Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik

Hozzászólások

(#3151) nchelp válasza zolikaDB (#3148) üzenetére


nchelp
tag

Ezzel eszedbe ne jusson Z0-t felvenni...

nchelp

(#3152) zolikaDB válasza nchelp (#3151) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nem jut, amikor van Renishaw, meg 3D taszter, akkor minek...? :C

(#3153) nchelp


nchelp
tag

ès iguana kiéli szadizmusät a portälon :DD

nchelp

(#3154) zolikaDB válasza nchelp (#3153) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nem járok mostanában arra, hogyhogy kiéli magát?
Illetve: félelmetesen jó a kantentaster... Ma szög alatt fúrtam körasztalon, és azzal vettem fel a nullát D180-as köranyag élére... Tényleg, pontosabb, mint a 3D taster, ami eleve csal 0.02-0.03mm-t, plusz a hiba, amivel megkeresed a legmagasabb pontot...

[ Szerkesztve ]

(#3155) nchelp válasza zolikaDB (#3154) üzenetére


nchelp
tag

Tényleg nem értem, hogy csinäljätok... 5-8 mikronon belül mérek tasterrel...

nchelp

(#3156) zolikaDB válasza nchelp (#3155) üzenetére


zolikaDB
veterán

Szerencsés vagy. Mivel itt kint van a taszter, és boldog boldogtalan üti vágja a gépet... Nekem se türelmem, se kedvem, se erőm már. Anno 2 naponta óráztam ki, már nem.
Hadd ne mondjam el, ma mit csinált a plexitördelős gyerek, igyekszek uccsó két nap nem bekerülni a pszichiátriára. Meg a Xanaxot is kihagynám, bocs. Pedig biztos tutijó sörrel.
Röviden: a darabot abból az állásból csináljuk, amihez éppen szerszám van a gépben, azzal fogjuk meg/le/be, ami szintén fel van szerelve, ill. legközelebb helyezkedik el a térben hozzánk. Ja, és nem szólok neki, mert akkor csúnyán néz és megvan sértődve.
Vett egy laza 10mm-es fogást 16MnCr5-be tegnap, 16-os 3 élű Holex (Garantos gané), annak rendje és módja szerint S1600, F800, onnantól diszkrét 140decibeles dübörgés, élek amennyire csak lehet kiszakadva, a marás ment tovább, ő pedig a világ legtermészetesebb arckifejezésével mosolyogva reszelgetett az asztalnál.
Kérdés: ezek után hol érdekel engem, hogyan basszák szét a tasztert?
Eleve odajön a mester, beszélget, közben játszik a törőcsúccsal, és koppanásig "joystickozik" vele.

[ Szerkesztve ]

(#3157) Phülöp válasza nchelp (#3153) üzenetére


Phülöp
addikt

Az ottani aláírásom mindent elmond. :]
Amúgy qrvára b.ssza a csőröm, hogy beesik valaki, kuncsorog, de annyival nem tiszteli meg a közösséget, hogy leírja rendesen, mit is akar...

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3158) Phülöp válasza zolikaDB (#3156) üzenetére


Phülöp
addikt

Meg a Xanaxot is kihagynám, bocs. Pedig biztos tutijó sörrel.

A Xanax Metaxával üt igazán.
Tudod: hozzuk közös nevezőre az x-es tagokat. :)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3159) nchelp válasza zolikaDB (#3156) üzenetére


nchelp
tag

kezdem érteni, hogy rohadtul eleged van belölük. Node: mär csak két nap!

nchelp

(#3160) péterd válasza Danivagyok (#3140) üzenetére


péterd
csendes tag

10-s tüske 20as raporter :C :C :C

(#3161) nchelp válasza SirTom (#3141) üzenetére


nchelp
tag

Most nézem, erröl le is maradtam, bocsesz... de így vagy úgy, indirekt úton feleltem erre is :D :B

Gyakoriság:félévente ráellenörzök. Mit említettem, Atorn

nchelp

(#3162) zolikaDB válasza nchelp (#3161) üzenetére


zolikaDB
veterán

Olyan érdekes, h eleve ma félnapi Vorrichtung készítésem ment semmibe, mert a drága plexitördelős "kollega" nem tudott 2 lyukat pozícióba fúrni a darabon....
De. Itt Garant taszter van. Érdekes, h ami itt van, és tőlük van, az többnyire mind kaka. Holex, taszter, satuk...

