Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik

Hozzászólások

(#3601) gyoris


gyoris
csendes tag

Két napig nem voltam nem győzök olvasni.Pörög az oldal.

(#3602) gyoris válasza beryke (#3600) üzenetére


gyoris
csendes tag

A Nyír dinamikánál szereztem OKJ FAIPARI GÉPMUNKÁS papirt KB 10-éve.Ha nem dolgoztam volna ellőtte 5-évig mint fürészes,SEMMIT nem tanultam volna meg.A tanárok nagyon gyengék voltak.A mi cégünknél tavaly volt OKJ CNC vizsga Nyir dinamika szervezte,3 oktató volt.Egyik oktató csak cnc esztergához értett,a másik csak hagyományos esztergához,a harmadik semmélyikhez sem csak felügyelő volt.Munkaidő a tanulóknak 8.30-tól 11.30-ig tartott.IGY LEHETETT TANULNI!!!!!!! A munkanélkülin keresztül ment a tanfolyam.Mindenkinek forgácsoló szakmája volt.9 Hónapig tartott elmélet+gyakorlat. 24-en indultak.18-an vizsgáztak.1-maradt CNC-és akit megtanitottunk egy pár dologra és érdekelte.Nem tudom hogy a többi gyorstalpalló is ilyen? vagy nem?
SOK SIKERT!!!! :C

(#3603) BÁ Nutrition


BÁ Nutrition
addikt

előbb nézegettem ausztriai kiadó lakásokat. rezsivel együtt voltak egész normálisak 500 ajró körül, viszont 1500-2000 ajrókat kérnek kauciónak, az dúrva...

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#3604) Mach5


Mach5
aktív tag

"Amikor találkoztam vele és vmelyik aktuális partnerével, és elújságoltam neki, mire jutottam, és mennyi az órabérem €-ban, égett, mint a rongy."

Megkérdezhetem, hogy mennyi az órabéred Euróba és, hogy hol dolgozol? Akár privátba is jöhet, köszi!

(#3605) zolikaDB válasza BÁ Nutrition (#3603) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ez tök alap és normális.
Mach5: €-s bérem Németországban volt, de már hazajöttem, történetem fentebb olvasható. De úgy gondolom, h a forintbérem is elgondolkodtatná a hülyéjét.

(#3606) BÁ Nutrition válasza zolikaDB (#3605) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

hát a normálistól messze van azért..
Íreknél 300 juró volt a kaucióm.. meg a rent is

összegyűjtöttem most 4000et, mondom az elég kell legyen a váltáshoz, de ha 2000 a kaució akkor gáz van:) akkor inkább kijárok kocsival

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#3607) Phülöp válasza BÁ Nutrition (#3606) üzenetére


Phülöp
addikt

3havi lakbért simán elkérnek

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3608) nchelp válasza BÁ Nutrition (#3606) üzenetére


nchelp
tag

nem, nem így van. Csak nem tudod, hol keress. 75 nm-t bérlek (2 szoba+nappali+erkély+ pince), havi 420+net+villany, és elvileg 2 havi kauciót kellett volna fizetnem.Ebből egyet voltam hajlandó. A 420 magában foglalja a víz- fűtés- szemétdíjat is. 4 ropi mellett 2 hónapig nem is kell dolgoznod :D

nchelp

(#3609) BÁ Nutrition válasza nchelp (#3608) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

ez hol van?

amúgy szerintem is ez a normális :DDD legalábbis az ilyen 2000 eurós kauciók szerintem maradjanak meg a luxusvityillóknál, ne a sima 40m2-es garzonoknál... vicc
ráadásul sok olyan hogy itthon különb körülmények között élek. pedig panel, csak normálisak a viszonyok azért

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#3610) zolikaDB válasza BÁ Nutrition (#3609) üzenetére


zolikaDB
veterán

Kollegám 2000€ kauciót fizetett ki, havi szinten meg 620-at net nélkül, 56nm, 3 gyerek, Baden-Württemberg, párszáz lakosú falu.
Sohat többet Svábföld! NIE!

(#3611) SirTom válasza nchelp (#3608) üzenetére


SirTom
tag

Ez baráti ár. Egy kis utánnajárás kifizetődik!!

