Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47551) lord_m válasza WandaO (#47549) üzenetére


lord_m
senior tag

Próbáltál másik országot is beállítani a TV-n? Pl. Finnország, Németo.

Ha így sem megy, akkor nem a TV-vel van a gond valószínűleg.

(#47552) Watt25 válasza WandaO (#47549) üzenetére


Watt25
veterán

Téma összefoglaló elolvasása megvolt? (Mai 4K-s tévéknél nem kell már bohóckodni a régióbeállítással.)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#47553) M_AND_Ms válasza Watt25 (#47552) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

"Mai 4K-s tévéknél nem kell már bohóckodni a régióbeállítással"

A régióbeállítgatás esetleges szükségessége és a tévé 4K képessége két külön dolog. Nincsen közöttük összefüggés. Se pro, se kontra

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#47554) pjen válasza Watt25 (#47552) üzenetére


pjen
félisten

Sajnos némelyik Philips még ma is rosszindulatú.

(#47555) WandaO válasza Watt25 (#47552) üzenetére


WandaO
csendes tag

Természetesen megvolt, olvastam a régió beállításos részt is, ahol láttam, hogy ez a régebbi LED TV-k egyik kiskapuja volt, ennek ellenére ezt is kipróbáltam. Természetesen így is semmi... Mai napon felhívom a DIGI-t és kihívunk egy szerelőt, mert én is azon az állásponton vagyok, hogy ez nem a TV, vagy a beállítások hibája lesz. :W :W

(#47556) #29810560 válasza WandaO (#47549) üzenetére


#29810560
törölt tag

Próbáld ezt:

Beállítások > Auto. hangolás > Kábel (kijelöl) > További szolgáltatók > Hálózat (típus és a paraméterek alapértelmezetten jók) > Következő

Az Opció menüben a Nyelv(Language) lehet Magyar és az Ország lehet Magyarország (nem kell trükközni)

[ Szerkesztve ]

(#47557) sityupityu válasza WandaO (#47549) üzenetére


sityupityu
veterán

"Kb 2 évvel ezelőtt, gond nélkül automatikus hangolással megtalált minden csatornát, akkor még a régebbi TV volt, de az is már LED volt. Egy idő után már azon is csak az analógot tudtuk fogni, semmilyen digi adás nem jött be."

Ez pontosan mit jelent? Folyamatosan tűntek el a digitális adók, vagy mindegyik egyszerre egyik pillanatról a másikra?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#47558) #20221952 válasza WandaO (#47555) üzenetére


#20221952
törölt tag

Biztos, hogy nem beállítási hiba, mert nálam sem talált semmit sem, ha közvetlenül rákötöm, csak akkor ha el van osztva kétszer kétfelé. :F

(#47559) Watt25 válasza M_AND_Ms (#47553) üzenetére


Watt25
veterán

Csak éppen nem létezik "nem mai" 4K-s tévé. Így értettem. (4K-s tévé -> mai tévé)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#47560) Watt25 válasza #20221952 (#47558) üzenetére


Watt25
veterán

Vagyis magas a jelszint, aminek a megoldása szintén le van írva a téma összefoglalóban.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#47561) Samott válasza Freezee (#47528) üzenetére


Samott
addikt

Nem tudom a Spiler miatt miert kell ennyit szenvedni, nekem van, neha megnezek rajta egy-egy Top Gear ismetlest, mas ertekelheto tartalom meg nem volt rajta (meg az ausztral V8 bajnoksagot is kepesek voltak elb.szni Czollner "Gyulam"-mal). Amikor a digihez szerzodtem akkor megtartottuk a upc kabeltv-t is mert nem volt a diginel Discovery (es a csoport egyeb csatornai). Ha ennyire fontos akkor elo kell fizetni egy olyan szolgaltatonal ahol van Spiler. A diginel a harom szolgaltatas kerult annyiba, mint nekem a UPC-nel csak az internet. Szoval nekem meg plusz koltseg se volt.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#47562) WandaO válasza sityupityu (#47557) üzenetére


WandaO
csendes tag

Mindegyik egyszerre, egyik pillanatról a másikra eltűnt :F Ma beszéltünk egy ismerősünkkel, ő azt mondta, hogy lehet gyenge a jel, azért nem jönnek az adások. Ill. van egy ún. "jelerősítőnk" sajnos ez nem tudom pontosan mit takar, apósom szerezte be még évekkel ezelőtt, mondván,hogy gyenge volt a minősége a TV adásoknak. Ez bezavarhat?

