Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2551) tütüke válasza LOTR (#2549) üzenetére


tütüke
tag

azt hiszem valami nem stimmel most. Én pont azért nem ajánlottam a krumplit, mert ugy tudtam, hogy a magas CH tartalma miatt nem jó. A CH mennyiségét kell csökkenteni, a fehérjét pedig növelni. Eddig igy tudtam, javitson ki, aki ért a témához.

Eljön majd az idő, mikor együtt alszik a bárány és a farkas. Igaz a bárány nem alszik majd valami jól.

(#2552) deniro2 válasza tütüke (#2551) üzenetére


deniro2
senior tag

Alpvetően a krumpli még jobb is lehet diétához, mint a rízs, mert alacsonyabb a ch tartalma... És nem számít szemétnek, mert lassú ch.

(#2553) LOTR válasza Ariadne (#2550) üzenetére


LOTR
addikt

hmm félreértettél, nem felesleges, tisztább fehérje, gyorsabb felszívódású, tehát nem felesleges, csak ha sokszor sokat iszol, akkor megy kárba, meg ezt akár mikor ihatod, nem hízlal

krumpli témára, valóban jobb lehet a krumpli, mert ugyan akkora mennyiségben kevesebb a ch, de akkor inkább a zöldség a jobb

One Ring to rule them all

(#2554) Manitou válasza tütüke (#2551) üzenetére


Manitou
addikt

Rizsben ~3,75-ször annyi ch van, mint a krumpliban, azonos tömegre vetítve.

(#2555) Ariadne


Ariadne
őstag

Tütüke, úgy látszik, vitás témába nyúltunk. :DDD Engem mindenesetre megnyugtat, hogy jöhet mindkettő.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#2556) tütüke válasza Ariadne (#2555) üzenetére


tütüke
tag

Lehet,bennem mindenesetre az maradt meg, hogy a rizs sokkal jobb, mint a krumpli. A gyúrósok is rizs+csirkét esznek...szoval valaki tényleg segitsen ki, mert már jo ideje azon vagyok, hogy minél kevesebb krumplit egyek, pedig nagyon szeretem.
Fless, Moddingfan, Attilam irhatnátok erre valamit légyszi... :R

Eljön majd az idő, mikor együtt alszik a bárány és a farkas. Igaz a bárány nem alszik majd valami jól.

(#2557) deniro2 válasza tütüke (#2556) üzenetére


deniro2
senior tag

Manitou, LOTR és szerény személyem is a gyúrós topicot gyarapítjuk és mindhárman ugyanazt írtuk a témával kapcsolatban. Mi a probléma még? :F

(#2558) fLeSs válasza tütüke (#2556) üzenetére


fLeSs
nagyúr

a rizsben sokkal több a ch.
a krumpli gyorsabban szivodik fel, magasabb a GI-je, ezért nem biztos, hogy jó, de ezt ki kell tapasztalni, hogy melyik tölt fel jobban energiával az edzéshez.
én azért nem eszek krumplit, mert 1 csomag rizsben annyi ch van, mint fél kiló krumpliban, szóval sok krumplit meg kéne főzni meg hámozni, nincs kedvem hozzá.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#2559) tütüke válasza fLeSs (#2558) üzenetére


tütüke
tag

Éppen a diétás blogodat néztem, és újraolvastam, hogy találok -e benne krumplit. De nem volt.:D Most már azt is tudom, hogy miért: egyszerű lustaság :D Köszi a választ :R
Én meg azt gondoltam, hogy nem jo a krumpli, ezért honapok óta hanyagolom, illetve minimális mennyiséget eszek belőle. Na szépen állok... :D

Eljön majd az idő, mikor együtt alszik a bárány és a farkas. Igaz a bárány nem alszik majd valami jól.

(#2560) LOTR válasza deniro2 (#2557) üzenetére


LOTR
addikt

látod, ezért vettük a fáradtságot, hogy válaszoljunk..........

One Ring to rule them all

(#2561) tütüke válasza LOTR (#2560) üzenetére


tütüke
tag

Azért nem kell ám túldramatizálni a helyzetet...:D
Köszi, hogy válaszoltatok :R Csak az járt a fejemben, hogy Fless egy nagyon komoly diétát csinál, és ő soha nem eszik krumplit. Ez pedig biztosan jelent valamit....Most már tudom, hogy mit :D

Eljön majd az idő, mikor együtt alszik a bárány és a farkas. Igaz a bárány nem alszik majd valami jól.

