Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30051) forceberg válasza kiskornel (#30050) üzenetére


forceberg
veterán

Jók lettek ezek is!

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#30052) eastsider válasza kiskornel (#30049) üzenetére


eastsider
nagyúr

köszönöm a véleményed! kíváncsi voltam mit mondasz!
az elsőnél és másodiknál igazat adok! elsőnél baloldalt a belógó dolgok. mondjuk könnyűszerrel eltüntethetőek :) szerintem meg is teszem...

viszont a többit azért nem "takarítottam le", mert főként gombászós szemmel készültlek a fotók, és ezeket a gombákat (galambica) így lehet főként megtalálni, így is voltak, csak annyira takarítottam le őket, hogy felismerhetőek legyenek. ezért nem emelkednek ki a környezetükből. nagyon hozzájuk tartozik a környezetük... (egyébként fokozza a dolgokat, hogy egy fix 35mm-es objektívvel dolgoztam, ami nem makro... szóval kellett helyezkedni...)
nagyon köszönöm a véleményedet!!

nagyon durván élesek a gyurgyalagok! kár, hogy nincs valami kontrasztosabb, sötétebb háttér mögötte...de így is jó. már csak az lenne a jobb, ha "egy szintból" tudnád őket fotózni, bár gondolom ez nagyon nem egyszerű feladat..

(#30053) Exfury


Exfury
tag

húúú de rég jártam erre... azt hiszem ideje lenne postolnom valamit :)

vélemény ??

(#30054) D4rkm4n válasza kiskornel (#30050) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Joffélék! :R

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#30055) D4rkm4n válasza Exfury (#30053) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Tetszik. Technikailag korrektnek tűnik. Igazi emlék/életkép. :K

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#30056) kiskornel válasza eastsider (#30052) üzenetére


kiskornel
addikt

"hogy nincs valami kontrasztosabb, sötétebb háttér mögötte..." -
A háttéren dolgozok... de valami eszméletlenül szar a terep a löszfal környékén...

"hogy egy fix 35mm-es objektívvel dolgoztam" -
Azért látszik az rendesen, hogy rászántad az időt a gombás képeidre. Kicsit nagyon a bolondjává válltál ennek a 35mm-es obinak. :) Viszont a tökéletes bokeht csak különleges környezetben lehet vele elérni.
Ha rákényszerülsz arra, hogy ezt az obit használd, vagy csak tényleg a közeli tárgyak felnagyobbítását szeretnéd használni, akkor a háttércsere trükköt tudom ajánlani. Amúgy is érdemes különböző rekeszekkel képeket készíteni, és utólag kiválasztani, melyik az alkalmas (egyensúly bokeh és mélységélesség közt). Ám azt is megteheted (PÉLDÁUL), hogy egyszerűen az F2,8-as kép hátterét vágod át az F9-es képbe. Egyből jobb lesz az összhatás.
Néha a képen más dolgok is bekerülnek a mélységélességbe, nem csak a virág (vagy a tárgy, amit fotózol). Ilyenkor érdemes mesterségesen életleníteni a témán kívűli éles tárgyakat/dolgokat. Persze csak annyira, amennyire a bokeh megengedi...

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#30057) Stitch válasza Exfury (#30053) üzenetére


Stitch
őstag

Tetszik. Milyen ojjektív'?

(#30058) eastsider válasza kiskornel (#30056) üzenetére


eastsider
nagyúr

igaziból nem mondanám, hogy bolondjává váltam, de ez a legjobb minőségű objektívem.. és ugyanilyen tárgytávolsággal tudnék dolgozni a kitobival is, amivel nem tudnék elérni még csak hasonló eredményt sem.. igen. ilyenkor jó lenne valami makró... (igen, felszerelés hiánya..)

a háttércsere nagyon jó ötlet, de ahhoz meg kéne egy jó állvány, amit terpeszteni tudok (najó, talán nem létszükség, de nagy odafigyelést igényel... )

a lenti képek egyébként 2.8 3.5ös rekesz környékén készültek... de hát tudod milyenek a fényviszonyok egy erdő mélyén.. főleg, ha még a nap sem süt...

[ Szerkesztve ]

(#30059) sztyui2


sztyui2
őstag

Vélemény?

