Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33061) radi8tor válasza zichie (#33037) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

200 Ft késedelmi díjat számíthatnak fel.
Ha felszólítás után 30 nappal sem fizeted be a tartozást, akkor korlátozhatják a szolgáltatást.

⭐ Stella

(#33062) temporello válasza zichie (#33037) üzenetére


temporello
tag

Én általában 3-án fizetem be a számlát (két nappal a határidő után),eddig nem volt belőle semmi.A jelenlegi alapkamat mellett 5000 Ft-os számlánál egy nap késés nagyjából 27 fillér késedelmi kamatot jelent egyébként.

(#33063) zoli62


zoli62
addikt

Ez a kockásodás, illetve hangcsúszás és hangkimaradás nekem is többször volt október óta. Kétszer bejelentettem, de ki akartak jönni. Most legutóbb másfél hete határozottan mondtam nekik, hogy ez központi hiba. Másnap jött egy SMS, hogy a hibát elhárították. :) Az a gyanúm, hogy ilyen kockásodások kimaradások oka feladó oldali lehet, azaz légköri jelenségek.

(#33064) Renato1993 válasza Renato1993 (#33034) üzenetére


Renato1993
tag

Erre valaki? :)

Gigabyte GA-MA790XT-UD4P,AMD Phenom II X4 965BE,Sapphire HD5850, 240GB SSD, 2x4GB DDR3 RAM,Corsair VX450 táp,Tt VB6000BWSD ház,TOSHIBA DT01ACA200 2TB HDD

(#33065) poli27


poli27
veterán

Digi online romániában sztem ez is nemsokára elérhető lesz itthon is!

(#33066) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Kerepes és környékén tapasztal valaki problémát a HD adásoknál? M1, M2 akadozik, illetve sokszor el is megy a jel.

(#33067) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Zuglóban a Sport 1-2 akadozik.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#33068) Flashget válasza zichie (#33037) üzenetére


Flashget
félisten

Mi elvi okokból nem fizetjük ki előre a szolgáltatást 2005 vagy 2006 óta mikor egyoldalúan változtattak az addigi gyakorlaton. És sosem számítottak fel semmit, mert nem vártuk meg a 30 nap késést a befizetéssel..ha 1-e volt a határidő 20-án megkapják.

Realme GT Master Edition

(#33069) Flashget válasza Jim74 (#33066) üzenetére


Flashget
félisten

XIX. ker. detto.

Realme GT Master Edition

(#33070) Flashget válasza dorika87 (#33042) üzenetére


Flashget
félisten

Te esetedben vagy a tv-t vagy netet kellene lemondani 90+8 napra.
TV-t könnyebb helyettesíteni a Mindigtv-vel és ha szerencséd van szoba antennával nézheted is.
Amit meg nem arra a neten van elég stream :)
Kérdés csak az megéri a tortúrát.

Realme GT Master Edition

(#33071) Kija válasza zoli62 (#33063) üzenetére


Kija
aktív tag

Általában hétfő este jelentkezik.
Nem gondolnám légköri jelenségnek...

(#33072) szili.tamas1 válasza Flashget (#33070) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Multkor felmerult bennem a kerdes, hogy muholdas digire nem lehetne elofizetni arra a 3 honapra? Nalam peldaul necces a mindigtv, mert szobaantennaval semmit nem tudok fogni. :(

[ Szerkesztve ]

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#33073) Jim74 válasza Flashget (#33069) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm az infót :R
Érdemes ezt bejelenteni, vagy úgysem csinálnak vele semmit?

(#33074) bb71


bb71
őstag

Egy kicsit off leszek: hónapok óta olvasom a fórumot, hogy mik a tapasztalataitok a minőséggel, és azt látom, hogy van elég sok apró probléma - különösen a TV-vel kapcsolatban.
UPC-nk van most, erről váltanék DIGI-re... ez a sok kimaradás, kockásodás azért zavar eléggé, hogy ne lépjek az ügyben - majd, augusztus a hűségidőnk vége.
DE, az a tapasztalatom, hogy a UPC-nél IS kb. egy fél éve, vannak pillanatok, amikor kockásodik a kép, habár 1-2 csatornán vettem eddig csak észre. Igaz, hogy nem is nézünk olyan sokféle adót...
Azt nem tudom, hogy esetleg ez a két dolog összefügghet - mármint a kockásodás? Ugyan, ennek a gondolatnak ellentmond az a tény, hogy adás kimaradás sosem volt még nálunk.

