Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33351) Bogyi007 válasza Fürkésző (#33334) üzenetére


Bogyi007
veterán

Érdekes inkább, nekem a Digifilm és a SuperOneHd igényli a Ci+ karit egy Samsung Tv-Monitoros készülékhez, de semmi korlátozás nincs amikor ezen csatikról veszek fel.

Jól olvasom hogy egyes tévék nem tudnak úgy felvenni, ha nincsenek bekapcsolva?! Nálam a Samsung vesz fel úgyis...

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#33352) Watt25 válasza Bogyi007 (#33351) üzenetére


Watt25
veterán

Igen, éppen erről van szó, hogy a Digi tuti nem korlátoz. A lényeg, hogy legyen kártya.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#33353) Watt25 válasza Bogyi007 (#33351) üzenetére


Watt25
veterán

Troll mód on: Nem, a tied sem tud úgy felvenni, hogy ki van kapcsolva. :) Csak éppen közben nincsen kép és nincs hang.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#33354) Fürkésző válasza Watt25 (#33349) üzenetére


Fürkésző
tag

2. Panán sajnos az emlékeztető nem kapcsolja be a TV-t, sőt ha be van kapcsolva, akkor sem vált át, csak megerősítés után. Szórakoztam már ezekkel elég sokat. De köszönöm az ötleteket, ki is maradhatott valamelyik variáció.
3. 1-2 miatt elvileg bármi lehet, de konkrétan? 1-2 is kellemetlenül érintett, sehol nem hívták fel rá a figyelmet.

Bogyi007-nek:

Csak az HBO-król, tehát a kódolt csatornákról nem veszi fel a műsort EPG-ből vezérelve csak a tuner használatával (kép és hang bekapcsolása nélkül) külső asztali merevlemezes DVD-íróra. USB-s merevlemezzel nem tudom, hogyan működik, a tapasztalatokat várom.

[ Szerkesztve ]

Muszájna meggyújtani a tüzet. / Tilosna meggyújtani a tüzet. Ugye, milyen idegenül hangzik? Ne erőszakoljuk meg szép magyar nyelvünket! Használjuk a régóta bevált "NEM LENNE SZABAD", "NEM LETT VOLNA SZABAD" fordulatot!

(#33355) gigi21


gigi21
csendes tag

Sziasztok! Sürgős! Lehetőségem lenne venni egy Amiko 8840-et, de nekem dvb-c-re kell és csak műhold és dvb-t tuner van benn ( ha nem muszáj nem cserélem ki ). az eladó nem esküszik, de úgy mondták neki, hogy a dvb-t tudja a dvb-c-t is. valóban? köszi

(#33356) Tonyk válasza gigi21 (#33355) üzenetére


Tonyk
veterán

A dvb-t nem lesz jó dvd-c helyett.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#33357) Watt25 válasza gigi21 (#33355) üzenetére


Watt25
veterán

Ez butaság.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#33358) gigi21 válasza Watt25 (#33357) üzenetére


gigi21
csendes tag

Egy szaküzlet szerint nem butaság, de ehhez tudni kellene a szoftvert és a tuner típusát....de használtan lenne, az eladó ezért nem szedi szét, hogy megnézze a tunert.

Ugyanennél az üzletnél lehet kapni külön dvb-c tunert, ha cserélnem kellene, árban mindig jó lennék, de azt mondták, szintén szoftver miatt nem úgy megy az, hogy kicsavarom-becsavarom és működik. Pedig a honlapukon pont így hirdetik a tunert. Most akkor mi van? el akarják adni inkább az új készüléket 50-ért, mi?

(#33359) Watt25 válasza gigi21 (#33358) üzenetére


Watt25
veterán

Kimondani azt, hogy DVB-T tunerrel lehetséges DVB-C MUX befogása maximálisan kimeríti a butaság fogalmát.
Ha szoftver kérdése lenne, akkor minenki 1500Ft-ért venné az USB-s DVB-T tunereket az eBay-ről és azt használná a Digihez, de ez még senkinek sem jött össze. (És nem is fog.)
Egy box-ban pedig általában valóban nem lehet cserélni a tuner-t. Amit esetleg lehet kapni külön, az valszeg USB-s tuner számítógéphez. Sokat segítene, ha konkrétumokat is írnál, nem kéne találgatni.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#33360) gigi21


gigi21
csendes tag

Megírtam mindent. A beltéri típusát, azt is, hogy CSERÉLHETŐ a tuner benne.... Az egyik tuner DVB-s, a másik DVB-t. VAgy hibrid. ez itt a kérdés, ezt nem tudjuk....Mert ha hibrid, akkor a műholdas tuner cserélem dvb-c -re és kész a két tuneres kábelvevő. Ez kellene.

