Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31551) rumos14 válasza kricsi81 (#31550) üzenetére


rumos14
nagyúr

az 67mm-es ugye? nem csodálom, hogy atomra vinyettál rajta.
nálam volt kölcsönbe ilyen előtét, és bár a makrózás nem az én világom, egy célobi klasszisokkal többet ad.

(#31552) kricsi81 válasza rumos14 (#31551) üzenetére


kricsi81
senior tag

Igen 67mm. A 70-300-zal egész jó volt, de ott olyan durva nagyítást adott, hogy kézből lehetetlen volt éles képet lőni, a kis gagyi Hama állványom pedig nem épp alkalmas erre a feladatra. (az obi nehezebb mint az állvány...)

kovacsrichard.hu

(#31553) Zozzant válasza kiskornel (#31547) üzenetére


Zozzant
addikt

Kösz, olyan képem is van egy pár ahol a nagy szeme a lényeg, itt nem. A sok nagy szitakötő szem is uncsi tud lenni egy idő után:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#31554) máyköl válasza rumos14 (#31548) üzenetére


máyköl
veterán

Az is jó. :D
De ha van jó áron eladó, megveszem.

kricsi: ment pü :K

(#31555) forceberg válasza kricsi81 (#31552) üzenetére


forceberg
veterán

Lehet azért, csak nagyon stabil gépfogás, és nem billegő lábú fotós kell hozzá.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#31556) nesa válasza máyköl (#31545) üzenetére


nesa
veterán

Mikor en kinaltam neked DCR250 et szaroztal hogy majd inkabb mastol veszel... :D

(#31557) máyköl válasza nesa (#31556) üzenetére


máyköl
veterán

Én írtam neked, hogy elvinném 10k-be, te meg írtad, hogy nem adod el, mert annyira megszeretted.
Nekem még mindig aktuális, megveszem ha eladod. :K

(#31558) BLOODSHOT


BLOODSHOT
senior tag


[link]

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#31559) forceberg válasza máyköl (#31557) üzenetére


forceberg
veterán

10k? 12-ért mennek, alatta nem. Ebben nincs, ami elromoljon, ha nincs összekarcolva, akkor jó. Hacsak az üvegek között nincs-e szórás a Raynoxnál.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#31560) máyköl válasza BLOODSHOT (#31558) üzenetére


máyköl
veterán

Néztem már flickr-en, nagyon tetszik! ;)
Jó ez az égbolt, meg az a döntött kép!
Grat! :K

forceberg: 9k-ért ment el tegnap egy indexen, azelőtt meg mikor nyaraltam 10k-ért egy. Jókor kell jó helyen lenni, sajnos nem tudom egész nap az indexet bújni.

[ Szerkesztve ]

(#31561) forceberg válasza máyköl (#31560) üzenetére


forceberg
veterán

A net bújással én is így vagyok, most viszont, hogy rástartoltam az obi témára, elég sokat nézegettem. De egyelőre mégsem lesz obi, mert reggel leállt a kocsim. :((
A jó árú cuccok pikk-pakk elmennek.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#31562) forceberg válasza forceberg (#31561) üzenetére


forceberg
veterán

Segítség! Beszorultam!

[>>>link<<<]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#31563) máyköl válasza forceberg (#31561) üzenetére


máyköl
veterán

Ha egy jó cucc, jó áron felkerül, pár órán belül el is viszik.
Mikor még a vázat vettem, é találtam egy jót, 2 órája volt felrakva, hívtam is egyből, erre azt mondta, most vitték el 5 perce. :(((

Jók ezek a makrók nagyon! Sigma 70-300 + Raynoxxal csinálod őket? :)

(#31564) nesa válasza máyköl (#31557) üzenetére


nesa
veterán

Irtam hogy nemvagyok elmehaborodott hogy 10k er odadjam inkabb megtartom, amugy mar elment 14k ba mivel extrak is voltak hozza...

(#31565) Chapel válasza kricsi81 (#31552) üzenetére


Chapel
addikt

Még a Pentax K200D-vel, 55-300-al használtam a Raynox-ot anno, kézből és ha megnézed a makróim akkor látod, megy ez csak biztos kéz kell...és sok türelem, az meg hogy vignyettál hát sztem erősen ki lehet küszöbölni,vágás stb, nekem sikerált ;)

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#31566) eastsider válasza máyköl (#31563) üzenetére


eastsider
nagyúr

néha ki kell írni, hogy keresel, telszámmal, mélcímmel, és aki felrakná, felhív

(#31567) t_a_m_a_s válasza máyköl (#31560) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Basszus, én nem akarok sem a Te sem más pénztárcájában turkálni, de ha a fotózást választottad hobbidnak, makrózni szeretnél akkor nem k... mindegy, hogy 9-10 vagy 12 ezer HUF egy raynox? :F Hónapok óta hangoztatod, hogy ilyet keresel, azóta nem jött még össze az a plusz 3 rugó?

