Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16501) Brave_86


Brave_86
aktív tag

Valaki utólag szereltetett be tempomatot mk2-be?
pl. Titánium felszereltség, (elvileg elő van kábelezve), csak kell hozzá egy olyan kormány. Milyen összeg lehet ez?

(#16502) kelly416 válasza Brave_86 (#16501) üzenetére


kelly416
veterán

Én vettem 16-ért egy kormányt, a légzsák drágább móka lenne, mert nem ugyanolyan a lufi a kettőben, de ahol én vettem, ott ingyen kicserélték a légzsákot, mert az enyémet kiszerelve elvittem. Nem az a kérdéses, hanem a karosszériavezérlő. Annak olvass utána, valamilyen számoknak egyezni kell a megadottakkal, akkor tudsz bele tempomatot tetetni elég olcsón. A szoftver oldalát meg ... khmm... olvass utána, hogy kivel és mennyiért csináltatod meg. Minden esetre nem csak plug and play ez a része.

(#16503) gabor9991 válasza kelly416 (#16502) üzenetére


gabor9991
őstag

Gem modult kell megnézni.Ha az jó akkor nem egy nagy összeg megoldani.

(#16504) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Van egy Fiesta 2006-os, Ghia szereltség. Elektromos ablakokkal...
Utólag lett beépítve egy automata ablakfelhúzó modul, ez azt csinálja, hogy az ajtók bezárásakor (ha le vannak az üvegek engedve) akkor azokat is felhúzza a felső végállásig, a központi zár bezárásával egy időben. De gondolom ez tudott a számotokra és nem is ez a kérdésem. A régebbi Focusokban, talán Mk1-Mk2 (?) a könyöklőkben lévő első ablakok működtető gombjai mintha tudtak volna olyan lehetőséget, hogy ha hosszabban vannak megnyomva, vagy a második kattanásig lenyomva(?) akkor teljesen felviszik az ablakokat a végállásba vagy a teljes leengedett állásba. Nem az az autó bezárásakor értem, hanem ha benne ülök az autóban és állítanom kellene az ablakokon. Nem ismerem pontosan, hogy hogyan működnek ezek a kapcsolók, de remélem elég érthetően írtam le. A Fiestánál alapból is csak úgy működnek, hogy ameddig nyomom addig mennek le/fel az ablakok. Arra gondoltam, hogy mivel már van utólagosan beépítve egy ilyen ablakemelő modul, talán ha ki lennének cserélve az ablakemelő kapcsolók a Fiesta könyöklőjében akkor működnének-e így az ablak mozgatások? Inkább csak kényelmi kérdés, de ne lenne rossz ha megoldható lenne. Esetleg aki tud ilyenről vagy van tapasztalata írja meg nekem.
Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#16505) Mikulásbá válasza Jenne (#16504) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nálam MK2-ben hosszabban kell nyomva tartani a kapcsolót,akkor teljesen lemegy-vagy fel.

(#16506) flymi


flymi
addikt

Megmutattam a szerelőnek is a videót, azt mondta ez szinte bármi lehet (gondoltam, h ezt mondja), de ha komoly lenne a baj, akkor már előjött volna azóta, illetve a hang sem múlt volna el. Felsoroltam neki a lehetséges hibákat amikről olvastam, jó párat kizárt azért (m.tartó bakot pl.).
Viszont kérdezte az olajat, nem-e keveredett benzinnel és nőtt meg így az olajszint, de mondtam, h a pálcán csak a jelölésig/vájatig volt.
Ilyen lehet egyébként, h motorolaj keveredik a bengával? Ott már komoly gond lehet nem?

Kérdezte nem-e hajtottam meg, de mondtam, h nem. 28-án a 70km alatt amíg hazaértem közúton 90, max 100km/h-val jöttem (sok helyen jó szar kátyúsak az utak, sokszor még a 80 is veszélyes). Szóval nem volt kinyomva a szeme. Meg egyébként is kamerával járok, nem vagyok a magam ellensége.
Azt mondta, lehet éppen a dugattyú, ha valami miatt nem jutott el odáig az olaj, de mivel rövid időn belül abbamaradt a furcsa kopogó zaj ne aggódjam túl, de azért füleljek csak tovább, ha ennyire aggódok.

Hétfőn délelőtt áttolom a verdát a műhelybe, végre ki lesz cserélve a komplett hátulja (lengéscsillapítók, lengőkarok ((szilentek miatt vettem komplett javítókészletet)), megnézi a lukas kipufogót is, addig ne vegyek + szervokormány szivattyú csere).
Rezonátorról tudtok valamit? Mert a méret még csak hagyján, de valami rétegekről is beszélt, de majd tájékoztat és megrendeli, mert állítólag vagy tucatnyi féle van. De legalább az nem egy vaskos tétel.
Majd megkérem menjen vele egy kört és hallgassa meg a motort is h jár. Most is épp egy német rendszámos dízel S-Max-ot javított, elég csúnyán rozsdált elől az alja.

