Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33801) Watt25 válasza Flashget (#33800) üzenetére


Watt25
veterán

Viszont a kérdés lényegi része szerintem nem ez volt. :)
(A válaszban viszont én sem vagyok biztos.)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#33802) Siriusb válasza Watt25 (#33801) üzenetére


Siriusb
veterán

(#33799) gyuribácsi88

Nekem 900 valahány forintot kellett még fizetnem bekötéskor, de azt nem figyeltem, mire, mert meglévő cuccok is fel lettek használva.

[ Szerkesztve ]

(#33803) gorkmc válasza gyuribácsi88 (#33799) üzenetére


gorkmc
tag

Visz magával mindent a szerelő és jó minőségűt, amire garanciát vállal. Nem hinném, hogy hozott anyagból hajlandó lesz dolgozni. Nagyon olcsón adják a kábelt, dugót. Én is kellemesen meglepődtem amikor megmondta mennyi lett a végösszeg, pedig nem kevés kábelt kellett behúznia, bekötnie. Olyan mennyiségi kedvezményt úgysem tudsz kapni a kábelre, dugóra, mint amennyit a Digi kap. Az ÁSZF-ben a végén benne vannak az árak.

[ Szerkesztve ]

(#33804) Flashget válasza Watt25 (#33801) üzenetére


Flashget
félisten

Szerintem meg ez, hogy visz koaxot. ;)
Persze ha trehány akkor nem visz semmit...volt olyan ismerősnél, hogy alvállakozó ment a tányérost bekötni. Az egy dolog, hogy összevissza akart fúrni amit persze nem engedtek, de az hogy létrát sem vitt az már azért csúcs. mégis hogy akart magasan dolgozni? :) Ráadásul igen csak a nyugdíjhoz volt közelebb mint az érettségihez...

Realme GT Master Edition

(#33805) Watt25 válasza Flashget (#33804) üzenetére


Watt25
veterán

vagy ha ki kell neki fizetni akkor inkább elmegyek és megveszem én magam.
Tehát a kérdés lényegi része az volt, hogy vegyen-e saját maga, mert ha nem hoz, vagy ha fizetni kell érte, akkor ő akar venni. Tehát a válaszodból kimaradt az a lényegi rész, hogy igen, fizetni kell azért, amit a szerelő hoz. Az már egy másik kérdés, hogy az eddigiekből az derült ki, hogy jobban jár, ha a szerelőnek fizeti ki az anyagköltséget.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#33806) 5teve


5teve
senior tag

sziasztok.
szerelőt keresek, nem tudom jó helyen járok-e.
meglévő digi "hálózatot" kellene felbővíteni +2 TV rákötési lehetőséggel.
privit várok. :R

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#33807) pjen válasza 5teve (#33806) üzenetére


pjen
félisten

Hány Tv d van most?Digi nek szólsz Ök is megcsinálják.Legalábbis nekem azt mondták 4 tv sem gond.

Watt25:Mikor nekem kötötték a telefonos egyeztetésnél az üfsz azt mondta nem kell semmit fizetni,majd az első számlán lesz minden.Mikor bekötötték a szerelő a munkalapon mégis kétezer párszáz forintott irt és kért,amit kifizettem.Ügyfélszolgon az ügyintéző meglepődött és kérdezte adott e számlát a szerelő.Hát nem!

[ Szerkesztve ]

(#33808) Flashget válasza pjen (#33807) üzenetére


Flashget
félisten

Ha a Digi embere megy ki akkor nem kell fizetni semmit a számlával küldik majd.
Ha alvállalkozó megy akkor neki ki kell fizetni, de köteles számlát adni! Történetesen ha valamit hibásan köt be nincs semmi a kezedben amivel igazolni tudod ki csinálta.

Realme GT Master Edition

(#33809) pjen válasza Flashget (#33808) üzenetére


pjen
félisten

Ez így van,mondjuk a digi elfogadta a munka lap árakat,tehát nem kellett mégegyszer kifizetni.Csak a digi egy szóval nem mondta ezt el.Ez volt az egyik oka,hogy két nap után meg is váltunk egymástól,már másodszor.Azért UPC nél ilyen nincs.

