Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33451) dh66e válasza Flashget (#33450) üzenetére


dh66e
veterán

Ezt nem a Mindig tv topicba szántad? :)

(#33452) Flashget válasza dh66e (#33451) üzenetére


Flashget
félisten

Nem. Kiemeltem a részt..ha valaki olyan helyre megy ahol nincs tv, tudja nézni appal. ;)

Realme GT Master Edition

(#33453) M_AND_Ms válasza Flashget (#33452) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Bizony egy-két nap Viasat nélkül.... hát nem is tudom.😉

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#33454) petrelli93


petrelli93
csendes tag

Üdv! Nem nagyon értek ehhez, ezért is kérdezem meg itt, abban reménykedve, hogy valaki tud választ adni rá.

Mi most DIGI-nél analógban vagyunk. Mennyibe kerülne átmenni digitálisba? Ahhoz kell egy set top box, ugye? Tudnánk-e akkor több csatornát fogni? Meg azt is hallottam, hogy az első az díjmentes. De nekünk eleve csak az egyik TV-nkhez kellene. (Ma meg átmentünk DIGI+-ba, de analógban vagyunk.)

www.heroes-network.atw.hu

(#33455) Bogyi007 válasza petrelli93 (#33454) üzenetére


Bogyi007
veterán

Itt válaszd ki a városodat ahol laksz, majd válaszd ki hogy analóg vagy digitális listát akarsz látni. A pontos különbséget így látni fogod csatilistában.

Set Top Boxokról meg itt van információ.

SD Boxokkal kapcsolatba itt van infó - egyben az aktuális ÁSZF is.

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#33456) Watt25 válasza petrelli93 (#33454) üzenetére


Watt25
veterán

A szokásos válasz pedig az, hogy olvasd el a téma összefoglalót! :)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#33457) Flashget válasza Watt25 (#33456) üzenetére


Flashget
félisten

:DDD

Realme GT Master Edition

(#33458) sony309 válasza petrelli93 (#33454) üzenetére


sony309
őstag

Mit jelent az, hogy "analógban vagyunk"?

A Digi nem egyszerre adja mindenhol? :Y

S3x, hifi & rock and roll

(#33459) szabogabor10 válasza sony309 (#33458) üzenetére


szabogabor10
veterán

De.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#33460) György6 válasza petrelli93 (#33454) üzenetére


György6
csendes tag

Olyan nincs,hogy csak külön analóg mind a kettő van egyszerre a kábelen ,box csak akkor kell ha akartok digi filmet vagy HBO amúgy sima digi kábelon jön minden mint a boxal és a HD csatik is jó minőségűek !Nekünk csak az egyik tévé megy boxal a digi film miatt a másik kábelen van és gyönyörűek a HD csatik a digitális kábelen. :)

(#33461) smhr


smhr
újonc

Sziasztok.
Vettem egy új Samsung UE32J5500AWXXH Tv-t, de automatikus és kézi hangolásnál is csak az analóg csatornákat találja meg.
Digi kábel előfizetésem van.
Valaki tudna segíteni, hogy miért lehet ez?
Előre is köszi.

(#33462) Multibit válasza smhr (#33461) üzenetére


Multibit
veterán

Az első hozzászólásod előtt elolvashattad volna a téma összefoglalót! Idézek belőle: Egyes készülékeknél célra vezető megpróbálni a teljes illetve hálózati keresés opciót is.

(#33463) M_AND_Ms válasza smhr (#33461) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

A tévé kézikönyvében keresgess a digitális kábel és a dvb-c kifejezésekre!

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#33464) Flashget válasza smhr (#33461) üzenetére


Flashget
félisten

automata és hálózati keresést csinálj. samsung akkor megtalál minden csatornát általában.

Realme GT Master Edition

(#33465) petrelli93 válasza sony309 (#33458) üzenetére


petrelli93
csendes tag

köszönöm a válaszokat, én mondom, hogy ehhez nem nagyon értek. a szerződésen az van be X-elve, hogy mi analóg szolgáltatásban vagyunk... digitálisnál jár a box. na most ha bemegyek, akkor venni kell egy set top boxot? bekötnék és lehetne több csatornánk? (a lekezelő válaszokat írók kíméljenek)

www.heroes-network.atw.hu

(#33466) Watt25 válasza petrelli93 (#33465) üzenetére


Watt25
veterán

De miért kíméljünk, amikor minden kérdésedre ott van a válasz a téma összefoglalóban. Olvasd el.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#33467) petrelli93 válasza Watt25 (#33466) üzenetére


petrelli93
csendes tag

elolvastam. akkor azt kérdezem, hogy a set top box az ingyen jár ha átmennénk digitális szórásra? mert az okés hogy havi 300 ft-ot kell fizetni.

