Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) drnet válasza Sátán44 (#350) üzenetére


drnet
aktív tag

Inkább bármelyik. SD60 vagy SD600.
Árban szinte duplája az SD600 az SD60-nak. kb. 176 kontra 90.
Lehet, hogy megéri ez az árkülönbség.
Én kb. 2 hónapja ezen gondolkodtam, és az SD60 mellett döntöttem, de szerintem az SD600 is nagyon jó választás. Nem tudom, min fogod visszanézni a felvételeket? Nekem hagyományos 80 cm-es tv-m van, szerintem azon nem olyan szembetűnő a különbség.

(#352) rob85


rob85
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni, kameravásárlással kapcsolatban.
Szeretnék venni egy full-hd, lehetőleg megbízható felvevőt.
A két kiszemeltem a következő:
Sony HDR-CX115E
Canon LEGRIA HF R16
A canon mellett a beépített 8Gb szól, a sonyról pedig azt olvastam,
hogy kevesebb fénynél jobb videókat csinál,továbbá 25x optikai zoomja van.
Ami még szóbajöhet a Samsung HMX-H200. Bár több helyen rosszakat olvastam róla
ár/érték arányban nem rossz.
Érdeklnének a tapsztaltabb fórumozók hozzászólásai!
Köszi előre is a segítséget!
Üdv!

(#353) foxboro válasza rob85 (#352) üzenetére


foxboro
tag

Szia!

Ha visszaolvasol, akkor ebben a kategóriában a Panasonic SD-60 -t ajánlják a tapasztalt kamerások.... Egyébként nekem Sony CX-115E van, kb. egy hónapja vettem :K :K
Személy szerint nem is akartam belső memóriás cuccot vásárolni....
Az eddigi használat során én nem csalódtam a kamerában: amire nekem kell, arra nagyon jó (gyerek, ovis videók, stb.)
A Canon-t nem ismerem, de én is a fenti Pana és a Sony között vacilláltam, végül is a Sony lett. A Sony -ban csak elektronikus képstabi van, a Panában optikai, valamint az nagyobb látószögű is... Viszont a Sony beltérben kevésbé zajos videókat készít....
A Slashcam.com-n vannak kameratesztek is.
Ha van lehetőséged, próbáld ki a kiszemelteket, akár próba videó készítéséig.

Üdv!

(#354) Sátán44


Sátán44
addikt

Úgy döntöttem megvárom a 2011-es modelleket és a teszteket! A hétvégi családi esemény elmúlt, amit szerettem volna felvenni :O Nem szeretnék abba a hibába esni, hogy gyorsan vegyek egyet és utána verjem a fejem a falba,hogy miért nem vártam. :U Legközelebb csak a nyaralásra kell, tehát addig olvasgatok :)

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#355) Csabi8507


Csabi8507
tag

Üdv Urak.
100 000 Ft körül milyen kamerát tudnátok nekem ajánlani.
Előre is köszi a tippek :) et.

(#356) Sátán44 válasza Csabi8507 (#355) üzenetére


Sátán44
addikt

Ha visszaolvasol, akkor ebben a kategóriában a Panasonic SD-60 -t ajánlják a tapasztalt kamerások.... :U

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#357) szubmanitu


szubmanitu
csendes tag

sziasztok
Új vok itt még,és az ügyben szorulok a segítségetekre,hogy nemrég vettem egy JVC GZ-HM 300 as kamerát.Minden rendben is müxik vele,csak amikor kiírom dvd-re a vidókat nem játssza vissza semmilyen lejátszó,már többfélével is próbálkoztunk :((( .Ez azért van,mer H.264-ben rögzít és nem ismerik fel a lejátszók ezt a formátumot?Mit tehetek ez ügyben,kell valami videószerkesztő progi,vagy az everio media browser elég,tudok ott is konvertálni?
előre is köszi

(#358) bozoli válasza szubmanitu (#357) üzenetére


bozoli
tag

Szia!
Valószínű, hogy a lejátszó nem tud mit kezdeni a felbontással, ahogy írtad. :( A tévéd legalább HD ready? A google ontja a különböző konvertereket. Úgy nézem, hogy te is .MTS kiterjesztésben rögzítesz. A konvertálást nem úszod meg, hacsak nem veszel egy másik lejátszót. Vagy marad a PC monitor. :U
Üdv.

