Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) JoeB74


JoeB74
csendes tag

Miskolcon is az Euronews már csak angol hanggal... :)
Kár érte, szerettem a többi nyelven is nézni (német, francia).

(#3002) Monkina


Monkina
csendes tag

Hi!
Vettem egy Sony 32EX500 típusú LCD TV-t, a leírás szerint gyorskereséssel beállítottam a csatornákat, de a digitális adások közül csak a C58-C61 (770-794 Mhz) csatornákon lévőket találta meg. Mit kell tennem, hogy az S27-S31 (354-386 Mhz) csatornákon lévő adásokat is fogni tudjam???
Ha az országot átállítom Finn-re, akkor is ugyan azokat a csatornákat találja meg.
Digi kábeles vagyok a XV. kerületben.

(#3003) batori61 válasza zsolti73 (#3000) üzenetére


batori61
csendes tag

Köszi szépen! Du. megnézem,tanulmányozom. UPC-s voltam,Diginél sok minden más.

(#3004) Manka76 válasza Monkina (#3002) üzenetére


Manka76
senior tag

Szia
Ne a gyorskeresést próbáld hanem a teljes keresést akkor meg kell találnia minden csatornát és elvileg itt nem számít a régió beállítás.

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#3005) Ripley


Ripley
tag

Sziasztok!

Meg tudná valaki mondani nekem, hogy a DIGI előfizetéshez (nem DIGI+) milyen szűrőt raknak be?
Az a problémám, hogy a budapesti csatornakiosztásból a C60 786MHz-es frekvencián levő csatornákat nem tudom fogni digitálisan. Az ügyfélszolgálat azt mondja, hogy ez a DIGI+ csomagban van, a honlap szerint azonban csak a 794Mhz-es csatorna van a DIGI+ csomagban [csatornakiosztás]. Ráadásul olyan csatornák nem jönnek így be digitálisan, amik analógon sima DIGI csomaggal igen.
Szóval, lehet az, hogy a DIGI csomaghoz tartozó szűrő leszedi nekem a 786MHz-es csatornát, és ezzel az azon a csatornán levő 12 adót?

... akkor evezzünk más vágányokra beszélgetésünk fonalával és öntsünk tiszta vizet a nyílt kártyák közé ...

(#3006) Dog 11 válasza Ripley (#3005) üzenetére


Dog 11
tag

Szia
A honlapról a másik -Digitális -csatornakiosztás is letölthető és ott is csak a 794 MHz van a DIGI+ csomagban.Ha a " Teljes " kereséssel nem memorizálja a készülék úgy ismét javaslom a 1272-t.Egy ismételt keresést azért végeznék a telefonálás elött.Valamennyi
778 MHz es csatornát /11 db / beirta a csatornalistába ? A kábelt ,csatlakozókat,elosztót és a 778-on a jelerősséget ill a jelminőséget ha tudod ellenőrizd le a készülékeddel,ez is mondhat valamit./ amit irtam az Bp.re igaz /

(#3007) Monkina válasza Manka76 (#3004) üzenetére


Monkina
csendes tag

Köszönöm!
Megvan minden fogható digitális adás, és az országot is Magyarországon hagytam.

(#3008) Ripley válasza Dog 11 (#3006) üzenetére


Ripley
tag

Az újrakeresés sem hozott eredményt, több napja próbálom. A kábelt direktben húztam már be a villanyóraszekrénytől. hogy ne legyen rajt egyetlen plusz csatlakozó sem, és még így sem tudtam semmilyen csatornát sem hangolni az adott frekin. A 778MHz- minden csatornája szép képpel bejön, maradéktalanul megvannak. Az ügyfélszolgálat mellébeszél szerintem.
Van lehetőség minőségmérés kérésére?

... akkor evezzünk más vágányokra beszélgetésünk fonalával és öntsünk tiszta vizet a nyílt kártyák közé ...

(#3009) Dog 11 válasza Ripley (#3008) üzenetére


Dog 11
tag

Olvasd el a 2974 -es választ hátha segit.A csatornalista része a szolgáltatási szabályzatuknak ,tehát szerintem a 786 MHz.-es programok is részei az általad előfizetett csomagnak.A DVB-C vevődet pedig a javasolt módon lehet leellenőrizni.Nyilván a szerelők jelerösség mérést is tudnak végezni.

