Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3551) Musztáng válasza Nyina (#3549) üzenetére


Musztáng
tag

:(((Pff... ''Tök jó'' recept...

“The success is not a matter of luck it’s a matter of choice!” A coach

(#3552) sakeee82 válasza Nyina (#3549) üzenetére


sakeee82
aktív tag

Ha szép a bőröd akkor everything is ok!!! Maradjon is az!!!
Akkor a recept a minnél lassab súlyvesztés!!!
Idegölő, de ez van!!!

A görény pasid akkor ebből a szempontból még kapóra is jött!!! :) Tudom nem ilyen egyszerű, de...Volt hatása...
Alacsony kalóriás ételeket nekem is kellene ennem, de sajnos anyum így is eleget dolgozik, nemhogy még külön főzzön nekem is..Így inkább keveset eszem és megválogatom, hogy mit!

Most amúgy is vese és pajzsmirigy problémám van :O ,uhogy enni nemigen eszem...

(#3553) Nyina válasza sakeee82 (#3552) üzenetére


Nyina
csendes tag

Jóég! Vigyázz magadra! Én meg már annyira főznék, mert szeretek és tele vagyok ötletekkel, de nem kívánom. Azt meg ki kell használni:)

''...Mert a boldogság nem olyan, mint amilyennek azt elképzeled, és várod. Az út határozza meg, ahogyan elérted azt, és mindaz a rossz, amit közben megtapasztaltál...''

(#3554) Nyina válasza Musztáng (#3551) üzenetére


Nyina
csendes tag

Jah, de a továbbiakban normalizálom, mert nem hogy ennyit, de semennyit nem ér a történet...

''...Mert a boldogság nem olyan, mint amilyennek azt elképzeled, és várod. Az út határozza meg, ahogyan elérted azt, és mindaz a rossz, amit közben megtapasztaltál...''

(#3555) L|zsidoboz válasza Nyina (#3550) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

ha godnolod, akkor ide beírkálhatod a recepteket: [link]

Good to be good, but better to be lucky.

(#3556) rii


rii
nagyúr

ha valaki egy óránál többet mozog, akkor már az izomból kezd el energiát nyerni, égetni a szervezet, nem? És ha vaklaki reggel teker 1 órát, és este 1-et?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3557) DigitXT válasza rii (#3556) üzenetére


DigitXT
félisten

Ez szvsz hülyeség, minden a megfelelő intenzitáson múlik.:) Ha zsírt akarsz ''égetni'' (:DDD), akkor úgy eddz, hogy a pulzusod ne nagyon menjen 130 fölé.:R

(#3558) rii válasza DigitXT (#3557) üzenetére


rii
nagyúr

az a baj, ezt nagyon nehéz elérnem ... ha futok, minimum 150-155-ön van, pedig igyekszem magam visszafogni ... ha kerózok, és mondjuk a vácin megyek, akkor magával ragad a forgalom, és 30-35-38-al megyek, 170-175-ös pulzuson ... :-/

130-on az aerob gépek tudják tartni az ember pulzusát, amikor is ''gyalogolni'' kell egy emelkedőn ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3559) DigitXT válasza rii (#3558) üzenetére


DigitXT
félisten

amikor is ''gyalogolni'' kell egy emelkedőn ....
Vagy tekerni, ld. szobabicikli.:) Szvsz a Vácin kerózz 30 fölött (eleve keress vmi kevésbé szmogos helyet, másrészt nem kell széthajtani magad, ha a zsírégetés ezzel a célod), és jó lesz.:)) Persze ha ez a reggel/este dolog vmi munkábajárással kapcsolatos, akkor hiába tanácsolgatok ilyeneket.:B Én már rég tekertem igazából - mostanában mindig csak a teremben a szobabicókkal találkozom -, de emlékeim szerint ez a 30-35-ös tempó tényleg nem sétagalopp: a célra szvsz alkalmatlan. Közlekedésre persze nem, sőt, amennyiben eltekinthetnénk ugye a szmogterheléstől, plusz annak veszélyétől, hogy kivasalhatnak a figyelmetlen autósok, tök jó lenne...:( Mod: megértem az aláírásod, bár egy picit hosszú.:DDD

