Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32151) onethierry válasza Gyufaaa (#32150) üzenetére


onethierry
csendes tag

Dede, az lesz az, csak noob vagyok, azt hittem ez a neve a teletronik cuccnak.

(#32152) Gyufaaa válasza onethierry (#32151) üzenetére


Gyufaaa
veterán

A TV készüléked előtt ketté van osztva HS2-vel a koax, ha jól értem. Az egyik "ágon" a SBox van, a másikon simán a készülék. Amikor a boxot rákötöd, akkor zajosodik az analóg. Ez már akkor is jelen van, mikor a BOX még nincs bekapcsolva, de a 220-as aljzatba már áram alá helyezted, vagy csak akkor ha bekapcsolod a boxot?

(#32153) digikábeles válasza Flashget (#32148) üzenetére


digikábeles
aktív tag

"Csak ne lenne a képminőség olyan amilyen..."
Én még akkor láttam, amikor még ingyenes volt, és pont a képminőség miatt nem szerettem nézni. Mintha egy divx filmet néztem volna a médialejátszón.

(#32154) trec12 válasza digikábeles (#32153) üzenetére


trec12
addikt

Illene HD-ban adniuk. Elvégre a Fim+ HD-t betették és amúgy a többi saját csatijuk mind elérhető HD-ban (kábelen) csak pont a filmcsatijuk nem.

[ Szerkesztve ]

(#32155) digikábeles válasza trec12 (#32154) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Nem is annyira felbontással, hanem a színekkel volt bajom, olyan sárgás-kékes minden film.

(#32156) freewulf


freewulf
csendes tag

Sziasztok!

Hétfőn kötötték be a digit (okos csomag), analóg előfizuval. Még aznap kerestem (és találtam is) 122 digitális csatornát (Samsung LE37B530P7W). Azért mertem ezzel próbálkozni, mert haverom is és az üzletkötő is azt mondta, lesz digitális adás, bőven van jel...
A probléma ott kezdődött, hogy eleinte el-el tünedeztek a digitális csatornák (mindig más), de az m2, m1 duna mindig megmaradtak... A digi ügyfélszolgálat levele alapján kerestem újra meg őket, ekkor már abc sorrendben jelentek meg és nem tűnnek el azóta sem, viszont mocskos sz@r lett a képminőség... Ja és a közszolgálati csatikat azóta nem találom...
A bithibaarány folyamtosan ugrál 0-8 között, a jelerősség pedig 100 és 90 között változik.
A kedves szerelők - mivel én nem voltam itthon a bekötésnél - a már legalább 10 éve bekábelezett T-Home-os koax-ra nyomták rá a saját bejövőjüket, oszt' elköszöntek. Az üfsz. azóta csak annyit szajkózik, hogy ha kijönnek a szerelők, akkor az alapból 2500 Ft lesz, de nem tehetnek semmit, hiszen analógra szerződtem...
Van valakinek ötlete? Jelerősítő, csillapító? Direktre nem tudom a bejövőt a tv-re kötni, mert ezt a nem szerelhető sz@rt rakták a kábelvégre (de lehet felmérgelem magam és levágom a 'csába).

Köszönöm!

Széles utat!

(#32157) freewulf válasza freewulf (#32156) üzenetére


freewulf
csendes tag

Levágtam. Direktbe kötöttem. Ugyanaz minden.

Széles utat!

(#32158) dh66e válasza freewulf (#32157) üzenetére


dh66e
veterán

Analógra szerződtél akkor jelentsd be analógra és mindjárt ólcsóbb lesz a kiszállás 2500 forinttal. ;] A többit nem nehéz kitalálnod.

[ Szerkesztve ]

(#32159) freewulf válasza dh66e (#32158) üzenetére


freewulf
csendes tag

Megtettem... De tudod mi idegesítő még? Az, hogy factory reset után újrakerestem az összes csatornát, és újra "csak" 107 digitális csatornát talált (fele nézhetetlen), holott a másik tv-n még az első keresés utáni állapot van, és 122 digitális csatorna.

Széles utat!

