Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16901) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Tényleg, amúgy a (2 literes) Probe-ról van itt valamiféle konszenzus?

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#16902) kcsa válasza Synthwave (#16901) üzenetére


kcsa
veterán

Ritka, nem nagyon lesz.

De ugye öreg 626 Mazda rokon, tehát ha csendben hallgatózol, jó eséllyel hallod ahogy csámcsog rajta a rozsda ;]

(#16903) Synthwave válasza kcsa (#16902) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

MX-6. A második generációsra gondoltam, bár elfelejtettem specifikálni.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#16904) gabor9991 válasza Anulu79 (#16898) üzenetére


gabor9991
őstag

A szűrő a szivattyúval egybe van építve a tankon belül.
Nincs előírt csereperiódusa.

(#16905) flymi


flymi
addikt

Ma délben hívott a szerelő, hogy "baj van". Ha valakit felébresztenek egy éjszakás után ez az amit legutoljára akar hallani, pláne a kocsival kapcsolatban.
A kisebbik gond, h a hátsó (Sachs) lengéscsillapítók amiket vettem nem jók így rendelhettem másikat, ezzel máris buktam ~4 Mátyást. (gratula Unix)
A nagyobb baj az, h cserélni kell a két hátsó rugót is mert a bal oldalon mikor bontották szét az egyik végétől kábé 10 centire elfáradt az anyag és már csak lifegett. Magyarul eltört. Rendeltem abból is kettőt, persze semmiből nem volt raktáron, de még Kaposváron sem úgyhogy holnap reggelre ér csak ide.
A lengőkaroknál a csavarokat úgy kell levágni, mert bele vannak rohadva a szilentekbe, de ezt már tudtam korábban, még gyáriak voltak.
A két lengéscsillapító és a két ROC rugó volt összesen 55 ezer.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#16906) kcsa válasza Synthwave (#16903) üzenetére


kcsa
veterán

Az ugyanaz ;]

Mechanically identical to the Capella/626 and its rebadged variant, the Ford Probe, these cars shared the GD (1988–1992) and GE (1993–1997) platforms.

(#16907) Synthwave válasza kcsa (#16906) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

:U

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#16908) Zolás


Zolás
addikt

Sziasztok. Kocsikeresés közben szembejött a fiesta 1.25ös motorral. Mit lehet tudni erről a motorról, mennyire megbízható, nyűgös, igényes? Esetleg magáról az autóról is örömmel veszek minden infót. Köszönöm.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#16909) zoltan.bagi válasza Anulu79 (#16898) üzenetére


zoltan.bagi
csendes tag

2003-as 1.6 benzinen a jobb hátsó kerék előtt van. Emelés nélkül alánézve is látni.
Szinte biztos, hogy a tiédben is (hasonló helyen) van és kell is cserélni időnként. Nekem ~2 évig bírta az előző (~25ezer km). Csere előtt nagyon ritkán rángatott, nem volt igazán indokolt, de nem egy nagy tétel a csere. (Főként házilag. Nekem Essmotornál cserélték, ott 7k volt)
Házilag

[ Szerkesztve ]

(#16910) gabor9991 válasza zoltan.bagi (#16909) üzenetére


gabor9991
őstag

"Szinte biztos, hogy a tiédben is (hasonló helyen) van és kell is cserélni időnként."

Nem, nincs benne ilyen külső szűrő és nem kell cserélni csak akkor ha a szivattyút is cserélik.
Pont úgy ahogy írtam korábban.

(#16911) zoltan.bagi válasza gabor9991 (#16910) üzenetére


zoltan.bagi
csendes tag

:Y
Csak "érzésre" írtam, de ezek szerint Te konkrétan tudod, szóval bocs ha félrevezettem valakit! :U
Nem tudom lett-e bármi előnye, de logikusabbnak tűnt kívül egy párezer forintos szűrő, amit kb 10 perc lecserélni. Bár az tény, hogy idegen kezeknek is pont ilyen egyszerűen elérhető...

(#16912) Anulu79 válasza zoltan.bagi (#16911) üzenetére


Anulu79
addikt

Már máshol is írták, hogy egyben van a benzinszivattyúval. Így csak akkor kell cserélni ha az is tönkremegy. Akkor marad sűrűbben a 100-as vagy a 95-ös V-Power "tisztítónak".
Amúgy létezik valami csodaszer a tankba a tisztításra?

(#16913) DZs válasza Anulu79 (#16912) üzenetére


DZs
senior tag

Nincs csodaszer, és nem tisztít a 100-as benzin.

(#16914) ReFleXx válasza Synthwave (#16901) üzenetére


ReFleXx
addikt

epp ma lattam egy ilyen probet, sztem az elso amit eloben lattam, pofasnak tunt, de motorikusan nem a legjobb kondicioban volt szegeny , kenytelen voltam megelozni, irto budos volt mogotte, zabalta az olajat...

