Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31251) hemaka válasza kricsi81 (#31245) üzenetére


hemaka
nagyúr

Kicsit nevetségesen soknak érzem az árakat.

[ Szerkesztve ]

(#31252) bigmasterg válasza bigmasterg (#31241) üzenetére


bigmasterg
addikt

Megpróbálom, hátha sikerül index képpel. (Bocs, hogy itt próbálkozom :B )

Úgy néz ki, hogy pár szerkesztgetés után csak sikerült. :)

[ Szerkesztve ]

(#31253) v2izzy


v2izzy
tag

szitakötő...

a vadonban :D

Vélemények? :F

[ Szerkesztve ]

http://flic.kr/ps/MuuJU | @gerhard_berger | https://github.com/gerhardberger

(#31254) kricsi81 válasza bigmasterg (#31252) üzenetére


kricsi81
senior tag

Van próba topik, ha próbálgatni szeretnéd a dolgokat :)

Bérlés: Hát igen, a kaucióval elég felejtős...
De aki asszisztenciával kéri (vidékre utiköltség 70ft/km), annak nem kell fizetnie kauciót, és úgy pl az 5D II egy órára 3500ft... az nem olyan vészes, ha mondjuk valakinek egy fotózás alkalmával szüksége van a 21megapixelre. Nem?
(+jön asszisztencia, ha valamit nem találsz a menüben stb, de nem hiszem hogy olyan bonyolult lenne a kezelése, hogy fél óra alatt nem lehet az alap dolgokat (záridő, rekesz, ISO, pár apróság) kitapasztalni (persze profin megtanulni használni egy vázat fél óra alatt nem lehet, de most nem is erről van szó).

kovacsrichard.hu

(#31255) gzola válasza kricsi81 (#31254) üzenetére


gzola
tag

ha már egyszer használtam tükörröfis gépet (biztos nem az fog bérelni 5d2-t aki nem, legalább is úgy hiszem) akkor bármilyen másik gép használatát megtanulni kb. 5 percembe kerül (alapvető fotózáshoz szükséges kezelés). még akár canon-nikon váltást is meglehet szokni ennyi idő alatt.

(#31256) bigmasterg válasza kricsi81 (#31254) üzenetére


bigmasterg
addikt

Köszi, erről nem is tudtam. :)

(#31257) kricsi81 válasza gzola (#31255) üzenetére


kricsi81
senior tag

:K
Asszisztenciával pedig szerintem megéri a bérlés, ha egyszer egy olyan dologra van szükség ami nincs benne a fotóstáskánkban.
(mondjuk a Mikrosattól is lehet bérelni cuccokat (stúdiófelszerelést szerintem innen éri meg, ha BP-n van a fotózás), egy Mamiya ZD 15k egy napra. (de ha nagy méretű kép kell akkor ez is csak 22megapixel)

kovacsrichard.hu

(#31258) gzola válasza kricsi81 (#31257) üzenetére


gzola
tag

Én nem vitatom, hogy felesleges az asszisztencia, csupán a tanulási gyorsaságról értekeztem. :D

[ Szerkesztve ]

(#31259) pdave


pdave
aktív tag

Már rég volt itt HDR :)

Egy FF:

(#31252) bigmasterg: az első nekem nem jön be annyira, nem látok benne túl sokat, de a másik kettő színvilága jó lett, az utolsónál balról vágnék egy kicsit, vonzza a szemet a nagy sötét rész

(#31253) v2izzy: az első nagyon jó lett,írtam is flikcren :C
az utolsót jól elkaptad, elég viccesen néz ki a macsek feje :D

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#31260) skiny83 válasza pdave (#31259) üzenetére


skiny83
aktív tag

A hdr nagyon jó lett, grat! El is tettem kedvencekbe! (flickr)

..nem értek a gyémánthoz.. ..Antwerpenben terem?

