Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) M_AND_Ms válasza Kwisatzh (#7000) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

"Media Markt... muhhahahahahah

Felejtős... Általában sokkal sokkal drágább mint a netes boltok, néha egy egy parasztvakító cucc olcsóbb."

Én a G20-asomat az MM-be vettem és épp ugyanannyi volt az ára, mint ez Edigitálban. (és akkor még nem volt helyben Edigital). Igaz, így magamnak kellett felcipelnem a harmadikra. :O

Körül kell nézni!

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#7002) Kwisatzh válasza Kwisatzh (#7000) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Úgy nézem ez egy NÉMET készülék.... A német Lg honlapon fenn van, a magyaron nincs.

Persze ha magyar dobozban magyar használatival van, akkor bizakodhatsz, DE:

PRÓBÁLD KI MINDENKÉPPEN!!

[moderálva]

(#7003) Kwisatzh válasza M_AND_Ms (#7001) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Az edigital sem mérvadó, árban, mert a netes boltok között általában a drágábbak között van. + Mint írtam az MM ben is (és az EDIGITALBAN is) KI LEHET FOGNI OLCSÓT, de általában DRÁGÁBB, mint a legolcsóbb netes boltok.

www.argep.hu, olcsobbat.hu, stb....

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#7004) Panzermeyer


Panzermeyer
tag

Kötöttem ma egy HBO-t a diginél és megkaptam a bűneimért járó méltó büntetést, az SD boxot.
Egy 42-es TV-n ez elég nevetséges minőséget nyújt. Koax -> Box -> Scart -> TV (AV mód)

Viszont a box elé tettem egy Koax elosztót, amit visszavittem a TV üresen maradt antenna csatijába, így csak akkor kell átváltani AV-ra, ha HBO-t akarok nézni. Így DVB-C-n kapom az eddigi minőséget.
24 óra a dekóder kártya inicializációja. Ha ocsmány minőségű lesz a HBO, akkor megy vissza az egész :(

Valakinek tapasztalat?

Azt már meg sem említem, hogy 2 TV van itthon és 1 box = 1 tv :(

[ Szerkesztve ]

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#7005) Zlin50 válasza Panzermeyer (#7004) üzenetére


Zlin50
senior tag

Jobbat egyelőre úgysem tudsz kihozni belőle, mert az HBO SD.

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#7006) zhagyma válasza Zoli67 (#6993) üzenetére


zhagyma
őstag

Ha jól értem amit írtál, akkor ez azt jelenti, hogy a DIGI nem minden esetben alkalmaz aktív elemeket a NOD után a koaxiális házhálózatban? A csomagszűrés megvalósítását még értem (passzív), de hogyan csinál korrekt kábel frekvenciamanet korrekciót?

(#7007) Panzermeyer válasza Zlin50 (#7005) üzenetére


Panzermeyer
tag

igen, de az analóg sd és a digitális sd között is elég nagy a különbség..

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#7008) Bocsek válasza Kwisatzh (#7002) üzenetére


Bocsek
aktív tag

Igen, én is csak a német oldalon találtam meg. MM-be meg csak azért megyek, hogy megnézzem mik a lehetőségek. Meg az áraik. És ha kb 1-2 ezer Ft-tal drágább csak mintha netről megrendelem, akkor inkább személyesen veszem meg.

(#7009) hunyorgó


hunyorgó
csendes tag

A DIGI nem tud, vagy nem akar választ adni,ezért itt érdeklődöm.
LG tévémen az analóg kábel tv adást nézem, mert a készülék csak DVB-T tunerrel rendelkezik.A képarányt az "eredeti" méretre állítva az m1, m2, Duna tv, és a TV2 adását 16:9
formátumban torzítás mentesen tudom nézni.A Duna Aut.,az RTL és időnként az ATV csatornákon ugrálva változik a kép mérete.A formátum marad, csak fekete kerettel kisebbre majd teljes képernyőre vált.
Kérdésem, hogy ez egyedi jelenség, vagy a DIGI-től ennyi várható el.

(#7010) Panzermeyer válasza hunyorgó (#7009) üzenetére


Panzermeyer
tag

hiába ad 16:9-ben az rtl klub, ha a 20 éves venezuelai szappanopera 4:3-as, akkor visszavált, emiatt lehet, hogy "ugrál"

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#7011) Zlin50 válasza Panzermeyer (#7007) üzenetére


Zlin50
senior tag

Alapvetően így van (főleg ha analóg tv-re van küldve) , de az HBO meg tudomásom szerint csak digitális. Ezért is küldözgették a leveleket nekem, hogy kérjek STB-t.