(#3163) Danivagyok


Danivagyok
csendes tag

Most már nyugodtan kijelenthetem, hogy a taszterem selejt. Amit kölcsönkaptam azzal feleannyi gond sem volt. Viszont az, hogy túl kényes erre is állt, úgyhogy csak akkor veszek ilyen 3D taszterből újat, ha más módszer nem lesz elérhető.

Péterd: :F

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#3164) péterd válasza Danivagyok (#3163) üzenetére


péterd
csendes tag

Semmi nem érdekes ,csak hülyéskedtem.

(#3165) SirTom válasza nchelp (#3161) üzenetére


SirTom
tag

Na nem baj, litániát írtam múltkor :) rákerestem a cuccra, amit használsz, nekem Haimer van, ha a tapintó törik, akkor lehet kalibrálni ismét. De az most téli álmot alszik a szekrényben..Itt nem lehet saját szerzámot használni.
A jómultkor, a hagyományos marón kellett letekernem valami egyszerű ma-rást, na ott a tokmány hibás,ami alapból üt elég sokat,nem mértem rá, de sztem 0,2-et simán. De kantentaster ott is remekelt, és pontos lett a darab. a tokmányt csak nullapontfelvételhez használtam.

Nincs más hátra mint előre

(#3166) nchelp válasza SirTom (#3165) üzenetére


nchelp
tag

Amikor megtörtem a porcelänt a nyár elején, és betettem az újat, én is arra számítottam, hogy újra kell kalibrálnom. Van egy mikronos méröórám, rátettem, és láss csodát: az új tapintószár nem egész 6 mikront ütött ÁTMÉRÖN!

Ez a rugós tapintó nagy csoda, de hátránya, hogy könnyen mágnesezhetö, arra nagyon kényes, és magassági nullpontot nem tudsz vele felvenni. De való igaz, néha többet ér, mint az infra, vagy a 3D

[ Szerkesztve ]

nchelp

(#3167) forestia


forestia
tag

Üdv Kollégák!

Aki esetleg Renishaw-t használ, járt már úgy, hogy sima Z érintésnél elpattant a tapintógömb? Én pont ma kalibráltam emiatt! Fél éven belül ez volt a második ilyen eset. Ja és a gömbökön nem volt szemmel látható repedés, sérülés, vagy akármi!!

[ Szerkesztve ]

(#3168) zolikaDB válasza forestia (#3167) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mivel taszterhez voltam szokva, az elején egyszer a darab felületéig tekertem, erre letiltott minden mozgást. Szerszámtárban ki van töltve az ide vonatkozó rész, h ez messtaster?

(#3169) forestia válasza zolikaDB (#3168) üzenetére


forestia
tag

Ha koccanok letilt, ezzel nincs probléma. Kézi üzemmódban kb. Z+15 mm-ről tapintottam hibátlannak tűnő gömbbel. Mégis szétesett.

(#3170) nchelp válasza forestia (#3169) üzenetére


nchelp
tag

sokan el vannak töle ájulva, hogy JAJJJARUBINAVÉGÉN!!!... Lósz@rt, sima préselt müanyag, már láttam olyant is, ami sorjás volt... Nálad szimplán feltünöen gyakori a selejtes darab...

nchelp

(#3171) kpityu2 válasza forestia (#3167) üzenetére


kpityu2
őstag

Én is jártam már így. Ráadásul nem is kézi tapintásnál, hanem az automata kalibrálóciklusnál. Előfordulhat akkor is, ha kontakthibás a tapintó és nem áll meg időben.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#3172) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Valaki nem tud ajanlani jo szervizest/szerelot? Hurco szerszamvaltot kellene rendbeszedni, kar elhajitja a szerszamot. Spindel CNC nem er ra...

