Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47701) forten válasza rootmin (#47700) üzenetére


forten
tag

Szia.

Technikai hátránya szerintem nincs,bár ugye ez szubjektív.Jelenleg az optika a legstabilabb hálózat.
Ami hátrány lehet,nincs visszatekerés,leállítás funkció.
Boxon felvenni, külső háttér tárolóval tudsz.Illetve ,ha tv-ben nincs dbc-c tuner,akkor csak boxon keresztül tudsz digitális adást nézni.
Ami előnyként említhető,ingyen nézhetőek a HD adások,és a teljes digitális csatornakiosztás,ha tv tudja.Van analóg adás is,közvetlen kábellel a tv-dbe.
Hirtelen ennyi.

"Hol volt,hol nem volt..."

(#47702) pjen válasza rootmin (#47700) üzenetére


pjen
félisten

A My UPC fiókban meg lehet nézni mennyit kell fizetni,hűség felmondásnál.

(#47703) ilias


ilias
tag

Sziasztok!

Hamarosan lejár a UPC előfizetésünk és szeretnénk Digire váltani. A XIX. ker-ben lakunk családi házas övezetben. Bő 1 éve van itt Digi.
A kérdésem az lenne, hogy kb. milyen összeggel kell számolni a beüzemelésénél úgy, hogy az oszlopról nincs még bevezetve tőlük kábel.
Köszi!

(#47704) ilias válasza rootmin (#47700) üzenetére


ilias
tag

Fiókban meg lehet nézni. A net az combos tud lenni.
Tavaly, a Digis szerelő ismerősünk még nem ajánlotta, hogy kössük be, mert bizony voltak minőségbeli problémák.

(#47705) leslieke válasza ilias (#47703) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Elvileg anyagköltséget kell fizetni csak.

De Digi szerelő ismerős ezt jobban tudja. :))

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#47706) ilias válasza leslieke (#47705) üzenetére


ilias
tag

Jó ötlet, csak már nem vagyunk jóban :-)

(#47707) leslieke válasza ilias (#47706) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nekem 40-50 méter optikát húztak be, de nem emlékszem, hogy fizettem érte. Vagy csak régen volt.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#47708) Örni


Örni
senior tag

Viasat3-on a Múmia visszatérben miért húznak csíkot maguk után a szereplők?

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#47709) sityupityu válasza Örni (#47708) üzenetére


sityupityu
veterán

Én nem látok ilyesmit.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#47710) Steady74 válasza ilias (#47703) üzenetére


Steady74
addikt

Csak a házon belüli kábelezést kell fizetni. Ha megvan az upc-s belső hálózatod, tehát nem kell nagy melót csinálniuk, akkor elvileg nem kérnek pénzt.

Nálunk sem kértek, a régi upc-s koax mellett behúzták az optikát, és mivel megvolt a házon belüli szétosztása a tv-nek is és a lan-nak is, alig volt dolguk. Nem kértek pénzt.

(#47711) Boond válasza rootmin (#47700) üzenetére


Boond
addikt

olvass vissza utóbbi pár oldal hsz-eit... más is váltott upc-ről, aztán, pl kényelembeli, megszokásbeli problémája akadt ezt is érdemes mérlegelni...

Azt a szolgáltatást amit kapsz upc-től (körités) nem fogod a digitől.

(#47712) wwenigma válasza Boond (#47711) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ingyen nem de az upc-s körítés is egy 100rongyos boxból fakad....korábban ki lett beszélve hogy egy 45ezres beruházással duál tuneres beszerezhető...az meg bőven megvan az árkülönbségből pár hónap alatt és saját tulajdonú.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#47713) Freezee válasza wwenigma (#47712) üzenetére


Freezee
senior tag

45.000-ből sajnos messze nem fogja tudni azt amit egy UPC/Tcom ad kényelembe szolgáltatásba sajnos. Ennek sokszorosába vannak az eszközök és még azért "foglalkozni" is kell vele ergo nem árt ha ért hozzá valamilyen szinten.

