Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16451) #27070592 válasza flymi (#16444) üzenetére


#27070592
törölt tag

"a fagyálló hűtőfolyadék jócskán a minimum szint alatt van"

Nem kötözködésképp, de mennyi az a "jócska" amennyivel a min szint alatt jársz? Lehet hogy levegős a hűtőrendszered és szép lassan főzöd a motort? Nem akarok itt vészmadárkodni újév hajnal háromkor, de a kotló-klattyogó hangnak is lehet ez az oka.
Ha látod hogy fogy a fagyálló, annak sürgősen utána kell járni, még mielőtt elrepeszted a hengerfejet. Én feltölteném pontosan a max jelzésig fagyálló-desztvíz keverékkel és minden nap figyelném a szintet. Ha fogy, akkor szigorú inspekció.

No, jóccakát mindenkinek! B.Ú.É.K.!

(#16452) kcsa válasza flymi (#16448) üzenetére


kcsa
veterán

Csak és kizárólag Duratec HE-re igaz, nem a "korai Duratec" motorokra.

(#16453) flymi válasza kcsa (#16452) üzenetére


flymi
addikt

Hát, azért ha értenék valamelyest a motorokhoz és lenne egy szabad hetem, hobbiból biztos szétkapnám és átnézném. A Duratec is csak Duratec.
Elég Fordos videót láttam tegnap, ahol a benzinesek hasonló módon kopogtak (egyenetlenül), de azokban más (sokkal nagyobb) motorok voltak. Mondi st220 is volt ha jól rémlik. Úgy látszik ez Ford betegség. Csak legalább írnák alá, h mi lett végül a diagnózis...

camelferr: Folyadékot (keveréket) meg ma utántöltök, aztán meglátom fogy-e. Meg lemérem az égőt...

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#16454) kcsa válasza flymi (#16453) üzenetére


kcsa
veterán

A hang amit hallottál és rögzítettél, nem hasonlít erre a hibára. Tudom, mert nekem is megvolt.

[ Szerkesztve ]

(#16455) flymi válasza kcsa (#16454) üzenetére


flymi
addikt

Már mint mi volt meg? A szívósor folytószelep izé vagy miaz, amit a vidiben is cserél?

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#16456) kcsa válasza flymi (#16455) üzenetére


kcsa
veterán

A szívósorban lévő csappantyúk tengelyének kopása. Ezt szereli Craig is (btw minden benzines MK3 Mondeos részére kötelező a csatorna :) ).

Ennek a hibáját egyébként a fordulatszámmal teljesen arányosan gyorsuló, kicsit ketyegős-kattogós hang jelzi, jelentősen magasabb hangszínen, mint a videódban volt.

[ Szerkesztve ]

(#16457) Pikkolo^^ válasza kelly416 (#16450) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

A külsőn kívül ugyanaz a két autó.

(#16458) flymi


flymi
addikt

Így állt a hűtőfolyadék:

Most az illesztésig, tehát majdnem a max jelzésig van. lötyi + ioncserélt víz kombót toltam bele.
Szélvédő mosóból is adtam még neki majd egy litert, bár nem írta a fedélzeti, hogy kevés lenne.

Ami rossz hír (bár a hangból sejthető volt), hogy nem csak a kipufogó rezonátor cserés, hanem a hátsó dob is. Szerintem két helyen lukas, de egy az biztos, be is jelöltem.
Úgyhogy akkor már az egészet cserélni fogom (dobok, csövek).

Később töltök fel egy videót hidegen indítás után, nem tudom hall-e valaki bármi rendellenest, de ha igen, akkor megoszthatná majd. :R

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#16459) kelly416 válasza Pikkolo^^ (#16457) üzenetére


kelly416
veterán

Sokkal többe fáj megvenni, másképp eszik főleg városban, és ezek sokat nyomnak a latban, de mindegy, tovább ne folytassuk, nem fogok sehogyansem s-max-ot venni másfélszeres áron, mert csak bengásat veszek a fóka után már.

(#16460) flymi


flymi
addikt

A videók.
Az első közvetlenül hideg indítás után, hallani némi zajt, de ez nem "az" a hang, amitől égnek állt a hajam négy napja.
A második 4,5 perc elteltével készült, itt talán kicsit jobban hallható az ütemes csattogás. Remélem működnek a videók.

Kéne aggódnom emiatt?

