Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46002) M_AND_Ms válasza Hauptmann (#46000) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Az alap kérdésben külföldről való elérés volt.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#46004) mzso válasza M_AND_Ms (#45994) üzenetére


mzso
veterán

Szerintem meg egy 100Mbit-es nettel egyszerre minimum 10-en tévézhetnek HD-ben vagy youtube-ozhantak egyszerre. (többen is mert szerintem egyik youtube stream sincs 10 mbit)

(#46006) Pityu89


Pityu89
senior tag

Megnyugtatok mindenkit. Működik külföldön a DigiOnline. Spanyolországban vagyok, mobilnettel, wifivel egyaránt megy.

http://kephost.com/image/0CrN

Csináltam VPN ezért, de fölösleges volt.

(#46007) bopeti98 válasza Pityu89 (#46006) üzenetére


bopeti98
őstag

Ha roamingolsz, akkor magyar IP címet kapsz. Legalábbis én a Telekomtól roaming során is magyar IP-t kaptam, amikor külföldön voltam, bár ennek már 1 éve. Azóta nem voltam külföldön, szóval lehet változott a helyzet.

(#46008) lugosi válasza Hauptmann (#46000) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én is írtam már, telenoros és telekomos mobilneten is kipróbáltam. Szerintem egyáltalán nem fontos, hogy milyen neten van, amíg az IP itthoni.

(#46024) medvezsolt


medvezsolt
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Eddig úgy néz ki hogy a tuner tönkrement a TV-mben. (LG32LE3300 - Ledes HD ready, DVB-T és C). Kinn volt a digis szerelő és lemérte a jelerősséget a kábelen, de az tökéletes volt. Próbáltuk ujra hangolni,de nem talál adást, jelet.

Mit gondoltok, mennyi a javítása egy ilyen TV-nek? Vagy már inkább uj TV?

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#46025) yogibear válasza medvezsolt (#46024) üzenetére


yogibear
addikt

Kérj rá árajánlatot szerviztől, felhívod, megkérded, mennyi egy tuner bele plusz szervizdíj...
Aztán ha 10k felett van, akkor inkább annyiért veszel egy boxot és ennyi... Aztán ha majd a tv teljesen beadja a kulcsot, vagy karácsonykor lesz pénzed akciós tévére, veszel egyet...
Vagy kérsz egy boxot a digitől...

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#46026) Kolorista válasza medvezsolt (#46024) üzenetére


Kolorista
csendes tag

A lehetőségeid:
Megjavíttatod
Veszel egy új TV-t
Bérelsz egy boxot a DIGI-töl havi 300 Ft.-ért
Veszel egy boxot már 10000 Ft.-tól kaphatók és még fel is vehetsz vele
Látom lassú voltam

[ Szerkesztve ]

Üdv Kolorista

(#46029) Boond válasza mzso (#46004) üzenetére


Boond
addikt

Elvileg lehet, de van olyan ismerős, Balaton körüli, aki arra panaszkodott, hogy a mai napig nem ad a ét boxot mert nem tudja a HD-ét biztosítani.

Miközben egy közeli ismerősének, meg simán megy 2 tv 2 boxal T-nél. Valószínüleg helyenként eltérőek a dolgok, specifikációk.

Mindenesetre nincs iptv-m, így további részleteket nem tok.

De Ha pl van olyan boxod, ami tud a netre streamelni, és online van (bekapcsolva+ van net) + eléred, kapcsolódni tudsz erre a hálózatra/ egynek lát (otthoni). Akkor elvileg bárhol nézhetnéd a tv-t, a box-on keresztül.

Hamachival, ilyesmit régen meg lehetett oldani, virtuális lant, Ezt a koncepciót viszont még nem próbáltam.
Azt sem tom működik-e még a hamachi, vagy hasonló alkalmazás, mondjuk androidra.

"Lásd migráns kérdés."
Mégis erősen ügyködnek, hogy úgy legyen, ahogy szeretnék 1-2 emberke a klubban :D
De amúgy is totál életképtelen ötlet... (off vége).

"ha mindent úgy is hd-ben vesznek fel?
Olcsóbb?"
Nem mindent hd-ben vesznek fel, de jah sávszél, technologia, pl lejátszó rendszer.
HD-ra átállni teljesen nem kis költség, ahogy tudom.

"Az analóg TV továbbítás elveszi a felét a frekvenciáknak. "
Mondjuk analóg tv elég felesleges már, még ha vannak is régi tv-k a háztartásokban, nálunk is.