(#359) drnet válasza szubmanitu (#357) üzenetére


drnet
aktív tag

Mit írsz ki dvd-re? Mármint fogod a kamerád által rögzített fájlokat (mint azt előttem írták a valószínű .mts-t), és adatként kiírod egy dvd-re? Az általános dvd lejátszók a dvd videó formátumot játszák le (tudod video ts). Ha vmi divx-esed van, az lejátszhatja az avit, mpeg-et, mp4-et, de ezt a formátumot az sem tudja. Ahhoz, hogy a kamera által rögzített fájlokat konvertálás nélkül (tehát adatvesztés nélkül is) lejátszhasd, ahhoz multimédialejátszó kell.
Mivel ezek a .mts-ek is gyártónként azért eltérhetnek, az a legbiztosabb, mielőtt ilyen multimédia lejátszót veszel, ha ki is próbálod. 20 körül már jók vannak, amibe sdhc kártyaolvasó van, így könnyen kipróbálhatod. Ha nem akarsz erre plusz költeni, ráadásul nem is vmi nagyképernyős full hd tv-d van, amiért érdemes az eredeti felbontás, akkor a gépeden átkonvergálhatod dvd-re, de ehhez elég jó pc kell ám.

(#360) szubmanitu


szubmanitu
csendes tag

üdv
Kösz a segítséget.A progijával írom ki dvd-re,valószínű magától nem konvertál.Dual core 1.6 GHz procim meg 1GB ramom van 120as vinyóval,ezekkel a paraméterekkel tudok majd konvertálni dvd-re,vagy kevés ahhoz?Inkább mpeg,avi vagy mp4 legyen.Még nincs HD-s tévém,csak a kamera elég olcsó volt azt azér vettem meg.Mer muszáj lessz lemezre raknom,hamar elfogy a kapacitásom a vinyón. :(

(#361) bozoli válasza szubmanitu (#360) üzenetére


bozoli
tag

Hi!
Nekem 2,1 -es AMD procis van 1 GB rammal, és simán belehal. Nem tudom, hogy 1,6 duallal mire képes. Szerintem sokáig fog szüttyögni vele. Meg örülhetsz, ha nem fog akadozni.
Én már sokféle progival próbálgattam, de úgy döntöttem, hogy ha majd fejlesztem a masinát (tervek szerint min: i5 2400, vagy i5 2500 ) akkor megint elkezdek foglalkozni a szerkesztgetéssel. Ha nagyon akarok most a Sony cx115 tud mpeg2 (DVD) formátumban is rögzíteni. Ezt tényleg csak át kell másolni, és már megy is. Pont ezért vettem ilyet. Vagy az asztali felvevő tök szépen rögzíti. De amúgy HD-ban rögzítek 17M-ben, de nekem van hol tárolgatni. Nagyon sokat próbálgattam így döntöttem. De volt választásom.
Úgy néztem, hogy a sony papírja az 1,6 dualt írja minimumnak. Az AVS video converter 7.1 mintha egyszerű lenne. Ha valami nagyon szépet szeretnél, akkor érdemes a studio 11-14 valamelyiket, vagy a sony vegaszról írtak még jókat. Bár ezek nem ingyenesek.
Üdv.

