Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32751) Tonyk


Tonyk
veterán

Szegeden is... szerk: mármint itt is kockásodik

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#32752) HZoli87


HZoli87
veterán

Itt is, analóg és digitális adás egyaránt (Salgótarján).

(#32753) Penge@Borisz


Penge@Borisz
tag

Szerintem a Diginél elmebetegek hozzák meg az üzleti döntéseket. Az imént voltam lent az ügyfélszolgálatukon szerződésmódosítás céljából. Nos, ilyet nem lehet. :D Szerettem volna új csomagokat hozzácsapni a meglevőkhöz (pl. HBO Maxpak, a mostaninál kétszer gyorsabb net), de közölték, hogy ilyet nem lehet csak úgy. Meg kell várni a hűségidő végét – ez augusztusban lesz aktuális -, aztán lemondani minden meglevő előfizetést, kiköttetni a szolgáltatásokat (!!!!), aztán 3 hónap elteltével (!!!) igényelhetjük az új csomagot. :DDDDDD Kiröhögtem őket. Mégis, hogy gondolják, a három hónap alatt hogyan lesz tévém, internetem, telefonom? Kivel kötnék három hónapra olyan szerződést, hogy az nekem megérje? Meg miféle gyökér, idióta eljárás ez már? Mi az, hogy meglevő előfizető még a hűségidő végén sem tud folytatólagosan szerződést módosítani, a szolgáltatások további igénybe vételével? A Diginek nem kell három havi pénz? Meg egyébként eleve kb. kétezer forinttal többet fizettem volna az új csomagért, de nekik az nem jó. Hát kik ezek? :DDDDD Utána fogok nézetni annak, hogy ez fogyasztóvédelmi szempontból mennyire van rendben, de az biztos, hogy mindenképpen szánalmasan nevetséges ez a fajta „üzleti hozzáállás” a részükről…

[ Szerkesztve ]

"A kihívások nem arra valók, hogy győzz, hanem arra, hogy megtudd, milyen ember vagy." - Bud Spencer

(#32754) Tonyk válasza Penge@Borisz (#32753) üzenetére


Tonyk
veterán

Szerintem kifogtál valami idiótát vagy kezdőt. Még a hűségidő kivárásának végét megérteném (bár itt sem szokott lenni gond felfelé váltáskor), de hogy ki kelljen köttetni. Elképzelhetőnek tartom azt is hogy elbeszéltetek egymás mellett. Próbálj meg visszamenni, és másik ügyintézőhöz kerülni. (Én meg szoktam nekik mondani, hogy ha lehet én inkább várnék a másik kollégára...)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#32755) Watt25 válasza Penge@Borisz (#32753) üzenetére


Watt25
veterán

Én is azt mondom, hogy itt valaki félreértett valakit/valamit.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#32756) KZP válasza Penge@Borisz (#32753) üzenetére


KZP
őstag

Ez a 3 hónap bohóckodás akkor szokott lenni, ha van egy csomagod, viszont ha új előfizető lennél, akkor köthetnél kedvezőbb feltételekkel egy másik csomagra szerződést. Így próbálják megakadályozni, hogy ne lehessen egy háztartáson belül pl. a férj nevéről azonnal a feleség nevére átkötni kedvezőbb feltételekkel a szerződést.

(#32757) Tonyk válasza KZP (#32756) üzenetére


Tonyk
veterán

Kapnak egy "másolatot az adásvételi" szerződésből (amit előtte nyomtatok otthon), mivel "eladtam a lakást". Nem tudhatják ki a feleségem és hogy épp ő vettem meg a lakást ;)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#32758) osztszoroz válasza KZP (#32756) üzenetére


osztszoroz
aktív tag

pontosan!

Ugyanígy jártunk mi is. (XIII.kerület ) .Az utca végén van az ügyfélszolgálat.Besétáltunk,mert pár héten belül lejár a kétéves szerződésünk.Ráadásul új tv-t is vettünk-HD adások felé nyitnánk,gondoltuk megérdeklődjük a lehetőségeket.
Fapofával közölték,hogy nem lehet szerződést módosítani.Továbbra is maradunk a jelenlegi csomagban a hűségidő lejárta után,csak éppen 4200-ról hatezer valamennyire ugrik a havidíj.HD csomagra sem fizethetünk elő ,csak ha az ingatlanban nem volt 3 hónapja SEMMILYEN előfizetés.Tehát először le kell mondani,majd negyedév elteltével lehet menni újrakötni a HD-t is tartalmazó szerződést.
Kissé utánaolvasva azonban egy kiskapu mégis található ebben a rendszerben.Amennyiben ugyanis a hármas pakk (telefon+net+tv) két összetevőjét lemondjuk (esetünkben telefon+ tv ) ,legalább a net megmarad a három hónap alatt és ezután már köthető az új "Okos csomag "

