Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik

Hozzászólások

(#4451) nchelp válasza zolikaDB (#4450) üzenetére


nchelp
tag

Svábföld, mint SÍKSÁG??? Kolléga, te a térkép melyik részét nevezed síkságnak? NRW, na az igen... ez egy asztallap... És nem kicsit rühellem, én, aki a Zselicben nőttem fel...

[ Szerkesztve ]

nchelp

(#4452) drazse77


drazse77
újonc

sziasztok! Szeptembertől fogom elkezdeni a tanulmányaimat Zalaegerszegen gépgyártástechnológiai technológus szakon! ez egy 2 éves képzés. mire számítsak utána, fizetés,munkalehetőség? Ausztriában gondolkodom elsősorban, persze ahhoz sokat kell tanulnom! :)

(#4453) blasko92 válasza drazse77 (#4452) üzenetére


blasko92
őstag

Ha Ausztriában gondolkodsz, akkor sztem csináld meg az osztrák képzést, már ha van nálatok olyan. (Németül is tanulsz sok dolgot [mechanika, matek, technológia] és német nyelvű bizit kapsz <nem olyan, mint a lefordított europass-os> )

Én is most végeztem gépgyártástechnológiai technikusként, + cnc forgácsoló szakmával, és 1 hétig sem voltam munkanélküli. Még javában vizsgáztam, amikor kaptam ajánlatot, hogy mehetek cnc esztergályosnak. Csak nekem nem 2 éves volt, hanem 1, mert oda a gimiből jötteket nem veszik fel.

[ Szerkesztve ]

(#4454) BÁ Nutrition válasza blasko92 (#4453) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

ez kint volt?

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#4455) blasko92 válasza BÁ Nutrition (#4454) üzenetére


blasko92
őstag

Ja nem. Itthon tanultam, és itthon is dolgozok.

Ez az osztrák képzés meg olyan, hogy rendesen tanulják a magyar tárgyakat is a többiekkel, délután meg maradnak németül tanulni. Vizsgára meg az osztrákok jönnek.

Azt magyarázták, hogy ez kint olyasmi, mint egy diploma. Meg hogy nagyon drága, de nekik egy fillérjükbe se kerül.

Én is gondolkoztam német melón, de sajnos nem beszélem a nyelvüket.... Így meg nem akarok kimenni.

(#4456) BÁ Nutrition válasza blasko92 (#4455) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

külföldön sok helyen dimlomának hívják a szakmunkás bizonyítványt is

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#4457) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Én 12 év némettanulás után sem mentem ki friss papírral, amikor még arról sem volt fingom, h mitől jön le a forgács a darabról :DDD

(#4458) SirTom válasza BÁ Nutrition (#4456) üzenetére


SirTom
tag

angliában két helyen dolgoztam, most olaszban, a kutya se kiváncsi a cncs papíromra, ez olyan mint az olasz nyelvvizsgám(2 hetes) arra sincs szükség melóban, és az ukrán csajok se kérik :DDD

Nincs más hátra mint előre

(#4459) BÁ Nutrition válasza SirTom (#4458) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

írben én is ezt tapasztaltam.
most állítólag lesz egy osztrákiai cím, ahol volt kint munkatársam, és csak a nyelvtudást kérik számon :) gondolom akkor részben zöld gomb, de ha adnak 2 k-t akkor annyira nem zavar. meg majd kiderül. philips vezérlésűek a gépek ha minden igaz

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#4460) SirTom válasza BÁ Nutrition (#4459) üzenetére


SirTom
tag

píz beszél, remélem meg is kapod majd, nem csak mondják.

adott egy 50 vastag alu lap, kb 600 x 200-as, ezt kell lamarni 3d alakzatra kb 5-10 mm a kész vastagság. Technologiailag viccesnek tartom, ahogy csináljuk, meg is jegyeztem, hogy csinálnám az ilyet;mert szerintem nem okos dolog, ha a két sarkát becsíptetjük a satuba, aztán a felállított lapot meg két oldalról farigcsáljuk fejforgatásokkal extra hosszú szerszámokkal, miközben a lap is egyre gyengébb lesz. És egyik ütközés a másik után(nem nálam, de akár nálam is lehetne) Néha elcsodálkozom dolgokon, jó jó mindenütt vannak hibázások, meg hát valahogy meg kell dolgoznom a pénzemért, hamár többszörösét keresem a nappalos fix munkaerőének :D