Beryke, én Debrecenre voksolnék!

Kollega WD40-el keni aluban a HSSE fúrót. hmm, eddig még nem próbáltam. Én az emulziónak való olajjal töltöttem fel egy kis olajpumpálót, azzal kínálom meg a dörzsárat, és a menetfúrót is, így szép a felület. WD40-re mit mondotok, más is használja?

[ Szerkesztve ]

Nincs más hátra mint előre

(#3612) zolikaDB válasza SirTom (#3611) üzenetére


zolikaDB
veterán

Figyelj, végülis ad kenést... De ottvan a Dundi spray, na az állat, bár csak kézi dolgokhoz használjuk. Vagy: ha formafelületet simítok VHM gömbmaróval, akkor befújom Dundival, 10 órás programot nekiengedem, és szebb lesz a felület, nem mattul meg.

(#3613) SirTom válasza zolikaDB (#3612) üzenetére


SirTom
tag

Kösz a tippet,eddig nem láttam még Dundit, de biztos jó. Vindola-t használtam otthon, aztán azóta se láttam.. A WD40-t használom az aluforma oxidációja ellen,ha szálrahúzom a felületet, akkor mindíg ,aztán letörlöm a felesleget. Máskor hogy ilyen matrica ragacsot kell leszedni felületekrő,se alkohol, se tisztító nem szedi le, arra is jó, csak ráfujom, és letörlöm.
Jó sok 10 órás programot!!! ;]

Nincs más hátra mint előre

(#3614) SirTom


SirTom
tag

hogy készül a karbon kompozit video

Nincs más hátra mint előre

(#3615) petiww


petiww
tag

Nem tudom mennyire tartozik ide, de ti milyen gyakran szoktátok kalibrálni a mikrométereket?

(#3616) beryke válasza SirTom (#3611) üzenetére


beryke
csendes tag

Köszi,akkor Debrecen nyerő :U

(#3617) zolikaDB válasza petiww (#3615) üzenetére


zolikaDB
veterán

Amikor a paraszt munkatárs jól megtekeri, h annyit mutasson, amennyit ő akar.

(#3618) BÁ Nutrition válasza zolikaDB (#3617) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

;]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#3619) zolikaDB válasza BÁ Nutrition (#3618) üzenetére


zolikaDB
veterán

Pár mikron miatt nem szoktam.

(#3620) SirTom válasza petiww (#3615) üzenetére


SirTom
tag

ez cég függő, van ahol soha, van ahol pedig évente elküldenek minden mérőeszközt kalibrálni.

de ha a dobozban lévő kalibrálógyűrűre gondolsz, azt használat előtt, mielőtt mérnél,úgy a biztos

kösz Zoli a tippet, kipróbáltam síkmaróval profiloztam valami agyon ötvözött anyagot(Mn,Cr,Mo), és kipróbáltam milyen vágóolajjal a felület, és szép lett :R

Nincs más hátra mint előre

(#3621) Phülöp válasza petiww (#3615) üzenetére


Phülöp
addikt

Nálunk minden évben kalibrálja egy meo-s kollgéga az összes mérőeszközt.
Én minden használat előtt ellenőrzöm, aztán ha gond van vele, akkor odaadom a srácnak, legalább év közben is van kalibrálnivalója (jegyzőkönyv, egyebek úgyis az ő dolga ezzel kapcsolatban).

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3622) petiww


petiww
tag

Köszi a válaszokat :R

Annyi lenne még, hogy mennyire gyakori az a hiba hogy teljesen összetekerve nem nullánál áll meg a dob, ugyanakkor több mérőhasábbal mindig pontos értéket mutat? Mindkét mikrométerem ilyen, csak az egyik pozitívba, másik negatívba megy összetekerésnél, máshol meg tökéletesen pontosak...