[ Szerkesztve ]

(#33075) vidra1221 válasza dorika87 (#33042) üzenetére


vidra1221
tag

Hello!
Nekem az elmúlt alkalommal bevált az a módszer és még sok más szomszédomnál is, hogy írtunk egy levelet a Diginek, hogy amennyiben nem becsülik meg a meglévő régóta hűséges ügyfelüket más szolgáltatóhoz megyünk, plusz egy kicsit dicsértem, fényeztem őket meg minden féle, természetesen normális hangvételű írás volt. Eltelt 1-2 hét és jelentkeztek, hogy egyéni elbírálás alapján élhetünk az akciós lehetőséggel is. Nyilván ez olyan településen, vagy település részen nem megy ahol csak ők vannak jelen mint szolgáltatók.Egy próbát mindenféleképpen megér a dolog.

(#33076) tlaci72


tlaci72
tag

Sziasztok! Egy hete köttettem be a digi kábelét, eddig minden rendben is volt, tűéles kép semmi kockásodás.. tegnap viszont háromnegyed 8körűl elkezdet kockásodni aztán el is ment az összes adó egy rövid időre. Viszont ami zavar az az, hogy miután visszajött nem annyira éles a kép és kicsit olyan szemcsés (zajos) ami9 főleg sötét részeken látható. Valakinek nem ilyen tapasztalata? Érdemes bejelenteni?

(#33077) sandró60 válasza tlaci72 (#33076) üzenetére


sandró60
addikt

Nálam is.Szerintem központi hiba volt Bp3.ker

[ Szerkesztve ]

(#33078) tlaci72 válasza sandró60 (#33077) üzenetére


tlaci72
tag

De nálad is gyengébb a minőség azóta? én XX ker

(#33079) ruzsass válasza tlaci72 (#33078) üzenetére


ruzsass
tag

Este nálunk is a 20.kerületbe a közszolgálatik elkezdtek kockásodni és csattogott a hangjuk, de ma reggel nem néztem meg, hogy megjavultak-e.

(#33080) PeterPH válasza tlaci72 (#33076) üzenetére


PeterPH
senior tag

Analógot nézel?
Azért kérdezem, mert DVB-C-nél ilyen "minőségromlás" jelenség nem lehetséges. Kisebb hiba esetén kockásodás előfordulhat, nagyobb hiba esetén nincs kép.

(#33081) tlaci72 válasza PeterPH (#33080) üzenetére


tlaci72
tag

Nem analógot, csak digitális csatornák vannak beállítva. Pedig azután, hogy visszajött az adás nagyon kicsit észrevenni, hogy nem annyira tűéles a kép, és mint írtam picit szemcsés ami sötét részeken látszik jobban.

(#33082) tlaci72 válasza PeterPH (#33080) üzenetére


tlaci72
tag

A tv2-t néztem reggel és a jelerősség 90%, jelminőség pedig 71-78°között mozgott. Ez nem lehet, hogy kevés?

[ Szerkesztve ]

(#33083) PeterPH válasza tlaci72 (#33082) üzenetére


PeterPH
senior tag

Ha nem kockásodott a kép, akkor mindegy hogy 100/100 vagy 90/71, ugyanazt fogod látni.

(#33084) sityupityu válasza tlaci72 (#33081) üzenetére


sityupityu
veterán

Ahhoz, hogy tűéles egy kép nem sok köze van a jelerősségnek. Szemcsésedés? Tipikus analóg probléma. Digitális adásnál ilyen nincs. Biztos, hogy nem analógot nézel?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#33085) sityupityu válasza bb71 (#33074) üzenetére


sityupityu
veterán

Nálunk nagyon ritkán van probléma a tévével. Hosszú idő után pár napja este volt probléma rövid időre amit itt meg is megírtam. Rengeteg hiba területfüggő, nem országos.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#33086) tlaci72 válasza PeterPH (#33083) üzenetére


tlaci72
tag

Miután visszajött az adás már nem kockásodott, nem is a jelerősség zavar engem, inkább a jelminőség. Pedig látom a különbséget, hogy rosszabb mint azelőtt :(

(#33087) tlaci72 válasza sityupityu (#33084) üzenetére


tlaci72
tag

A jelminőségnek sincs köze hozzá? Biztos, hogy digitális csatornákat nézek, csak az volt behangolva és látom hogy más lett a kép tegnap óta. Élesség alatt azt értem, hogy pl a hajszálak vagy szakáll eddig tűéles volt most pedig kicsit mosottabb, nem nagyon de észreveszem. A szemcsésedés pedig nem olyan mint az analóg adásnál, hogy az egész képernyő szemcsés, ez inkább nagyon apró szemcsék és sötét részeken észrevehető, világoson egyáltalán nem, de még egy arcbőrön is láttam, olyan volt mintha a bőr millió apró pontból állna és mozogna ide-oda :O

