Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) tütüke válasza Manitou (#1964) üzenetére


tütüke
tag

nálam egy nap kb igy néz ki:
CH: 180g
fehérje: 60g
Zsir: 35g

Eljön majd az idő, mikor együtt alszik a bárány és a farkas. Igaz a bárány nem alszik majd valami jól.

(#2002) R3ĐßuŁŁ


R3ĐßuŁŁ
őstag

Mennyi szénhidrátot kell ennem a diétám közben? Kell egyátalán szénhidrátot ennem?

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#2003) Moddingfan válasza R3ĐßuŁŁ (#2002) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Én visszaszorítom, ahogy lehet, de persze kell enni ch-t is, csak keveset, pl edzsés előtti étkezésbe kénytelen vagyok beiktatni kicsit nagyobb adagot, hogy legyen erőm.

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#2004) R3ĐßuŁŁ válasza Moddingfan (#2003) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Egy 1 kilós barna kenyérbe mennyi szénhidrát van? :F KB?

[Szerkesztve]

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#2005) tütüke válasza R3ĐßuŁŁ (#2004) üzenetére


tütüke
tag

graham kenyérben van: 54 g / 100 g
barna kenyérben: 50,6g/ 100 g
Alföldi kenyér: 53,1g/ 100g

Eljön majd az idő, mikor együtt alszik a bárány és a farkas. Igaz a bárány nem alszik majd valami jól.

(#2006) Moddingfan válasza tütüke (#2005) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Nem rosszak, de a befutó a következő:

GLYX kenyér: 33,3g!!! Többek között ezért is eszem ezt, ha már nagyon kívánom a kenyeret.

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#2007) Moddingfan válasza tütüke (#2005) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Egyébként ezeket honnan tudod? Ezekre is rá van írva?

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#2008) tütüke válasza Moddingfan (#2007) üzenetére


tütüke
tag

táblázat. Könyből kerestem ki

Eljön majd az idő, mikor együtt alszik a bárány és a farkas. Igaz a bárány nem alszik majd valami jól.

(#2009) Zomb€€


Zomb€€
őstag

Ma csak pulyka volt itthon szal a szokásos csirkemellemet fel kellett váltanom főtt pulykacombra.Ugye az is jo?Amit olvastam különbségben talán picit zsírosabb.

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#2010) Moddingfan válasza Zomb€€ (#2009) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Jó az is, semmi nem fog ezen múlni, sőt, szerintem ilyen nüansznyi apróságokon semmi sem múlik.

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#2011) Moddingfan


Moddingfan
senior tag

Egy UP a topicnak [kép]

[Szerkesztve]

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#2012) Kuvik


Kuvik
tag

Sziasztok!
Egy éve még nem gondoltam volna, hogy ebbe a topikba fogok írni....:)
a köv problémám van:
rajtam csak hasi tájékon van zsír, na jó meg egy kicsi a seggemen :DDD
mellemen, vállamon semmi zsír nincs, az ereket lehet látni rendesen...:)

nem eszek zsíros kaját, 5 óra után már csak gyümölcsöt tolok.
minden nap futok 3km-ert, és bicózom is.
Azon filózom érdemes e megduplázni a fehérje adagom.100% whey proteint szedek, hogy elkerüljem az izomvesztést, esetleg növekedést érjek el..Tudom ez lehetetlen, de hátha. :DDD

(#2013) LOTR válasza Kuvik (#2012) üzenetére


LOTR
addikt

kevés ch-t ugye kell enned (már csak mert a sok fehérjétől ch nélkül meg lehet betegedni ha jól tudom)
ha meg kell dupláznod a fehérjét akkor két lehetőség van:
1- kevés fehérjét eszel, akkor mindenképp
2- feleslegesen viszel be sok fehérjét, ami úgyis kijön :) (mondjuk ez a jobb, de drágább módszer)

de ha így sportolsz meg így figyelsz a kajára, akkor nem tudom mitől lehet, hogy megy fel a felesleg, sztem az 17 óra előtti kajákkal vannak a bajok :D
fehérjét meg ehetsz 5 óra után is, sőt érdemes talán lefekvés előtt is.... talán

One Ring to rule them all

(#2014) Moddingfan válasza LOTR (#2013) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Nemhogy érdemes lefekvés előtt turmixot inni, egyenesen kötelező, de semmit nem szabad beletenni, csak natúr turmix mehet.