Mindent összevetve a Digi olcsóbban adja az új csomagot az új előfizetőinek,mint azoknak,akik évek óta ügyfeleik.arra hivatkoznak,hogy akciós áron kaptuk két évig a pakkot.Sajnos tisztában vannak azzal,hogy még az emelt összeggel is jóval a versenytárs előtt járnak az árversenyben.

Attól,hogy paranoiás,még nem biztos,hogy nem üldözik.

(#32759) dh66e válasza osztszoroz (#32758) üzenetére


dh66e
veterán

"HD csomagra sem fizethetünk elő"
Ilyen nincs is a diginél. ;]

(#32760) osztszoroz válasza dh66e (#32759) üzenetére


osztszoroz
aktív tag

ó,pardon..pontosítok: a HD csatornákat is tartalmazó csomagra.

remélem így megfelel...

[ Szerkesztve ]

Attól,hogy paranoiás,még nem biztos,hogy nem üldözik.

(#32761) Watt25 válasza osztszoroz (#32760) üzenetére


Watt25
veterán

Akkor sincs ilyen. Olvasd el a téma összefoglalót.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#32762) Tonyk válasza osztszoroz (#32760) üzenetére


Tonyk
veterán

nem, nem jó mert ilyen sincs. Még a legkisebb, közszolgálati csomagban is vannak hd-k alapból.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#32763) osztszoroz válasza Tonyk (#32762) üzenetére


osztszoroz
aktív tag

úgy van!

Attól,hogy paranoiás,még nem biztos,hogy nem üldözik.

(#32764) Watt25 válasza osztszoroz (#32763) üzenetére


Watt25
veterán

HD csomagra sem fizethetünk elő
De azt azért tisztázzuk már, hogy ez kinek a szájából hangzott el, mert ha ez is egy ügyintéző szájából, akkor ez is elég nagy gáz. Lévén Digi esetén értelmezhetetlen a "HD csomag" kifejezés.
Én azt mondom, user error van itt is...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#32765) localhost válasza Watt25 (#32764) üzenetére


localhost
Közösségépítő

HD csomag ? Ezt utoljára a postás hozta ki, így :
"Hádé' csomagjuk vón, gyüjjék le érte"

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#32766) bb71


bb71
őstag

Fóti Digis van itt valaki? Érdekelne a tapasztalata, magánba is küldhet egy levelet.

(#32767) NoOne1976 válasza Penge@Borisz (#32753) üzenetére


NoOne1976
őstag

Biztos, hogy nincs ilyen! Én hűségidő lejárta előtt tettem hozzá a DigiÍFilm csomagot. Ugyanígy hozzátehető az HBO is. Hűségidő lejárta után pedig kivetettem a telefont, mivel addig se használtam. Sőt! Felajánlották, hogy változatlan áron dupla sebességű netet kapok, ha újabb hűségidőre aláírok. (Telefonon kerestek a központból.)

Szóval tuti, hogy valaki valamit félreértett. Felfelé mindig lehet módosítani, csak lefelé nem a hűségidő alatt.

(#32768) Flashget válasza Penge@Borisz (#32753) üzenetére


Flashget
félisten

Szerintem kifogtál olyas valakit aki keveri a szezont a fazonnal.
Ha hűségidős vagy felfelé nyugodtan módosíthatsz ill. kérhetsz Digifilmet vagy HBO-t. csak visszafelé nem! Biztos megértette az a valaki, hogy mit akarsz?
Én hűség idő alatt emeltettem 20-as netről 40-re, kértem Digifilmet, majd 100-as net helyett 500-ast.

