Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4001) Chrystall válasza zenészke (#3999) üzenetére


Chrystall
senior tag

Ez nem eladó kamera. :))

Magamnak vettem. Bár lehet később eladom, de az majd kiderül, attól függően, hogy mennyire jön be nekem. Ha bejön, marad.

A felvételi időről nem tudok, hogy azzal mi a helyzet. De majd utánanézek, ha érdekel.

Egyébként a magyar Samsung oldalon már nincs fenn. 2010-es modell, de idén is még fenn volt. Komolyabb cucc azóta nem jött ki a Samsungtól, a magyar oldalról mégis leszedték, a koreai-n viszont fenn van. A magyar oldalon már csak a Q20 meg a H400 van fenn.

(#4002) Chrystall válasza turbobusa (#4000) üzenetére


Chrystall
senior tag

155 ezer volt postával a német Amazon-ról, újonnan.

(#4003) Chrystall válasza turbobusa (#4000) üzenetére


Chrystall
senior tag

Egyébként itt az apróban van egy használtan eladó. Én gondolkodtam azon, de 120.000-en van az ára, és pixelhibás a kijelzője. De megkérdeztem és PAL az is. A javítás 20.000 lenne a szervízben, akkor már jobb volt újonnan venni. De ha kell nektek ilyen, érdeklődjétek meg, hátha enged valamit a srác:

http://hardverapro.hu/apro/uj_samsung_hmx-s15_ssd-s_kamera_full_hd/hsz_1-50.html

Ez egyébként az S15 típus, abban van Wifi-s videóátvitel funkció meg beépített SSD memória is.

(#4004) turbobusa válasza Chrystall (#4003) üzenetére


turbobusa
senior tag

hibás cuccokat nem veszek, sőt még a gari is sokat számít részemről.

(#4005) Chrystall válasza turbobusa (#4004) üzenetére


Chrystall
senior tag

Hát, ez a kis pixel hiba annyira nem nagy dolog végül is, mert az a felvételen nem fog látszani. De persze, ki mit szeret...

[ Szerkesztve ]

(#4006) turbobusa válasza Chrystall (#4005) üzenetére


turbobusa
senior tag

Én ilyen szőrszál hasogató vagyok ;]

(#4007) Chrystall válasza turbobusa (#4006) üzenetére


Chrystall
senior tag

Az nem gond, mindenkinek megvan mire hajlandó.

Most tettek fel egyébként egy JVC GZ-HD620-as kamerát is a fórumba, ha kell kamera, kérdezd meg azt a fickót is, lehet meg tudsz vele egyezni. Az egy egész jó cucc, este is jók a felvételei, jó a stabilizátora, akkor is, ha járkálsz a kamerával, és a hang is. Az a JVC-nek már a jónak mondható szintje.

[ Szerkesztve ]

(#4008) djnice válasza Chrystall (#4002) üzenetére


djnice
veterán

Miért érte meg ez a Samsung ennyiért? A Pana V700 olcsóbb, jobb beltérben, élesebb képet is ad és tud 1080p50 felvételi módot.

(#4009) Chrystall válasza djnice (#4008) üzenetére


Chrystall
senior tag

Pl azért, mert a Panasonic-on:

-nincs manuális állítógyűrű, ráadásul ezen a Samun tényleg nagyon finoman állít
-nincs hozzá távirányító
-kisebb az LCD-je, és az LCD felbontás: 460000 Pixel míg a 3.5-ös LCDjű Samun a felbontás 1152000 Pixel, így normálisan látszik amit állítassz manuálisan
-Samunál 10000000 Pixel van fotóra, Panasonicnál nem lehet több, mint 3500000 Pixel a V700-on

