Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10651) #70869248 válasza Thom! (#10640) üzenetére


#70869248
törölt tag

??
Azért volt itt előzés. legalábbis egy versenyzőtől láttam külső íven előzést-belső íven előzést-célegyenesben előzést-féktávos előzést, ...nagyon nem is csodálkozom hogy nem tudott vigyázni a gumijaira, Aztán Webber kilökte Hamilton-t...igazából örülök hogy csak a végén lökte ki, így azért volt mit nézni. :)

Webber-nek nem biztos hogy jót tesz a jó autó...kis százalékban hasznosítja eredményként.

(#10652) Oliverda válasza tibi666 (#10650) üzenetére


Oliverda
félisten

Lehet hogy vágólapon maradt a 2 héttel ezelőtti hozzászólása. :DDD

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10653) proof88


proof88
addikt

Egyébként van aki itt elhiszi, hogy Schumacher és Rosberg együtt szarok??? Ha ilyen a pálya jellege, hogy az autónak nem fekszik, mert a lassú kanyarokban nem tapad eléggé a kocsi, akkor mit tegyenek? Nem is tudom melyik legközelebbi pálya lesz más jellegű, jó Malajban vannak nagy sebességű kanyarok ahol az aero tapadás sokat számít, de pl a célegyenes végi jobb-bal kombináció megint inkább csak a mech tapadáson múlik, szal... majd kiderül.

szerk.: csak a monszun eső ne nagyon mossa el a futamot, bár most 1 órával eltolják, hogy ne legyen az mint tavaly, az az eső legalább viszonylag pontosan jön mindig...

[ Szerkesztve ]

(#10654) Oliverda válasza proof88 (#10653) üzenetére


Oliverda
félisten

Az MGP-nek a lassabb pályákon lehet majd esélye szerintem. Monaco, Valencia, Hungaroring...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10655) DeckardCain válasza Oliverda (#10654) üzenetére


DeckardCain
senior tag

Ha nem lesznek versenyképesek akkor nyáron ellehet kezdeni dolgozni a jövő évi autón. Jó példa erre a Ferrari. Teljesen mindegy hogy a 8dik hely környékén poroszkálnak vagy hátrébb.

7Heads Drago: Inkább nem is reagáltam rá :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10656) Sanya595


Sanya595
senior tag

Jó futam volt.Bár csak az esö tette jóvá.Szal esö nélkül megint ment volna végig a vonatozás.
Shumi 1-el többször volt aszem a boxban és igy nem helytálló Lonzi-t és öt összehasonlitani.Ehhez még hozzá jön,hogy kihagyott 3 évett.
Webber mehet nyugdijba és mehetne a helyére vissza Kimi.

Oliverda:Nézd meg az elözö futamott újra.Meg majd a többit az évad során.
Majd utána,ha eltelt az év,visszatérünk erre.

[ Szerkesztve ]

(#10657) 7Heads Drago válasza Thom! (#10636) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Rosberget nem is fogja soha megverni!
Ez azért erős.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#10658) Oliverda válasza Sanya595 (#10656) üzenetére


Oliverda
félisten

"Szal esö nélkül megint ment volna végig a vonatozás."

Szal te is olyan jós vagy mint még itt páran? :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10659) AMD Power válasza Thom! (#10636) üzenetére


AMD Power
titán

Ebben azért nem vagyok olyan biztos.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10660) bence78


bence78
csendes tag

Massa teljesítménye láttán kifejezetten örülök, hogy nem nyerte meg a 2008-as VB címet...
ilyen teljesítménnyel, amit nyújt, nem érdemli meg

----- inkabb emailben keressetek mert a pht mar nagyon ritkan hasznalom -----

(#10661) 7Heads Drago válasza Oliverda (#10658) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Az eredmények és statok alapján a frissebb gumikkal Hamilton 1-2mp gyorsabb köröket ment mint Alonso. És még így sem tudta Alonso-t megelőzni. Akkor mi lesz a következő futamokon, ahol nem lesz eső és csak 3-4 tized lesz köztük? Hát előzés biztos nem.
Szal te is olyan jós vagy mint még itt páran? Nekem úgy tűnik, hogy szinte egymagad vagy ezzel a véleménnyel. :B
Persze ettől még lehetne épp igazad is. De szerintem nem lesz. ;]

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#10662) #70869248 válasza 7Heads Drago (#10661) üzenetére


#70869248
törölt tag

Azt az Alonzo előzést egy kicsit elkapkodta Czollner, elég valószínű volt hogy ha nem tud elmenni pár kanyaron belül Hamilton akkor már hátrafele is kell figyelnie Webber miatt.
Ez is lett, ALonso túl jó versenyző ahhoz hogy pár kanyaron belül elmenjen neki, Webber túl gyors volt..és onnan már hátrafele is fogni kellett az ívet, és tervezést igényelt a dolog.