[ Szerkesztve ]

(#47563) WandaO válasza #29810560 (#47556) üzenetére


WandaO
csendes tag

Köszönöm, de ezzel már próbálkoztam. Nagyjából minden lehetséges beállítást kipróbáltam már a hangolásnál, de sajnos semmi! :((

(#47564) #29810560 válasza WandaO (#47562) üzenetére


#29810560
törölt tag

A jelerősítőt ki kellene iktatni és úgy megpróbálni a hangolást.

Amúgy ez családi ház? Optikán kapod a szolgáltatást és egy ONT-ből kapja a TV az RF jelet?

[ Szerkesztve ]

(#47565) Watt25 válasza WandaO (#47562) üzenetére


Watt25
veterán

Ez azért így továbbra is sötétben tapogatózás. Nem gondolod, hogyha konkrétumokat mondanál, akkor többet segíthetnénk? Milyen jelerősítő? Hogy néz ki? Mi van ráírva? Milyen jelerősséget, jelminőséget, esetleg bithiba arányt mutat a tévéd? Családi ház optikával, vagy társasház? Konkrétumok!

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#47566) Boond válasza #20221952 (#47550) üzenetére


Boond
addikt

" (pl. a hírTv hangja időnként megbicsaklik)."

Azért nem kár, nat geo, már jobban zavarna... pl...

(#47567) Boond válasza Samott (#47561) üzenetére


Boond
addikt

Neki van mellette telekom is.

(#47568) WandaO válasza Watt25 (#47565) üzenetére


WandaO
csendes tag

Elnézést, a legelső hozzászólásomat is azzal indítottam, hogy nagyon nem értek hozzá, ezért fogalmam sincs, hogy mi az ami fontos tényező egy ilyen hibánál.

Családi házról beszélünk, csatoltam egy képet a jelerősítőről, illetve a modemről, amihez hozzá van "kötve".
Azt hol tudom megnézni TV-n, hogy milyen jelerősségem, vagy bithiba arány van?
Elnézést kérek tényleg, de ehhez nagyon nem értek =)

[kép]

(#47569) #29810560 válasza WandaO (#47568) üzenetére


#29810560
törölt tag

... vagy a Szint-el kellene csökkenteni a jelszintet, vagy a teljes erősítőt kiiktatni és a kimeneti kábelt közvetlenül az ONT-re kötni.

Az LG-nél a Beállítások > Beállít > Kézi hangolás > KábelesDTV táblában van a jelerősség/jelminőség mérési lehetőség, de be kell írni egy frekvenciát kHz-ben - azt a frekit nézi - és a többi paramétert.

[ Szerkesztve ]

(#47570) WandaO válasza #29810560 (#47569) üzenetére


WandaO
csendes tag

Megnéztem a Kézi hangolásnál a jelerősséget, TV2 HD adásra állítottam a kHz-t és a következőt kaptam ->
Nincs jel :))

[kép]

(#47571) #29810560 válasza WandaO (#47570) üzenetére


#29810560
törölt tag

Az antenna (Csatorna üzemód) Kábel-re van állítva? :F

[ Szerkesztve ]

(#47572) WandaO válasza #29810560 (#47571) üzenetére


WandaO
csendes tag

Ige, arra van állítva. Kiiktattam most a jelerősítőt, ezzel megint 4 DTV csatornát talált, valamilyem Williams TV-t, Szilas TV-t, Signal Tv és Régió Plusz TV, de mindegyiknek a minősége botrányos:D

(#47573) #29810560 válasza WandaO (#47572) üzenetére


#29810560
törölt tag

Próbálj több frekit is megnézni Kézi-ben. (Akár az összeset megnézheted.)

Nálad valami gond van a kábelezéssel. Egy rövid - új, 3-szor árnyékolt - kábellel rá kellene kötni közvetlenül a TV-t az ONT-re.

