Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik

Hozzászólások

(#4051) Petie válasza Phülöp (#4050) üzenetére


Petie
veterán

azaz :DD

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#4052) gyoris válasza Petie (#4051) üzenetére


gyoris
csendes tag

Elég a zöld gombot ismerni, és a tolómérőt. :W

(#4053) gyoris


gyoris
csendes tag

A régi főnököm mindig azt mondta,FURNI MINDENKI TUD.
Mi meg azt feleltük neki,akkor rendeljen jó sok heggesztőpálcát a sok SElejtet legyen mivel beheggeszteni. :F

(#4054) zolikaDB válasza Phülöp (#4050) üzenetére


zolikaDB
veterán

Aha... D25-ös HSS T-horonymarónak a WNT-s fickó olyat mondott, h S200/F230 - ST52-be, telibe. Jó, jó, oké.

(#4055) SirTom válasza zolikaDB (#4054) üzenetére


SirTom
tag

elég optimista, és ajánlott hozzá egy patronos befogót is? :DDD :DDD
Jól kijön majd a forgácsoláshoz nem értő programozóval, és majd összedugják a fejüket, és abból érdekes fórumtémák lesznek :D :D

[ Szerkesztve ]

Nincs más hátra mint előre

(#4056) kpityu2


kpityu2
őstag

Erről a főnököm örökbecsű aranyköpése jut eszembe, amikor baszta a csőrét, hogy órák óta ülök a PC előtt, és 3D programokat csinálok: Hát a gép nem ajánlja föl?
Szegény azt hitte, elég megmutatni a munkadarab fotóját az 50 millás masinának és az már ugrik is és csinálja. Nem pöcsöl annyit mint a nigger. :D
Mentségére szóljon, korábban zöldséges volt és csak azért vett gépeket mert az nagyon kúl és ha nem teszi, akkor elviszi a pénzt az apeh.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#4057) zolikaDB válasza kpityu2 (#4056) üzenetére


zolikaDB
veterán

Látod, ezt nem értem... Hogy jut el egy trottel, bunkó ahhoz, h 50 millás gépei legyenek, és ráadásul 3D-s meló legyen rá... Ááá, ez rohadtul nem fér a fejembe.
Mi meg igencsak vakarózhatnánk azon, hogy egyáltalán egy 30 éves Maho-t megvegyünk, amilyen szerencsénk van. :O

(#4058) kpityu2 válasza zolikaDB (#4057) üzenetére


kpityu2
őstag

Valamit biztosan jól csinál. :D Általában ambivalens érzéseim vannak a dologgal kapcsolatban, mert igaz, hogy egy pitiáner pöcs, de mégis csak marót vett, és én fizetést kapok, pedig akár jachtot is vehetett volna a pénzéből. :D Mint a Sztálin vicc: megsimogatta Aljosa fejét, pedig akár le is lövethette volna. :DDD

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#4059) zolikaDB válasza kpityu2 (#4058) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ambivalens... Megette a fene. Tudod az a vállalkozó, amelyik megérezte a sok pénz ízét, az még többet akar. 1 CNC, 2 CNC, 3 CNC, majd sorban 1, 2, 3 műszak stb. Nem miattad nem vett jachtot. Vagy csak nem tudod. :U

(#4060) kpityu2 válasza zolikaDB (#4059) üzenetére


kpityu2
őstag

A tény attól még tény marad, a motivációtól függetlenül.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#4061) Phülöp válasza zolikaDB (#4057) üzenetére


Phülöp
addikt

Korábban zöldséges volt... itt lehet a kulcs.
A mi zöldségesünknek is jutott bőven, a hét minden napján más sportkocsi parkol a boltja előtt. Amúgy normális arc, kedvelem.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#4062) kpityu2 válasza Phülöp (#4061) üzenetére


kpityu2
őstag

Az enyémet is kedveli, aki nem ismeri. :D Viszont húsz éves barátsága ment tönkre azon, hogy alkalmazta egy jó barátját. Két hónap múlva kilépett az illető és azóta nem is beszélnek. Lakva ismeri meg az ember...

