Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47351) g0dl válasza Flashget (#47347) üzenetére


g0dl
addikt

Nekem két előfizetésem van, a tányérosat küldték, a vezetékest nem.

(#47352) nfsu17 válasza Steady74 (#47350) üzenetére


nfsu17
veterán

-biztos van ilyen STB a piacon, csak kevés embernek lehet és azok sem fórumoznak,
-egyik szempontodat sem tiltja a digi, de nem is segíti (értsd: nem ad ilyen boxot), szerezd be magadnak,
-kezd el vásárolgatni a neten lévő "dual tuner/twin tuner dvb-c" eszközöket (ha nem tetszik küldd vissza), aztán lehet az egyik be fog jönni,
-keress másik fórumot, akár külföldit, ahol több szó esik az ilyen boxokról,
-válts vissza upc-re, mert úgy látom az lesz a megoldás

(#47353) RoyBatty válasza Steady74 (#47350) üzenetére


RoyBatty
aktív tag

Az egyszerű megoldás, ha visszamész a UPC-hez. Az összes kívánságot kielégítő boxot nem fogsz kapni a Digitől, az általuk biztosított STB nem tudja ezeket. Cserébe viszont olcsóbb a szolgáltatásuk és néhány csatorna kivételével nem kell se kártya, se STB a kábeles vételhez.

[ Szerkesztve ]

(#47354) Boond válasza Steady74 (#47350) üzenetére


Boond
addikt

"- sorozat beállításánál rákérdezés, hogy az adott epizód vagy a sorozat összes elemét rögzítse"

Ilyen "extra" kérések miatt mondtam, hogy ezt a szolgáltatást ne várd el a digitől.

Aki iptv-ről jön át, az is, pont ettől "szenved" - többek között.

Sőt az epg-t is azért írtam mert, ott is lehetnek nem valós adatok, így ha az alapján állítod be simán lemaradhatnak dolgok... (én pl a musor.tv-t nézem meg, valamint már port.hu is be van lőve emlékeztetőnek)

Ettől még létezhet olyan box, ami névre tud keresni pl beírod hogy barátok közt és az összes helyen ahol van minden részt felvesz... - talán vki írta is múltkor hogy van neki ilyen, vagy hasonló.

De azért túl nagy reményeket nem fűznék ahhoz, hogy ugyan olyan lesz mint az upc.

A felvétel idejének módosítása, legalábbis, amit én használok annál nem gond. Gondolom másnál is akad rá lehetőség. (amikon pl nem próbáltam)

Ami nekem van ott egyből a boxot éred el... de ez gondolom a legtöbbnél így van mivel nálam 2-ből kettő boxnál így van.

Az első kettő az kritikusabb pont, nekem pl beíráskor, nem engedi már. Hogy ha automatán ugrik... szerintem kihagyja a franc tudja mi van olyankor...

Jelenleg nálam az egyszerre nézés/ felvétel sem működik 100%-osan. De ez egyéni technikai okok... azok kiküszöbölése után remélem nem lesz gond a jellel. És akkro véglegesen mehet már a tv-zés és felvétel is egyben... kábel már meg van... probléma még van :(

DLNA kérdés lehet-e használni... valamint molyolni kellhet beállítással(box)... annyit meg nem igazán ér nekem... Szóval az egy dolog, hogy ezt tudja, egy box...

"-kezd el vásárolgatni a neten lévő "dual tuner/twin tuner dvb-c" eszközöket"

A linuxos amit javasoltak lehet jó választás. De mivel ugye nincs tapasztalat...
Én akár a céget is felhívnám megkérdezném
m3digital
vagy sat.hu-t

Hátha tudnak ajánlani segítenek a kiválasztási folyamatban.

"-biztos van ilyen STB a piacon, csak kevés embernek lehet és azok sem fórumoznak,"
Ez is igaz, vagy már nem fórumozik...

A bonyolult megoldás, az az, ha erre a problémára akar találni megoldást, és mondjuk kompromisszumukkal sikerül.