(#30060) kiskornel válasza eastsider (#30058) üzenetére


kiskornel
addikt

Akkor a lehetőségekhez képest jók lettek. :C Nem is vettem észre az állvány hiányát. :DDD

Amúgy aki állvánnyal fényképez, és erdőben, az imádkozik a felhőistenhez, hogy legalább egy báránykát torlaszoljon a napocska elé. Tehát az a jó, ha a "nap sem süt" :) (szóval a lágy, szórt fény a jó). A csak foltokban besütő nap helyi kiégéseket produkál.
Legjobb erdős képeim felhős időben készültek.

(#30059) sztyui2: na ez már döfi! Egyre jobb képeket készítesz erről a kiscsajról. Egyre inkább eltalálod azt a "pózt", ahol jobban mutat.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#30061) sztyui2 válasza kiskornel (#30060) üzenetére


sztyui2
őstag

Köszi!
Az összes kép erről a csajról egy fotózás alkalmával készült. 5 órás volt a fotózás, ruhaválasztással meg átöltözésekkel meg mindennel együtt...
Kb már ez az uccsó kép erről a fotózásról, de beszéltük, hogy fogom még fotózni,mert ismerem is, szóval nem "csak egy modell", meg voltak is még ruhák, amiket kiválasztottunk, csak már nem volt idő használni őket, meg már fáradtak is voltunk, szóval lesz még legközelebb vele is.

(#30062) Exfury


Exfury
tag

D4rkm4n: köszi szépen :)
Stitch:Nikkor AF-S 50mm f1.4 :) nem rég vettem :)

(#30063) total90 válasza eastsider (#30046) üzenetére


total90
veterán

Nekem tényleg erősnek tűnik a sárga gomba, de azért érdekes így is... Én is most akarok majd képet beküldeni arra a pályázatra, de még jelenleg gombákat keresek :) Van 1-2 képem már, de nem vagyok elégedett azokkal.

(#30047) sbazsi

Mindhárom kép tetszik, igazán ötletesek. A favorit ezekből a 2.

(#30048) D4rkm4n

Egy kés éle becsillanhatna a bal alsó sarokban, aztán mehet valami horror plakátnak :D Egyébként jó.

_____________________________________________________________________

Mai lőttem ezeket:

Vélemények?

[ Szerkesztve ]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#30064) Fejo válasza kiskornel (#30049) üzenetére


Fejo
őstag

Köszi.

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#30065) Exfury


Exfury
tag

na megint egy kép tegnapról :)

mit gondoltok maradjon az út vagy levágjam ? :)

(#30066) kiskornel


kiskornel
addikt

Panoráma: Mecsek - Melegmányi völgy - Páfrányos

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#30067) total90 válasza Exfury (#30065) üzenetére


total90
veterán

Szerintem az út oda illik...

(#30066) kiskornel

Szép természetfotó :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#30068) eastsider válasza kiskornel (#30060) üzenetére


eastsider
nagyúr

hát igen.. állvánnyal picit egyszerűbb lenne... de amúgy ilyen célre mi a célobjektív? gondolom egy makró megteszi.. de mégis? ez az optimális?

húú köszi:)

a képedhez: most, hogy kicsit jobban belekóstoltam ebbe a természetfotózásba, így tudom értékelni a képeidet igazán! nagyon tetszenek a fények... nem tudok mit mondani! úgy jó, ahogy van...

sztyui: jó a póz nagyon, a cigivel. nagyon kozmopolitás:))) "lájkolom" (grr) na tetsziK!!

exfury: már beszéltük! én kevesebb zöldet és több eget komponáltam volna a képbe!

(#30069) kiskornel válasza eastsider (#30068) üzenetére


kiskornel
addikt

"ilyen célre mi a célobjektív?" - Széles látószög az a nagy mélységélesség + a korlátozott bokeh miatt nem a legjobb. :N Nem mos olyan szépen. Az ilyen "leválasztom a témát a háttérről" objektívek a fényerős telék.
Én szerintem 50mm-től indul (APS-C-n). Makro obival meg legalább két legyet ütsz 1 csapásra. :K

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#30070) pisti válasza Exfury (#30065) üzenetére


pisti
őstag

Vágd le, zavaró, nem ad hozzá semmit a képhez ebben a formában.

Egyébként elég mosott a kép, meg a háttérben a felhők is beégtek fehérre egy jókora foltban.
Ezektől eltekintve szép, de még csiszolgasd kicsit.