Tehát alapvetően ez az állítógyűrű fogott meg, és mellé a nagy, jó felbontású LCD, miáltal finoman lehet és praktikusan manuális beállítást végezni, és látod is közben mit csinálsz. Ezen kívül azt hiszem sima kézikamera kategóriában csak a JVC GZ-HM1-en van ilyen, de az drága volt, így ez a Samu maradt. A Panasonic X900 meg drága lett volna, azt hiszem azon már van ez a gyűrű, egyébként. És akkor ott van, hogy a fotó felbontás is 10 megapixel, és a rengeteg felvételi mód: SD, HD, FullHD. Az a baj akár mit csinálok a gépemmel, szaggatja a Full HD videókat, így meg jól jön, hogy tud 720p-ben is venni. Szóval tömören ennyi. Meg az, hogy egyszerűen érdekelt, hogy mit tud ez a kis cucc. Sok szó nem esik róla, pedig érdekes kis gép, gondoltam teszek egy próbát. Utólag pedig az is bejön, hogy rendes kis jack-es a bemenet, nem mini jack, amitől frászt kapok, hogy mindig kiáll belőle az átalakító, ha rá kell kötni a mikrofont, és zavar a felvételnél. Szóval a sok kis kütyüjével egy apró félprofi kamera hatását kelti, és ez tetszett. Az esti felvétel persze nem olyan jó, mint a V700-on, de megüti a szintet. Autó módban kifejezetten rossz, de ha állítassz az EV-n vagy a rekeszen, akkor jó lesz, nálam special projektorról nézve zajmentes, gépen nem mindig.

Persze nekem mindig a Sanyo marad a szívem csücske, azokat a kameráimat imádom. De most gondoltam beruházok egy ilyenre, meglátjuk mire képes, ha nem jön be végül, túladok rajta, aztán annyi.

[ Szerkesztve ]

(#4010) maxika2004 válasza djnice (#4008) üzenetére


maxika2004
őstag

:R :R :R :C :C :C
Pont ezeket akartam irni !

... meg ugye azért a végére csak kibontakozott a dráma :- ) :
"Az esti felvétel persze nem olyan jó, mint a V700-on,
Autó módban kifejezetten rossz "

Magyarul jó a kamera csak szarul vesz fel !
De ha mindez nem lenne elég, engem az "S " betüs névtől már kiráz a hideg is !

[ Szerkesztve ]

(#4011) Chrystall válasza maxika2004 (#4010) üzenetére


Chrystall
senior tag

Figyu már? Megnézted a tesztvideót egyáltalán?

És azt is pontosítsuk már, hogy melyik szintéren mozgunk, az 50 ezresen, vagy a 200 ezresen. Mert ami 200 körül rossz, az 50 ezren nem biztos. Én nem mondtam olyat, hogy a kamera este használhatatlan lenne, szóval ne tegyünk már úgy, hogy ez az S10, mint egy 50-60 ezres kamera, este felejthető.

Ennyi erővel amúgy én is modnhatnám a Panasonic V700-ra, hogy rossz az esti felvétele, még manuálisan beállítva is, mint volt Canon HF M406 tulaj, mert ahhoz képest meg minden kamera rossz este ezen a szinten. Sőt, egy Canon Eos C300-hoz képest az összes kamera borzalmasan rosszul vesz este.

Szóval pontosítanék:

- Samu S10: Autó módban túl nagy a Shutter beállítása, így sokszor szaggat a felvétel, és túl nagy a rekesz is az adott ISO értékhez képest, ha manuálisan korrigálod, jó lesz a felvétel, nem szaggat, nem zajos, de még kellően fényes. 100 alatti cuccokhoz képest jobb az esti felvétel, 100 fölött vannak riválisai.

Nem ritka kameráknál, hogy Autó módban nem tökéletes mindig a felvétel. Vagy esetleg neked ez új lenne? Ja, akkor most felhívnám rá a figyelmed, hogy van több olyan kamera, amin nem az Autó mód a felvétel alfája és omegája.

Az meg a kommented komolyságát minősíti, ha a névből egy betűn lovagolsz. :K

[ Szerkesztve ]

(#4012) maxika2004 válasza Chrystall (#4011) üzenetére


maxika2004
őstag

Hát azt elismerem hogy nem kicsit vagyok elfogult a márka iránt...
szóval ki nem állhatom !
Nem csak ugy, hanem nagyon sok rossz tapasztalat után !
Nem nálam szerencsére mert nekem olyanom sose volt, de ismerősi, rokoni körben,
sokat szivtam vele....

