Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mimi_bacsi


mimi_bacsi
tag

Sziasztok!

2-3 hét múlva egy utazáson veszek részt és érdekelne a véleményetek, most milyen full HD-s kamerát lenne érdekes vásárolnom.

A rögzítés vagy szalagos (mini DV) vagy HDD....

nem tudom, Ti mit ajánlotok?

az ár-érték arány is fontos, természetesen

(#2) loosht válasza mimi_bacsi (#1) üzenetére


loosht
senior tag

Helló!

Én is mostanság tervezem a MiniDV kamerám cseréjét. Én ezt néztem ki. A neten találtam egy FullHD tesztvideót, ami teljesen meggyőzött. Az egyik legolcsóbb FullHD kamera és mident tud, ami nekem kell.

(#3) Zebu válasza loosht (#2) üzenetére


Zebu
addikt

Nekem pénteken jött meg a Samsung VP-HMX20C. Még bartákozunk, de egyelőre pozitív érzelmekkel tölt el....

A sonynak szerintem nem túl jó a szenzor mérete (1/5,0), ami tudtommal gyenge fénynél eléggé számít....

[ Szerkesztve ]

(#4) Zebu


Zebu
addikt

Egyik kollégámnak ilyen Sony kamerája van és nagyon szereti!

A szenzor mérete mondjuk nagyobb mint az SR10-nek bár ez memória kártyás. A csomagban egy 4GB-ost kapsz hozzá.

(#5) Allanon25 válasza mimi_bacsi (#1) üzenetére


Allanon25
csendes tag

Szia!

Nem tudom, hogy pontosan mennyit szánnál a dologra, illetve mennyire fogod majd a videókat számítógépen szerkeszteni...
Én személy szerint a Canon HV30-asát tudom nyugodt szívvel ajánlani:
Canon HV30

Ebayen olcsóbban:
Canon HV30 olcsóbban

Én is ilyet tervezek venni 1 hónapon belül.

Üdv.:
Allanon

(#6) loosht válasza Zebu (#3) üzenetére


loosht
senior tag

Én azt hiszem mégis maradok a hdr-sr10e-nél. Nagyon meggyőzőek a tesztvideók. Ez a videó például elég sötétben készült és nekem jónak tűnik, nem beszélve arról, amit a videó valójában szemléltet! :D

(#7) Allanon25 válasza loosht (#6) üzenetére


Allanon25
csendes tag

Szia!

Ahogy gondolod.
Akkor készülj fel, hogy a videók visszanézéséhez egy izmos számítógép fog kelleni, nem is beszélve a szerkesztésről. A videószerkesztők közül még csak nagyon kevesen támogatják az AVCHD tömörítésű fájlok szerkesztését.

Ajánlom figyelmedbe a vimeo.com-ot. Ott láthatsz pár tesztvideót! ;-)

Hamár a Sony, akkor inkább a hdr-sr11 vagy 12-es szerintem...de persze ha a Te céljaidnak megfelel az sr10-es akkor egy szót sem szóltam. :)

Üdv.:
Allanon

(#8) loosht válasza Allanon25 (#7) üzenetére


loosht
senior tag

A 11-es vagy a 12-es nyilván jobb választás, csak még elég sokba kerülnek.

(#9) rumos14 válasza Allanon25 (#7) üzenetére


rumos14
nagyúr

2 dolog:

1. sztem a legtöbb videoszerkesztő már támogatja az avchd formátumot, csak sajnos előfordulnak olyan "apróságok", hogy bizonyos kameráét nem. Pana HDC-SD1 anyagokat mind a Pinnacle mind a Ulead progik támogatták gond nélkül. a szerkesztés tényleg elég időigényes dolog. 45 perc anyagot minden szirszarral és 2 pass konverzióval úgy 7 óra alatt ( :Y ) csinált meg a C2D notim (2,2ghz).