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#4063) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Gyönyörű, meg aranyos, nade 5600€? -> EMCO VMC100 Állítólag "egyeduralkodó" volt a wtunet a magyarországi használtgép piacon...

(#4064) zolikaDB


zolikaDB
veterán

nchelp: csak neked -> Maho MH 600C

(#4065) SirTom válasza Phülöp (#4061) üzenetére


SirTom
tag

zöldségeshez milyen tfolyam kell?? :U :U

Nincs más hátra mint előre

(#4066) nchelp válasza zolikaDB (#4064) üzenetére


nchelp
tag

Jó a verda nagyon. Most rohadtul hiányzik ebből egy 800-as az életemből. Akkorát szívtam, mint állat. Amióta góré kórházban van, némely kedves ügyfelek kib...ttul sokat megengednek maguknak. Így nyertem olyan melót, amit 3 gépre is fel kell majd tegyek a műhelyben, ebből kettő hagyományos.

És egynek sem kócolhatom össze sem a tojásait, sem a fogsorát.

nchelp

(#4067) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok!
Munkahelyemen (multi cég) azt a nemes feladatot kaptam, hogy a forgácsoló üzem minden technológiájára kalkuláljak ki egy órabért, profit nélkül. Tudnátok ebben a témában segíteni?
A következő technológiákra kellene órabér: hőkezelő, síkköszörűs, helyzetfúrós, csap nélküli köszörűs, tömbszikrás, esztergályos, huzalszikrás, marós, CNC marós, helyzetköszörűs, szerszámkészítő.
Elnézést, ha rossz helyre írok, de úgy látom itt többen fordulnak meg, mint a beszélgetős topikban.
Köszönöm!

(#4068) Phülöp válasza _stick_ (#4067) üzenetére


Phülöp
addikt

Nem egyszerű a feladat...

Egy adott gép energiafelvétele, az amortizációs állandó, az üzem ráeső rezsirésze, a gépen dolgozó kolléga bére... sok mindenből áll ez össze. És akkor a felhasznált eszközöket, adott melókhoz szükséges szerszámigényt nem is említettem. És ezek nem csak kategóriánként, de gépenként is eltérnek. Nálunk simán van 3-as szorzó két CNC marógép között is...

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#4069) _stick_ válasza Phülöp (#4068) üzenetére


_stick_
őstag

Első körben csak a dolgozó órabére érdekelne, a fogyasztást és a szerszám igényt utólag hozzá tudom adni. Valahonnan el kell indulnom. :B

(#4070) Danivagyok válasza _stick_ (#4067) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

Szerintem pontosítsd, mit is akarnak tőled. pl bérrel, vagy anélkül. Én elég jól ismerem a lehetőségeimet, de nem tudnék ilyen listát adni. Voltmár, hogy kértek tőlem általány árat esztergálásra Ft/óra, megírtam, hogy 100e Ft, de valamiért nem jeleztek vissza.. :))
A huzalszikrát viszont nemrég kielemeztem, szigorú anyagköltsége 1400 Ft/h. De itt 99%-ban vasas üzem van, kvázi egyenletes leterheltség, lehet a számlákat órával osztani.
Azért sok sikert, kiváncsi vagyok, hogy jutsz-e valamire, és ha lehet megoszthatnád az eredményt.

Na most láttam,hogy első körben bér. A multinál ez nem lehet olyan bonyolult --> hívd fel a HR-est!

[ Szerkesztve ]

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#4071) Phülöp válasza _stick_ (#4069) üzenetére


Phülöp
addikt

Jól értem, hogy mi mondjuk meg neked, mennyit keresnek nálatok a melósok? :W

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#4072) BÁ Nutrition válasza _stick_ (#4069) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

szal ha hozzá tudsz mindent adni akkor egyszerű. a bevételből kivonod a profitot, és minden béren kívüli költséget és megkapod amit keresel

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#4073) Phülöp válasza BÁ Nutrition (#4072) üzenetére


