Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik

Hozzászólások

(#3801) aram01 válasza szonizoli (#3799) üzenetére


aram01
nagyúr

én is a munkaügyi által vagyok,haver :((

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#3802) Petie válasza aram01 (#3801) üzenetére


Petie
veterán

én is az voltam, mégse veszem fel

[ Szerkesztve ]

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#3803) aram01 válasza Petie (#3802) üzenetére


aram01
nagyúr

neked mennyi idő volt a tanfolyam? sikerült rendesen megtanulni?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#3804) Petie válasza aram01 (#3803) üzenetére


Petie
veterán

9 hónap. és nem, tanfolyamon nem lehet semmit megtanulni. 4 éve vagyok a szakmában és még most is azt érzem hogy kellett volna az a vasas előképzettség :) de szeretem ezt csinálni, érdekel is, nem csak a pénzt nézem, és talán a szorgalmam segít ezt a hiányosságot pótolni

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#3805) kpityu2


kpityu2
őstag

Sziasztok. Érdeklődnék, hogy mennyit lehet keresni céencével? Eddig banki üzletkötő voltam, de leépítések voltak, ezért gondoltam keresek valami jól fizető állást. Azt hallottam a céencések jól keresnek.
Tudtok valami intenzív tanfolyamot? De olyat, amivel tuti el lehet helyezkedni, mert nem akarom feleslegesen belefeccőlni a tandíjat. Nem vagyok hülyegyerek, az ekszcelt is pikk-pakk megtanultam, szóval ez is menni fog.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#3806) aram01 válasza Petie (#3804) üzenetére


aram01
nagyúr

nekem is hiányozni fog a vasas előszakma de majd iparkodom

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#3807) Phülöp válasza kpityu2 (#3805) üzenetére


Phülöp
addikt

minimálbér+kicsi

Miért nem mész politikusnak vagy nőgyógyásznak?
Azok is jól keresnek...
Ha az excel hamar megvolt, ez se lehet akadály.

bazzeg, pityu, beszoptam :headbang:

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3808) aram01 válasza Phülöp (#3807) üzenetére


aram01
nagyúr

én a +kicsire lennék kiváncsi hogy mennyi? ;]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#3809) Phülöp válasza aram01 (#3808) üzenetére


Phülöp
addikt

változó

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3810) aram01 válasza Phülöp (#3809) üzenetére


aram01
nagyúr

nagyon titokzatos vagy

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#3811) kpityu2 válasza Phülöp (#3807) üzenetére


kpityu2
őstag

:DDD

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#3812) Phülöp válasza aram01 (#3810) üzenetére


Phülöp
addikt

Nem titokzatos, csak eppen egy ilyen kerdesre ne varj pontos valaszt
Ismerek olyan CNC-s, aki 120e netto korul visz haza 3 muszakban - es ismerek olyat, aki 12 evvel ezelott 500e folott szamlazott ki vallalkozokent

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3813) DarthRoni


DarthRoni
tag

Sziasztok, én gépi forgácsoló végzős tanuló vagyok, és elképzelhető hogy iskola után elbírok helyezkedni a gyakorlati helyemen, CNC gépkezelőként egyedik gyártásban, de lenne egy kérdésem a sokat látott tapasztalt "kollégákhoz".
Önök/Ti, akik sokat láttak/láttatok, sok helyen előfordul hogy 1 embernek több gépen kelljen dolgoznia? Mert nálunk jelenleg az oktatóm 4 gépen dolgozik 1 műszakban, amit én kifejezetten soknak érzek, és kicsit tartok is tőle, hogy ha felvesznek, képes leszek-e 4 gépet vinni folyamatosan.
Mi a véleményetek és a tapasztalatotok a témával kapcsolatban?
Válaszokat előre is köszönöm!!