Azért kiváncsi leszek, mikor fog végleg kikopni, az analóg...

Másrészt, a HD-s verziók plussz pénz, több helyen, írtátok itt is, hogy azt még mindig EXTRaként tekintik.

"Ha picit körül nézel olvasgatsz,láthatod,hogy a fél ország elnéptelenedik,nincs munka,nincs pénz."
Ennél azért árnyaltabb a kép jóval.

Nálunk pl pont a fordítottja a gond, ha megkérdeznél gyár, cég vezetőket.

Egyébként meg azt szokták mondani, aki nagyon akar az talál munkát.

"Vagy vegyen magának boxot. Ha meg kajára sincs pénz ne nézzen TV-t."

Ebben az a vicces, hogy ált ezek az emberek gyakran, vagy cigarettáznak, vagy alkoholizálnak, vagy más dologgal foglalkoznak. De érdekes mod net van pc van, és torrent is szokott akadni pl.

- Nem mondom, hogy ez mindenkire igaz, de ezek a "nincs pénze" ezek olyan populista kijelentések, hogy, van aki ezt még tövestől benyeli?

Aztán pl az éhség sztrájkoló, főmenetelő, meg negyedmilliárdos, vagyonnal rendelkezik, és van nem kevés adó hátraléka, amit hipp hopp, a semmiből kiegyenlít? (!)

Azzal viszont egyetértek, hogy nem kell mindig mindent a legjobbra cserélni, csak mert kijött egy új modell.
Totál felesleges. Viszont aki nagyon akar, az manapság már főleg egyes időszakokban elég jó áron hozzájuthat egy egy modernebb tv-hez, ezért ez még/már nem a lehetetlen küldetés kategória.

- A másik vicces dolog amikor ezek az emberek, márkás telefonokkal szaladgálnak pl.

(#46024) medvezsolt

Valószínüleg annyiból már veszel egy új tv-t.
Nekem anno tönkrement a tv-mben egy alkatrész a cseréje 100k lett volna kezdő árra, nem is foglalkoztak vele, és végül is jogos.

+ A másik ami annyira már nem tetszett, hogy 6-7 év után mondták, örülj neki, hogy eddig működött

"(#46027) Hauptmann "
Persze Az már státusz szimbólum :D. :DD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#46036) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehetne, hogy visszatértek a topik témájához? Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#46037) Bogyi007 válasza Boond (#45995) üzenetére


Bogyi007
veterán

"Még idehaza sem tudod a digi online-t nézni, ha nincs digis neted, hanem mondjuk csak a tévé előfizud van tőlük, a neted meg máshonnan..."
Ez gáz... :D"

Nincs már Digis netem csak tévé és telefon és tudom használni... :DD :C

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#46038) pjen válasza Bogyi007 (#46037) üzenetére


pjen
félisten

igy van,pont a Tv a lényeg.

(#46039) Watt25 válasza medvezsolt (#46024) üzenetére


Watt25
veterán

Azért én meg a helyedben elolvasnám a téma összefoglaló 100% jelerősség mellett alacsony a jelminőség, szétesik a kép. fejezetét... (Bár ha nálad semmi sem jön be, az gáz...)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#46040) yogibear válasza Bogyi007 (#46037) üzenetére


yogibear
addikt

Hát ja, de volt digis neted, különben nem lenne jelszavad az online-hoz. :DD
Anélkül ugyanis nem enged beregelni...

Bezzeg upici, amint lemondtam a tévéjüket azonnal letiltották az online-t is.

[ Szerkesztve ]

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#46041) Boond válasza Bogyi007 (#46037) üzenetére


Boond
addikt

Akkor meg nem tudom miért ír vki dezinformációkat...

Akkor tv előfizetéshez jár online tv elérés is?
Akkor azt hiszem hasonló lehet mint a vidanet ott is vmi hasonló van.

#46040) yogibear
Ez alapján mégis csak nethez van kötve.

(#46042) yogibear válasza Boond (#46041) üzenetére


yogibear
addikt

A DIGI Online-nal minden DIGITV/DIGI/DIGI+ televíziós csomaggal és DIGI internetes szolgáltatással egyaránt rendelkező előfizető külön díj fizetése nélkül számos televíziós csatornát nézhet már számítógépén, laptopján, táblagépén, okostelefonján, vagy akár okostévéjén is.