(#362) Zollkid100


Zollkid100
tag

Sziasztok!
Kamera témában nem vagyok teljesen új,Full HD-ban viszont igen.
Ma vásároltunk egy HP v5560u Full HD-s kamerát,akciósan csekély 40 pénzért.
Az első benyomások igen kellemesek,az alapfelszereltség teljesen elfogadható,pláne ilyen áron.
Van HDMI kimenet,szerencsére nem spórolták ki a HDMI kábelt sem a csomagból.
8GB-os kártya bőven elég bele véleményem szerint,így szűken 3 óra Full HD felbontású anyagot lehet rögzíteni.
Holnap jön a "nagyteszt",ugyanis kilátogatunk a 2011 évi Carstyling Tuning Show-ra,ahol nem lesz könnyű dolga a kamerának az biztos.
Így megpróbálok segíteni azoknak,akik ilyen kamera vásárlásán törik kicsiny buksijukat.
A családnak ez a darab bőven elég,ugyanis kisebb-nagyobb alkalmakkor vettük elő a régi kameránkat(ami mellesleg egy 14 éves kazettás JVC,aminek a mai napig semmi baja nincsen,eredeti Japán gyártmány,van benne anyag az biztos.Aki szívesen megvenné a "kis" JVC-t,az írjon PÜ-t,biztos meg tudunk egyezni valamilyen árban),ennyi pénzért még Full HD nélkül is vállalható darab lenne szerintem.
Sajnálom,hogy csalódást okoztam most azoknak,akik 2-300 ezres géppel nyomulnak,de halkan megjegyzem,hogy létezik egy olyan vásárlóréteg is,akinek igenis fontos,hogy mennyit költ egy ilyen cuccra,továbbá nincsen megszabva az sem,hogy milyen árú kamerákról szabad itt diskurálni.

Üdv: Zoli :)

(#363) air válasza Zollkid100 (#362) üzenetére


air
nagyúr

Kicsit sokallom azt a 3 órányi full hd felvételt egy 8GB-os kártyára. 17Mbps-es sebességgel alig több mint 1 óra fér rá. Milyen felbontást és adatsűrűséget használ az a HP csoda?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#364) Zollkid100


Zollkid100
tag

Szia!
Nem volt időm nagyon nézegetni,meg állítgatni még,mert egyrészt hullafáradt vagyok,másrészt holnap kelhetek 6-kor,hogy Szolnokról felérjünk Pestre nyitásra.
Mindenesetre holnap kiderül,prezentálom az eredményeket.
Amúgy nincs teljes 3 óra,mert 2:40-et ír ki a gépezet.
Majd elolvasom részletesen a papírokat,szerintem benne kell,hogy legyenek azok az adatok,amikre kíváncsi vagy.
A felbontást tudom biztosra,hogy 1080p-re van állítva,tehát Full HD.
Holnap ugrik a majom a vízbe,addig is jó8 nektek!

Üdv: Zoli

(#365) bozoli válasza Zollkid100 (#364) üzenetére


bozoli
tag

Szia!
Nekem a 16GB kártyára 2 óra fér 17M-ben. Az én táblázatom szerint 8 GB-ra Full-HD-ban 5M-ben (ez a bitsűrűség) fér 3ó15p. Ez a HD-LP. A következő lépcső HD-HQ ( 9M ) itt már csak 1ó55p. A tied valahol közte lehet. Jó videózást, és remélem megtalálod a számításod.
Üdv.

(#366) bozoli válasza Zollkid100 (#364) üzenetére


bozoli
tag

Zollkid100!
Nézegettem az adatlapját, ne haragudj meg, de szerintem azt e kamerát azoknak találták ki, akik gyorsan levideóznak valamit, és aztán már rakják is fel valami közösségi oldalra tovább butítva. Ha neked erre kell, akkor nyertél. Ha családi videózásra kell, akkor hát....
Tudom, hogy sokba kerülnek a 'komolyabb' gépek, de azt kell mondjam, hogy nem véletlenül. De nagyon kíváncsi vagyok a tapasztalataidra. Hátha mégis egy köztes megoldás lehet azoknak, akik nem tehetik meg, hogy elvonjanak a családtól 1-200.000 Ft-ot.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#367) Zollkid100