2. Full HD kamerákra egy külön topik sztem felesleges, van egy generál videokamerás topik és ugye idővel egyre inkább a HD-s kamerák fognak ott is szerepelni. talán egybe lehetne olvasztani ezt a topikot a másikkal.

(#10) Zebu válasza rumos14 (#9) üzenetére


Zebu
addikt

Nem találtam kamerás topicot :(

Szenvedek még a creation date megjelenítéssel. Van erre valami mód?

(#11) hakagyi válasza loosht (#8) üzenetére


hakagyi
csendes tag

Szia !

Szerintem is a Canon hv30 jobb kamera minden téren sőtétben meg pláne !
Van egy tesz oldal évek óta csak kamerák tesztelésével foglalkozik ,és a canon HV30 ELSŐ HELYEN ÁLL !!
!Itt komoly teszteléseken megy át egy kamera ,föleg képminőség és északai felvétel (gyenge fénynél pl 30 és 15 lux)fényerőnél véreznek el a kamerák ![link]
Én bisztos canont vennék jobb a lencséje is !
Meg különben miért a youtube nézel teszt videót az nem minőség !? :F

[ Szerkesztve ]

(#12) hakagyi


hakagyi
csendes tag

Egy canon hv30 video !

:Y [link]

(#13) Zebu válasza hakagyi (#12) üzenetére


Zebu
addikt

király a videó! Nekem a DV kazetta miatt nem volt ez szimpatikus...

(#14) loosht


loosht
senior tag

Na igen. Kazettás nekem sem jöhet szóba. Egyébként a youtube-on nyilván nem a felbontást néztem (annak nem sok értelme lenne), hanem az egyéb dolgokat, amik átjönnek ekkora felbontásnál is, mint például a fókuszálás, színhűség stb.
Az én szempontjaim dióhéjban: FullHD, HDD-re rögzítsen, élethű és telt színek, olcsó. Ezeknek jelenleg csak a HDR-SR10 felel meg, de ha tudtok jobbat ennyiért, szivesen fogadok tippeket! Lehet még talonba teszem tavaszig a kérdést, addig lényeges dolgot nem nagyon fogok kamerázni és akkor talán már olcsóbb lesz a HDR-SR11.

(#15) Zebu válasza loosht (#14) üzenetére


Zebu
addikt

Lehet nem jól gondolom, de nekem most a memória kártyások a favoritok...

HDD-snél azért megvan az a para, hogy a mágneslemez meghibásodhat.... Memória kártyás cuccnál max kártya kidob és raksz bele másikat. Hordozni is egyszerűbb az anyagot rajta.

Az újabbakba akár már 32GB-os kártyát is vehetsz.

Mondjuk vicces, itt fényezem a memória kártyát én meg még nem vettem, hanem a belső 8GB memóriába rögzítek.

Nem tudom mennyire fontos neked a méret és a súly.... a legkisebb kamerák azért memória kártyás cuccok. Bár a túl kicsi sem az igazi....

Szerintem kézbe kell fogni, lőni kell pár képet (filmet) vele és vidd haza az anyagot megnézni. MM-ban (Westend) pl lehet ilyet...

Az akksi sem utolsó szempont szerintem, annak is nézzz utána és dönts! :D

(#16) loosht válasza Zebu (#15) üzenetére


loosht
senior tag

Most nézegettem a te kamerád adatait az árgépen és szemet szúrt valami. Az van odaírva, hogy SD videó, közvetlen alatta meg, hogy 1920x1080 pixel. Akkor most mi van? Tanácsodra szétnéztem a Sony memóriakártyások között és találtam egy egész jót. Ez ugyanaz, mint a HDR-SR11, csak memóriakártyás és nem mellesleg 58 ezerrel olcsóbb. Még ha rászámolom a memóriakártya árát, akkor is kevesebbre jön ki.

(#17) loosht


loosht
senior tag

Meg is rendeltem. Remélem, hogy tökéletesen meg leszek vele elégedve! :D Amint kézhez kapom, csinálok egy pár tesztvideót és megosztom a tapasztalatokat.