[ Szerkesztve ]

Nincs más hátra mint előre

(#4461) zolikaDB válasza SirTom (#4460) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mar par darab rozsdamentes 1000-1400mm lecet visszamondtak, lassan belatjak, h hiaba forditunk ra 3-4-5x annyi idot, mint normal esetben, akkor sem sikerul, mert besimitani sem erem, sokszor nemcsak a lapja, hanem az ele is hajlik...
Persze most is egy 12-es vastag lecet hasitok elben 3-as furesztarcsaval...

(#4462) SirTom válasza zolikaDB (#4461) üzenetére


SirTom
tag

Akkor nálad vannak érdekes dolgok.. Első darab lejött (kettő van) cirka 60 óra ment el rá. Nekem 8, ennek kapcsán visszaállították az éjszakás műszakot is, mert meló nem halad.. Holnap meg nappalra menjek, egy nap erejéig, mert céges buli, de buli után meg szombaton elvárják a melót ismét..

Nincs más hátra mint előre

(#4463) nchelp válasza SirTom (#4462) üzenetére


nchelp
tag

És imádkozol... Szakszitüntetések után pár héttel elkezdik ott is lassan bedönteni a bótot

[ Szerkesztve ]

nchelp

(#4464) SirTom válasza nchelp (#4463) üzenetére


SirTom
tag

autósportot nem érinti a válság, nem eladásra megy a cucc, én nem látok semmi gondot itt, emberek jólérzik magukat, nem stresszelnek, jó kaják vannak, és közbiztonság is kiváló(Bologna-hoz közel élek a többi részt nem ismerem), sok buli, túrista, tengerpart, aquapark.
Britanniát,Német o megjártam,azok is jók voltak,most olasz a legélhetőbb számomra.Nyelveket nem nagyon beszélnek.
Ez a Moody egy magáncég, és országokat ugráltat/szívat, eléggé el van cseszve a világban valami.......

itt van a hírhedt darab, amit napokon keresztül csináltunk, tegnap végre leesett a gépről

Nincs más hátra mint előre

(#4465) nchelp válasza SirTom (#4464) üzenetére


nchelp
tag

A Moody's magáncég, de ne felejtsd el, hogy az összes központi bank is az a világon, az IMF-fel, FED-del bezárólag. Az egyes országok sorsa akkor pecsételődött meg, amikor a saját pénzük nyomtatásáról lemondtak ezeknek a magáncégeknek a javára. Ezek mögött a cégek mögött meg ugyanaz a pár jól fejlett szaglószervű keresztapa áll. (Ezt ki-ki értse, ahogy tudja/akarja). Magyarul, ha egy ilyen "elemző" elkezd minősítgetni, utána szépen megkezdődik a háttérben a zsarolás, és a módszeres tönkretétel a "megcsappant befektetői bizalomra" hivatkozva. Kivétel nélkül mindenhol az a követelések végső célja: a segítség fejében adják át a nemzeti ásványi és infrastrukturális vagyont. Ez a ma háborúja, aminél kegyetlenebbet még nem láthattunk, és ami évtizedek óta itt folyik a szemünk előtt. Ne legyenek kétségeid: ha a taljánok bedőlnek (márpedig ez csak idő kérdése, mert a kontinens legnagyobb eladósodottsága náluk van), akkor az a cég is be fog, de az ottani üzemük bizonyosan. De sehol sem lesz jobb az iszonyatos keresztbetartozások miatt, az olaszok magukkal fogják rántani az EU-t. Amikor ugyanis a csizma szára megroggyanik, automatikusan pukkan ki Spanyolország, Portugália, sanszos, hogy a hollandok is (!!!) ez pedig olyan lavinát fog elindítani, amihez '39-'45 csak babazsúr volt. A megoldás pofonegyszerű lenne, de küzdelemmel járna, és aki megkezdi arra rögtön rásütik az antiliberális-antiszemita-fasiszta bélyegeket.

