Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31751) t_a_m_a_s válasza máyköl (#31748) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Pont ez a baj, hogy már megint egy olyan képet tettél fel, ami csak arról szól, hogy játszadozol meg gyakorolsz. Vagy te tényleg nem látsz különbséget kettőtök képe közöt??? :(

Holnap majd jól beletépünk...

(#31752) SpongyaBob válasza nesa (#31750) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Miért kell az F16?:) Nagyobb lesz a nagyítás? Most akarok venni én is egy ilyen cuccost, azért kérdezem :K

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#31753) Szten Márs válasza SpongyaBob (#31752) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A megfelelő mélységélesség miatt. A nagyítás nem lesz más.

(#31754) máyköl válasza nesa (#31750) üzenetére


máyköl
veterán

Ez a kép kitobi + raynox volt, tovább nem mehettem, eddig bírta a raynox.

(#31755) Slowman válasza máyköl (#31748) üzenetére


Slowman
aktív tag

Ennek a "cuccnak" az a lényege, hogy közelebb hozd a témát. Legyezni nem elég az 50-55mm ehhez 150-200mm kell. A DCR-250-et az 50/1.4-el mert annak jobb a rajzolata, és talán kevesebbet ront a Raynox a képen (mert azért derekasan szétbarmolja az obik képét amellett, hogy nagyít), viszont a kiteknek 55mm-en jobb a közel pontjuk az enyém asszem 0.25m, míg az 50/1.4-nek 0.45m és a leképzésük is jobb szokott lenni makró szempontból az én kitem 1:3-as arányú míg az 50/1.4 1:6.7. De a te 50/1.8-ad is ~1:7 míg a kit szintén ugyanaz mint az én kitem 0.25m 1:3. Szóval ennek az előtétnek akkor van értelme, ha közel mész és kihasználod az előtétlencsét. Amúgy csak ront a képen.

(#31756) máyköl válasza Slowman (#31755) üzenetére


máyköl
veterán

"Legyezni nem elég az 50-55mm ehhez 150-200mm kell"
Útban van egy Sigma 70-300, a makrózás miatt, mert tényleg kicsi az 50mm. Forceberg is Sigma 70-300 + raynoxot használ. Lepkéket, legyeket is nagyon nehéz 50mm-el fotózni, valószínűleg elrepülnek, mivel túl közel megyek hozzájuk. Viszont 150-200mm -nél már egyáltalán nem zavarja, hogy ott vagyok.

(#31757) arthropod válasza máyköl (#31756) üzenetére


arthropod
tag

Próbáld ki a Takumarral! Azzal is ezerszer jobb lesz! A makró lényege a türelem. A rovarok zöme "buta", Legyek, szitakötők, stb simán visszarepülnek oda ahonnan előzőleg elzavartad őket! Én azt nem értem hogy lassan minden technika a kezedben, de alig van jó fotód, sőt. Ne haragudj de fix 50+közgyűrűkkel ezerszer jobbakat szoktam, szoktak lőni. Vagy próbálkozz előbb pl virágokon, valami fixen! Légy makróból már amúgy is kismillió van, nehéz lesz újat mutatnod! Az hogy esetleg lesz egy 1:1 nagyításod, az még fotó szempontjából semmit nem jelent!

Eladó Voltcraft IPC 1L +8db Eneloop a Vaterán olcsón!!!

(#31758) SpongyaBob válasza Szten Márs (#31753) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Köszönöm :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#31759) rumos14 válasza drkbl (#31749) üzenetére


rumos14
nagyúr

köszönöm a véleményed.

(#31760) skiny83 válasza arthropod (#31757) üzenetére


skiny83
aktív tag

Most akarja eladni a takumart! :) Pedig azzal már nem is lett volna rossz ez a képe! Simán jó lenne hozzá az AF amúgy is gyötrelem raynoxxal, ritkán is használom (gondolkozom is rajta, hogy eladom). Nem is vagyok vele megelégedve viszont a te párosításod tetszik. Milyen közgyűrűt használsz?

[ Szerkesztve ]

..nem értek a gyémánthoz.. ..Antwerpenben terem?

(#31761) Peethy


Peethy
őstag

kicsit off, meg nem az enyémek, de azért.. :Y
[link]

(#31762) SpongyaBob válasza Peethy (#31761) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Nah ez vihar:D Asszem ha meglátnám, hanyat-homlok menekülnék:D

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#31763) arthropod válasza skiny83 (#31760) üzenetére


arthropod
tag

Ha eladod szólj vevő vagyok rá! Jó lesz az asszonynak :D
Én már nem tudok ki igazodni szegényen. Mindene megvan, megvett már, de egy normális kép nem jön neki össze :DDD Itt már úgy érzem nem a technika a korlát :DDD

A legolcsóbb, egyszerűbb K bajonettes közgyűrűket használom. Van vagy 150 mm már összesen. :) Meg kedveltem egy idő után az ember frankón kitapasztalja mikor, mihez mennyi kell. Objektívekből általában manuálisakat használok, jó móka, és remek rajzolat, képminőség. Ezért javasoltam Májkel-nek is, de hiába :N

Eladó Voltcraft IPC 1L +8db Eneloop a Vaterán olcsón!!!