(#47714) Bogyi007 válasza Freezee (#47713) üzenetére


Bogyi007
veterán

Nálam ez megállt 9000 forintban + lemondtam a neten keresztüli programozható felvételről. Viszont a felvett anyagot vihetem bárhová biztosan le tudom azt játszani akar egy linuxos laptopon is vagy egy másik tévén...

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#47715) klaczi válasza wwenigma (#47712) üzenetére


klaczi
aktív tag

Így is lehet. Sok türelemmel.

[ Szerkesztve ]

(#47716) Freezee válasza Bogyi007 (#47714) üzenetére


Freezee
senior tag

A beszélgetés abból indult hogy mennyiért lenne a többi szolgáltatóval egyenértékű
dolgot összerakni itt. 9000 Ft-ért is lehet a szinte semmit. Mondjuk kíváncsi lennék mire veszel fel? mert 9000 Ft-ért nem kapsz Set-top box-ot és több gigás vinyót..... :U, valamint nem csak a neten keresztüli felvételről kell lemondanod. A többi stimmelt is :DDD

klaczi:
:C :Y :DD

[ Szerkesztve ]

(#47717) klaczi válasza Freezee (#47716) üzenetére


klaczi
aktív tag

Már nem ilyen, mert átálltam egy HP irodai gépre. Olyan leselejtezett, ilyesmihez bőven van teljesítménye és alig fogyaszt.
Mellesleg elegem van az egészből. :)
Mentségemre szolgál, itt csak DIGI létezik.
Modemes internettel. Hogy az a .......................................... :((

(#47718) g0dl válasza Freezee (#47716) üzenetére


g0dl
addikt

" a többi szolgáltatóval egyenértékű dolgot "

nem tudom, menyibe van mostanában egy random kép kockásító szerkezet, vagy egy dvb-c jel oszthatóságát tiltó?

Egyébként ha a visszanézhetőség ( mondjuk két hétre) a cél, akkor azt a digi központilag tudná leghatékonyabban megvalósítani, amit adhatna akár plusz pénzes szolgáltatáként. Kérdés kinek kéne ez pénzért is ( a telekom és upc is pénzért adja, csak nem látszik)

Én amúgy a saját, tuneres NAS+HTPC (egyben) megoldás mellett vagyok. Távoról, telefonról is tudok felvételt beállítani, sőt akár visszanézni is.

[ Szerkesztve ]

(#47719) Freezee válasza g0dl (#47718) üzenetére


Freezee
senior tag

miért melyik szolgáltató ad ilyen eszközt? A DIGI képfeketítőt ad ami csak hangot enged át....
Felesleges ilyen frázisokat elsütni, minden szolgáltatónál vannak hibák amik vagy előjönnek valakinél vagy nem.
Mindenki mindent pénzért ad. A DIGI is pénzért adja Digitális csatornákat mégis mindenki szereti itt "elsütni" hogy azt ingyen adja. Ez a mai világ, senki semmit, nem ad ingyen.
NAS+HTPC sem fedi le teljes körűen azokat a szolgáltatásokat amiket adnak. És ha összeszámoljuk a költségeket máris 100.000 ft felett vagyunk. NAS, HTPC vinyók, tunerek stb. Inkább a 200.000 felé....
És akkor ezeket is be kell állítani ami a felhasználok 99% nem menne. Nekem is van NAS, több Box, minden de mégis Tcom is lett mellé nem szenvedek a sok szarral....

(#47720) g4mer


g4mer
senior tag

Sziasztok!

Mitől lehet, hogy az egyik szobában lévő LG 40LF632V TV tökéletesen fogja az összes elérhető adást viszont egy másik, LG 43LJ500V (automata beállításon mindkettő) bizonyos adásokat nem talál meg/hibásan jelenít meg? (comedy central, natgeo HD stb)

Manuális beállítással még nem próbálkoztam, de egyik napról a másikra hirtelen keletkezett ez a probléma.

Sic Parvis Magna

(#47721) leslieke válasza g4mer (#47720) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Kábel/csatlakozó hiba is lehet.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#47722) wwenigma válasza Freezee (#47719) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Marusys VU+ SOLO SE V2 földi/kábel (1x DVB-T2/T/C dual tuner) 50e, tovabbra is azt mondom hogy azzal ki lehet valtani.