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#2015) Manitou válasza Zomb€€ (#2009) üzenetére


Manitou
addikt

Kevesebb benne a fehérje, és több a zsír.
Csirkébe: 25g fehérje és ~ 1g zsír 100g-ban
Pulyka: 20,5g fehérje és ~9,5g zsír 100g - ban.

De valamelyik nap én is pulykát ettem csirke helyett, majdnem olyan ízze volt mint a csírkének, ha nem tudtam volna hogy pulyka, akkor azt mondtam volna, hogy ez csírke :DDD

[Szerkesztve]

(#2016) lol válasza Kuvik (#2012) üzenetére


lol
senior tag

5 óra utná tök rossz! semmi fehérje és csomó fruktóz ami meg zsírba megy! gyülölcsöt inkább reggel éhgyomorra vagy edzés után!

(#2017) Kuvik válasza LOTR (#2013) üzenetére


Kuvik
tag

az a baj, hogy tavaly márciusban abba hagytam az edzést, és ugyanúgy kajáltam, de nulla mozgás mellett. Na ennek meg is lett az eredménye...:) A tötréntek után naívan azt gondoltam, hogy kemény hasazással le lehet adni a feleleget. De mivel ez idő alatt kreatinoztam is, így semmi nem lett a dologból... (csak hasazás, amúgy se jó fogyásra)
Most pedig elhatároztam, hogy elkezdek diétázni, aztán április végén jöhet a kreatin kúra, hogy összeszedjem magam.

Amúgy ezt a ''kajára figyelést'' csak most fogom elkezdeni..:).
Akkor szted lefekvés előtt lehet tolni 100% Whey proteint?
Üdv!

[Szerkesztve]

(#2018) Manitou válasza Kuvik (#2017) üzenetére


Manitou
addikt

''Akkor szted lefekvés előtt lehet tolni 100% Whey proteint''

Mint a huzat :)

(#2019) Kuvik válasza lol (#2016) üzenetére


Kuvik
tag

Már teljesen megkevertetek!
A végén nem eszek 5 óra után semmit. :DDD

(#2020) lol válasza Kuvik (#2019) üzenetére


lol
senior tag

diéta alatt 5-6 óra után csak fehérje (turmix, csirke, hal, stb.) + zöldség (brokkoli stb.); lefekvés előtt meg mehet vlmi zsír (lenmagolaj vagy hasonló) ha keveset vettél magadhoz a nap folyamán (esetleg vlmi lassú felszívódású fehérje).

[Szerkesztve]

(#2021) Moddingfan válasza lol (#2020) üzenetére


Moddingfan
senior tag

'' lefekvés előtt meg mehet vlmi zsír (lenmagolaj vagy hasonló)'' - ettől lehet csak igazán hízni :(

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#2022) lol válasza Moddingfan (#2021) üzenetére


lol
senior tag

tudtommal lefekvés előtt lehet simán nyomatni egy kanál lenolajat, ha nem vittél be elegendőt nappal!

''szia bunny! Épp lefeküdni készülök (jóccakát, aludni köll, olyankor izmosodik a paraszt :D), és eszembe jutott, hogy megkérdezzem: ha a lefekvés előtti turmixba teszek lenmagolajat abból nem lesz zsír? Ha nem, akkor menyit rakhatok max? Egy kanál jó lesz? Köszi!
Petya

nemenm, lefekvés előtti turmoxban ha nincs cukor, nem elsza lenmagoljaból zsír és most hülyén fogalmazok ,leegszerűsítve azt mondom:a lenmagolajból nem lesz zsír! egy kanál jó!''