(#2562) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

79kg. :C

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#2563) Moddingfan válasza tütüke (#2556) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Szia tütüke! Szerintem a krumplit nem kell eröltetni, aki hízékony, annak általában nem szokott jó lenni, ha választani kell, inkább a rizs menjen, lehetőleg barna ( én mondjuk azt jobban is szeretem :) ). A kruplival az a baj, hogy jóval többet meg tudok enni belőle és ha -tegyük fel- krumplipürét csinálsz, akkor az -szerintem- igazából akkor finom, ha tejjel/vajjal készíted és ekkor már cseppet sem mondható diétásnak. Ha csak héjában főződ, akkor persze már más a helyzet ;)

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#2564) tütüke válasza Moddingfan (#2563) üzenetére


tütüke
tag

Na végre valaki, aki alátámasztja az észrevételeimet, miszerint a krumpli mégsem olyan jó. Ezer köszönet :R

Eljön majd az idő, mikor együtt alszik a bárány és a farkas. Igaz a bárány nem alszik majd valami jól.

(#2565) deniro2 válasza Moddingfan (#2563) üzenetére


deniro2
senior tag

Jah, ha a rízst is tejjel/vajjal csinálod, akkor az is hízlal. Mi köze ennek a krumplihoz?
A lényeg: ha 2x annyi krumplit eszel, mint rízst, akkor még mindig kevesebb ch-t vittél be, magyarúl többet ettél, jobban laktál, mégis kevésbé hízlal...
Ez alapján tényleg szar... Érdekes, hogy kérdez valaki, de kizárólag a már előre megfogalmazott választ hajlandó elfogadni...

(#2566) fLeSs válasza tütüke (#2564) üzenetére


fLeSs
nagyúr

mint írtam jó a krumpli ha főzöd.
de a sültkrumpli ami megszívta magáz zsírral meg a krumplipüré, amiben tej/vaj van, krumplistészta, stb. már nem jó.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#2569) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

115-ről indultam, most 98-nál tartok.. (lehet, hogy ez a grammolgatós bodybuildereknek röhej, de én örülök neki)
Az a szép az egészben, hogy tényleg beleférek az eddig kicsi ruháimba, és akármilyen hajtós napom is van, nem vagyok halálfáradt már délutánra, mint előtte.
Megy ez még lejjebb is, kurvára megéri mozogni és ésszel táplálkozni.



[Szerkesztve]

(#2570) Moddingfan válasza tütüke (#2564) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Nincs mit :) (rég láttalak MSN-en :U )

deniro2: ''Jah, ha a rízst is tejjel/vajjal csinálod, akkor az is hízlal. Mi köze ennek a krumplihoz?'' - az, hogy a krumplinál ez megszokott elkészítési mód, a rizsnél nemigen ;] ;)

Kalandor: köszi a gersli-s tippet, ki fogom próbálni ;)

_Volkovy_: gratulálok, csak így tovább ;)
''akármilyen hajtós napom is van, nem vagyok halálfáradt már délutánra, mint előtte.
Megy ez még lejjebb is, kurvára megéri mozogni és ésszel táplálkozni.'' - ehhez no comment, erről van szó, örülök, hogy egyre többen átlátják, hogy az egészséges táplálkozásnak számos pozitív hatása van a ''kisebb ruhaméretet eredményez'' érv mellett ;)

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#2571) deniro2 válasza Moddingfan (#2570) üzenetére


deniro2
senior tag

Arra akartam kilyukadni, hogy az elkészítés szokásos módja ne határozza már meg, hogy az alapanyagot lehet-e enni, vagy sem, a kérdés is krumplira vonatkozott nem krumplipűrére. A csirkemell sem a legjobb mondjuk bacon-nel töltve...
Mindegy, ne hasogassuk egymás szőrszálait. :)

(#2573) escie válasza Kalandor (#2572) üzenetére


escie
őstag

és a rizsa? :))
--
jelentem, én eléggé elcsesztem a diétám, mostanában szigorítom vissza.:U amúgy továbbra is fogyok, csak lassacskán. viszont izmosodom. :)

I'm back, baby!

