Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31951) Trotter66 válasza Paal (#31950) üzenetére


Trotter66
tag

Nagyon szépen köszönöm, segítségetekkel megoldottam.

(#31952) Trotter66 válasza M_AND_Ms (#31949) üzenetére


Trotter66
tag

Igen én is beláttam, hogy nem egy felhasználóbarát a Samu, ezért fordultam segítségért, ami Neked is köszönök. De legalább az import-export egyszerű. :)

(#31953) Flashget válasza M_AND_Ms (#31949) üzenetére


Flashget
félisten

F,H szériás tévével már majdnem annyi idő alatt lehet szerkeszteni a csatorna listát mint a SCE progival.
Fejlődik a samsung ha lassan is. ;)

Realme GT Master Edition

(#31954) SzelGa


SzelGa
csendes tag

Sziasztok,
Boldog bérlője vagyok egy Kaon NA 1600 HD boxnak, egy Samsung M3 Portable 1 TB-t dugtam rá a PVR/TS funkciókhoz. Az utóbbi időben egyre gyakrabban fordul elő hogy "lefagy" a box, és csak akkor tér magához ha kihúzom a HDD-t. Ha számítógépen letörlöm a partíciót, újra bedugom, akkor formázás után megy minden rendben kb 2 hétig, aztán kezdődik az egész elölről.Találkozott már valaki hasonló jelenséggel, illetve van-e ötletetek a probléma megoldására?

(#31955) Flashget válasza SzelGa (#31954) üzenetére


Flashget
félisten

Szerintem többen inkább jobbat vettünk, használhatóbbat a KAON-tól a PVR funkcióhoz, mint bérelnénk a Digitől.

Realme GT Master Edition

(#31957) szabogabor10 válasza Flashget (#31956) üzenetére


szabogabor10
veterán

Gratulálok... :U

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#31958) M_AND_Ms


M_AND_Ms
addikt

Akkor, egy újabb csatornarendezés van kikátásban.

"Megszűnik a HD-logók használata az m1-en és m2-őn."
És ezzel együtt talán megkezdődik a Hd műsorok gyártása.

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#31959) Bogyi007 válasza Flashget (#31956) üzenetére


Bogyi007
veterán

:)) :D :DD :DDD ....No comment.... :DDD :DD :D :))

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#31960) Flashget válasza M_AND_Ms (#31958) üzenetére


Flashget
félisten

Ezt megbeszéltük már ha volt esze a Diginek megcsinálta a helyet rá, mert tavaly december közepén kijött a hír, hogy kötelező lesz berakni 2db új közszolgálatit.
[link]

Realme GT Master Edition

(#31961) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Egy egyszerű és lehet ostoba kérdésem lenne.
A műholdas digi mennyivel rosszabb minőségben, mint a kábeles? Sávszélesség, kép felbontás, időjárási zavarok, stb.

Köszi

(#31962) Flashget válasza Pityke78 (#31961) üzenetére


Flashget
félisten

kevesebb a HD csatorna és igen kicsit felhős az idő már rossz a kép.
én nem digi tányérost rendelnék az is biztos.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#31963) Pityke78 válasza Flashget (#31962) üzenetére


Pityke78
őstag

Sajnos ahova költözök, ott nincs kábeles digi. :(
Így marad a tányéros, vagy a UPC. A digisportok miatt húz a szívem a digi tányéros felé, de persze nem mindenáron....... ez a dilemma tárgya. :(

(#31964) Flashget válasza Pityke78 (#31963) üzenetére


Flashget
félisten

Mindigtv? Ott is van DS1-2

Realme GT Master Edition

(#31965) zichie válasza Pityke78 (#31963) üzenetére


zichie
senior tag

A magyar AustriaSat még alternatíva lehet, ott is van DS1 és DS2, igaz csak a DS1 hd, a DS2 csak sd. A MinDigTV-n mindkettőn csak sd.

(#31966) Troll


Troll
tag

Sziasztok!

Digi csomagom van (internet, tv, telefon), de eddig szinte csak a net részét használtam. Van egy 55cm-s akvárium eseti tévézésre, de asszony szeretne valami jobbat. Szeretném a lehető legolcsóbban megúszni ezt a tévézés projektet.
A kérdésem a következő: ha bérelek egy set top boxot a Digitől, arra rá tudom kötni a pár éves 24"-es Samsung monitort HDMI-DVI kábellel, valamint némi szpíkert az RCA audio out-ra? Így havi 300 HUF-ból a meglévő eszközökkel mennének a HD adások.

Az eddigi fórumböngészések alapján úgy látom, hogy akár működhet is a dolog, de örülnék, ha valaki rábólint, hogy oké a dolog, vagy ellenkező esetben lehűti a lelkesedésemet. :) Van valakinek ezzel tapasztalata?

Köszönöm előre is!