(#33088) Lajos1966 válasza tlaci72 (#33087) üzenetére


Lajos1966
tag

A hozzáértők azt szokták mondani,hogy digitális jel esetében 2 eset lehetséges:
-ha van jel,van adás minőségromlás nélkül
-ha nincs jel,nincs adás.
Teljesen más elven működik,mint az analóg.
Egyébiránt leírhatnád pl. a tv-d típusát és azt,hogy hány csatornád van.Digitálison jócskán 100 felett van az adók száma (sok persze duplán a HD verzió miatt).
Nálunk (XV.ker. családi házas rész) egyébként szinte soha nincsenek ilyen jelenségek,mint amiket olvasgatok sokszor itt.Néha van minimális kockásodás főleg a HD csatornák esetén (gondolom elfogy ilyenkor a bitráta),de ezzel még bőven együtt lehet élni.
A net pedig atomstabil évek óta!

(#33089) PeterPH válasza tlaci72 (#33087) üzenetére


PeterPH
senior tag

HD adóknál is jelentős mennyiségű SD tartalom megy adásba, ilyenkor észrevehetően rosszabb a képminőség, lehet hogy ebbe futottál bele.

(#33090) ph2012


ph2012
senior tag

Nálatok a Sport2 csatorna HD felbontású vagy SD? Én a 22. kerületben lakom.

(#33091) br.rak válasza ph2012 (#33090) üzenetére


br.rak
őstag

Sport2 jelenleg csak SD-ben jön.

(#33092) tlaci72 válasza Lajos1966 (#33088) üzenetére


tlaci72
tag

Tv típusa Philips PFS 8109, 120 csatornám van a dupla csatornákkal együtt.

(#33093) tlaci72 válasza PeterPH (#33089) üzenetére


tlaci72
tag

Nem ebbe futottam bele, egy SD adást azért megkülönböztetek egy HD adástól :) Mint mondtam eddig nem ilyen volt, szóval nincs mit összekevernem.

(#33094) unravel válasza tlaci72 (#33093) üzenetére


unravel
őstag

AKKOR lassabban írom:
10 százalék jelerősségnél is ugyanazt a bitrátát (magyarul: ugyanazt a minőséget) kapod mint 99nél.
Nincs olyan hogy leesett a jelerősség rosszabb a kép.
ÉRTED? :)

¯\_(ツ)_/¯

(#33095) TomBond


TomBond
aktív tag

Szolnokon a Comedy cetral, és a History is nézhetetlen!! :-(
Nehogy nézzen már valamit az ember! :W

Enermax 850w; ASUS PRIME H770-PLUS; Intel i5-13600K; 64GB RAM; ASUS RX 6750XT 12GB; Sams 970EVO+ 250GB; SoundBlaster Zx; Win11 Pro x64

(#33096) dethroner válasza TomBond (#33095) üzenetére


dethroner
veterán

History Pécsen hibátlan. Másikat nem néztem.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#33097) tlaci72 válasza unravel (#33094) üzenetére


tlaci72
tag

Szerintem nem kell ennyire hülyének nézni! Írhatod lassabban is! Egyébként sem a jelerősségről beszéltem hanem a jelminőségről! Lassabban kellett volna olvasnod!

(#33098) unravel


unravel
őstag

feladom

¯\_(ツ)_/¯

(#33099) tlaci72 válasza unravel (#33098) üzenetére


tlaci72
tag

Mint írtam felfogtam! Értem mit mondasz, 10 jelerősségnél ugyanaz a jelminőség, de mitől csökkent le a jelminőségem 70%-ra? Én ezt nem értem! Mert azelőtt 90 felett volt... az a százalékos arány valamit azért csak jelent.

(#33100) Lajos1966 válasza tlaci72 (#33099) üzenetére


Lajos1966
tag

Nem írtad,hogy társasházban vagy kertes házban laksz,ezért több eset is lehetséges.
Előfordulhat pl.,hogy a kábelezéssel történt valami.
Az is lehet,hogy a környéketeken szereltek a Digisek és az elosztónál csináltak valamit.
A legegyszerűbb talán,ha felveszed a kapcsolatot az ügyfélszolgálattal.Ők elméletileg azt is látják,hogy Nálad hány % a jelminőség és erősség.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.