Jahh, vettem uj TV-t és azon be tudom allitani hogy EPG-re a szolgaltatoi adatokat vagy mas netes forrast hasznaljon...a nasom (GoFlex) meg 16e volt 1terás vinyóval, HTPC helyett meg poenbol 4K HDR ready androidos boxot vettem játszani 7ezerért és esetleg kerul majd ra egy upc+telekom tv kliens (S905X 2GHz 4mag 2G ram 16G ROM) de filmet ugy is PC-rol nezek 5.1-es szettel. ;]

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#47723) sityupityu válasza wwenigma (#47722) üzenetére


sityupityu
veterán

Milyen tévé ez?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#47724) wwenigma válasza sityupityu (#47723) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Philips 55PUS6162/12, képminőségben és szolgáltatásokban kiváló de szoftveresen nem az igazi. A BF-es árát (130e) megérte de teljes áron nem venném meg amig nem csinaljak meg illetve mast valasztanék. Szerencsére dolgoznak rajta és support fórumon usertapasztalatok alapjan talan egy apro lepes frissites utan megoldja azokat amiket tapasztaltam és a technikusok nem tudjak reprodukálni.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#47725) Bogyi007 válasza Freezee (#47716) üzenetére


Bogyi007
veterán

Az USB-s 80 gigás vinyómat nem számoltam bele a sztoriba mivel azt legalább 5-6 éve tulajdonomban áll - s akkor is ajándékba kaptam. A STB került ennyibe. A kényelmi szolgáltatások amiről beszélsz nem érdekelnek, számomra fölöslegesek. Az a némi sportanyag ami érdekel s épp nincs időm megnézni azt a Digi Epg rendszere által MINDIG fel tudtam venni...

És mint írtam utána pl a vinyót fölkapva vihettem bárhová a felvett anyagot azt le tudtam játszani nem voltam vagy a szolgáltatói boxra vagy az otthoni tévére lekorlátozva hogy csak ott nézhettem volna meg.

Ez nekem sokkal fontosabb. Egyébként páromék szüleinek is ugyanez a StB van egy másik szolgáltató eszközét helyettesítve s jó azzal a tudattal lenni hogyha megfeledkeztem egy felvétel beállításról akkor ők is meg tudják oldani a felvételt hasonló körülményeket teremtve...

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#47726) Freezee válasza Bogyi007 (#47725) üzenetére


Freezee
senior tag

Summa summárum , tehát nem váltható ki.
A kérdés amiből indultunk az volt, hogy ugyan azokat a kényelmi szolgáltatásokat... Az hogy neked elég egy fapad, azzal semmi gond csak másnak más a szempont, más sport érdekel más a prioritások.
Amúgy a Tcom felvételét ugyan úgy lehet vinni, nézni ha nagyon akarod, de minek vinném el valahova? otthon van a nagy Tv jó hang kényelem és idő. Vagy viszed magaddal a TV-t meg a hanguccot?

(#47727) sityupityu válasza Bogyi007 (#47725) üzenetére


sityupityu
veterán

Bocs, nem neked akartam, félre ment.

wwenigma köszi.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#47728) Freezee válasza wwenigma (#47722) üzenetére


Freezee
senior tag

Megnéztem ennek a BOX nak a leírásást videoját de sajnos ez még a Technisat Boxomnál is kevesebbet tud, szóval kötve hiszem hogy ki tudná váltani :(
Ismerem ezeket az android boxokat 30-tól 70 dollárig tele vele a net. De minek? A Tv adást nem tudják fogni felvenni nem fogok tudni ettől. A DIGI online pedig pont semennyire nem működik szombat -vasárnap ( állandóan megáll pufferel, leáll Pc/Laptop/Telon egyaránt)

(#47729) WaterWave válasza Freezee (#47728) üzenetére


WaterWave
veterán

nálam teljesen jó hétvégén

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#47730) Bogyi007 válasza Freezee (#47726) üzenetére


