Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47151) Flashget válasza MDanny (#47100) üzenetére


Flashget
félisten

Most behangoltam es SW rajzfilm sorozat valamelyik resze megy epp.

Realme GT Master Edition

(#47152) leslieke válasza MDanny (#47100) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nálam is megjelent már.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#47153) Flashget válasza leslieke (#47152) üzenetére


Flashget
félisten

Egyebkent ez mifele csatorna? Mese vagy sokadik retek klonos ismetlos csatorna?
Spiler mikor lesz mar? Jo lenne a Supercarst nem MyTv-n nezni mint ma is. ;)

Realme GT Master Edition

(#47154) csababarca válasza Flashget (#47150) üzenetére


csababarca
őstag

ezt hogy melyik rendszeren vagyok honnan lehet tudni?

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#47155) leslieke válasza Flashget (#47153) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Sokadik retek, amúgy passz, csak láttam a listában, sose fogjuk nézni szerintem.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#47156) nfsu17 válasza leslieke (#47155) üzenetére


nfsu17
veterán

ez nem "retek" érdekeltségű csatorna, amúgy meg itt....

[ Szerkesztve ]

(#47157) Watt25 válasza csababarca (#47154) üzenetére


Watt25
veterán

Elolvasod a téma összefoglalót.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#47158) leslieke válasza nfsu17 (#47156) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nevéből ítélve oda tartozik, nem?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#47159) dh66e válasza Flashget (#47153) üzenetére


dh66e
veterán

Viacom csatorna.

(#47160) unravel válasza hati (#47148) üzenetére


unravel
őstag

ezt mondom má mióta
csak én a dvbviewerre esküszök

¯\_(ツ)_/¯

(#47161) dh66e


dh66e
veterán

Valaki ránézne nekem a digsport.hu oldalon az élő közvetítésre?
Ez az üzit kapom:
"Az Ön IP-címéről (xxx.xx.xx.xx) nem lehet megtekinteni az élő közvetítésünket!"

[ Szerkesztve ]

(#47162) hati válasza unravel (#47160) üzenetére


hati
addikt

Nálam a MediaPortal a nyerő. Minden tud, ami nekem kell. Ha mégsem, akkor beleírom. :)

(#47163) Freezee válasza Samott (#47147) üzenetére


Freezee
senior tag

Miért ne néznénk hetekkel/napokkal később? Akkor érek haza, akkor van időm közben úgysem láttam semmit. Ha nem tudom az eredményt ugyan úgy végig tudod izgulni mintha élő lenne. Ennyi erővel sose néznénk sportot mert mire nálunk "látszik" az kint már percekkel előrébb jár :)
Nem kategorizál mivel nem kategóriát vesz fel hanem "text" alapú. Azaz beírok bármi szótöredéket és amiben szerepel felveszi. Nem "sport" kategóriát veszek fel mert akkor éjjel nappal menne a felvétel. De amúgy tök mind1 ki fejlesztette/állította be, működik nagyon praktikus kényelmes és sok sok időt spórol nekem.
a DIGI-nél a standard EPG vel is gond van arra semmit nem lehet építeni. A cryptobox is akkora sületlenségeket vesz fel néha mert nem frissítik az EPG-t.
IPTV lementi a saját box-os vinyójára, onnan megnézhetem bármilyen Tcom-os szolgáltatáson keresztül, net-mobil/box/TV.

(#47164) M_AND_Ms válasza Boond (#47145) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Csúszkál a Barátok közt a kiadott időponthoz képest is, nem is keveset.
Tudom, mert az asszony igényének eleget téve be van állítva az automatikus felvétel ("barátok közt" kifejezés figyelése az epg-ben - merthogy van ilyen és működik is) és a felvett anyagba mindig máshova kell tekerni a konkrét kezdéshez. Sőt, van hogy szépen lemarad az eleje - ekkor megy nálunk a hiszti....;-)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#47165) Boond válasza Samott (#47147) üzenetére


Boond
addikt

"(ertelmetlen, nem lehet lementeni ha szukseg lenne ra - ahogy IPTV-nel is ha jol gondolom)."