Semmi sem stabil ma, az autósport sem. Éppen ezért nincsenek "erős" EU-tagállamok sem. A különbség csak annyi, hogy melyiket mennyire szorítja a nyakánál a hurok. Az olaszoknak már lila a feje rendesen...

Kíváncsi vagyok, mikor fognak kicenzúrázni, sajtószabadságra, szólásszabadságra hivatkozva...

A darabodnál maradva: bizonyos vagyok benne, hogy magyar műszaki szaki találta ki ezt a megoldást, aki még Moszkvában, pártakadémián szerezte a diplomáját... Minek csináljuk egyszerűen, ha működik agyon-vissza bonyolítva is... És amikor a darab leesik, kinek kell bent lenni a gépben, (természetesen legalább 3 rétegű védőszemüvegben) fogni, hogy ne legyen felverődés?... Csak azért, hogy a gyártás megfeleljen a CE-európai munkavédelmi előírásoknak :DDD

[ Szerkesztve ]

nchelp

(#4466) zolikaDB válasza nchelp (#4465) üzenetére


zolikaDB
veterán

És mi lenne a megoldás?
Itt nincs cenzúra, kutya nem foglalkozik a topikkal, hacsak nem hívnak moderátort.
Hmm, azért én a németeknél is láttam olyan megoldásokat, h hozzá képest ez az alu kutyaf.sza!

(#4467) kpityu2 válasza SirTom (#4464) üzenetére


kpityu2
őstag

Nem lett volna jobb a végére állítva marni? :P

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#4468) kpityu2 válasza nchelp (#4465) üzenetére


kpityu2
őstag

Az egyes országok sorsa akkor pecsételődött meg, amikor a saját pénzük nyomtatásáról lemondtak ezeknek a magáncégeknek a javára.

Ez nagyon, nagyon igaz.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#4469) SirTom válasza nchelp (#4465) üzenetére


SirTom
tag

a leesés szó helyett a lejött-et kellett volna használnom. Kézzel kimozgattam, és a vékony maradék anyag engedett. Ez egy kész darab elviszik összeszerelik a modellt, bedobják szélcsatornába, és később majd ha jó csinálhatunk szerszámokat hozzá, a készdarab karbon fiber lesz.

Én leegyszerüsíteném Amcsi vs Europa. A manipulatív tőke, és ezek a cégek is Usában tömörülnek. Ezek a hírek is onnan jönnek, és egyetlen célja van az egésznek, mégpedig az euró bedöntése. 98-ban elkezdődött az Usa ingatlanlufi kipukkanása, a világban lévő pénztartalékok(akár magán v befektetési társaság) ahelyett, hogy a jó öreg légből kapott usadollárba tartogatta volna, sokan konvertálták euróra a befektetésüket, vagy japán jen stb Innentől kezdve folyamatos a sárdobálás európára, sorra veszik az összes államot, nem hagynak ki egyet sem(Nagy Britanniát nem nevezném Európának, egy húron pendülnek) Tökmindegy melyik államot nézed, volt itt már az összes terítéken. Ezeket a manipuláló híreket kellene europában központosan nem megcáfolni, hanem szépen a Kölni, vagy Párizsi, vagy Római hitelminősítő, országelemző cégek az Usát elemezgetnék reggeltől estig, az ottani droghelyzetet, maffia leszámolásokat, a különböző háborús részvételeiket,ingatlanhelyzetüket, meg a korszerütlen gyártósoraikat. Csak hát ilyen nincs.. Van a nagy balga néma Európa, meg az Usa a sárdobálásával, és Európa csak hárít, nem támad vissza, ugyanúgy feketíthetnénk mi is usát reggeltől estig. Én amit látok itt Európa szerte szorgalmas termelő müvelt, képzett, jól fejlett országok vannak. Usát még nem láttam, valaki segítsen ebben :)

Nincs más hátra mint előre

(#4470) BÁ Nutrition válasza SirTom (#4469) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

oszd meg és uralkodj
ez már régóta jól működik. nincs benne semmi újdonság ;]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#4471) nchelp válasza SirTom (#4469) üzenetére


nchelp
tag

Istenem, ha ez ennyire egyszerű lenne... Ha megcsináltam a kaját, a másik szobában kifejtegetem, ha érdekel.