(#31967) Watt25 válasza Troll (#31966) üzenetére


Watt25
veterán

Csak akkor működhet, ha a monitorod tudja a HDCP-t. (Ha csak DVI van rajta, és nincs HDMI, akkor nem biztos, hogy tudja!)
Ha viszont nem gond, hogy tévézés közben megy a gép, akkor egy USB-s DVB-C tunerrel mindenképpen megoldható. (Drágább, viszont nem kell havidíjat fizetned.)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#31968) Troll válasza Watt25 (#31967) üzenetére


Troll
tag

Köszönöm! A monitor pontos típusát megnézem otthon.

Mindenképpen külön szeretném a számítógéptől, könnyen megeshet, hogy Poirot közben mennie kell a Skyrimnek is. :)

(#31969) Flashget válasza zichie (#31965) üzenetére


Flashget
félisten

Sőt az Invitelnél is van már DS1-2, meg Fox is ami nálunk nincs. ;)
[link]

Realme GT Master Edition

(#31970) zsolt501 válasza Flashget (#31969) üzenetére


zsolt501
nagyúr

A FOX itt is bekerülhetne.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#31971) Trotter66


Trotter66
tag

Ismét segítség kellene.

Van egy Samsung LE40C530 típusú TV-m. Szépen rendberaktam a csatornákat, működik, úgy ahogyan kell, azonban a műsorújság egyszerűen adattartalom nélküli.
Ez azért is érdekes, mert az adott csatornán állva az Info gomb lenyomásával felül az értesítősávban gyönyürűen kiírja az éppen futó műsort, lehet előre is lepozni jópár napot, és a le-fel billentyűvel lehet szépen léptetni a csatornák műsorát és azoknál is lehet tallózni. Eközben az eredeti csatorna műsora fut, vagyis nincsen csatornaváltás, csupán a műsorújságban tallózom az idősíkon, illetve a csatornák között.

Feltételezem, hogy a TV-be érkező EPG adattartalom jelenik meg az Info gomb lenyomása után is, ezért nem értzem, hogy a Guide (műsorújság) gombra miért nem jelenik meg az adattartalom.

Külön érdekesség, hogy egy másik Samsung UE sorozatú TV-n simán jön a Guide is.

Valamit külön be kellene állítani, hogy a Guide gomb is előhozza a műsorújságot, vagy éljek együtt azzal, hogy nem láthatom egyszerre a műsorokat.

(#31972) zsolt501 válasza Trotter66 (#31971) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ez inkább szoftveres hibának tűnik a tv-ben, érdemes lenne megnézni, hogy van e hozzá szoftver frissítés a Samsung oldalán, és azt frissíteni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#31973) Trotter66 válasza zsolt501 (#31972) üzenetére


Trotter66
tag

Köszi a gyors választ, utánanézek.

(#31974) Bogyi007 válasza Trotter66 (#31971) üzenetére


Bogyi007
veterán

A.Samsung tévéknek van egy olyan menüpontja ami az Epg infót kezeli, azt kellene átállítani - csak így fejből nem tudom hogy ez hol is van pontosan, este megnézem majd.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#31975) Trotter66 válasza Bogyi007 (#31974) üzenetére


Trotter66
tag

Nagyon szépen köszönöm! Közben cseteltem a Samu supporttal, csak annyi írtak, hogy nem támogatják a firmware frissítést, mert lehet, hogy téglásítom.c :DDD Ez azért elgondolkoztató. :Y Meg a szolgáltató így sugározza. :)) Írtam, hogy a másik Samu akkor miért kezeli hibátlanul? Mert, hogy öreg a másik TV. Ja, 2010-es. :W De hisz kezeli az Info gomb alatt. Akkor?? :U Ismét: nem javasolják a frissítést a nem hibás a működés... :P Egyebekben nagyon segítőkész volt a supportos, adtam neki egy öt pontos értékelést.

Szóval itt tartok. Várom a válaszodat, hátha megoldást nyer a dolog és más is okulhat belőle alkalomadtán.

Lehet, hogy a service menüből elérhető lenne??

[ Szerkesztve ]

(#31976) Flashget válasza Bogyi007 (#31974) üzenetére


Flashget
félisten

megnyomod az epg-t majd (nálam F szérián) zöld gomb megnyomása amivel ki lehet választani tv vagy rádió vagy mindkettő jelenjen meg.