Bogyi007
veterán

Miért fapad az hogy mindenféle korlátozás nélkül vehetek fel bármit amit nemcsak azon a készüléken játszhatok le amin felveszem?
Meg ha nekem nincs szükségem médiatárra, visszanézhető szappanoperákkal teletöltött extra csomagokra, videótárra, programozható felvételre és még toronyórára lánccal akkor miért is fizetnék érte többet?
Ha ezek közül bármi is kellene BÁRMIKOR elő tudnék fizetni rájuk, de nem kellenek nekem! Van nálunk Telekom, van UPC Direct és ott a Mindig Tv Extra is.

A Mindig Tv Extra van a Digi mellé, de az is elég jó árban jött ki és bár egy előfizetésem van de ha akarom vihetem a második STB-át és az antennát új címre is nem számolnak fel érte annyit sem mind pl amit a Telekom egy második Boxért számoltatna el.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#47731) ilias válasza leslieke (#47707) üzenetére


ilias
tag

Ha régen nem kellett, akkor most szerintem pláne nem.
De utánajárok, köszi!

(#47732) ilias válasza Steady74 (#47710) üzenetére


ilias
tag

Kösz!
Mivel még zöldfülű vagyok - ennél az esetleges szolgáltatónál -, most már értem, hogy hogyan működik a "rendszer". Külön van bevezetve a net és a tv, tehát nincs szükség modemre, ami különválasztja a kettőt.

(#47733) M_AND_Ms válasza Freezee (#47719) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Sok mindenben igazad van, de...
Ez a 200ezres elképzelt ár kissé erős. Nas (kb 40e), hdd (kb 30e), Amlogic box (kb 10e), két tuner (kb 20e) együtt, egy százas. Némi munka kell hozzá, de utána sokkal többet nyújt, mint egy tés, vagy upc-s box (évékig volt mindegyik). Többek között maga a nas és médiabox kombó teljesértékű médialejátszót (film, zene, fotó, online tartalmak) ad ki. (pl az nfl-ből az engem érdeklő meccseket alternatív forrásokból nézem élőben, hd-ban a boxomról, vagy felvételről, a meccs után, akár egy órával, holtidő-, és reklámmentesen)
A nyílt forráskódú szoftveres megoldások pedig minden tévés megoldásra választ adnak (felvétel, sorozatfelvétel, távolról tévézés, stb).
Akinek ez így nem jó, az bérelhet teljesen korrekt, kulcsrakész megoldásokat a té ill upc kínálatából.
Úgy érzem teljesen elfogadható mindegyik cég kínálata, bárki megtalálhatja közöttük a neki megfelelőt.
Azt nem értem, hogy mi értelme van valakinek vergődni és szenvedni ott, ahol nem a neki megfelelő szolgáltatást nyújtanak. Mindezt úgy, hogy közben tudja, hogy máshol megkapná a neki tetszőt.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#47734) dh66e válasza Örni (#47708) üzenetére


dh66e
veterán

Mert ghostingol a tévéd... ;]

(#47735) leslieke válasza ilias (#47732) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Családi házba akarod bevezetni, ha jól emlékszem. Oda optikát húznak be, szóval lesz egy modem, abból megy a koax a tv-hez. A netet megint abba kell bekötni, ha vezetékes kell.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#47736) ilias válasza leslieke (#47735) üzenetére


ilias
tag

Igen.
FTTH-s a rendszer, csak 1000 Mbit/s-os netet adnak, kisebbet nem.

(#47737) leslieke válasza ilias (#47736) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Akkor az előző hsz. szerint lesz.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#47738) ilias válasza leslieke (#47737) üzenetére


ilias
tag

Ok.