Több éve volt próba hónap iptv, a boxban, beépített hdd-volt. Volt ugyan usb bemenet, csatlakozás de szoftveresen le volt tiltva. - Erre is írtam hogy spec a telekom igényeinek megfelelő szoftver van rajta. Gondolom ez a dolog azóta sem nagyon változott...

szóval igen marad a digihez hasonló forrás.

"Egyebkent ez mifele csatorna? Mese vagy sokadik retek klonos ismetlos csatorna?"

Ez az rtl, és vmelyik amerikai konzorcium betörési kísérlete a piacra... mondhatjuk, hogy sokadik ismétlődő csatorna, kevésbé érdekes tartalommal...

Saját gyártású műsorok

Playback párbaj
Pumpedék (2017.március 20-tól)

https://hu.wikipedia.org/wiki/RTL_Spike

https://dtvnews.hu/hirek/rtl-spike-a-digi-kinalataban

Szerintem még mindig nem EPG alapján kell felvenni...
Azzal, meg hogy lementi a iptv a vinyójára sokat (nem) érek...

de kinek mi az igénye :)

M_AND_Ms elég lenne nc-ről leszedni.

Amúgy meg jah ráhagyni kell és akkor elvileg felveszi... de a barátok gondolom az előtte lévő műsoroktól is függ nagyon, volt amikor néztem a showder klubot régen és akár fél óra késés is volt, a kiírt időponthoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#47166) TXF370


TXF370
csendes tag

Hali!

Vállalva, hogy olyan kérdést teszek fel, amelyet már lehet nemegyszer megválaszoltatok bevallom töredelmesen, hogy nem böngésztem végig a töméntelen előzményt... Mea culpa. ;)

Szóval részemről a kérdés a Digi csatornalista rendezésre vonatkozna...

Miután házhozjött a hatványozott fénysebesség üvegszálon, a beltériegység cserét követően beszereztem egy DVB-C tunerrel súlyosbított (4100-as szériájú) Phillips LED tévét is, amelyen némi molyolást követően sikerült is behoznom az elvárt számú digitális csatornát.

Eztán vettem észre, hogy amit a Samsungom eddig alaphangon tudott, azzal az elvárt funkcióval itt nem élhetek, a csatornák a Digi szája íze szerint sorjáznak... Gépkönyv online átnyálazása, "titkos" szervízkód felhajtása, mindenféle további menüpontokkal megtörtént, de most tanácstalan vagyok e témában...

Hoyan tovább? Ugyanilyen típusú tévé szerkesztett csatornalistájának kajtatása? Csatorna-sorrend szerkesztő software-rel történő kísérletezés? Fohászkodás a felsőbb hatalmakhoz, és csodavárás? Mantrázás? Ráolvasás? Ördögűzés? :p

Minden megoldás érdekel, minden bölcs javaslatot szívesen fogadok, és örök hálával jutalmazok. :D

(#47167) hentes555


hentes555
senior tag

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy nem tudom behangolni normálsan a Digi tv csatornákat. Szeptember elején köttettem be az "okos csomagot" itt Debrecenben. Van egy Samsung TL24B301 típusú tv-m, van benne DVB-T és C tuner is. Ennek ellenére nem tudom behangolni a csatornákat, mert talált egyszer 36-ot aztán 37-et de ez mind analóg. Ezek közül is az első 8 jó, a többi szemcsés. Ezzel kapcsolatban annyit figyeltem meg, hogy az első 8 csatorna mind olyan, hogy a betű (S,C) után egyjegyű szám áll, azoknál mind jó a kép, ahol kétjegyű szám van, 10 vagy afölött ott szemcsés.
Digitális adást egyáltalán nem vesz, próbáltam Németre állítani (Finno. nincs) de semmi. Aztán olcastam hogy állítsam a QAM-ot 256-ra, KS/s-t 6900-ra. Beállítottam, digi.hu-ról töltöttem le digitális kiosztást és próbálgattam így manuálisan keresni, de sehol egyetlen csatornát sem talált.