(#3173) nchelp válasza zolikaDB (#3172) üzenetére


nchelp
tag

te jogsira járjál... :O :DDD

nchelp

(#3174) SirTom válasza zolikaDB (#3172) üzenetére


SirTom
tag

Lehet nem szereti az európai szerszámtartókat, csak amerikajit :DDD :DDD

a mikulás meg nyugdijba ment, így ilyen csajok viszik majd a ki virgácsot nektek:
most nem lehet képet beszurni, szal csak link van..

http://api.ning.com/files/qaxkHv4k1O9a62SyOB8fKX8VME9vOkBt*3I--lXu27i4lb3r0Xr4J3iropW4KpLRpBcalFnlvAbeXA45Cq7lBuOMAytAC*0q/Mikulslnyok.jpg

[ Szerkesztve ]

Nincs más hátra mint előre

(#3175) nchelp válasza SirTom (#3174) üzenetére


nchelp
tag

vazze! Az ember néha könnyen visszaemlékezik, hogy már betöltötte az ivarérett kort... :DDD :B

nchelp

(#3176) zolikaDB válasza nchelp (#3175) üzenetére


zolikaDB
veterán

Jarok en rendesen, de 8-9 ora szersz.valto nelkul kenyelmetlen...
Tomi, akkor nalad tangás krampusz jart iden? :D Szoke, barna, voros vagy a csoki? :D
Szabi, irtam fb-on, megkaptad? Mi van a programozo meloval?

[ Szerkesztve ]

(#3177) nchelp válasza zolikaDB (#3176) üzenetére


nchelp
tag

Semmit nem kaptam...

Még szedegetik össze az intelligenciahányadosokat a fejvadászok. Hárman együtt nem tudtak eddig egy egyszerű kérdést megválaszolni, Tehát a 75-ös IQ-t még nem sikerült összehozniuk, lassan halad csak a dolog.

nchelp

(#3178) Oracle


Oracle
senior tag

Sziasztok

Megkérdezem itt hátha valaki tud segíteni. Hol tudnék venni egy 160-170mm átmérőjű és 60mm vastag tömör alumínium darabot? Meg mennyibe kerül kb? :F

(#3179) petiww válasza Oracle (#3178) üzenetére


petiww
tag

Hali!

Itt lehet: Bronzker
Kb. 1.36dm^3 a térfogata a hengernek, ami kb 3.68kg. Anyagminőségtől függően változik az ár, én 8000Ft-ra saccolom kb, de ne vedd szentírásnak, kérj tőlük árajánlatot! :)

Btw én új vagyok itt, érettségi előtt állok... Suliban NCT-104-es vezérlőn tanuljuk a cnc-t. Van valakinek ezzel tapasztalata? Nekem nincs sok jó róla... Legjobb az volt hogy egy elméletileg hibátlan programot amiben tízezred pontossággal adtam meg az értékeket nem tudott lefuttatni mert a lekerekítést nem tudta kiszámolni... Bezzeg két kör (milliomodpontossággal megadott sugárral) lekerekítését meg megcsinálta... Tanár is csak nézte hogy ez miez :DDD

(#3180) SirTom válasza zolikaDB (#3176) üzenetére


SirTom
tag

Járhattak volna, de mivel éjszaka dolgozom, így elkerültük egymást... a fenébe is.. :W
Miért nem lehet egyébként képet feltölteni? Felraknám az olasz kantentastert, pusztán a látókör bővítés miatt.

NX 7.5-ös programozói állás még mindig él, fél év, esetleg hosszabbítással, jöhetne vki,mert így nem túl sok túlóránk van!

[ Szerkesztve ]

Nincs más hátra mint előre

(#3181) Oracle válasza petiww (#3179) üzenetére


Oracle
senior tag

Köszi ma meg is kérdezem őket :)

Mindenkitől szeretném kérdezni hogy egy ilyen darab elkészítése mennyibe kerülne kb(nem feltétlen cnc-n lehet sima eszterga is), közepén van egy finom menet még nem tudom mekkora, az alján körbe egy horony és kivan szedve a közepe egyik oldalról nagyjából ennyi az eszterga munka, egy ismerősöm 20-30ezret mondott rá amit kicsit soknak tartok. A rajzért elnézést kérek csak elnagyolva rajzoltam hogy lássátok miről is van szó nagyon rég rajzoltam már ilyet :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3182) Dr V válasza petiww (#3179) üzenetére


Dr V
őstag

Esztergán v marón nem sikerül a lekerekítés programozása? Esztergán figyelni kell a, h a lekerekítésnek legyen hely. Pl x26ról x36ra R5nél kisebb lekerekítést tud a vezérlő.