[ Szerkesztve ]

(#47574) Samott válasza Boond (#47567) üzenetére


Samott
addikt

Akkor miert reklamal meg mindig itt?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#47575) Watt25 válasza WandaO (#47572) üzenetére


Watt25
veterán

Első körben elvileg az ONT-ből (az a fekete ZTE cucc) kijövő jelszintnek nem kéne ennyire botrányosnak lennie. Innen nézve két lehetőség van:
1. A Digi elszúrt valamit bekötéskor. (Digi-nek szólni.)
2. Nagyon rossz a tévéig eljutó koax kábel, illetve a csatlakozói. (Kábel, csatlakozó csere.)

Esetleg meg lehet próbálni azt a csoda erősítőt bekötni és a Szint feliratú potméterét (piros kis izé, csavarhúzóval lehet tekerni) állítva megnézni, hogy javul-e valahogy a helyzet.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#47576) spsalvia


spsalvia
csendes tag

Sziasztok!

Hétfőtől boldog DIGI ügyfél vagyok, Telekomról váltottam :)
Az lenne a kérdésem, hogy a DIGI Online-ra csak akkor tudok beregisztrálni, ha már az első számlám a kezemben van?
Köszi!

(#47577) Watt25 válasza spsalvia (#47576) üzenetére


Watt25
veterán

Ahogyan ez a téma összefoglalóban is le van írva.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#47578) WaterWave válasza spsalvia (#47576) üzenetére


WaterWave
veterán

Számlaszám kell hozzá

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#47579) spsalvia válasza WaterWave (#47578) üzenetére


spsalvia
csendes tag

Köszi!

(#47580) Steady74 válasza spsalvia (#47579) üzenetére


Steady74
addikt

A bekötés után már elvileg lesz egy számlád, amit az ügyfélszolgálat már lát a rendszerben. Ha felhívod őket, ezt megmondják, és akkor tudsz már regisztrálni. Én is így tettem vagy másfél hete. Az első számlát ma kaptam meg (még) postán.

(#47581) Frontiner


Frontiner
aktív tag

Hali!
Akit érdekel és érintett, tegnaptól van (nálam legalábbis) MiskolcTV HD-ban.

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#47582) Boond válasza Samott (#47574) üzenetére


Boond
addikt

Mert ha tudta volna nem úgy építi a lakást... vagy ilyesmi...

digi és telekom is van neki.

De azért ment vissza, mert a digi nem volt megfelelő, maradéktalanul...

[ Szerkesztve ]

(#47583) Kija válasza smc (#47546) üzenetére


Kija
aktív tag

És kimondta, hogy ez reprezentatív?

(#47584) forten válasza WandaO (#47568) üzenetére


forten
tag

Hello.

Megpróbálok látatlanban segíteni.
Először is,az erősítők kapd ki a francba,mert gerjed az egész.Kb. 6-8 végpontot képes ellátni az a fekete ont,amiből kapod a tv jelet.Aztán kösd össze közvetlenül,az ont tv kimenet és,(azt a csavaros részt)a tv-et.Persze,ha tudod.Így jónak kellene ,hogy legyen.

"Hol volt,hol nem volt..."

(#47585) AttyVin válasza Samott (#47561) üzenetére


AttyVin
aktív tag

OFF
Bocs, de nincs mindenhol valódi választék, több, hasonló kínálatú szolgáltató, .
Nálunk, a "vidéki kertvárosi" igaz, hogy van a "régi" kábel, a "nemszeretem" IPTV, esetleg a hasonló műholdas és a gyenge MindigTV. Ezek nem alternatívák, csak látszólagos választékot jelentenek, más technika, eltérő szolgáltatások, stb...
Amúgy a Spíler különösebben nem érdekel, de ezért még "megköveznek" - főleg a futballrajongók...

Üdv, Vino

(#47586) spsalvia válasza Steady74 (#47580) üzenetére


spsalvia
csendes tag

Köszi, felhívom őket holnap.

(#47587) Freezee válasza Samott (#47574) üzenetére


Freezee
senior tag

Amiért te is ide írsz, semmi másért.

(#47588) klaczi válasza forten (#47584) üzenetére


klaczi
aktív tag

Ahogy írod. Ezek az erősítők analóghoz lettek kitalálva.