(#3010) Ripley válasza Dog 11 (#3009) üzenetére


Ripley
tag

Köszönöm az ötleteket!
Futok még egykét kört úgy érzem.

... akkor evezzünk más vágányokra beszélgetésünk fonalával és öntsünk tiszta vizet a nyílt kártyák közé ...

(#3011) R9


R9
csendes tag

sziasztok

van egy samsung le32b460 lcd tv-m és digi kábel előfizetésem. Na most a tv-n csak analógba jönnek az adások, a tv leírása szerint

Tuner típusa MPEG-4
Támogatott szabvány DVB-T (földi sugárzáshoz)
MPEG-4/AVC(H264) kompatibilitás igen

Gondolom a DVB-C hiányzik. Viszont elegem van a ronda adásból, és szeretnék venni egy hd boxot. Az a kérdésem hogy milyen típust tudtok mondani nekem amit érdemes venni és 100% h működik és jó is?

válaszokat előre is köszönöm, üdv

(#3012) Dog 11 válasza R9 (#3011) üzenetére


Dog 11
tag

A Samsung honlapján található müszaki adatok szerint az LE 32 B460 B2W
készüléknél a
-DTV tipus DVB-T/C,MPEG4.
Ezek szerint tudnia kell a Digikábel valamennyi digitális adását venni.

(#3013) Dog 11 válasza R9 (#3011) üzenetére


Dog 11
tag

A saját 530-as készülékem Menüje alapján a Digitális csatornák keresése az alábbi sorrendben működik :
-MENÜ>Csatorna>Automata>Kábel>Start>Digitális>"Teljes">OK -
Remélem nem kell boxot beszerezni.

(#3014) R9


R9
csendes tag

szia
köszi a választ de sajnos rossz tv adatait másoltam be

LE 32 B350F1W

szóval ő az enyém, és itt ez van megadva

Beépített DTV tuner Igen
DTV típus DVB-T, MPEG4

szóval ha tudtok vmi tunert amivel biztos működik, várom a típusokat, köszi :)

(#3015) Dog 11 válasza R9 (#3014) üzenetére


Dog 11
tag

Hát sajnos akkor nem jön össze.
Ebben az esetben box vásárlás helyett, gondold meg inkább a Digikábel kinálatából havi dij fejében bérelni egy boxot.Ez esetben javitás ,csere nem a Te gondod.Ha vásárlás mellett döntesz kérd továbbra is a Fórumozok segitségét.Ebben nem tudok javaslatot tenni.

(#3016) zsolti73 válasza R9 (#3011) üzenetére


zsolti73
csendes tag

Szia
Én a synaps chd3000-es set top boxot ajánlom, nekem ilyen van és bevált.
30000 ft. alatt beszerezhető.

(#3017) allfinanz


allfinanz
senior tag

Story TV hangja akad a Sony TV-nken. Samsungon jó.
Vmit megint elállítottak odabent...

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#3018) Sonja


Sonja
veterán

Szerintetek mi lehet a probléma? Adva van egy Technisat DIGIT HD4-CX box, amibe közvetlenül jön a digi kábel, tehát semmi más elosztás nincs. Minden adó gyönyörűen jön, semmi kockásodás vagy más probléma, kivéve egyet. Ez pedig a DigiSport HD, aminél nem kockásodik, hanem egyszerűen akad a kép! :( Ez foci nézése annyira zavaró, hogy már többször inkább a DigiSport SD-re váltok és ott nézem. :(( Minden más HD csatorna szaggatás mentes! Megnézve a bitrátát azt vettem észre, hogy a többi HD csatorna max. 10MBit-es, míg a DigiSport HD 14MBit-es! Lehet ez a probléma, hogy a box nem bírja ezt a bitrátát és ezért akad? :F Másnak nincs ilyen gondja? Mit lehetne tenni ez ellen? Kérjek egy másik box-ot?