Valakinek van valami ötlete hogy mi lehet a baja? :(((

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#47168) TXF370 válasza hentes555 (#47167) üzenetére


TXF370
csendes tag

TV típusszáma biztos karakterpontos...?

Saját tapasztalatból: kiválasztottad, hogy melyik tunert használja a csatornakeresésnél...?

(#47169) hentes555 válasza TXF370 (#47168) üzenetére


hentes555
senior tag

Igaz elírtam, elnézést. A tv elején T24B301 van, a hátulján a cimkén LT24B301EW/EN

A tunert hogy érted? Van légi és kábel, a kábelnél kerestem analóg+digitálist és külön analógot is. Valamint a keresés típusánál teljes és hálózatit is próbáltam

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#47170) TXF370 válasza hentes555 (#47169) üzenetére


TXF370
csendes tag

A Digi hálózati azonosítóját is beírtad...? Ugyanúgy 4 számjegyű, azt olvastam pár település kivételével országosan 1001, nekem annak beírása után jöttek a digitális csatornák dögivel... ;)

(#47171) hentes555 válasza TXF370 (#47170) üzenetére


hentes555
senior tag

Azt csak gyors keresési módban tudom megadni, ahol mindent nekem kell beírni. Digi honlapja alapján Debrecenben 1002 a hálózati azonosító, de ezt beírva sem talál semmit

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#47172) TXF370 válasza hentes555 (#47171) üzenetére


TXF370
csendes tag

Gépkönyv alapján:

"Automatikus hangolás – Légi / Kábel: Válassza ki a jelforrás típusát a tároláshoz.
Digitális és Analóg / Digitális / Analóg: Válassza ki a tárolni kívánt csatornaforrást.

A Kábel → Digitális és Analóg vagy Digitális választása esetén:
Adjon meg egy értéket a kábelcsatornák kereséséhez.

Keresés mód kiválasztása a Teljes / Hálózat / Gyors beállítások között.

A Hálózati azonosító beállítását Auto. és Kézi között állíthatja.

(I)Ha a Hálózat beállítása Kézi, akkor a számgombokkal beállíthatja a Hálózati azonosító értékét.(/I)

A csatorna frekvenciájának megjelenítése. (országonként eltérő)

Moduláció: Az elérhető modulációs értékeket jeleníti meg.

Jelátviteli seb.: Az elérhető jelátviteli sebességeket jeleníti meg.

Kábeles keresési opciók (országtól függően)
További keresési opciók állíthatók be a kábeles hálózat kereséséhez.
– A kezdeti, illetve végső frekvencia (országonként eltérő) beállítása.
– Jelátviteli seb.: Az elérhető jelátviteli sebességeket jeleníti meg.
– Moduláció: Az elérhető modulációs értékeket jeleníti meg"

Biztos minden a Digi honlapon lelt manuál-beállítós adat jóhelyre ment?
Jelerősséget mutatja valahol, akár keresés előtt, akár közben?

Még keresem, de sztem Nálad is akad egy options menü, ahol keresés előtt is be kell állítani, hogy kábelen szeretnél csatornákra vadászni...

[ Szerkesztve ]

(#47173) hentes555 válasza TXF370 (#47172) üzenetére


hentes555
senior tag

Be lehet két hepyen is, egyiknél csak a légi vagy a kábel van lehetőségnek, a másik meg az automatikus keresésnél kiválaszthatom hogy kábelen vagy légin és analóg+digi, csak digi, csak analógon keressen. Sehogy nem jó :(

Na de mára hagyom, holnap még nekiülök megint, hátha..

Köszi a segítséget :R

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#47174) TXF370 válasza TXF370 (#47172) üzenetére


TXF370
csendes tag

Egyelőre nincs mit, úgyhogy csak, ha lesz mit... :D

Lehet holnap helyből okosabbakat ajánlanak mindkettőnknek, mint amit mi saját kútfőből nekifutásból... :p

Ps. Ezt találtam még, tippem szerint valahol itt mutathatja a jelerősséget:

Terméktámogatás menü/ Öndiagnosztika

Jelinformáció: (csak digitális csatornák esetén) Egy HD csatorna vételi minősége vagy tökéletes,
vagy a csatornák nem érhetők el. állítsa be az antennát a jelerősség növeléséhez.