(#33361) Flashget válasza gigi21 (#33360) üzenetére


Flashget
félisten

ő lenne és a bolt is? 3 különböző Amiko 8840.
[link]
[link]
[link]

Realme GT Master Edition

(#33362) Flashget válasza Bogyi007 (#33351) üzenetére


Flashget
félisten

CI+ szolgáltatók letudják tiltani a felvételt kódolt csatornákra. Digi nem teszi az UPC igen ezt írtam.
ez a + miatt lehetséges.
Mindigtv csak CI-t használ.

Realme GT Master Edition

(#33363) lockdown90


lockdown90
senior tag

sziasztok!

tudnatok ajanlani set-top boxot DIGI TV-hez HD adások vételére alkalmasat, 20 ezer forint alatt
HDMI csatlakozo legyen rajta.

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#33364) karicsek válasza Watt25 (#33328) üzenetére


karicsek
aktív tag

Én most próbáltam ki, mert eddig nem volt rá szükség, és egy időben két csatornát rögzítettem és egy harmadikat néztem, vagy léptettem egy másik adóra.

(#33365) gigi21 válasza Flashget (#33361) üzenetére


gigi21
csendes tag

A bolt nem ez, a gép olyan, mint a középső. De más a bemenetek elrendezése. De ugyanígy műholdas van rajta és az aerial feliratú. A link alatti hibrid t és c egyben, de kérdés, hogy a hirdetett is az-e.

(#33366) Flashget válasza gigi21 (#33365) üzenetére


Flashget
félisten

Önmagában az nem elég, hogy Amiko 8840. Ha megnézed amiket linkeltem van egyébb betűjel is. Arra kellene rákérdezned.

Realme GT Master Edition

(#33367) #29810560 válasza gigi21 (#33365) üzenetére


#29810560
törölt tag

Nekem van egy kb. másfél éves iker-tuneres AMIKO HD-8840 CICX E T2-C/T2-C SetTopBox-om és eladó.
Kiválóan működik, de mivel CI-slot van benne - és nem CI+ - sajnos a Digi Smart CAM/Card-ot nem tudja fogadni, így a kódolt DIGI adások (pl. DIGI Film) nem nézhetők vele.

... ha, érdekel, írj privátba!

(#33368) gigi21 válasza #29810560 (#33367) üzenetére


gigi21
csendes tag

Írtam privátban

(#33369) Watt25 válasza karicsek (#33364) üzenetére


Watt25
veterán

És a két rögzített csatorna véletlenül nem egy MUX-on volt? Mert ebben az esetben elég két tuner is.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#33370) Lizsó


Lizsó
csendes tag

Sziasztok,

tudom, hogy ez egy DIGI-s fórum, de hátha....

T-home digitális kábel TV-hez (+HD csomag) keresnék használható, minőségi beltérit?
Amit a T-home adott, az egy gagyi.... még csak saját sorrendbe se engedi tenni a csatornákat. :W

Helyette a TV-be (Samu H6500) ratettem már egy STRONG CAS7-et, működik is, de szinte minden második csatornaváltáskor egy pillanatra megjelenik a "No accesss" felirat. Aztán eltűnik és megy az adás, de elég idegesítő.

Naponta egyszer-kétszer viszont csatorna váltáskor "Nem található a CI+ modul vagy kártya" kártya hibát dob. Próbáltam másik kártyát, másik adaptert is, de siker nélkül.. Valszeg SAMU hiba... (a szerviz sem tudott mit kezdeni vele)

Csak kikapcsolás és újra bekapcsolás után működik tovább.
Az EPG sem tökéletes, csak azután pontos, hogy egszer végigkapcsolgatom a listát.