(#18) Zebu válasza loosht (#17) üzenetére


Zebu
addikt

Csao!

Ah nem voltam egy pár napot! :)

Megjött a kamerád?

Az SD azt jelenti, hogy 300FPS-ben csak SD-ben tud rögzíteni.

Várjuk a tapasztalatokat! :C

[ Szerkesztve ]

(#19) Szten Márs válasza Zebu (#10) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"Nem találtam kamerás topicot :("

Pedig nem bújt el ;) [link]

(#20) norbi19884


norbi19884
tag

Hello! Lenne egy kérdésem Film vágással kapcsolatban az Avid Media Composer 3.0 kompatibilis az x2 -es amd-kel?

(#21) loosht válasza Zebu (#18) üzenetére


loosht
senior tag

Igen, megjött. Nagyon tetszik! Olyan picike, hogy szinte csak egy optika az egész! :D Sokat gondolkoztam mielőtt megjött volna, hogy milyen memóriakártyát vegyek bele, de amikor kibontottam meglepetés ért, mert volt benne egy 4 gigás kártya. Igaz ez a 4 giga mindössze 28 percre elég HD FH-ban, de standrad HD-ben 1 óra 10 perc. Egyenlőre kisebb családi eseményeket fogok csak felvenni, aztán majd jövőre nyaralások előtt veszek egy 16 gigást, akkor már sokkal olcsóbb lesz. A kártya sebessége elég jó, kameráról PC-re a másolás 10MByte/s (kártyaolvasóval nem próbáltam). Próbaképp kipróbáltam a Sandisk 1 gigás M2-esemet átalakítóval és tökéletesen működött vele. A másolás ezzel 9MByte/s volt. Az akksi elég jó, kb. 110 percet bír. Van benne infrás nightshot, amivel teljes sötétségben is lehet kamerázni. Képeffektekben nem bővelkedik a kicsike, de hiába volt az előző kamerámban vagy 8 féle, sose használtam egyet sem. Fókusza elég gyorsan és pontosan dolgozik, a felvétel és az LCD kijelzőjének szinei kifejezetten élethűek. Fotó módban is hasonlóan jól teljesít (természetesen karmerákhoz mérten), 10.2 megapixelben gyártja a képeket, de kamera módban, felvételezés közben is lehet 7.6 megapixeles képeket készíteni. A kapott szoftvereket nem próbáltam, nem tudok róluk nyilatkozni. Nagyon profi a szerkentyű, még a kezembe sem vettem, csak megláttam a doboz kinyitásakor és máris beleszerettem!

[ Szerkesztve ]

(#22) Zebu válasza Szten Márs (#19) üzenetére


Zebu
addikt

közben ráleltem! :)

bár a problémámra sehol sem kapok választ :(

(#23) Zebu válasza loosht (#21) üzenetére


Zebu
addikt

Nah nem is tudom, hogy az enyémen van-e night shot...

(#24) Zebu válasza Zebu (#23) üzenetére


Zebu
addikt

nincs

(#25) loosht


loosht
senior tag

A hétvégén végre ki tudtam próbálni "élesben" a kamerát. Itt van egy válogatás az anyagból. A vimeo egy kisség ledegradálta a minőséget, de a regisztráltak le tudják szedni a 720p verziót.

[ Szerkesztve ]

(#26) zsolt1129 válasza loosht (#25) üzenetére


zsolt1129
addikt

De frankó kis kamera ez. :K

(#27) BradMax


BradMax
csendes tag

Sziasztok!

Canon HF-11 vagy HF-10 még ebben az évben akarok venni, várok ha lement az ár :-), mind2ön ugyanaz a tulajdonságokat, HF-11-nél 32gb-ás 175 min, MPX+ (24Mbps) Full HD kb. 2 óra 92 perc rögzíteni, Blu-ray támogatás, LP (5Mbps) akkor 735 perc rögzíteni. A CANON HF-100-as a belső memoria nincs, csak hozzá kell venni SD/SDHC kártyát ennyi.