Zollkid100
tag

Sziasztok!
hazaértünk,ismét hullafáradtan és rengeteg kamerás tapasztalatot gyűjtve.
Kezdeném is a "gyorsbeszámolót".
Rövid leszek és lényegretörő,megpróbálom összeszedni az eddigi tapasztalataimat.
Nos először a képminőségről essék néhány szó.
Egy szóval:pazar.
Nagyon nagyot csalódtam,méghozzá pozitívan.
Itthon rákötve a 42"-os (!!!)Full HD TV-re HDMI-vel,egyszerűen gyönyörű,mintha egy HD TV adás menne.
Hang:Semmi extrára nem kell számítani,ez a rész is rendben van.
El is érkeztünk a leggyengébb ponthoz,ez pedig a képstabilitás,
Lehet,hogy miattam van,mert eléggé "remegőkezű" vagyok,mindenesetre nem árt egy stabil kéz.
Az apróbb kézmegremegéseket ügyesen korrigálja a képstabilizátor.(megjegyzem,hogy nekem nem éppen apró a kezem remegése.)
Leginkább a zoomolt képen látszik meg,ha nem stabil kézzel vagyunk megáldva.
Egy szó mint száz,kell egy stabil kéz(esetleg állvány és akkor perfecto)és minden OK!
Akkuidő most elég harmatos volt,mert gyárilag csumáig volt töltve a Lítiumos akku,amit nem szabad(modellező múltam előny),mondom is mindenkinek,hogy az ilyen akkukat kb 40% töltöttséggel kel elrakni,ha nem használjuk őket(lehetőleg hidegben kell tartani őket,pl.:hűtő).
Nem is tudom mit lehetne még elmondani róla.
Ennyi pénzt mindenképpen megér,szerintem jó választás,a takarékosabb vásárlóknak(nem a szűk pénztárcájúakról beszéltem)ez lehet az "arany középút".
Tesztvideók holnap jönnek,megpróbálom a legjobban sikerültet feltolni a'la natur-ba.
Garancia van,júzer örül,hogy nem kínai márka,jó ár és felszereltség(tok,HDMI,törlőkendő,AV kábel,USB kábel stb...)jellemzi ezt a kis gépet.
Ezzel zárnék a mai napra,holnap akkor az ígért tesztvideók jönnek.

Üdv: Zoli :)

U.I.: Nem voltam éppen rövid :)) :DD

(#368) Zollkid100


Zollkid100
tag

Az ígért videók:
[link]
[link]
Le lehet vonni a következtetéseket.
A remegés a kezem miatt van,ezt nézzétek el nekem.
Ahogy észrevettem,a youtube levon egy kicsit a minőségből,de szerintem így is nagyon jó,

Üdv: Zoli :)

[ Szerkesztve ]

(#369) air válasza Zollkid100 (#368) üzenetére


air
nagyúr

Hát ha ez neked jó, akkor ...
Ahogy nézem ebben a kamerában semmilyen képstabilizátor nincs. Vagy ha van is elektronikus, az sem működik rendesen. Az teljesen világos, hogy a kép remegése a kezed miatt van, viszont ezt hivatott korrigálni a képstabilizátor, ami szemmel láthatóan ebben a készülékben nem működik.
A videókat pedig ne a youtube-ra töltsd fel, hanem eredeti minőségben pl. a megaupload-ra. A youtube nem kicsit vesz le a minőségből.
Youtube-os videóból én semmilyen messzemenő következtetéseket nem szoktam levonni.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#370) Zollkid100


Zollkid100
tag

Digitális képstabi van benne.
Ha lesz időm,akkor feltöltöm eredetiben.
Addig is szép napot nektek!
(amúgy én a minőséggel vagyok elégedett,nem a képstabilitásra mondtam,hogy nagyon jó!)

Üdv: Zoli :)

(#371) Tomix24 válasza air (#363) üzenetére


Tomix24
addikt

5-7000-es bitráta a max ezeknél. Sima Cmos lencse. Volt szerencsém ehhez a katrgóriához Aiptek névvel. háát , első HD élménynek okés volt. Másodiknak meg lig tudtam eladni a feléért... :P De mondom, sd kamera után maga volt a gyönyör.