*** *** ***

Jenne: Hát nem tom, lefelé még néha lemegy, de fölfelé nekem csak akkor húzza teljesen, ha nyomom is, ráadásul ha le van húzva és kintről rázárok nem húzza fel, akármit is csinálok vele. 2005-ös Focus. De lehet csak én vagyok balf** ...fék.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#16507) OPiiPO válasza flymi (#16506) üzenetére


OPiiPO
addikt

Hali,

Szervókormány szivattyú csere mennyibe áll(t) meg?

Köszi,

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#16508) flymi válasza OPiiPO (#16507) üzenetére


flymi
addikt

7-én hétfőn viszem át a műhelybe. :)
Egy új ára alsó hangon egyébként olyan 105-110k, én kedvezménnyel vásároltam egy felújítottat (36k), ami betétdíjas (+23,5k), de ez utóbbit visszakapom, ha visszaviszem a dobozban a kiszereltet. Listaáron amúgy egy felújított is 70k környéke.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#16509) OPiiPO válasza flymi (#16508) üzenetére


OPiiPO
addikt

ugyanez Ivanicsnál: 136 alkatrész, 38 munkadíj :DDD

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#16510) flymi válasza OPiiPO (#16509) üzenetére


flymi
addikt

Ja, hát ez egy 13 éves Focus, nem egy tavalyi nyócmillás Mondi. :N
Felújított 136k? :U Nem egy új?

Alkatrészt az Unixból veszem, ott van ismerősnek jelentős kedvezménye, egyébként már a gatyám is ráköltöttem volna a kocsira ha mindent listaáron vennék és márkaszervizben javíttatnám.
A szerelési munkadíjról nem tudok nyilatkozni mivel még nem volt meg, de ez most biztos nem 12 Mátyás lesz, mint a kötelezők cseréjekor (olaj, fagyálló, szűrők, első főtengely szimmering, vezérműszíj + vízpumpa, gyertyák). Persze maszek és nem szakszerviz, de nem is egy sufnibarkács gödörrel.
Ráadásul itt van tőlem 50 méterre, csak át kell sétálnom. Igaz másik irányba ugyanennyire van egy másik szerelő is, szóval ilyen szempontból szerencsés helyen/utcában lakom. :)

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#16511) gabor9991 válasza flymi (#16510) üzenetére


gabor9991
őstag

"olaj, fagyálló, szűrők, első főtengely szimmering, vezérműszíj + vízpumpa, gyertyák"(I)
Ezeket cserélte 12-ért? :)
Kértem árajánlatot csak vezérműszíj cserére ismert fordos szerviztől(nem hivatalos márkaszerviz) 77darab ezres vízpumpa nélkül :D , ebből kb. 20 az anyag a többi a munkadíj...szóval a szerelőd egész jó áron dolgozik neked.

(#16512) embe


embe
nagyúr

Urak!
Akinek 2012-13-as vagy újabb Fordja van, és van OBD kütyüje is, megnézné hogy a Forscan az akku töltöttségét, hány százaléknak mutatja?
Köszi!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#16513) flymi válasza gabor9991 (#16511) üzenetére


flymi
addikt

Mondhatni szomszédi kedvezményt kaptam :) és ez tisztán az övé volt.
Számla pedig megvan az Unixból, minek venném meg ha nem szereltetem be?! Nem?

Egyébként elég elfoglalt, szóval kva nagy mázlim van, hogy még bevállalt. Pizzafutáros kocsik is nála szoktak dekkolni, talán ünnepnapokon (húsvét/karácsony/szilveszter) van nála olyan, hogy csak 2-3 kocsi áll a ház előtt vagy az udvaron, egyébként teltházzal üzemel.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#16514) varsam


varsam
őstag

sziasztok,

2009-es Mondeo 2.0 TDCi-be milyen specifikációjú motorolajat kell tenni?

Azt olvastam, hogy a FORD WSS M2C 913-D kell, van ezen felül még valami mondjuk PSA speckó ami szintén megfelel? Vagy csak a 913-D?

(#16515) SzlobiG válasza varsam (#16514) üzenetére


SzlobiG
félisten

Az a lényeg amit írtál speckó. Én castrol magnatechet használok.