És oké hogy én (is) álltalában manuálban használom a kamerámat,
de azért a nagy többség nem áll neki a beállitásokon bajlódni családi felvételeknél...
Mert ugye ez a kategória kb.

Szóval okés van pár jol használható extra rajt, de ha fény fogy akkor gáz.....
és te irtad hogy :
"Az esti felvétel persze nem olyan jó, mint a V700-on,
Autó módban kifejezetten rossz "

Na erre reagáltam, kicsit elfogultaban, és időhiányosan is mert mennem kellett....
Szóval bocsi ha a lelkedbe gázoltam.

Ja a felvételt néztem azzal nincs is baj....
De gondolom ha a szomszéd Mariska néni előkapja a táskából és fel akarja venni a macskáját
az azért nem ilyen lesz ! :Y :DD

(#4013) Márton


Márton
nagyúr

Nekem nagyon tetszik ennek a Samunak a képe.
720-ban olyan a részletesség, mint sok (hasonló árú!) 1080-as módjában!!
Egy rövid 1080i részletet is fel tudsz tölteni?
Milyen géped van hogy nem viszi? Mplayerc a megfelelő codeccel ajánlott.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#4014) Chrystall válasza maxika2004 (#4012) üzenetére


Chrystall
senior tag

Egyébként semmi gond, nem gázoltál vele a lelkembe, hisz mostmár tudjuk, hogy azok közé tartozol akik jóformán az Auto és a Record gombon kívül sokmindent nem ismernek a kameráról.

Mariska néninek meg sose lesz ilyen baja, mert ő nem Samu S10-et fog venni. És szerintem családi kamerások közül senki sem, hiszen ki a fenének kéne manuális állítógyűrű, ha állandóan az auto gombon ül?

Viszont legyünk akkor igazságosak, és nopersze objektívek:

Slashcam értékelése éjszakai felvételről:
-Panasonic V700: jó
-Samsung S10: jó
-Canon HF M406: nagyon jó

Tehát ha a Canon-om után leírtam Auto módban a Samsung-ot, akkor sajnos akár hogy is nézzük, a Panasonicról is azt kell mondjuk szarul vesz este. Tehát aki Panasonic-ot vesz, gyakorlatilag elmondható róla, hogy nem üt meg egy jó szintet a felvétel.

Ezt tehát akkor tisztázzuk, az igazságosság kedvéért.

(#4015) Chrystall válasza Márton (#4013) üzenetére


Chrystall
senior tag

Lenovo B560A van. Néha visz Full HD videókat. Ezét a Samsungét sose. A Sanyo kamerám p-s videóit viszi néha, de van amikor azt se. Nem tudom miért. Egyszer megnyitom a videót, végigmegy, máskor meg szaggat, ugyanazzal a programmal. Media Player Classic-cal a legjobb a lejtszás nálam, de ez kamerafüggő. Ennél a Samsungnál nem válik be, Sanyonál igen, de pl. ha átkonvertálom a videókat, akkor megint más lejátszóval megy csak a dolog. Pl. Sanyo mp4-eiből készített mkv-k Splash playerben jól futnak, ritkán van akadozás.

Szóval legtöbbször úgy tudom normálisan a Full HD videókat megnézni, hogy lekicsinyítem az ablakot, és kis méretben megy rendesen a videó.

De nem tudom ez kapacitás vagy codec probléma-e. Pl. a Sanyo mp4-eit, a 60 fps-eseket próbáltam lejátszani új Apple iMac-en (i7-es processzor), azon is szaggatott a videó. Viszont azon a Canon HFM406 MTS-e elég jól ment. Gondolom valami codec dolog áll a háttérben.

(#4016) maxika2004 válasza Chrystall (#4014) üzenetére


maxika2004
őstag

Okés ! :))
egy kivétellel :
Ezt olvastad ?

"És oké hogy én (is) álltalában manuálban használom a kamerámat,
de azért a nagy többség nem áll neki a beállitásokon bajlódni családi felvételeknél.."

csak hogy ezt irtad :
"azok közé tartozol akik jóformán az Auto és a Record gombon kívül sokmindent nem ismernek a kameráról." :F

És mégegy gondolat.... a tesztekkel kapcsolatban !
Elég sokat megnéztem és olvastam én is, és egyrészt szerintem egy tesz nem biztos hogy teljesen objektiv....
másrészt az a minőség ami 3 éve még kitűnő volt az lehet hogy mára már csak közepes... !
Tehát a teszt készités időpontját is össze kell vetni !

