Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik

Hozzászólások

(#3842) Rhyno


Rhyno
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni, 35 évesen új szakmát szeretnék tanulni, nem kényszerből, csak kíváncsiságból, esetlegesen külföldi munkavállalás céljából. Mérnök-tanári diplomám (gépjármű szakirányon) van, középfokú angol nyelvtudással.

Részben ennek a fórumnak a hatására kedvet kaptam a CNC-hez, és ahogy szétnéztem itt Debrecenben a Vincotte nevű cég szervez CNC forgácsoló és CAD CAM informaitkus okj-s tanfolyamot. Engem főleg az utóbbi érdekel, mert érdekel a műszaki rajz, CAD rajzolás programozás is. Teljesen más területen dolgozom, így igazából nem tudom, milyen színvonalú lehet az oktatás, van-e valami értelme időt, energiát belefektetni bármelyikbe is, estlegesen melyikkel lehet külföldön (jó) munkát találni.

Azt már gyanítom, hogy itthon, főleg Debrecenben nemigen adnák meg sehol - még gyakorlattal sem - a mostani fizumat, szeretek tanulni, de csak hobbinak meg drága lenne a 350.000 Ft-os tanfolyam...

Ha valakinek van építő ötlete, tanácsa, tapasztalata, hogy melyiknek mi az előnye, hátránya, azt előre is köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.