(#3183) petiww válasza Dr V (#3182) üzenetére


petiww
tag

Marón egy sima gravírozás, semmi bonyolult dolog nincs benne. A rajzot AutoCAD-ben csináltam, a lekerekítést eleve láttam grafikusan, és ott elfér...
Aztán mivel nem jutottam dűlőre vele, EdgeCAM-mel csináltam neki egy másik programot, ami végül ilyen lett (csak rossz volt a gravírtű)

(#3184) nchelp válasza Oracle (#3181) üzenetére


nchelp
tag

Valamint nem adtad meg a zseb átmérőjét. Ha nagyon vékony falvastagságról beszélünk, az piszokul felveri az árat, 20 ropi körül anyaggal együtt reális. Ha CNC-re teszik fel. Bár, ha nekem otthon gépem lenne, én a marást is bevállalnám anyaggal együtt 18-ban.

nchelp

(#3185) Oracle válasza nchelp (#3184) üzenetére


Oracle
senior tag

Valóban kihagytam, a falvastagság kb 8mm szóval nem vékony. Meg van ennek egy ellen darabja amin a menet van de úgy néz ki az is tropa. Arra gondoltam hogy a rossz menetet lekéne róla szedni mert elég vastag az anyag és vágni rá egy sima normál menetet és akkor az alumínium darabra is mehet a sima menet és akkor max a közepén kisebb lesz a luk de az nembaj.

(#3186) SirTom válasza Oracle (#3185) üzenetére


SirTom
tag

ha még csak most kell kitalálni, az jelentősen növeli az árat..

Nincs más hátra mint előre

(#3187) petiww


petiww
tag

Nincs ötlete valakinek hogy milyen anyagból lenne célszerű megcsinálni ezt a kulcstartót? Ugyanis amiből most csináltam az az alumínium eléggé kenődik és tiszta sorja lesz minden. (10-es maró, 2000-es fordulat, 100 mm/perc előtolás, emulzióval hűtve...)

[ Szerkesztve ]

(#3188) nchelp válasza petiww (#3187) üzenetére


nchelp
tag

Főként vörösrézből. De a fordulatot szorozd fel 4-gyel legalább, a gravírhoz meg illene olyan 16000 körül. Valamint alap a borotvaéles szerszám, és FOJTSD VÍZBE! Előtolás élenként 1-2 század, gravírhoz 5 ezred...

nchelp

(#3189) kerlas


kerlas
tag

Üdv!

Tud valaki ajánlani céget/embert Komárom-Esztergom megyében, aki CNC marást vállal, és hozott cuccot megmunkál? Konkrétan egy egy 3,5mm vastag alumínium lapokból álló kis méretű HTPC háznak az elejébe kellene LCD kijelzőnek ablakot marni, és utána pedig plexiből egy beleillő részt, belül némi horonnyal, hogy rögzíthető legyen.

(#3190) SirTom válasza petiww (#3187) üzenetére


SirTom
tag

hallgass Szabira, és még kipróbálhatod, hogy milyen lesz a felület tiszta olajjal kenve(tapadós), nem emulzióval. Vannak olyan aluminiumok, amik nagyon puhák ,és kenődnek,próbáld ki egy másik anyagon a programod.

Nincs más hátra mint előre

(#3191) petiww válasza nchelp (#3188) üzenetére


petiww
tag

Értem és köszi a segítséget!
Viszont pont a vörösrézről olvastam hogy nagyon rosszul megmunkálható, és erősen koptatja a szerszámot... Ez mennyire igaz?

Amúgy van némi korlát a géppel kapcsolatban, ugyanis 8k a maximális fordulatszám, az alumíniumnál pedig eléggé búgott 100-as előtolásnál... (Tomill-160)
8 ezres fordulatnál és 300-as előtolásnál lehet furcsa dolgokat művelne...