www.heroes-network.atw.hu

(#33468) Trotter66 válasza petrelli93 (#33467) üzenetére


Trotter66
tag

Milyen TV készüléked van? DVB-C tuner van benne? Ha igen, akkor nem kell STB, csak, ha kódolt csatornát akarsz előfizetni. (HBO, DIGIFilm, stb) Bővebben: lásd témaösszefoglaló

(#33469) zsolt501 válasza Trotter66 (#33468) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Egyedül a HBO-hoz kell STB, mert ha a TV CI+ os modult fogad, akkor nem kell a Digi Film csatornához csak a modul és a kártya box nem, illetve a Felnőtt csatornához sem kell.
Szóval az elvárás a DVB C képes TV és a CI+ os modul fogadó.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#33470) unravel válasza Watt25 (#33466) üzenetére


unravel
őstag

nem hiszem el hogy mikor belépsz egy topikba legeslegeslegeslegelsőnek a téma összefoglalót keresed. :(((

¯\_(ツ)_/¯

(#33471) petrelli93 válasza zsolt501 (#33469) üzenetére


petrelli93
csendes tag

nincsen ilyen benne. azt se tudom amúgy mennyi egy ilyen STB.. hiába nézem meg az összefoglalót

www.heroes-network.atw.hu

(#33472) György6 válasza petrelli93 (#33467) üzenetére


György6
csendes tag

Olvass vissza ,elég a kábel mer a digi filmen meg a HBO kívül minden csatorna van és jó HD minőségben is !

(#33473) sandró60 válasza petrelli93 (#33471) üzenetére


sandró60
addikt

Leirnád a tévéd pontos tipusát?
Ebből megtudjuk mondani,hogy kell vagy nem a box.
Előttem már leirták a DIGI-a DIGITÁLIS-jelet is küldi a KOAX-kábelen.
Tehát.ha olyan tipusú a tévéd amiben.C-megjelölés is van akkor nem kell box-ot bérelned.
Csak a kódolt csatornákhoz kell.
A többi száz-valahány csatornához NEM. :K

[ Szerkesztve ]

(#33474) Razermazer


Razermazer
őstag

Sziasztok

Kérdésem a következő lenne, a diginél 3 darab tv esetén, amelyekben egyáltalán nincsen dvb-c lehetőség csak dvb-t, az is csak egyben(1 lcd a többi analóg ) hány STB ingyenes?
Az STB-ért ha kell fizetni mennyi a bérleti díj havonta?
Ha jól olvastam a topikban az analóghoz nem is kell box csak az 1 lcd-hez ha digitális adást akarok nézni.
Az analóg tv-k meg ha lecserélésre kerülnek akkor ha dvb-c lesz az új tv-ben,+ CI kártyafogadó hely akkor megint csak nem kell box.
Azt is olvastam ugye jól, hogy a diginél az analóg és a digitális jel is együtt jön a kábelen frekvencia osztással elférnek igaz? tehát a régi tvk még húzzák egy darabig.

Azért kérdezem ezt mert nálunk tavaly nyáron kihúzták az optikát, fehér dobozok is fent vannak az oszlopon, sajnos még előfizetni nem lehet, de nagyon várom már.
Menekülnék a Tcomtól!!
Családi házról lenne szó, 16-ker Cinkota, Okos csomag választás a kitűzött cél tv+net+telefon 4000ft csomagban.
Az aktualítása ennek érzésem szerint 2016 vége felé lesz, addigra jár le a szerződésem a T-nél. Jó lenne előbb de rámverik a kötbért, meg nem biztos hogy a digi fog előbb szolgáltatni itt.
A tisztánlátás miatt kérdezem ezeket a dolgokat ennyire előre, plusz a digi ára és bekötése is barátibb mit a T iptv agymenése.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#33475) sandró60 válasza Razermazer (#33474) üzenetére


sandró60
addikt

Itt nézd meg.Mondjuk 2016-ig még sok változás jöhet akár jó irányba is :K

(#33476) petrelli93 válasza sandró60 (#33473) üzenetére


petrelli93
csendes tag

Orion LCD PT 375 a típus. Ha nem kellene STB, az lenne a legjobb. HBO nekem nem kell, csak az hogy több csatornánk legyen és HDben tudjunk nézni bizonyosokat.

(bal alsó sarokban ott a HD Ready címke is.)