[ Szerkesztve ]

(#33810) Flashget válasza pjen (#33809) üzenetére


Flashget
félisten

Tehát a Digit okolod azért, mert nem követelted a számlát miután pénzt kértek tőled, és erre mérgedben az UPC-hez mentél többet fizetni?
Minden világos. :)

Realme GT Master Edition

(#33811) pjen válasza Flashget (#33810) üzenetére


pjen
félisten

Végeredményben csak egy(két)próba volt a Digi.Elváltunk békében,csak furcsa volt,hogy a munkalapon számol el.Igaz hagyott egy példányt.

(#33812) obsidon


obsidon
újonc

Üdv!

Olyan helyzetben vagyok, hogy a DIGI-nél vagyok régi előfizető, TV+net, a hűségidő rég lejárt, és amikor megkötöttük a szerződést a 3 féle net közül a közepest válaszottuk ami akkor 40/20-as volt asszem, most viszont 100/100 a legkisebb... így fizetünk 6800 Ft-t, OKOS csomaggal pedig lenne 4060 a 100/100-as nettel, illetve 5670 a legjobb, 1000/1000-es nettel...
Régóta keresgélek, hogyan lehetne megoldani, hogy új előfizetőként új szerződést kössek, sokan írták, hogy nincs ilyen az ÁSZF-ben, hogy 3 hónapot kell várni az új szerződéssel, vagy ha nem válik be, kössem más nevére, de:

"Nem vehet részt az akcióban az, aki bármely okból
megszűnt előfizetését a megszűnéstől számított 3
hónapon belül azonos néven vagy címen újraköti, vagy
azt a vele egy háztartásban élő hozzátartozó igényli,
illetve aki Közszolgálati csomagra fizet / fizetett elő."

Mégis találtam ezen a fórumon is olyan emberkét, akinek sikerült új szerződést kötnie, HOGYAN?

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#33813) Renato1993 válasza obsidon (#33812) üzenetére


Renato1993
tag

Úgy hogy bedobta az ÜFSZ-on hogy a akkor szeretné felmondani, a három hónapra átment volna a UPC-hez, aztán újrakötötte volna, természetesen ezt már nem kötötte az orrukra, a felmondás hallatán meg mégis megengedték neki hogy okos csomagot kössön.
Lehet hogy nem azonnal, hanem pár nap múlva hívták fel hogy akkor mégis megkapja, már nem tudom ki volt, de sztem ebben a topikban volt róla szó:
http://prohardver.hu/tema/digi_lan_pppoe/friss.html

Gigabyte GA-MA790XT-UD4P,AMD Phenom II X4 965BE,Sapphire HD5850, 240GB SSD, 2x4GB DDR3 RAM,Corsair VX450 táp,Tt VB6000BWSD ház,TOSHIBA DT01ACA200 2TB HDD

(#33814) Tonyk válasza Renato1993 (#33813) üzenetére


Tonyk
veterán

Azért egy elég kockázatos, mert én pl. úgy jártam, hogy bedobtam ezt a kártyát, aztán, már mutatták is, hogy hol írjam alá a felmondást (Szeged).

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#33815) Flashget válasza Renato1993 (#33813) üzenetére


Flashget
félisten

ez nem mindenhol működik...

Realme GT Master Edition

(#33816) Flashget válasza obsidon (#33812) üzenetére


Flashget
félisten

Lemondod a tv-t és nézel Mindigtv-t vagy neten 100 napig. Annak letelte után újra kötteted a 3 kábeles szolgáltatást hűségre.
1. vagy 1 év -30% és 1 év listaár
2. vagy 2 év -15% kedvezmény
3. lemondasz mindent 3 hónapra és akkor új ügyfélként hűséget kötsz 2 évre -30% kedvezmény.

kérdés megér ennyit? a listaár már kevesebb mint a konkurencia kedvezményes ára 2 hónapra és 22 hónap listaárra...

Realme GT Master Edition

(#33817) Morris válasza Morris (#33595) üzenetére


Morris
veterán

Meglett a megoldás. A digi volt a hunyó. Az első telefonbeszélgetés alkalmával felhívták a figyelmemet, hogy ha nálam van a hiba, akkor 2,5k-t fizetek. Mondtam az ügyintézőnek, hogy tudja, mit... Kifizetem.
Többször értekeztünk a szerelővel, és kiderült, központi hiba volt. Köszi digi:D

(#33818) Siriusb válasza Morris (#33817) üzenetére


Siriusb
veterán

Ez úgy lenne tisztességes, hogy ebben az esetben neked fizet a Digi.