Phülöp
addikt

...abban benne lesz a takarítónő, a bérszámfejtő és a marketinges kislány fizetése is...
Jó lenne pontosítani, mit is várnak el a sráctól, ill. ő mit vár tőlünk.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#4074) _stick_


_stick_
őstag

Bocs, hogy nem reagáltam, pont ez ügyben voltam értekezleten. Rosszul kommunikálták felém a kérésüket. Egy összehasonlítást akartak végeztetni velem, hogy az elkészült melók idejét átszámolni forintba és ezt összehasonlítani egy maszek üzem árával, amit persze csak árajánlat útján tudnék meg. Azért az sem volt egyszerű megértetni velük, hogy miért adna nekem a maszek folyamatosan árajánlatot, ha melót meg nem visznek neki...

A dolgozók órabérét nem látom és nem is akarják, hogy lássam, "azt majd ŐK hozzáadják". Szóval azok a költségek érdekelnek, amiket pl *iguana* feljebb leírt, amik meghatározzák egy-egy technológia árát.

[ Szerkesztve ]

(#4075) nchelp válasza _stick_ (#4074) üzenetére


nchelp
tag

Finoman fogalmazva is jó nagy seggek a főnökök nálatok... Jobb helyeken ez ugyanis úgy néz ki, hogy van adott gépnek egy óradíja, ami többnyire tartalmazza a rajta dolgozó ember bérét is. Így a kérdés csak azon nyugodhat, hogy a nálatok folyó gyártás megfelelő, gazdaságos-e, vagy sem. Mert kérhettek simán egy munkára csak időkalkulációt is, ár nélkül. Ha a külsős cégeké (legalább kettőé, mert kontroll is van ugye) brutálisan alacsonyabb, akkor nálatok komoly gázok vannak... Ha pedig a főnökség nincs tisztában azzal, hogy mi az adott megmunkálásokra jellemző géprezsi, akkor talán menjenek a nemrég emlegetett zőccséges pályára... Ott csak arra kell vigyázni, hogy ne rohadjon a nyakukra az áru.

nchelp

(#4076) nchelp válasza nchelp (#4075) üzenetére


nchelp
tag

Ezzel igazából csak azt akartam érzékeltetni, bár lehet, elveszett a kavalkádban, hogy ma már minden gépnek, minden technológiának van egy jól kialakult árfekvése. Géptípustól függően persze. Mert amíg egy Mori (5 tengely szimultán) óradíja kerüli a 20-at erősen, addig egy Daewoo megállhat akár 18-nál is. Ezutóbbitól sima esztergák futnak sok helyen 3500-4000 Ft-os óradíjjal. Ezért kell megnézni, hogy milyen gépparkon akarunk gyártani, és mit. Mert nem ártalmas az sem, ha a gépek még az évezred folyamán képesek kitermelni a saját árukat.

nchelp

(#4077) kpityu2 válasza _stick_ (#4074) üzenetére


kpityu2
őstag

Vannak akik ezért az ökörségért pénzt is kapnak? Ilyen kamu meló kellene nekem is. Kérdezd meg tőlük, hogy milyen eredményt akarnak és készíts egy szép kimutatást, ami kihozza.
A terv 14 malac elvtársak? Akkor annyi lesz. Az se baj ha nyúl, csak röfögjön.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#4078) zolikaDB válasza _stick_ (#4074) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ugye tudod, h a sofőr és a takarítónő ill. akár egy HR-s sem termel közvetlen semmit...? És nekik a kedves marós/esztergályos urak termelik ki a bérüket? Illetve, lehet, h a köszörűs 8 órából 7-et ül, viszont többet termel, mint a 6 általánosos hülyegyerek, aki a 70000€-s gépbe dobálja befelé a 30x30x30-as kockákat egy lyukkal...