Az egyszerű valóban az, ha simán visszamész upc-hez.
- A gond csak az, hogy felmondhatod-e "büntetlenül" a szerződésedet a diginél...

- Gondolom ha volt kedvezményed, azt buktad az upc-nél.

Én pl net esetén ezért nem ugrálgattam össze vissza... max megemlítettem.
Mostanra meg a telekom nálunk ismét piacvezető lett... ajánlata minden tekintetében.

Viszont tv-t továbbra sem kérnék tőlük... nekem a szabad használat többet ér...
És Saját box révén simán visszajön az ára is. (nem fizetek feleslegesen egy boxot havonta...)

(#47355) Steady74


Steady74
addikt

Köszi srácok az infókat. Nagyon nem gondoltam, hogy ilyen igények ekkora falatot jelentenek a digi oldaláról. A UPC szintje szerintem az alap, ettől a digi messze van.

De ahogy írtam nem a digitől akarok boxot bérelni, hanem vennék. UPCnél nem volt hűsegem, a havi árdifi cirka 10k. Ezért írtam, hogy veszek boxot az igényeinket pedig átszabjuk és más megoldásokat találunk ki.

Köszi a hozzászólásokat, válaszokat.

(#47356) Boond válasza Steady74 (#47355) üzenetére


Boond
addikt

"De ahogy írtam nem a digitől akarok boxot bérelni, hanem vennék"

tudom, értem, csak én engem egyesek hülyének néztek, miért kell saját box... "ad a szolgáltató is".
És kiszámoltam 1-2 év alatt min megtérül. - Csak ha bérlést néztem volna.

Hűséggel gondolom kevesebb lett volna az összeg.

[ Szerkesztve ]

(#47357) M_AND_Ms válasza Steady74 (#47355) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Csak tájékoztatásul a Upc-től kapott, kvázi bérelt boxok a 100ezres nagyságrendbe tartoznak. Ha Digihez szeretnél hasonló tudásut, akkor neked is ebben az árban kell gondolkodod, pl valamelyik Dreambox. Az is opció, hogy pl egy Amlogic S905 mediabox (kb 30$), plusz két usb tuner (kb 30$ / db). Minderre rátenni egy ingyenes Libreelec rendszert plusz Tvheadend -t. Ezzel eljátszva még többet is kihozhatsz egy upc-s boxhoz képest, de ez munkaigényes, mivel te rakod és konfigurálod a rendszert

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#47358) Steady74 válasza M_AND_Ms (#47357) üzenetére


Steady74
addikt

Régóta nézegetem az amlogic-os topikot, de én az a fajta ember vagyok, aki ha megvesz egy eszközt az használni akarja nem szeretem bütykölni, abból már kinőttem.

A helyzetet úgy képzeld el, hogy feleségemnek már az is sok volt, hogy az RTL nem a megszokott 32-es csatornaszámon van.

Szétnézek, köszi még 1x.

(#47359) M_AND_Ms válasza Steady74 (#47358) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Én ha helyedben (és mindenkiében, aki hasonló elvárással van) visszamennék a upc-hoz. Ha kulcsrakész megoldás kell, ott megkapod, a Diginél nem.
Nincs ezzel semmi baj.

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#47360) Boond válasza Steady74 (#47358) üzenetére


Boond
addikt

Igen az zavaró, főleg ha hosszú ideig azonos helyen volt... na már most, nekünk az utóbbi időben a "sok" újra keresés, csatorna változás / digitálisra átállás miatt, ez össze vissza lett... és mivel a tv rendszerint pont letakarta azt ahol látni milyen csatorna... így jah ez zavaró tud lenni...

amióta box-ok vannak, ez kb a kutyát nem érdekli, megnyomom az egyik gombot, és kihozza a csatornalistát kiválasztom amelyik érdekel és kész :)

Persze ettől függetlenül még tudok 1-1 csatornát.. plussz a box tematika szerint rendezi, ha jól emlékszem.