Realme GT Master Edition

(#32769) Paal válasza Penge@Borisz (#32753) üzenetére


Paal
csendes tag

Sztem az lehetett a szitu, hogy most a 30%-os kedvezményes 2 éves szerződésedben vagy és ha nagyobb net/TV csomagra akarsz váltani a 2 éven belül, akkor azt már nem teheted meg a 30%-os kedvezménnyel, csak "listaáron". De az utóbbinak talán működnie kellene. Bár ott meg a Digi érdeke sérülne, mert nem lenne meg a maradék hűségidő, így a változtatás után kötbérmentesen fel lehetne mondani a szolgáltatást. Bár gondolom nem lelépni akarnál a Digitől. :))
Ezt a Diginek kell feloldania, hogy mi a fontosabb neki. Sztem fölfele váltást butaság lenne tiltani.. :Y

(#32770) Penge@Borisz


Penge@Borisz
tag

Köszönöm az észrevételeket és tanácsokat, Kezdem azt hinni, hogy az ügyfélszolgálatos hölgy értett félre valamit nagyon erősen és talán azt hitte, hogy a mostani csomagomat szeretném komplett lemondani... Ma felhívom a telefonos ügyfélszolgálatukat és megpróbálom érthetően elmagyarázni, hogy a meglevő szolgáltatásokat (pl. net 100-ról 200-ra) szeretném feltolni, illetve extra szolgáltatásokat (HBO Maxpak) igényelnék. Remélem, jobban összejön a dolog, mint néhány nappal ezelőtt személyesen.

"A kihívások nem arra valók, hogy győzz, hanem arra, hogy megtudd, milyen ember vagy." - Bud Spencer

(#32771) nagyfejü válasza Penge@Borisz (#32753) üzenetére


nagyfejü
őstag

Hali!

te csak spontán kifogtál egy hülyét! Tegnap voltam benn /Debrecen/ és közölték POZITIV IRÁNYBAN BÁRMIKOR LEHET MÓDOSITANI!!

Csökkenteni nem lehet csak!!!

üdv

(#32772) deske76


deske76
csendes tag

Sziasztok

Nem tudjátok, hogy miért nincs kép az M1, M2, DunaHD-n
Nincs jel kiírás van, máshol mennek az adók, mert megnéztem...
Csak nem bojkottálja a digi ezeket a műsorokat, még a saját oldalukon sincs infó ezekről

Valaki tud valamit??

Xiaomi Redmi Note 11Pro 5G 6GB/128GB

(#32773) dh66e válasza deske76 (#32772) üzenetére


dh66e
veterán

Nálam van (BP).Jelentsd be hibára.

(#32774) deske76 válasza deske76 (#32772) üzenetére


deske76
csendes tag

Bocsika lemaradt pár dolog.

Digi hálózat, VI. ker. Digitális vevő: Technisat Digit HD4-cx.
A gond az, hogy a 354MHz alatti tartomány elveszett (eddig ment minden rendesen), nem talál adást, meg a 402MHz se, pedig tökéletesen ment minden, se rádióadás (3db)

Ezek a frekik ludasak:

114.5
121.5 közszolgálati HD
128.5 közszolgálati
402.0

Valaki tud valami okosat, gyári visszaállítást már csináltam és az automata csak 306MHz-től hajlandó keresni, kézi kereséssel sem találom a többit... pls help :O :O :W

Minden más adás 100%-on jön legyen az HD vagy SD

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 11Pro 5G 6GB/128GB

(#32775) gulac12 válasza deske76 (#32774) üzenetére


gulac12
tag

128.5 MHz-ig az SR 6000, felette 6900

[ Szerkesztve ]

(#32776) unravel


unravel
őstag

Bojkott :))

¯\_(ツ)_/¯

(#32777) deske76 válasza gulac12 (#32775) üzenetére


deske76
csendes tag

Köszi, de eddig minden ment 100%-ig, tegnap este erre értem haza, hogy az összes közszolgálatin azt írja "Nincs jel" és fekete képernyő, a többi csati meg megy..

Xiaomi Redmi Note 11Pro 5G 6GB/128GB

(#32778) roomi válasza Penge@Borisz (#32753) üzenetére


roomi
tag

Nekem is ugyanezt mondták. De máshol.

(#32779) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Vettünk a családban egy PHILIPS 32 PHH 4309/88 tv-t. Krték, hogy állítsam be. Kiválasztom, hogy magyar nyelv, aztán Magyarország. Indítom a dvb-c keresést. Kétféle van. UPC, itt adjak meg frekvenciát, meg hálózatazonosítót stb. A másik az egyéb. Ezt választottam. Nem talál semmit. Mondom mi van?? :F Újra próbálom,megint semmi.
Átteszem Észtországra, mert rémlett, hogy skandináv országokat szoktatok ajánlani, ha valakinek valami gondja van. Itt nincs mit választani. Elindul a keresés és így meg is talált mindent.

