Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) oidka


oidka
tag

a samygo projektet ismeritek-e?

(#702) aag válasza atala (#699) üzenetére


aag
őstag

Igen, ts-re is próbáltam. Azt mondja, hogy: nem támogatott videokodek.

Nagyon bosszantana, ha olyan kamerát vettem volna mint a tiéd, mert szebb ugyan a képe, de csak átkódolva tudnám megnézni a tévémen. Az átkódolás pedig szintén ront a minőségen és időigényes is. Szóval szerencsém volt ezzel a választással, mert ez csak most derült ki. Talán másoknak viszont lehet segítség egy ilyen infó.

(#703) atala válasza aag (#702) üzenetére


atala
addikt

Csak azért én nem venném gyengébb kamerát, hogy lejátssza a tv-m. Az én tévémen nincs is usb, mégsem zavar. Veszek egy Blue-Ray lejátszót, amin van usb, és akkor bármit, és bármennyit meg tudok nézni.

(#704) Buschy


Buschy
csendes tag

Urak, létezik az, hogy a VLC nem játsza le normálisan ezeket az MTS-eket? Mert azt nem szeretném elhinni, hogy a PC miatt szaggatna ennyire...

(#705) atala válasza Buschy (#704) üzenetére


atala
addikt

Én kipróbáltam sok lejátszót, mire találtam egy olyat, ami lejátssza aránylag szaggatás nélkül. Most a BS Playerrel játszom le, de még az is szaggat egy kicsit. Én sem értem. Ez a 28mbps megdolgozza egy kicsit a gépet. A 3 magos proci az egyik 100%-on, a másik kettő 30-40%-on van, lejátszás közben.

(#706) Buschy válasza atala (#705) üzenetére


Buschy
csendes tag

Yess, ez az! igaz nekem, csak 2 magosom van, de a BS alig szaggatja, Kösziii! Most már jöhet a kamera :D

(#707) aag válasza atala (#703) üzenetére


aag
őstag

Csak azért én nem venném gyengébb kamerát, hogy lejátssza a tv-m.

Nem csak azért, hanem mert 60e Ft-al olcsóbb. :K Ráadásul nem sokkal gyengébb a képminősége. Sőt, úgy vettem észre, hogy a szobai sötét felvételeknél jobb kicsit a képminőség. (Persze ez csalóka, mert nem ugyanott, nem ugyankkor és nem ugyanazt kameráztam mint te.)

(#708) Dr.OG válasza aag (#702) üzenetére


Dr.OG
tag

Ajánlom ezen topic átolvasását:
[link]
Ha van még kérdésed, ott tedd fel légyszíves, ne itt OFFoljunk!

(#709) aag válasza Dr.OG (#708) üzenetére


aag
őstag

:R

(#710) aag


aag
őstag

Kamera anyagok vágására ezt a progit próbáltátok már?

(#711) Szabi46 válasza atala (#651) üzenetére


Szabi46
csendes tag

Sikerült, volt még 1db-az Auchanba és el is hoztam :P ;) :C

Motorola E365 - Nokia 6020i - Nokia N95 8GB - Nokia N8 - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy S4 - Samsung Galaxy S6 - Huawei p20 pro - Xiaomi 11 ultra 12/512

(#712) freeadmin válasza Szabi46 (#711) üzenetére


freeadmin
csendes tag

Melyik Auchan -ban tudtad megvenni?

Kérdés: nyaralás elötti napon kapom meg az SD90 -es kamerám és érdeklődnék, hogy aksi feltöltés mennyi ideig tart az 1. alkalommal? Van -e hozzá 230V -os adapter, hogy arról működtessem benti felvételekhez?
Köszi minden infót!