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#16461) troll81 válasza flymi (#16460) üzenetére


troll81
addikt

milyen olaj van benne? milyet szoktál venni bele? :F

(#16462) flymi válasza troll81 (#16461) üzenetére


flymi
addikt

Nemrég lett cserélve, gyári Ford 5w30-at vettem bele. Előtte 10w40 volt, kereskedőt megelőző tulaj jóvoltából.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#16463) radi8tor válasza flymi (#16460) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Te takarítottad ki a motorteret? Olyan jó ilyen tiszta állapotokat látni.

⭐ Stella

(#16464) troll81 válasza flymi (#16462) üzenetére


troll81
addikt

nekem is volt hang problémám a motorral 1.8 egyes fóka.de én olaj típust váltottam liqui moly 5w30 ra azóta sokat halkult szerintem.km is sok van benne de javult mar 2 szer erre cseréltem és bevált,nekem.

(#16465) flymi válasza radi8tor (#16463) üzenetére


flymi
addikt

Pedig dzsuvás ám. Nem takarítottam, pedig ráférne. Ha már motortér mosás akkor azt szó szerint kell érteni?
Sterimob oszt mindent bele? :F
Oldalt az akku mellett például megállt az a pörgő forgó izé, ami a fákról hullik, olajfolyás nyomok itt-ott, főtengely szimmering cserélve lett, mert ott engedett (féltengely gumiharangon látok például olajat, gondolom az se jó dolog, de lehet csak rácsöpögött fentebbről), meg általános használatból eredő por, de nem raliztam vele földesen. Futóműnek nem tenne jót most azt hiszem.

troll81: Papír szerint A.Z.Meister 10W40 került bele 2017 végén. Tehát kábé kis túlzással 1 évet futott ezzel az olajjal a kocsi, előtte mi volt benne, arról nincs infóm.
Akkor nincs semmi olyan rendellenes hang a két videjó alapján, ami miatt aggódni kéne a motor miatt?
A kipufogó miatt annyira nem aggódom, nem is egy akkora tétel, hogy jujj. Rezonátor, cső, dob, bilincsek. Mibe fájhat kedvezménnyel felrakással együtt, 30-35k?
Lehet ezt még talán én is meg tudnám csinálni ha lenne gödör, ahol aláfekhetnék, csak nem olyan nehéz mutatvány. :U

Az a három csavarhely gondolom a szelepfedél borításé. (egyébként NGK gyertyák lettek betéve a kötelezők cseréjekor Bosch helyett)

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#16466) radi8tor válasza flymi (#16465) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Van aki sterimobra esküszik, de én nem merném áztatni vele a motorteret. Sok mindennek árt ott a nagy nyomású vízsugár. Ezeket kézzel illik csutakolni. :)

⭐ Stella

(#16467) Pikkolo^^ válasza kelly416 (#16459) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Azt veszel amit akarsz. Azért ne lepődjél meg ha 1M-ért normálisat nem fogsz kapni.

(#16468) Richard! válasza flymi (#16465) üzenetére


Richard!
addikt

Ha beázik az ablakmosófúvókáknál, akkor mehet rá ilyen:

Ennek a helye van ott (lyukak)

[ Szerkesztve ]

Eladó inverteres, wifi-s hűtő/fűtő Fisher klímám: https://hardverapro.hu/apro/fisher_comfort_plus_inverteres_split_klima/hsz_1-200.html

(#16469) rellif


rellif
senior tag

Segítsetek mert nem tudok rájönni,hogy a képen látható "gomb,pöcök?" van valamilyen funkciója?
Ford focus mk3(2013),jobb oldali külső tükör alja.

(#16470) ReFleXx válasza rellif (#16469) üzenetére


ReFleXx
addikt

külső hőmérő

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#16471) kcsa válasza rellif (#16469) üzenetére


kcsa
veterán

Hőmérő érzékelő.

(#16472) Brave_86


Brave_86
aktív tag

Egy ma megtekintett mk2-es lekérdezés eredménye.

Jól értelmezem, ekkora volt a kárösszeg 1 éve?
Az az összeghatár '-ig' része majdnem annyi, mint amennyiért hirdetik. :F

(#16473) rellif válasza ReFleXx (#16470) üzenetére


rellif
senior tag

ReFleXx,kcsa
Köszönöm mindkettőtöknek :R

(#16474) troll81 válasza Brave_86 (#16472) üzenetére


troll81
addikt

ezen ne lepődj meg ha karcolodik pl egy elem akkor azonnali csere nincs mókolás mindent ujra cserélnek bármi kis sérülés legyen az :K

(#16475) embe válasza rellif (#16469) üzenetére


embe
nagyúr

Nekem is ott van. 1 év alatt nem vettem észre.