[ Szerkesztve ]

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#7012) hb000 válasza hunyorgó (#7009) üzenetére


hb000
aktív tag

Mivel a digi az rtl-t 4:3 letterboxban sugározza, ezért a képarány stabil 4:3, nem vált át 16:9-re. Számomra az tűnik valószínűnek, hogy a tv-d próbál okoskodni és automatikusan próbálja kitalálni, hogy letterbox az adás. Ha úgy értékeli, hogy igen, akkor kihúzza teljes képernyőre, időnként meg nagyokat téved. Nézd meg a menüt, hátha van benne a képaránynál valamilyen automatikus felismerő opció (NEM az automatikus képarány, az általában a videojel információjára hagyatkozik csak).

(#7013) hunyorgó válasza Panzermeyer (#7010) üzenetére


hunyorgó
csendes tag

Sajnos nem ilyen egyszerű, mert a hiba folyamatos és egy műsoron belül is fennáll.

(#7014) hunyorgó válasza hb000 (#7012) üzenetére


hunyorgó
csendes tag

És a Duna Aut., az ATV?

(#7015) hb000 válasza hunyorgó (#7014) üzenetére


hb000
aktív tag

Az rtl-ből indultam ki, de a másik két analóg adón miért ne lehetne ugyanez a helyzet?

(#7016) Kwisatzh válasza Bocsek (#7008) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

A LÉNYEG NEM AZ ÁRKÉRDÉS. 1-2 K nem számít 50 rugónál....

A lényeg: Akár magyar, akár német a cucc: Mindenképpen próbáld ki a digire, mert HIÁBA van benne c tuner, ha mondjuk KORLÁTOZVA van valamiért, akkor orbitális szívásnak nézel elébe.

WARNING: HA mondjuk az Edigitalnál/MM - nél, akárhol ahol kipróbálod UPC vagy akármi más van. és azt befogja: AZ NEM JELENT SEMMIT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Enyém is szépen fogta az UPC-t anno.... :W

KIFEJEZETTEN A DIGIRE KELL KIPRÓBÁLNI!

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#7017) Kwisatzh válasza Panzermeyer (#7004) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Méternél nagyobb tévén scart csatlakozóval tragikusan néz ki minden....

Ezért nem rendelek én sem HBO-t amíg csak a saját fos boxukon jön....

De legalább felmondhatod bármikor.....ha nem tetszik akár 24 óra múlva is lemondhatod, ha jól tudom, és akkor számláznak 1 napot, oszt sanyi... ezét szeretem a digit.

[moderálva]

(#7018) Kwisatzh válasza Kwisatzh (#7016) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Reménysugár:

A software a német oldalon tökugyanaznak látszik mint a magyaré:

Firmware update for BDC582/BDC590/HR550/HR570 (Ver:BR.8.42.114.B/Date:2011.10.04)

Ez van most az enyémen is, vagyis az október 4.-i frissítés, de az LG mindenféle gazságra képes ezt ne feledd :C :C :C :C :C

[moderálva]

(#7019) beci


beci
őstag

Sziasztok.
Gondolkodom a Digi beköttetésén,sima Digi csomaggal.Azt hiszem 2700ft/hó.
Ha 2 tv-re kötöm,akkor is ennyi?
Valamint az egyik tv tudja az mpeg4 tunert,a másik csak sima képcsöves tv.
Ugy bérelném a beltériket.
2 kell belőle?
Mennyi lenne az össz bekötési dij,és a havi dij összességében?Parabolás vétel lenne.Köszönöm.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#7020) hb000 válasza beci (#7019) üzenetére


hb000
aktív tag

Ez a topik a kábeles digitális adással foglalkozik. Ez a két dolog teljesen más.

[ Szerkesztve ]

(#7021) Joshi


Joshi
titán

Üdv mindenkinek. Ami kellene az egy mezei fapados DVB-C (Digikábel, Győr) vevő HDMI kimenettel olcsón. Jelenleg faterom egy bérelt analóg stb-t használ viszont az LCD TV-be nincs DVB-C tuner. Olvastam hogy a SELTEKA CIC-402HD elég jó de tudom hogy ő soha nem használná ki a képességeit ennek az STB-nek. Válaszokat előre is köszi.