Ezeket szeretném megszüntetni, és normálisan használni a kábel TV-t.

Anno az ALMA C2200-ast ajánlották, de már nemigen van beszerezhető.

Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni :B

[ Szerkesztve ]

(#33371) k_petya válasza Lizsó (#33370) üzenetére


k_petya
tag

mi az, hogy nem tud vele mit kezdeni. ha garanciális akkor javitás vagy csere

aumgy ha pesti vagy forgat-sat vagy betacom itt nézz körül. Állítólag az amiko jó, de van vmi techniwood nevű csoda is.

(#33372) zichie válasza Lizsó (#33370) üzenetére


zichie
senior tag

Az ALMA C2200-asomban volt szerencsém látni működni conax kártyát így a kábeles "T" kártyának is működnie kell. Arról viszont nincs infóm, hogy frissül-e benne.

[ Szerkesztve ]

(#33373) dh66e válasza zichie (#33372) üzenetére


dh66e
veterán

Frissülni szerintem nem fog ahhoz bele kell rakni a T-s beltéribe aztán elvileg működhet a dolog.Régebben így működött T-nél most nem tudom mi a helyzet.

(#33374) Fürkésző


Fürkésző
tag

Panasonic tévével rendelkezők közül erre van valakinek ötlete?:
#33334

[ Szerkesztve ]

Muszájna meggyújtani a tüzet. / Tilosna meggyújtani a tüzet. Ugye, milyen idegenül hangzik? Ne erőszakoljuk meg szép magyar nyelvünket! Használjuk a régóta bevált "NEM LENNE SZABAD", "NEM LETT VOLNA SZABAD" fordulatot!

(#33375) Sonja válasza Fürkésző (#33374) üzenetére


Sonja
veterán

1 - Igen, ez "normális", nálam is ilyen a Pana TV-m.

2 - Nálam ez nem így van, mert tudom rögzíteni az asztali DVD írómmal (szintén Pana). Csak abban az esetben vált kódolt-ra, ha el akarom váltani a TV-t az adott kódolt csatornáról.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#33376) Fürkésző válasza Sonja (#33375) üzenetére


Fürkésző
tag

1. Nálam ugyanez a helyzet Internet/SD/USB tárról való visszalépés után is.
2. Pedig nálam is Panasonic az asztali DVD-író is. :(

Muszájna meggyújtani a tüzet. / Tilosna meggyújtani a tüzet. Ugye, milyen idegenül hangzik? Ne erőszakoljuk meg szép magyar nyelvünket! Használjuk a régóta bevált "NEM LENNE SZABAD", "NEM LETT VOLNA SZABAD" fordulatot!

(#33377) fcc válasza Fürkésző (#33376) üzenetére


fcc
aktív tag

A 2. akkor van ha időzíted a felvételt, és kikapcsolod a tv-t? Mert a kódolt csatornáknál nálem is ezt csinálja.
A nem kódoltnál időzítés után kikapcsolható, és elindítja a felvevőt.

(#33378) Fürkésző válasza fcc (#33377) üzenetére


Fürkésző
tag

Nem kódolttal nincs gond. Kódoltnál (legalábbis az HBO-knál, egyéb kódoltam nincs) amint elindul az EPG-ből vezérelt felvétel, átvált a kódolt csatorna üzenetre. Mindegy, hogy a felvétel előtt be volt-e kapcsolva a tévé,
vagy sem.
Nem tudom, az HBO csinálja-e, mert azért nekik vannak szerzői jogi védelmeik. Az is érdekes lehet, hogy ahol (eddig szinte) csak kódolt műsorok voltak (pl. UPC), ott mit csinálnak a Pana tv-k.

Muszájna meggyújtani a tüzet. / Tilosna meggyújtani a tüzet. Ugye, milyen idegenül hangzik? Ne erőszakoljuk meg szép magyar nyelvünket! Használjuk a régóta bevált "NEM LENNE SZABAD", "NEM LETT VOLNA SZABAD" fordulatot!

(#33379) Flashget


Flashget
félisten

A Duna World 2015 július 1-től kikerül az ATV, kötelezően közvetített csatornák listájából!