[ Szerkesztve ]

nchelp

(#4472) nchelp válasza zolikaDB (#4466) üzenetére


nchelp
tag

Ki mondta, hogy itt német földön nincsenek idióták? :DD

nchelp

(#4473) Yxcvb


Yxcvb
csendes tag

Sziasztok.Tapasztalt szakik véleményét,segítségét szeretném kérni.Elvégeztem az OKJ-s CNC-s tanfolyamot és munkát szeretnék találni.A bibi ott van,hogy minden hirdetésben gyakorlatot kérnek,hogy vágjam ezt a gordiuszi csomót átt?Apum javasolta,hogy valahova próbáljam magam "bekönyörögni" és dolgozzak 2-3hónapot fizetés nélkül,mint régen az inasok.Külföldet is vállalnák de ott is ugyanez a szitu.Angolul zökkenőmentesen társalgási szinten beszélek,németül alapfoknál jobban.Mondjuk egy hölgy visszahívott akik embereket közvetít ki németbe,tesztelte a nyelvtudásom,majd annyit mondott,hogy ez elég.A szüleim meg minden nap a fülem rágják,hogy jó lenne már valamit kezdenék magammal /23éves vagyok/.Illetve még azt szeretném tőletek megtudni,hogy milyen iskolát kellene elvégezzek a tanfolyam mellé,hogy "sikeresebb"lehessek?Mondjuk elég hamar megtanultam,nem igen okozott nehézséget a programozás sem,már amit tanultunk.A 28fős társaságból csak ketten vizsgáztak jobban nálam,de ők már rég a szakmába dolgoztak csak a papír kellett nekik.Ha esetleg pár jó tanáccsal,megjegyzéssel segítenétek azt megköszönném.

(#4474) blasko92 válasza Yxcvb (#4473) üzenetére


blasko92
őstag

Én azt tudom tanácsolni, amit én is csináltam: le kell sz@rni azt amit írnak, és mindenhova bepróbálkozni.

Én kb. 60 helyre küldtem el a jelentkezésemet, ebből jó, ha 15 helyről kaptam visszaigazolást. A 16-ik meg bejött, és már 2 hete dolgozok.

Nagy szerencsém volt, mert suli után /19 éves vagyok/ 1 hétig se voltam munkanélküli.
És az is közrejátszott, hogy "segítenek" a betanulásban (mert ugye amit az isiben tanítanak, az vajmi kevés....)

Egyébként a netes/telefonos jelentkezést nem sokan veszik figyelembe. Ha van rá lehetőséged, akkor be kell menni a hirdetőkhöz személyesen.

[ Szerkesztve ]

(#4475) gaborh


gaborh
aktív tag

Sziasztok. Én most kezdtem nem régen ezt az iskolát okj képzésen. Valaki megírná a tapasztalatait erről az okj képzésről?

[ Szerkesztve ]

Gábor

(#4476) Phülöp válasza gaborh (#4475) üzenetére


Phülöp
addikt

Te jársz oda, legyen saját véleményed.
Ha rosszat írunk róla, otthagyod?
Melyik suliról írjunk rosszat?
Ha jót írunk, többet fogsz tanulni?
Melyik suliról írjunk jót?
Ehhh...

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#4477) gaborh válasza Phülöp (#4476) üzenetére


gaborh
aktív tag

:Y

Gábor

(#4478) kpityu2 válasza Yxcvb (#4473) üzenetére


kpityu2
őstag

Ha gépkezelőt keresnek, ne törődj a gyakorlattal, próbálkozz. Ha nem találnak jobbat nálad, akkor visszahívnak. A gyakorlatot azért kérik, mert senki nem szeret a kezdőkkel bajmolódni. Viszont azt se szeretik ha áll a gép. :D Azonkívül előfordulhat, hogy felvesznek, csak másik állásba. Próbálkozni kell.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#4479) zolikaDB válasza gaborh (#4477) üzenetére


zolikaDB
veterán

Erre született a másik topik.
A véleményem:
- szakmunkásként minél több papírt halmozni, jóleszazmégvalamikor!
- irány külföld, ha itthon nem vesznek fel sehova ÍMÉL alapján, hagyni kell ezt a rohadt országot, ide még ímél alapján sem kell senki

