Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31301) drkbl válasza Ndruu (#31299) üzenetére


drkbl
őstag

Esetleg, ha már úgyis lefele húzás, akkor legyen a márka Hell, és a vakufény vörös :)

(#31302) Sada88 válasza Ndruu (#31296) üzenetére


Sada88
aktív tag

Jó ez ;) flickRen már kapta a kommentet :DD

www.Sadaweb.hu www.flickr.com/photos/sada1988/

(#31303) Kerio


Kerio
őstag

Bocs az offért. Ti milyen képnézegetőt használtok? Létezik olyan program, amivel teljes kijelzőn lehet nézni a 10MP-s képeket 16:9-s monitoron? Vagy mindegyiken mozgatni kell a képet? Nekem IrfanView-em

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#31304) Szten Márs válasza Kerio (#31303) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

ACDSee-vel, mióta az eszem tudom. Egy régi változatot használok, a 6.0-át, és nem is szívesen cserélnék más képnézegetőre, hozzám nőtt az évek alatt. És igen, alap beállításban képernyőméretben hozza be a képeket.

(#31305) Slowman válasza Kerio (#31303) üzenetére


Slowman
aktív tag

Én is ACDSee-t használok mióta csak az eszemet tudom. Volt egy gyenge próbálkozásom az IrfanView-al de nekem nem jött be, lassú és "buta" az ACDSee-hez képest, viszont jóval kisebb és egyszerűbb is. Jelenleg a v12.0 ACDSee Photo Manager verziót használom, és a QuickView módban gyorsan lehet a képeket nézegetni (jobban szeretem mint a korábbi verziókat, mert QuickView nem foglalkozik a RAW képekkel és nem kell annyit tekergetni, és nem látom kétszer majdnem ugyanazt képet, viszont ha csak RAW-ba lősz rosszabb mert be kell lépni az Editor/View-be tehát abban az esetben a korábbi verziók (azt hiszem a 9-es verziók még úgy működnek) testhezállóbbak mert azok még QuckView-be is megmutatják a RAW képeket. De én RAW+JPG-be fotózok és szelektálok is rögtön amint letöltöm a képeket, így nekem ideális :K ). "F" billentyűvel meg teljes nézetbe (full screen) a monitorod által megjeleníthető legnagyobb képet mutatja. Az Editor módban még a RAW képeket is felismer és megnyitja, valamint minimális képszerkesztésre is ad lehetőséget, de ezt nem szoktam használni PS és LR mindenre elég. Viszont néha jól jön ha csak valami apróbb változtatást csinálok, pl. vörösrezem korrekció vagy csak vágás, mert nem kell belépni a PS-be és megvárni míg betölt rögtön ott van kéznél csak egy kattintás és vált is a két funkció között. Próbáltam már a Pro 2.5 is de az eléggé katalogizálópogira hajazott mintsem képnézegetőre, és abban több volt az Editor rész is. Most azt hiszem már a 3.0-ál járnak.

[ Szerkesztve ]

(#31306) Kerio


Kerio
őstag

Köszönöm a segítségeteket!

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#31307) Kerio


Kerio
őstag

Egy kicsit beteg lett. De van ilyen:

[link]

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#31308) ROBOTER


ROBOTER
addikt

(#31309) SpongyaBob válasza ROBOTER (#31308) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Szia!

Gratulálok! Te aztán mindig hozod a színvonalat! :R Oda tetted magad rendesen, jó sok kép készült :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#31310) PhoenixK válasza ROBOTER (#31308) üzenetére


PhoenixK
őstag

Gratulálok! Nagyon tetszenek!!! :C
Esetleg lehetne tudni, mivel készültek?

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#31311) Zozzant válasza ROBOTER (#31308) üzenetére


Zozzant
addikt

Ütős képek, grat!

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#31312) ROBOTER válasza PhoenixK (#31310) üzenetére


ROBOTER
addikt

Köszi mindenkinek!

A képek Olympus E-3 + Zuiko 50-200mm és Canon 7D + 400mm 5.6L felszereléssel készültek, felváltva, kb. 50-50% arányban.

(#31313) Croissant válasza ROBOTER (#31308) üzenetére


Croissant
aktív tag

Azta!

Ezek tényleg fantasztikus képek!
Minőség, kompozíció és vágás tekintetében is (az én amatőr szememnek)

Gratula

(#31314) kricsi81 válasza ROBOTER (#31308) üzenetére


kricsi81
senior tag

Hát nem tudom, nekem ezek az unalmas kategória... :( Semmi dinamika. Svenkeléssel miért nem próbálkoztál? Bár az is elég unalmas tud már lenni... :U

kovacsrichard.hu

(#31315) Szten Márs válasza kricsi81 (#31314) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Gondolom te most hülyéskedsz :U
Mert ha komolyan írtad, akkor ez eléggé... hmm... furcsa egy hozzászólás tőled, plusz baromira kíváncsian várjuk, mit produkálsz egy repülősnapon...