PL: [link]

.... ami 2005 ben kiváló, az már 2009 ben csak jó !

-----------------------------------------------

Egy kérdés még a végére: kb 150, és 250k ért
szerinted milyen kamera van most a piacon, ami kevesebb fénynél a legjobb.. ?

[ Szerkesztve ]

(#4017) Chrystall válasza Márton (#4013) üzenetére


Chrystall
senior tag

Most esik odakinn, úgyhogy itt van pár beltéri:

[link]

Ami volt még azokat letöröltem.

De tud egyébként 1920x1080 25p-ben is felvenni, olyen kell?

(#4018) Ottó58 válasza Chrystall (#4017) üzenetére


Ottó58
senior tag

Nem tudom, miért mondod, hogy nem elég jó a beltéri-esti felvétel, szerintem elég jó.
A CX-250-em elmarad mögötte esti-beltéri felvételben!
Gépen nézve közel van a 406-hoz.
Amire azt montad akad, nálam mindegyik simán megy.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#4019) Chrystall válasza Ottó58 (#4018) üzenetére


Chrystall
senior tag

Nekem szaggatgat. A 720p még úgy ahogy elmegy, de az 1080i az már elég gyér. Megy, de elég remegős. Valószínüleg egyrészt benne van ez, amit Tomix mondott, hogy az 50i nem jön ki jól 60Hz-en. Meg valami kínja lehet szoftveresen is a gépnek. Nem tudom mi nem jó a codec-ekben. Csak a Sanyo FH1-em 60fps-es mp4-ei mennek úgyahogy jól, de ha olyan kedve van a gépnek, abba is beleszaggat olykor.

Az esti felvételre nem úgy átlagban értettem (mármint a beállításokat nézve), hogy rossz, hanem, az Automódra. Persze most ez is viszonyítás kérdése. Van 100 fölött sok kamera, aminél ennek az Autó módja is jobb. Csak tudod, küldtem a multkor a Canon-nak azt a felvételét, ami neked is megvan, aztán az annyira belerögzült a fejembe, hogyha azt látja az ember, akkor utána már húzza a száját, ha a többi nem olyan. De azt én is mondtam azért, hogy manuál módban beállítva már jó szintre feljön a minőség. Épp ezért is írtam maxinak, hogy azért tisztázzuk, milyen kameráról van szó, mert nem arról beszéltem, hogy mint egy 50 ezres kis cuccnál, el lehet felejteni az esti filmezést. Van ez a klán úgy 130-200E között, ezzel a Canon HFm4 szériával, akkor ott a Panasonic V700, JVC Gz-hm550 meg 960, van a Sony CX hírtelen nemtudommennyi, ebben nem ez a Samu folglalja el a főszerepet esti felvételben. De azért csak megüti a kellő szintet. Egyébként meg nekem sose volt a kezemben V700, ami pár tesztet elcsíptem itt-ott, az alapján ítéltem úgy, hogy a Samunak nem olyan jó a felvétele, mint azé, de egyébként djnice hozta ezt fel, tehát gondolom ő összevetett videókat, vagy esetleg ismeri ezt a típust. A Slashcam szerint Samu S10 meg a Pana V700 egy kategória esti felvételben, és azt én is aláírom, hogyha rendesen beállítod, akkor megérdemli ezt a minősítést. De az is tény tehát, hogy van ennél jobb. Nekem speciel most nem ez volt a fő szempont, de azért én se vettem volna meg úgy, ha tudom, hogy menthetetlenül rossz este a felvétele. Én úgy gondolom kategóriájában egy közép szinten áll ebben a tekintetben.

Egyébként majd töltök fel egy Auto-Manuál-mód esti tesztet, aztán akkor kiderül, mire gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#4020) pinnacle válasza Chrystall (#4019) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Régebben én is sokat szenvedtem a PC-n való,lejátszással, a 60Hz miatt valószínűleg mindig akadozni fog az 50Hz-s felvétel, TV-re kötve viszont jó. Szerintem a média lejátszó a legjobb megoldás.