Holnap majd jól beletépünk...

(#31568) rumos14 válasza BLOODSHOT (#31558) üzenetére


rumos14
nagyúr

gondolom, közhelyesnek tartottad volna "simán" lefényképezni, de megnézném úgy is (esetleg némi perspektívikus korrekcióval), mert a háttér az lenyűgöző!

(#31569) Peethy


Peethy
őstag

Köszönöm az újabb véleményeket is, még mindig túl sokat szöszmötöltem vele, most csináltam egy másik verziót is, ezen semmi nincs, csak egy kis exposure, blacks meg kontraszt. :) A kép maga nem alexpós, csak én tettem azzá, az ügyességemmel.. :W

[link]

A modellt dícsérő szavakat pedig továbbítottam :)

(#31570) máyköl válasza eastsider (#31566) üzenetére


máyköl
veterán

Kiírom mindig.

Peethy: Szerintem sokkal jobb mint az előző! :K

[ Szerkesztve ]

(#31571) BLOODSHOT


BLOODSHOT
senior tag


[link]

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#31572) Peethy válasza BLOODSHOT (#31571) üzenetére


Peethy
őstag

Zseniális.. :) Értem ezt mind a két fotódra, meg ezekre az épületekre egyaránt. Tök jó, hogy így, hogy képeket készít az ember, olyan sok apró dologra, kis csodára fel tud figyelni, meg a nagy dolgokat is sokkal jobban tudja értékelni.. :)

respect! :K

(#31573) BLOODSHOT válasza Peethy (#31572) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Tökéletesen egyet értek. Ezért is választottam munkámul a fotózást és ezért is gyönyörű az egész.

Köszönöm :R

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#31574) kricsi81 válasza Chapel (#31565) üzenetére


kricsi81
senior tag

Annyira vignettál, hogy ha kivágom a normális területet, sz@r minőségű lesz a kép :)
Ennyi nekem elég volt belőle :D Meg úgy egyébként se nagyon jön be a makrózás, inkább emberek. :)
Máyköl én sem értem, hogy ha ennyira makrózni akarsz, akkor miért nem veszel már egy sz@ros Raynox-ot, vagy tele helyett makróobit... 75-80-ért kapsz csúcs Sigma 105-öt... :U

kovacsrichard.hu

(#31575) Peethy


Peethy
őstag


[link]

portrézás közben kaptam le, szerintem egész jó lett, főleg h az apja fogja a kezét.. :) maradjon a fején a kéz, vagy inkább szedjem le?

[ Szerkesztve ]

(#31576) nesa válasza Peethy (#31575) üzenetére


nesa
veterán

Valahogy nekem a WB furcsa ,milyen monitorod van?

(#31577) Peethy válasza nesa (#31576) üzenetére


Peethy
őstag

FuSi laptopmonitor.. de azthiszem mostmár nem posztolok egy ideig, ameddig ezt a monitorkérdést meg nem oldom..

..bár még mindig erősen hiszem, hogy inkább az én szépérzékemmel van a hiba, mint két monitorral, mert ez már másik, mint amikkel az előzőket csináltam.

[ Szerkesztve ]

(#31578) nesa válasza Peethy (#31577) üzenetére


nesa
veterán

Szerintem be kene alitani ha van ra lehetoseg , vagy vegyel valami olcso CRT monitort 1k-er jobbat kapsz mint ami a laptopba van, probaltam alitani rajta de a JPG nem az igazi de talan megis jobb.

(#31579) Peethy válasza nesa (#31578) üzenetére


Peethy
őstag

van egy másik samu 19" lcd, de az méginkább félrevezető, mint ez. megnézem majd itthon a CRT-n is, de ha ott is kb ugyanaz a színvilág, akkor velem van a gond.

(#31580) máyköl válasza kricsi81 (#31574) üzenetére


máyköl
veterán

Tele helyett makró obit? Mikor akartam én venni telét? Úgy volt eddig is, hogy makró obit fogok venni, de anyagi okok miatt nem fog sikerülni, ezért lesz inkább a Raynox előtétes megoldás.
Majd ha legközelebb lesz pénzem obira, makróobit fogok venni, nem telét.