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#16915) flymi


flymi
addikt

Ma munka után átugrottam a szerelőhöz h láb alatt legyek (mert ha csak nézem akkor ötezer az óradíj :DDD ). A csavarokat levágta, mindent szét tudott végül szedni. Hegesztő cimboráját hívta h kiszedjék a csavarokat, volt egy milyen meló.

A rugók + csillapítók megvannak, ezek már jók lesznek. :) Lengéscsillapító márkájából/minőségéből nem akartam alább adni.

Holnap már az összeszerelés fázisa következik illetve a kormányszervó szivattyú cseréje ami szintén nem öt perc lesz, mert a generátort is ki kell mángászni hozzá. Az új koptató és hűtő alatti műanyag védőlemez felrakása ezekhez képest már gyerekjáték lesz, levezetésnek megfelelő. A féktárcsákat is szemügyre vettem, nem vállasak. A fékpofák is újszerűek, bár a féknyergek nekem kifejezetten nem tetszenek, rozsdásak.
A képen még a nagyműtét előtti állapotban van a szerkezet:

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#16916) gabor9991 válasza flymi (#16915) üzenetére


gabor9991
őstag

Szivattyú cseréhez szereztél új tömítést a hollanderre vagy új cső lesz beszerelve?

(#16917) flymi válasza gabor9991 (#16916) üzenetére


flymi
addikt

Na ez ki is ment a fejemből... :W De most, h említed emlékszem mondtad már egyszer.
Lehet ilyet kapni egyáltalán külön, h hollander tömítés? Most megnéztem Unix keresőben, de vagy nem találom vagy nincs a szivattyúhoz külön cső.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#16918) kelly416 válasza flymi (#16915) üzenetére


kelly416
veterán

Figyelj már. Miért nem mentél el megvenni egy csomó alkatrészt, hordtad oda a szerelőhöz, és építettetek belőle egy autót? :)) De komolyan. Annyi mindent kicseréltettél, hogy már legalább kétszeresét kérné érte egy nepper, mint amennyiért vetted. Le a kalappal, hogy ezt így bírod idegekkel és tárcával.

(#16919) DeFranco válasza flymi (#16915) üzenetére


DeFranco
nagyúr

szivattyú biztos cserés? nekem volt hogy csak tömítést kellett cserélni, azzal elment jó pár évig aztán végül beállt a szivattyú de teljesen más okból. ha ereszt lehet csak a tömítésnél ereszt.

csókolj kezet a szerelődnek ha tényleg lefúrta a hátsó futóművet, spórolt neked nem kevés pénzt, ezt általában levágják lengőkarostól és komplett csere, nem szórakoznak vele.

(#16920) flymi válasza kelly416 (#16918) üzenetére


flymi
addikt

Mondjuk úgy, h féláron kapom az alkatrészeket. Csak ezért bírom idegekkel. :) Egyébként már a vételár felét ráköltöttem volna. Simán.
Ha nem lenne a kontakt, akkor nagyon nem futotta volna olyan úri huncutságokra, mint a halkan nyöszörgő szivattyú cseréjére.
De lehet holnap elmegyek és veszek már akkor hozzá új féktárcsa porvédő lemezt is. ;] De szívem szerint új nyerget is szereznék, de legalábbis valami szebbet a használt piacról.

Egyébként múltkor azt álmodtam, h csavarig szétszedettem a kocsit és minden alkatrészt újra cseréltem.
Sajnos a végösszeget nem tudtam meg a végén, de kíváncsi lennék rá azért. Ha valaki unatkozik adja már össze hányszorosa lenne egy új autó árának. :D

DeFranco: Komplett hátsó futómű javító készletet vettem vasakkal, szilentekkel, csavarokkal mindennel.
Nem tudom mire gondolsz pontosan mikor azt mondod h levágják az egészet... :U

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#16921) gabor9991 válasza flymi (#16920) üzenetére


gabor9991
őstag

Féláron az alkatrészeket? Az nem rossz :)
Nem arra gondolsz, hogy a Bárdi/unix horror kiskereskedelmi árai helyett van ismerősöd akinek van 52%-os kedvezménye és azon az áron kapod meg?
Eléggé jó árral dolgozik a Kovács autó,(kb. mint a Bárdi listaár -50%) néha a kauffer, meg még a cromaxnál is van néha jó áron alkatrész, de a Bárdi/unix listaár az pofátlanul magas.