(#47739) Freezee válasza M_AND_Ms (#47733) üzenetére


Freezee
senior tag

Ugyan azt tudom írni int te, sokmindenben igazad van de :)
NAS 40 ok, hdd-k 30 sima ügy, Amlogic box sajnos kevés mert a szolgáltatásokat nem tudja, nem tudod programozni, nem tud sok dolgot amit a kulcsrakész megoldások. több boxot- ot is kipróbáltam Technisat, AB Cryptobox 650, stb. egyik sem tudta teljes mértékben amit a régen megszoktam. Pedig ezek 30-50.000 Ft os kategóriák. És akkor ott van hogy alternatív forrásból kell egy EPG amit össze kell hangolni a BOX-al. Sajnos nem némi munka kell hozzá, hanem nagyon sok és ezt csak kb 1% lenne képes végrehajtani a sok 100.000 előfizetőből. Nekem sincs rá időm elkezdtem de sok-sok óra után feladtam. NAS, Box-ok vinyók, minden szir-szar van.
Alternatív forrás nem játszik nincs Magyar kommentátor például NHl meccsekhez, NFL sem mindig kerül fel az is csak napokkal később stb stb. Meg akkor minek Tv előfizetés?
Semmiféle vergődés nincs, megkaptam a nekem megfelelőt már sokszor leírtam DIGI mellé visszajött a TCom is. Gyerekeknek maradt a DIGI nekem a Tcom a sportokhoz.
De mint leírtam a beszélgetés abból indult hogy megkérdezte valaki hogy UPC-vel megegyező szolgáltatást meg lehet-e a valósítani a DIGI-nél. Amire megint jött egy csomó fals info hogy persze minden ugyan az pár ezer forintból megoldható. De NEM , ne vezessük már félre a népet. Én is ezt a fals infót szo..tam be annó és csak DIGI-t köttetem be. Aztán 1 év szenvedés sok idő meg pénz beleölése után elfelejtettem a DIGI-tv részét. A Net maradt az teljesen csili-vili de ott ugye semmi szolgáltatás nincs jön a jel és kész.

(#47740) #29810560 válasza Freezee (#47739) üzenetére


#29810560
törölt tag

"De mint leírtam a beszélgetés abból indult hogy megkérdezte valaki hogy UPC-vel megegyező szolgáltatást meg lehet-e a valósítani a DIGI-nél."

Amennyiben megkérnélek szépen:

Pontokba szedve leírnád, hogy mik azok a szolgáltatások a UPC-nél/Telekomnál, amit a DIGI-nél is meg kellene valósítani? (A műsorszerkezetet kihagyhatjuk, mert ugybár az egy más tészta.)

... mert, most már baromira érdekelne, hogy nálam mi nincs meg abból a szolgáltatási szintből, amit a UPC/Telekom TV szolgáltatása tud? :F

[ Szerkesztve ]

(#47741) #29810560 válasza #29810560 (#47740) üzenetére


#29810560
törölt tag

Ja! Bocs!

Elfelejtettem, hogy mind a 4 TV készüléken ugyanaz a szolgáltatási szint fusson, mert nálunk mindenki mást akar nézni és ráadásul közel azonos időben. ... hogy, a fene a gusztusunkat. :W

[ Szerkesztve ]

(#47742) M_AND_Ms válasza Freezee (#47739) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

"...elfelejtettem a DIGI-tv részét"
Na, akkor legalább már nem szenvedsz :U

"...csak kb 1% lenne képes végrehajtani a sok 100.000 előfizetőből."
A maradék 90%-knak tökéletes a Digi úgy, ahogy van. A másik maradék 9% meg elmegy másik szolgáltatóhoz, amelyeknél hasonló arányban átjönnek boldogan a Digihez (pl, mert nem kell mindegyik tévéhez box, vagy kártya, tévénként plusz pénzért)
Mindenki a saját preferenciája szerint tud nyilatkozni arról, mi mennyire használható. Tehát, nem mondanak fals infókat.

"Amlogic box sajnos kevés mert a szolgáltatásokat nem tudja, nem tudod programozni,"
..akkor ezek szerint még nem próbáltad. Nem baj, csak te se mondj (fals) állítást olyanról, amit nem ismersz.