(#3623) nchelp válasza BÁ Nutrition (#3609) üzenetére


nchelp
tag

Ez Duisburgban van, keress olyant a guglin, hogy Miete+provisionfrei...

nchelp

(#3624) nchelp válasza SirTom (#3611) üzenetére


nchelp
tag

WD-40-et ma kipróbáltam forgácshoz, vékony nagyon. Mi alapvetően rozsdamegelőzésre használjuk...

nchelp

(#3625) nchelp válasza petiww (#3622) üzenetére


nchelp
tag

Valószínűleg koszos a menet a tövön. Ahol negatívban mutat, ott az is lehet, hogy valaki "túlhúzta", és az alsó állás már nem teljesen korrekt.

nchelp

(#3626) Phülöp


Phülöp
addikt

Ezúton üzenem az összes termelésirányító szakembernek, hogy ha

- fel kell rakni a gépre egy satut (hosszabb darab esetén többet)
- fel kell venni a nullpontot
- össze kell rakni és bemérni a szerszámokat
- meg kell írni a programo(ka)t,

akkor qrvára mindegy, hogy 1mm vagy 0.05mm a tűrés, nem fog hamarabb elkészülni a darab. Nem ezen múlik.
Ehhez kapcsolódik, hogy egy darab nem feleannyi idő alatt készül el, mint kettő.
Ha minden igaz, nálunk ez mostantól nem kérdés.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3627) gyoris


gyoris
csendes tag

Ha már a beállásnál tartunk, mettől meddig tart a beállási idő???

A munka elkezdésétől amig el inditom a gépet dolgozásra???
-null.felvétel
-szerszámozás
-programirás

Vagy a munka kezdetétől az első darab le gyártásáig????
-null.felvétel
-szerszámozás
-programirás
-kalibrálás
-ellenőrzés első darab

(#3628) konwktor


konwktor
tag

Sziasztok.
öntvénnyel nem nagyon dolgoztam eddig,most pedig nem találom a hozzávaló szerszámot,a helyzet a következő :) 230*230 "üreg" amiből oldalanként kb 15mm kell kiszednem ehhez hozzá jön még hogy az aljábol is ki kell ennyit kb mindezt egy olyan szerszámmal ami kb 190 mm hosszú minimum ,és a sarkokban 25mm-es rádiuszt kér.Kukoricamaró nem nagyon bírta sajnos.
Valakinek valami ötlet esetleg??

Edit :)
A fő gond az hogy egy ilyen kibontással elmegy 1-1,5 műszak és nagyon nem jövök ki az időből.

[ Szerkesztve ]

(#3629) zolikaDB válasza konwktor (#3628) üzenetére


zolikaDB
veterán

Körlapkás maró, felcsavarozható kivitelben. Pl Secotól ilyesmi: [link]
Sarokban nagyobb rádiuszt írsz neki, majd besimítod. Azért mondom ezt, mert az átmérőnél kb 2-3mm-el kisebb szárra is felcsavarozható, az pedig elég masszív!

[ Szerkesztve ]

(#3630) konwktor válasza zolikaDB (#3629) üzenetére


konwktor
tag

Ez jól hangzik többokbol is az egyik hogy ilyesmi szerszámom van a másik hogy ennél a munkadarabnál is használva van mert egy helyen 6mm-es rádiuszt kér. nem tudom miért nem próbáltam meg vele :)

(#3631) Phülöp


Phülöp
addikt

A készre sütött satu zsírját öntsük le, majd vastagon szórjuk be reszelt sajttal...

[link]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3632) zolikaDB válasza Phülöp (#3631) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nyamm, precíziós satu, netán POM, ESD-POM?? :D

(#3633) Phülöp válasza zolikaDB (#3632) üzenetére


Phülöp
addikt

Tegnap volt reggelire POM
Ma PEEK volt az étlapon :]

Idén már volt egy 1.4301 meg két alu melóm
a többi mind műanyag

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3634) SirTom válasza Phülöp (#3633) üzenetére


SirTom
tag

jó is a müa. nem mocskol mint a hűtővíz, remélem van elszívó is

Nincs más hátra mint előre

(#3635) Phülöp válasza SirTom (#3634) üzenetére


Phülöp
addikt

Elszívó? Na az nincs :)
Viszont vizet se használok hozzá, mert igen hamar tönkreb.ssza a vizes rendszert a műanyag.
Annyit tudtam csinálni első körben, hogy beolajoztam a szerszámbefogók kúpját, hogy ne tudjon letapadni és szíjjeltépi a szecska a szerszámcserélőt.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3636) Danivagyok válasza Phülöp (#3635) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

Tudom ajánlani a hasonló elszívókat, jól beváltak műanyag és alu körfűrészes darabolóhoz:
Időnként barkácsáruházban is van 40 körül, ami igazán jó ár.