Amikor Rosberg-t körbeautózta külső íven, na olyat nem lehetett Aonso-val és Alonso Ferrarijával megcsinálni....az a külső íves előzés ott, abban a kanyarban az briliáns volt Hamilton-tól, ritkán látni ilyet a pályán.

(#10663) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Már csak az eső tud izgalmakat szolgáltatni...
Szép volt Ferrarisok!

(#10664) Oliverda válasza 7Heads Drago (#10661) üzenetére


Oliverda
félisten

Amire odaért Alonso mögé már lestrapálta a gumikat. Ezt mondta is a rádióban. Hallhattad is ha nem hang nélkül nézted a futamot. :)

Amúgy Alonso elég jó védő de talán ha Webboo nem intézi el Hamilton-t akkor meglehetett volna Alonso de persze ez csak egy feltételezés amit már sosem tudunk meg hála pandának.

Nekem meg úgy tűnik, hogy write-only üzemmódban üzemelsz. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10665) [CS]Blade2 válasza Sanya595 (#10656) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Shumi 1-el többször volt aszem a boxban és igy nem helytálló Lonzi-t és öt összehasonlitani.

Ez szerintem semmit nem számít. Az elején volt a boxban, de az SC miatt nem veszett ezzel semmit Alonsohoz képest. Mikor MS kiment a boxba, akkor jött be a SC. Alonso volt a 15. és MS a 17. Volt közöttük 50méter és egy lassú autó, és ebből lett 53másodperc különbség. Az autója sem volt annyival lassabb, Rosberg 0,3-el Alonso mögött ért be. A leggyorsabb körök listáján még Alonso volt a lassabb 0,5sec-el.

(#10666) Oliverda


Oliverda
félisten

Bár még ez azért odébb van de nem túl változatos a kilátás. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10667) Oliverda


Oliverda
félisten

"Összefoglalva a versenyt," mondta Hamilton, "talán mondhatom, hogy életem egyik legjobb versenye volt, de sajnos, a hibás taktika miatt visszaestem, ami után még Mark Webber is kilökött. Elégedett vagyok az elvégzett munkámmal. Őszintén úgy érzem, a lelkem is kivezettem ma, és azt gondolom, jobb eredményt érdemeltem volna, mint ami végül összejött, de folytatom a harcot a következő versenyen is."

Hamilton még a verseny folyamán kritizálta a McLaren taktikáját, a csapatrádión keresztül. Véleményét, miszerint a második kiállás rossz döntés volt, a verseny után is tartotta.

"Az biztos, hogy a srácok mindig fantasztikus munkát végeznek, de ez a taktika nem volt helyes," mondta. "Előttem mindenki csak egyszer cserélt, én valamiért kétszer álltam ki."

Arra kérdésre, hogy kinek a döntése volt a második csere, Hamilton úgy válaszolt: "Nem tudom, de ki fogjuk deríteni".

[link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10668) kennystyle


kennystyle
tag

Azért Schumit így leírni, hát elég erős.
Ne felejtsük el, hogy simán lerajtolta Rosberget, és Alonso+Button is meglett volna mivel előnyösebb pozícióban volt, de ugye Button rálökte Lonzit és mivel a hátsó futóművénél ütötte meg nem kizárt, hogy nem volt százas a futóműve utána. A versenyben futott leggyorsabb körök listáját még nem láttam, de ha jelentősen elmarad Rosbergtől, akkor tuti volt valami gebasz a verdával.
Mindenesetre én nem látom ilyen drámainak, hogy soha nem veri el Rosberget, ne vicceljünk már, időmérőn is sokkal közelebb került már mint Bahreinben volt, a rajtnál meg lenyomta, utána meg az első kanyarban bazi nagy pechje volt. Van még 17 verseny, bízom az öregben, hogy egyre jobban belerázódik.