(#47589) Steady74


Steady74
addikt

A pendrive-ra felvett adásokat más eszközön meg tudom nézni?

(#47590) #29810560 válasza Steady74 (#47589) üzenetére


#29810560
törölt tag

Az attól függ mibe dugtad a pendrive-ot.
Amennyiben TV-be akkor általában nem, amennyiben SetTopBox-ba akkor általában igen.

(#47591) Steady74 válasza #29810560 (#47590) üzenetére


Steady74
addikt

Digis set top boxba van egyelore. Pc-n neznem meg.

(#47592) #29810560 válasza Steady74 (#47591) üzenetére


#29810560
törölt tag

Hááát, az egy szolgáltatói eszköz így kakukktojás, de próbáld ki és tudni fogod.

Általában akkor nem hordozható a háttértár, ha bedugáskor az eszköz (TV, box) mindjárt formázni akarja.

(#47593) fcc válasza Steady74 (#47591) üzenetére


fcc
aktív tag

Azt csak a stb-n tudod megnézni. Legalább is nálam semmi más nem ismeri fel.

(#47594) M_AND_Ms válasza Steady74 (#47591) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Szerintem egyszerűbb kipróbálni, mint a kérdést feltenni

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#47595) Steady74 válasza M_AND_Ms (#47594) üzenetére


Steady74
addikt

mivel erre holnap lesz lehetőségem vagy vasárnap, előzetesen azt gondolom nem gond, ha kérdezek/tájékozódom, nem? Ha mindenki szerint kár megpróbálni, mert nem megy, akkor felesleges megpróbálnom. Talán erre (is) való a fórum.

Köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#47596) M_AND_Ms válasza Steady74 (#47595) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Mégis, próbáld csak ki, hiszen a box pontos típusát se tudjuk.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#47597) pjen válasza Steady74 (#47595) üzenetére


pjen
félisten

Minden képpen próbáld ki.Én megkérdeztem tudnak e adni felvevős beltérit,azt mondták,tudnak,de ki kell próbálni.Vagy felvesz,vagy nem,ha nem akkor kicserélik.

(#47598) jaroslav válasza Kija (#47583) üzenetére


jaroslav
aktív tag

Az égvilágon semmi baj nem volt azzal a kérdőívvel.
A kérdőív azok körében volt elérhető, akik érintettek (Digi előfizetők), és ha valaki arra az álláspontra akart helyezkedni, hogy kimondottan nem szeretné a Spílert, az megtehette. Mint ahogy arra az álláspontra is helyezkedhetett bárki, hogy neki teljesen mindegy.

Egyébként, véleményem szerint elég jól tükrözi az eredmény a felnőtt, férfi, Digi előfizetők véleményét. És, mivel a háztartások döntőtöbbségében van felnőtt férfi, így jó közelítéssel a háztartások véleményét is jól tükrözi.
Nem azért, mert a pasinak kell megmondani egy háztartásban, hogy hogyan legyen, hanem azért, mert miért ne támogatna a család valamit, amit a férj nagyon szeretne...

Nagyon köszi, hogy megcsináltad ezt a kis felmérést!

Egy ilyen szavazásnak a statisztikai értelemben vett reprezentatatív mivoltját számonkérni, nyilván teljesen értelmetlen.

Amikor Bell feltalálta a telefont, már volt két nem fogadott hívása Chuck Norristól.

(#47599) M_AND_Ms válasza jaroslav (#47598) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Majd rájönnek.
A sportközvetítések a világ másik oldalán húzó termékek. Az Usa-ban az összes országos csatorna közvetíti a major sportokat, heti rendszerességgel, főműsoridőben. Rengeteg reklámot tudnak így elsózni. Erre rájönnek a tematikus sportcsatornák ugyancsak nagy reklámfogyasztó közönséggel.
Véleményem szerintem a jövőben a sportközvetítés lesz a televíziózás egyik fő vonala. A filmsugárzás már most is csak töltelék, a vetélkedőzés, a realitizgetés, vagy a tehetségkutatás néhány év múlva unalomba fog fulladni.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#47600) Freezee válasza M_AND_Ms (#47599) üzenetére


Freezee
senior tag

+1 :K

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.