[link]

[ Szerkesztve ]

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#3637) Phülöp válasza Danivagyok (#3636) üzenetére


Phülöp
addikt

Köszi, de hiábavaló.
Én dolgozni járok be, nem beruházásokról dönteni (legyen az bármekkora tétel).

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3638) zolikaDB válasza SirTom (#3634) üzenetére


zolikaDB
veterán

d-rim esélytelen víz nélkül, megég ill. olyan szőrös lesz, mint egy ndk-s szőrös pina :) (formafelületeknél főleg)

(#3639) SirTom válasza zolikaDB (#3638) üzenetére


SirTom
tag

mi is az a D-rim? :B
Van ilyen felpumpálható kézi locsolónk, azzal spriccelünk szerszámokra manuálisan, ha szükséges

Nincs más hátra mint előre

(#3640) zolikaDB válasza SirTom (#3639) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ez egy antisztatikus műanyag! Mondjuk, én Hardox 450-est hűtés nélkül fúrtam, igaz csak 10-es lemezt, D11.3, S1800, F190, fogás: 6mm. Ennyire sötétkék forgácsot még nem láttam, de: élesen vettem ki a fúrót a gépből. Tehát a paraméterek jók voltak, melegalakító szerszámacélét néztem hozzá!

(#3641) Danivagyok válasza Phülöp (#3637) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

Gondolom kérni azért lehet. Legfeljebb kapni nem :D

Van valakinek javaslata melyik géptípussal érdemes foglalkozni 30k fordulat felett?
Fémkerámia maráshoz, kis mozgásokkal.

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#3642) zolikaDB válasza Danivagyok (#3641) üzenetére


zolikaDB
veterán

Röders!

(#3643) nchelp válasza Danivagyok (#3641) üzenetére


nchelp
tag

Szóba jöhet akár Matsura is. Ebben a tartományban nincs nagy választék.

nchelp

(#3644) kpityu2 válasza Danivagyok (#3641) üzenetére


kpityu2
őstag

A fordulat orsó kérdése, bármelyik gyártó beépíthet egy magas fordulatú orsót. Ha kisméretű munkadarabokról van szó, akkor talán valamilyen elektródamaró lenne a legcélszerűbb.
Pl. valami ilyesmi:Datron

A Röders is jó, bár szerintem kissé túlárazott és a vezérlése nem a régi bevált vezérlőgyártók megoldásait használja, hanem saját vezérlése van.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#3645) nchelp válasza kpityu2 (#3644) üzenetére


nchelp
tag

Való igaz, csak nem mindegy, melyik gyártó adja az orsót, hisz nem véletlenül van meg minden gyártási szegmens "húzóneve"

nchelp

(#3646) Danivagyok


Danivagyok
csendes tag

Én valami elérhető használt gépre gondoltam Pl: [Digma]
De pl digmát eddig csak messziről láttam, az andronic vezérlést meg még onnan se.

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#3647) overseer


overseer
csendes tag

Sziasztok, valaki nem tud véletlenül AutoCAD tutorialt, okatató anyagot? az angol sem gond.Előre is köszönöm, minden jót (elnézést az off-ért)

Overseer

(#3648) zolikaDB válasza Danivagyok (#3646) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ejj! Andronic? Adjak neked egy nevet, számot, aki ezen dolgozott? Mert ugye Szabolcs a Dexterben volt egy gép ilyen vezérlővel? :)
Alapvetően CAM-es programok használatára kihegyezett vezérlő, ha jól tudom, ciklusok sincsenek benne.
Ezt a videót érdemes megnézni, bár sok helyen nem életszerű szerintem, igaz lehet én dolgozok másfajta módszerekkel :) Datron

(#3649) kpityu2 válasza overseer (#3647) üzenetére


kpityu2
őstag

Pl.: [link]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#3650) kpityu2


kpityu2
őstag

Ehhez mit szóltok? video A 4. perc után jön a meredek rész.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.