Azaz a Diginél mindkettő kell...
Jupiszinél 2 éve úgy volt, hogy ha volt tévé előfizud, beregeltél és egyes kanálisokat tudtál nézni nem jupiszis netről, míg másokat, pl. Viasat 3-6 amire tuti emlékszem, valamiféle szerzői jogi dologra hivatkozva nem tudtál nézni nem jupiszis netről...
Szóval egyik sem korrekt... erősen árukapcsolás jellege van a dolognak...
Az más, hogy jupiszi, ha lemondod a tév előfizut, kibax az online-ből is izibe', a digi meg xarik rá, ha egyszer regeltél tv + nettel és utána lemondod a netet, nem bax ki online-ról...

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#46043) Flashget válasza Hauptmann (#46000) üzenetére


Flashget
félisten

persze, hogy megyhiszen le is van irva a http://digi.hu/digi-online oldalon.
"bárhol az országban, magyar internethálózatot használva, úton vagy otthon"

Realme GT Master Edition

(#46044) Flashget válasza Boond (#46041) üzenetére


Flashget
félisten

mar tobbszor leirtam.
kabeles tv + internet
vagy
kabeltv + telefon
vagy
tanyeros tv+mobilnet
elofizetes kell ahhoz hogy legyen valakinek DO
vagy
valaki egy hozzaferest biztosit a 3-bol havernak, rokonnak akinek nem lehet DO

Realme GT Master Edition

(#46045) Watt25 válasza Flashget (#46044) üzenetére


Watt25
veterán

A kábeltv + telefon összeállítás esetén is tuti? Mert beírnám a téma összefoglalóba.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#46046) Flashget válasza Watt25 (#46045) üzenetére


Flashget
félisten

Anyamnak az a kombo van es mukodik a DO.
Ket kabeles szolgaltatashoz kotik a feltetelt ill tanyeros + mobilnet ahol nincs kabeles szolgaltatasa a Diginek.

Realme GT Master Edition

(#46047) yogibear válasza Flashget (#46044) üzenetére


yogibear
addikt

kabeltv + telefon
elofizetes kell ahhoz hogy legyen valakinek DO

Az azért érdekes, mert nekem tévé + telefon van és még csak jelszót sem tudok csinálni DO-hoz, mert nem jelenik meg az ügyfélkapunál a lehetősége...

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#46048) Flashget válasza yogibear (#46047) üzenetére


Flashget
félisten

pedig hidd el kábeltv (Digifilm és beltéri) valamint vezetékes telefonja van...net sosem lesz nála.
De megnéztem ügyfélkapun és Diginet is van írva nála, de havi 0Ft a díj.

Realme GT Master Edition

(#46049) yogibear válasza Flashget (#46048) üzenetére


yogibear
addikt

De megnéztem ügyfélkapun és Diginet is van írva nála, de havi 0Ft a díj.

Na épp ezért lehet nála DO.
Ugyanis a rendszerük azt nézi van-e tévé és net előfizu a listájában és ha van, akkor adja csak ki a DO jelszókészítés lehetőségét.. az már a rendszert nem érdekli, hogy nulla forint, csak az, hogy van-e a szolgáltatásainak listájában tévé és net....

http://digi.hu/informacio/hogyan-hasznalhatja-digi-online-szolgaltatast

Amennyiben regisztrációja sikeres volt az Ügyfélkapu ellenőrzi, hogy rendelkezik-e tévé és internet előfizetéssel.
Amennyiben ezen feltételek teljesülnek, a menüben megjelenik egy DIGI Online menüpont.

Lehet, mikor a szerződése készült, valami okos beletette a netet is, aztán rájött, hogy azt nem kérte, kitörölni nem tudta, így benne hagyta nulla forinttal. :))

Azt mondjuk nem tudom, mi van, ha valaki kér egy netet is, megkapja, csinál DO jelszót és utána 2 nap múlva lemondja a netet (értelemszerűen ha nincs hűsége)... akkor vajon a belépés lehetősége megmarad-e? Elvben igen, a gyakorlatban nem tudom...

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#46050) Flashget válasza yogibear (#46049) üzenetére


Flashget
félisten

Digi atvette a teruletet az aktiv-i zrt-tol nem kerdeztek semmit. :)
De ott sem volt internet elofizetese. Digifilm is par honap mulva lett mikor biznyos csatornakhoz kert beltefit amik nincsenek analog kiosztasban.
De mindegy a lenyeg van DO es mukodik is.

Realme GT Master Edition

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.