(#31764) Peethy válasza SpongyaBob (#31762) üzenetére


Peethy
őstag

..ezek az őrültek meg mennek a közepébe :D

(#31765) BLOODSHOT


BLOODSHOT
senior tag


[link]

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#31766) pisti válasza BLOODSHOT (#31765) üzenetére


pisti
őstag

Nagyon jó.
Mi ez az építmény a képen egyébként?

(#31767) kricsi81 válasza BLOODSHOT (#31765) üzenetére


kricsi81
senior tag

Kopp? :DD (handrásról)

[ Szerkesztve ]

kovacsrichard.hu

(#31768) BLOODSHOT válasza kricsi81 (#31767) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Miért lenne kopp?
Ezt nemsok féle képp lehet lefotózni.

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#31769) BLOODSHOT válasza pisti (#31766) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Valami féle takaró szerepe lehet, egyébként egy szobor.

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#31770) kricsi81 válasza BLOODSHOT (#31768) üzenetére


kricsi81
senior tag

Akkor nem kell publikálni. (SZERINTEM!)
Amúgy kreatívkodni szerintem mindig lehet. :) Az Eiffel-toronyról is biztos lehet olyan képet lőni, amilyet még nem sokszor láttunk...

kovacsrichard.hu

(#31771) BLOODSHOT válasza kricsi81 (#31770) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

kb 20 képet lőttem róla, különböző helyekről.
De majd ha kimész Párizsba akkor majd kreatívkodsz.
Megnyugtatlak, nem fogsz újat lőni az eiffel toronyról, mert mindenki azt fotózza először.

Köszi az értelmes hozzászólásokat.

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#31772) kricsi81 válasza BLOODSHOT (#31771) üzenetére


kricsi81
senior tag

Pü ment

kovacsrichard.hu

(#31773) Balinov válasza kricsi81 (#31770) üzenetére


Balinov
félisten

ezt nem ertem, de inkabb betudom zsenge korodnak,mintsem masnak... miert ne publikalja? ennyi erovel le kell fikazni az osszes legyes,pokos,szitakotos,viragos kepet, sot meg fejo pipacsos zseni kepet is,mert mar lattott a vilag hasonlo kompoziciot? ugye hogy santit a gondolatmeneted?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#31774) kricsi81 válasza Balinov (#31773) üzenetére


kricsi81
senior tag

Flickren balintalovits kontaktja Handrás, és mivel Mac-es, gondolom olvassa Handrás blogját is... A streamjében, és a blogjában is 1:1 ez a kép (a felhők másak) szerepel... Csupán ezért említettem meg a dolgot, de a :DD -jellel próbáltam kicsit viccesebre venni... :) Nem sikerült :))

kovacsrichard.hu

(#31775) Balinov válasza kricsi81 (#31774) üzenetére


Balinov
félisten

hat,nem igazan ;) :N de igy mar ertem, de akkor sem koppintas szerintem

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#31776) BLOODSHOT válasza kricsi81 (#31774) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Nem semmi gondolatmenet. Gratulálok.
Komoly gondok lehetnek a szemeddel (is) ha szerinted a két kép azonos.
Egyébként már leírtam egyszer, ez a szobor más szögből nem jó.
Körülnézel flickren, van még tucatnyi kép ami ugyan ebből a szögből van. Ők is az Andrást koppintják nyilván.
Meg mindenki aki lefotózza az Eiffel tornyot egy pontról, az meg a többit.

Eszed mint a tenger.

Továbbiakban ha kérhetem ne fárassz a hülyeségeiddel privátban, mert nem olvasom el/olvastam el egyiket sem.

köszi

[ Szerkesztve ]

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#31777) kricsi81 válasza BLOODSHOT (#31776) üzenetére


kricsi81
senior tag

Megmondanád mi a nagy különbség a két kép között? (a felhőkön és azon kívül, hogy néhány centiméterrel máshonnan van fotózva)
Én is köszönöm az értelmes hozzászólást. (amúgy azért írtam privátot, hogy pl ezt ott beszéljük meg...)

kovacsrichard.hu

(#31778) gzola


gzola
tag

jó kis fotókat akarunk látni (remélem) és nem veszekedést, azt tényleg privátban légyszi. :(

amúgy minek veszekedni ha verekedni is lehet... ;]

(#31779) norbee2244


norbee2244
senior tag

Barátságos-véleménykikérős topic..ne egymást öljük már le kérlek szépen titeket :U

www.casehouse.hu

(#31780) pisti válasza gzola (#31778) üzenetére


pisti
őstag

Szeret úszni a kis mocsok.

(#31781) Peethy válasza pisti (#31780) üzenetére


Peethy
őstag

Kicsit kicsi nekem a téma, meg eléggé középen van.. inkább állóképet kellett volna, és az alsó harmadba a kutyát, talán sokkal jobban bemutatná az utat, meg a hullámokat, ahonnan jött. Nyilván a másik megoldás még a zoom, vagy h megvárod h közelebb jöjjön.

(#31782) Peethy


Peethy
őstag

Két új, kicsit elvont kép a legújabb portrézásról.