Gondolom a Szoftverfrissítés USB-n keresztül már megvolt... ;)

[ Szerkesztve ]

(#47175) hentes555 válasza TXF370 (#47174) üzenetére


hentes555
senior tag

Na most tudtam digitálisból kb. 10 csatornát hozzáadni, de csakis közszolgálatit, m1, m2, duna, debrecen tv, pax tv, hatoscsatorna, ilyeneket. Ezek mind 6000 KS/s-en vannak, 99%-os jelerősségűek, hz-eket digi oldalán néztem. Bezzeg 6900-on semmi nem jön be, de ez is haladás.

Nem tudon hol tudnék hozzá fw-t találni, google nem adott semmit ki :(

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#47176) lord_m válasza TXF370 (#47166) üzenetére


lord_m
senior tag

Mintha az rémlene, hogy Philipsnél csak Kedvencekbe hozzáadva lehet a sorrendet változtatni, régebbi típusoknál.

(#47177) sirály69 válasza TXF370 (#47166) üzenetére


sirály69
őstag

Szerintem az alábbi helyen kérdezd:
philips
3 évig volt philips tv-m, de ez mindig nyűg volt...., és szerintem ez most sem változott.

Szerver Hosting Debrecenben

(#47178) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hello,

A Digi nél az HBO elérhető HD ben ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#47179) nfsu17 válasza Core2duo6600 (#47178) üzenetére


nfsu17
veterán

Nem

(#47180) Freezee válasza nfsu17 (#47179) üzenetére


Freezee
senior tag

Az HBO nem HD? Ez fel sem merült bennem hogy ilyet "mernek" SD-ben adni. Hát akkor ennek a csatornának semmi értelme ilyen formában.

(#47181) nfsu17 válasza Freezee (#47180) üzenetére


nfsu17
veterán

Elbizonytalanítasz, de akkor is úgy rémlik, hogy nem az.
Hbo go-n viszont van.
Romániában a digifilm is hd, itt nem.

(#47182) sityupityu válasza nfsu17 (#47181) üzenetére


sityupityu
veterán

Jól tudod, nem az.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#47183) sirály69 válasza Core2duo6600 (#47178) üzenetére


sirály69
őstag

Sajnos csak Sd és sokak mellett ezért nem rendeltem meg...

Szerver Hosting Debrecenben

(#47184) trec12 válasza nfsu17 (#47181) üzenetére


trec12
addikt

A Digi Film műholdon megjelent egy rövid ideig HD-ban régebben. Aztán oda a TV2 HD került be ha jól emlékszem...
Gondolom a nagyobb költség miatt nem HD nálunk a Digi Film. De akkor adja drágábban valamivel de egy filmcsati lehetne HD basszus. Főleg egy reklám nélküli fizetős!

[ Szerkesztve ]

(#47185) Fuvaros


Fuvaros
senior tag

pár napja írtam a diginek, hogy a Sport2-t HD-ben nézném, lassan 2018 van, 4K-s tévéket árulnak és spórolnak a képpontokkal sajnos...azóta semmi válasz.

Ti is írjatok!!!

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#47186) sityupityu válasza Fuvaros (#47185) üzenetére


sityupityu
veterán

Ha csak ezen múlna, akkor már lenne Sport2 HD. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#47187) Raga válasza Fuvaros (#47185) üzenetére


Raga
senior tag

Hidd el 20 éves tapasztalatom mondatja velem, hogy ez a Diginél kuka nem sokat adnak a leveledre.

(#47188) Intruder2k5 válasza Fuvaros (#47185) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha rajtam múlna, semmilyen sport csatorna nem lenne, csak a forma1-et adják le valahol és kész.

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#47189) Fuvaros válasza Intruder2k5 (#47188) üzenetére


Fuvaros
senior tag

a forma 1 nem sport, hanem passzió. a sport a kerékpározás, futás vagy foci.

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#47190) sityupityu válasza Intruder2k5 (#47188) üzenetére


sityupityu
veterán

De jó, hogy nem rajtad múlik. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#47191) Fuvaros válasza sityupityu (#47190) üzenetére


Fuvaros
senior tag

szerencsétek.