(#16922) flymi válasza gabor9991 (#16921) üzenetére


flymi
addikt

Nem arra gondolsz, hogy -> De, pontosan. Így lett a Gates vízpumpás vezérműszíj készlet 30k, a Mapco futómű javító készlet 46k, a felújított szivattyú 35k (+betétdíj, de azt visszakapom), h csak a nagyobb tételeket említsem. Nagyon sokat számít. :K Listaáron már a gatyám ráment volna az tuti.
Eddig szerelési díjak nélkül minden alkatrészt összematekozva ~300k-t költöttem rá, ebben benne voltak olyan váratlan kiadások is mint az új akku és a két rugó is meg a sok ebay/banggodról rendelt csicsa is (kartámasz, led szofita izzók, hátsó embléma, kormányvédő stb...)
Nem mondom, h nem fájt ennyit kiadni, de mikor megvettem úgy kalkuláltam kábé ennyit kell majd rákölteni első körben (~250k).
Plusz vettem használt 16" gyári felniket is, mondhatni azt is féláron. Nyári pacskerokat is venni kell hamarosan, ott sajnos nincs felező, de ha valaki tud szóljon! ;)

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#16923) DeFranco válasza flymi (#16920) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem akarok hülyeséget mondani hogy mit vágnak el ilyenkor de azt hiszem a lengőkarokat vágják le a francba aztán megy vele a fél hátsó futómű. 150k-s tétel egy ilyen móka az egyik maszek de elismert szerelőnél. lehet most már egy kicsit több.

(#16924) flymi válasza DeFranco (#16923) üzenetére


flymi
addikt

Aaaaz igen! :Y Ebben benne van az anyag is vagy ez csak a munkadíj?
Igen, csavarokat levágták, hegesztő kitekerte a bennmaradt részeket. De nem hiszem, h a szerelőm ennyit kérne a végén a műveletért.
Vezérlést, gyertyákat, fagyállót, motorolajat, szűrőket, első főtengely szimmeringet 12k-ért cserélte. Nekem. :B Itt azt mondták korábban az baráti ár. Mondjuk tisztán megkapta én meg nem kértem róla irományt.
Én max 40k-val számolok a műtétre, de majd úgyis megírom mennyi volt az annyi.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#16925) gabor9991 válasza DeFranco (#16923) üzenetére


gabor9991
őstag

Nála igen, de ő már van amit márkaszerviz árnál drágábban javít :D
F2 benzines Kuplung csere ~160.000 :Y (egy normális kuplung szett mennyi ebből?40-50 ezer? :) a többi ezek szerint a munkadíj)

[ Szerkesztve ]

(#16926) DeFranco válasza flymi (#16924) üzenetére


DeFranco
nagyúr

az a helyzet hogy berohad a csavar, és azt kiimádkozni szívás és művészet. meg lehet csinálni van aki meg is csinálja de nagyon ritka, nem szívnak vele inkább levágják. a te pénzed...

gabor9991: ugyanarra gondolunk?:D

amúgy egy időben gondolkodtam alternatívákon de csak rosszabbakat találtam.

[ Szerkesztve ]

(#16927) flymi válasza gabor9991 (#16925) üzenetére


flymi
addikt

Nála igen, de ő már van amit márkaszerviz árnál drágábban javít -> mire gondolsz pontosan? Ja h ugyanarra a szerelőre gondoltok... Ezek szerint itt mindenki ismer mindenkit, vagy csak ugyanoda viszitek a járgányt? :D

Tavasszal körbe kéne polírozni. Ha közelebbről megnézi az ember napfénynél nagyon látszanak a mikrokarcok.
Érdemes alvázvédőzni is? Van aki esküszik rá, van aki azt mondja teljesen felesleges (csiszikolás, átalakító + festés meg a rengeteg ráfordított idő), 2-3 év múlva úgyis ugyanolyan lesz. Felületi rozsdafoltjaim vannak, szerencsére sehol nem lukas.

Auspuff a dobnál egy helyen lukas, még nem tudom mi lesz a sorsa. Lehet az is cserés lesz idővel, de egy komplett rendszer cseréje most biztos nem férne bele. A rezonátor viszont csereérett, csak még azt nem tudom pontosan milyen való bele. Holnap ha lesz még ideje azt is kiszereli és rendelünk bele újat, az nem egy nagy tétel.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#16928) ReFleXx válasza flymi (#16922) üzenetére


ReFleXx
addikt

a unixos/bardis nagy kedvezményes ar a kb realis ar, legalabbis mashol annyinal indul mint naluk a nagy kedvezmennyel. raadasul bardinal meg macerassa is tettek a csorgetessel.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#16929) embe


embe
nagyúr

Platós Focus! :Y

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#16930) OPiiPO válasza embe (#16929) üzenetére


OPiiPO
addikt

hiánypótló :DDD

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#16931) embe válasza OPiiPO (#16930) üzenetére


embe
nagyúr

Akár sikeres is lehet....

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#16932) DZs válasza flymi (#16922) üzenetére


DZs
senior tag

Milyen méretű gumit keresel?