(#32160) dh66e válasza freewulf (#32159) üzenetére


dh66e
veterán

Tedd meg azt hogy a másik tévét rácsatlakoztatod erre a kanócra és megnézed hogy azon jönnek e rendesen.Milyen típusú a másik tv?

(#32161) Lovi24


Lovi24
senior tag

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy ahol a digi-nek mindhárom szolgáltatása ki van építve, azt hogyan oldják meg? Hány kábelt húznak be? Elvileg Hétfőn jönnek szerelni.
Előre is köszi a választ.

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#32162) pjen válasza Lovi24 (#32161) üzenetére


pjen
félisten

Egyet,egy optikait.

(#32163) dh66e válasza Lovi24 (#32161) üzenetére


dh66e
veterán

Attól függ. Panel (egyéb társas) vagy kertes ház?

(#32164) Lovi24 válasza pjen (#32162) üzenetére


Lovi24
senior tag

Bocs,félreérthető voltam. A net most is digis.A kérdés arra irányult volna,hogy az utp mellé mit húznak még be? Külön húznak még be kábelt a tv-nek (koax) és a telefonnak (utp)?

dh66e
Egyéb társas,nem kertes ház.

[ Szerkesztve ]

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#32165) Watt25 válasza Lovi24 (#32164) üzenetére


Watt25
veterán

Akkor semmit sem húznak be. A koax-on jön minden. (Téma összefoglalót egyébként érdemes elolvasni.)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#32166) freewulf válasza dh66e (#32160) üzenetére


freewulf
csendes tag

Az is megvolt. Most már ott is "csak" 107 digitális csati jön. Az is Samsung (LE26B450C4W).

Széles utat!

(#32167) M_AND_Ms válasza Lovi24 (#32164) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Egy koax lesz a tévének, a telefon a meglévő utp-re kerül majd. A lakásban egy osztóval fogják szétválaszatni, onnantól a telefon és a net két külön kábel lesz.

(#32165) Watt25: ezt gondold át újra!

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#32168) M_AND_Ms válasza freewulf (#32166) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Kábelezést nézd át! A kérdéses frekvenciát nem viszi át kellő erőséggel, emiatt nem tudja ott behangolni egyik tévéd sem.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#32169) Flashget válasza digikábeles (#32153) üzenetére


Flashget
félisten

Ahhoz képest valamennyit javult, de messze nem eleget.
Nem tudom mi az oka, hogy nem adják HD-ban a saját csatornájukat.

Realme GT Master Edition

(#32170) Lovi24 válasza M_AND_Ms (#32167) üzenetére


Lovi24
senior tag

Köszönöm a válaszod :R

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#32171) Watt25 válasza M_AND_Ms (#32167) üzenetére


Watt25
veterán

Hopsz, valóban. Elkerülte a figyelmem, hogy írta, hogy már UTP be van húzva.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#32172) korcsi


korcsi
veterán

Sziasztok!

Nálam a Tarr kft szolgáltat, és van három Geniatech t230-as tunerem, mindháromnál vannak hangolási hibáim, néha jó (ha egy csatorna elindul akkor már minden rendben vele) , néha meg nem hajlandó rendesen behozni a csatornákat, de van egy fórumtárs akinek a diginél ugyanez a modell tökéletesen jól működik.

Aki digitálisban nézi számítógépen a tv adásokat attól kérdezném, hogy milyen paraméterekkel sugároz a digi? Azt tudom, hogy a közszolgálati adókat 6000-es a többit 6900KS/s-al adják QAM256 mellett, de például mennyi a FEC értéke?

Válaszokat előre is köszönöm!