[link]
[link]

[Szerkesztve]

(#2023) LOTR válasza Kuvik (#2017) üzenetére


LOTR
addikt

vehh
igazából elég keveset írtál magadról, de ne kreatinozz sztem
gyere át gyúrós topikban, ott jobban értenek hozzá
írd le ott is mi a célod, aztán majd jönnek az okos ötletek

One Ring to rule them all

(#2024) Zomb€€ válasza Manitou (#2015) üzenetére


Zomb€€
őstag

Na ez a másik amit nem vágok a 25/100g-os adat mire vonatkozik?Nyers vagy sütött állapotra? :F

[Szerkesztve]

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#2025) Manitou válasza lol (#2022) üzenetére


Manitou
addikt

Modding szerintem a zsírtól kapott vérszemet :D Belegondolt hogy lefekvés előtt bekanalaz egy nagy evőkanál disznózsírt. :DDD A lenmagolaj meg tényleg mehet. :)

(#2026) Moddingfan válasza Manitou (#2025) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Azárt nem vagyok ennyire lökött ;) Miért kellene lefekvés előtt ilyesmi? :F

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#2027) Manitou válasza Moddingfan (#2026) üzenetére


Manitou
addikt

Mármint lenmagolaj? A zsír egyértelmü hogy nem kell :)

Van benne valami jóság, de most nem tom mi. Fless is írta már korábban ezt a lenmagolajat, meg ki lett tárgyalva. De te szoktad ezt a topicot olvasni? :U :D

(#2028) Moddingfan válasza Manitou (#2027) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Korrekt magyarázatot még nem hallottam, csak, hogy ''állítólag jó''. Ha valaki mondana valami normális magyarázatot, akkor tán még el is hinném, hogy kell lefekvés előtt ilyesmi.

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#2029) Zomb€€ válasza Zomb€€ (#2024) üzenetére


Zomb€€
őstag

Ez tényleg szeretném megtudni. :U



[Szerkesztve]

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#2030) Manitou válasza Moddingfan (#2028) üzenetére


Manitou
addikt

Nem biztos hogy pont lefekvés előtt kell. :U Ha nagyon érdekel olvass vissza, de nekem úgy rémlik mintha omega3 zsírsavak lennének benne és ezért jó, de lehet most oltári baromságot mondtam, komolyan nem tudom pontosan miért jó,.

(#2031) fLeSs válasza Moddingfan (#2028) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Az esszenciális növényi olajokat a test enerigaforrásként használja fel, és nem rakódik le zsírként hogyha nem eszel mellé szénhidrátot. Ez azt jelenti, hogy lefekvés előtt nagyon jó antikatabolikus (izomlebontást megakadályozó) kaja.
Emellett mivel esszenciális, olyan olaj, amire a testnek szüksége van, de nem tudja előállítani, szóval az egészséges az lenne, ha mindenki a zsírszükségletének a felét ilyenből fedezné, és akkor egy csomó betegség elkerülhető lenne. A lenmagolajról a gyúróstopikban egyszer belinkeltem egy oldalt, ott le lett írva, hogy mi mindenre jó (keress rá).

szerk: amúgy ezt én már egyszer leírtam neked az olajos magvakkal kapcsolatban, de ezexerint az is elhaladt a füled mellett (az olajos magvakban is esszenciális olaj van).