(#372) Zollkid100


Zollkid100
tag

Fikázhatjátok ezt a gépet,hogy jaj nem is optikai a stabilizátor,meg csak 7000-res a bitráta stb...,DE,amire nekünk ez a kamera kell,arra jóval több mint elegendő.Digitális,nem kell kazettával szenvedni,átírogatni gépre,meg begyűri a szalagot,esetleg eltépi a videolejátszó,csak hazaérek és gépen visszanézem a videót,kiírom dvd-re ha akarom látni máshol is.
Nekünk ez arra kell,hogy megörökítsük a fontosabb családi eseményeket,rendezvényeket,s több év múlva is minőségromlás nélkül vissza tudjuk nézni őket,felelevenítsük az emlékeket.
Nem azt mondom,hogy nincs létjogosultságuk a profi 300+-os kamerának,SŐT!!
Aki ebből él,az igenis vegye meg a legprofibb és drágább gépet,mert neki ez munkaeszköz,ebből keresi a kenyerét.
Aki évek óta egy profi gépre gyűjt az is vegye a kiszemelt darabot,nem véletlen volt félretéve az a sok pénz.
De én azon kevesek közé tartozom,akik nem tudnak lelkifurdalás nélkül 100+ ezer forintot kiadni egy ilyen kütyüre.
Nekem a számoknál jobban számítanak a tények.
Jó,lehet a kép kicsit remeg,de ne várjunk el komoly stabilizátort ebben az árkategóriában.
Állványt mindenképp venni fogok,ami nem egy nagy érvágás és úgy profin lehet filmezni.
Nekünk ennyi pénzt megért,nem érezzük úgy,hogy kidobott pénz lenne,a képminőség meg egyszerűen gyönyörű.
Ezek mind személyes vélemények,nem kell szentírásnak venni!!

Üdv: Zoli :)

[ Szerkesztve ]

(#373) djnice válasza Zollkid100 (#372) üzenetére


djnice
veterán

Sajnos ez a kategória ennyit tud, képstabilizátor hiánya + olcsó cmos rolling shutter okozza ezt a képremegést... Azért próbáld ki beltérben is, mert szerintem gyenge fénynél már gondok lesznek a képminőséggel és ha családi videókon is gondolkozol, akkor ez idegesíteni fog.

(#374) Tomix24 válasza Zollkid100 (#372) üzenetére


Tomix24
addikt

Sajnálom, én sérthettelek meg. Hazudnék ha letagadnám azt, hogy 1 évig kiszolgált egy ilyen felépítésü kamera, és nekem is sok örömöt adott. Családi kirándulások, nyaralások, világos beltéri felvételekre a legjobb kategória ez.Amiket leírtál arra nem is ajánlanék jobbat ,mint ezt a belépőszintű HD családot.
De mondjuk a gyártó sem normális hogy 40K körül kér el, amikor 25K körül ugyanezt megkapod :((( Csak más márkanéven.

Nálam azért lett a csere mert esküvők, gyerekfellépések, beltéri felvételek is a repertoárba kerültek félprofi minőségben álványról. Ehhez már elég tudott lenni egy most 65K körüli Samsung kamera. Profi felvételekhez meg 180K-tó indúlnak a kamerák.

Jó kamerázgatást vele
:R

(#375) drnet


drnet
aktív tag

Szerintem az a lényeg, hogy meg vagy vele elégedve.
Mindannyian kompromisszumot kötünk, hogy nekünk jó legyen, és a legolcsóbb a piacon.

Egyébként kicsit zavar, ahogy vki a 180 ezret, valaki a 300 ezret írja induló árnak profi kameránál. Szerintem a félprofik sem indulnak 250-300 alattról.

Jó, hogy felraktad ezt a videót, így lehet viszonyítani, hogy kb. mit várjon vki ettől a géptől. Egy benti felvétel sem ártana, hogy ne csak egy csodálatos napsütéses képet lássunk.

Én is felrakok egyet az enyémről (nem én készítettem a felvételt), csak hogy legyen viszonyítás egy 90 ezres géphez. http://vimeo.com/17602510
Természetesen ahogy írtad minden videomegosztó oldal butít a videón.