FreeAdmin

(#713) Szabi46 válasza freeadmin (#712) üzenetére


Szabi46
csendes tag

Székesfehérváron vettem.
Mivel ezek Li-ion akkumulátorok, ezért az már tévhit, hogy 12-16-24órákat kell tölteni. Hülyeség!!!! Csak annyit kell és szabad ameddig ténylegesen tölti a töltő az akkumulátort. SD90nél ha teljesen lemerített gyári vw-vbk180as aksiról van szó akkor 2óra25perc a töltési idő, de van a kamerán 1 kis led ami villog ha töltődik, és ha befejezte a töltést akkor már nem villog.
Én rendeltem hozzá egy vw-vbk360as akkumulátort, ami kb dupla akkora paraméterekkel bír mint töltés, mint üzemidő tekintetében.

A töltője 230V-os adapterről megy, nem is kell kivenni az aksit, a készülékbe kell bedugni, majd onnan tölti ha ki van kapcsolva a gép, ha bekapcsolva van akkor pedig a hálózatról megy a tép-ellátás a benti felvételek érdekében(is) :)

Bocs ha kesze-kusza az írásom, de most ismerkedek a készülékkel én is :)

Motorola E365 - Nokia 6020i - Nokia N95 8GB - Nokia N8 - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy S4 - Samsung Galaxy S6 - Huawei p20 pro - Xiaomi 11 ultra 12/512

(#714) freeadmin válasza Szabi46 (#713) üzenetére


freeadmin
csendes tag

Melyik nap vetted? Amikor Én telefonáltam (múlt hét péntek de. 10h körül), akkor vették meg a bontatlant és volt még 1db a vitrinben. Te melyik vagy? :-)
Csak tudni szeretném, hogy kire kell irigykednem? :-)
Amúgy kicsit drágábban Nekem is megvette egy ismerősöm a Media -ban...

FreeAdmin

(#715) Szabi46 válasza freeadmin (#714) üzenetére


Szabi46
csendes tag

Én nem vettem meg a Mediában 10.el többért, inkább elhoztam a kiállított darabot, ami még be sem volt kapcsolva, csak pár ujjlenyomat volt rajt, de 10mp alatt letörölték, és meg se mondja róla senki, hogy ez kiállított volt :) (tegnap vettem meg)

Motorola E365 - Nokia 6020i - Nokia N95 8GB - Nokia N8 - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy S4 - Samsung Galaxy S6 - Huawei p20 pro - Xiaomi 11 ultra 12/512

(#716) DanQuijote válasza atala (#651) üzenetére


DanQuijote
csendes tag

Sziasztok!
Most vettem nemrég egy Samsung HMX-300-ast. Mielőtt kihajítom a kilencedikről, esetleg valaki meg tudná nekem mondani, hogy miért ennyire sz*r? Vízszintes mozgásoknál teljesen becsíkozódik a kép. Ha nem FullHD-ban van hanem csak 720-ba akkor ez nem jelentkezik.
Valakinek esetleg jelentkezett ilyen gond vagy csak ezzel az eggyel van ilyen?
A Youtube-n találtam egy sample-t, az is ugyanilyen csíkos.
Megköszönném ha valaki tudna mondani valami okosságot.
Itt van két példa miről beszélek:
Saját készítésű:
[link]

És itt egy másik samsung300:
[link]

(#717) atala válasza Szabi46 (#713) üzenetére


atala
addikt

Nekem is a lelkemre kötötte az eladó a boltban (az SD90-hez), hogy töltsem 16 órát az akkut! Mert, hogy így nagyobb lesz az üzemideje, de ez hülyeség. A Li-ion akkukat nem kell tovább tölteni, csak ami meg van adva, vagy míg ki nem kapcsol a töltés.

(#718) atala válasza DanQuijote (#716) üzenetére


atala
addikt

Valószínűleg 720-ban progresszívben rögzít a gép, full HD-ban meg nem.

(#719) Szabi46 válasza DanQuijote (#716) üzenetére


Szabi46
csendes tag

HMX-300: 480p, 720p, 1080i

1080ban ezért "csíkozódik", mert csak 480-és 720-ban progresszív a felvételi mód, sajnos ez a készülék nem tudja ezt 1080-nál....