(#31581) arthropod válasza máyköl (#31580) üzenetére


arthropod
tag

Csak kérdem. Mért nem az 50/1.8-al makrózol közgyűrűvel?
Kitobit felejtsd el :R

Eladó Voltcraft IPC 1L +8db Eneloop a Vaterán olcsón!!!

(#31582) sanyixXx


sanyixXx
senior tag

bocsánat, ha volt már, de ez nagyon malac!

[link]

[ Szerkesztve ]

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#31583) rumos14 válasza máyköl (#31580) üzenetére


rumos14
nagyúr

most vagy te emlékszel rosszul, vagy én, de erősen rémlik, hogy agyaltál a 70-200/f4 vs. 55-250 IS kérdésen.

(#31584) rumos14


rumos14
nagyúr

újabb adag skót kép:

Falls of Bruar

[link]

[link]

Loch an Eilein

[link]

Caringorms

[link]

(#31585) skiny83 válasza rumos14 (#31584) üzenetére


skiny83
aktív tag

nagyon szép helyen jártál, szép képeket csináltál grat!

..nem értek a gyémánthoz.. ..Antwerpenben terem?

(#31586) máyköl válasza rumos14 (#31583) üzenetére


máyköl
veterán

Ez viszont igaz, bocsánat.
De azóta a makróobi jött helyette, de sajnos az sem jött össze. :(

[ Szerkesztve ]

(#31587) forceberg


forceberg
veterán

Ray Train

[link]

Rumos: szép helyeken, jó képeid lettek!

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#31588) kiskornel válasza rumos14 (#31584) üzenetére


kiskornel
addikt

Az 1. és a 3. Tyutyúúú... te asztán szép helyeken trappolsz.

- A 2. esetében más szemszögből próbálkoztam volna. Ez így nem "az igazi".
- az 1. és a 3. igazi profi kép lenne, ha a megfelelő napszakban fényképezted volna. Persze nem volt az a tűző nap, az látszik, de nem is volt napfelkelte, vagy napnyugta. Viszont sokat lehet rajtuk javítani.
- Az elsőn a hídnál és attól lefele levő területnél -1Fé-vel csökkentve a fényerőt sokkal inkább érvényesülni fog mind a híd (megnéztem fotós progival), mind a vízesés.
- A harmadiknál, meg ha hagyod középen a témát, akkor kicsit ki kell emelni. Itt a kis sziget, és az azon levő tárgyakat mutatnak jól világosságukat +1Fé-vel növelve, s a hátteret elsötétítve. Úgy olyan, mintha a hátteret nem világítaná meg a nap, mert felettük felhők lennének, míg a középső szigetre zavartalanul sütne a nap.

A 4. esetében profi képet készíteni minimum 20 perc lett volna. Mire a kalkulátor kinyomta volna azt a legkisebb beállítási értéket, aminél még/már érvényesül rendesen a mélységélesség... Ez igazából akkor mutatna jól, ha minden tű éles lenne rajta, az előtérben levő kavicsokkal együtt. Tehát kicsit feljebbről kellett volna lőni, vagy az obi alját alátámasztani, hogy több látszódjon az égből, és kevesebb az aszfaltból. Az autó meg mehetne a szentháromság metszetébe...

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#31589) asbi_


asbi_
tag

Sziasztok!

Mindössze 1 napja van nálam az új gép, tegnap már csak a szürkületben jutott idő pár 'próbafotó' ellövésére.
Ezek közül szeretnék egyet linkelni, kizárólag azért, hogy építő kritikákkal legyek gazdagabb. (Tisztában vagyok vele, hogy még csak közel sem 'díjnyertes' a fotó.) :)
Szóval tanulni szeretnék.
[link]
Ő lenne a kép. Annyit változtattam rajta az eredetihez képest, hogy kicsit kontrasztosabb lett, plusz a lépcsőről visszavert rengeteg fényt próbáltam picit visszavenni és kicsit 'melegítettem' a színeken. (Ha szükséges, az eredetit is tudom linkelni.)
Szóval ötleteket, tanácsokat várok, hogy tanulhassak és fejlődhessek a fotózás ezen színterén. :)
Előre is köszönöm!