(#7022) konrada válasza beci (#7019) üzenetére


konrada
tag

Jó tanácsként fórumokhoz: ha rátalálsz a tematikus fórumra, érdemes legalább 100 hozzászólásig visszaolvasni, mert legtöbbször már a kérdés feltevése előtt megkapod a választ. Erre a kérdésre például azt, hogy a Digikábelen szabadon fogható ugyanazon kábelt bedugva a digitális és az analóg is, annyi tévére osztva, amennyire akarod. A digitálishoz kell DVB-C-t tudó eszköz, tv, vagy STB. (Utóbbit lehet bérelni a Digitől is. Szvsz: a CRT-hez nem ad annyival többet, hogy értelme legyen a digitálissal foglalkozni, analógon is szinte minden adó meg van.)

Szóval még egyszer: az mpeg4 jó, de ha csak DVB-T-t tud a tv, úgy box is kell.

...szerintem nincs bekötési díj, de kötelező hűségdíj sem. (Persze van akció azzal, ha új belépő vagy, érdemes megkötni, mert elég sokat spórolhatsz vele.)

(#7023) konrada válasza beci (#7019) üzenetére


konrada
tag

Jaj, elnéztem. A parabolás az másik topik. Ez a kábeles.

(#7024) dh66e válasza Joshi (#7021) üzenetére


dh66e
veterán

A legolcsóbb használt HD boxok 10k-15k kezdődnek.Esetleg ha kell írj egy privit egy ismerősömnek talán még van az olcsóbból(Győr mellett lakik).

(#7025) Zoli67 válasza zhagyma (#7006) üzenetére


Zoli67
tag

Igen,ha megfelelő a NOD-ból érkező jelszint a szekrényben lévő uccsó osztónál,akkor nincs erősítő be rakva. Az ONT rendszernél ezt nem tudod kivitelezni,mivel annak az RF kimenete nem szabályozható,mint a NOD esetében megközelítőleg 10dB+ a kijövő jelszint NOD-nál, általában 80/80 dB ONT-nél szokott lenni,s ez mire az uccsó osztóból kiérkezik nem éri el azt a jelszintet,amivel a legtávolabbi lakásban tökéletes minőségben tudnak TV-t nézni. A NOD-ot ugyanúgy tudod állítani,min az erősítőt végül is.

Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! Mobilon gyorsabb +36703957888 !

(#7026) Zoli67 válasza Kwisatzh (#6998) üzenetére


Zoli67
tag

Nm :R
A jelről jut eszembe egy kérdés. Mértek a digisek a végponton jelszintet,vagy csak rá tették a boxot,s ennyi?

Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! Mobilon gyorsabb +36703957888 !

(#7027) suhanojoe válasza Zoli67 (#7026) üzenetére


suhanojoe
csendes tag

sziasztok!
nem tudja valaki létezik digitális kábel adásokon is a kártya megosztás?

(#7028) dh66e válasza suhanojoe (#7027) üzenetére


dh66e
veterán

Nem!

(#7029) Zoli67 válasza suhanojoe (#7027) üzenetére


Zoli67
tag

Szia.

Mire is gondolsz konkrétan? :F
Lehet csak nekem nincs erről a megosztásról lövésem se,sry :U

Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! Mobilon gyorsabb +36703957888 !

(#7030) dh66e válasza suhanojoe (#7027) üzenetére


dh66e
veterán

:O

[ Szerkesztve ]

(#7031) Trava válasza suhanojoe (#7027) üzenetére


Trava
tag

:C

(#7032) Zoli67


Zoli67
tag

Tulajdonképpen..... :R :C

Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! Mobilon gyorsabb +36703957888 !

(#7033) suhanojoe válasza Zoli67 (#7029) üzenetére


suhanojoe
csendes tag

arra gondolnék hogy satelliten lehet neten keresztül kártyákat megosztani azzal aki előfizet csomagokra

(#7034) Zoli67 válasza suhanojoe (#7033) üzenetére


Zoli67
tag

Már az előző hszben rájöttem,s a válasz is ott sasol, nem

Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! Mobilon gyorsabb +36703957888 !

(#7035) zichie válasza suhanojoe (#7027) üzenetére


zichie
senior tag

Ahol nincs stb + kártya párosítás ott működnie kell. Azt nem tudom, hogy egyik területről osztható-e másik területre szolgáltatón belül. Pl. egy nyíregyházi osztott kártyát tud-e használni egy soproni kliens?

Digikábeles és UPC Digitálos kártyák szerintem nem oszthatóak a párosítás miatt, régi Fibernetes kártya osztható volt, ez házon belül ki lett próbálva. A net felé nem volt osztva, de ez csak egy port forwarding beállítás kérdése a routeren. Úgy tudom, hogy a MinDigTV is osztható, bár az dvb-t. Házon belüli osztás, ha egy időben csak egy kliens használja, akkor tudomásom szerint teljesen legális. A gyári stb-be betett kártya is egy useres módban van osztva az stb-vel, csak itt a szerver és a kliens is egy ugyanazon stb valójában.