(#4480) _BM_ válasza Yxcvb (#4473) üzenetére


_BM_
senior tag

Mondd azt, hogy van kétéves gyakorlatod hosszesztergából. Nézz ki egy típust a neten (star, citizen). Persze olyan helyre jelentkezz, ahol nincs hosszeszterga, és akkor talán adnak lehetőséget a betanulásra.

(#4481) zolikaDB válasza blasko92 (#4474) üzenetére


zolikaDB
veterán

Utolsó mondat: :R
Egy értelmes ember, aki nem kérdez baromságokat, oszt mán DÓGOZIK! Nem is szar pénzért.

(#4482) beryke


beryke
csendes tag

Sziasztok!
A cnc bank.hu-ról tudtok valamit hogy miért nem érhető el?
Esetleg hasonló kaliberü oldal létezik-e,amiről tanulhatna az ember,válaszotaikat köszönöm előre is! :U

(#4483) zolikaDB válasza beryke (#4482) üzenetére


zolikaDB
veterán

Talán a süllyesztőben vannak Norbival együtt...

(#4484) SirTom


SirTom
tag

elejtettem a lehetőségét, hogy elmennék NX tanfolyamra, és úgy tünik, kedvező fogadtatása van.

Nincs más hátra mint előre

(#4485) SirTom válasza SirTom (#4484) üzenetére


SirTom
tag

akarom mondani megemlítettem a lehetőségét, hogy elmennék NX tanfolyamra, és úgy tünik, kedvező fogadtatása van. Mostmár csak rajtam áll..
a magyarom viszont kopik rendesen, egy értelmes mondat megfogalmazása se megy már úgy mint régen..

Nincs más hátra mint előre

(#4486) BÁ Nutrition válasza SirTom (#4484) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

gratula :C :R
;)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#4487) zolikaDB válasza SirTom (#4485) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mindkettő pozitív fejlődés! :R

(#4488) BÁ Nutrition válasza zolikaDB (#4487) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

mondjuk a magyar nyelv azért rettentően kifinomult. rengeteg szépség van benne, szerintem érdemes művelni :K
nyilván ha folyamatosan mást használsz, és amúgy is tele van az agyad egyéb információk tömkelegével akkor passzivizálódik ez, s az :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#4489) blasko92 válasza zolikaDB (#4481) üzenetére


blasko92
őstag

Köszönöm :R

Én leginkább csak olvasója vagyok a topiknak már egy jó ideje.
Én is kérdeztem lehetőségeket, csak a beszélgetős topikban.

(#4490) SirTom válasza BÁ Nutrition (#4486) üzenetére


SirTom
tag

még nincs mihez gratulálni, de azért kösz :) :D Egyelőre gépen vagyok,általában kettőn is...Az éjszakás müszak nyárra való tekintettel két főre csökkent nálunk

Zoli: tényleg nemsokat használom a magyart, de az anyanyelvét sosem felejti el az ember szerintem.

Nincs más hátra mint előre

(#4491) Danivagyok válasza SirTom (#4490) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

De bizony, hogy elfelejti, van néhány kinti rokonom. A közös bennük, hogy egy se olvas magyarul könyveket, pedig...
Az Nx különben jó téma, ásd csak be magad jó mélyre. Engem is érdekel, egy időben próbálkoztam is vele, de nem sikerült működő fullos verziót levadásznom.

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#4492) SirTom válasza Danivagyok (#4491) üzenetére


SirTom
tag

ha lenne itt egy NX-es konyv, belelapozgatnék :) Viszont tényleg így van.. mivel nincs szükség magyarra, hát kopik....
Kollega szárazon fúrja alut keményfémmel, bele is tört egy négyes fúrót.. mondom olajat neki, mert megint így jársz. nem hallgat rám, pedig kenés az kell, rátapad a szerszámra, az a fajta "ragadós" aluminium.. Ha nyekereg a keményfém fúró, az jelzi, hogy gond van, nem is olyan sokára beletörik...