[link]


[link]

(#31783) Tomate


Tomate
veterán

Megint az a fránya vihar...

(#31784) total90 válasza pisti (#31780) üzenetére


total90
veterán

Nekem tetszik a kép :K

(#31783) Tomate

Felénk is elég durván szórta, ki nem mentem :DDD A kép egyébként tök jó lett :R

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#31785) aginor


aginor
veterán

Hétvégén Balatonon láttam pár szekeret, íme az első adag (vélemények jöhetnek, de csak őszintén):

Skoda Felicia

[link]

BMW Z4

[link]

Chevrolet Corvette

[link]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#31786) Tomate válasza total90 (#31784) üzenetére


Tomate
veterán

Köszi, tegnap is rá akartam venni magam, de szakadt az eső. Ma meg csak csepergett... (mondjuk a végére eláztam) Ez az egy jó lett csak sajnos... Ma nem volt szerencsém. Mindig akkor volt a nagy durranás mikor épp dolgozott a gép. Sajnos ez ilyen szerencsejáték... :D

aginor: Az első baromi jó. A színvilágot rohadtul eltaláltad. :R

(#31787) Szten Márs válasza Peethy (#31782) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A maci az zseniális :C

A második kép főleg tetszik, ott a dőlés is ül, a hangulat is ül és a maci is ül :DDD

(#31788) GReddy válasza aginor (#31785) üzenetére


GReddy
tag

...sorban, őszintén:

Gyönyörű, undorító, gyönyörű.

Dominate the woods... The Bowhunter.

(#31789) Szten Márs válasza aginor (#31785) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A másodikon sokat lendítene, ha a kukát kiretusálnád a háttérből ;)

(#31790) hemaka válasza Tomate (#31783) üzenetére


hemaka
nagyúr

És annak eredménye, 4órás áramszünet. :D
[link]

(#31791) DroneZ


DroneZ
aktív tag

Azért jó a rossz idő, mert van időd a jó időben készült képek között válogatni :D
Eredmény :)

[ Szerkesztve ]

(#31792) bigmasterg


bigmasterg
addikt

4 újonnan felötlött képem.:

[ Szerkesztve ]

(#31793) Peethy válasza Szten Márs (#31787) üzenetére


Peethy
őstag

Köszönöm szépen :R A MÁVos fickó is majd leült röhögésében, mikor ingben, farmerban, egy DSLR-el a kezemben nekiálltam gazolni a sínek mellett :DD (elég nagy volt, nem látszódott a maci:P)
Folytatás következik majd hétfőn, a "lépcsős leányzóval" is, ha van valami ötletetek, most közöljétek! :DDD

bigmasterg: nekem mind nagyon tetszik, különösen a 2. és a 3. :K A másodiknál nagyon jól eltaláltad a fényeket, a lába miatt meg belekerült a dinamika is.
A harmadiknál ki tüsszentett? :U Bocsi, a cím miatt nekem rögtön ez ugrott be..:D

[ Szerkesztve ]

(#31794) Olcsi válasza DroneZ (#31791) üzenetére


Olcsi
senior tag

Hogy maradt tiszta a papucs talpa? :P

(#31795) bigmasterg válasza Peethy (#31793) üzenetére


bigmasterg
addikt

Köszi szépen.
Direkt adtam felemás címet (bless mint áldás..), ezek szerint lehet kér volt. :U

A te képeid is jók, én még talán egy kicsit komorabb színvilágot adnék neki, hogy még szuicidebb(?) hangulata legyen.

[ Szerkesztve ]

(#31796) Peethy válasza bigmasterg (#31795) üzenetére


Peethy
őstag

Értem értem :DD Angoltanárom mondta mindig, hogy "bless you", azaz "egészségedre, mikor tüsszentett valaki, nekem ezért ugrott be róla. :U

Kicsit féltem a JPEG tömörítéstől, mert ahogy észrevettem, a feketét általában elszúrja és jóval sötétebbek lesznek a képek, mint a raw-ban. Meg attól féltem, hogy megint alulexponálttá teszem a sötétítéssel, mint ahogy korábban sokszor.. de szerintem majd még próbálkozok, aztán közlöm az eredményt :K Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#31797) raczger


raczger
őstag

Tegnapelőtt fotóztam ezeket :) Kérhetnék róluk véleményt?

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#31798) eastsider


eastsider
nagyúr

végre megvan az új obi:))

pár szösszenet

(ezúton is köszönöm a segítséget a választással kapcsolatban többek között Szten Mársnak:)

[ Szerkesztve ]

(#31799) nesa válasza eastsider (#31798) üzenetére


nesa
veterán

Gratula a 12-24 hez , elso kep jobb , ez a szobor a 2. kepen hol van nemsokara megyek feletek 1 hetre.

(#31800) eastsider válasza nesa (#31799) üzenetére


eastsider
nagyúr

köszi:)
be geo taggeltem Neked! egyébként a Platán-strandot keresd és meglesz! a kikötő felöli oldalon van:) (ahol a bazár van huszadikán, meg a sok csicska NDK-s :D
így felismerhető: [link]

móló:

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.