[Szerkesztve]

(#3560) L|zsidoboz válasza rii (#3556) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

Én úgy tudom, hogy egy nap lehet többször is tekerni, persze ha ez nem napi rendszerességgel történik. Ez a pulzus viszont hatalmas! :Y

Tudom, hogy szobakeró az teljesen más, de nekem ott 32-33as tempónál közel sem ekkora a pulzusom.

Good to be good, but better to be lucky.

(#3561) rii válasza L|zsidoboz (#3560) üzenetére


rii
nagyúr

tom, hogy magas de mit tudok vele kezdeni? ;-(... mennyi lenne az ideális ilyen tempónál? :-/

Neked mennyi a szobakerónk 32 környékén?

DigitXT: nem munkábajáráshoz kell a keró .... (-: szal csak úgy magamtól mentem arra ... olyan helyet kerestem, ahol nem kell 100m-nként megálllni ... :-/

rövidebre vettem, (-. kaptam MODtól PÜ-t ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3562) L|zsidoboz válasza rii (#3561) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

130körüli. Gondolom az is közre játszik, hogy szobakerónál nincs semmilyen veszélyhelyzet, ellentétben a hagyományos kerékpározással.

Good to be good, but better to be lucky.

(#3563) rii válasza L|zsidoboz (#3562) üzenetére


rii
nagyúr

én inkább a légellenállásra, és a tapadásra gondoltam, de azt hiszem ez mind benne van a szobakerékpár által kifejtett ''ellenállásban'' ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3564) DigitXT válasza rii (#3561) üzenetére


DigitXT
félisten

szal csak úgy magamtól mentem arra
Akkor szvsz keress egy jóval nyugisabb helyet, és maradj 30 km/h alatt: máris nem lesz olyan magas az a pulzus (szvsz).:) Anno amikor elmentem csak úgy próbaképpen 60 km-t karikázni, laza 20-as átlagot tekertem csak. Mondjuk nem is haltam meg tőle.:B Meg már régen volt.:( Egy esés után szétment a hajtókar kissé, azóta se lett kicserélve, így nem nagyon szoktam bringázni.:O A pulzusszám amúgy az edzettség növekedtével csökkenni szokott.:R

kaptam MODtól PÜ-t
Winner_hun ''árulkodott'': még kisebb vita is volt róla, hogy mi számít hosszúnak.:DDD

(#3565) rii válasza DigitXT (#3564) üzenetére


rii
nagyúr

''............ Akkor szvsz keress egy jóval nyugisabb helyet .............'' Az a baj, hogy nem nagyon van Pesten olyan hely, ahol eg huzamban lehetne megállás nélkül hosszabb távokat tekerni .... csak pld a Váci út, Üllői út. Talán légszűrőt kellene vennem .... :-/

Maradok inkább a futásnál ... csak mostanában a 10-20 perc után kihagyás miatt fáj a térdem .... ;-(

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3566) Ariadne válasza rii (#3565) üzenetére


Ariadne
őstag

''nem nagyon van Pesten olyan hely, ahol eg huzamban lehetne megállás nélkül hosszabb távokat tekerni''

Én a Városligetbe szoktam kimenni hétközben (ha sikerül világosban hazaérnem), ott kicsit unalmas körözni, de a célnak megfelel, és forgalom is alig, alacsony a kivasalásveszély.
Itt tudsz keresni valami jó útvonalat a városból kijutáshoz, ha esetleg nem ismered még:
[link]
(A rajta lévő címen, a Deák térnél meg néhány más helyen is ingyen elhozhatóak ilyen bicajúttérképek. :) )

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#3567) rii válasza Ariadne (#3566) üzenetére


rii
nagyúr

köszönöm .. ez a térkép nagyon jó..

de nekem azért lenne jó a Váci út,. mert ''kéznél van'' .... Ő az én felszllópályám ... csak rá kell fordulnom, .... talán egy szürő kéne azarcomba .... :-/

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3568) L|zsidoboz válasza rii (#3565) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

Hány kilo vagy most, azt meg szabad kérdezni? Mert nekem pl. a futás is nagyon roncsolta a térdemet, és műtét lett a vége...