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#47192) TXF370 válasza lord_m (#47176) üzenetére


TXF370
csendes tag

Köszi a választ, és csak remélhetem, hogy nem lesz igazad... :p

...mert egy ilyen alapfunkció hiánya az elég gáz lenne a világmárka megítélésében! 3:)

Azért remélem ez a 4000-es széria még nem minősül annyira réginek, mint mondjuk a képcsövesek... :D

[ Szerkesztve ]

(#47193) TXF370 válasza sirály69 (#47177) üzenetére


TXF370
csendes tag

Köszi, felvetettem ott is, remélem valakinek lesz vmi használható tippje, mert eddig minden beltéri/műholdvevő egység, set-top box és tévé bírt ezzel az alapfunkcióval, amellyel volt szerencsém találkozni... :o

(#47194) Pityu89 válasza Core2duo6600 (#47178) üzenetére


Pityu89
senior tag

Valóban nem, csak a HBO GO HD náluk. Chromecasttal megy így nálunk

(#47195) Boond válasza Fuvaros (#47189) üzenetére


Boond
addikt

ezzel lehetne vitatkozni, má miért ne lenne sport... komoly felkészülés kell hozzá amúgy is, még komolyabb is mint egy focinál.

(#47196) hentes555 válasza hentes555 (#47175) üzenetére


hentes555
senior tag

Újabb fejlemény: Sikerült elérnem, hogy a TV látja, hogy lenne 141 digitális csatorna, el is tárolja őket, írja, hogy rtl klub hd, tv2, stb mikor lépkedek, sőt műsorújság is van. De ezeknél sincs kép, csak írja hogy minek kellene itt lennie. A közszolgálati mind jön szépen 99% jelerősséggel.

Ezt egyébként úgy sikerült elérni, hogy csatorna-automatikus hangolás-automatikus hangolás-kábelen digitális-keresés mód gyorsba kapcsol, frekvencia 121500 kHz, 256 QAM, 6000 Ks/s. Így kb 15 mp alatt megtalálta a 141 csatornát. Egyéb keresési módokkal, beállításokkal semmi eredmény

Valakinek van valami ötlete hogy hogy tudnék képet behozni rajta?

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#47197) Freezee válasza Boond (#47195) üzenetére


Freezee
senior tag

Várjál.. ne a magyar bohócokat vedd figyelembe azok nem felkészülnek hanem leépülnek :D
Nem lehet azt mondani hogy az egyikhez nagyobb kell mint a másikhoz, inkább fogalmazzunk úgy más típusú.
Mert a focisták felhördülnek ( mármint a külföldi igaziak) hogy mi abban a nehéz , csak ülni kell meg tekergetni a kormányt hol ide hol oda :DDD a kocsiba van az erő akár egy távirányítóval is mehetne a kocsi :DDD

(#47198) Freezee válasza Intruder2k5 (#47188) üzenetére


Freezee
senior tag

Hameg rajtam múlna, semmi más csatorna nem lenne csak sport. Szóval a DIGI máris csődbe megy :D mert semmit nem fog adni.. :DDD azt is SD ben :P

[ Szerkesztve ]

(#47199) Bogyi007 válasza Freezee (#47198) üzenetére


Bogyi007
veterán

A digókat és a csigazabálókat nem is nézed?

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#47200) Boond válasza Freezee (#47197) üzenetére


Boond
addikt

Azért egy f1-es futamhoz, / világbajnoksághoz, kell fizikum erősen... fizikum mellett sok más is kell persze.

Szerintem nehezebb mint a foci, meg veszélyesebb is. De ezen nem fogunk összeveszni :)
Mindkettő nehéz (profi liga).

"csak ülni kell meg tekergetni a kormányt hol ide hol oda"
Hát ennyi erővel lehetne mondani, hogy mi az olyan nehéz a fociban, csak futni kell meg labdát rúgni...

Nem pedig ezer+1 dologra figyelni, másodperc tört része alatt... :D

Ez oda vissza működik ja :D

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.