De! A közszolgálati adókat 122 Mhz-re hangolta be, így a kép folyamatosan szétesik, töredezett. Kézzel átírom a frekvenciát 121,5Mhz-re, lekerestetem a frekit, meg is találja a csatornákat, jó is a kép. Nagy öröm. A tv kiakapcs, majd másnap hívnak, hogy bekapcsolás után megint ugyanaz a töredezés. Megint megyek, beállítom,megint jó. Erre ma már megint a 122Mhz-en áll.

Az ilyen tv-ket vágnám ki a francba. Mi az hogy nem jegyzi meg. Miért áll vissza önkényesen a 122Mhz-re? Mert Észtországban csak egész szám van? És Magyarországra állítva miért nem talál semmit?

Szerintetek mit csináljak?

(#32780) br.rak válasza NoOne1976 (#32779) üzenetére


br.rak
őstag

Nagy valószínűséggel a NIT tábla rossz értékeket tárol (nem tudom helyileg hol vagy)
Kézi frekinél nem lehet megadni, hogy network search-et is elvégezzen mellé? Ha igen , add meg ezeket az értékeket 394Mhz (vagy egyet a közelből, részletekért nézd meg a digi weboldalát) 6900Sr 256QAM és hátha összejön.

(#32781) pjen válasza NoOne1976 (#32779) üzenetére


pjen
félisten

Finn országra állítsd,a Diginél a philips finn re van belőve.

(#32782) dh66e válasza NoOne1976 (#32779) üzenetére


dh66e
veterán

Miért nem Skandináv országra állítottad ?Főleg hogy írod is hogy tudod hogy arra kell.

(#32783) NoOne1976 válasza dh66e (#32782) üzenetére


NoOne1976
őstag

Nem véletlenül. Nincs olyan beállítási lehetőség :F És ezt találtam a legközelebbinek ;)
Szívem szerint ilyenkor vinném vissza a tv-t a képzeletbeli Philips gyárba, és borítanám rá valakire az asztalt.

(#32784) dh66e válasza NoOne1976 (#32783) üzenetére


dh66e
veterán

Lehet elkezdtek már ezek is régiókra bontva tévét gyártani.Akkor viszont meg ha Magyarországra állítod működnie kéne.
Egyet nézz meg amikor kiválasztod Magyarországot utána egyéb majd ha van olyan hogy teljes keresés azt próbáld meg.Talán megoldja. :F

[ Szerkesztve ]

(#32785) pjen válasza NoOne1976 (#32783) üzenetére


pjen
félisten

Ne haragudj,ezt nem értem.Miért nem a Digire borítod az asztalt?

(#32786) unravel válasza br.rak (#32780) üzenetére


unravel
őstag

Bullshit. A NIT mindenkinel ugyanaz. + keress rá mi az mert akkor nem irnad hogy "NIT tábla".

Itt is csak annyi a gond hogy nem azon a frekvenciakon keres amiken kellene.

¯\_(ツ)_/¯

(#32787) NoOne1976 válasza pjen (#32785) üzenetére


NoOne1976
őstag

Hogy miért? Mert 3 Pana plazma van a családban, sehol ilyen gond nem volt. 2 dv-c-s set-top boxot használtam, ilyen gond nem volt. Ahova ez a tv került, ott két Samsung led-es van, nem volt ilyen gond.

És mivel mindegyik Digikábel előfizetésre van használva, így vélelmezhető, hogy valamit a Philips nem tud a többihez képest :W

(#32784) dh66e
Magyarországra állítva két dolgot lehetett választani. UPC, ahol kérte a hálózat azonosítót is. A DIGI-nek van ilyen???
A másik pedig az egyéb, ahol elindította a keresést. Ennyi. Nincs több variáció.

Még arra gondoltam, hogy kitörlöm a csatorna listából a M1, M2 stb. csatikat. Majd kézzel csinálok azon a frekvencián egy keresést. Csak attól félek, hogy itt is át fogja majd írni a frekvenciát,mint tette azt eddig.