Változások az MTVA által terjesztett közszolgálati médiaszolgáltatások tekintetében

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#33380) Fürkésző válasza Flashget (#33379) üzenetére


Fürkésző
tag

Az erővel kiharcolt csatornasorrend se semmi! Még jó, hogy a Diginél minden előfizető átrendezheti. (Az is igaz, hogy főleg azokat érik el, akik erre nem képesek.)

Muszájna meggyújtani a tüzet. / Tilosna meggyújtani a tüzet. Ugye, milyen idegenül hangzik? Ne erőszakoljuk meg szép magyar nyelvünket! Használjuk a régóta bevált "NEM LENNE SZABAD", "NEM LETT VOLNA SZABAD" fordulatot!

(#33381) Bogyi007 válasza Fürkésző (#33380) üzenetére


Bogyi007
veterán

Kicsit olyan érzésem van ezzel az erőltetett csatornasorrenddel mint az alábbi viccel:

Márpedig itt rend leszmondta a nagymama és berúgta a sz*rt az ágy alá.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#33382) Pityu89 válasza Fürkésző (#33374) üzenetére


Pityu89
senior tag

Pana tévénél ez van.
Rájöttem, hogy úgy lehet elkerülni, ha pl HDMIről tvre kapcsolok akkor nem a DigiFilmmel kezdtek, hanem megvárom, míg egy normál csatornánál nem jön be a kép és utána kapcsolok a Digire. Amúgy nekem a samsung tévém is ezt csinálta, már megszoktam.

(#33383) karicsek válasza Fürkésző (#33374) üzenetére


karicsek
aktív tag

Nekem az lg tv-m is így csinálja. Szó szerint ugyanígy.

(#33384) Fürkésző válasza Pityu89 (#33382) üzenetére


Fürkésző
tag

Ha nem is boldogan, de ezt a kódolt csatorna üzenetet még el is viselem TV-adásra visszakapcsoláskor EPG/Internet/SD/USB-ről. Bár akkor sem tartom megfelelő működésnek.

Na de a kódolt csatornákról ütemezett felvétel tiltása! Azt már nem veszi be a gyomrom.
A digis box meg nem alternatíva. A honlapon fennlévő leírásban HDMI + 2 SCART csatlakozó is van a boxon. Már majdnem rendeltem a digitális adások rögzítése miatt (pedig pont a boxtól való szabadulás volt az egyik fő motivációja a szolgáltatóváltásnak), amikor az ügyfélszolgálatos véletlenül kibökte: a HDMI-n kívül csak egy RCA csatlakozó van a kütyün. Nesze semmi...
Ezek után gondoltam, megoldom majd a TV-ről. De hogy az sem fog működni! :U

karicseknek

Ezek szerint nemcsak márkafüggő ez a jelenség. Nem is tudom, ettől nyugodtabb lettem-e. ;]

Muszájna meggyújtani a tüzet. / Tilosna meggyújtani a tüzet. Ugye, milyen idegenül hangzik? Ne erőszakoljuk meg szép magyar nyelvünket! Használjuk a régóta bevált "NEM LENNE SZABAD", "NEM LETT VOLNA SZABAD" fordulatot!

(#33385) fcc válasza Fürkésző (#33384) üzenetére


fcc
aktív tag

Nekem ezért van egy digis stb+kártya, hogy kiszolgálja a pana hdd-s felvevőt. RCA-val van a kettő összekötve, stb-n műsor előjegyzés, felvevőn időzitett fevétel az AV4-ről. Így tudok kódolt műsort is felvenni. :D

(#33386) br.rak válasza fcc (#33385) üzenetére


br.rak
őstag

Lehet hogy Scarton keresztül RGB beállítással vagy s-vhs kimeneten keresztül szebb képet kapnál felvételkor.

(#33387) Muton


Muton
addikt

Heló!