Ennél csak az ELMŰ a viccesebb. Felhívtam őket, hogy nincs a lakásban áram (a biztosítékokat megnéztem) és persze a fél utcában kiment a közvilágítás is. Mi volt a reakció? Ha nálam van a hiba, sokezer forintot fogok fizetni. Hát kapják be...

(#33819) bopeti98


bopeti98
őstag

Sziasztok!

Nézegetem neten ezt az online megrendelést, de nem egészen egyértelmű számomra.

Mi ez a plusz vételi hely? Nem úgy van, hogy annyi tévén nézem, amennyin akarom?

A másik, hogy hol van a tévénél a sima DIGI csomag? Én csak a DIGI+-t látom. Vagy az a vonal jelölné a sima DIGI csomagot?

(#33820) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

A Diginek nincs olyan szolgáltatása mint a UPC-nek a Horizon Go, aminek a segítségével PC-n, laptopon, vagy épp telefonon is lehet nézni a TV csatornákat?

Köszi

(#33821) Siriusb válasza bopeti98 (#33819) üzenetére


Siriusb
veterán

Elsőre azt mondanám, ez a HD boxra vonatkozik, amiből max. 3 db-ot bérelhetsz. Analógot annyifele osztod, amennyit nem szégyelsz :)

(#33822) szabogabor10 válasza bopeti98 (#33819) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ha jól emlékszem, valahol írják a weboldalukon, hogy FTTH területen csak a Digi+ csomagot tudják biztosítani.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#33823) M_AND_Ms válasza Pityke78 (#33820) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Nincs. Többek között ezek hiánya miatt annyi az ára amennyi.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#33824) tiger10 válasza Siriusb (#33818) üzenetére


tiger10
tag

Szerintem valamit félre értettél! csak tájékoztattak, hogy ha nálad van a hiba, akkor kisszállási díjat kell fizetni. Máskor ne a közvilágítást nézd, hanem a többi házat és lakást, mert nem az ELMŰ üzemelteti a közvilágítást a legtöbb helyen! ;)

(#33825) bopeti98 válasza Siriusb (#33821) üzenetére


bopeti98
őstag

Annak a kiválasztására volt külön rész.
De mindegy, leadtam a rendelést. Gondolom úgyis hívnak telefonon, ahol még lehet egyeztetni.

(#33826) Flashget válasza bopeti98 (#33825) üzenetére


Flashget
félisten

Jobb személyesen intézni a megrendelést, mert gyorsabb a menete, mint az ilyen netes rendelésnek.

Realme GT Master Edition

(#33827) bopeti98 válasza Flashget (#33826) üzenetére


bopeti98
őstag

Hát már mindegy. Azért remélem gond nélkül fog menni a bekötés.
A Telekomot ma mondtam le ( kötbér fizetéssel ), és ha esetleg szolgáltatás nélkül maradnánk pár napra, van mobilnet meg DVB-T tévé, mellé egy szobaanetnna. :D

[ Szerkesztve ]

(#33828) Flashget válasza bopeti98 (#33827) üzenetére


Flashget
félisten

reméljük nem 30 nap múlva kötik be nálad. :)

Realme GT Master Edition

(#33829) bopeti98 válasza Flashget (#33828) üzenetére


bopeti98
őstag

Facebook-on beszéltem velük privátba. Ott az írta hogy általában 15 napon belül bekötik, de bizonyos esetekben több is lehet. Majd meglátjuk. :)

[ Szerkesztve ]

(#33830) Siriusb válasza tiger10 (#33824) üzenetére


Siriusb
veterán

Jó, akkor mondd meg légyszíves, ha az összes kismegszakító fent van és az oszlopról jövő kábel sincs leszakadva, a villanyóra után nálam milyen hiba lehet?

(#33831) energomatt


energomatt
senior tag

Három hónap múlva lejár a T-Online-os hűségidőm és szeretnék lehetőleg minél zökkenőmentesebben átállni Digi kábelre, kertesházas terület. Az az elkézelésem, hogy beköttetem legalább két héttel azelőtt, mint ahogy lejár a hűségidőm. Az a kérdés, hogy ahol a T-Online rácsatlakozik a ház fő koaxkábelére, leköthetem-e T-Online csatlakozását, mert oda kell csatlakoznia Diginek is. Vagy mit javasoltok?