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#32173) szabogabor10 válasza korcsi (#32172) üzenetére


szabogabor10
veterán

Olyanokkal, amiket írtál, de FEC csak DVB-S/S2 (műholdas) platformon van, kábelen nincs rá szükség.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#32174) korcsi válasza szabogabor10 (#32173) üzenetére


korcsi
veterán

Van dvb-t-nél is, DVB-C-nél szintén.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#32175) Lackooo84 válasza M_AND_Ms (#32167) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Igen, akkor, ha max 100 megás sávszélű netcsomagja van, ha nagyobb a sávszél, akkor lesz még külön egy utp a telefonnak, mivel 100 mega fölött mind a 4 párra szükség van.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#32176) szabogabor10 válasza korcsi (#32174) üzenetére


szabogabor10
veterán

Lehet, de DVB-C-nél nem nagyon kell állítgatni.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#32177) Flashget válasza korcsi (#32172) üzenetére


Flashget
félisten

Digikabelnel nincs szukseg a FEC ertekere csak azokra amiket te is leirtal.

Realme GT Master Edition

(#32178) stickermajom


stickermajom
addikt

Sziasztok!

Van esetleg ötletetek, hogy Digi+ csomagnál Budapesten miért nem találja a TV a Digisport 2-t? Se digitálisan, se analóg formában nincs meg. Alatta és felette a frekvenciasávban megtalált mindent a TV, de ezt pont nem. Magyarországi beállítással kerestettem a TV-vel, lehet ez a gond?

Üdv

(#32179) pjen válasza stickermajom (#32178) üzenetére


pjen
félisten

finn országot próbáld,legalábbis a Philips Tv k Finn országra vannak regisztrálva a Digi nél.Bár lehet nem ez a gond. :((

[ Szerkesztve ]

(#32180) freewulf válasza M_AND_Ms (#32168) üzenetére


freewulf
csendes tag

Nemrég ment el a digis gyerek (vasárnap de. :Y ), kicserélte lent a dobozban a modemet, ott volt a gond...

Széles utat!

(#32181) Lovi24 válasza Lackooo84 (#32175) üzenetére


Lovi24
senior tag

Legkisebb csomagom van netből,elég az is :)

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#32182) M_AND_Ms válasza Lackooo84 (#32175) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Igen, ez így van

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#32183) stickermajom válasza pjen (#32179) üzenetére


stickermajom
addikt

Igen, ez volt végülis. Finnországra állítva a Digisport 2 is megjelenik. Köszönöm szépen!

(#32184) pjen válasza stickermajom (#32183) üzenetére


pjen
félisten

szívesen.

(#32185) Flashget válasza stickermajom (#32183) üzenetére


Flashget
félisten

elképzelhető, hogy csak akkor használható, ha a beállításokban NY vagy É európai ország van kiválasztva (Finnország, Ausztria, Németország,stb),

ott van leírva a téma összefoglalóban.

Realme GT Master Edition

(#32186) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Urak
Miert darabos az adás? Egy ideig jó majd elkezd szaggatni az adás. Mostanaban kezdte el a het közepe óta

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#32187) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Sziasztok!
IV. kerület panelben nem akarok extra adót, csak a DIGI+-t, diginet100-at, telót.
A mostani upc coax helyére behúzzák a saját coax-ot, vagy még raknak mellé mást?
:R

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#32188) Watt25 válasza Mercutio_ (#32187) üzenetére


Watt25
veterán

Téma összefoglaló elolvasása nálad sem volt meg, igaz?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#32189) M_AND_Ms válasza Mercutio_ (#32187) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Rá szokták kötni magukat a már meglévőre, az költséghatékony számukra

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#32190) Aflamin


Aflamin
tag

Válasz a #32033 bejegyzésre: A Synaps a 7. (767) helyen levő magyar hangot már nem tudja feldolgozni. Szoftver csere sem segít.Most egy Amiko mini hd t2/c box van,ez tudja.
Sajnálom, mert a Synaps tunere nekem jobban tetszik. Ez meg többet tud, timeshift,felismeri a 32GB usb3-as pent.Ki fogom vetettni a felesleges hangokat a szolgáltatóval! :)
Egy kérdés: miért darabolja fel 1GB-osra a felvételeket?