(#3192) Phülöp válasza petiww (#3191) üzenetére


Phülöp
addikt

Órában nem is tudom, mennyit bír nálam a lapka vörösrézben... qrva sokat.
D63-as Alesa-t 5000-es fordulattal zúgatom, 4mm fogásmélységgel és fogankénti 0.07mm-es előtolással (1750mm/perc). Jah, vízbe van fojtva rendesen. A plexit lassan megint cserélni kell a gépen, mert kopog a forgács tisztességgel.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3193) nchelp válasza petiww (#3191) üzenetére


nchelp
tag

Búgott a szerszámod, mert a felületből ítélve életlen volt, és élek a gyanúval, hogy gyorsacél. de az, hogy ekkora sorját tűrt, mindenképp mutatja, hogy nem megfelelő irányban vezetted a szerszámot. Ha síkolsz, a maró éle midig a szélétől befelé haladjon! Így a lágyabb anyagban is minimális sorja van (pláne nincs széttúrva a széle), a ridegebb nem pattog ki, és a szerszám is lassabban kopik. A gép pedig, amit bedobtál, órásoknak való, ha tud olyan pontosságot. Mert egyébként hobby-kategória, és meg is magyarázza, hogy miért fogsz vért izzadni, mire meglesz, amit szeretnél... Ennek a gépnek nem csak fordulatszámbeli korlátja van

A hűtés pedig bizonyosan kevés volt a szerszámnak. Ez aluban azért számít, mert ha nem kap elég folyadékot, felkeni magát a felületre. Ha peched van, a szerszám éleibe is beragad, és már törik is.

Réz: technológia kérdése. De semmiképp nem szabad benne akármilyen nemvasfémhez való lapkát küldeni, azokat tényleg hamar kinyírja. Valamilyen élesebb lágy acélhoz való keményfém tökéletesen megteszi.

nchelp

(#3194) petiww válasza nchelp (#3193) üzenetére


petiww
tag

Igen, gyorsacél, és valóban picit életlen volt, hűtés pedig fél literes emulziós flakonból ment... :W

Amire így utólag rájöttem hiba az az hogy megmértem a kulcstartó szélességét: 20,6mm, holott én 20mm-t adtam meg neki kontúrkövetéssel 10millis szerszámátmérővel. Tehát a szerszám valójában kb. 9,7mm átmérőjű. Ez még nem is gond jelen esetben, mert nem fontos az a hat tized, viszont síkolásnál én a szélétől 5mm-re vezettem a szerszámot. Így tehát teljesen nyilvánvaló hogy az volt a nagy sorja okozója.
Gondolatmenetedből következtetve jobb lett volna mondjuk 4milivel a szélétől vezetni a szerszámot órajárásával megegyező irányban körbejárva... Ezentúl jobban figyelek. :)

Viszont tekintettel arra hogy mindjárt itt van karácsony és ez ajándéknak készült, szerintem inkább megcsinálom keményfából, mert azzal nincs annyi macera és rövidebb idő alatt megtudom csinálni... Btw köszi a segítséget!

(#3195) kpityu2 válasza petiww (#3194) üzenetére


kpityu2
őstag

Esetleg valami Si-alumínium. Certál vagy ilyesmi. Jobban forgácsolhatóak mint a színalu.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#3196) zolikaDB válasza kpityu2 (#3195) üzenetére


zolikaDB
veterán

Igen, csak a certál és az almg3 nincsenek egy árban. WNT-s 63-as fej, belső hűtés, 7 lapka, 5mm-es fogás, S5000, F2000, telibe. Szerintem alumarásnál a HSS-t lassan érdemes lenne elfelejteni, hacsak nem annyira rohadt csóró a műhely.

(#3197) kpityu2 válasza zolikaDB (#3196) üzenetére


kpityu2
őstag

Egen. Csak nem az volt a kérdés, hogy milyen fejet vegyen ha meggazdul hanem, hogy milyen anyagot. :D

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#3198) nchelp válasza zolikaDB (#3196) üzenetére


nchelp
tag

Figyi, az egy 300X160-as gép 2 kW-os főorsóval. Az asztala 30 kilót bír el, ha rátenném a gépsatumat, össze is omlana

[ Szerkesztve ]

nchelp

(#3199) zolikaDB válasza nchelp (#3198) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nem vágom, milyen gép, de ha ez a helyzet, akkor marjon HSS-el, utána meg csiszolja fel, vagy polírozza! A szálcsiszolt nagyon szép tud lenni. Ill a borotvaéles bicska sosem árt...

(#3200) peti820818


peti820818
csendes tag

sziasztok
keresnék egy olyan emberkét aki esztergálna nekem egy ilyet:

http://kepfeltoltes.hu/111213/genesis007_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

nekem ez rozsdamentes acélból kellene (természetes a plexi rész nem kell )

árajánlatokat várok

Köszönöm, és bocsánat, ha rossz helyre írtam :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.