetnének jobb minőségűek a képek, de azért ha esetleg nincs kéznél a fényképezőgép ez is megteszi. Igaz, eléggé be volt borulva.
[kép1]
[kép2]
[kép3]
[kép4]

[ Szerkesztve ]

(#539) atala


atala
addikt

Kicsit tesztelgettem a kamerát, és az a bajom, hogy ha elindítok egy felvételt, megállítom, és ha újra elindítom akkor új fájlba kezdi el menteni.
Na, most egy nyaralás alkalmával egy órás felvételen lehet vagy 40-50 fájl. Nem túl jó.
van esetleg valami egyszerű progi, ami konvertálás nélkül összefűzi a fájlokat?

(#540) Mandarinn válasza atala (#538) üzenetére


Mandarinn
senior tag

NAGYON köszönöm! :R :R :R

(#541) air válasza atala (#539) üzenetére


air
nagyúr

minden kártyás, új fajta kamera így csinálja.
több program is létezik. a samsungon eleve össze lehet fűzni, de szerintem a panahoz is jár olyan progi ami tudja.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#542) Mandarinn válasza atala (#539) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Csak figyelj, hogy olyan programot találj ami csak össze fűzi de nem konvertálja át. A gép nem tudja ezt? Megnézted már?

(#543) atala


atala
addikt

A hozzá adott HD Writer progi kiakad amikor hozzá akarom adni a fájlokat szerkesztésre.
Valóban olyan progi kellene, amivel csak összefűzőm, és azt már el tudom rakni arhívba.
A gép sajnos nem tudja ezt.

[ Szerkesztve ]

(#544) zazahoho


zazahoho
őstag

1080/50p kamerát keresgélek,jelenleg panasonic HDC-SD90-et találtam alsó kategóriában,anyagi okok miatt ez is nehéz lesz,de ha valaki tud hasonló gépet ,azt megköszönném :K akciós,ill. használt is jó lenne.

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#545) zazahoho


zazahoho
őstag

SONY HDR-CX130 ? erről valakinek tapasztalata?jelenleg bolti ára 109 ezer ,panasonic sd90-es viszont 129 ezer

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#546) Tomix24 válasza atala (#543) üzenetére


Tomix24
addikt

Boilsoft Video Joiner
Ts muxer
Így elsőre. ;)

(#547) Mandarinn válasza zazahoho (#545) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Amennyire én tudom a Pana komolyabb gép.

(#548) tonyrulez válasza atala (#543) üzenetére


tonyrulez
őstag

Az Avidemux tudja ezt. Igaz az lehetséges, hogy a hang csúszni fog, ekkor elég csak a hangsávot átkonvertálni mp3-ba.

4 8 15 16 23 42

(#549) atala válasza Tomix24 (#546) üzenetére


atala
addikt

Boilsoft Video Joiner: Nem hajlandó csak újrakódolással összefűzni. Lehet, hogy hogy azért mert trial verzió?

Ts muxer: Látszólag összefűzi, mert a mérete összeadódik, de csak az első videót játsza le, a többi nincs mögötte.

(#550) atala


atala
addikt

Feladtam. Egyik programmal sem sikerült összefűzni a fájlokat. Azt hiszem arhiválom majd így ahogyan van darabokban, és majd ha lesz Blue-Ray íróm, és egy asztali lejátszóm, akkor majd kiírom arra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.