(#4021) Márton válasza pinnacle (#4020) üzenetére


Márton
nagyúr

Vagy a monitort is 50Hz-en kell hajtani, hdmi-n.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#4022) Chrystall válasza pinnacle (#4020) üzenetére


Chrystall
senior tag

Ott kezdődik a probléma, hogy ha rákötöm a laptopot Tv-re, akkor megint lassul és akadozik a lejátszás, ha pl. az mp4-et épp le is játsza szinte tökéletesen a gép saját kijelzőn, a TV-n megint akad, jó nagy ugrásokkal. Tehát az megint egy külön téma. De valahogy majd megoldom.

[ Szerkesztve ]

(#4023) zenészke válasza Chrystall (#4022) üzenetére


zenészke
tag

Nem tudod úgy kikerülni a számítógépet a tv-n való lejátszáshoz, hogy külső vinyóra veszed a filmet, és azt kötöd rá a tv-re? Nekem ez tök jól működik!

(#4024) poofee_hun


poofee_hun
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Kamerát szeretnék vásárolni, de nagyon lemaradtam ebben a témában, hogy melyiket érdemes.

Szóval HD kamera kellene, amivel sporteseményt rögzítenék. Szóval legyen annyi hely, hogy egy 3-4 óra rögzíthető legyen, esetleg a felvételt utána lassítani is lehessen, nem tudom ez mennyire megoldható a mai gépeknél. Nagyon más extra igény nincs. Nagyrészt állványról lesz használva és hálózatról, de ha nincs a közelben konnektor, akkor bírjon egy 1,5-2 órát.
Ár: 50-100k körül.

Előre is kösz.

(#4025) Chrystall válasza zenészke (#4023) üzenetére


Chrystall
senior tag

Az a baj, a TV-m csak mp4-et támogat, a 60 p-t FullHD-ben nem, és mp4-ből se mindet. Pl a Samsung S10 mp4-ei kifagynak a klipp elején. A Sanyo az egyetlen kamera, aminek viszi a felvételeit.

Majd szerintem egy médialejátszó lesz a megoldás.

(#4026) hvb


hvb
tag

Köszönöm a kérdéseimre adott válaszokat, nagy nehezen döntöttem és
megvettem ezt a HMX H400-ast 60k ért, remélem jó vásárt csináltam vele. :R

zs.

(#4027) zenészke


zenészke
tag

Nekem HMX H-300-asom van. Nagyon szépen dolgozik, képben és hangban is, de figyelj oda arra, hogy 1,8 GB felvétele után új fájlba kezd, és kimarad a felvételből majd egy másodperc. (Például egy esküvő felvételénél, ha pont az "igen" marad le akkor az eléggé kellemetlen...) Megnéztem a 400-as leírásában, és ugyanúgy ott van ez, mint az enyémben. A legjobb felbontásban 15 perc 6 másodperc után következik be ez. 720p-ben normál beállításnál 42 percet bír egyfolytában. Kívánok szép felvételeket, de figyeld mindig a számlálót, hogy ne maradj le fontos dolgokról!

(#4028) hvb válasza zenészke (#4027) üzenetére


hvb
tag

Köszi.
Abban még kérnék segítséget, hogy milyen móban érdemes felvennem?
(Normal/Fine/Super Fine) A könyve nem részletezi, hogy mi a különbség.
Illetve melyik stabilizátor beállítást érdemes használni?(OIS, OIS Duo, OIS Duo+)

zs.

(#4029) maxika2004


maxika2004
őstag

Ez de durva: Panasonic Hc-v700 VS iPhone 4s low light

.[link]

jó kamera és lehet telózni is... :Y

[ Szerkesztve ]

(#4030) Tomix24 válasza maxika2004 (#4029) üzenetére


Tomix24
addikt

Fake..

(#4031) kelly7 válasza hvb (#4028) üzenetére


kelly7
aktív tag

Nekem igaz régebbi HMX-H105 van de én Super Fine 1080i-ben szoktam általában felvenni vele.