(#47361) Samott válasza Steady74 (#47358) üzenetére


Samott
addikt

Mondjuk en meg attol orulnek meg, ha nem tehetnem oda ahova akarom. Ne a szolgaltato dontse el, hogy melyik csatornat melyik programhelyre teszem. :-)

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#47362) Steady74 válasza M_AND_Ms (#47359) üzenetére


Steady74
addikt

Évi 120 ezer érvem van a maradás mellett :) többet kell használni a könyvtárakat. Gyerekek sorozatai fent vannak, asszony a sorozatait is onnan szerzi be, a gasztroműsorait majd letölti a nas-ra. A horgászfilmeket sajnálom, azokat majd felveszem direkben sokkal jobban idafigyelve.

Ha sikerül olyan boxot venni ami fel tud venni párhuzamosan egy másik csatornát a tv-n nézve, akkor már jók leszünk :) többit meg megszokjuk. Család is erre hajlik :)

(#47363) #29810560 válasza Steady74 (#47362) üzenetére


#29810560
törölt tag

Csak egy kérdés:

Nincs véletlenül NAS-od? :F

(#47364) sityupityu válasza Steady74 (#47362) üzenetére


sityupityu
veterán

Persze, hogy nem kell visszamenned ez miatt. :N
Veszel egy drágább boxot és aztán annyi. Egyébként ha jól emlékszem valami új tévévételt emlegettél még a jó múltkor. Csak mert egy új tévénél, amiben ugye már van legalább egy dvb c tuner, azzal már megint más (jobb) lesz a helyzet. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#47365) Steady74 válasza #29810560 (#47363) üzenetére


Steady74
addikt

a gasztroműsorait majd letölti a nas-ra, szóval van :)

Pityu: azt a projektet napoltuk, egyéb dolgok kaptak prioritást.

(#47366) #29810560 válasza Steady74 (#47365) üzenetére


#29810560
törölt tag

Akkor nézz utána ennek:

DVBLogic

Tud annyit, mint a UPC SetTopBox-od, sőt még egy kicsit többet is. ;)

(#47367) sityupityu válasza Steady74 (#47365) üzenetére


sityupityu
veterán

Ja értem. Akkor marad egy jobb box vétele.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#47368) wwenigma válasza Steady74 (#47362) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Amit linkeltem, menj utána. Szerintem mindent is tudna.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#47369) Luissimo


Luissimo
veterán

hali,

azt esetleg tudja valaki, hogy mitől van az, hogy a digi EPG NÉHÁNY CSATORNÁNÁL (amc, hbo, stb.) nem áll át a nyári időszámítás lejárta után a télire?
a digionline-on helyes idő szerepel, (Krokodil Dundee, kezdés 19:40), de a box EPG-ján egy órával későbbi, 20:40 szerepel.

Azért az slampos, hogy néhol át kell számítani az időszámítást, néhol pedig nem.
Ez egy 21. századi szolgáltatás esetén nagyon slendrián megoldás .

milehet ez ?

(#47370) nfsu17 válasza Luissimo (#47369) üzenetére


nfsu17
veterán

csinálj azzal a box-szal valamit, mert azzal lesz a gond.
nekem 19:40 a dundi kezdése (nem, nem digis box).
mit tudom én, áramtalanítsd, futtass le egy új keresést, esetleg add meg újra az időt neki, vagy passz.
vagy jelentsd be, hátha küldenek rá frissítést...ha van ilyen

(#47371) Luissimo válasza nfsu17 (#47370) üzenetére


Luissimo
veterán

OK, köszi, megnézem.

Ez egy AMIKO okositott box, lehet, hogy nemtudja fejből a télinyári időszámítgatást, öntevékenyen ??? :F :F
megkukk

(#47373) Freezee válasza #29810560 (#47366) üzenetére


Freezee
senior tag

Ehhez tudsz valami alternatív forrásból EPG-t beadni neki? Mert különben sajnos nem lesz neki jó megoldás :(

(#47374) Freezee válasza Steady74 (#47362) üzenetére


Freezee
senior tag

Sok boxot kipróbáltam de még a 70.000Ft-os Technisat sem volt jó arra amit te szeretnél. Nekem is hasonló elvárásaim lettek volna mint neked csak nekem elég lenne 1 tuneres is. Szóval ha kész "dolgot" szeretnél akkor 100.000Ft feletti kategóriában nézelődj, vagy UPC/Tcom os előfiz/box. És ha sikerül egy számodra megfelelő boxot találni akkor még mindig meg kell küzdened a EPG pontatlanságával, tehát kell egy alternatív EPG forrás amihez a felvételeket igazítod.