(#33832) Watt25 válasza energomatt (#33831) üzenetére


Watt25
veterán

Ha elolvasod a téma összefoglalót, akkor abból kiderül, hogy kertes ház esetén a Digi optikai kábellel jön be a házba...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#33833) energomatt válasza Watt25 (#33832) üzenetére


energomatt
senior tag

Elovastam. Ott egy elosztódobozban kap elágazást a Net felé UTP-re, TV-k felé koaxra. Erről a koax kábelről van szó. De főleg a zökkenőmentes átállásról.

[ Szerkesztve ]

(#33834) apszi válasza energomatt (#33833) üzenetére


apszi
őstag

SZia/Sziasztok!
Mivel te kertesházban vagy, ahogy én is, az optika bemegy szobáig, ott kapsz egy kis dobozt (ONT), amibe ezt az optikát be is kötik, és onnan jön ki az UTP, a telefon, és a KOAX. Ez utóbbi F csatlakozón. Azaz ha meg tudod oldani, akkor a ház koax hálózatának kezdő pontját kell majd öszehoznod az ONT kimenetével. A T-s kábellel meg azt csinálsz amit akarsz, mert a T letojja, hogy mi van vele. Nekem még azt is mondták, miután kérdeztem, hogy mi van, ha nem szeretném a légkábelt a továbbiakban a kert felett látni, hogy ha tudom, nyugodtan szedjem le, ők ugyanis nem fogják :DDD

[ Szerkesztve ]

(#33835) bb71 válasza apszi (#33834) üzenetére


bb71
őstag

Ez egy korrekt eligazítás volt számomra is, köszi!

Kérdés: ha a koax hálózat kezdőpontját rákötöm, de még innen kellene a mellette lévő tv-hez is elmenni, akkor ott mivel kell kettéosztani a jelet? Vagy ezt kérhetem a digi-s szerelőtől?

[ Szerkesztve ]

(#33836) Siriusb válasza bb71 (#33835) üzenetére


Siriusb
veterán

Akkor oda beteszel egy kettős csatlakozót, vagy kifizeted a szerelőnek. Tehát az ONT-ből kijön a koax, belefut egy kettős csatlakozóba, egyik ág a főhálózat, másik ág a tv.

[ Szerkesztve ]

(#33837) energomatt válasza apszi (#33834) üzenetére


energomatt
senior tag

Köszönöm. Most a ház falán van az elosztódoboz, onnan ágazik el a koax hálózat, fel a padlástérbe és onnan az emeleti szobák és az alapszint felé. Akkor praktikusan lehet kérni, hogy már ott ágaztassák el a házfalon, ahol rá lehet csatlakozni a központi koxra, és csak az UTP jöjjön be a szobába? Legfeljebb nem kérek telefont.
Ha az elosztódoboz bent lenne, onnan körülményes visszavinni a koaxot és a jelszint már így is kissé kritikus.

[ Szerkesztve ]

(#33838) PeterPH válasza energomatt (#33837) üzenetére


PeterPH
senior tag

Az ONT nem egy kültéri környezeti körülményekre tervezett eszköz, ráadásul aktív, tehát kell neki betáplálás is.

(#33839) apszi válasza energomatt (#33837) üzenetére


apszi
őstag

Lassú voltam, de olyan szépen leírtam, hogy már nincs szívem kitörölni :N

NEm, ez nem lesz lehetséges. Az ONT-ot mint eszközt úgy képzeld el mint egy "routert". Ez nem szabad térre van tervezve, és állandó tápellátás kell neki a hozzá adot adatperrel a natúr 230-as konnyektorba bedugva, akárcsak mondjuk egy routernek. Mindenképp a lakásba kell bevinni. Nem tudom milyen távolra kellene vinned a koax-ot, de ha normális kábelt használsz, nem hinném, hogy gond lenne vele. Nem lehet, hogy a T-nek volt alapból szar a rendszere? Nálam 4 felé van elosztva a tv, abból az egyik a ház másik végében van, a doboztól ~15-20 méterre, közben van elosztó is, a kábelről pedig már a szigetelést is leette az idő ami oda megy (sac/25 éves) olyan szinten, hogy az alata lévő rézárnyékolás már zöld az oxidációtól (ez hamarosan persze cserélve lesz), és tökéletesen megy minden. Ha az UTP be udna jönni, szerintem a koax is ki tud menni, persze a helyi adottságoka te ismered :)

(#33835) bb71 : Nincs mit :)

[ Szerkesztve ]

(#33840) energomatt válasza apszi (#33839) üzenetére


energomatt
senior tag

Értem, mondjuk 220V is van ott a fali dobozomban, de valószínű, hogy így bonyolultabb lesz mint gondoltam. Át kell alaposan gondolnom, hogyan lehetne ezt megoldani.