Nem dízel autód van véletlenül? És ha igen nem tudnád megnézni, persze ha van kütyüd hozzá, hogy a Forscan milyen akku töltöttségi értéket mutat? :DDD

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#16476) flymi válasza Richard! (#16468) üzenetére


flymi
addikt

Szerencsére nem ázik be (eső/mosás), de fő a biztonság. Tavasszal vagy jövő ősszel veszek rá egyet, de akkor mindenképp kap rá egy "nem" matricát is a márkajelzés fölé. :)

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#16477) gabor9991 válasza troll81 (#16474) üzenetére


gabor9991
őstag

Itthon meg megy az avultatás 10 éves autónál már lehet a bontókat hívogatni mert a nyomorult biztosító szerint az új alkatrésszel emelkedik egy sérült autó piaci értéke ezért csak utángyártott vagy bontott alkatrészeket fizetnek a gyári ár max. 50 százalékáig.A munkadíjra meg maximum 6000forintot fizetnek/óra.A szerviz meg 11000-ért dolgozik.
Egy kicsit jobban megtört autón simán lehet 3000€ a javítás költsége gyári alkatrészekkel és német munkadíjjal.

[ Szerkesztve ]

(#16478) rellif válasza embe (#16475) üzenetére


rellif
senior tag

De dízel,viszont nincs még hozzá eszközöm,hogy mérni tudjam. :B
Tervezem a beszerzését(Konnwei KW902),igaz a szerelőm lebeszélt róla.

(#16479) troll81 válasza gabor9991 (#16477) üzenetére


troll81
addikt

egy karcolásért cserélnek elemet meg mindent sőt ha lizinges akkor értékvesztéssel is számolnak mindez egy polirozható karc miatt pl.kint ez kurva durva horrorr áron megy egy motor csere munkadij 2500 tól indul csak munkadij ez az alap ismerősöknl :K

(#16480) Sub-ZeRo válasza flymi (#16460) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szerintem lenne félni valód... Nincs jó hangja... Mintha a szelepekbe verne bele a dugattyú... 🤔 Nem?!

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#16481) gabor9991 válasza Sub-ZeRo (#16480) üzenetére


gabor9991
őstag

Szelepekbe dugattyú?
Ne ijesztgesd már :D

(#16482) Sub-ZeRo válasza gabor9991 (#16481) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát akkor na, valami beleér valamibe ami kattog mint a fém. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#16483) #31600896 válasza Richard! (#16468) üzenetére


#31600896
törölt tag

Ez vajon jó 1.4 benzinesre is? :)

(#16484) Brave_86 válasza troll81 (#16474) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Csak nem tudni milyen jellegű sérülés volt. ez így elbizonytalanított.
Kérdeztem az eladót is, azt mondta nem tud róla, hogy sérült lenne.
Festék rétegvastagság mérő nem volt. Így nem tudtuk körbe ellenőrizni sem. Bár ha új elemet kapott, akkor nem tudom észre lehetne e venni! (?)
Ami már több autónál -MK2 FL- is feltűnt (típusra jellemző?), hogy a küszöb és az ajtó alsó ívének találkozása nincs síkban (ajtó beljebb van egy kicsit). És az első sárvédőnél is, a 3 elem egyáltalán nincs síkban.
Már a parkolókban álló autókat is figyeltem. Remélem a tulajok nem ijedtek meg. :B

(#16485) troll81 válasza Brave_86 (#16484) üzenetére


troll81
addikt

Egy lökhárító pl cserelve szervizben kozepkategorias auton 1000 1500 eu a minimum ar az a javitas ár maximum horzsolasos koccanas lehett tobbre nem gyanitanam.

(#16486) ReFleXx válasza Brave_86 (#16472) üzenetére


ReFleXx
addikt

Szoktak lenni kepek is, azzal tobbre mesz az osszeg felrevezeto lehet nagyon.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#16487) Brave_86 válasza ReFleXx (#16486) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Sajnos más infót nem látok a lekérdezett jelentésben, csak ez a rész szól erről. (Képeket sem.)

----
Képekkel még nem találkoztam.
Eddig még csak kettőnek kértem le az adatait. 1:autodna a másik: vin-info

[ Szerkesztve ]

(#16488) Richard! válasza #31600896 (#16483) üzenetére


Richard!
addikt

Ha látod a helyét, akkor természetesen passzol rá! :)
[link]

[ Szerkesztve ]

Eladó inverteres, wifi-s hűtő/fűtő Fisher klímám: https://hardverapro.hu/apro/fisher_comfort_plus_inverteres_split_klima/hsz_1-200.html

(#16489) embe válasza rellif (#16478) üzenetére


embe
nagyúr

De kár hogy nem tudod megnézni. Esetleg azt megtudnád mondani, hogy pontosan milyen akksi van a Te autódban? Illetve azt esetleg megmérni, hogy az akksiban leállítást követően 1-2 órával mennyi a feszültség?

