Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3801) Thulcandra válasza L|zsidoboz (#3800) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Ma ettem egy kis tarhonyát is ebédre ;]

Mod:

Én végülis abban a hitben voltam, hogy ha lecsökkentem a szénhidrát és zsír bevitelem, meg az egész napi kalória bevitelem beállítom 1000 kalória köré, s emellé csinálok v.mi testmozgást, akkor fogynom kell.

[Szerkesztve]

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#3802) L|zsidoboz válasza Thulcandra (#3801) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

gratulálok ;)

Good to be good, but better to be lucky.

(#3803) tütüke


tütüke
tag

megszüntették a kangoo edzést amire jártam. Pedig azt szívvel-lélekkel csináltam. :O Marad az alakformáló torna, és ráálltam a reggeli és esti lépcsőzésre. Felszedtem egy keveset, le kell adnom.

Eljön majd az idő, mikor együtt alszik a bárány és a farkas. Igaz a bárány nem alszik majd valami jól.

(#3804) Fáraó


Fáraó
őstag

Bűnös visszaesőként, de visszatérve a javulás útjára tegnap egy nagyon jó 4 órát kerekeztem. Az étrendem is folyamatos változás alatt áll -több gyümölcsöt eszem.

VIGYORRRGAZMUS.....

(#3805) tütüke válasza Fáraó (#3804) üzenetére


tütüke
tag

A gyümölcs nincs tele cukorral :F

Eljön majd az idő, mikor együtt alszik a bárány és a farkas. Igaz a bárány nem alszik majd valami jól.

(#3806) Fáraó válasza tütüke (#3805) üzenetére


Fáraó
őstag

Na akkor már mandarint, narancsot meg banánt sem ehetek :F ?

A kajához nem annyira értek, mit lehet enni és mit nem. Itt olvasgatok néha... Mostmár vagy 2-3 hete reggelire 1-2 db-t, 10-kor megint 1-2 db-t eszek a fentebb felsorolt gyümölcsök közül. Lehet, hogy ez sem jó így?

[Szerkesztve]

VIGYORRRGAZMUS.....

(#3807) T_I_N


T_I_N
újonc

A legjobb fogyókúra aktív két hét vírusdiéta. 7 kilótól szabadultam meg hirtelenjében.
A vírus beszerezhető bármely fertőzött közösségben (lásd iskola).

Ja a két hét nem folyamatos, amikor már kezdesz jobban lenni, és visszamerészkedsz a közösségbe (tehát a mellékhelységtől 2 m-re is el mersz már távolodni), akkor újra alattomosan lecsap újabb 1 hétre.

Mondjuk az eredménnyel elégedett vagyok... A módjával már nem annyira (egyre inkább nem értem a bulimiásokat :( )

Amit ma megtehetsz halaszd holnaputánra, így marad két szabadnapod!

(#3808) L|zsidoboz válasza T_I_N (#3807) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

gondolom 7 kiló zsír volt, amit leadtál... ;)

Mert ha nem, akkor az nem fogyás, hanem testsúlyvesztés.

[Szerkesztve]

Good to be good, but better to be lucky.

(#3809) L|zsidoboz válasza Fáraó (#3806) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

Reggelire jobb valami táplálóbbat enni, mint a gyümölcsök. pl. tojásrántotta.
Lehet gyümölcsöt enni természetesen, módjával. Én mondjuk cseresznyéről és banánról lemondok, mert sok benne a kalória és a szénhhidrát, eszek helyette almát.

Good to be good, but better to be lucky.

(#3810) Musztáng válasza L|zsidoboz (#3809) üzenetére


Musztáng
tag

Én mondjuk cseresznyéről és banánról lemondok, mert sok benne a kalória és a szénhhidrát
A cseresznyében?:F Mióta van benne sok kalória?

“The success is not a matter of luck it’s a matter of choice!” A coach

(#3811) L|zsidoboz válasza Musztáng (#3810) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

Mióta félrenézem a kalóriatáblázatot, és a Kcal helyett a KJ-t nézem. :B
Így már nem 300, csak 70. ;]

[Szerkesztve]

Good to be good, but better to be lucky.