(#10669) #70869248 válasza Oliverda (#10667) üzenetére


#70869248
törölt tag

Hamilton alatt nem hiszem hogy kibírta volna a gumi,...valahogy úgy alakult hogy vagy előznie kellett, vagy kergette Webber hátulról a qual2 helyét érő Red Bull-l....A csapattárs McLaren-jét, Massa Ferrari-ját, Webber Red Bull-ját, Rosberg Mercedes-szét előzte meg a pályán, és ehhez ölnie kellett a gumit.
Ez most így alakult, Button számára szerencsésen (annak ellenére hogy Hamilton megverte a pályán), Lewis számára nem szerencsésen...pláne hogy Webber kipöckölte. :(
De sok van még hátra...ez egy jó harcos futam volt.

(#10670) pH érték válasza #70869248 (#10669) üzenetére


pH érték
aktív tag

Én a török futamot várom nagyon, szerintem ott is lesz rengeteg előzés és gumi taktika.
:)

(#10671) Oliverda válasza pH érték (#10670) üzenetére


Oliverda
félisten

"lágy/kemény: Melbourne, Sepang, Shanghai, Barcelona, Istanbul Park"

...ha a bridzsztón nem ilyen elbaxott konfigurációkat vinne a versenyekre még jobb is lehetne. Persze akkor nem verhetnék a mellük hogy nekik milyen qrvajó a termékük. Tényleg vicc hogy a lággyal le lehetett tekerni 50 kört. :U

szuperlágy/lágy kellett volna erre a hétvégére is inkább

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10672) LA_COSTE válasza #70869248 (#10669) üzenetére


LA_COSTE
senior tag

Ezt a Button szerencséjét úgy írod, mintha ő nem lenne tehetséges pilóta. De az!

Én Alonsot sajnálom, mert sikerülhetett volna neki jobban is. Izgalmas futam volt. Webber nagy stresszben lehetett...

(#10673) ronaldo válasza Oliverda (#10644) üzenetére


ronaldo
őstag

Abból mi derült ki? Nyilván ha nincs előzés, akkor egy 4 fős vonatozásnak nem lehet az a köridőeredménye, hogy a sorban a harmadik 1 mp-vel gyorsabb, mint az előtte levő(k). Az lehet, hogy pár tizeddel gyorsabb, mivel hol lemarad, hol felmászik a másik seggére.

(#10674) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Jelenleg vitathatatlanul Schumacher a legjobb pilóta a mezőnyben, mégha most nem is a legeredményesebb. Amit eddig elért, azt senki nem veszi el tőle, és uram bocsádd engedtessék meg neki, hogy 41 évesen, 3 év kihagyás után kicsit lassabb legyen a többieknél, figyelembevéve azt is, hogy az autó még nem tökéletes, és csak versenyhétvégéken tud vele gyakorolni.

Az Ausztrál nagydíjon a két legeredményesebb versenyző Alonso és Hamilton volt. Hogy kettejük közt melyik volt jobb, nem merném megmondani, bár talán Alonso, hisz a végén mégiscsak Ő került ki győztesen. Nem biztos, hogy Webbo közreműködése nélkül meglett volna Haminak Lonzi, hisz azelött volt már 5-6 köre a Ferrari seggében, amikor nem tudott mit kezdeni vele.

Arra is kíváncsi lennék, mi lett volna a vége, ha Gombos nem löki ki Schumit és Alonso-t... Vajon Rosberg meg tudta voltna előzni az öreget? És vajon Button meg tudta volna előzni Alonso-t másképp? Sosem tudjuk meg... Bár az sejthető, hogy Hamilton-nak Massa könnyed falatt lett volna...

Összességében egy nagyon jó futam volt, benne mindennel, mit néző csak kívánhat. Volt pár pozíció-döntő kisütközés, látványos nagyütközés, kísérletek és elözések minden irányból több pilótától, és volt John Travolta. :C

Köszönet érte az esőnek, és az Albert parki darálónak. ;]

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10675) JJános válasza TESCO-Zsömle (#10674) üzenetére


JJános
addikt

"Az Ausztrál nagydíjon a két legeredményesebb versenyző Alonso és Hamilton volt."

Ez így ebben a formában nem igaz. A legeredményesebb az aki elsőként ér célba. De Hami kétségtelen nagy munkát tett le az asztalra. Szép előzéseket mutatott be.

2007-05-06 óta itt!

(#10676) Oliverda válasza ronaldo (#10673) üzenetére


Oliverda
félisten

"Az, hogy négy autó autózik egymás mögött, elől a leglassabb, mégis képtelenek megelőzni őt, az akkor jó?"

Mondjuk az hogy elől nem a leglassabb ment. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10677) LA_COSTE válasza TESCO-Zsömle (#10674) üzenetére


LA_COSTE
senior tag

Érdekes az első kijelentésed. Fejtsd már ki bővebben!