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#3019) batori61 válasza Sonja (#3018) üzenetére


batori61
csendes tag

Cserélj velem! Az enyém új Synapps CHD 3000.én vettem,mert nálunk Bp.XI. nincs PVR-es box. Minden bejön,de nekem nem kell HD mert sima síkképernyős TV-m van. Ahoz meg nekem a Technisat jobb,neked pedig HD-adáshoz a Synaps! Nem tudom hol laksz,de valószínű,semmilyen HD box nincs már forgalomba a Diginél!

(#3020) batori61 válasza batori61 (#3019) üzenetére


batori61
csendes tag

Bocs mégse jó a csere,a te boxod bérelt,én meg vettem.

(#3021) Pille69 válasza batori61 (#3019) üzenetére


Pille69
tag

Ezt kitől hallottad? Miért ne adna a Digi HD-s boxot? Kb. egy hónapja bérlek egy Humax Digi-C HD box. Nem akad egy csatorna sem, általában nem pixelesednek, ha esetleg mégis az nem a csatornától függ, hanem a műsortól. A pixelesedő csatornák mindegyike SD, a HD-sekkel semmi probléma nincs. :K

(#3022) Sonja


Sonja
veterán

Na jó, de ez lehet a box-tól vagy mástól függ? :F Magyarán ha bemegyek az üfsz-re, akkor mondhatom, hogy adjanak egy másik box-ot? :U Holnap lemegyek és megkérdezem, hogy most mi van ilyenkor. :(

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#3023) batori61 válasza Pille69 (#3021) üzenetére


batori61
csendes tag

Azért vettem,mert nálunk/Bp.XI./nincs HD-s box. De több helyről is tudom,hogy nincs. pld. a Váci Úti központban sincs! Egyébként nekem PVr funkciós kell felvétel miatt,a Humex meg erre nem jó. Legalábbis ezt írták többen. Mivel nálunk nincs,kipróbálni nem tudtam. Azért valószínű,nem véletlenül vettek többen is más boxot.

(#3024) Pille69 válasza batori61 (#3023) üzenetére


Pille69
tag

A Humax-szal (sajnos) valóban nem lehet rögzíteni.

[ Szerkesztve ]

(#3025) Ed Rush válasza batori61 (#3023) üzenetére


Ed Rush
csendes tag

Szia!

Ezt tudom helyette ajánlani, igaz önmagában nem tud rögzíteni, de rendelkezik USB csatival, amire rá köthetsz vinyót, vagy pendrive-ot.
Technisat DIGIT HD4-CX

Egy próbát megér, már ha van készleten.

Az a ...va számítástechnika, fog egyszer a sírba tenni. :)

(#3026) batori61 válasza Ed Rush (#3025) üzenetére


batori61
csendes tag

Igen én is ilyet szerettem volna bérelni,de nincs,ezért vettem Synapsot.

(#3027) Szigi90


Szigi90
csendes tag

Sziasztok

Jelenleg Digi műholdam van, de szeretnék telefonra és nagysebességű netre előfizetni, viszont nincs a listában az az utca ahol lakom, csak eggyel arrébb (XIII.ker). Ha bejelentem az igényemet, akkor mennyi idő míg arrafelé kiépítik? Volt már valaki hasonló helyzetben?

(#3028) ubbconfig


ubbconfig
aktív tag

sziasztok

meg tudom erősíteni, szinte mindenhol hiány van HD box-ból, pl. XV.kerben 30-40 fős várolisták vannak és nem tudják kielégíteni az igényeket hónapok óta, mert alig érkezik pár darab (azok is össze vissza, előre nem látható időpontokban). Erősen gondolkodom, hogy én is inkább veszek magamnak egy saját boxot :(((

(#3029) Sonja


Sonja
veterán

Ma reggel bementem üfsz-ra és elmondtam a panaszom + vittem a box-ot. Ott is kellett hagynom, mert megvizsgálták. Délután hívtak, hogy mehetek. A box jó, így nálam van valami! :K Csütörtökön reggel 9-re jönnek a szerelők és kiderítik. :) Ilyennel még nem találkozott a szervízes, hogy minden jól működik, de a DigiSport HD akadozik. :D Kíváncsi leszek, hogy végülis ez mitől van. :U

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#3030) forrest85 válasza Sonja (#3029) üzenetére


forrest85
senior tag

Szerintem jelszint. Lehet egy csillapító majd bekerül a rendszerbe.