(#30071) ez_meg_emaz válasza kiskornel (#30066) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Ez vmi eszméletlen szép. :R
Ha ránézek a képre nyugalmat érzek, vmi hasonlot mintha ott lennék az erdöben. Ilyen képem lenne tuti beraknám háttérnek. :)

(#30072) Chapel válasza kiskornel (#30066) üzenetére


Chapel
addikt

Tényleg szép lett, kellemes színek, de engem zavar h balra dől a "horizont" :)

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#30073) Peetboy


Peetboy
csendes tag

Vélemény?
[link]

[ Szerkesztve ]

☎iPhone 5S☎  iMac 20"  ♛http://peetboy.uw.hu/♛ →http://www.flickr.com/photos/peetboy← Canon 450D

(#30074) kiskornel válasza Chapel (#30072) üzenetére


kiskornel
addikt

:( Hát nem észrevetted! A körülmények miatt sajnos kicsit csalnom kellett.

Köszönöm mindenkinek a hsz-eket. (ez_meg_emaz; Chapel; eastsider; total90)

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#30075) t_a_m_a_s válasza Peetboy (#30073) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Nagyon zavaró az a faág vagymi az előtérben :F

Holnap majd jól beletépünk...

(#30076) Peetboy válasza t_a_m_a_s (#30075) üzenetére


Peetboy
csendes tag

Pont az a lényeg :)

☎iPhone 5S☎  iMac 20"  ♛http://peetboy.uw.hu/♛ →http://www.flickr.com/photos/peetboy← Canon 450D

(#30077) Sada88 válasza total90 (#30063) üzenetére


Sada88
aktív tag

Én is lőttem héten virágot :)
http://www.flickr.com/photos/sada1988/4652322926/

www.Sadaweb.hu www.flickr.com/photos/sada1988/

(#30078) Sada88 válasza sztyui2 (#30059) üzenetére


Sada88
aktív tag

Te is mindenhol ott vagy :DD

www.Sadaweb.hu www.flickr.com/photos/sada1988/

(#30079) eastsider válasza Sada88 (#30078) üzenetére


eastsider
nagyúr

én is ezt mondom Neked! nem is tudtam, h fellelhető vagy PH!-n:D

kiskornel: mondd azt, hogy lejtő volt:)))

(#30080) total90 válasza Sada88 (#30077) üzenetére


total90
veterán

Jó lett :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#30081) Sada88 válasza eastsider (#30079) üzenetére


Sada88
aktív tag

Ja forgok én itt rendesen :D
bár általába csak a lokál szeged adok veszek beszélgetek topic : ) de most 2 tétel között benéztme már ide is , látom jól tettem :C

www.Sadaweb.hu www.flickr.com/photos/sada1988/

(#30082) j.bravo válasza Fejo (#30031) üzenetére


j.bravo
addikt

Tényleg zsír :) új, vagy a tavalyit tetted fel most? (vagy rosszul emlékszem hogy volt már ilyened?)

Whatever.

(#30083) Fejo


Fejo
őstag

Köszi, ez új, szombaton csináltam. A tavalyi óta terveztem, hogy újra megcsinálom így. ;)

Tavalyi:

Mostani:

Közben a hét képe lett a fotozz.hu-n! :B

[ Szerkesztve ]

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#30084) máyköl válasza Fejo (#30083) üzenetére


máyköl
veterán

Ez is szuper, a topfoto.hu -n már láttam... :K

(#30085) kricsi81 válasza Fejo (#30083) üzenetére


kricsi81
senior tag

Nekem a tavalyi jobban tetszik (bár a komp. ott is elég zavaros), az idei tényleg elég kusza :)

kovacsrichard.hu

(#30086) sbazsi válasza kricsi81 (#30085) üzenetére


sbazsi
veterán

nekem is :)

(#30087) sbazsi válasza kricsi81 (#30085) üzenetére


sbazsi
veterán

nekem is :)

(#30088) forceberg válasza Fejo (#30083) üzenetére


forceberg
veterán

Grat!