(#4032) maxika2004 válasza Tomix24 (#4030) üzenetére


maxika2004
őstag

...kicsit bővebben... ? :))

(#4033) Tomix24 válasza maxika2004 (#4032) üzenetére


Tomix24
addikt

Azért biztos nem hiszed el , hogy este egy kis köröm méretű kamera bármilyen értelmes felvételt készítene. ;)

[link] "A videózás taglalása előtt ajánljuk megtekintésre a kültéren és beltérben készült tesztfájljainkat - meg van egy macskás is, az is kültéri. " -

ott van sample,szedd és nézd .

Vagy: Apple iPhone 4S - Low Light 1080p30 Bench Video

Vagy: [link]

Egy lapon említeni a V700-al? .. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4034) koncsik válasza maxika2004 (#4029) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Nekem 4s-em van, még egy fénykép is nagyon homályos nem verőfényes napsütésben... Viszont meglepően jó videót csinál napsütésben, ami persze nem összevethető pl. Sd-90-nel.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#4035) Chrystall válasza Tomix24 (#4033) üzenetére


Chrystall
senior tag

Én nem sok ilyen videót láttam, de sok helyen írnak erről, hogy leáldozott a kézikameráknak, és a gyártók bajban vannak, mert mind a kompakt fényképezők, mind a mobiltelók kezdenek minőségben felzárkózni. Erről lehet itt ott hallani, ezért én nem tartom elképzelhetetlennek, hogy fake a videó. Amúgy egyszer láttam egy videót Youtube-on (már meg nem mondom melyik volt az), amiben az iPhone hangfelvételét hasonlították össze egy drágább kameráéval, és az iPhone sokkal jobban teljesített. És az valami mezei manus csinálta otthon, nem hiszem, hogy fake lett volna. Majd utánanézek, hátha megtalálom.

(#4036) Chrystall


Chrystall
senior tag

Itt is van egy iPhone 4S videó esti beltérben, hát meg kell mondjam meglepő:
http://www.youtube.com/watch?v=47MMRr7Dchc

(#4037) Chrystall válasza Márton (#4013) üzenetére


Chrystall
senior tag

Itt van a Samu S10 ről 50i-s videó, mostmár kültérben:

http://wtrns.fr/iOZos1_01c6hQP1

(#4038) Chrystall


Chrystall
senior tag

A multkor valamelyikőtök említette, hogy kameraválasztáskor egy teljesen fölösleges mérlegelési szempont, hogy a kamera milyen fényképet készít, mert úgysem tudja a fényképező gépet kiváltani, azaz nem lehet velük épkézláb képeket csinálni. Én ezzel egyáltalán nem értek egyet, nekem ezek a képek amit az egyik kamerám csinál, nagyon bejönnek:

http://www.sendspace.com/file/bu5r4g

Neten is láttam már olyan értékelést, hogy kipróbálta a fickó a kamerát, aztán mikor a fotókra tért mondta, hogy jók, jók, de azért a kompakt fényképezőt nem hagyja otthon. Hát én ezen képek után lehet már otthon hagyom, mert az enyém nem csinál fotókat ilyen jó színekkel.

(#4039) maxika2004 válasza Tomix24 (#4033) üzenetére


maxika2004
őstag

... Na azért ......én se nagyon hittem a szememnek..

csak kiváncsi voltam a véleményetekre.. :-)

(#4040) maxika2004 válasza Chrystall (#4038) üzenetére


maxika2004
őstag

.. jók a képek... én is pont tegnap nézegettem v700 fotókat, és csodálkoztam milyen jók..
[link]

esetleg kevesebb fénynél készült képeket is tehetnél fel...

v700 ról nem nagyon találtam... pedig kiváncsi lennék,
meg a vakus képekre is !

[ Szerkesztve ]

(#4041) maxika2004


maxika2004
őstag

Találtam egy x900 at kicsit feltuningolva.. :
[link]

Szerintetek egy ilyen külső miki sokad dob a hangminőségen ?
esetleg tudtok valami jó tipust amit érdemes lenne megvennem,
a majdani v700 vs x900 -am hoz..?