Realme GT Master Edition

(#31977) Bogyi007 válasza Flashget (#31976) üzenetére


Bogyi007
veterán

Köszi de a kollégának kell a segítség. :-P

Én szimplán nem tudtam csak fejből. :-)

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#31978) Flashget válasza Bogyi007 (#31977) üzenetére


Flashget
félisten

én meg itthon vagyok és megtudtam nézni. ;)

Realme GT Master Edition

(#31979) Trotter66 válasza Flashget (#31976) üzenetére


Trotter66
tag

OK, nálam nem él a zöld gomb.... :)
Nálam a Guide gomb lenyomását követően ez jelenik meg:

https://www.dropbox.com/s/pdvkm2cd42e3tj7/IMG_20150129_111652.jpg?dl=0

Az infónál meg ez:

https://www.dropbox.com/s/cfys6g9in5twmzk/IMG_20150129_111709.jpg?dl=0

Tehát van EPG adat, eljut a készülékig, csak a műsorújságban nem jelen meg, csak az info-nál. Erre kelle valami megoldás, azon túl, hogy vegyek egy másik TV-t. :)

Bocsánat, hogy linkeltem és nem beillesztettem, de a telóm túl nagy képet csinál, ide csak 8MP-s fér be.

[ Szerkesztve ]

(#31980) zsolt501 válasza Trotter66 (#31979) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Most megnéztem az én régi LE37B653 tv-m esetén is ami a te tévéd előd sorozata, de itt gond nélkül működik a GUIDE, szóval én mindenképpen szoftver gondra gyanakszom.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#31981) Trotter66 válasza zsolt501 (#31980) üzenetére


Trotter66
tag

Nagyon rendes vagy, köszönöm szépen. A Samsung oldalán a tárgybeli TV-hez két firmware is elérhető, csak azt nem tudom, hogy melyik lenne a jó. Esetleg ránéznél, hogy szerinted melyik lenne a jobb??

http://www.samsung.com/hu/support/model/LE40C530F1WXXH

Frissítő fájl (USB-n)
ALL OS, 46.48 MB, EXE, ANGOL
VERZIÓ : T-MSX5DEUC-2011.0
2011.04.16 tooltipbox

Frissítő fájl (USB-n)
ALL OS, 47.3 MB, EXE, ANGOL
VERZIÓ : T-TDT5DEUC-1024.1
2011.04.16 tooltipbox

Az info gombra ráállva jön valami szöveges magyarázat, de az angolom odáig nem terjed. :(

(#31982) zsolt501 válasza Trotter66 (#31981) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nézd meg a TV hátulján lévő adatlapot, de szerintem itt ne offoljunk írd meg privátban.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#31983) Pierre75


Pierre75
senior tag

Úgy kb mi a francot férgelődnek a digi-nél?
2 napja új csatornaszámra górták a Nat Geo Wild HD-t. Ma nemes egyszerűséggel megy a hang, kép helyett kódolt csatorna felirat.

(#31984) Trotter66 válasza zsolt501 (#31982) üzenetére


Trotter66
tag

Ment pü.

(#31985) Flashget válasza Pierre75 (#31983) üzenetére


Flashget
félisten

Nálam ma reggel megint nem volt se analóg se digitális...amennyi hiba van nyár óta ezzel a kábeltv-vel, annyi hiba volt a megelőző 15 évben összesen.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#31986) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Itthon vagyok megnéztem a tévén, hogy az EPG nálam mire van állítva:

Menu --> Csatorna --> Műsorújság típusa --> Samsung vagy Rovio on Screen
Nálam ilyen beállítási lehetőség van, nálam samsung van kiválasztva...

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#31987) Trotter66 válasza Bogyi007 (#31986) üzenetére


Trotter66
tag

Köszi, Neked is. Nálam az általad említett menüpont nincsen meg. csak a Csatorna/ műsorújság.

A műsorújságon belül nincsen állítási lehetőség. A másik Samun valószínűleg azért megy a funkció, mert azon (UE sorozat) az általad említett menüpont szerepel.

Azóta frissítettem a firmware-t, ettől sem lettem előrébb. Azt kell írjam, hogy ennek a TV-nek ez az Achilles-ina.
Megbarátkozunk az info gombos megoldással, az üzembiztosan működik.

(#31988) Pierre75 válasza Flashget (#31985) üzenetére


Pierre75
senior tag

Bő 1/4 év kevés nekik a nyomorult órát 1 órát átállítani. Nem lehet a digi mellett unatkozni...

(#31989) Trotter66


Trotter66
tag

Tisztelt Urak, akik a Guide(EPG) beállítás vonatkozásában segítettek!

Köszönöm szépen, megoldást nyert a dolog, zsolt501 ötletéből körvonalazódott a teendők. A firmware frissítést követően egy tuner resetet kell elvégezni, ekkor törlődött az összes beállítása, majd országváltást követően újrahangolás (korábban lementett scm file kincset ér!!) és máris van Guide.

Egy napos küzdelem után édes a gyümölcs!

(#31990) M_AND_Ms válasza Trotter66 (#31989) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Ezt küldd el a Samsungnak is, okuljanak belőle.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#31991) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Olvasgatva a topicot vannak problémák, vagy ez csak a nagy számok törvénye?