A szerelőd mivel indokolta a lebeszélést? Ilyen van nekem is, ettől az eladótól. Teló is ( de csak a megvásárolt Forscan, a virágbolti nem működött ) és a laptopon a Windowsos Forscan is szépen kapcsolódik az autóhoz.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#16490) rellif válasza embe (#16489) üzenetére


rellif
senior tag

Ha jól emlékszem még gyári akku van benne.Sajnos nem tudom megmérni,nincs multiméterem sem.
Regenerálás miatt lettem volna kíváncsi adatokra,de szerinte még az Ő 50E+ Ft-os készüléke sem olvas ki adatokat.

(#16491) Brave_86


Brave_86
aktív tag

Vásárlás előtti átvizsgálást hol érdemes elvégeztetni Budapesten? Szakszervizben, vagy jó alternatíva lehet pl a kwikfit is?

(#16492) flymi válasza Sub-ZeRo (#16480) üzenetére


flymi
addikt

Hát azért az valóban csúnya lenne és ne ijesztegess. :) Annyira nem is borzasztó a hangja.
De tény, hogy onnan jön valami halkabb kattogó hang, de az a hangos, fémes és szabálytalan kopogás nem tért vissza.
De majd figyelek/fülelek a jövőben is, de többé nem akarom hallani.
242 ezer lesz benne pár kilométer múlva, ha engem kérdezel a motorhoz nem lett hozzányúlva mióta összerakták. Aztán ki tudja, ilyen beavatkozásról nincs papírom. Az első 10 éve homály, annyit tudok róla, hogy céges kocsi volt.
De nem csodálkoznék, ha néhány mozgó alkatrész már nem lenne gyári állapotú.
Három hónap alatt tettem bele a kétezret.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#16493) Brave_86 válasza Brave_86 (#16491) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Pest: DRT autó
Szentendre: joautot.hu - totalcar cikk

(#16494) embe válasza rellif (#16490) üzenetére


embe
nagyúr

És az hány Ah-s?
Persze nem olvas ki minden adatot, nyilván. De ha már csak egy hibakódot törölsz vele, illetve megállapítod a hiba okát, megérte.
Illetve a DPF tömítettséget mutatja, láthatod mikor regenerál, mert pl. a katalizátor hőmérsékletét is mutatja, amiből látod ha éppen regenerál. Nem egy nagy összeg, annyit megér.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#16495) rellif válasza embe (#16494) üzenetére


rellif
senior tag

Holnap megnézem pontosan.Akksi kondíciót,elhasználódást lehet mérni valamivel? Mint pl. egy telefon vagy fényképezőgép nél.

(#16496) Pikkolo^^ válasza rellif (#16495) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Lehet, szakszervizben van ilyen műszer, lehet maszeknál is.

(#16497) molnarpeter válasza rellif (#16490) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Az, hogy nem tud kiolvasni mindent vele csak azt jelenti, hogy nem ehhez való felszerelés, vagyis korlátozott kompatibilitás. Szvsz vegyél nyugodtan diagot, ha csak DPF-et nézel és nem állítasz semmit, jól tud jönni. Maximum megmutatod a szerelőnek is, ha beválik :) Annyiból jó tud lenni egy ilyen mütyür, hogy könnyebb megállapítani egy hibáról, hogy tovább tudsz-e menni vele, illetve a regenerálás állapotát nézve szintén pozitív, ha nem szakítod meg félúton.

[ Szerkesztve ]

(#16498) molnarpeter válasza rellif (#16495) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Indítóáram, kapacitás mérhető... Igazából egy feszültség adatból is lehet következtetni.

[ Szerkesztve ]

(#16499) embe válasza rellif (#16490) üzenetére


embe
nagyúr

Én előtte kétféle kütyüt is próbáltam, kettő is volt nekem itthon a fiókban.
Végül ajánlás alapján ezt vettem ( meg egy vezetékest még :DDD ) és ezek szépen dolgoznak .
Nekem ennyit megér, hogy a kapott adatok alapján legyen min fonódnom. ;] :D

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#16500) rellif


rellif
senior tag

Köszönöm a válaszokat :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.