(#31261) v2izzy válasza pdave (#31259) üzenetére


v2izzy
tag

Köszi, nekem is a HDR nagyon tetszik! :)

http://flic.kr/ps/MuuJU | @gerhard_berger | https://github.com/gerhardberger

(#31262) total90 válasza Tomate (#31242) üzenetére


total90
veterán

Egyedül a 4. kép nem tetszik, de a többi szerintem quvajó :K Főleg a 2. tetszik nagyon.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#31263) Tomate válasza total90 (#31262) üzenetére


Tomate
veterán

Köszi. Az igazat megvallva nincs is sok minden a 4. képben...

(#31264) aginor


aginor
veterán

Ha már face-to-face makrók, akkor iit is egy pár még:

Vélemények?

Chapel #31224: nekem az utolsó tetszik a legjobban. :C

kiskornel #31228: a második a tuti, milyen objektívvel készült?

forceberg #31235 : a mélységélesség szerintem túl kicsi, de nagyon érdekes kép.

bubi92 #31239: kicsit mintha szűk lenne jobboldalon és felül, de ez csak az én véleményem, viszont jó fej a macsesz. ;)

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#31265) a000 válasza aginor (#31264) üzenetére


a000
őstag

Király és a pók szemében még látszódik is az obi.

(#31266) bigmasterg válasza aginor (#31264) üzenetére


bigmasterg
addikt

Jó képek. :)
Milyen obival (előtéttel, esetleg obi kombinációval :DDD ) makrózol?

(#31267) kiskornel válasza aginor (#31264) üzenetére


kiskornel
addikt

EF 100mm F2,8 macro. Engem inkább az érdekel, hogy a vaku csillapítást hogy oldottad meg?

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#31268) gzola


gzola
tag

Előre mondom, hogy a szerkesztése tudatos, bár beleköthet aki akar :D

(#31269) aginor válasza a000 (#31265) üzenetére


aginor
veterán

a000: köszi! :R

bigmasterg: Nikon D80+Tamron 90macro, most éppen beépített vaku+objektívre szerelhető diffúzor

kiskornel: elég jó fajta objektívnek látszik, csillapítástpedig ezzel oldottam meg ;)

gzola: a vágás érdekes, de a kép nekem tetszik. :C

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#31270) Chapel


Chapel
addikt

Makrósín-t keresek használt eladót, aki tud valamit szóljon, köszi!

Csak a nagy fluktuáció miatt :)

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#31271) kricsi81 válasza Chapel (#31270) üzenetére


kricsi81
senior tag

Hány utasat? 2-es van ebayen 24dolcsiért, 4-es pedig 40dolcsiért.

kovacsrichard.hu

(#31272) Szten Márs válasza gzola (#31268) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

És igen, négyzetes formátum :R Imádom, a legjobb lenne persze olyan gép, ami natívan tudja, de hát digitálisban ez még várat magára. Mindenesetre ha jól használják, akkor igen ütős hosszxszél arány tud lenni, és itt (is) tetszik most nekem, jó kép lett :K

(#31273) Peethy


Peethy
őstag

Sziasztok!

Pár napja vettem egy Nikon D50-est és csináltam vele pár portrét 1-2 ismerősről. Érdekelne a véleményetek :)

Íme:

(#31274) Exfury válasza Peethy (#31273) üzenetére


Exfury
tag

tetszenek bár nekem a színek kicsit fakók illetve kicsit életlennek tűnnek. célszerű lenne rawba fotóznod és utána valamilyen programmal a képeidet megfelelően kezelni ;)

(#31275) Peethy válasza Exfury (#31274) üzenetére


Peethy
őstag

rawban fotóztam és utána állítottam be a színeket :) photoshoppal csináltam, mikor megnyitottam a .nef-et, akkor automatikusan bejött az összes raw-os beállítás.. lehet, hogy pont a szoftveres beállítás miatt életlenek.. van ott egy érték ami most hirtelen nem ugrik be, de a vonalvezetést állítja be, hogy lágy vagy éles legyen-e. érdemes lenne azt kicsit kisebbre venni? szerintem amiatt életlenedhetett ennyit.