(#3812) T_I_N válasza L|zsidoboz (#3808) üzenetére


T_I_N
újonc

Hát tudod lehet, hogy testsúlyvesztés, de attól még nagyon örültem neki (főleg, hogy már előtúrhattam a szekrényem mélyéről azon nacikat, amikről már örökre lemondtam).

Ezen felbátorodva kicsinyt tudatosabban táplálkozva még 2 kg-ot dolgoztam le magamról(asszem ez már zsír volt). És a folyamat nem állt meg :) .

Ettől kissé vidám vagyok, meg süt a nap, tavaszvan (legalábbis még ezen a héten). :D

Amit ma megtehetsz halaszd holnaputánra, így marad két szabadnapod!

(#3813) L|zsidoboz válasza T_I_N (#3812) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

A lényeg, hogy érezd jól magad. A kilók csak másodlagosak. ;)

Good to be good, but better to be lucky.

(#3814) nRu3


nRu3
addikt

Napi menyi db ananászt lehet megsemisiteni, kcal miatt? azon kivül ha az ember sokat eszik belöle egy idő mulva hányingere lesz töle :DDD mert ugye az ananas jó zsir lebontó-égetö hatásu vagy mi? :U

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#3815) Carpio


Carpio
tag

Megtudható az valahonnan, hogy egyes ételek megemésztéséhez mennyi kalóriát használ a szervezet, úgy gondolom ez sem mellékes. Nem?

A legnagyobb télben tanultam meg, hogy legyőzhetetlen nyár lakozik bennem.

(#3816) fLeSs válasza nRu3 (#3814) üzenetére


fLeSs
nagyúr

semennyit.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3817) fLeSs válasza Carpio (#3815) üzenetére


fLeSs
nagyúr

én csak az arányokat tudom.
a fehérje lebontásához kell a legtöbb energi. a sznéhdirátéhoz kevesebb, a zsírhoz pedig nagyon kevés.
de ez állítólag testtípusfüggő is (ekto, mezo, endo).
viszont sztem ilyenekkel nem kell foglalkozni.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3818) nRu3 válasza fLeSs (#3816) üzenetére


nRu3
addikt

Hogy? hogy hogy semenyit? miért?

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#3819) fLeSs válasza nRu3 (#3818) üzenetére


fLeSs
nagyúr

azért, mert a gyümölcsökben cukor van (gyümölcscukor), ehhez képest a diétában az összetett szénhidrátokra kell támaszkodni (már ha nem összeesni, hanem zsírból fogyni akarsz).

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3820) nRu3 válasza fLeSs (#3819) üzenetére


nRu3
addikt

de az ananászt mindenki erőlteti hogy az mitudomén mien anyagot tartalmaz ami a zsirt leszedi..., az addig oké hogy minden gyümölcsben van cukor, na ki is dobom a többi ananaszt :W

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#3821) fLeSs válasza nRu3 (#3820) üzenetére


fLeSs
nagyúr

hát tehetsz egy próbát: kajálj ananászt, és nézd meg, hogy megy-e le rólad a zsír. :DDD

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3822) nRu3 válasza fLeSs (#3821) üzenetére


nRu3
addikt

2,5hó alatt 15 kg-t fogytam, hetente néha este 1 ananaszt befaltam, csak most egy kartonal hoztam haza.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#3823) LOTR válasza nRu3 (#3822) üzenetére


LOTR
addikt

az elméleti részt Fless már elmondta, ha gondolod próbáld ki az ananászos módszert, legfeljebb nem fogsz fogyni, utána megpróbálod a hagyomásnyost is, nagy bajod nem eshet

One Ring to rule them all

(#3824) kp78


kp78
addikt

Üdv!

Én csak pocakból szeretnék egy keveset fogyni, mert egy kicsit kezd zavarni.
Mennyire hatásos módszer, ha ember betekert hassal fut? Ilyenre övre gondoltam[link]
Hetente egy este focizunk közel két órát egy teremben, ezzel az övvel frankón folyik rólam a víz, de még csak nemrég vettem, és nem tudom mennyire lesz ez hatásos.
Még kb. 3 alkalommal tudnék elmenni futni egy héten.
A felülés nem a kedvenc gyakorlatom, pedig gondolom az lenne a leghatásosabb :DDD
ABkingpro-val van vkinek tapasztalata? Sok helyen árulják már 20.000 körül, ha jó, olyat vennék.