Motorola E365 - Nokia 6020i - Nokia N95 8GB - Nokia N8 - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy S4 - Samsung Galaxy S6 - Huawei p20 pro - Xiaomi 11 ultra 12/512

(#720) DanQuijote válasza atala (#718) üzenetére


DanQuijote
csendes tag

Ez azt jelentené, hogy nem használhatom a fullHD-s gépet fullhd-ben, ugye?
Mert akkor feleslegesen költöttem rá ennyit.

(#721) oidka válasza DanQuijote (#720) üzenetére


oidka
tag

dehogy, csak a video lejatszoba kattintsd be a deinterlance-t!

(#722) DanQuijote válasza oidka (#721) üzenetére


DanQuijote
csendes tag

Köszönöm szépen a válaszokat, sikerült. Már nagyon el voltam keseredve.

(#723) hasman válasza DanQuijote (#722) üzenetére


hasman
tag

no para! ha drága készüléket veszel az általában jó is, egy időben szemezgettem én is a hmx 300-as modellel, viszont nekem épp az 1080p ami hiányzik belőle nomeg a képstabilizáció ami lehetne kicsit jobb, de amúgy nem egy kidobni való készülék (főleg nem a 9.ről :) )

aksi li-ionnál: mikor a készüléket a kezedbe veszed van egy alap töltöttsége ez általában annyira elég hogy bekapcsold és már le is merült, ennek így is kell legyen, le kell meríteni.... no és a nagykönyvben az van, hogy ezeket az aksikat is első töltés alkalmával 14-16 órát tölteni kell de többet felesleges, ezzel az élettartamát kicsit stabilizálni lehet pozitív irányban, ugyanakkor későbbiekben sosem szabad teljesen lemeríteni mert az li-innos aksinak nem kedvez és csak annyit szabad tölteni, amennyit kell (ez inkább energia takarékosság szempontjából mérvadó).

[ Szerkesztve ]

(#724) Szabi46


Szabi46
csendes tag

SD90-el ha HA, HG, HX, HE-be veszek fel akkor ugye Interlace-s lesz a videó. Ha Xilisoft HD video converterrel átkonvertálom valami HD h.264-be, vagy HD aviba stb akkor ugye eltűnik az interlace, nem csíkozódik annyira, vagy ha videó szerkesztővel a kimeneti fájlt is átállítom akkor is ez történik.
Szóval a kérdésem: Aki hosszabb és több videóval is csinált már ilyen műveletet, megéri így hely-takarékoskodni?
Csak mert fontos lenne pénteken kamerázni 1-1.5 órát, és a 4GB-os kártyára 1080b-be csak 19 percet enged, míg a többinél: HA 30min, HG 40min, HX 1h, HE 1h30min.
Csak 1perces videókkal próbáltam, de ahogy észrevettem nem csikozódik, és így nem zavaró a kép....
Veszek 32 vagy 16GB-os kártyát, de még nem jött meg amit rendeltem, így sporolósra kell fogjam.

Motorola E365 - Nokia 6020i - Nokia N95 8GB - Nokia N8 - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy S4 - Samsung Galaxy S6 - Huawei p20 pro - Xiaomi 11 ultra 12/512

(#725) atala válasza Szabi46 (#724) üzenetére


atala
addikt

Most próbáltam HE-ben felvenni. Rosszabbra számítottam. Ha nincs kéznél üres kártya, akkor jó alternatíva lehet. Ha konvertálásnál bekapcsolod a Deinterlaced-et, akkor nem fog csíkozni, maximum kicsit elmosódni, mozgás közben.