(#376) Zollkid100


Zollkid100
tag

Nos,amint időm engedi,felteszek egy beltérit is eredeti minőségben,meg a Tuning show-s videót is,mert nem az a plafon amit a youtube mutat.
Egyébként,az aiptek nem teljesen ugyanez,ahogy nézegettem,plusz gari sincsen nagyon rá,ennyi plusz pénzt megér nekem a garancia,meg a jobban ismert márkanév.

Üdv: Zoli :)

[ Szerkesztve ]

(#377) Sátán44


Sátán44
addikt

drnet

Megvettem a Panasonic HDC-SD600-at :) Eddig tetszik,majd én is teszek fel nyers videókat.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#378) newclass válasza Sátán44 (#377) üzenetére


newclass
tag

Szia!

Megírnád hogy hol vetted és mennyiért?
Engem is érdekelne egy ilyen kamera!

várjuk a videókat is...

előre is kösz!

(#379) Tomix24 válasza Sátán44 (#377) üzenetére


Tomix24
addikt

Megaupload-ra please :R

(#380) Sátán44 válasza newclass (#378) üzenetére


Sátán44
addikt

HDC-SD600 tőle vettem! Ne haragudjatok kicsit később tudok feltenni videókat, de ígérem pótolom!

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#381) drnet válasza newclass (#378) üzenetére


drnet
aktív tag

http://www.argep.hu/main.asp?suche=sd600&x=0&y=0

(#382) drnet válasza Sátán44 (#380) üzenetére


drnet
aktív tag

Hú! Jó áron vetted. Kicsit irígyellek ám. :)

(#383) Sátán44 válasza drnet (#382) üzenetére


Sátán44
addikt

Örülök is, hogy ennyiért megkaptam :) + nagy akku hozzá

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#384) Hipolyt


Hipolyt
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni,hogy a Panasonic SD600-nak az utódja az SD800? Illetve melyik a jobb? Vagy,ha nem ez,akkor mi lesz az utódja,mert kamera vásárlás előtt állok,és 170-180ezer körül vennék max,csak az elektronikus keresőt hiányolom belőlük! :(
Amikor merül az aksi,akkor még lehet vele időt nyerni stb.

Üdv!

(#385) Sátán44 válasza Hipolyt (#384) üzenetére


Sátán44
addikt

Igen az SD800 a kiváltója. Bár ha nem kell a 3D felvevő, akkor inkább keress használtan egy SD600-ast.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#386) Hipolyt válasza Sátán44 (#385) üzenetére


Hipolyt
csendes tag

De lehet még venni újonnan is,használtan semmiképpen sem vennék! Akkor csak abban különbözik,hogy már az SD800-ra rálehet tenni a 3D konvertert?

(#387) drnet válasza Hipolyt (#386) üzenetére


drnet
aktív tag

"A változtatás magját a HIBRYD O.I.S, bevezetése, és a nagyobb LCD panel jelenti az új készülékekben . Ez utóbbi azt jelenti hogy a HDC-SD600 2,7"-es paneljét, egy 3"-es LCD váltotta fel a HDC-SD800 esetében" És a képernyő felbontása is duplázódott 230400 pixelről 460800 pixelre.

(#388) Hipolyt válasza drnet (#387) üzenetére


Hipolyt
csendes tag

Azt nem tudom,hogy a HIBRYD O.I.S és a 3D konverter kezelése,és persze,hogy egy picivel nagyobb a kijelzője,megér-e plusz 35 e ft-ot? Egyébként az SD600-ban is benne van már elvileg a HIBRYD O.I.S!!! Legalább is van ahol,úgy hirdetik!

(#389) drnet válasza Hipolyt (#388) üzenetére


drnet
aktív tag

Ha ez igaz, akkor ez ennyiért nagyon jó!!!!

http://www.avplanet.hu/panasonic-hdc-sd600-merevlemezes-videokamera.html

(#390) Hipolyt válasza drnet (#389) üzenetére


Hipolyt
csendes tag

Igen én is néztem,meg írtam is nekik,hogy-hogy ennyibe kerül,de még nem jött válasz!
Olvastam elég sok rosszat a cég termékeiről,hogy kétes eredetűek!
Nekem sántit,ezért nem merem megvenni!!!