(#31316) kricsi81 válasza Szten Márs (#31315) üzenetére


kricsi81
senior tag

Nem hülyéskedek... :U Semmi izgalmasat nem találok a képek között... Én egy repülőnapra el sem mennék :)
Peace.

[ Szerkesztve ]

kovacsrichard.hu

(#31317) forceberg válasza Szten Márs (#31315) üzenetére


forceberg
veterán

Idén Kecskemétre készül valaki innen?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#31318) drkbl válasza ROBOTER (#31308) üzenetére


drkbl
őstag

Jó képek lettek, különösen az a négygépes elékacsázós műrepülős jó pillanat elkapva! Jól megpakolták azt az Eurofightert. A Messerschmitt eredeti motorral repült?

(#31319) Zozzant válasza kricsi81 (#31314) üzenetére


Zozzant
addikt

Talán az utolsó előtti hasonlít a svenkelésre, ha jól látom... a képeken pedig egy komolyabb teleobjektív és fotós érződik, de nem akarlak erről meggyőzni ha nem látod, vonatkoztass el a repülőktől (ha nem csíped) és nézd technikailag.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#31320) Jinxx válasza ROBOTER (#31308) üzenetére


Jinxx
senior tag

Le a kalappal, nagyon jók lettek! Mondhatnám azt is, profi kategória, bármelyik mehetne egy újságba, magazinba. Air Race-re szerettem volna menni idén, de ezt az örömöt is elvették. Kecskemét pedig messze van, pedig imádok ilyesmit fotózni.

(#31321) PhoenixK válasza forceberg (#31317) üzenetére


PhoenixK
őstag

Mi mindenképpen megyünk, úgy néz ki megint mindkét nap ott leszünk!
[link]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#31322) drkbl


drkbl
őstag

Nem hallom, élet vagy halál? / Don't hear it: life or death? by rdwr, on Flickr

(#31323) SpongyaBob válasza ROBOTER (#31312) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Canon 7D? Úgy tudtam csak Oly-val nyomod :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#31324) bubi92 válasza Jinxx (#31320) üzenetére


bubi92
őstag

én meg itt lakok, és így se tudok menni:D nem baj, barátnőméktől város szélén laknak(ahol megfordulnak a gépek) onnan tökéletesen látszik az egész, csak nincs akkora zaj:D

(#31325) kiskornel válasza ROBOTER (#31308) üzenetére


kiskornel
addikt

Nekem is tetszik. Szép élesek. Örültem volna, ha bent találom az exif-et... amúgy grat. :C

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#31326) sztyui2


sztyui2
őstag

Van egy kevéske munka a képben...
Katt rá és nézzétek meg a munkafázisokat, werkfotókat a kép alatt! ;)

[ Szerkesztve ]

(#31327) macy válasza Slowman (#31305) üzenetére


macy
addikt

Nálam quick view módban is látni a RAW képeket a 12.0 Build 344-es verzióval. 400D-m van.

(#31328) Slowman válasza macy (#31327) üzenetére


Slowman
aktív tag

Nem tudom de nekem nem foglalkozik a QuickView-be a PEF-el és a DNG-vel sem. De fotóztam már 40D-vel és annak a CR2 kiterjesztésével sem foglalkozik. Nekem ez így nagyon kényelmes válogatáshoz mert a JPG-ket gyorsabban kezeli, pörgeti stb. Amúgy nekem Build 342-es van de sztem ez lényegtelen, akkor ezek szerint ez valmi beállítás kérdése.

(#31329) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Soxxxeretettel! :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#31330) forceberg válasza *Ropi* (#31329) üzenetére


forceberg
veterán

Szép munka! Grat!
És a szép párnak is grat így utólag! És sok boldogságot!

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#31331) forceberg válasza kricsi81 (#31314) üzenetére


forceberg
veterán

Nekem meg a sok portré az unalmas, mégsem hurrogom le őket. El kell fogadni, hogy emberek vagyunk, kinek ez, kinek amaz a téma tetszik!

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#31332) werttzui válasza *Ropi* (#31329) üzenetére


werttzui
őstag

Jajjh neeeeeeeee miéééééééééééééééért??? :DDD
dadada dammmm Részvétem nekik :P
Jó képek látszik,hogy sokat csinálsz ilyeneket gratu :R

PENTAX

(#31333) Fejo válasza kricsi81 (#31314) üzenetére


Fejo
őstag

Feleslegesen ne röhögted már ki magadat... :U Ezek a képek brutál jók!

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#31334) kricsi81 válasza forceberg (#31331) üzenetére


kricsi81
senior tag

Én a véleményemet írtam meg _hogy szerintem unalmasak_, nem erre való a topik? Vagy itt már csak dicsérni lehet minden képet?

kovacsrichard.hu

(#31335) a000 válasza sztyui2 (#31326) üzenetére


a000
őstag

Nagyon király lett. Bár a csaj lábának az árnyéke szerintem sántít, túl vékony.
Amúgy miben csinálta a haverod? Max-ban?
szerk: Igen ezt tuti, hogy maxban csinálta :)

[ Szerkesztve ]

(#31336) pontyos válasza ROBOTER (#31308) üzenetére


pontyos
senior tag

Húúúúú, nagyon durva! A képek szuperek, szinte hallom a dubörgést is! :R
Repcsi mániás vagyok, alig várom a hazai repnapot. Idén durva lesz a felhozatal.