(#3814) Phülöp válasza DarthRoni (#3813) üzenetére


Phülöp
addikt

Nagyon aggódnod nem kell, kezdőként valószínűleg nem fognak több gépet rád bízni.
Több gépet javarészt tömeggyártásban tolnak biorobotok - darabot cserél, ajtó be, zöld gomb, másik gépen darabot cserél, ajtó be, zöldgomb... egyedi gyártásban ilyennel nem fogsz találkozni.
Találkozhatsz viszont olyannal, hogy ha az egyik gépen hosszabb meló fut, akkor egy másik gépen kell mókolni valamit, amíg üresjáratban vagy - kezdőnek ezt se ajánlatos, inkább álljon ott a gép mellett, ha másért nem, hát tanulja füllel a vasat, a szakmát.

Az egyedi gyártás pont arról szól, hogy max. néhány egyforma darab készül - ha te csak a gépet kezeled, sok dolgod nem lesz, mert a technológus/programozó nem fogja elbírni lelkiismerettel, hogy nélküle készüljön el az első darab - kivéve, ha CAM programot kapsz, a CAM-es kolléga meg tapasztalt erősen - bár ne legyen bátor, hisz csak akkor működik ez a dolog igazán, ha mindkét oldal kellő tapasztalattal bír a saját munkája tekintetében.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3815) kpityu2 válasza DarthRoni (#3813) üzenetére


kpityu2
őstag

Elég gyakori.Ez egyrészt a munka milyenségétől függ, másrészt attól, hogy mennyire tudsz ellenállni a tukmálásnak. :D A munkaadónak nyilván az az érdeke, hogy minél kevesebb ember, minél kevesebb bérért, a lehető legtöbb munkát végezze el.
Ha éppen olyan a meló, hogy órákon keresztül csak a masinát bámulod, akkor késztetést fognak érezni, hogy "optimalizálják" az időbeosztásodat. Aminek az lehet a következménye, hogy macerásabb munkáknál képtelen leszel rendesen a feladatra koncentrálni, egymás után jönnek az elbaszások. Úgyhogy egy idő után az ember megtanulja, hogy intenzív munkát imitáljon a kisebb üresjáratokban ha szükséges. Nem lustaságból, hanem a munkaadó érdekeinek védelmében. :DD

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#3816) DarthRoni válasza Phülöp (#3814) üzenetére


DarthRoni
tag

Köszönöm gyors válaszod! Én is ebben reménykedek hogy hagynak "kibontakozni" és tapasztalatot szerezni.
Nálunk a TMK-n belül 4 marógép van, ebből három 3 tengelyes, és egy nem-szimultán 5 tengelyes. 2 gépkezelő van, 2 műszakra, tehát 1 műszakra 1 gépkezelő, egyedi gyártás van mind a 4 gépen, és mind a 4 gépet annak az 1 marósnak kell vinnie, azért kérdezem hogy ez normális-e, mert én nem láttam még hogy más helyeken hogy mennek a dolgok, de elég nehézkes, amikor az oktatóm is rohan egyik géptől a másikhoz hogy minden rendben-e. Meg mondjuk amikor 3 gép végez nagyjából egyszerre, a másik kettő csak áll amíg végez az elsővel.
Erről mi a véleményetek?

Ezért is remélem hogy felvesznek, mert így talán letudok venni 1 gépet a munkatársam válláról, és így az az idő is csökkenthető, amíg feleslegesen állnak a gépek, és hasznos tagja lehetek a csapatnak

(#3817) DarthRoni válasza kpityu2 (#3815) üzenetére


DarthRoni
tag

Igen, ezalatt a kis idő alatt nekem is szembetűnő volt a profit-orientáltság, főleg ezekben a nehéz időkben. Amikor mondjuk 3 gépen megy 2-3 órás generált program, akkor nincs is gond, de van amikor 3 gépen is kézi meló lenne, és olyankor van idegeskedés rendesen :)

(#3818) Phülöp válasza DarthRoni (#3816) üzenetére


Phülöp
addikt

Elég szopóágnak tűnik, amit írsz. Nem szívesen dolgoznék annál a cégnél - bár van az a pénz.