(#2574) Nyina


Nyina
csendes tag

Okos tanácsokat kérek szépen, mert én most minden vagyok, csak nem okos... (nem ez a jellemző :) ) Nyaszóval az történt, hogy 7.-e óta nem nagyon tudom lenyelni a szilárd táplálékot, sőt sehogy sem... -8 kg-nál tartok, ami nem is hátrány, és akartam is, de nem így. Mindegy, van még kb sztem 30-40 ilyen elveszíteni való kilóm, de hamarosan akkor is kellene megamhoz venni vmi táplálékot, mert nem akarok kipurcanni, egyszerűen csak szomorú vagyok. A kérdés: ami lement azt nem szeretneém visszaszedni, és szeretném folytatni okosan tovább. A fokozatosság az amit nem nagyon ismerek, és attól is félek, h bármennyire keveset eszem, a szervezetem most mindenre lecsap, mert eddig durva hiányt szenvedett. Mi legyen? :F

''...Mert a boldogság nem olyan, mint amilyennek azt elképzeled, és várod. Az út határozza meg, ahogyan elérted azt, és mindaz a rossz, amit közben megtapasztaltál...''

(#2575) _Volkovy_ válasza Nyina (#2574) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Na..
először is, mi az, hogy nem tudod lenyelni a szilárd táplálékot?
koplalással a hozzáértők szerint az izmaid csoffadnak le, a zsír meg fennmarad. egyél..
40 kiló felesleg van rajtad szerinted? mennyi vagy?
ha 40 kilót felszedtél, akkor tényleg gyökeres változás kell az életmódodban, hogy lemenjen..
(mondom ezt én, aki szintén nem egy schobert norbi, de én legalább már valamire jutottam:D)

(#2576) Nyina válasza _Volkovy_ (#2575) üzenetére


Nyina
csendes tag

Az úgy van, hogy történt egy rossz dolog, ami megviselt. Érdekes, eddig az ilyen események mindig a féktelen zabálást hozták ki belőlem, de most tényleg nem megy le a kaja. Ha megpróbáltam is, csak a rágásig jutottam. Gusztustalan végkifejletet mellőzöm... :B . Tudom, hogy ez nem egészséges, de ha majd menni fog úgy szeretnék életmódot váltani, h ne jöjjön vissza semmi. Sőt... Persze az kicsit lassúbb lesz. Nem mondom meg hány kiló vagyok, de azt igen h az elmúlt 5 év eredménye. Nem ilyen voltam. Nem vagyok egy Kate Moss típus, de ez sem én vagyok aki most... Hát Norbi ne is legyél lécci :DD .

''...Mert a boldogság nem olyan, mint amilyennek azt elképzeled, és várod. Az út határozza meg, ahogyan elérted azt, és mindaz a rossz, amit közben megtapasztaltál...''

(#2577) _Volkovy_ válasza Nyina (#2576) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

szerintem ennek a fogyás-dolognak nem hangulatfüggőnek kell lennie.
magadtól rá kell jönnöd, hogy ha nem akarsz 40 évesen belefulladni a saját zsírodba, akkor cselekedni kell.:D
az egészség és a megjelenés amellett szól, hogy szedd gatyába az étrended, és ahogy elkezdesz fogyni, a hangulatod is drámaian javul majd.
nem az a cél, hogy ne egyél, hanem hogy napi öt-hat alkalommal egyél, és összesen feleannyit, mint előtte.
a topikban lentebb le van írva jópár diéta, ezeket nézd át, ami tarthatónak tűnik, kezdd el, és vagy vegyél mellé egy szobabiciklit, vagy kezdj el kocogni.. ennyit tudsz tenni, de ez elég lesz..
ha nem mondod meg, hány kiló vagy, nehezebb bármit is tanácsolni..

(#2578) Integra


Integra
titán

fogyjatok wazze:DDD
[link]

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2579) tütüke válasza Integra (#2578) üzenetére


tütüke
tag

Ez már inkább a viccrovat kategóriába tartozik...:D

Eljön majd az idő, mikor együtt alszik a bárány és a farkas. Igaz a bárány nem alszik majd valami jól.

(#2580) Nyina válasza _Volkovy_ (#2577) üzenetére


Nyina
csendes tag

Nem hangulatfüggő. Nem jókedvemben fogyok, rosszban meg hízok. Ez most így alakult és igen a hangulat befolyásolja, de ez egyszeri est szerintem, mert így még nem volt. Egyébként dolgozom az ügyön. Megyek tornászi... Neked mennyi idő volt az a -17kg? Lehet h fentebb már írtad és elkerülte a figyelmemet. Akkor bocs. :DD

''...Mert a boldogság nem olyan, mint amilyennek azt elképzeled, és várod. Az út határozza meg, ahogyan elérted azt, és mindaz a rossz, amit közben megtapasztaltál...''

(#2581) _Volkovy_ válasza Nyina (#2580) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Te tudod. Miért akarsz fogyni? Ha leírod az okot, egyértelműen kiderül, hogy hangulatváltozás, vagy komolyan meggondoltad..
Az a baj, hogy nem jegyeztem meg, mikor kezdtem.
Kb két hónap, de ebben bennevan az, hogy három hétig egy dekát se ment lejjebb.