(#16516) OPiiPO válasza flymi (#16510) üzenetére


OPiiPO
addikt

bocs, új volt a 136eFt ajánlat
egyébként szerencsés vagy, pont a kínálati piac közepén laksz :)

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#16517) varsam válasza OPiiPO (#16516) üzenetére


varsam
őstag

köszi :R

kb még 2 hét mire meglesz az autó, már tűkön ülök, addig is kikeresem miből mit kell majd vennem az olaj+szűrők cseréjéhez.

Érdemes bármiféle plusz adalékot venni az olajhoz vagy üzemanyaghoz? 216e km van a kocsiban. Esetleg valami DPF tisztító, ha létezik olyan ami ér is valamit?

(#16518) ReFleXx válasza varsam (#16517) üzenetére


ReFleXx
addikt

nem, amugy jo a 913-C olaj is

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#16519) flymi válasza OPiiPO (#16516) üzenetére


flymi
addikt

Hát mondjuk... De sajnos így sem volt a közelben túl sok eladó példány 3 hónapja, mikor vadásztam. :(

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#16520) #31600896


#31600896
törölt tag

Üdv.
Találkozott már valaki ezzel a DTC 5750-es kóddal? Tesztmódban eddig DTC None volt.

(#16521) #31600896 válasza #31600896 (#16520) üzenetére


#31600896
törölt tag

Ma reggel ezt megelőzte egy Acceleration Reduced és egy Engine System Fault üzenet folyamatos váltakozása a kijelzőn. Eközben persze a check engine folyamatosan égett, mint korábban mindig. Nehezebben gyorsult a kocsi, előzni alig tudtam. Váltáskor mikor nyomtam volna a gázt még inkább lassult egy kicsit, majd rendesen meglódult. Hazaértem, leállítottam a motort, majd a legközelebbi induláskor minden a régi, rendesen reagál gázadásra, nincs a check engine ikonon kívül semmi a műszerfalon. Tesztmódban viszont megjelent a fent leírt DTC hiba. Valakinek ismerős ez a jelenség? Holnap viszem vissza szervizbe.

(#16522) ReFleXx válasza #31600896 (#16520) üzenetére


ReFleXx
addikt

gazpedal pozicio erzekeles hiba

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#16523) troll81


troll81
addikt

sziasztok ez jó lehet 2002 DNW kombihoz? vagy hivjam fel őket?burkolat

(#16524) ReFleXx válasza troll81 (#16523) üzenetére


ReFleXx
addikt

jo hat

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#16525) Mágus2 válasza #31600896 (#16520) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ki kell olvasni a motorvezérlő hibatárolót. Onnan fogod megtudni a valós hibakódot.

(#16526) troll81 válasza ReFleXx (#16524) üzenetére


troll81
addikt

szia véleményed erről? ha jó megrendelném mert jobbnak látom mint a műanyagot. :K

(#16527) ReFleXx válasza troll81 (#16526) üzenetére


ReFleXx
addikt

haaat nekem van ilyenem, de nem raktam meg be, ugye enyemen alapbol volt gyárilag, igaz nem fém, hanem valami muanyag/karpit keverek.
ha semmid nincs akkor biztos hasznos lesz, mert kevesebb dzsuva jon be, de nekem a meglevohoz kepest nem tudom milyen elonnyel jarna, mondjuk biztos strapabirobb elvegre 2mm vastag fém lemez, de a nyest ezen is bemaszna.

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#16528) troll81 válasza ReFleXx (#16527) üzenetére


troll81
addikt

Semmi nincs fent sajnos azért is érdeklődtem ma telefonon. Az eladó nem túl kommonikativ, de csak azt mondta ha van raktaron akkor 2 10munkanap.
Okes de nem tudtam meg hogy van e raktaton mert akkor ugye elobb meg kapnam,stbb.
Igy ha hetfon hivom ujra őket es megprobalom lebeszelni veluk azt hogy pentekig megkapom akkor megveszem,ha nem akkor legközelebbi haza jövök előtt berendelem.

Osszesegeben nem tul segítőkészek szerintem

Nyest nem gond mindenhol garázsban van.

[ Szerkesztve ]

(#16529) flymi válasza ReFleXx (#16527) üzenetére


flymi
addikt

Megér 30-at a fém szemben a műanyag ~8k árával szemben? :U
Oké könnyebben törik, de ahhoz tényleg rallizni kell vele szerintem.
Enyém alatt sincs semmi. Ami a hűtő alatt van első műanyag lemez, az sajnos törött, cserélnem kell azt is majd.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#16530) troll81 válasza flymi (#16529) üzenetére


troll81
addikt

Ez egyéni döntés kinek mi mennyit ér. A héten rendeltem continental teligumikat. Az se olcsó de jó. Ha mar kerestem es talaltam akkor inkább fémet veszek mint muanyagot.