PS: az utóbbi pár hónapban felfogásonként max. 10 perces darabidőim voltak, darabonként 3-4-5 felfogás új programmal/beállással (kísérleti gyártás), és a legnagyobb tételszám talán ha ütötte a tucatot... na ezt négy gépen nem csinálnám szinkronban.
A 10 percbe amúgy sok minden belefér, pl. pont van idő belegabalyodni a szinkronban futó melókba. Igen, hibára mindig kell időt szakítani, legyen bármekkora is a hajtás.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3819) zolikaDB válasza Phülöp (#3818) üzenetére


zolikaDB
veterán

Két/három/sokgépes ->
Volt idő... De ez női meló, tudod. Csinálja a kva édes anyja.
Lehet ezt így, de pár hónap múlva betegállomány szellemi kimerültségtől, nem egyedi tapasztalat. Akinek nincs szerencséje, a géptörésbe is belekóstolhat.
Ördögi kör. Nincs szakképzett melós, nehéz feltölteni a helyeket. Bár nem látják be a munkáltatók, h nem a gépeket kell sorra venni, hanem 3 gépre 3 szuper melós, akik termelnek. Nem 8 gép, és 4-5 melós, ebből 3 faszlógató-edition...

(#3820) DarthRoni válasza zolikaDB (#3819) üzenetére


DarthRoni
tag

Igen igazatok van!
Azalatt a 2 év alatt amióta ott tanulok, járt már pár marós próbamelón, akik úgy jöttek h nagyon tudnak, aztán hamar beletört a "marójuk".
Ez az egy negatívum van ebben a helyben, a munkatársak segítőkészek, ideális hely lenne ettől az egy problémától eltekintve, de nincs válogatás, összetenném a két kezem ha pályakezdőként eltudnék helyezkedni.

És reménykedem, ha már 2 évig tanítottak, megadják a lehetőséget hogy fejlődjek és tapasztalatot szerezzek, szerintem ez nekik is érdekük lenne, legalábbis remélem :)

(#3821) Danivagyok válasza DarthRoni (#3817) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

Kezdetnek csak egyet vállalj, és ezt tudasd is az illetékessel. Egyedizek én is, 5 cnc gép van. Ebből 2 mindig megy, ezzel szerintem nem lehet gond. 3 gép is sűrűn játszik, de csak akkor, ha nem 5-10 perces feladatok vannak. A 4 az igen ritka, ha lehet kerülöm. Mind az ötöt egyszer próbáltam hajtani, de nem bírta a hálózat :D.

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#3822) DarthRoni válasza Danivagyok (#3821) üzenetére


DarthRoni
tag

Én is így gondoltam, mindenképp közlöm majd h én még nem bírok több gépet vinni, annak semmi értelme hogy arcoskodok hogy én símán viszek 4 gépet, amikor meg odakerülök 2 is alíg megy :)
Remélem tolerálják majd hogy idő kell egy jó szakember kitanításához, és megkapom a lehetőséget :)

(#3823) kpityu2


kpityu2
őstag

Ez mondjuk nem új dolog, Haraszti Miklós volt EBESZ funkcink írt egy Darabbér című könyvet abból az időből, amikor még üldözött rendszerkritikusként a Vörös Csillag Traktorgyár marósaként dolgozott.
Ennek egy részében azon elmélkedik, hogy micsoda genyóság, hogy két marógépen kell dolgoznia amikor ezeket a gépeket egy ember "munkaerejére tervezték".
Ami nettó hülyeség, mert marógép tervezésénél nem szempont a kezelő "munkaereje", de egy értelmiségi filozófusnak ez elnézhető. Mindenesetre egykettőre talált magának egy kevésbé stresszes foglalkozást. :DD

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#3824) gyoris válasza DarthRoni (#3822) üzenetére


gyoris
csendes tag

Necces ujjoncként két három gépen dolgozni? Még egy tapasztaltnak is törnek a szerszámok ha nem figyel pontosan.Utánna meg jön a káromkodás szidkozódás.Ha meg sokáig igy megy az IDEGGYÓGYÁSZAT. :DDD