[ Szerkesztve ]

www.heroes-network.atw.hu

(#33477) Flashget válasza unravel (#33470) üzenetére


Flashget
félisten

Nem vagyunk egyformák. Én ha olyan dologban keresek infót amiről gőzöm sincs, de van topic összefoglaló, igen azzal kezdem itt a ph-n.
Régen az sg tip. fórumok fejlécében (2000-2005 között elsősorban) mindig be volt írva, mielőtt kérdezel, használd a keresőt.
Ma már senki nem akar semmit keresni, sem guglizni, de a legdurvább, hogy a készülékhez kapott tájékoztatót sem olvassák el. TV kapcsán is megjegyeztem lassan oda jutunk el, hogy azt fogják megkérdezni, hogyan és mivel kell bekapcsolni a tévét.

Realme GT Master Edition

(#33478) petrelli93 válasza Flashget (#33477) üzenetére


petrelli93
csendes tag

hát én ilyen fórumokat kb. 5 évente keresek fel.. mindig is annyit láttam, tudtam, hogy hogyan kell új hozzászólást írni... ezt az összefoglalót meg nem is láttam. ennyi

www.heroes-network.atw.hu

(#33479) Flashget válasza petrelli93 (#33476) üzenetére


Flashget
félisten

De csak tudod milyen tuner van benne?
Ha nem DVB-C mpeg 4-es akkor kell a beltéri Digikábelen a HD csatornákhoz. De még jobb a CI+ CAM.
Ha sima DVB-C akkor az SD-k jönnek be vele.
Ha DVB-T tuneres akkor kell a HD-s beltéri.

Mindenkinek az analógot jelölik be, mert nincs külön csak digitális előfizetés mint a konkurenciánál.

Mennyi beltérit adnak és abból az első SD-t ingyen, honlapon megtalálod.itt

Realme GT Master Edition

(#33480) petrelli93 válasza Flashget (#33479) üzenetére


petrelli93
csendes tag

nem, nem tudom. mondom hogy nem értek ehhez, nekem ez kínai, ez a DVB-C meg ezek. (hol nézzem ezt meg? tv hátulján? oldalán?)

[ Szerkesztve ]

www.heroes-network.atw.hu

(#33481) sandró60 válasza petrelli93 (#33480) üzenetére


sandró60
addikt

Annyit azért tudsz mondani,hogy kb mennyi idős a tévéd?
Ebből már valamit ki tudunk következtetni.Az interneten sajnos nem találok róla semmit :K .

(#33482) Trotter66 válasza petrelli93 (#33480) üzenetére


Trotter66
tag

Üsd be a gugliba, keresd meg a TV-d specifikációját és abban benne van, hogy milyen tuner van benne. Sajnos adathiány miatt nem tudunk egzakt választ adni.

Mégegyszer: Ha van a tévédbe megfelelő tuner (DVB-C), akkor nem kell beltéri.

A tuner az a kütyü a TV-ben, ami lefordítja a kapott jelet a TV nyelvére. Neked azért kell a C jelölésű, mert kábelen akarod a jelet venni.

[ Szerkesztve ]

(#33483) petrelli93 válasza sandró60 (#33481) üzenetére


petrelli93
csendes tag

ez a gond, hogy én se találok róla a neten semmit se. :( kb. 5-6 éves. nem vadiúj, de nem is olyan régi. a hátulján néztem, látom a tuner feliratot (meg a HDMI-nek a helyét). de azt, hogy milyen típusú van benne (tuner), nem tudom

www.heroes-network.atw.hu

(#33484) Trotter66 válasza petrelli93 (#33483) üzenetére


Trotter66
tag

Csinálnál egy fotót a hátsó matricáról és feltennéd ide?

Nekünk a konyhában van egy Orion LCD, hasonkorú, mint a Tiéd, de abban nincsen DVB-T tuner, csak az analóg jel fogható STB nélkül.

(#33485) petrelli93 válasza Trotter66 (#33484) üzenetére


petrelli93
csendes tag

persze. én köszönöm ha abból ki tudtok valamit silabizálni. :C

www.heroes-network.atw.hu

(#33486) Flashget válasza petrelli93 (#33480) üzenetére


Flashget
félisten

hozzá kapott könyv, leírás, tájékoztató?
de mivel gugli se nagyon adott ki semmit erős a gyanúm nincs benne DVB-C tuner, kell a beltéri. Akár Digitől akár boltból véve. [link]

Realme GT Master Edition

(#33487) petrelli93 válasza Flashget (#33486) üzenetére


petrelli93
csendes tag

ezt mi ismerőstől kaptuk. mert ők vettek újat. nincs hozzá. de hogy ez az STB 20.000-30.000 Ft, akkor felejtős itt minden.

www.heroes-network.atw.hu

(#33488) br.rak válasza petrelli93 (#33487) üzenetére


br.rak
őstag

Gyors kereséssel azt találtam, hogy nincs benne DVB-C -s tuner.