(#726) Szabi46 válasza atala (#725) üzenetére


Szabi46
csendes tag

Na szereztem 16gb-os karit, elvileg holnap megjön a 32gb-os is, úgyhogy most fel lettem szerelkezve a hétvégi Drift versenyre. ;)
Nem szórakozok az interlace-el, felveszem 1080p-ben, mert gyorsan mozognak a tárgyak :D

Motorola E365 - Nokia 6020i - Nokia N95 8GB - Nokia N8 - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy S4 - Samsung Galaxy S6 - Huawei p20 pro - Xiaomi 11 ultra 12/512

(#727) zazahoho válasza Szabi46 (#726) üzenetére


zazahoho
őstag

Gondolom Tököl :C ,ha lesz időd dobj fel egy kis ízelítőt :K

[ Szerkesztve ]

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#728) Szabi46


Szabi46
csendes tag

Miért csinál a videó mellé még: tmb, pmpd, cont file-okat ? Mire jók ezek ?

Motorola E365 - Nokia 6020i - Nokia N95 8GB - Nokia N8 - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy S4 - Samsung Galaxy S6 - Huawei p20 pro - Xiaomi 11 ultra 12/512

(#729) Dr.OG válasza Szabi46 (#728) üzenetére


Dr.OG
tag

A kamera illetve a hozzá adott HD Writer AE progi használja fel, ezekkel indexeli a videokat. tmb=thumbnail (bélyegkép), cont=content (tartalom), pmpd=passz, de gondolom pl. az arcfelismerésben lehet szerepe...

(#730) yatta


yatta
csendes tag

Sziasztok!

Melyiket érdemesebb megvenni:

Samsung hmx-205 (100 rongy) vagy Sony HDR-CX115-ös (90 rongy)?

(#731) Tomix24 válasza yatta (#730) üzenetére


Tomix24
addikt

HMX200 60k-ért ha még találsz, és hozzá egy sdhc kártya :D :D

(#732) yatta válasza Tomix24 (#731) üzenetére


yatta
csendes tag

Én is ezt választanám, de sajnos nem elérhető a hmx 200-as. :(
Úgyhogy megmarad a kérdés sony 115 vagy Samu 205 illetve van még a 204-es 94 e-ért, de abban nem gondolkoztam. :U

(#733) Tomix24 válasza yatta (#732) üzenetére


Tomix24
addikt

Akkor hmx300 :R

(#734) yatta válasza Tomix24 (#733) üzenetére


yatta
csendes tag

Ezek szerint a hmx 300 jobb mint a Samu 205 és sony 115-ös?

(#735) Tomix24 válasza yatta (#734) üzenetére


Tomix24
addikt

A 205-ös Samsung, az az SSD-vel ellátott túlárazott Samsung HMX200. A Sony régebbi modell, digitális képstabilizátorral.. Tehát balek lennél ha nem az idei HMX300-at vennéd, hamár ennyiért gondolkodsz kameravásárlásnál. Ha lenne 100.000Ft-om,akkor hozzáraknék és Panasonic SD90-et vennék, ami Full HD-s, nem úgy mint amit csak annak írnak... :DDD

(#736) yatta válasza Tomix24 (#735) üzenetére


yatta
csendes tag

Más szerint a hmx300-as a 200-asnak a butított verziója és nem érdemes benne gondolkozni. :F Amúgy azzal már szemezgettem. Ebben is digitális képstabilizátor van?
Az sd90 biztos jó lenne, de arra már nem telik sajnos.

Mindenesetre köszönöm a tippet.

(#737) Tomix24 válasza yatta (#736) üzenetére


Tomix24
addikt

Nem butított. csak kicsit drága.
A HMX300-ban optikai képstabilizátor van. Javítottak a lencsén, kevésbé érzékeny a széleken.Hmx-200-nál nagyobb Touch Screen, nagyobb optikai zoom(30x),nagyobb digitális(300x). Kicsit jobb a felvétele alacsony fénynél.Hosszabb akkuidő elvben
[link]



[ Szerkesztve ]

(#738) atala


atala
addikt

Valaki ajánljon már légyszíves egy olyan lejátszó progit, ami kihasználja a többmagos processzort, és akadás mentesen lejátsza a full HD-s progresszív (1080/p) felvételeket.
A BSPlayer csak az egyik procit terheli meg, így akad. A MediaPlayerClassic nem akad, de nincs hang, és lassú a lejátszás.