(#3825) zolikaDB válasza gyoris (#3824) üzenetére


zolikaDB
veterán

Szó szerint. Itt nem kicsi a felelősség. Sok tízmillió a kezedben, sok százezer/millió a gépben... Akkor mi is a kérdés? Na, ugye. Faramuci dolog ez is. Ha ezen töröd magad mindig, akkor baj, ha meg bele sem gondolsz, a vakmerőség visz a vesztedbe.

(#3826) SirTom válasza kpityu2 (#3823) üzenetére


SirTom
tag

thx, még a végén a kezembe veszek egy könyvet, ami nem épp a szakmával kapcsolatos :)

Üdv Roni, ne légy megijedve nagyon attól, hogy négy gépen dolgoznak, szerintem a legjobb helyen vagy, jobb helyen nem is lehetnél, itt bele fogsz tanulni rendesen pillanatok alatt. Nap mint nap többet bíznak rád, és azon kapod magad, hogy 2-3 gépen is dologzol, ami fontos, hogy megtaláld a saját rendszered,ahogy dolgozol, aztán kövesd.
Volt egy csop vezetőm, annak a tanácsát megfogadtam: check twice, cut once, ami annyit tesz kb: dupla ellenörzés forgácsolás előtt!
Szép lassan egyre többet bíznak majd rá, ha van lehetőség maradj, nagyon nagy előnnyel indulsz olyannal szemben, akinek lövése sincs a fémiparról.
Nekem visszatérő dolog, hogy sokféle munkát rámbíznak, legalább nem kell a gépet lesnem állandóan, jó egy kis változatosság is..

Nincs más hátra mint előre

(#3827) Zolizig


Zolizig
csendes tag

Sziasztok.
Nem tudnátok egy tippez adni hogyan,és honnan tudnám letölteni a SSCNC-t magyar verzióba,teljes verzióba.
Esetleg jöhet privátba is,ha nem akarjátok hogy valaki belekössön az infóba:-)
Előre is nagyon köszönöm.

(#3828) frici3


frici3
csendes tag

Sziasztok!
Én is a munkaügyi által kezdtem el a tanfolyamot (6 hónap). Jelenleg az 5. hónapban járok, és épp most volt az első hét szakmai gyakorlat, még van 3 hét! Noss, a gyakorlatot egy Oroszlányi cégnél pontosabban a Wescast Hungary Zrt.-nél csinálom! Kipufogó csonkokat, és turbina házakat gyártunk, ebben csak annyi baj van hogy úgy kezelnek minket mint egy 8 általánossal rendelkező droid-ot! Anyag be, ciklus start->anyag ki, sorjázás..... És minden kezdődik előröl.. Na ne.. Nem azért kezdtem el tanulni ezt a szakmát hogy ezt csináljam, nevetséges.. Ha valaki tudna esetleg valami egyedi gyártással foglalkozó céget itt a közelben (Komárom-Esztergom megye) azt szivesen fogadnám. Ja és még annyi hogy van egy pár programom (ITNC530, WINCNC, SSCNC) na meg egy pár doksim, akinek szüksége van rá szivesen elküldöm neki! :))

Még annyit, hogy ezt az egészet 601Ft-os órabérért! :W

[ Szerkesztve ]

(#3829) Danivagyok válasza frici3 (#3828) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

Valóban szar meló, de hidd el, kezdetnek nem rossz. A munkaügy által képzett embereknek egy ilyen helyen is bőven van mit tanulni - főleg, ha a cycle start és stop közötti időket nem bambulással töltöd. A 601 Ft meg annyi, amennyi, betanított munkásbér, mi más lehetne, szakmunkás papírod majd csak lesz, ha levizsgázol. Akad itt olyan ember aki ingyen ment hasonló munkakörbe, csak, hogy egy kis "rálátáshoz" jusson. (Igaz Sir?)
Persze, ha találsz jobbat hát kalandra fel, de addig is ne becsüld le ezt se.