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#30089) sztyui2 válasza Sada88 (#30078) üzenetére


sztyui2
őstag

Alappp :DDD
Muszáj :)) :D

(#30090) drkbl válasza kiskornel (#30066) üzenetére


drkbl
őstag

Érdekes a látószög, felfelé nagyon korlátos és alacsony a nézőpont - mintha valami felderítőrobot vagy minitank vezetőjének nézőpontja és kilátási korlátai lennének :)

Gutten morgen, Sopron! by rdwr, on Flickr

(#30091) total90


total90
veterán

Valaki véleményezné a képeim? :B

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#30092) Az-X


Az-X
őstag

Hmmm... azt hiszem felvállalom megint e nemes feladatot :) Szóval a képeid valamit javultak, a háttér van ahol egész kellemes. De ezekkel a képszerkesztésekkel olyan érzetet adnak a fotóid mintha csak dokumentálnál. Ez egy rózsa, ez egy méhecske... Ha művészit szeretnél alkotni akkor valamit még bele kell vinni az alkotásba. Nem vagyok én sem profi virág fotós, nincs is túl sok ilyen képem, de elő kerestem kettőt. Ebben a témában talán ezek a kedvenceim a saját képtáramból :) Elnézést azoktól akik esetleg már látták :)

:)

(#30093) nesa válasza Az-X (#30092) üzenetére


nesa
veterán

Az elso kepeden nagyon jo a zold szinvilag ,nekem is volt hasonlo kepem.

(#30094) total90 válasza Az-X (#30092) üzenetére


total90
veterán

Köszi a véleményt/tanácsot. Jól jön minden ilyen, mivel még igencsak tanuló fázisban vagyok...
A 2. képed egyébként totál tetszik...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#30095) Az-X válasza nesa (#30093) üzenetére


Az-X
őstag

Köszi! :) Kedves képem, még régebben készítettem a páromnak valamilyen alkalomból :)

Megnéztem a tyúkhúros képed, az is jó lett ;)

:)

(#30096) Az-X válasza total90 (#30094) üzenetére


Az-X
őstag

Akkor írok picit a 2. képről. Nem kell hozzá extra tudomány. Amire szűkség van az 2-3 szál gerbera, illetve valami sötét színű háttér. Ez a kép a következőképp készült. Tetőablakos szobában olyan helyet kerestem ahol a nap rásüt a virágra. Gyakorlatilag átvilágítja a szirmokat. A háta mögé betettem egy fekete gyöngyvászon laptop táskát, mert hátteret egyszerűen nem akartam. Akkoriban még egy nagyon kommersz 70-200 akármi telém volt, erre rácsavartam valami (1000Ft-os) macro előtétet. Egy állvány, ha jól emlékszem elég szűk rekesszel csináltam (sajnos az eredeti képet most nem találom, exif nincs benne a kicsinyítettben). Ezután jön a dolog legfontosabb része. Ezzel így még lehetett volna tök kommersz képet is lőni. El kell kezdeni olyan pozíciót keresni ahonnét érdekesnek tűnik a téma. Nem csak úgy lefotózni, hanem hogy tényleg különleges is legyen. És ami a legfontosabb, nehogy meg csináld utánam! :P Forgasd a fejedben az ötleteket, aztán valósítsd meg őket ;)

Eleinte 100 képből 1 lesz jó aztán 20 ból 1 majd minden tizedik végül azt veszed észre, hogy csak jó meg mégjobb képeid vannak ;) Persze ehhez nagyon sok kitartás és odaszánás kell.

Ja és lesd meg nesa tyúkhúrját is! Az is jó példa arra, hogy igen is lehet téma egy olyan dolog is amit minden nap csak megtaposunk :))

[ Szerkesztve ]

:)

(#30097) skoos válasza Az-X (#30096) üzenetére


skoos
őstag

milyen is az a 70-200 kommersz tele? 2.8 vr? :D

(#30098) Sada88


Sada88
aktív tag

http://www.flickr.com/photos/sada1988/4660291321/ lehet kommentelni :D
nem csináltam még ilyen absztraktot sose .
szóval jöhetnek flickRre a művész hozzászólások : :DD

www.Sadaweb.hu www.flickr.com/photos/sada1988/

(#30099) Az-X válasza skoos (#30097) üzenetére


Az-X
őstag

De jó is volna egy 2,8 VR :D De csóró vagyok sajna :) Vázam ugyan most van jó, de az obikra nem maradt lé... kezdődik a spórolás. :) Amúgy ez a kép még régi Minoltás korszakban született, valami 70-200 4,5-5,6 de nem biztos, hogy pontosan ez, mindenesetre valami hasonló :)

:)

(#30100) total90 válasza Sada88 (#30098) üzenetére


total90
veterán

Ilyesmi képet én is lőttem már.... [link]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.