(#31337) Szten Márs válasza kricsi81 (#31334) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nézd, itt arról van szó, hogy ha élből utálod mittudomén, a virágfotókat, akkor nem írod azt oda egy adag egyébként baromi jó virágfotóhoz, hogy áhh, még egy virág, milyen unalmas már, fujj. Mert értjük, hogy nem ez a te kedvenc területed a fotózásban, vagy épp egyenesen kiütésed van már tőlük, de attól, ha van kis szemed a fotózáshoz, még látod, hogy a műfaján belül baromi jó képek. Itt ugyanez a helyzet. Lehet nem érdekelnek a repülők és nem mozgat meg egy repülősnap, de ha van valakinek kis szeme a képekhez, az látja, hogy mi is lett kihozva ebből az eseményből és objektíven nézve milyen képek születtek -> és mint láhatod x egybecsengő hozzászólásból, baromira jók.

(#31338) sonar


sonar
addikt

Egy kezdő próbálkozás: Búza

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#31339) Peethy


Peethy
őstag

Szten Márs: holnap küldöm a raw-ot:)

kricsi: egyetértek az előttem szólókkal.. attól, hogy nem tudok orgonázni és az orgona hangját sem szeretem, még nem kevésbé művész, szerintem, aki nagyon jól játszik. ugyanez a helyzet a repülős fotókkal,amik engem mellesleg lenyűgöztek.. ez milyen találkozón volt?

(#31340) Szten Márs válasza Peethy (#31339) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Thx! Holnap csak estefelé leszek otthon, szóval csak akkor fogok tudni ránézni, de mindenképp érdekel, hogy mit is lehet belőle kihozni :K

(#31341) macy válasza ROBOTER (#31308) üzenetére


macy
addikt

Ó hogy a ... hideg futkosson a hátadon ebben a piszok melegben. :R

(#31342) sonar válasza sonar (#31338) üzenetére


sonar
addikt

Javitott link [link]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#31343) *Ropi* válasza kricsi81 (#31334) üzenetére


*Ropi*
félisten

Szerintem nem unalmasak: példának okáért nem sok olyan fotót látni, amint éppen átlépi egy gép a hangsebességet...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#31344) *Ropi* válasza werttzui (#31332) üzenetére


*Ropi*
félisten

Köszönöm nektek az ő nevükben is! :)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#31345) kricsi81 válasza Szten Márs (#31337) üzenetére


kricsi81
senior tag

Jó, ne vitatkozzunk (és off-oljunk), én elfogadom hogy mindenki szerint jó képek, cserébe ti is fogadjátok el hogy nekem nem tetszenek :)
(egyáltalán nem utálom a repülőket amúgy, nem lehet hogy inkább a repülő imádókban van egy kis elfogultság? :) a gépeket jól lehet szemlélni a képeken, de én nem érzem azt a nagy sebességet, dinamikát, amit a helyszínen lehet érzékelni, és szerintem ilyen képeknek ezt kéne közvetíteniük, ezért mondtam azt amit.)

kovacsrichard.hu

(#31346) Exfury


Exfury
tag

A tegnapi délután eredményei :) Kíváncsi vagyok a véleményeitekre :)


ui.: ne kíméljetek! :D

[ Szerkesztve ]

(#31347) ROBOTER válasza macy (#31341) üzenetére


ROBOTER
addikt

Köszi a jókívánságokat! Viszont kívánom, ha esetleg nem lenne klímás a munkahelyed. :)

Köszönöm mindenkinek az elismerő szavakat. Én folytatom, amíg és ahogyan tudom.

(#31348) Fejo válasza kricsi81 (#31345) üzenetére


Fejo
őstag

Meséld el nekem, hogy háttérben az éggel, szuperközeliben még is hogyan érzékelteted a sebességet? Le svenkeled? És még is mit mosol el (ami a dinamikát adja) az amúgy is homogén eget...? :U
Ezekben a képekben pont ez a lényeg, mondom ezt úgy, hogy nem vagyok egy repülőgép rajongó.

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#31349) rumos14 válasza Szten Márs (#31304) üzenetére


rumos14
nagyúr

én is ACDSee-t használok, a 2.4-es verziót, egyenesen 1998-ból :)

(#31350) kricsi81 válasza Fejo (#31348) üzenetére


kricsi81
senior tag

Igen ezt gondoltam hogy valaki mondani fogja. Azokat a képeket ahol a sima ég (főleg felhő nélkül) a háttér, ÉN nem tenném fel a netre. A linkelt képek között van 1-2 ami tetszik (amelyiken több repcsi van, és valamilyen alakzatot formálnak), a többit én a gépemen hagynám.
Zárjuk le :) (lehet másé az utolsó szó, nem azért írtam ezt...)

kovacsrichard.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.