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#3830) SirTom válasza Danivagyok (#3829) üzenetére


SirTom
tag

Hja, régi szép idők, és még mindíg mennyi mindent lehet tanulni.. Egyedi gyártás is ugyanaz, anyag be, lefuttat, anyag ki, sorjáz, következő :D
Lehet talál is egy céget, amelyik felkarolja, mivel jelentős bértámogatást is kapnak pályakezdők foglalkoztatása esetén. Erről hallottál? még neked is jól jöhet, ha lesz tanoncod

Nincs más hátra mint előre

(#3831) kpityu2 válasza frici3 (#3828) üzenetére


kpityu2
őstag

Ha jól értem, akkor egy hét után már igényeid vannak? Ember! Az a cég zölfülű tanoncoknak ad munkát, csak nem képzeled, hogy berak egy olyan helyre, ahova gyakorlat kell? Pakolgassad csak szépen azokat a darabokat.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#3832) aram01 válasza frici3 (#3828) üzenetére


aram01
nagyúr

szia
én csak most fogom kezdeni,nekem ha elküldöd a doksikat szívesen fogadnám.A601 forint ne érdekeljen majd lesz több is.én ingyen is elmennék egy kis tapasztalat szerzésre ;)
privátban vagy akár itt is megoszthatnád velem a tapasztalataidat.Köszi

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#3833) Danivagyok válasza SirTom (#3830) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

Ja, pont mostanában kezdtem megint nézegetni a kib@szott pályázatokat. Eddig még egyszer sem indultam az apróbetűs részek miatt. Idén valamivel jobb a helyzet - sokkal nehezebben találtam meg miért is esek ki megint a rostán. Telephelyre akartam volna pályázni mert a mostani baromira szorít, meg még étkező sincs, pedig enni szeretek. De megint van három kizáró ok, meg érthetetlen feltétel, amiért felejtős. Had idézzem csak a legvérlázítóbbat: ha a telek vételára meghaladja a projektérték 10%-át, úgy nem számolható el költségként (akár új akár régi építés). Nekem itt már jön is a pont, zsebből nem tudok telket venni. Aki ismeri a pest megyei ipartelep árakat, annak nyilvánvaló, hogy csalás nélkül itt senki sem fog tudni telket elszámolni.
De a pályakezdőkön gondolkodom, csak előbb még valahol el kéne sajátítanom egy hatékony jóga relaxációs technikát:
Oooaaammmmmmpssssssss.......

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#3834) DarthRoni válasza SirTom (#3826) üzenetére


DarthRoni
tag

hát úgy érzem hogy ez lenne a legjobb hely nekem, szeretem a kihívásokat, azért is váltottam erre a szakra még időben :) előtte autófényezőnek tanultam, de pont a kihívást hiányoltam belőle.
Meg ami nagyon fontos, hogy a munkatársak nagyon rendesek, segítenek, meg egyedi gyártás révén ott bírnék a legjobban fejlődni, tegnap volt az utolsó gyakorlati napom náluk, mert át kell mennem máshova vizsgázni, de nehéz volt búcsúzkodni :D jó társaság alakult ki a 2 év alatt amíg ott voltam :)

Beszéltem a főnökkel, annyit mondott hogy nem tudja lesz-e felvétel, de ha lesz én leszek az első, szerintetek elkezdjek keresgélni másik helyeket?

mert jó lenne időben találni helyet mielőtt a többi pályakezdő elfoglal minden helyet :S
4-es átlag, 7. helyezés az SZKT verseny elődöntőjében, illetve ITNC530 és siemens Sinumerik 810 ismeret-el lenne esélyem egy egyedi gyártással foglalkozó "normális" cégnél elhelyezkedni?

Illetve tudnátok kecskemét-en vagy környékén ilyen cégeket?