Canon HF-11 MPX+ (24Mbps) FXP (17 Mbps) XP+ (12Mbps) SP (7Mbps) LP (5Mbps)
2GB SD/SDHC x min* 15 min 20 min 35 min 45 min
4GB SD/SDHC x min* 30 min 40 min 70 min 90 min
8GB SD/SDHC 40 min 60 min 85 min 140 min 180 min
16GB SD/SDHC 85 min 125 min 170 min 285 min 365 min
32GB SD/SDHC 175 min 250 min 345 min 575 min 735 min

(#28) bbchris


bbchris
senior tag

Nálam most egy Sony HDR-UX7E dorombol de nagyon meg vagyok vele elégedve . Igaz ez nem hibrid de a képminőség és fényképezés lenyűgözött . Egyetlen hátrány hogy cserélgetni kell a miniDVD-t benne de ez legyen a legkevesebb probléma .

(#29) cintula187 válasza loosht (#25) üzenetére


cintula187
addikt

Pazar a minősége. Az elején levő ezüstös tekerővel lehet kézileg zoomolni / fokuszálni?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#30) KoGa


KoGa
tag

Ha esetleg valakit erdekel, upgrade miatt van egy elado Canon HF10-em... Fel eves, tokeletes allapotban, alig hasznalt. Irjatok uzit :)

(#31) bird55 válasza loosht (#17) üzenetére


bird55
csendes tag

Helló hallottam egy olyat h.a hdd kamcsiknál a be indítás és a felvétel indítás közt elég nagy
a várakozási idő .Ez igaz??? :F

(#32) KoGa válasza bird55 (#31) üzenetére


KoGa
tag

En semmi ilyet nem tapasztaltam...

(#33) bird55


bird55
csendes tag

mit szóltok egy ilyen kamerához JVC GZ-HD7 ???

(#34) bird55 válasza hakagyi (#11) üzenetére


bird55
csendes tag

És ezeket a tartozékokat Magyarországon meg lehet vásárolni[link]

(#35) sebipayne


sebipayne
tag

Canon HV30 kamerám van. 144-ért vettem Angliából még tavaly nyáron. Szerintem ennyiért rohadtul megérte.

Legutolsó, díjnyertes amatőr videoklippem vele:

http://www.youtube.com/watch?v=i63ajjLm-Pw

:)

[ Szerkesztve ]

(#36) sebipayne válasza bird55 (#33) üzenetére


sebipayne
tag

3x 1/5" CCD, nagyon kevés... Szerintem elég hamar elhasal rosszabb fényviszonyokban...

(#37) vigh gabor


vigh gabor
csendes tag

Sziasztok!

A kérdéseim a következők lennének.
Melyiket ajánljátok ezek közül a kamerák közül?
Melyik a legjobb?

Canon HF 100
Canon HF 10
Canon HF 11

Vagy érdemesebb lenne a legújabb sorozatot megvárni?: Canon Legria HF S10
Canon Legria HF S100

És ezek lennének még: Panasonic HDC-SD9
Panasonic HDC-SD100

Sony HDR-CX11E

A válaszokat előre is köszönöm.

További szép napot!

(#38) bird55 válasza sebipayne (#36) üzenetére


bird55
csendes tag

Mit szólsz egy ilyenhez*[I]DCR-VX2100E[/I]

(#39) bird55 válasza sebipayne (#36) üzenetére


bird55
csendes tag

ez meg éri a pénzét ???

(#40) sebipayne


sebipayne
tag

Hát ahogy elnézem nem lehet rossz kamera, viszont már divatjamúlt, idős, ráadásul nem is HD kamera, tehát nem ebbe a topikba való :)
Helyette inkább a Sony HVR-HD1000E ebben az árkategóriában, viszont arról vegyes véleményeket hallottam.
Én a helyedben vagy vennék egy olcsóbb (<250ezer) HD kamerát, vagy inkább gyűjtögetnék egy Canon XH A1 vagy Sony HDR-FX1000E szintre.