Lakásfelújítás előtt állunk, lenne egy nagy kérdés: számít az, hogy a koax kábel (amit a digi behoz, és bevésünk a falba) kiállása, azaz a konnektor szerű fali elem milyen? mert a szerelő azt mondta, hogy akár több csatornát is lehet bukni, ha nem csak lengő vezetékként hozza ki a falból, hanem a koax fali aljattal

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#33388) fcc válasza br.rak (#33386) üzenetére


fcc
aktív tag

Lehet, de az stb minden nap de. 11-kor valamiért bekapcsol pár másodpercre, mintha frissíteni akarna, majd kikapcsol. Ilyenkor, scart kapcsolatnál, átkapcsolja a tv-t is av-re. A sorozataimat így is meg lehet nézni.

(#33389) br.rak válasza fcc (#33388) üzenetére


br.rak
őstag

Értem. Nem lehet az AV controlt (vagy valami hasonlót) kikapcsolni?Az megoldaná a problémát.

(#33390) fcc válasza br.rak (#33389) üzenetére


fcc
aktív tag

Szerintem nem.

(#33391) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Valami nem stimmel az RTL2HD adásával központilag, mert be be kockásodik, és akadozik a kép is.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#33392) zsolt501 válasza zsolt501 (#33391) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Most néztem, hogy már nem csak az RTL2HD-t érinti, hanem az összes csatornát.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#33393) kali válasza zsolt501 (#33392) üzenetére


kali
legenda

óbudán nincs gond, bár én később ébredtem, de a párom tévézett délelőtt, több csatornát is nézett és elmondása szerint egyáltalán nem tapasztalt problémát egyiken sem.

(#33394) Flashget válasza zsolt501 (#33392) üzenetére


Flashget
félisten

nálunk nem volt gond mikor írtad és most sincs.

Realme GT Master Edition

(#33395) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Úgy nézki, hogy csak Szegeden volt gond, de már itt is megszűnt a probléma.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#33396) azozo


azozo
senior tag

Sport 1 ès 2-ön nèha elèg kockás a jègkorong meccsek ..remèlem este a döntő nem lesz ilyen.

(#33397) sony309 válasza Muton (#33387) üzenetére


sony309
őstag

Nekem a házban van vagy 10-12 fali koax aljzat!

Semmi gondom vele!

S3x, hifi & rock and roll

(#33398) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Sziasztok!

Lejár a két év hűségem a Diginél. Milyen lehetőségeim vannak? Újra ezt a két éves hűséget meg tudom kötni?

(#33399) trec12 válasza SG3rg0 (#33398) üzenetére


trec12
addikt

Hivatalosan csak egyszer jár a kettő éves akciós ár ugyan arra a címre, névre. Elvileg várnod kell 3 hónpot, hogy újra köthess 2 évet.

Pontes feltételekért tájékozodj itt:
OKOS CSOMAG

Szerintem érdemes őket felhívni v. beugrani az ügyfélszolgálathoz. Hátha. :B Van konkurens szolgáltató a lakhelyeden aminek esetleg van területi akciós ajánlata? Azonban a listaár Digiéknél a legtöbb esetben kedvezőbb mint a többi akciós ajánlata vagy ár-érték arányban verik agyon a konkurenciát. (pl. gyors net, 25 HD adó külön pénz nélkül, 6 Ft-os mobilhívás stb... :K Persze ezt a Diginél is jól tudják. ;)

[ Szerkesztve ]

(#33400) Flashget válasza SG3rg0 (#33398) üzenetére


Flashget
félisten

1. vered az asztalt üfsz-en, hogy vagy adnak további kedvezményt (1 évre 30% +1 évre listaár vagy 2 éven át 15% kedvezmény) vagy mész konkurenciához! UPC, T. Invitel stb. ami nálatok van.
2. lemondod a kábeltv-t 90+8 napra, ezalatt nézed a Mindigtv ingyenes adásait Mindigtv appal vagy szoba antennával a többit netes streamen nézed. majd 98 nap letelte után, mondjuk 100. napon megrendeled a kábeltv-t akciósan mind3 szolgáltatással. ne a netet mond le éppen ezért. De ha van jó céges netes előfizetésed pl. tabletra az más, akkor azt mond le.

vagy lemondasz mindent és mész a konkurenciához akciósan 2 hónapra további 22 hónap listaár, de év rabiga. :D
és ezt tudják üfsz-en így az asztalverés nem mindig jön be.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.