Good to be good, but better to be lucky.

(#3569) fLeSs válasza L|zsidoboz (#3568) üzenetére


fLeSs
nagyúr

futni nem szabad főleg nem túlsúlyosan.
ha mégis futni akartok, akkor legalább egy térdmelegítőt fel kell venni, és szedni kell vmilyen izületvédő készítményt.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3570) rii válasza L|zsidoboz (#3568) üzenetére


rii
nagyúr

170/75 vagyok.

eddig jól ment a futás, csak ki kellett hagynom 4 hetet túlóra , bmegfázás, majd nyakrándulás miatt ....

fLeSs: térdédő bigyót venniakarok én is egy héten belül ....

[Szerkesztve]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3571) sbazsi


sbazsi
veterán

futógépen konditeremben mennyire veszélyes a térdnek a futás?

(#3572) rii válasza sbazsi (#3571) üzenetére


rii
nagyúr

a ''becsapódás'' miatt ugyanannyira,mintha a margitszigeti gumiszőnyegen futnál ...

viszon nincs időjárárs, ami kikezdhetné az izületeket... és nem kell a lábadnak az állandó talaj-egyenetlenségekre reagálnia...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3573) L|zsidoboz válasza fLeSs (#3569) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

Ezt most már én is tudom. :(

Good to be good, but better to be lucky.

(#3574) rii


rii
nagyúr

mennyi kalória van 100g cukorban?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3575) tbs válasza rii (#3574) üzenetére


tbs
addikt

~400 kilokalória.

(#3576) Musztáng


Musztáng
tag

A Google-nak ez a harmadik találata a futópadra:
[link]
:DDD

“The success is not a matter of luck it’s a matter of choice!” A coach

(#3577) L|zsidoboz válasza Musztáng (#3576) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

:DDD

Good to be good, but better to be lucky.

(#3578) attilam válasza sbazsi (#3571) üzenetére


attilam
őstag

Ha lehet állítsd be kb. 5 fokos emelkedőre, az elvileg jobban kíméli az izületeket. De ezt csak hallottam valahol, és nem tudom mennyi valóságalapja van.

(#3579) Kaoru válasza fLeSs (#3569) üzenetére


Kaoru
aktív tag

júj ezt nem is tudtam. ''Mindenhol'' azt olvaosm, h a futás mindig mindig, mert az a legjobb zsírégető mozgás mindnekinek.

Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

(#3580) Jucus87


Jucus87
csendes tag

Sziasztok!

Kondizóknak szól inkább a hsz...
Eladó Biotech Milk&Egg Protein (csokis) shake. 500g-s kiszerelés.
Ár: 1500Ft
Bolti ár: kb 2000Ft, én 2390Ft-ért vettem.
Akit érdekel, írjon privit!

(#3581) odin18


odin18
újonc

Sziasztok.

18 éves vagyok 182cm és 100kg.Testomeg index olyan 30-30.15 korul mozog.
Meguntam a dolgot és elkezdtem mostanaban edzeni és fogyokurazni szeretnek.Elso lepest mar megtettem.
Olyan dolgokat csinalok amiket egyaltalan nem szabadna csinalnom :DD :W
Reggel mindig futok (1600-3200m kozott) hetente ketszer karatezok.Na most nekem semmim sem faj meg (biztonsag kedveert este mindig melegborogotast csinalok a terdemre és hidegborogatast a bokamra.).
Viszont maga az ''edzes''nem eleg,a kajan sok minden mulik(mint a kondiban).Sajnos ebben tanacstalan vagyok.Olvastam egy ket ''hatasos'' dietat viszont abban olyan kajak vannak amiket vagy nem ennek meg soha vagy suliban kivitelezhetetlen lenne :D :F .