(#47375) Steady74 válasza Freezee (#47374) üzenetére


Steady74
addikt

EPG az az elektronikus műsorújság lenne? Gondolom a rögzítésekhez fontos.

(#47376) #29810560 válasza Freezee (#47373) üzenetére


#29810560
törölt tag

Igen. XML fájlban, de még soha nem volt rá szükség, a DIGI EPG eddig tökéletesen megfelelt.

(Kb. a napokban végez az M3-ason az Éleptképek sorozat felvételével - 117 rész délelőtti ismétléssel - és programozáskor csak az első részre kattintottam rá és arra, hogy sorozatfelvétel.)

[ Szerkesztve ]

(#47378) trec12


trec12
addikt

Most, hogy kódolatlan a HBO megnéztem milyen paraméterekkel jön:

Angol nyelvere állítva:

[ Szerkesztve ]

(#47387) Boond válasza Steady74 (#47375) üzenetére


Boond
addikt

Attól függ.

Ha telekom szerű bejelölöm az elektronikus újságban ami érdekel felvételt akarszc -amihez ált nem tartják magukat a szolgáltatók akkor igen.

Én mikor ismerőst kérdeztem a témáról az elsőt amit mondott, hogy olyant keresek ami nem függ epg-től.
Mai napig nem használom felvételre, manuálisan beírom amit akarok és kész.

Persze ez nem fogja érzékelni ha változás történik... mint esetleg upc/telekom.
Viszont úgy állítom be ahogy akarom :) (bár erre lehet upc/ t-nél is van mód.)

"(Kb. a napokban végez az M3-ason az Éleptképek sorozat felvételével - 117 rész délelőtti ismétléssel - és programozáskor csak az első részre kattintottam rá és arra, hogy sorozatfelvétel.)"

Ezt rtl-nél nem tudod meg tenni össze vissza adják a dolgokat pl. - csúszás a kiirt időhöz képest. volt hogy 20- perc fél órát vártam, hogy elkezdődjön amit néznék x éve...

Ilyen felvétel eredménye, hogy vagy lesz egy fél felvételed vagy nem...

- de ez nagyban csatorna függő is lehet...

HBO:

Nagyot dobott az HBO: mostantól nálunk is közvetlenül elérhető

https://itcafe.hu/hir/hbo_go_direkt.html

[ Szerkesztve ]

(#47389) #29810560 válasza Boond (#47387) üzenetére


#29810560
törölt tag

"Ezt rtl-nél nem tudod meg tenni össze vissza adják a dolgokat pl. - csúszás a kiirt időhöz képest. volt hogy 20- perc fél órát vártam, hogy elkezdődjön amit néznék x éve..."

Hááát azt, hogy egy csatorna nem tartja be a saját műsorrendjét - EPG-jét - azt csak az a felvételi rendszer tudná követni ami trigger alapú lenne. (Leadna egy jelet, ha tényleg elkezdődik a műsor, a végén meg egy másikat.)

(Ja! Amúgy megnéztem. Az életképek "csak" 114 részes. Ma vette fel az utolsó részt.)