Tudod ez olyan, hogy valaki szeret/tud/van ideje otthon főzni, míg másnak erre nincs kedve/tudása/ideje és megrendeli a kaját, vagy étterembe megy.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#47743) M_AND_Ms válasza #29810560 (#47740) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Az UPC / Té kulcsrakészen ad egy rendszert- Összedugod és használod - programozol, felveszel, sorozatozol, megállítod, visszanézed, stb, stb. Mindezekért, többé-kevésbé akkor is fizetni kell, ha nem akarod használni, tévénként külön-külön
A Diginél ehhez mindenki igénye és tudása szerint kell, hogy saját rendszert/eszközt beüzemeljen, ha... akar. Ha viszont nem, akkor az egésszel nem kell foglalkozni, ergo fizetni sem kell érte. és annyi tévétre kötöd, amennyire akarod (persze a technikai határok között)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#47744) #29810560 válasza M_AND_Ms (#47743) üzenetére


#29810560
törölt tag

"A Diginél ehhez mindenki igénye és tudása szerint kell, hogy saját rendszert/eszközt beüzemeljen,..."

Igen. Ezt tettem.

... de, baromira érdekelne hogy konkrétan melyik szolgáltatás "hiányzik az életemből", ami meglenne, ha a UPC-től/Telekom-tól vásárolnék TV szolgáltatást. ;)

... mert, amiket leírtál/felsoroltál - programozol, felveszel, sorozatozol, megállítod, visszanézed, stb, stb. - azok mind megvannak. :K

[ Szerkesztve ]

(#47745) Freezee válasza M_AND_Ms (#47742) üzenetére


Freezee
senior tag

Sokaknak van Amologic és nem tudja a kulcsszavas felvételt ami elég fontos egy rendszeresen változó műsor sorozatfelvételéhez. Ráadásul ugye EPG is kell hozzá, amit a DIGI nem tud adni tehát alternatív forrás kell hozzá.
Előfizetők jönnek-mennek persze van aki egész nap otthon ül annak nincs szüksége felvételre, van aki alig van otthon és csak ez jelent megoldást számára...
Az aki 1000Ft-2000Ft-on szenved miközben 3 TV-je van az szerintem röhejes....
De fals infók voltak, mert nem preferenciákról volt kérdés hanem konkrétan megfogalmazott dolgokról. Mert utána kiderült hogy az illető 5000Ft ból megoldja , csak nem lehet programozni, távolról programozni, egyszerre kettőt felvenni, olyan műsort visszanézni amit elfelejtettél felvenni, normális EPG ami a valós műsort mutatja, kulcsszavas rögzítés, műsorkövető rögzítés, stb stb. Azért látod hogy ez messze van az "ugyan azt" kategóriától.
Persze a DIGI ezért olcsóbb stb. nincs ezzel gond csak félrevezető nagyon a kommunikáció.

(#47746) Samott válasza Freezee (#47726) üzenetére


Samott
addikt

Nekem ott kezdodik a fapad, hogy kulon dobozt kell a tv-re kotnom, hogy nezhessem az adasokat. Es kulon kell fizetni minden egyes plusz dobozert. Milyen nyomorult megoldas mar ez? A UPC-nel legalabb van mediacard es nezheted a tv-n. :-)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#47747) pjen válasza Freezee (#47745) üzenetére


pjen
félisten

A jövő box- al már nem lehet kettőt felvenni,csak amit nézel,a vissza néző csak pár csatornát tud és azt sem mindíg,ha egy sorozatnak egymás után van két része rendszerint csak az elsőt veszi fel.Stb.Ez is a UPC.Én UPC s vagyok ezer éve,de mintha vissza felé haladnánk.

[ Szerkesztve ]

(#47748) wwenigma válasza pjen (#47747) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Haver este meloban lemaradt a Walking deadrol, ott orult hogy hat ott a visszanezo es hajnalba meglesi. Nem, arra nem volt. :)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#47749) sityupityu


sityupityu
veterán

Hogy ti nem unjátok ezt ami állandóan itt megy...... :N :DDD

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#47750) Watt25 válasza sityupityu (#47749) üzenetére


Watt25
veterán

De, qrvára unjuk!
De ha kivágom, akkor én vagyok a részrehajló!

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.