[ Szerkesztve ]

(#4079) _stick_


_stick_
őstag

Teljesen igazatok van, de sajnos a menedzsment típusú vezetés (ami nem én vagyok :) ) csak így tudja "átlátni" egy forgácsoló üzem életét, számokból, mert nem értenek hozzá... Tervezhető üzemet akarnak kiépíteni, mert ŐK a vezetők és tudják hogy kell, de egy biztos ahány szaki, technológiai lehetőség, gép, meló stb.. van a műhelyben, annyifelé megoszlanak a lehetőségek, innentől nincs értelme tervezhetőségről beszélni, mert ugyanazt a melót sem tudjuk ugyanannyi idő alatt még1szer legyártani.
Majd kialakul, hogy mit akarnak... Bocs, hogy eltértem a topik tárgyától.

(#4080) Phülöp válasza _stick_ (#4079) üzenetére


Phülöp
addikt

Kicsit félre is értettünk. Én legalábbis azt hittem, hogy már meglevő, működő üzem költségei érdekelnek - azokat meg a cég vezetői, de legalábbis az üzembentartó fejes papírjai közt kell keresni.
Nem hiszem, hogy van köztünk olyan, aki ilyen munkakörben dolgozna (mert akkor főleg nem ide irkálna), úgyhogy szerintem nem tudunk segíteni.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#4081) nchelp válasza _stick_ (#4079) üzenetére


nchelp
tag

Ha tervezhető műhelyt akarnak, akkor viszont ennek az a módja, hogy megkeresnek VALAKIT, AKI ÉRT HOZZÁ, akár külsőst (nekem ez hat évvel ezelőtt ideális lett volna), akinek elcsacsogják a fájdalmukat, hogy ezt szeretnék, ez van hozzá adott, mire van keret, mire nincs. Az meg átnézi, és megmondja, mit lehet, mit nem, adott esetben be is indítja a lehetséges dolgokat. Még az átkosban is úgy történt sokfelé, hogy ha indult valahol egy nagyobb üzem, összekeresték a komolyabb szakikat, és az ő útmutatásaik alapján szerelték fel a műhelyt.

Én sem tudom ugyanazt kétszer egyforma gyorsan legyártani. Másodszorra kicsivel gyorsabb ;)

Nem tértél el, ez sajnos eléggé mindennapos szakmai probléma (mármint a vezetés hozzá nem értése)

nchelp

(#4082) zolikaDB válasza nchelp (#4081) üzenetére


zolikaDB
veterán

Hajajj, egy elcseszett vezetés akár a cég végét is jelentheti...

(#4083) kpityu2 válasza _stick_ (#4079) üzenetére


kpityu2
őstag

Magyarán, garanciát akarnak a jövőre. Gőzük sincs semmiről, ezért kell nekik két adat, amit kivonnak egymásból. Ha pozitív jó, ha negatív akkor nem jó. Ehhez nem kell diploma.
Ezért mondom, hogy kamumeló. Ezerrel optimalizálnak, osztanak, szoroznak sőt, még gyököt is vonnak.
Azután ha az élet nem úgy viselkedik ahogy az exceltáblában kisakkozták, akkor megy a sírás-rívás. Ki a bűnös, az exceltábla biztosan jó. Háhá, megvan! Hibásak a bemenő adatok. Kinek a feladata volt olyan adatok biztosítása, amelyek tervezhetővé teszik a jövőt? Rúgjuk ki!

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#4084) Phülöp válasza zolikaDB (#4082) üzenetére


Phülöp
addikt

Nem érzem indokoltnak a feltételes mód használatát... :DDD

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#4085) zolikaDB válasza Phülöp (#4084) üzenetére


zolikaDB
veterán

:R

(#4086) _BM_ válasza zolikaDB (#4082) üzenetére


_BM_
senior tag

"Hajajj, egy elcseszett vezetés akár a cég végét is jelentheti.."

Kkv-méretben feltétlenül. A nagyobb cégeknél "megengedett".
.

[ Szerkesztve ]

(#4087) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Ezen a videón miféle vezérlő látható vajon? -> [link]
Zöld hűtőfolyadék -> [link]

[ Szerkesztve ]

(#4088) Dr V válasza zolikaDB (#4087) üzenetére


Dr V
őstag

Siemens Sinumerik CNC 828D egy kis gúglizás után erre jutottam :)

(#4089) zolikaDB válasza Dr V (#4088) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ez újabb, mint a 840, ill. ez a legújabb (ami lehet épp a 840) Siemens? Mert nagyon komolynak tűnt, úgy láttam, h a block form pl nem egy kocka, mint jópár vezérlőnél.