(#2582) Moddingfan válasza Nyina (#2576) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Ismerős az érzés, én is bánatomban nem tudtam enni hetekig (még most is alig megy le valami), de szerencsére nem látszólag nem sok izom ment le, a hasam viszont már tényleg egész jó, mondhatni teljesen lapos lett (volt homorú is, de szerencsére időben észbe kaptam). Nekem hetek óta alig megy le a szilárd táplálék, szinte csak zabkaját eszek tejjel, joghutot nyámogok, meg mindent összeturmixolok, hogy le tudjam nyelni. Nem lesz gond abból, hogy sokáig nem ettél, elég sok idő kell ám a szervezetnek, hogy beálljon a drasztikus raktározásra (tapasztalat). Enni azonban kell, ha mást nem ilyen gabonapelyheket, azok ha sokáig áznak, akkor le fognak menni és azért azok elég táplálóak és van köztük oylan is, amiben ch is alig van, ha már diétázni akarsz. Egyelőre azonban kezd el enni, mielőtt baj lesz, én már az ájulás határáról léptem vissza, sőt, néha nem is sikerült visszalépnem, ezért is vettem erőt magamon, mert ez így nem mehetett tovább. Sok kitartást kívánok!

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#2583) Nyina válasza Moddingfan (#2582) üzenetére


Nyina
csendes tag

Köszönöm, hogy megértesz. Ki fogok tartani. Jobban vagy már? Én is szeretnék már hetekkel később lenni...

''...Mert a boldogság nem olyan, mint amilyennek azt elképzeled, és várod. Az út határozza meg, ahogyan elérted azt, és mindaz a rossz, amit közben megtapasztaltál...''

(#2584) Nyina válasza _Volkovy_ (#2581) üzenetére


Nyina
csendes tag

Na figy! Értem én, hogy komoly elhatározás kell, nem csak valami, ami hírtelen kiváltott egy olyan állapotot, amitől fogyok. De ha valami jó is van ebben az egész rosszban, az az, hogy most ez a 8 lement. Ez ad erőt ahhoz, hogy belelkesedjem és komolyan folytassam... Mellesleg gratulálok. Két hónap alatt nagyon szép teljesítmény. :R

''...Mert a boldogság nem olyan, mint amilyennek azt elképzeled, és várod. Az út határozza meg, ahogyan elérted azt, és mindaz a rossz, amit közben megtapasztaltál...''

(#2585) tütüke válasza Moddingfan (#2570) üzenetére


tütüke
tag

olvashatnál privit... :U

Ma az edzőteremben az egyik edző megjegyezte, hogy sokat fogytam. :D
Lassan de biztosan megvan az eredménye annak a sok-sok hónapnyi munkának. Mostanában pedig már bicajjal járok mindenhová. A múlt héten kétszer áztam el, úgyhogy azóta jobban figyelem az időt is.:D
Nyina: javaslom neked is ezt a fajta testmozgást, vagy pedig a hosszu sétákat. Az is nagyon hatásos. Persze mellette nem árt egy edzőterembe is eljárni.
És javaslom még, hogy gyakran nézz be ide, mert én pl nagyon sok erőt meritettem a többiek tanácsaiból, lelkesitéséből. Ezúton is köszönet mindekinek :R

Eljön majd az idő, mikor együtt alszik a bárány és a farkas. Igaz a bárány nem alszik majd valami jól.

(#2586) Moddingfan válasza Nyina (#2583) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Hol jobban, hol kevésbé, azért 7 kiló minusz jó két hét alatt nem hazudik :( De most legalább lapos a hasam, csak nem így akartam elérni :(

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#2587) mobal


mobal
MODERÁTOR

Hmm. Szerintem amugy a fogyás alapja a mozgás. Ami végülis eléggé szórakoztató. Tapasztalatból mondom! :))

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#2588) Nyina válasza tütüke (#2585) üzenetére


Nyina
csendes tag

Na akkor benézek most ide, mert az erő ugyan velem van, de most ő is le van gyengülve... Bicajom van, jövő hétre remélem kész is lesz. Az elmúlt három napot 2-3 órás sétákkal töltöttem. Tempós sétával. Ma néztem egy edzőtermet is, de még egy másikat megnéznék, amiről sok jót hallottam. Kedden legkésőbb elkezdem. Ugye ünnepekkor nincs nyitva. A kaja még mindig nem igazán megy, de főzök húslevest. Az jó lesz.