(#10678) TESCO-Zsömle válasza JJános (#10675) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Bocsánat, pontatlanul fogalmaztam. Szóval ők melóztak legtöbbet. Vettel az élen végig egyedül unatkozott, és Button is. Miután oda került Massa elé, Kubicának sem volt sok dolga.

LA_COSTE: Mutass még egy pilótát a mezőnyben, aki elért annyit, mint ő...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10679) dízelracer


dízelracer
senior tag

Lehet valahol online nézni a versenyt?

(#10680) SzalaiG válasza TESCO-Zsömle (#10674) üzenetére


SzalaiG
addikt

:K

Miért van az, h Schumi mindig Lonzi miatt szív... :U :(

(#10681) TESCO-Zsömle válasza SzalaiG (#10680) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Most miért? Nem Lonzi volt a hibás. Sanszos, hogy a futamgyőzelmet bukta be, mikor Gombos kilökte. ;) Schumi még lájtosan megúszta a dolgot. Alonso ott maradt a mezőny után menetiránnyal szembe...

proof88: Ja, ja, arra emlékszem is, mikor anno nyilatkozta, hogy a fékkel volt vmi nagy hiba... Hát cumi a köbön technikai okokból folyton az élről kiesni, de ha jól emlékszem ilyet is láttunk már ugye Räikkönen+McLaren kombóban.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10683) Oliverda válasza proof88 (#10682) üzenetére


Oliverda
félisten

Nekem néha olyan érzésem van hogy a Newey által tervezett autók el vannak átkozva. Már ami a megbízhatóságot illeti.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10684) ronaldo válasza Oliverda (#10676) üzenetére


ronaldo
őstag

Ennek ellent mond, hogy valahogy mégis összetorlódtak a versenyzők, úgy Massa, mint Rosberg vagy épp Kubica mögött.

(#10685) venember83 válasza Oliverda (#10683) üzenetére


venember83
nagyúr

Vagy több apró tervezési hiba. :)

(#10686) Oliverda válasza ronaldo (#10684) üzenetére


Oliverda
félisten

A verseny alatt/közben változtak a köridők. Kubica volt olyan hogy 31-32-es időket ment aztán pár körrel később már 29fél környékén volt. Ezért kell figyelni a timing-ot. Sokkal nagyobb rálátást ad az egészre.

Amúgy ami szerintem egy konstansabb "vonat" volt az a Massa-Alonso kettős. Később Kubica lelépett, aztán amikor Hamilton megjött Alonso mögé azután Massa is elment.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10687) AMD Power válasza Oliverda (#10683) üzenetére


AMD Power
titán

Igen ebben van valami.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10688) #70869248 válasza LA_COSTE (#10672) üzenetére


#70869248
törölt tag

dehogy úgy írom, ezt max te gondolod hozzá, az hogy valaki szerencsés vagy sem az nem függ össze a tehetségével, legalábbis nálam.
Egyszerűen arról van szó hogy Hamilton uazon körülmények között megverte Button-t a pályán, hisz kergette és megelőzte, ...aztán úgy alakult hogy Button mögé került Kubica aki nem erőltette Button megelőzését (ezt Button nyilatkozta így), és ezzel megfogta Hamilton-t (is), azért őt írom, mert ekkor hoztk ki Hamilton-t a második cserére, ami végül is neki nem fizetett..
Button zseniális húzása bejött, azaz nem kezdett el újra esni az eső, és a jó ütemű slick cseréje fizetett neki egy 2. helyet, aztán Vettel kiesett előle és azok akik veszélyesek lettek volna rá azok fennakadtak.
Ennyi a szerencse, nem több. Term. kellett hozzá a kiváló csere, és a taktikus gumikezelés az élen.

Alonso-t nem is értettem, amilyen támadó szellemben vezetett Massa-ig, ott annyira óvatos lett.

[ Szerkesztve ]

(#10689) Oliverda


Oliverda
félisten

Nem volt ez sem kicsit azért. Én úgy láttam hogy Kobayashi-nak megint leesett az első szárnya (lehet hogy a rajtnál megüthette valaki) és ezért szállt bele a másik kettőbe.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10690) 7Heads Drago válasza venember83 (#10685) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Kell hozzá Vettel is.
Inkább rá allergiás az autó. :DDD

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#10691) horvathd


horvathd
aktív tag

Red Bull fékek: [link]

"The Kid just rages for a while."