Válaszokat előre köszönöm!

(#3835) SirTom válasza Danivagyok (#3833) üzenetére


SirTom
tag

nagyon vállalkozás ellenes szabályok vannak otthon,ha csak a béren alapuló elvonásokat is nézzük....Vannak pályázatírók, lehet érdemes igénybevenni őket, a telephely elszámolásról gőzöm sincs, nekem ez magas, hogy miért nem lehet elszámolni,csak max 10%-ban hát telephely nélkül egy IFA platójára nem teheted a gépeket???Bár akkor lehetne vásárban féktárcsákat felszabályozni.. :)

Darth: Mercedes,Thyssen,Knorr-Bremse, mire végig járod őket már minden a kisujjadban lesz :) Tanulás szempontjából sztem jobbak a nagyobb cégek, mert több gépet látsz, és több szakitól is van lehetőség tanulni. És nem vagy nélkülözhetetlen(azaz nem kell benn szívni a hétvégén, szabira könnyebb elmenni,munkaruha, buszokat is indítanak ilyesmi),de a fizetés alacsonyabb is, én hat hősies hétig voltam Thyssen-nél.

[ Szerkesztve ]

Nincs más hátra mint előre

(#3836) Danivagyok válasza SirTom (#3835) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

A DMG-nek régen volt egy promó kamionja, az tetszett. Leparkolt, kihúzták az oldalát, és működés közben meg lehetett nézni egy 63V-t, meg asszem egy CTX-et.

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#3837) SirTom válasza Danivagyok (#3836) üzenetére


SirTom
tag

annak a kamionnak a kulcsát ideadhatnák :)

Mazak bemutatóra megy valaki?

Otthon lennék beszerezném a Haraszti Miklós Darabbér c könyvet, igazán érdekes,amit fel lehet lelni a neten belőle, kösz az ajánlást Kpityu

Nincs más hátra mint előre

(#3838) aram01 válasza SirTom (#3837) üzenetére


aram01
nagyúr

pont nem jön felénk :O

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#3839) zolikaDB válasza SirTom (#3837) üzenetére


zolikaDB
veterán

OTT LESZEK!!!!

(#3840) Petie válasza SirTom (#3837) üzenetére


Petie
veterán

hm hozzánk holnap gurulnak :) lehet kinézek, bár nekünk van mazak :D csak kicsit szar még.. még nem mondom hogy csalódás, de már majdnem azon a ponton vagyok :)

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#3841) zolikaDB


zolikaDB
veterán

De te ezt honnan tudod? Hurcos nem lesz? Ki jön az INDUSTRIAUTOMATION-re?

(#3842) Rhyno


Rhyno
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni, 35 évesen új szakmát szeretnék tanulni, nem kényszerből, csak kíváncsiságból, esetlegesen külföldi munkavállalás céljából. Mérnök-tanári diplomám (gépjármű szakirányon) van, középfokú angol nyelvtudással.

Részben ennek a fórumnak a hatására kedvet kaptam a CNC-hez, és ahogy szétnéztem itt Debrecenben a Vincotte nevű cég szervez CNC forgácsoló és CAD CAM informaitkus okj-s tanfolyamot. Engem főleg az utóbbi érdekel, mert érdekel a műszaki rajz, CAD rajzolás programozás is. Teljesen más területen dolgozom, így igazából nem tudom, milyen színvonalú lehet az oktatás, van-e valami értelme időt, energiát belefektetni bármelyikbe is, estlegesen melyikkel lehet külföldön (jó) munkát találni.

Azt már gyanítom, hogy itthon, főleg Debrecenben nemigen adnák meg sehol - még gyakorlattal sem - a mostani fizumat, szeretek tanulni, de csak hobbinak meg drága lenne a 350.000 Ft-os tanfolyam...

Ha valakinek van építő ötlete, tanácsa, tapasztalata, hogy melyiknek mi az előnye, hátránya, azt előre is köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.