Ezert szeretnek segitseget kerni kaja ugyben.Valami komplex dieta kene.(hosszutavra)
Masik dolog hogy megszabadultam a cukros kolatal és tarsaitol helyette teat iszok citrommal és cukkoral(kavet feketen,semmi adalek).
teaban cukrot valami edesitoszerrel szeretnem potolni,aminek nincs mellekize.Van valami otletetek ?

(#3582) bullseye


bullseye
addikt

balhégyanús kérdés: regenon?
mennyire gáz, mennyire hatékony, mondjuk az itt ajánlott cuccokhoz (reform és tsai) viszonyítva?
a paranoia mint lehetséges mellékhatás kifejezetten tetszik, legalább ezentúl lenne mire fognom...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#3583) Musztáng válasza bullseye (#3582) üzenetére


Musztáng
tag

Szerintem ezt a kérdésed inkább a gyúrós topikban tedd fel.:) Azt gyakrabban nézik.
Rákerestem a Google-ben, és amit találtam a regenonról az nem túl jó.:( Én ez alapján nem szednék ilyet:[link]
Ha fogyni szeretnél, akkor elsősorban a táplálkozásodon kell változtatni.:))

“The success is not a matter of luck it’s a matter of choice!” A coach

(#3584) odin18 válasza Musztáng (#3583) üzenetére


odin18
újonc

igen de hogyan valtoztassuk meg, ez itt a kerdes? valami jo kis dieta kellene ;P

[Szerkesztve]

(#3585) bali79


bali79
tag

Sziasztok!
Leírom az eredményemet, hátha érdekel valakit. 3 hónap alatt 14 kg-ot (80-->66) fogytam a következő pofonegyszerű módszerrel:
-reggelire és vacsorára gyümölcs (este 6 után semmi!)
-ebédre bármi (FoodExpressz, hát abban minden van)
-hetente 4-5 alkalmommal 7km futás esténként
-hetente egyszer csalónap, amikor degeszre zabálom magam

Ez így heti 1-1,5 kg folyamatos fogyást eredményez. Csodák nincsenek, ha több kalóriát éget az ember, mint amennyit felvesz, akkor fogyni fog.
A módszer előnye, hogy ez végülis nem diéta, arra ugyanis, hogy magamnak főzőcskézzek nincs időm. Hátránya, hogy kezdetben elég sokat voltam éhes, de ilyenkor elmentem futni inkább!

[Szerkesztve]

Mindenre van félmegoldás!

(#3586) bbazsy


bbazsy
őstag

sziasztok!

no, az a helyzet, h lényegében a hasamon van egy kis felesleg, ezt szeretném lenyomni, minden máshol oké vagyok:)

úszok, biciklizek, próbálok normálisan enni, de egy esti futás se ártana...
19 éves vagyok, izületeim rendben vannak, de ahhoz, hogy így éjjel kijárogassak futni mi kell, hogy rendben is maradjanak(illetve simán mennyire mennek szét?)?


meg így fogyásra mit ajánlotok még?

..

(#3587) deniro2 válasza bali79 (#3585) üzenetére


deniro2
senior tag

Ez így oké, márcsak az a kérdés, hogy vajon mennyi izmot vesztettél. Ez a sarkalatos pontja a diétáknak, nem a fogyás. Mert ugye az izmait nem sokan szeretnék elveszteni, viszont egy sima kalóriadeficites diéta kb. 30%-ban pont ezt eredményezi. Tehát 10 kg leadott testsúlyból 3 kg izom, ami rohadt sok, tekintve, hogy kemény edzéssel (és kajával) 5-6 hónap alatt lehet ennyit felszedni.
Érdemeid elismerése mellett annyit tudok mondani -nem fikázásként-, hogy fogyni a legegyszerűbb, jól fogyni a legnehezebb.