[ Szerkesztve ]

(#47390) RAZZI9


RAZZI9
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég lettünk mi is Digisek, egyenlőre a szolgáltatás elég jó, viszont nem volt zökkenő mentes az átállás. Láttam, hogy 1-2 ember írta, hogy ők is váltottak és még nem az igazi, hát ha lesz nekik benne hasznos infó. Szóval családi házas övezet, meg volt a bekötés (FFTH) egy alvállalkozó által. Ők nálunk csak egy "gyors csatlakozót" tettek az üvegszál végére, ezt bele az FFTH-s eszközbe. Kb egy napig rendesen ment is, utána kép szétesések, csatornák nem jöttek be, stb, stb. Ilyenkor az FFTH-n az optika led nem is világított, hiába mozgattam, dugtam be újra a kábelt. Hívtam a Digit, három nap, majd jönnek. Vissza küldték, aki bekötötte, nem tudta megcsinálni. Megint telefon Diginek, majd jönnek. Két hét után sikerült végre nem egy alvállalkozót kiküldeni, hanem már ők jöttek. A probléma a nem megfelelő csatlakozóval volt, Digisek "hegeztettek" egy normálisat rá, azóta rendben megy minden. Szóval érdemes egyből őket kérni, aki hasonlókat tapasztal, hogy normálisan megy legyen csinálva a bekötés.

(#47391) trec12 válasza RAZZI9 (#47390) üzenetére


trec12
addikt

Rokonok mostanában jöttek át a Digihez mindenhol Digis szerelők végezték a bekötést, nincs is gond vele. Amúgy nem FFTH hanem FTTH... ;)

(#47393) RAZZI9 válasza trec12 (#47391) üzenetére


RAZZI9
csendes tag

Ja, igen :)

(#47394) Boond válasza #29810560 (#47389) üzenetére


Boond
addikt

És mind meg van elejétől vééig ?:) jó neked :)

(#47395) #29810560 válasza Boond (#47394) üzenetére


#29810560
törölt tag

Meg. Kb. mint az MTV archívumnak, csak M3 felirattal a bal-felső sarokban és 12-es karikával a jobb-alsóban. :K (Az első rész kivételével, mert azt véletlenül letöröltem, amikor kockapontos elejére/végére megvágtam meg átnevezgettem az epizódokat.)
Ráadásul nem is magamnak vettem fel, hanem a barátaimnak.

[ Szerkesztve ]

(#47396) klaczi válasza Steady74 (#47375) üzenetére


klaczi
aktív tag

Számodra a Digi nem a megfellelő választás!

Nekem egy ősrégi digibox mellett egy közönséges irodai számítógép (kicsike) működik amit semmi másra nem használok. 2 db tunerrel.
Csak átkapcsolom a távirányítóval a bemenetet és annyi rözített felvételt nézek amennyit nem szégyellek.
15 perc előtte és utána. Nagyon ritkán maradtam le akármiről is.
Ugyanakkor a rendes pc-én is 2 tunerrel vagyok képes rögzíteni akármit. A felvételi lista viszont közös. Néha azt sem tudjuk honnan nézzük.
Negondolj drága holmikra, de mérhetetlen macerára míg összeáll igen.
Ilyesmi úgy látszik nem a Te műfajod, tehát javaslom szédülj vissza az UPC-hez, ott boldogabb leszel, mert az ilyesmit megoldják helyetted.
Soha nem írnék Neked ilyesmit máshol, de ez nem a tűsarok mazin, hanem egy számítástechnikai portál.

[ Szerkesztve ]

(#47397) Steady74 válasza klaczi (#47396) üzenetére


Steady74
addikt

Semmi gondom az ilyen válasszal, köszi.

Ezt javasolták ha maradok.

[ Szerkesztve ]

(#47398) nfsu17 válasza Steady74 (#47397) üzenetére


nfsu17
veterán

határozottan tetszetős cucc, kár, hogy már van egy szintén elég jó gépem, így most ezt én nem tudom megvenni, de érdekel a vélemény róla, ha lesz

(#47399) klaczi válasza Steady74 (#47397) üzenetére


klaczi
aktív tag

Ez bizony jó! Nem csak a Digihez.
Ezzel lehet, hogy elégedett leszel.

[ Szerkesztve ]

(#47400) Watt25 válasza klaczi (#47399) üzenetére


Watt25
veterán

Arra azért kíváncsi lennék, hogy mit jelent itt a dual tuner? Mert ugye 3 típusú van benne, de melyik dual? Vagy mindegyik? Tehát igazából 6 tuner van benne? (Illetve valszeg a T/T2 az nem két tuner, tehát 4.)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.