Csak már el tudnám dönteni melyik is legyen...

nagyon a kereső mellett voltam az x900 nál,
de igy hogy nem lehet felfele hajtani, nem sok értelme van...
Napsütésben,nagy fényben mennyire lehet látni az lcd-t,
pl Manuális beállitásoknál , fehéregyensuly.. stb.?

meg ott a távirányitó, az se rossz... bár a mostaninál se tul sokat használtam...
csak félek benn a ventitől...a régebbikre is sok rosszat irtak e téren... :F

(#4042) Tomix24 válasza maxika2004 (#4039) üzenetére


Tomix24
addikt

koncsik kollégának van s4 ahogy lentebb írja. Ő tudja kimondani a végszót, hiszen SD90-el is rendelkezik. :R

(#4043) koncsik válasza Tomix24 (#4042) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Végszó. :D

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#4044) koncsik válasza Tomix24 (#4042) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Miután kinevetgéltük magunkat (BOCS), szerintem este csinálok felvételt mindkettővel és natúrban felrakom valahová. Most hová érdemes, tomix24 őstag úr ;) ? :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#4045) Tomix24 válasza koncsik (#4043) üzenetére


Tomix24
addikt

Ügy lezárva :D

Még attól messze vagyunk, hogy sztereónak is félve mondható, köröm méretű kamerák, szoftveres stabi próbálkozással, 0 profi beállítási lehetőséggel, egy kézi kamera közelébe kerüljenek. A kép egyre szebb, de kb 4-5 éve is az volt a 20K-s ugyanilyen tudású Aiptek kamerámmal.

De ha valaki attól fél hogy beéri jövőre, akkor jelzem, hogy lassan esedékes a 2K-4K kézikamera, és a mély szakadék tovább mélyül, a helyett hogy közeledne egymáshoz a két kamera eszköz.

Hogy hová tegyél fel felvételt? Nem tudom mostanság nem rakok fel semmit, mert megszünnek a file letöltök havonta :D Mozgasd is a kamerát, illetve sétálj is vele.

Nagyon más témákban járkálok, de látom azért termelődik ebbe a fórumba is a sok hozzá szólás.

[ Szerkesztve ]

(#4046) zenészke válasza hvb (#4028) üzenetére


zenészke
tag

Én - hacsak nem felejtem el bekapcsolni - az OIS DUO-t használom. A 300-asban "+" még nincs, úgy látszik ez fejlesztés. Stabilizátor nélkül nekem lehetetlen képremegés nélkül zoommolni. Képileg a 720p legalább annyira részlet-és színgazdagnak tűnik számomra, mint az 1080i. Valószínűleg este talán jobb az 1080i, de ezt ki kell kísérletezni... Igazából a tv-n visszanézve a felvételt, nem találtam különbséget, hogy normal-fine-super fine között mi az eltérés. De lehet, hogy ez a szemem, vagy a tv-m hibája... Normál beállítással többet vesz fel egy huzamban, és számomra ez a fontos.

(#4047) Márton válasza Chrystall (#4037) üzenetére


Márton
nagyúr

köszi!

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#4048) maxika2004 válasza Tomix24 (#4045) üzenetére


maxika2004
őstag

Milyen tájban jelentek meg az uj modellek az idén ?
Kiváncsi leszek az uj pana modellekre, vajon mivel rukkolhatnak elő.. :F
mire eldöntöm melyiket vegyem :v700-x900 - jön valami uj :W :W
és kezdhetem előről ! :O

[ Szerkesztve ]

(#4049) Tomix24 válasza maxika2004 (#4048) üzenetére


Tomix24
addikt

Azért a pénzért kapsz jobbat max :) De mire akarod venni? Család/kirándulások/Névnapok/Kari vagy esküvők/rendezvények pénzért/ingyen? Ha sos lenne, akkor már rég vettél volna.

(#4050) Chrystall válasza maxika2004 (#4040) üzenetére


Chrystall
senior tag

Ha úgy alakul teszek fel, de ebből csak később lehet valami, mert este még nem csináltam ezekkel sose, ki kell tapasztalni hogy a legjobb beállítani őket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.