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#3031) Misi 007 válasza ubbconfig (#3028) üzenetére


Misi 007
Közösségépítő

Technisatra van 30-40 fős várólista?
Mert akkor értem miért nem akarják nálam is hónapok óta bekötni... :W

(#3032) Lesliegold


Lesliegold
tag

Sziasztok,

Miskolcon bementem az ügyfélszolgálatra...A net és teló már digis, gondoltam átmegyek a TV terén is a digitális UPC-s goldomról a digi+-HD-s felállásra...Erre közölték, hogy nincs HD-s berendezés, és kieröltettek egy sima analóg TV szerződést (tudom, hogy jön vele a digitális szolgáltatás is, de ha nincs hozzá tunered, akkor olyan mintha nem jönne párhuzamosan), és egy kockás füzetbe felírták e nevem, hogy majd értesítenek...Mit csináljak? Nekem egy sima analóg digis szolgáltatás, végberendezés nélkül hatalmas visszalépés lenne minőségben, nem is beszélve, hogy egy 104-es LCD-n abban sem vagyok biztos, hogy a 16:9-es képarányom rendben lesz e? Nem akarok saját végberendezést venni 28K-ért, viszont vissza sem akarok lépni analógra...Elképzelhető, hogy hónapokig nem ad majd a digi HD-s végberendezést? Ráadásul az UPC-m, lejár 1 hónap múlva, döntést kell hoznom, mert az UPC bika drága, ha nincs hűségidőd....

Akinek van tapasztalata Miskolcon a digi sima analóg szolgáltatásáról LCD TV-n, kérem segítsen a tapasztalatával...Köszi...

Xiaomi Redmi 3

(#3033) Ed Rush válasza Lesliegold (#3032) üzenetére


Ed Rush
csendes tag

A Diginél országosan gond van a box ellátottsággal, ugyanis a romániai központból küldik logisztikával, ha küldik egyáltalán.

Azzal se járnak jól ha küldik, mert úgy járnak mint a múltkor, egyik fele nem működött, a másikon csak Román nyelv volt. :)

A diginél az eszköz hiányt többnyire a kinti anyacég "lassúsága" okozza.

Türelem Boxot terem. Elméletileg már jönnek a HD-ra képes HBO boxok is.
Tervben van már a rögzítős eszköz beszerzése is.

Az a ...va számítástechnika, fog egyszer a sírba tenni. :)

(#3034) Ed Rush válasza Ed Rush (#3033) üzenetére


Ed Rush
csendes tag

Micsoda fogalmazás, bocsi érte. :W

Az a ...va számítástechnika, fog egyszer a sírba tenni. :)

(#3035) Dog 11 válasza Lesliegold (#3032) üzenetére


Dog 11
tag

Szia !
Saját tapasztalatomat osztom meg.UPC digitális csomagról váltottam tavaly nyáron.Igaz,hogy ez Bp.-en volt,de azóta a Digikábelnél is országosan egységes rendszerből jut el a lépcsőházakig optikán az analóg jel/meg a digitális csomag / .Ebből adódott a pozitiv tapasztalat, hogy 32 es full HD-s tv készüléken /éjszakai monoszkóp ábrán ellenőrizve / lényegesen jobb minőségü volt a kép mint azt az UPC nagyobb részt koaxos hálozatán megszoktuk.Véleményem szerint nem jársz rosszul ha türelmes leszel,s kivárod a HD box beérkezését,vagy találsz egy megoldást a közvetlen digitális vételre.A gyerekeknél szintén digi hálózaton 102 cm -es HD-s Samsung tv-vel is nagyon jó az analóg jel./ A zavarokra érzékeny koaxkábelt csak a lépcsőházon belül használják, s ez aránylag rövid szakasz./

(#3036) juhasz.p válasza Lesliegold (#3032) üzenetére


juhasz.p
aktív tag

Szia, nálam nem régen kötötték be mindhárom (DIGI) szolgáltatást.
LG 42SL9000 tv van. Először csak az analóg jelen néztem az adásokat.
Utána sikerült megbuherálnom a tv-t, hogy digitálisan nézhessem az adást

A különbség ég és föld. Ezzel az egy mondattal, azt hiszem válaszoltam a kérdésedre.