[ Szerkesztve ]

(#4090) SirTom válasza zolikaDB (#4087) üzenetére


SirTom
tag

aluminium lánckerék... lol
Festés nem lehet rajta, hisz megy hőkezelni, a festésről hőkezelés után lehetne szó,de általában csak barnítják Blackfastban.

Amúgy jó kis vidijó :R egyszer én is beújítók egy endúróra, lecserélem a robogót, sokkal kényelmesebb itt elég ramaty útak vannak. Lehet máglyán fogok most égni ;]

[ Szerkesztve ]

Nincs más hátra mint előre

(#4091) Danivagyok válasza SirTom (#4090) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

Oo, hé mi ez a füst?
Akkor cseréltem le a sportgépet túraendúróra, amikor bedurrant a csuklóm a fasza utak miatt. De most lebuktál, igazából te is Pesten vagy! :D

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#4092) zolikaDB válasza SirTom (#4090) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ez szimplán pirosra van eloxálva. Nálunk 2 éve még nagy biznisz volt a Nokiának készülékeket gyártani, és volt olyan, amiben színnel kellett megkülönböztetni egyes komponenseket, és ezek eloxálva lettek: színtelenre, feketére, aranyra, zöldre...

(#4093) nchelp


nchelp
tag

A micsodám kivan már!!! Hetente legalább két állásajánlatot kapok! 3 éve meg hajtottak el mindenhonnan a francba.

nchelp

(#4094) zolikaDB válasza nchelp (#4093) üzenetére


zolikaDB
veterán

Jajj, de szar neked :DDD Nettó/Bruttó órabér? Gyerünk, hajts rá egy zsíros melóra!

(#4095) nchelp válasza zolikaDB (#4094) üzenetére


nchelp
tag

Konkrétumok még semmi, a legtöbb közvetítős. Az utolsó sanszos lehet, műszakvezető meló.

De az benne a bosszantó, hogy most van melóm, lassan két éve itt vagyok, amikor meg kurvára kellett volna egy akármilyen ződgombos állás, csak hogy legyen valami, akkor kutyába se vettek. Létszámon felüli külföldi voltam, most meg "felettébb interessant" az ilyen-olyan profilom... Persze az én kedves mamámat... :W

nchelp

(#4096) zolikaDB válasza nchelp (#4095) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ez mindig így van. Elmegyek dolgozni vhova, belem kihajtom, kapok egy x összeget, és amikor továbbállok, akkor hú ba.dmeg, ne hagyj minket szarban. És hihetetlen, de egyetem sem elég hozzá, h felfogják, a pénz igenis motivációs erő. Ahol nem látjuk a jövőt, onnan menekülünk mi melósok. Én legalábbis tuti.
A német főnök jóformán nem is köszönt, míg kint voltam. Utolsó napon boldog karácsonyt kívánt, és megkérdezte, hogyha meglesz a jogsim, kocsim, akkor ha van kedvem, vár vissza... Kapd be.

(#4097) SirTom válasza Danivagyok (#4091) üzenetére


SirTom
tag

:) pontosan értem miről beszélsz! néha felmerül bennem mint alternatívum,h hazamenjek egy kicsit, na nem a pénz miatt.

Nincs más hátra mint előre

(#4098) SirTom válasza zolikaDB (#4096) üzenetére


SirTom
tag

No news is good news! Ha nem mondanak semmit, az egy dícséret! szóval vedd úgy, hogy minden egyes nap nem volt kivetnivalója a munkádban!

Nincs más hátra mint előre

(#4099) BÁ Nutrition válasza SirTom (#4097) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

és ezt mi okozza? honvágy?

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#4100) nchelp válasza zolikaDB (#4096) üzenetére


nchelp
tag

Ma újabb állásajánlat jött... A héten a 4. !!!

nchelp

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.