Köszi előre is. :R

(#3825) LOTR válasza kp78 (#3824) üzenetére


LOTR
addikt

az öv jó legalább melegen tartja a derekad, de fogyni tőle nem fogsz
diétázni kell
ennyi

One Ring to rule them all

(#3826) kp78 válasza LOTR (#3825) üzenetére


kp78
addikt

Értem én a poént, :D de nem tv nézéshez akarom feltenni, hanem focihoz, és futáshoz.
Ahhoz is egy kalap sz@rt ér? :F

(#3827) LOTR válasza kp78 (#3826) üzenetére


LOTR
addikt

mivel jobban kimelegedsz/kizzadsz több víz megy ki, de amint iszol az kb vissza is töltődik
a futás amúgy is kardió szerű edzés, legalábbis ezen a szinten (tehát izombontó), mivel elég magas a pulzusszámod
fogyás szempontjából az aerob edzés, 120 pulzus körüli gyaloglás sokkal jobb
de még ezek is másodlagosak jóformán
egy rossz étrendel ez az egész semmit nem ér

One Ring to rule them all

(#3828) kp78 válasza LOTR (#3827) üzenetére


kp78
addikt

Hát az étkezésem valóban egy kicsit kesze-kusza :B
Ha már szóba került, lehet vhonnan letölteni vmilyen étkezési tanácsokat/étrendeket?
De vhogy akkor is szeretnék fogyni valamicskét pocakból :O

(#3829) LOTR válasza kp78 (#3828) üzenetére


LOTR
addikt

legyen Fless blogja az etalon :D [link], ha ezt veszed alapul, akkor rosszat nem csinálsz, az elején úgysem tudod betartani, de ha efelé fog konvergálni az étrended, akkor baj nem lehet

amúgy body.builder.hu nézegesd

One Ring to rule them all

(#3830) L|zsidoboz válasza kp78 (#3828) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

alul vannak linkek, de maga a szöveg is tanulságos.

[link]

Good to be good, but better to be lucky.

(#3831) LOTR


LOTR
addikt

Bunny diétás írása [link]
ideje lenne nekem is elolvasni, meg lassan szükséges is :D

One Ring to rule them all

(#3832) roPHka válasza nRu3 (#3822) üzenetére


roPHka
senior tag

Nem hiszem, hogy testépítő vagy, így az a napi 1-2 szem/darab vmilyen gyümölcs nem tragédia, de ha maximalizálni szeretnéd a diétád, akkor szerintem érdemes őket elhagyni.
Mondjuk az ananász viszonylag jó választás, a CH tartalma miatt, kevesebb van benne mint mondjuk a banánban.
Ha jól vettem ki az írásodból, akkor friss - egész gyümölcsről van szó, tehát nem ilyen gyümölcskonzervről. Ha mégis az utóbbi, akkor azt mindenképp hanyagold.
Mondjuk azt nem tudom, hogy egy egész ananász mekkora súlyú, de azért több kilót ne egyél meg belőle :) és ha lehet, illetve nem akarsz kib@szni magaddal meg a testeddel, akkor ne csak ananászon élj, mert az majdnem olyan mintha koplalnál...

[Szerkesztve]

(#3833) nRu3 válasza roPHka (#3832) üzenetére


nRu3
addikt

Természetesen friss, nem konzerv ananasz, nem koplalok csak az esti vacsi 1 ananasz amiböl egy felet én eszek meg a másikat a családnak hagyok, csak mostanában több felet is megetem. :D

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#3834) fLeSs válasza nRu3 (#3833) üzenetére


fLeSs
nagyúr

fél ananász kb. hány dkg?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3835) nRu3 válasza fLeSs (#3834) üzenetére


nRu3
addikt

kb.30-40dkg, de kiváncsiságbol lemérem menyi pontosan tisztitva, csak azt ne mond hogy ez nekem 30-40dkg cukor bevitelt jelent.
mivel édes száju vagyok és az édeszségröl lemondtam(süti,csoki, stb) ehelyet eszek gyümölcsöt és az ananaszra gondoltam, amikor rám jön a roham édeset kell enem akkor falok ananaszt. Gondolom még mindig jobb mintha egy féltortát semmisitenék meg.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#3836) roPHka válasza nRu3 (#3835) üzenetére