Nincs más hátra mint előre

(#4493) nchelp


nchelp
tag

Jelzem, kaptam mail-értesítőt, visszatért a CNCBank

nchelp

(#4494) zolikaDB válasza nchelp (#4493) üzenetére


zolikaDB
veterán

Neked AUTÓ, AUTÓ2.

[ Szerkesztve ]

(#4495) nchelp válasza zolikaDB (#4494) üzenetére


nchelp
tag

Nem kívánod hallani a kommentem... De akkor nesze...egyszer még nesze EZ a szekér....

[ Szerkesztve ]

nchelp

(#4496) zolikaDB válasza nchelp (#4495) üzenetére


zolikaDB
veterán

Volt Vectrád is, nem? Ezek meg nem i400-asok? Lökös alapján...

(#4497) nchelp válasza zolikaDB (#4496) üzenetére


nchelp
tag

VAN Vectrám. A két Omega mellett... A küldött linkelen pedig Lotus Omegát láthatsz. De az I500 EVO is ugyanezt a dobozt kapta.

nchelp

(#4498) nchelp válasza zolikaDB (#4494) üzenetére


nchelp
tag

Mindenesetre akármelyiket adoptálnám a két vekkerből :DD :C

[ Szerkesztve ]

nchelp

(#4499) Kutyauto


Kutyauto
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Gondolkozom rajta, hogy valahogy nyugat felé kellene menni dolgozni, mert itthon már semmilyen munkát sem nagyon akarnak megfizetni tisztességesen.
Jó pár éve vettem egy hobby CNC-t, egy darabig gravírozgattam vele reliefeket megy ilyesmiket, aztán meg lett belőle habvágó... Mach3 mozgatja, többnyire Artcam - ban rajzoltam hozzá a dolgokat. Arra gondoltam, beiratkozom valamilyen CNC tanfolyamra, de sok minden nem világos nekem ezzel az ipari CNC-vel kapcsolatban.
Nekem amúgy autószerelői és középfokú számtech képzettségeim vannak.Nyelvtudásom alig, párhuzamosan az angolt is tanulnom kellene. Német talán hasznosabb volna, de angolból lényegesen előrébb vagyok szókincsileg.
Szóval:
Először is, sehol nem látom előírva a fémipari előképzettséget. Gondolom pedig, hogy akár a CAD akár a CAM oldalról nézzük a dolgot, nyilván fontos lehet az anyagismeret, szerszámismeret, általában a hagyományos fémforgácsolási ismeretek.... vagy ez nem olyan fontos, el lehet boldogulni egy ilyen CNC tanfolyammal az iparban fémipari előképzettség nélkül is?

Ha mondjuk az ember ArtCam-ban megrajzol valamit, akkor a marópálya mentésekor választhat egy rakás formátumból, köztük a Heidenhain, Fanuc stb... formátumokból is. Gondolom minden ipari CAD szoftver tud ilyesmit. Minek kell ezeket a vezérléseket külön külön oktatni, ha a CAD-ből egy kész, végrehajtható program érkezik?
Szóval nem nagyon értem az ipari gépek és az én Mach3-as hobby gépem közötti különbséget.

Ha jól látom a Heidenhain a legelterjedtebb, ha mondjuk egy olyan helyre iratkozom, ahol azt tanítják, az jó nekem? Másrészt melyik volna a jobb irányultság? A tervezés, rajzolás (programozás) , vagy a gépkezelés?

(#4500) Phülöp válasza Kutyauto (#4499) üzenetére


Phülöp
addikt

A forgácsolós tanfolyamon leadják tananyagnak azt, amit régen fémipari előképzettségnek neveztek. Ill. annak egy kis szeletét/ töredékét...
A vezérléseket meg azért oktatják, mert a CAM csak egy része a dolgoknak, manuálisan is illik tudni programozni. Sőt...
Gépkezelő vagy programozó... írtam már régebben: láttam már olyat, hogy jó programozóból jó CNC-s lett. Egyet a 20 év alatt...

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.