(#739) Tomix24 válasza atala (#738) üzenetére


Tomix24
addikt

Ilyen nincs sajna. A kamerafelvételidet a splash player(nem az ingyenes), vagy az Xmbc játsza le zökkenőmentesen.

(#740) djnice válasza atala (#738) üzenetére


djnice
veterán

Nekem a Media Player Classic Home Cinema akadás nélkül lejátsza, és 20%-os a CPU terheltség (4 magos amd), természetesen a DXVA aktív.

(#741) atala válasza djnice (#740) üzenetére


atala
addikt

Próbáltam, és nem akad, de a hang megy normálisan, a kép meg mint ha fél sebességgel menne. Néztem a beállításokat, de nem találtam semmit.
Az is lehet, hogy valami jobb codek kellene?

(#742) oidka


oidka
tag

mivel szoktatok osszefuzni a videoklippeket?

eddig a legjobb amit talaltam az mp4box volt, de ez olyan mintha ketszer olvasna es irna ki mindent :W

(#743) Tomix24 válasza oidka (#742) üzenetére


Tomix24
addikt

Attól függ mi a kimeneti file kiterjesztése, olyan programot tudok javasolni.

(#744) oidka válasza Tomix24 (#743) üzenetére


oidka
tag

mp4

Formátum : MPEG-4
Formátum profil : JVT
Kódek azonosító : avc1
Fájlméret : 88,3 MiB
Időtartam : 43 mp
Teljes adatsebesség : 17,2 Mbps
Kódoló könyvtár : SEC

Kép
Sáv száma : 1
Formátum : AVC
Formátum/adatok : Advanced Video Codec
Formátum profil : Main@L4.1
Formátum beállítások, CABAC : igen
Formátum beállítások, ReFrames : 4 képkocka
Format_Settings_GOP : M=1, N=30
Kódek azonosító : avc1
Kódek azonosító/adatok : Advanced Video Coding
Időtartam : 43 mp
Adatsebesség mód : változó
Adatsebesség : 17,0 Mbps
Szélesség : 1 920 képpont
Magasság : 1 080 képpont
Képarány : 16:9
Képkockasebességi mód : állandó
Képkockasebesség : 50,000 fps
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bit
Sorváltás típusa : váltottsoros
Sorváltási sorrend : felső mezővel kezdődő
Bit/(képpont*képkocka) : 0.164
Adatfolyam mérete : 87,5 MiB (99%)
Cím : HMX-Q10
Nyelv : angol

Hang
Sáv száma : 2
Formátum : AAC
Formátum/adatok : Advanced Audio Codec
Formátum profil : LC
Kódek azonosító : 40
Időtartam : 43 mp
Adatsebesség mód : állandó
Adatsebesség : 128 Kbps
Csatornák száma : 2 csatorna
Csatorna kiosztás : Front: L R
Mintavételezési gyakoriság : 48,0 KHz
Adatfolyam mérete : 674 KiB (1%)
Cím : HMX-Q10
Nyelv : angol

(#745) Tomix24 válasza oidka (#744) üzenetére


Tomix24
addikt

Elég lett volna hogy .mp4 :DDD

Programok, amik veszteségmentesen illesztenek:

-A kamerádon belül a szerkesztés illesztés funkció - Nálam van, lehet nálad is.
-Boilsoft Video Joiner
-Aone Ultra Video Joiner

Ha a 10 percnél hosszabb összeillesztett filmek hangban csúsznak(sanszos) akkor mkvtoolnix , és a filmet ha betallozod, a hangra kattintva lent a format specific option-on a delay rublikába -300 - at írsz. És úgy szájra illeszti a csúszást. :DDD
A végeredmény MKV lesz, de legalább minden lejátszó elbír vele ezután.

ui: Csak egyforma felbontásu videókat akarj összeilleszteni.