roPHka
senior tag

10dkg-ban, 12 gramm ''cukor'' (szénhidrát), tehát nem olyan nagyon vészes. De azért az a 30-40dkg azaz közel 50 gramm CH este, lefekvés előtt nem igazán kellene.
Én azt mondom az a 30dkg ananász, vagy akár még a 40dkg ananász is belefér, de lehetőleg a reggeli vagy a délelőtti órákban, vagy közvetlen súlyzós edzés előtt akár délután is.
Ja, és bár belefér, de sztem csakis abban az esetben, ha nem minden nap túrsz magadba ennyi ananászt.
Tudom nehéz megállni, h ne egyél édeset, de este lefekvés előtt inkább 1 adag csokis fehérje turmix és kész.
Vagy én úgy szoktam, hogy egy kevés sovány túró, nagyon minimális mennyiségű víz és 1 adag protein, ez összeturmixolva. Hűtőbe benthagy egy picit, este kivesz, és ilyen jó krémszerű ''édességet'' kapok, amit kiskanállal és nagy élvezettel elfogyasztok :)

20dkg sovány Alpa túró
1 adag protein, ha vanillíás akkor lehet egy kicsit még ízletesebbé tenni vmilyen Bolero-s porral.
Ebben így van kb. 43g fehérje; 11g CH; és egy kevéske zsír is.

[Szerkesztve]

(#3837) fLeSs válasza nRu3 (#3835) üzenetére


fLeSs
nagyúr

30-40 dkg ananász az 40-50 gr szénhidrát, ennek egy része gyümölcscukor, a többi szőlőcukor (mert az is van néhány gyümölcsben).
nos nemtom te mennyire akarsz lefogyni, mennyire csinálod komolyan az egészet, de nekem volt olyan szakasza a diétámnak, amikor az egész napi szénhidrátom összesen ennyi volt, és ezt 2-3 felé elosztva ettem meg, és csak rizsből állt (+zöldség).
de még a diéta elején sem ettem meg soha egyszerre ennyi ch-t, főleg nem este. max súlyzós edzés után lehet ennyit enni, de akkor sem az ananász az optimális kaja.

szóval ez egy katasztrófa. :D
súlyt fogsz veszíteni (ha napközben kevés a ch), de zsírból fogyás nem = súlyvesztéssel.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3838) L|zsidoboz válasza nRu3 (#3835) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

fél tortánál jobb, de egy fél almánál nem... ;]

Good to be good, but better to be lucky.

(#3839) L|zsidoboz válasza roPHka (#3836) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

Mástól is olvastam már erről az alpa túróról.
Ez a túrónak a márkája vagy vmi gyűjtőneve?
Másik kérdés, hogy hol lehet ilyet kapni?

Good to be good, but better to be lucky.

(#3840) fLeSs válasza L|zsidoboz (#3839) üzenetére


fLeSs
nagyúr

az alpa a márkája. sírszegény (0,2%-os) túró.
plusban lehet kapni.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3841) L|zsidoboz válasza fLeSs (#3840) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

thx :R

Good to be good, but better to be lucky.

(#3842) roPHka válasza L|zsidoboz (#3839) üzenetére


roPHka
senior tag

Ahogy fless is írta egyel fentebb...Alpa a márkája. 0,5 kg-os kiszerelésben létezik, vagyis itt ilyenben kapható, ha kapható, csak mert jelenleg megint nincs, már lassan 5 napja :(((
Kiegészítésként pedig:
Tápanyagtartalma (100g)
Fehérje: 12g / Szénhidrát: 4,3g / Zsír: 0,2g