(#16531) molnarpeter válasza troll81 (#16530) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

20-30 körül lehet megúszni, Fb-n láttam valakit, aki vastagabb anyagból megoldja ugyanannyi pénzért :)

(#16532) troll81 válasza molnarpeter (#16531) üzenetére


troll81
addikt

Nekem megfelene ha az eladó bolt tobb erdemi információval szolgálni tudna. Nem a 30k erdekes hanem az h max pentekig tudom felvenni.

(#16533) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Padlógázzal a pirosnál [link] :Y

⭐ Stella

(#16534) ReFleXx


ReFleXx
addikt

mar megy [link]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#16535) ReFleXx válasza molnarpeter (#16531) üzenetére


ReFleXx
addikt

szerintem ettol vastagabb anyagbol nem kell, van sulya rendesen, massziv darab

(#16529) flymi hogy megere passz, mondjuk nekem a muanyag mar serult egyszer valami patkarol le/felmenetel alkalmaval.

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#16536) embe válasza ReFleXx (#16534) üzenetére


embe
nagyúr

Nekem nem sikerült. Csak a határozatot kaptam meg, magát a "paksamétát" nem.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#16537) molnarpeter válasza embe (#16536) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Most épp túl van terhelve (a cikk óta), talán délben még működött, biztosítási dolgokat leszámítva.

(#16538) flymi válasza molnarpeter (#16537) üzenetére


flymi
addikt

Jah: "A szolgáltatás jelenleg nem elérhető. Kérjük, próbálja meg később."

ReFleXx: Nekem a hűtő alatti védő van szarrá törve. Meg korábban említettem, h a jobb első doblemez cseréjekor hiányzott 1-2 felfogatási pont, egyszerűen nem volt meg a lökös mögött. Gondolom letört, kaphatott a hűtő alatti rész egy kisebbet. Az elülső részt kicserélem, nem egy nagy tétel, max 4k. A motorvédő lemezen még gondolkozom milyen legyen.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#16539) ReFleXx válasza embe (#16536) üzenetére


ReFleXx
addikt

mikor linkeltem nekem mar ment, azert volt h 2x 3x kellett lekerni mert elsore nem jott be

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#16540) Anulu79


Anulu79
addikt

Sziasztok!

Tudnátok mondani megbízható kereskedőt ahonnan mk2 vagy mk2.5 benzines kombit be tudnék szerezni? :)

[ Szerkesztve ]

(#16541) Richard! válasza Anulu79 (#16540) üzenetére


Richard!
addikt

Szia!

joautok.hu

[ Szerkesztve ]

Eladó inverteres, wifi-s hűtő/fűtő Fisher klímám: https://hardverapro.hu/apro/fisher_comfort_plus_inverteres_split_klima/hsz_1-200.html

(#16542) kelly416 válasza radi8tor (#16533) üzenetére


kelly416
veterán

Automata, balek vezetővel megspékelve.
Ugye nem Te voltál az áldozat?

(#16543) radi8tor válasza kelly416 (#16542) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem, szerencsére.

⭐ Stella

(#16544) Anulu79


Anulu79
addikt

Megkérdezhetem, hogy erről az autóról mi a véleményetek? Ez az egyik amit kinéztem magamnak. :)

(#16545) Tsebacsi válasza Anulu79 (#16544) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Km-t ellenőrizted az új adatbázisban?

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#16546) Anulu79 válasza Tsebacsi (#16545) üzenetére


Anulu79
addikt

Nincs ügyfélkapum. :) De mivel kinti akkor is látni a kinti adatokat vagy csak az itthoni km látszik?

(#16547) gabor9991 válasza Anulu79 (#16546) üzenetére


gabor9991
őstag

Már ez az óraállás van a rendszerben.:170566

[ Szerkesztve ]

(#16548) Anulu79 válasza gabor9991 (#16547) üzenetére


Anulu79
addikt

Akkor a kinti állapot bizonytalan. Köszi!

(#16549) gabor9991 válasza Anulu79 (#16548) üzenetére


gabor9991
őstag

Mivel egy neppertelepen várja az új gazdáját, gondold végig, hogy nagyjából milyen árkategória lehetett ez külföldön.Ettől persze lehet jó csak ugye meg kell nézni, így képeken szépen csillog :) de a 170ezres futás lehet akár a többszöröse is.

(#16550) flymi


flymi
addikt

Na most én is lekértem az enyém. :K
Sikerült.
Fura volt látni a korábbi képeket, bár olyan nagyon jelentős változást nem láttam a külsején 2013 óta, csak a sötétített üveg.
Futásteljesítmény is stimm, bár 2005-2013 közötti időről nincs adat, gondolom, mert céges volt.
2013 és a mostani óraállás alapján évente 16000 km-t ment átlagban.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.