(#31276) C^^ válasza Peethy (#31275) üzenetére


C^^
őstag

Bocsánat, hogy belevauvau, de szerintem a clarity-re gondolsz, és igen, az okozza, hogy túl lágyak (és ezzel együtt életlennek tűnnek) a képek. Kicsit sok lett talán. :)

[ Szerkesztve ]

(#31277) Peethy válasza C^^ (#31276) üzenetére


Peethy
őstag

azaz! nem ugrott be, mindenáron vibrance-t akartam írni :D
legközelebb odafigyelek erre, köszönöm :)

(#31278) Szten Márs válasza Peethy (#31273) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Huhh, őszinte leszek. Lesz ez jobb is. A kompozíció okés mindkét esetben, főleg, hogy ha nem tévedek most kezdted, de a színvilág és a kontrasztvilág az ömm... szóval nagyon nem találtad el. A "nagyon" szó fontos szerepet játszik a mondatban. Szerintem ha egy auto-t nyomsz a raw konverterben a kidolgozásnál, jobb eredményt kapsz.
Biztos jól kalibrált a monitorod? Mert tényleg nagyon furcsa, hogy ezekkel a színekkel gondoltad te ezeket a képeket jónak, főleg a másodikat :F
De a kontrasztvilággal is nagyon hadilábon áll mindkét kép. Lokális mikrokontraszt nyomokban sincs. Szerintem ess neki még egyszer, és ne kedvetlenedj el ettől a hsz-től, mert ha ilyen kompozíciót hozol össze kezdőként, akkor van benned bőven fantázia, és bőven jó lesz ez a jövőben, csak az utómunkán kell még dolgozni :K

[ Szerkesztve ]

(#31279) Peethy válasza Szten Márs (#31278) üzenetére


Peethy
őstag

De igen, borzasztóan félrekalibrált a monitorom. Ezen a képernyőn (laptop - másik gép) egészen másképp hat.. Lehet h átdolgozom a raw-okat ezen a gépen mégegyszer:) De azt már nem ma este.. holnap viszont mindenképpen linkelem az eredményt:)

Köszi!:)

[ Szerkesztve ]

(#31280) pontyos válasza pdave (#31259) üzenetére


pontyos
senior tag

a hdr be..arás :C

(#31281) Fejo


Fejo
őstag

Egy kis csendélet a tavamról. :D

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#31282) gzola


gzola
tag

sállálá, éjjel volt egy kis elintéznivalóm a lentiekkel

[ Szerkesztve ]

(#31283) gzola válasza gzola (#31282) üzenetére


gzola
tag

volt egy kis bibi a képpel, itt van nagyban: [link]

(#31284) forceberg válasza gzola (#31283) üzenetére


forceberg
veterán

Szia. Egész jópofa. Egy dologba kötnék bele! :D A fejed búbján nincs élfény...

Lepkés éjszakás műszak:


[link]


[link]

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#31285) Sam8888 válasza gzola (#31283) üzenetére


Sam8888
tag

Fú ez marhajó! Szabad tudni hogy csináltad? :D :DDD

(#31286) Zodicus válasza gzola (#31283) üzenetére


Zodicus
senior tag

Nagyon jó. Nem vagyok fotós, de engem is érdekel, hogy készítetted.

(#31287) gzola válasza forceberg (#31284) üzenetére


gzola
tag

Köszi mindenkinek!

Az abból az okból lehet, hogy a sötét agyam nyeli el a fényt. :D A problémát csak sok tanulással lehet megoldani, de igyekszem. :)

A lényeg hogy egy állványon mögöttem volt egy 430EX II-es vaku, manuálon 1/1-en 14mm-n, illetve rajta egy vörös fólia (papír-írószer boltban kapható, 60 ft :D).