(#3843) nRu3 válasza fLeSs (#3837) üzenetére


nRu3
addikt

na ezt most megkaptam :D kösz a felvilágositást.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#3844) nRu3 válasza L|zsidoboz (#3838) üzenetére


nRu3
addikt

ez igaz

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#3845) Tonyk


Tonyk
veterán

Nekem van egy kollégám (tesitanár), neki meg egy barátnője aki orvos. Szerinte a vércukorszint a kérdés, azaz ennek a folyamatos egy szinten tartása.
Javaslata: 2 óránként kell enni egy keveset. Ez legyen 1 szelet Graham kenyér + 2 szelet Alföldi pulykasonka. 18 óra előtt vacsi, ami bármi lehet, de csak annyi amennyi jól esik, nem annyi amit még a szemed kíván. Nasi semmi! 1héten 1 nap bűnözés megengedett!
Kipóbáltuk egy másik kollégámmal: az eredmény: 4 hét alatt mindkettőnkről 12 kg ment le! Egyátalán nem éheztünk, tök jól elvoltunk, a 2 órai ''kajálásoknak'' köszönhetően.
Mindeketten ülő munkát végzünk, semmi mozgás nem volt közben - értsd: nem mentünk kondiba, futni, stb. :( :( :(

Nekünk ez az egyszerű, de nagyszerű módszer bevállt!

Gondoltam másnak is bejöhet!

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3846) L|zsidoboz válasza Tonyk (#3845) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

mozgás nélkül fogyás, erre flesh harapni fog. ;]

amúgy ez a két óránkénti kajálás valóban okos módszer, de sztem nem csak a vércukorszint miatt. az meg hogy graham kenyér + pulykasonka az lol. :DDD
Meg ez a másik, hogy 18 óra után nem lehet enni. Ez miért terjedt el ennyire, mindenkitől ezt hallom... :F Pedig sztem hülyeség.


roPHka : kösz a termékinfót. remélem szegeden kapható.

[Szerkesztve]

Good to be good, but better to be lucky.

(#3847) LOTR válasza L|zsidoboz (#3846) üzenetére


LOTR
addikt

az elején egy ilyen ''hirtelen'' jött változásra szerintem minden szervezet így reagálna
viszont azt is hozzá kell venni, hogy náluk valószínű nincs miből történjen izomvesztés, mivel a ''vegetatív'' -nem tudom, hogy foglamazzam máshogy- izomrendszert nem nagyon lehet leépíteni ilyen módszerekkel

-az ilyen sonkaszalámikra csak azt szoktam mondani, hogy kb 1500-2000ft/kg (kb 2 éve vettem utoljára, tehát nem vagyok tisztában az árakkal) kontra p/csmell 1000-1500ft
-rizs 1 kg 150-250ft, 1 kg sima kenyér 200ft, graham kenyér biztos több (fogalmam nincs milyen kenyér ez, kenyeret is kb 2 éve vettem utoljára)
a tartalmi dolgokra és a részletekre had ne térjek ki
mindenki döntse el maga kinek mi a jó


[Szerkesztve]

One Ring to rule them all

(#3848) L|zsidoboz válasza LOTR (#3847) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

Az lehet, de az is valószínű, hogy nem 12 kiló zsírt égettek el mozgás nélkül.
De az is szép dolog, ha vki megpróbál változtatni az egészségtelen életmódján.

Pont én is így vagyok ezekkel a kajákkal.
Graham kenyérnek és a barna tésztának is akkora kultusza lett egyes ''fogyókúrás'' körökben, hogy az hihetetlen. mindenki eszi, mert az olyan jó, pedig az sem jó...
Rizs vegyítve zöldségekkel, kenyér ''helyett'' meg pufirizs, az is csak ritkán.

Good to be good, but better to be lucky.

(#3849) fLeSs válasza L|zsidoboz (#3848) üzenetére


fLeSs
nagyúr

egy olyan embernek, aki alig mozog csak alig kell rizs. azt figyleembe kell venni, hogy a rizsben sok az energia, és ha vki nem edz rendszeresen, akkor ettől is meghízik. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3850) Tonyk válasza LOTR (#3847) üzenetére


Tonyk
veterán

Alföldi pulykasonka: 1384Ft/kg itt Szegeden - szerintem nem vészes.

Mozgás: van egy 9 hónapos lányom, rohangálok eleget utána meló után, ne tudd meg hogy ki vagyok dögölve este 22 órára. Nekem ez az edzés.

eddig 3-ból 3-nál bejött = hiszek benne.

A tesitanár kolléga meg dzsúdózik -vagy mifene-, ő is ezzel a módszerrel fogyaszt verseny előtt. Ő pedig mozog ;)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.