[ Szerkesztve ]

(#32788) br.rak válasza unravel (#32786) üzenetére


br.rak
őstag

Debrecenben sokáig rossz érték volt megadva a digi által és emiatt sokszor volt gond, legtöbbször a "feles" frekik egészre által át, a digi elismerte a hibát és idővel javította.

(#32789) Multibit válasza unravel (#32786) üzenetére


Multibit
veterán

További szép példák: FAT tábla, CD lemez ;]

(#32790) dh66e válasza NoOne1976 (#32787) üzenetére


dh66e
veterán

Az biztos hogy az Egyéb-et kell választanod ez rendben is van.
Nem ismerem a menüjét de a Beállításokban keresd ki a digitális beállítások részt ott tuti kell lennie Teljes keresésnek.Kézi keresésnek stb.Előtte pedig állítsd be az értékeket 6000/6900 stb.

(#32791) pjen válasza NoOne1976 (#32787) üzenetére


pjen
félisten

Nem akarok veled vitatkozni,de mégis.Mikor nekem kötötték be a digit a szerelő direkt szólt,hogy a 2 Philipset Finn re állítsam mert a diginél finn re van regisztrálva.Nekem is van még egy samu,egy Lg azokkal nincs gond.

(#32792) NoOne1976 válasza pjen (#32791) üzenetére


NoOne1976
őstag

Nem vitatkozol :) Legközelebb lehet, hogy lefényképezem a menüt, de én nem találtam skandináv országot benne. Kerestem, mert tudtam, hogy azzal kell próbálkozni.

Amúgy minek a Philips-be az egyéb, ha nem talál ott semmit? Nem tegnaptól van Digikábel, tehát ha a finn-re állítva megtalálja, akkor miért nem teszik be azt a beállítást a Magyarországhoz?

dh66e
Minden automatikusra van állítva, és meg is talál minden csatit, még a közszolgálatikat is (meg a D1-Parlament frekit), csak nem 121,5Mhz-re hangolja be.

Amúgy azt próbálom most ki, hogy az automatikus csatornafrissítést kikapcsoltam, hátha így nem írja át a kézi keresést.

[ Szerkesztve ]

(#32793) pjen válasza NoOne1976 (#32792) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem fordítva gondolod,a,Digi nél van rossz helyre pozicionálva a PHILIPS.És nem csak szerintem hanem a Digi szerint is.

(#32794) RVP12 válasza NoOne1976 (#32792) üzenetére


RVP12
csendes tag

Lehet túl egyszerű lenne, ha mondjuk Magyarországra állítva jönnének be rendesen az adások... amúgy nekem a közszolgálati, svéden, 122Mhz-en áll, és akadás mentes, hibátlan.

(#32795) dh66e válasza RVP12 (#32794) üzenetére


dh66e
veterán

Érdekes hogy bizonyos gyártók meg tudják oldani hogy simán Magyarországra állítva is jöjjenek a digitális kábeles adások mások meg nem.Megértem NoOne mérgét.

(#32796) pjen válasza dh66e (#32795) üzenetére


pjen
félisten

A Samu Bd. C 8200 felvevôjét is finn országra kell állítani a Digi nél.

(#32797) dh66e válasza pjen (#32796) üzenetére


dh66e
veterán

Elhiszem,de akkor a sonyt sharpot, panát, miért nem?,Van egy kis Medionom is kis hazánkra rakva is működik.Lg-t nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#32798) zsolt501 válasza dh66e (#32797) üzenetére


zsolt501
nagyúr

A Samsung F6400-as tv-t sem kellett finn-re állítani, szépen megtalálta az összes csatornát Magyarországra állítva is.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#32799) NoOne1976 válasza pjen (#32793) üzenetére


NoOne1976
őstag

Ha a Diginél van rossz helyre pozicionálva, akkor az általam korábban felsorolt tv-k, stb-k hogy hozták be? Vagy azok hibásak, és ezért működnek jól? Csak a szegény Philips az, amely mindent jól csinál és a Digi a hibás? A többiek miért tudták megoldani?

(#32800) Flashget válasza zsolt501 (#32798) üzenetére


Flashget
félisten

Samsung esetében a tányéros tv és CI+ esetén kell szlovákiát vagy litvániát állítani az EPG miatt...ott nem működik a Magyarországra állítás.
Kábeltv-n Magyarország és hálózati keresés a jó TV és tuneres monitor esetében.

Realme GT Master Edition

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.