(#391) Hipolyt válasza drnet (#389) üzenetére


Hipolyt
csendes tag

Most írtak,hogy tévesen írták,ki az az SD60-as árára vonatkozik!

(#392) drnet válasza Hipolyt (#391) üzenetére


drnet
aktív tag

Kösz!

Már vertem a fejem a falba. Én januárban vettem az SD60-at 97 ezerért. :Y

(#393) NetED


NetED
csendes tag

Hello!

Samsung HMX-200 tulajoktól kérdeznék:
Nagyon szemezek ezzel a kamerával, viszont most kétségbe estem:
Az felhasználói leírásban van egy kitétel, miszerint maximum 1.8 GB (~14 Perc) rögzíthető egyszerre.
Ez most komoly?

[ Szerkesztve ]

(#394) air válasza NetED (#393) üzenetére


air
nagyúr

Legjobb tudomásom szerint mindegyik kamera max. 2GB-os fájlokat csinál. Ez nem jelenti azt, hogy ne lehetne ennél többet rögzíteni, csak nem 1 fájlban lesz az anyag.
Amúgy ki vagy te Tarr Béla?? :D Hogy 14 perces smittekkel dolgozol??

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#395) NetED válasza air (#394) üzenetére


NetED
csendes tag

Na most ezt nem teljesen értem:

Tegyük fel rögzíteni akarok egyben egy 90 perces eseményt.
Ezek szerint ez minimum 6-7 fájl. Akkor ezután ezt nekem kell egyesíteni? És hogyan?
Az illesztési pontoknál lesz megakadás vagy kihagyás? Vagy úgy kell elképzelni, mint pl. egy 2 CD-s filmet, amit összeillesztesz és tökéletesen passzolnak kihagyás nélkül?
Kérhetnék ehhez egy kis magyarázatot, mert nekem ez nem tiszta?!
Köszi!

(#396) air válasza NetED (#395) üzenetére


air
nagyúr

Ennek maximum akkor van értelme ha mondjuk egy koncertet vagy ilyesmit akarsz felvenni. Bár ez azért elég ritka, és a hobbi kamerákat nem ilyen célra használjuk.
Ebben az esetben neked kell összeillesztened a részeket, de elvileg nem fog látszani az illesztés.
De ez már nem ebbe a topikba való!

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#397) drnet válasza air (#394) üzenetére


drnet
aktív tag

Ez érdekes. Majd ma kipróbálom, és leírom, hogy SD60-nál ez hogy van.

(#398) bozoli válasza drnet (#397) üzenetére


bozoli
tag

Szia drnet!
Igen, minden egyes felvétel indításnál kapsz 1-1 új file-t. Ezt később összefűzheted.
Tehát, 2 óra felvétel akár 100 file-ból, vagy többől is állhat.
Nekem a leghosszabb felvétel eddig max 10perc sikerült, de az is állványon, és otthagyva. De ez nem életszerű családi videózásban. Normál esetben átlag 1-3 perc per snitt.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#399) NetED válasza air (#396) üzenetére


NetED
csendes tag

Igen, pont ilyen hosszabb idejű eseményekre gondoltam.
Akkor ha összeillesztem a fájlokat, kihagyásmentes lesz, mint ha csak egybe vettem volna fel az egészet?

(#400) drnet válasza bozoli (#398) üzenetére


drnet
aktív tag

Ezzel nem mondtál újat. Itt a kérdés, hogy egy indítással mi a max felvételi idő. Az SD 60 biztos, hogy egy indítással akár televeszi a kártyát, de az lehet, hogy ez a több óra felvétel még egy indítás esetén is sok fájlból fog állni. Nekem már volt ilyen bekapcsolva hagyás, még amikor megvettem. Televette a kártyát, és a saját menüjében 1 videóként mutatta. Akkor nem néztem meg pc-n, hogy valójában hány db .mts. Most indítottam el egy 2 órás felvételt, ami több mint 15 GB lesz. Majd közlöm, hogy hány fájlból áll.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.