(#33841) Flashget válasza energomatt (#33840) üzenetére


Flashget
félisten

Van aki padlástérbe kérte az ONT-t...bár én biztos paráznék nyáron a meleg miatt. ;)

Legfeljebb nem kérek telefont.

azt biza kérd, különben nem kapsz hűségakciós kedvezményt![link]

Realme GT Master Edition

(#33842) energomatt válasza Flashget (#33841) üzenetére


energomatt
senior tag

Világos.
A a PC és router és a telefon helye a ház közepén van, (ide vannak már vezetve a szükséges UTP kábelek fontos csatlakozásokhoz) ide, elég bonyolultan körbe kell vezetni az optikai kábelt, ezek szerint a koax-al együtt a konyhabútoron keresztül, több kanyarral nehezítve, kb. 12 méter a külső falon lévő elágazódoboz. Onnan kb 6 méterre van a koax elosztó a padláson, ami ötfele továbbadja a jelet. Onnan különböző távolságokra megy a jel, még jónéhány méterre.

(#33843) Trotter66 válasza Flashget (#33841) üzenetére


Trotter66
tag

Kérte a fene a padlásra. Oda tették. Azt mondták semmi baja nem lesz. Igaz ezek alvállalkozók voltak. Amikor hibára a Digis szerelőhöz ragaszkodtam és kijött, akkor rákérdeztem: csak legyintett, jó helyen van az. Ha a Diginek jó, akkor nekem is.

(#33844) apszi válasza Flashget (#33841) üzenetére


apszi
őstag

Oda én se tenném, főleg, hogy nálunk a padláson ráadásul mindig összegyűlik egy csomó fehér "vatta"...és biza ha egy szikrától, vagy bármi mástól egyszer beindulna, akkor jönne a "futás meg a sikítás"...neeem-neeem, ilyet nem játszunk :N

[ Szerkesztve ]

(#33845) boszin


boszin
újonc

Igaz, hogy az IPTV-n kívüli szolgáltatók az RF sávokban sugároznak? 8 KHz-enként 1-1 DVB TS, TS-enként 5-10 csatorna?

(#33846) PeterPH válasza boszin (#33845) üzenetére


PeterPH
senior tag

"Igaz, hogy az IPTV-n kívüli szolgáltatók az RF sávokban sugároznak?"
Ha a DVB-C technológiát használó kábelszolgáltatókra gondolsz, akkor igen.
"8 KHz-enként 1-1 DVB TS, TS-enként 5-10 csatorna?"
Röviden nem. Bővebben nem 8, hanem a pl a Digi esetében 7 és 8, nem KHz, hanem MHz. De ez leginkább az alkalmazott sávszélességtől függ.
Egy muliplexben lehet 1 csatorna is, a felső határ meg függ a multiplex modulációjától, sávszélességétől, és nem utolsó sorban az egyes csatornák sávszélességigényétől. A Diginél jelenleg pl. 11 csatorna a legtöbb egy multiplexben.
Amúgy meg DVB-C.

(#33847) Flashget válasza PeterPH (#33846) üzenetére


Flashget
félisten

És lesz egy új multiplex is 2db csatornával, M4 SD, M4 HD
Bp-n 135,5MHz-en. Egyébként a közszolgálatiakat miért feles csatornákra rakják? (121,5, 128,5 és 135,5) több tévének is gondot jelent hangolásnál.

Realme GT Master Edition

(#33848) mcfly82 válasza Flashget (#33847) üzenetére


mcfly82
tag

"Egyébként a közszolgálatiakat miért feles csatornákra rakják? (121,5, 128,5 és 135,5) több tévének is gondot jelent hangolásnál."

Mert ezt még nem szabályozta be törvény/kormányrendelet/NMHH :D nem úgy, mint a csatornák sorrendjét. Ezekkel a feles frekikkel lehet védekezni a közszolgálati csatornák ellen :DD

(#33849) bksgbr válasza mcfly82 (#33848) üzenetére


bksgbr
tag

Az is érdekes, hogy miért kellett egy új multiplex ( a 135,5 MHz) az M4 és M4 HD-nak, szerintem elfért volna a 114,5 MHz-en a d1 TV és a Parlament TV mellett.

(#33850) Flashget válasza mcfly82 (#33848) üzenetére


Flashget
félisten

:C

Realme GT Master Edition

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.