(#33489) Flashget válasza petrelli93 (#33487) üzenetére


Flashget
félisten

amit linkeltem boltokat ott van 5 különböző fajta 13-15K áron.
Kérj akkor a Digitől (ha van nekik éppen) ami biztos, hogy kevesebb tudással bír.

Realme GT Master Edition

(#33490) sony309 válasza petrelli93 (#33487) üzenetére


sony309
őstag

37S és nem 375!

S3x, hifi & rock and roll

(#33491) petrelli93 válasza Flashget (#33489) üzenetére


petrelli93
csendes tag

úgy hallottam ott 4ezer körül van. nekem csak az a lényeg hogy HDben is tudjak tv-zni.

hoppá, ezt találtam :(

"DVB-T információ:
A készülék nem alkalmas a magyarországi földfelszíni, szabad hozzáférésű digitális televíziós műsorszórás vételére. A készülék kizárólag külön digitális vevődekóder csatlakoztatásával válik alkalmassá a magyarországi földfelszíni, szabad hozzáférésű digitális televíziós műsorszórás vételére. "

[ Szerkesztve ]

www.heroes-network.atw.hu

(#33492) Multibit válasza petrelli93 (#33491) üzenetére


Multibit
veterán

Mi köze a DVB-T -nek a Digi kábeltévé vételéhez?

(#33493) ozakila válasza petrelli93 (#33491) üzenetére


ozakila
tag

Üdv! Menj el egy Digi irodába,kérj egy HD-s boxot havi 300.- a bérleti díja,a mellékelt Hdmi kábellel kösd össze a Tv-vel és nézd! Ennyi!

(#33494) dh66e válasza petrelli93 (#33491) üzenetére


dh66e
veterán

Kell neked egy dvb-c HD set top box.Vagy veszel egy használtat olcsón vagy bérelsz a digitől.Más megoldás nincs.

(#33495) Trotter66 válasza petrelli93 (#33487) üzenetére


Trotter66
tag

Na, akkor megvan a helyes típusszám is. nem 375, hanem 37S. Hurrá.

Szóval ebben a TV-ben nincsen DVB-C tuner, ahogy sejtettem. Nem úszod meg STB nélkül.
A DIGI-től havi 300.- HUF-ért lehet bérelni.

(#33496) Flashget válasza petrelli93 (#33491) üzenetére


Flashget
félisten

minek a HD-s box, ez a TV csak 1366x768 képfelbontást tud mivel írtad HD Ready...ráadásul az első SD box ingyért van úgy emlékszem.

közben megnéztem.

AKCIÓ: új DIGI Film előfizetés esetén az első HD box 0 Ft/hó [link]

DIGI Film nélkül, vagy további boxok esetén:
HD beltéri egység (box): 300 Ft/hó
Maximálisan bérelhető: 3db

Kérj Digifilmet, 12 havi lekötéssel, mert az első 3 hónap 0Ft, a maradék 9 hónapot kell fizetni csak, így nyersz 3 hónapot :)

Realme GT Master Edition

(#33497) Renato1993 válasza Razermazer (#33474) üzenetére


Renato1993
tag

Cinkota melyik része?
Írj egy utcát.
Csak azért mert Cinkota jó részén már van szolgáltatás, én is arról írok :D

Gigabyte GA-MA790XT-UD4P,AMD Phenom II X4 965BE,Sapphire HD5850, 240GB SSD, 2x4GB DDR3 RAM,Corsair VX450 táp,Tt VB6000BWSD ház,TOSHIBA DT01ACA200 2TB HDD

(#33498) Razermazer válasza Renato1993 (#33497) üzenetére


Razermazer
őstag

Na a fene :C én megnéztem az utcákra való lebontást, és hát a művezető utca nincs benne

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#33499) Renato1993 válasza Razermazer (#33498) üzenetére


Renato1993
tag

Hogy a honlapjukon mi van, az nem releváns, a XVI.kerület HÉV-től délkeletre eső része nincs fent a címlistájukban, pedig már elérhetőek.
Viszont pont a csömöri és a gödöllői vonal által közrefogott résszel nem tudom mi van, ott lehet hogy még tényleg nincs :(
Küldök privátba egy üzletkötői számot, megérdeklődheted, hátha.

Gigabyte GA-MA790XT-UD4P,AMD Phenom II X4 965BE,Sapphire HD5850, 240GB SSD, 2x4GB DDR3 RAM,Corsair VX450 táp,Tt VB6000BWSD ház,TOSHIBA DT01ACA200 2TB HDD

(#33500) M_AND_Ms válasza Flashget (#33496) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Azért a Hdready (1366x768) felbontása és az Sd (720x576) között jól látható a különbség. Tehát, kell oda az a Hd box!

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.