(#31288) gzola válasza gzola (#31287) üzenetére


gzola
tag

egy kis werk, hogyan állítsunk fókuszt ha nincs fény, hát laptop lcd-vel :D
[link]

(#31289) drkbl


drkbl
őstag

One man and his droid

[ Szerkesztve ]

(#31290) eastsider válasza gzola (#31288) üzenetére


eastsider
nagyúr

egy zseblámpa kompaktabb;)

(#31291) gzola válasza eastsider (#31290) üzenetére


gzola
tag

próbáltuk azt is, de nem jött össze :D lehet nem kéne szidnom állandóan a canon af rendszerét és akkor nem cseszne ki velem :D

(#31292) Peethy


Peethy
őstag

Jelentem, kész vagyok a portrék újrafeldolgozásával :)

És még egy pár extra.
[link]
[link]
[link]
[link]

szerk: elég fura, a második kép még mindig elég gagyin néz ki, pedig Photoshopban nem ilyen volt.. ennyit rontana rajta a jpeg tömörítés?

[ Szerkesztve ]

(#31293) skiny83 válasza Peethy (#31292) üzenetére


skiny83
aktív tag

kicsit még mindig életlenek számomra, Viszont nagyon tetszik a linkeltek közül az a kép ahol a leányzó a lépcsőn ül kibontott hajjal. Az a legjobb!

eastsider: jó de az apple masina sokkal menőbb ;)

zola: nagyon király a kép, sok az ismerős odalent ugye? :)

..nem értek a gyémánthoz.. ..Antwerpenben terem?

(#31294) gzola válasza skiny83 (#31293) üzenetére


gzola
tag

sok lent a partyfotós :D

(#31295) Szten Márs válasza Peethy (#31292) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A második kifejezetten roszabb lett, mint első nekifutásra. Szerintem túlszerkeszted ezeket. Túl sokat akarsz kihozni belőlük, túl sokat akarsz variálni a természetes kinézeten, és nem jó irányba megy az egész. Ha gondolod dobd át a RAW-ot (a második képét) az adatlapomon látható email-címre, és megnézem, hogy milyen, meg hogy mit lehet kihozni belőle :) Én kifejezetten kíváncsi lennék rá :K
Amúgy sRGB-be mented a RAW-okat? Mert a PS alapból aRGB-be menti, ha nem álítod át.

(#31296) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Szórakoztunk egy kicsit a nyaralás alatt. Nem én ittam, én csak az ötletgazda és "fotós" szerepét vállaltam, de a többieket nagy köszönet illeti, amiért egész hajnalban ébren maradtak és segítettek.

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#31297) gzola válasza Ndruu (#31296) üzenetére


gzola
tag

ettől a cucctól tényleg ébren lehet maradni egész éjjel :D

jó képek, tetszik a megvilágítás.

amúgy a monster + milka csoki páros nagyon durva dolgokra képes :D

(#31298) Szten Márs válasza Ndruu (#31296) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nekem pont a megvilágítás nem tetszik, a fűszálak nagyon világítanak, nagyobb méretben nézve maradéktalanul magukra vonják a figyelmet, és elterelik azt a főtémáról. Pedig baromi ötletes képek, szóval csak gratulálni tudok az ötlethez :R Ha szelektíven tudod kicsit csökkenteni a fű világosságát, szerintem jobb lesz.

(#31299) Ndruu válasza Szten Márs (#31298) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Megpróbálom majd csökkenteni, raw-ban majd lejjebb veszem a fényerősségét. Picit engem is zavar, de visszamenni már nem tudok. A vakuhoz kellett volna egy kis állvány (mert így a fűben feküdt), aztán alulról kitakarni a fényét, hogy a füvet kevésbé világítsa meg (mert az eredeti célja a hátulról vakuzásnak az volt, hogy legyen valami fény ami körvonalat ad a kéznek).
Ha lesz lehetőségem, akkor újrafotózom, esetleg még beleviszünk valami kis csavart is.
:R

Harrrr!!!!

(#31300) gzola válasza Szten Márs (#31298) üzenetére


gzola
tag

nekem pont az tetszik, a fűűű :P:D picit a főtémára eshetne több fény is, de nekem így is tetszik :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.