(#32191) Mercutio_ válasza Watt25 (#32188) üzenetére


Mercutio_
félisten

:B És tud, és tud, és tud! :R

Mondjuk megzavart, hogy a hsz-ek egy része arról szólt, nemrég, hogy behúznak mégegy drótot :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#32192) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Új paneles előfizető esetén ugye csak a listaár része, a 12k-s bekötési díj és kiszállás+anyagköltség, de nem fogják kiszámlázni?
Elég vicces lenne akciósnak hirdetni úgy egy csomagot, hogy ilyen költséggel nyitna :D

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#32193) Flashget válasza Aflamin (#32190) üzenetére


Flashget
félisten

NTFS-re van formazva a pen vagy hdd? Tudja kezelni az ntfs-t a belteri?

Realme GT Master Edition

(#32194) bb71


bb71
őstag

Elolvastam az összefoglalót a témával kapcsolatban.

Azért az szomorú, hogy nincs Discovery...

(#32195) Flashget válasza bb71 (#32194) üzenetére


Flashget
félisten

gyenge képminőségű, 80%-ban ismétlő, 20%-ban reklámot adó csatorna helyére HD minőségben, jobbat raktak be helyette én nem vagyok szomorú.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#32196) bb71 válasza Flashget (#32195) üzenetére


bb71
őstag

és melyek azok?

(#32197) Flashget válasza bb71 (#32196) üzenetére


Flashget
félisten

best of digik

Realme GT Master Edition

(#32198) unravel


unravel
őstag

a tavaly decemberre ígért helyi tévé bővítés ez év decemberére csúszott?

¯\_(ツ)_/¯

(#32199) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Segítség kellene: (tudom ez itt marhára off lesz, de hátha jött át más anno a Upc Direct-től)

Upc Direct szolgáltatóval van problémám, bemásolom ide is azt amit egy fórumba írtam:

Most február 5.én járt le a hűségidőm, még január 16.-án jeleztem az ügyfélszolin hogy nem szándékozok hosszabítani akkor azt mondták, hogy rendben majd visszahívnak és majd ennek megtörténte után kapom kézhez a levelet amivel együtt tudom leadni a STB-okat és a tartozékokat.

Rá 2 hétre rájuk csörögtem, hogy mi lesz már azzal a telefonnal? Azt mondjták, hogy már többször is kerestek de nem vettem fel. Mondom az lehetelen mert mindig nálam a mobilom aminek a számát megadtam (és már korábban is megadtam nekik) mondom ellenőrizzük le a számot. Akkor kiderült "elvileg" rossz szám volt a rendszerükben amit kijavítottak és most már minden ok és hívnak.

Eljött 5.-e hívás még sehol, de közben megkaptam az új számlát az eddigi 6180 forint helyett (Direct+ csomag PVR-es STB + 2. media Box + HD csomagom van) 7180 forintról és írják benne, azt is hogy örömmel közlik velem, hogy a következő hónapban már ha nem is teszek semmit már csak 4240 forintot fogok fizetni.
Mi van?! Kapásból hívom őket hogy erről szó sem volt!!!

Azt mondja az ügyintéző, hogy semmi para a gépben benne van hogy 16.-án jeleztem a visszalépésemet és majd hívnak. Mondom ezt már mondták párszor és ez az új levél is már január 27.-i dátummal van ellátva, azaz valaki itt nagyon nem mond igazat.

Tegnap este megint felhívom őket, hogy még mindig semmi. A szokásos sablonduma és mondják, hogy a héten hívnak és utána jön a levél és onnantól megszűnik az előfizetem.

NOS! Itt van vége a dolognak részemről és megyek valami hatósághoz. Egy rohadt forintot nem vagyok hajlandó adni a cégnek természetesen! Nem is használom ezt a sz***! Főleg nem úgy hogy ez a havi díj a Digi kábeles előfizetésemnek a duplája!!! Nem tudom kik hívnának vissza és mit akarnának nekem mondani vagy ajánlani, de nem kell!!!! Le adni akarom ezt a pakkot és Viszontlángos!

Kikhez fordulhatok panaszommal és/vagy mit tehetek?

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#32200) stickermajom válasza Flashget (#32185) üzenetére


stickermajom
addikt

A TV-m (LCD, plazma, LED) nem olyan régi, de nincs benne digitális tuner

Egy ilyen cím alatt, ami egészen biztosan nem vonatkozik rám.. :)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.