(#10692) AMD Power


AMD Power
titán

Hamilton nem tudja, ki szúrta el a taktikáját

Martin Whitmarsh csapatfőnök a győztes Jenson Buttont dicsérte, és Hamilton problémájáról tömören csak annyit nyilatkozott, hogy "a csapat olyan döntést hozott, ami hátráltatta őt."

Érdekes egy hozzáállás.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10693) 7Heads Drago válasza Oliverda (#10689) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ez valami autó-bontos kép? Vagy roncs-derbi? :D
Ritkán lehet három F1 gumit egymás felett látni. Erről Sato jutott eszembe.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#10694) TESCO-Zsömle válasza 7Heads Drago (#10693) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ráadásul szendvicsben (első-hátsó-első)... :P

AMD Power: Hát, vicces is ez így lenyilatkozva, de láttunk már ilyet is sokat... (Schumacher@Hungaroring, de a Ferrari is előszeretettel szivatta meg pilótáit az elmúlt pár évben...)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10695) Xirtam


Xirtam
veterán

Szerintem izgalmas futam volt. Én személy szerint élveztem. :K

(#10696) kennystyle válasza TESCO-Zsömle (#10681) üzenetére


kennystyle
tag

"Schumi még lájtosan megúszta a dolgot. Alonso ott maradt a mezőny után menetiránnyal szembe..."

Ja , baromi lájtosan megúszta, nem is tört le az első szárnya és így nem is került a tök utolsó helyre, Lonzi mögé...
azt meg végképp nem tudhatjuk, hogy a futóműve 100as maradt-e, mivel ha jól láttam, a Ferka teljesen oldalról ütötte meg a hátsó kerekét és így lökte ki a fűre ahol a kerékvetőbe megakadt a szárnya és lefittyedt.

[ Szerkesztve ]

(#10697) ronaldo válasza Oliverda (#10686) üzenetére


ronaldo
őstag

Azt viszont nem mutatja a timing, hogy egy rosszabb köridő miért történt. Vagy hogy sorozatos 5-6 lassabb kört mi okozott (pl. más mögé beragadás). Amit említettél (Massa-Alonso kettős) tökéletes példa. Alonsónak a leggyorsabb köre elmaradt Kubicáétól ugyanakkor jó eséllyel kijelenthető, hogy gyorsabb volt(lett volna) amúgy.

Szerintem amúgy a Hamilton-Webber vonat is elég állandó volt. Igaz, két alkalomból adódik össze, de bőven több, mint 2 tucat kört mentek karöltve. Előbb a mclaren, utóbb meg szerintem a Red Bull volt a gyorsabb.

(#10698) Oliverda


Oliverda
félisten

klikk a képre

Mondjuk szerencse a szerencsétlenségben, hogy Hamilton ki tudott mászni a kavicságyból és hogy nem kapott defektet illetve komolyabban nem sérült az autó.

Mondjuk érdemes Alonso-t is figyelni mert ez az igen késői fékezés azért rendesen belassított őt is.

Webber: Legalább a nézők jól szórakoztak

"Nehéz volt végrehajtani egy előzési manővert, mert a belső ív még mindig nedves volt. Lewis csúcssebessége hatalmas volt, így nehéz volt megelőzni ezt a fickót. Azt gondoltam, hogy egy remek csatát vívhatunk majd. Mindketten megpróbáltuk megelőzni Alonsót, de sajnos baleset lett a vége. Szeretnék elnézést kérni Lewistól."

"Amikor túl közel voltam hozzá, az első szárny nem működött megfelelően, és nem tudtam lefékezni az autót. A kerekek blokkoltak, én pedig megpróbáltam a belső ívre húzódni, hogy támadó pozíciót vehessek fel, de az első szárnyammal nekimentem a jobb hátsó gumijának. Ilyen az autóversenyzés."

Hát ilyen... ha éppen nem az első szárnyával súrol meg valakit akkor a hátsó kerekével. :U

Mark Webbert figyelmeztették

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10699) Jarod1


Jarod1
addikt

bakker xinte éreztem hogy a Gombosra kellet volna tennem a Shumi helyett, 12 szerest fizetett rá a tipmixen... :( :O

(#10700) kennystyle válasza Oliverda (#10698) üzenetére


kennystyle
tag

Figyelmeztették, és akkor mi van ?
Valami komolyabbat kéne már kapnia, bár az se hiszem hogy változtatna a hozzáállásán vagy képességein.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.