(#41) cousin333 válasza vigh gabor (#37) üzenetére


cousin333
addikt

A nevezett Canon választékból a HF11 a legjobb, de az a legdrágább is. A HF10-et szerintem nem érdemes, némileg jobban néz ki a HF100-nál, de ugyanazt tudja, a beépített memória meg nem éri meg a jelentős felárat. A HF11 már 24Mbit/s-el is tud rögzíteni, de állítólag ez nem nagyon látszik meg a képén.

Ígéretesnek tűnik az új sorozat, mivel nemsokára megjelenik, ha másért nem, az árleszorító hatásáért érdemes rá várni szerintem. Áprilisban meg elvileg jön a HF20(0).

Panasonicban jó a 3 CCD-s rendszer, de mivel darabja csak 0,5 Mpixeles, ezért kamunak tűnik a fullHD felbontása (interpolált?).

Egy korrektnek tűnő tesztoldal: Camcorder Info

"We spared no expense"

(#42) Majstor válasza sebipayne (#35) üzenetére


Majstor
senior tag

Grat az "amatőr videoklipphez"! :C
Látszik hogy relatíve sok munka volt vele... ügyesen kidolgozott jelenetek, jelenetek közötti váltások, kép/szín utómunka is egész jó... komolyan Grat. :K

http://www.youtube.com/watch?v=GVA20Wh0TY4&feature=channel

(#43) vigh gabor válasza cousin333 (#41) üzenetére


vigh gabor
csendes tag

Köszi szépen a segítséget.
Én is úgy gondolom hogy a Canonok a legjobbak kamerák szempontjából.
És szerintem is érdemes várni az új sorozatra.

További szép napot!

Üdv.

(#44) sebipayne válasza vigh gabor (#43) üzenetére


sebipayne
tag

Szerintem a Sony a legjobb, viszon ár/érték arányban a Canon ver mindent :)

(#45) sebipayne válasza Majstor (#42) üzenetére


sebipayne
tag

Köszi! Hát lesz még jobb is, remélem :)

(#46) lancy


lancy
tag

Haaat!

Saturn hosszas alkudozas utan canon HF 10 183990Ft ert elhozva, 209e ft rol indultunk.
179e volt a legolcsobb hf 100 as 1 helyen volt 149e de ott 2 het alatt sem tudtak szallitani mert allitolag a canon osszeveszett a kelet europai kozponttal???

most probalgatom eleg szuper csak 1 erdekes dolog ha mar hd kamaera akkor miert nem adnak hozza mini hdmi hdmi kabelt???

melyik video editor progit javasoljatok hozza?

thx

L

(#47) zsolt1129 válasza lancy (#46) üzenetére


zsolt1129
addikt

Jó kérdés. Talán azért hogy vegyél még hozzá plussz pénzért külön. Nagy spillerek ezek :C

(#48) cigam válasza lancy (#46) üzenetére


cigam
félisten

Kb azért, amiért a nyomtatókhoz sem adnak USB kábelt.

Ha nincs, akkor én is tudom olcsón adni

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#49) johnjohn válasza lancy (#46) üzenetére


johnjohn
addikt

Egy normális, és LEGÁLIS HD editor program azért nem lesz olcsó mulatság.
Pinnacle, Ulead esetleg kezeli , de nagyon gagyi programok. az Adobe meg drága. :U

(#50) cigam válasza johnjohn (#49) üzenetére


cigam
félisten

Kinek mi a "normális".
Virtualdubmod is megeszi a hd tartalmat.
Viszont ha Vista Home Premium vagy Ultimate verziód van, akkor a MovieMaker kezeli a HD tartalmakat. (Asszem Aero felület is kell, de hogy minek?)
Viszont MacBook tulajdonosként meg kell említenem az iMove-t. (Nem ingyenes, de az aktuális verzió minden Macintosh-hoz jár)

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.