(#3588) L|zsidoboz válasza odin18 (#3584) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

ha receptek kellenek, akkor: [link]
amúgy amiket lehet enni (majd kiegészítik, mert már fáradt vagyok picit):
tojásfehérje, joghurt (zsírszegény), rizs, pufirizs, zöldségek (sültkrumpli nem zöldség), hal , csirke/pulykahús.

Ez meg hogy átszoktál a koláról, és helyette most cukros teát iszol, az nem a legjobb. Kávét sem kell tisztán inni, vannak már kül. édesítőszerek. De a cukor az nagyon felejtős mindenben. A másik kerülendő az a liszt (természetesen nem tisztán :DDD ). Minden pékáru, tészta (nem barna) kerülendő diéta alatt.



[Szerkesztve]

Good to be good, but better to be lucky.

(#3589) Musztáng válasza odin18 (#3584) üzenetére


Musztáng
tag

de hogyan valtoztassuk meg, ez itt a kerdes
Ha elolvasod ezt a topikot és az előzőt is [link], akkor választ kapsz a kérdéseidre.
Ezt a linket is ajánlom szeretettel: [link]
:)

“The success is not a matter of luck it’s a matter of choice!” A coach

(#3590) fLeSs válasza Musztáng (#3583) üzenetére


fLeSs
nagyúr

ez teccik
Csak 30 feletti BMI esetén, és csak a fogyókúra bevezetéséhez ajánlják a használatát

aztán szerencsétlen 30 feletti BMI-s emberke ott patkol el.
gratulálok!

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3591) geot


geot
csendes tag

Sziasztok!

Lehet, hogy a gyúrós topikban kellene feltennem a kérdésem, de úgy érzem, nem oda való.
Végülis ide sem, mert igazából nem fogyni szeretnék, inkább csak a biciklizést ''helyettesíteni'' valamivel.
Nem tudtok olyan otthon is végezhető gyakorlatokat, amelyek ugyanazokat a ''részeket'' mozgatják meg, mint a [kép]? (szobabiciklim nincs :D )
Esetleg a lépcsőzés?
Vagy - a kicsit körülményesebb :) - úszás?

Előre is köszönöm szépen!


[Szerkesztve]

Σαγαπώ Krinya

(#3592) fLeSs válasza geot (#3591) üzenetére


fLeSs
nagyúr

elliptikus tréner.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3593) geot válasza fLeSs (#3592) üzenetére


geot
csendes tag

Az igazat megvallva, naivan azt hittem, hogy majd gyakorlatokat ajánlotok. :B
Persze elképzelhető, hogy ''tornázgatással'' nem helyettesíthetem a biciklizést.

De azért köszönöm. :)


[Szerkesztve]

Σαγαπώ Krinya

(#3594) fLeSs válasza geot (#3593) üzenetére


fLeSs
nagyúr

feküdj a hátadra és a levegőben biciklizzél a lábaddal. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3595) geot válasza fLeSs (#3594) üzenetére


geot
csendes tag

Köszi. :DDD

Σαγαπώ Krinya

(#3596) fLeSs


fLeSs
nagyúr

húde halott ez a topik. :U

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3597) csudri válasza fLeSs (#3596) üzenetére


csudri
őstag

Mert jönnek az ünnepek és ilyenkor senki sem gondol a fogyásra. :)

(#3598) fLeSs válasza csudri (#3597) üzenetére


fLeSs
nagyúr

tévedsz... :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3599) L|zsidoboz válasza csudri (#3597) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

ilyenkor kell csak igazán... :)

Good to be good, but better to be lucky.

(#3600) L|zsidoboz


L|zsidoboz
őstag

karácsony alkalmából megleptem magam egy 100% whey delite-tel. tényleg sokkal lágyabb az íze...

Good to be good, but better to be lucky.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.