[ Szerkesztve ]

(#746) Harlond


Harlond
tag

sziasztok!
mondanátok erről a kameráról valami véleményt? :) illetve ha van valami más alternatívátok akkor 80e-ig szívesen meghallgatom!! :) előre is köszi!!!

(#747) Szabi46 válasza zazahoho (#727) üzenetére


Szabi46
csendes tag

[videóm]

Ugye mondani se kell, hogy az eredeti file az 3GB, így le kellett tömöríteni 350MB-ra, hogy feltölthessem gyorsan és könnyen a Tube-ra :) Talán 2 részlet van benn amit a telefonnal vettem fel (N8)

Motorola E365 - Nokia 6020i - Nokia N95 8GB - Nokia N8 - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy S4 - Samsung Galaxy S6 - Huawei p20 pro - Xiaomi 11 ultra 12/512

(#748) 3800+


3800+
őstag

Hali!

Van valakinek véleménye a Toshiba Camileo SX500-ról? mert nem vagyok eleresztve annyira.... hogy nagyon drága kamerát vegyek, de ez egész jónak tűnik. De mivel sík hülye vagyok kamerák terén ezért gondoltam megkérdezem, van ebben az árkategóriában jobb?
:K

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#749) tiszavirág válasza Harlond (#746) üzenetére


tiszavirág
tag

Üdv mindenkinek

Szokatlan módon, én a Sony hx9v-t ajánlom figyelmedbe. Igen, ez egy kompakt fényképezőgép, bár én inkább úgy fogalmaznék, hogy egy fényképezőgépnek álcázott videókamera. :)

Hogy miért is ? Videó szempontból (is) a legfontosabb jellemzők:
-24-385 eqv. kiváló Sony G zoom optika
-aktív 3 tengelyű optikai képstabilizátor (a tele állás végén is kézből rezzenéstelen felvételkészítés!! )
-921ezer képpontú nagyfelbontású kitűnő kijelző
-AF rendszere gyors és hatékony (kiegészítve a focus tracking funkcióval, amivel kreatív, kvázi manuális jellemzővel ruházza fel az amúgy teljesen automata AF-t)
-FULL HD 1080/50p, tehát progresszív AVCHD képrögzítés,rendkívül jó minőségben

Természetesen mindez normál fényviszonyok mellett értendő, de beltérben, kevesebb fénynél is nagyon jól teljesít, mint pl. itt, vagy itt.

Ha bármi kétséged is van a készülék videó képességeit illetően, akkor íme három példa itt, itt és itt.

Összefoglalva:84e forint körüli összegért kapsz egy 2 az 1-ben készüléket, kiváló videós képességekkel, vonzó fényképezős tulajdonságokkal és mindez elfér a zsebedben. Nincs szükséged állványra, válltámaszra, steady cam-re, s más nagy, esetenként költséges kiegészítőkre, csak dolgoznod kell vele.Ennyiért tudsz jobbat ?

[ Szerkesztve ]

Tudtam, csak nem sejtettem.

(#750) Tomix24 válasza tiszavirág (#749) üzenetére


Tomix24
addikt

[link]
1080/50i inkább, nem P. 25P-t akartál írni szerintem. A Sony Exmor R-je teljesít benne, ami nem rossz.
Feleségemnek is hibrid kamerája van, fényképező, meg hd videófelvevő egyben. A tapasztalat szerint, teljesértékü kamerának kevés(ugye alap a kézremegéscsillapító megléte egy kameránál) , és az ára miatt digitális fényképezőnek drága már(85K-nál tükörreflexesre is lehet lelni). De persze örülök ha épp nincs nálam a kamera,akkor az asszony videót is tud felvenni ha épp szükséges.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.