Nekem is lenne egy kérdésem. Nem egészen ebben a témában, de hátha van valakinek tapasztalata benne.
Mint fentebb említettem, telefon tv és internet szerződésem van a digivel.
A leggyorsabb csomagot kértem a netre (80/20 Mbit). De kb. olyan sebességgel megy mint a régi csomagom (30/20 Mbit), sőt lassabban.
Valaki tapasztalt már hasonló "hibát"?
Nem jó csomagot kötöttek be vagy nálam lehet a hiba?

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#3037) ubbconfig válasza juhasz.p (#3036) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

közvetlenül a gépbe dugva a LAN kábelt mérsz ilyen sebességet, vagy routert használsz? Utóbbi esetben a router nem bírja a 80 mbit-et.

(#3038) juhasz.p válasza ubbconfig (#3037) üzenetére


juhasz.p
aktív tag

A diginek van saját sebességmérő része, azon kipróbáltam a router mögött és anélkül is.
A feltöltés az jó, de a letöltés az istenek nem megy 5,2 MB/s fölé...

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#3039) Sonja válasza juhasz.p (#3036) üzenetére


Sonja
veterán

Pontosabban 80/25 Mbit/sec. ;)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#3040) juhasz.p válasza Sonja (#3039) üzenetére


juhasz.p
aktív tag

Igen, de a "régi" 30/20 Mbit csomagom gyorsabb volt...

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#3041) fcc válasza juhasz.p (#3036) üzenetére


fcc
aktív tag

Nézd meg a vírusirtódat, van e benne web védelem. Kapcsold ki a webforgalom ellenőrzést. Nálam ez lassította a letöltési sebességet (avast 5).

(#3042) juhasz.p válasza fcc (#3041) üzenetére


juhasz.p
aktív tag

Van benne (NOD32). De ha kikapcsolom is ugyan az a helyzet...

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#3043) KenGuruL válasza juhasz.p (#3036) üzenetére


KenGuruL
csendes tag

Üdv,

mindenképpen routert kell cserélj. Az a lényeg, hogy gigabites legyen a WAN portja, és a géped se baj, ha gigabites hálóval rendelkezik.

Ajánlat: TP-LINK 1043, én is erre cseréltem, pedig Linksysem volt.

(#3044) juhasz.p


juhasz.p
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget.
Nagyon eltértünk a témától, kanyarodjunk vissza, mert a moderátorok ránk szólnak... :D

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#3045) allfinanz


allfinanz
senior tag

Javaslom mindenkinek a HybridBox-ot! Magyar nyelvű ingyenes HomeSys programmal! Tv-tunerral bmilyen SD/HD adást fel tudsz venni. Kívánságlista alapján akár egy egész sorozatot felvesz, nem kell nézni, hogy mikor adják. Internetes videókat nézhetsz a programmal: RTLMost, tv2, MTV Videótár, UTV kamerák, Youtube, Egyszervolt.hu meséi, Nava háború előtti híradói, stb... http://hybridbox.tv/

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#3046) Lala6 válasza allfinanz (#3045) üzenetére


Lala6
őstag

Ez jó a Digi digitális kábelhez is, van benne C tuner?

(#3047) Amarth válasza Ed Rush (#3033) üzenetére


Amarth
aktív tag

Persze,jövőre talán...

Porfestés Szegeden, rövid határidővel!

(#3048) zhagyma válasza Lala6 (#3046) üzenetére


zhagyma
őstag

Én úgy látom külön kell venni hozzá DVB-C tunert: [link]. A homesys szoftver viszont ingyenes és használják is itt PC-n.

[ Szerkesztve ]

(#3049) Lala6 válasza zhagyma (#3048) üzenetére


Lala6
őstag

Igen, már utána kérdeztem. Valami 2 hétig ingyenes a program, utána jó pár funkció nem lesz elérhető, mint pl. az EPG.

(#3050) zhagyma válasza Lala6 (#3049) üzenetére


zhagyma
őstag

Kár ... Én is mostanában készültem kipróbálni, de így már nem annyira érdekes.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.