(#16933) flymi


flymi
addikt

(#16916) gabor9991: jut eszembe! A szivattyún van egy "csöcs", gondolom ezen keresztül folyik az olaj és erre kell ráhúzni a hollanderes csövet. Na azon a csöcsön van tömítő gyűrű.

DZs: Normál 205/55 r16 méret. Hankook Ventus Prime3-at szemeltem ki. Szvsz elég jó ár/érték aránnyal rendelkezik.

Szélvédőt is javítani kéne mert van egy kavicsfelverődés, igaz a bal alsó szekcióban, de közel az üveg széléhez. 100:1 az esélye, h ha megfúrják bereped az egész. Nem annyira sürgős ez sem, de egy gombostű fejnyi részen hiányzik belőle az anyag. Félő volt, h ha víz jut bele és megfagy akkor is elrepeszti, de szerencsére nem történt semmi ilyesmi. Egy ötösért már javítják, de ha törik akkor drágább lesz.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#16935) Anulu79 válasza embe (#16929) üzenetére


Anulu79
addikt

Így kép alapján elég pofásnak néz ki számomra.

(#16936) flymi válasza DZs (#16934) üzenetére


flymi
addikt

Kösz nem, mindenképp újat szeretnék most.

Hogy a viharba lehet h 2-3 hétig 100Ft/hét nőtt a kinézett gumi ára, most meg 3 egész ezressel olcsóbb darabja, mint legelőször néztem? Van valami köze a valuta árfolyamokhoz? Bár az euró is "csak" 4-5Ft-ot esett a héten...

embe: Csak szerintem nem illik ez a lámpa a kasztnihoz? :U Az egész eleje bajságos.
Ha Ford és platós kellene akkor ott a Ranger vagy az F széria. :K

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#16937) Anulu79 válasza flymi (#16936) üzenetére


Anulu79
addikt

Szerintem ez a kisebb "büdzsével" rendelkezőknek készül.

(#16938) flymi válasza Anulu79 (#16937) üzenetére


flymi
addikt

Attól még lehet csúnya. :D

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#16939) Anulu79 válasza flymi (#16938) üzenetére


Anulu79
addikt

A szépség szubjektív. Nekem tetszik így. :D De amúgy az alternatívákra mondtam.

(#16940) troll81 válasza flymi (#16936) üzenetére


troll81
addikt

igen teljes mertekben amit vettem CONTINENTAL 185/65 R14 86T TS 860 teligumit Debrecenbol ahonnan venni szoktam mindent otthon 72 eu aron vettem meg,ha itt rendelem check24 en meg 57 eu ert ingyen szallitassal Nemetorszagban ugyanonnan ugyan azt kapom :K

(#16941) embe válasza flymi (#16936) üzenetére


embe
nagyúr

"Szegény" ember Rangere lesz. :DDD

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#16942) gabor9991 válasza flymi (#16933) üzenetére


gabor9991
őstag

A csöcsre a tartályból megy a cső, nem oda kell a tömítés hanem ide
Csak valószínűleg a tiéden is még a régi fajta szervócső van amiről a hollander nem levehető.
Majd, ha kész lesz írd már meg hogy sikerült a javítás.

[ Szerkesztve ]

(#16943) flymi válasza gabor9991 (#16942) üzenetére


flymi
addikt

Oks. :)

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#16944) Anulu79


Anulu79
addikt

Valaki használ telefonon Forscan vagy Torque appot az autóhoz?

(#16945) Sub-ZeRo válasza Anulu79 (#16944) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Annó kipróbáltam a Torque appot.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#16946) #31600896


#31600896
törölt tag

Szevasztok!
Tavaszra olajcserét tervezek. Legutóbb 95 ezernél volt cserélve tavaly áprilisban.
Tavaszra kb. 105 ezer lesz benne.
1.4 benzin MK2 gépsas. Milyen fajtát vegyek hozzá?

(#16947) gabor9991 válasza #31600896 (#16946) üzenetére


gabor9991
őstag

Ilyet plusz gyári olajszűrőt.

(#16948) AxBattler válasza #31600896 (#16946) üzenetére


AxBattler
félisten

Most ilyet vettem, bár már nem volt rajta Ford logó... :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#16949) Anulu79 válasza Sub-ZeRo (#16945) üzenetére


Anulu79
addikt

Ezek szerint nincs sok tapasztalatod vele. :) Azért érdeklődöm mert csináltam egy "felvételt" menet közben és nem tudom, hogy hol keressem a készüléken.

(#16950) skopy


skopy
tag

Sziasztok.
Ford Focus C-maxon hátul le szeretném elektromosra cserélni az ablaktekerőket. Megoldható szerintetek, vagy felejtős ?

Az akasztott embert, még az ág is húzza.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.