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#2032) Manitou válasza Zomb€€ (#2029) üzenetére


Manitou
addikt

A választ nem tudom

(#2033) fLeSs válasza Zomb€€ (#2029) üzenetére


fLeSs
nagyúr

minden kaja nyersanyagtartalmát nyersen/szárazon nézzük.
szóval 10 dkg boltban vett csirkemellben kb. 20 gr fehérje van, 100 gr rizsben kb. 80 gr ch van, stb.
amúgy ige, a pulykamellben sokkal több zsír van, mitn a csirkemellben, ráadásul kevesebb benne a fehérje, szóval diétában nem a legjobb.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#2034) Zenty


Zenty
őstag

és a tiszta marhahús? :D

Guild Wars - Zenty a survivor

(#2035) Zomb€€ válasza fLeSs (#2033) üzenetére


Zomb€€
őstag

Na szupi,erre gondoltam énis,kösz.Szal akkor mennyi fehérjetartalma lehet egy átlag (én 80-90g-ot mértem) szeletnek sütve?

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#2036) attilam válasza Zenty (#2034) üzenetére


attilam
őstag

Lehet, hogy furcsán hangzik, de van akinek bejön a marhahús diéta alatt. Én a héten pl. pulykacombot ettem, ami elvileg még a pulykamellnél is zsírosabb (viszont nagyon olcsó :) ), és ugyanúgy fogytam tőle, mint a heck-haltól, vagy a csirkemelltől. A marhát azért én nem próbálnám be.

(#2037) tildy válasza attilam (#2036) üzenetére


tildy
nagyúr

Azt én sem. Filézett pulykacombot ettél? Nem, volt sok ín benne?

Jahm, megittam a vacsorám;]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2038) Manitou válasza tildy (#2037) üzenetére


Manitou
addikt

Mit ittál? :)

(#2039) tildy válasza Manitou (#2038) üzenetére


tildy
nagyúr

Szerinted?;] Csak a szokásost:U

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2040) Manitou válasza tildy (#2039) üzenetére


Manitou
addikt

Pájinkát ;] :F

(#2041) Boxer001 válasza tildy (#2039) üzenetére


Boxer001
veterán

Csak a szokásos turmixot? :U Nekem meg hónapok óta folyik a nyálam érte. :O Sebaj...majd Márknál tankolok. :D Isten áldja Márkot. :R :D

(#2042) tildy válasza Boxer001 (#2041) üzenetére


tildy
nagyúr

Hát persze. Csak le kéne szoknom róla, hogy tejet is rakja k bele.
MErt msot fele fele arányban van a vízzel.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2043) Boxer001 válasza tildy (#2042) üzenetére


Boxer001
veterán

:)
Amikor először ittam turmixot vízzel, azt hittem kijön a rókakoma, nagyon figyelgetett kifelé. :D De még egy-két ilyen próba, aztán megszerettem, sőt megimádtam. :D Sztem legyél bevállalós, ha már felesben megy, akkor adjál neki fullosan vizet. ;)

(#2044) Moddingfan válasza fLeSs (#2031) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Köszönöm a kimerítő hsz-t :D

''de ezexerint az is elhaladt a füled mellet'' - miből gondolod? Bocs, de ez rám nem jellemző :U

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#2045) Moddingfan válasza tildy (#2042) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Képzel, én nem bírom megini tejjel, nem ízlik, fura mi? :)

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#2046) fLeSs válasza Moddingfan (#2044) üzenetére


fLeSs
nagyúr

hát abból, hogy akkor ezt nem kérdezted volna meg. :D
de mind1.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#2047) attilam válasza tildy (#2037) üzenetére


attilam
őstag

Nem, sima pulykacombot. Én vágtam le a húst a csontról. :D Az inak persze benne maradtak, de ha jól megsütöd, akkor egyszerűen ki lehet húzni a húsból.

(#2048) HXY


HXY
addikt

Sziasztok!

Megvan valakinek a Norbi Update, vagy a Titok E-book.ban?

Szerintetek 182 cm-hez hány kg az ideális?

(#2049) tildy válasza attilam (#2047) üzenetére


tildy
nagyúr

Én mostanában csirkecombot vertem a mellehúsa mellé. Remélem az sem vészes...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2050) Manitou válasza HXY (#2048) üzenetére


Manitou
addikt

76 kiló De ha 80-85 vagy az se sok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.