''...Mert a boldogság nem olyan, mint amilyennek azt elképzeled, és várod. Az út határozza meg, ahogyan elérted azt, és mindaz a rossz, amit közben megtapasztaltál...''

(#2589) mobal válasza Nyina (#2588) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

futás? ingyenes és ajánlom :))

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#2590) Moddingfan válasza mobal (#2589) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Kikészül tőle a térd, akkor már inkább a gyaloglás, többet is ér és nem is tesz tönkre. De futás nélkül is remekül lehet fogyni normális kajálással és némi testmozgással.Nem kötekedni akartam, csak nekem is kivan a térdem, így a futás alapból ki van lőve, mondjuk ha nem fájna a térdem, akkor se futnék :D

[Szerkesztve]

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#2591) mobal válasza Moddingfan (#2590) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

gyaloglás? :) és mér? amugy jó futni csak fárasztó az tény.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#2592) deniro2 válasza mobal (#2591) üzenetére


deniro2
senior tag

Mert a tempós gyaloglás aerob mozgás, könnyen elérhető vele a zsírégetés számára kedvező 120 körüli pulzus, míg a futás jóval magasabb értéket eredményez, ami már nem optimális ebből a szempontból.

(#2593) LOTR válasza escie (#2573) üzenetére


LOTR
addikt

a rizsa az rövid i, és kb azt jelenti, hogy vki sok hülyeséget beszél.... :D

One Ring to rule them all

(#2594) LOTR válasza Nyina (#2576) üzenetére


LOTR
addikt

igyál turmixot
turmixolj le mindent
ha nem tudsz mást enni, akkor szerintem ez egy elég jó alternatíva

One Ring to rule them all

(#2595) mobal válasza deniro2 (#2592) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

hmm akkor mind1 micsinálok csak 120 pulzus? pl szobabicó. mind1 csak 120 legyen a pulzus és akkor lesz a hatásfok 1?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#2596) nyávogi válasza Nyina (#2574) üzenetére


nyávogi
tag

Nyina, nagyon át tudom érezni a helyzeted, mert dettó ugyan ebben a szituban voltam. Csak én 7 hónapig nem tudtam kajálni majdnem sehogy sem. Eleinte a leerőltetett falatkák is postafordultával jöttek vissza..a végére úgy néztem ki, mint egy csontfogas. Nekem az jött be, hogy eleinte rostos gyümölcsleveket ittam és mindig egy-egy falat gyümölcsöt, vagy müzliszeletet,korpovitot, esetleg egy-két kocka keserűcsokit nyeltem le mellé, aztán fokozatosan joghurtokat, kefírt, salátákat, egyre több falatnyit, mire visszanyertem az evőképességem, meg a versenysúlyom :)
Sztem a leves is jó módszer :)

És a sok mozgás is cool :) :)

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

az alkohol nem adja meg a választ, de legalább elfelejted a kérdést...

(#2597) Moddingfan válasza mobal (#2595) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Lesz bizony, ha naponta bicajozol min. fél órát, akkor azzal már szép eredményeket lehet elérni.

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#2598) mobal válasza Moddingfan (#2597) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

oks mais volt. a szobabico uncsi, de rászokok! köszi most buzdítottál! :))

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#2599) Nyina válasza nyávogi (#2596) üzenetére


Nyina
csendes tag

Jézusmária! 7 hónap ebből nagyon durva lehet. Már minden rendben? Igen, a turmix jó ötlet. Gyümölcs tejjel. Ma és tegnap összeráztam egy flakonos kefírt jó folyékonyra. Az is megy. Leves is. Mozgás az még csak a séta, de több óra naponta. Nemcsak a mozgás miatt, nem is tudok nyugton ülni, és jól is esik. :DD


[Szerkesztve]

''...Mert a boldogság nem olyan, mint amilyennek azt elképzeled, és várod. Az út határozza meg, ahogyan elérted azt, és mindaz a rossz, amit közben megtapasztaltál...''

(#2600) Nyina válasza mobal (#2589) üzenetére


Nyina
csendes tag

Ajaj, nem privátban akartam. Szóval csak annyi, hogy futni nem szeretek, ennek ellenére kedden megyek. Nagyon drága volt a bérlet, vagy már nagyon rég költöttem ilyesmire... :))

''...Mert a boldogság nem olyan, mint amilyennek azt elképzeled, és várod. Az út határozza meg, ahogyan elérted azt, és mindaz a rossz, amit közben megtapasztaltál...''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.