(az egészet egy másik topicból másoltam máyköl tanácsára)

(#31590) eastsider válasza sanyixXx (#31582) üzenetére


eastsider
nagyúr

nem tudom mi a nagy szám. akármilyen telefonnal fényképezhették volna őket. vagy webcammal, vagy bármivel. itt nem a gép a lényeg, hanem a fények, a modell, a kompozíció... lehetne öddéd, ha nincsen ilyen fényekkel megtámogatva, az ájfónos képek jobban mutatnának (persze sarkítva)

bloodshot: a Louvre csodásan mutat így! jól le kaptad:)

[ Szerkesztve ]

(#31591) rumos14 válasza kiskornel (#31588) üzenetére


rumos14
nagyúr

köszönöm a részletes véleményt. igyekszem tanulni belőle.
a képeimet elsősorban olyan céllal osztom meg veletek, hogy szépet mutassak, a fotós tudásom, meg olyan, amilyen :)
az időjárás, főleg az első napokban nem mindig volt kegyes, az utómunka során nem is célom az, hogy napfényt varázsoljak a képekre, az ottani látványt szeretném visszaadni.
az első két kép reggel, erdőben készült, olyan fények voltak, hogy nem kellett ND-t sem használnom a vízesés elmosásához :) csatolok ide egy másik szögből készült képet.
a harmadiknál sajnáltam, hogy borús idő volt, napfénynél és főleg ősszel sokkal mutatósabb ez a hely. szóval az itt készült képek emiatt nekem sem annyira tetszenek. de egy kis ecsetes expo korrekcióval LR-ban lehetne javítani rajta, ahogy te írtad.
a negyediknél készült olyan verzió ahol az autó hangsúlyosabb, kb. a harmadban van és nem mélyről lőttem, de ez nekem jobban tetszik.
lesz még folytatás, sztem még szebb helyekkel.

[ Szerkesztve ]

(#31592) rumos14


rumos14
nagyúr

az említett autós kép

(#31593) sanyixXx válasza eastsider (#31590) üzenetére


sanyixXx
senior tag

feltételezem, hogy neked mindegy, hogy mit linkelek, ha a megoldás fantáziája nem fogott meg. de legalább ügyesen visszamondtad, ami a videóban elhangzott. ez egy ötös felelet nyolcadikban! ;)

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#31594) eastsider válasza sanyixXx (#31593) üzenetére


eastsider
nagyúr

a képek tetszenek, csak a ájfón istenítés nem :) erre akartam célozni
a videót meg nem néztem meg, csak a képeket
no offenz, nem kötekedni akartam, csak már kicsit sok az alma hype

(#31595) sanyixXx válasza eastsider (#31594) üzenetére


sanyixXx
senior tag

akkor viszont nézd meg, mert abban a lényeg :) nekem nem az iphone istenítés jött át, hanem pont amit leírtál: nem feltétlenül a millás fényképező pottyantja ki a jó képeket.

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#31596) eastsider válasza sanyixXx (#31595) üzenetére


eastsider
nagyúr

igen, ez így nagyon igaz! így gondoltam én is:) (utolsó mondatod) de ez itt a topikban meg főleg látszik szerintem!

[ Szerkesztve ]

(#31597) eastsider


eastsider
nagyúr

lenne egy képem
mégpedig ez:
[link]

szerintetek mi nem kerek a kompozícióval? szűk? vagy az, hogy két felé mutat a kép? (bicikli, és Balcsi más irányba mutat..) vagy mi vele a baj? :F
vagy talán nem jó szögből fotóztam.. de arra meg csak nád volt...

[ Szerkesztve ]

(#31598) Szten Márs válasza eastsider (#31597) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Csak simán nem elég erős, hatásos. Ennél jóval hangulatosabb kompozícióid szoktak lenni. Egyébként igen, szűk is, nagyon arcbatolós, nem elég letisztult, de tényleg annyiban maradnék, hogy nem annyira erős, mint általában a képeid.

(#31599) eastsider válasza Szten Márs (#31598) üzenetére


eastsider
nagyúr

töübbet ki lehetett volna belőle hozni akkor Te is így érzed...

mégegy
[link]

a fények gyönyörűek voltak, de a hely nem volt valahogy az igazi... meg kellett volna fordítani a biciklit, és jobban a Balcsi felé fordulni (bár nem az enyém volt a bicaj, nem akartam piszkálin)

[ Szerkesztve ]

(#31600) v2izzy


v2izzy
tag

Üdv,
Jelentkeznék két képpel :)

Vélemények (leginkább a másodikkal kapcsolatban)?

http://flic.kr/ps/MuuJU | @gerhard_berger | https://github.com/gerhardberger

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.