A kliensekben általában van emu lehetőség is, így Digikábel esetében nem is lenne értelme a kártyaosztogatásnak (hbo maxpak). UPC Digital esetében lenne értelme, mert ott nem megy az emu.

(#7036) Dog 11


Dog 11
tag

" RTL Klub teszt " / 16:9 / 370 MHz-en.

(#7037) Kwisatzh


Kwisatzh
senior tag

Nyah emberek :C

A jelcsökkentés sem eccerű feladat :C

A bejövőn levő kettes osztó helyett feltettem egy hatost (nem volt más itthon ) és rádugtam a kettő mellé az addig szünetelő harmadik kanócot.

Jeszint a kütyün esett vagy 5%-t, kb 65% ig mindössze...

A kütyühöz vezető kanóc egyszer toldva van, nosza oda betettem a kettes osztót. Lement kb 57 % ra...

Nem volt több osztóm, ezért ugyanebbe az ágba betoltoldottam a 15 méteres próbakábelem..... De ezzel sem sikerült 50 % alá tennem a jelerősséget... :W

A helyzet egyébként nem változott....
Beszélek a digisekkel... dugják át máshova, vagy mittomén....

[moderálva]

(#7038) Pille69 válasza hunyorgó (#7009) üzenetére


Pille69
tag

Hunyorgó: Itt a magyarázat.

(#7039) Pille69 válasza Dog 11 (#7036) üzenetére


Pille69
tag

Miskolcon nézem digitálisan és nekem nem 16/9-es. :(

(#7040) Zlin50 válasza Pille69 (#7038) üzenetére


Zlin50
senior tag

És mi a helyzet M2-vel analógon? (mert megint torz, pedig korábban jó volt)

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#7041) benvolio válasza Pille69 (#7039) üzenetére


benvolio
őstag

Még pár órával ezelőtt mikor én ránéztem 16/9 volt a tesztadón, de most tényleg nem.

(#7042) Pille69 válasza Zlin50 (#7040) üzenetére


Pille69
tag

Nekem rendben van, 16/9-es a kép.

(#7043) Pille69 válasza Kwisatzh (#7037) üzenetére


Pille69
tag

Olvasd át ezt az oldalt.

(#7044) Dog 11 válasza Pille69 (#7039) üzenetére


Dog 11
tag

370 MHz-en két csatornán jön az RTL.Az egyik a Teszt/16:9/ ami nálunk jelenleg is megy.Ha a tv az új csatornát nem veszi fel automatikusan a csatornalistába akkor Kézi kereséssel a 370 MHz-re keresést kell indítani,hogy megtalálja az új tesztcsatornát.Vagy esetleg türelemmel meg kell várni a teszt végét s akkor majd kiderül miért is volt ez a próba.

(#7045) szaszapi válasza Dog 11 (#7044) üzenetére


szaszapi
őstag

tényleg van teszt retek klub,de nekem elállította az 1-8 csatornát,de ez mellékes.Jóval halkabb a hang a tesztadón és most jelenleg nem 16:9-ben ad.

(#7046) zhagyma válasza szaszapi (#7045) üzenetére


zhagyma
őstag

Nálam is van RTL teszt. Sajna 4:3LB. Annyi a különbség, hogy a teszt 6,3 Mbps míg a sima csak 5,1 Mbps. Azért haladunk ... :)

(#7047) Kwisatzh válasza Pille69 (#7043) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

A feléig sikerült egyelőre, de semmi releváns nincs rajta.

Nagy kérés lenne ha pontosítanál?

[moderálva]

(#7048) dh66e válasza zhagyma (#7046) üzenetére


dh66e
veterán

Rohanunk a Való HD Világába. :)

(#7049) Kwisatzh válasza Kwisatzh (#7047) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Ha valamiféle átkábelezésben látnád a megoldást, akkor elmondom, hogy a 15 méteres profi próbakábelem volt az első amivel kipróbáltam, kizárva a lakás kábeleit...

[moderálva]

(#7050) allfinanz


allfinanz
senior tag

Érdekesebb hír ez:

Október 28-én elindult a NatGeoWild HD magyar nyelvű adása a keleti 9 fokon, az Eurobird 9A-ról.

http://www.sat-tv-radio.hu/friss-hirek/trace-tropical-hd-ujabb-kodolatlan-zenecsatorna.html?Itemid=2

Mi is kapjuk ezt?

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.