Van aki rendes ellátottságú UPC-ről váltott? TV képminőség milyen ahhoz képest?
:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#31992) M_AND_Ms válasza Mercutio_ (#31991) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Én Upc-ről váltottam, most meg a Digi mellett, kvázi ingyen itt van a T is. Mégis megtartottam a Digit.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#31993) kali válasza Mercutio_ (#31991) üzenetére


kali
legenda

minden szolgáltatónál előfordulnak/vannak/lehetnek néha hibák, problémás területek és/vagy előfizetők.
igaz, már nem mostanság, hanem 2005 - 2010 között voltam upc (digitális tv és kábelnet) előfizető, elég jó területen, probléma csak elvétve és azt is kellő erőbedobással, elég gyorsan elhárították, aztán bő 3 év t-home (iptv és kábelnet, illetve rövid ideig kábeltelefon is), a szolgáltatási terület szintén jó, elenyésző probléma, az is inkább csak a telefonos ügyfélszolgálat kapcsán, most pedig egy éve digi (digitális kábel tv és net), összességében azt kell mondanom, hogy ár/érték arányban egyértelműen utóbbi a nyerő, mondom ezt úgy, hogy itt a telekom a digi elérhetőség okán speciális, olcsóbb csomagot biztosít, illetve hajlandó vagyok/lennék többet fizetni a jobb minőségért, ha olyan szituáció adódna két szolgáltató között.
a digi digitális képminősége nagyon jó, pláne igaz ez a hd adásokra, a t-s iptv gyengébb volt, illetve a upc sem volt ilyen jó - de ezt csak a fent írt időintervallum távlatában mondom, nem tudom, hogy azóta hol és milyen változások történtek esetlegesen.

[ Szerkesztve ]

(#31994) Multibit válasza Mercutio_ (#31991) üzenetére


Multibit
veterán

Nem tudom, hogy mi az a "rendes ellátottságú", de én is UPC-ről vltottam. Néhány hónapig párhuzamosan ment a két szolgáltató nálam. A váltás egyik oka cseszegetés és röhejes upload sebesség volt (tehát internet). A másik ok, az - akkor még - kötelező box volt.
Eszembe nem jutna visszamenni!

(#31995) Multibit válasza Mercutio_ (#31991) üzenetére


Multibit
veterán

Régen váltottam, ezért elfelejtettem, hogy először Digi tévés lettem és csak később cseréltem le az UPC netet Digisre. Nem volt HD előfizetésem az UPC-nél, ezért nem tudom a két szolgáltató HD adásainak minőségét összehasonlítani. Korábban leírtam tapasztalataimat: [link]

(#31996) closedown


closedown
csendes tag

Salgótarjánban nincs tegnap délután óta Nat Geo Wild HD. Estére visszajött ugyan, de magyar hang nélkül, a többi nyelv működött. Reggelre megint teljesen eltűnt. Másnál is így van?? Február 1-től érvényes csatornakiosztást néztem, de nem láttam semmi újat benne, hogy amiatt variálnának. Se új csatorna, se új frekvenciára költöztetés.

(#31997) Trotter66 válasza Mercutio_ (#31991) üzenetére


Trotter66
tag

Én is UPC-ről váltottam pár napja a Digi szolgáltatására. Mivel a 29-es körzet amúgyis hátrányos helyzetű UPC-s efi, így nem volt nehéz az optikai kábelen szolgáltató Digit választani a T iptv-s megoldása ellenében.

Sajnos az UPC a korábbi koncessziós hálózatot átvéve nem fejlesztett, a meglévő rézkábelen szolgáltat, annak az összes korlátjával, itt nem elérhetőek azok a szolgáltatások, melyek más területen alapnak minősülnek. A HD adás csak 720p: 1280×720 pixel progresszív felbontás mellet jön, a kötelező box, vagy kártya hab a tortán.

A Diginél nekem csak kábeltv-s szolgáltatásom van, a HD 1080i: 1920×1080 pixel váltott-soros mellett jön.
Mivel nincsen box a TV előtt, így a TV hardveres és szoftveres szolgáltatásait jobban ki lehet használni, a képminőség nálam a TV-ken jobb lett, egyet kivéve, azon analóg módon jön az adás, az meg olyan, amilyen, élvezhető, de messze van a tökéletestől, de ez minden szolgáltatónál így lehet.

Én nem bántam meg, hogy váltottam, ráadásul a felét fizetem, mint idáig.
Egyetlen dolog: a Digin nincsen TLC, amit a család kicsit rosszall.... :)

(#31998) M_AND_Ms válasza Trotter66 (#31997) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Csak jelzem, az UPC-nél sem kötelező a box. Kérhető kártya, amit a tévébe rakva, box nélkül nézhető az adás.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#31999) Trotter66 válasza M_AND_Ms (#31990) üzenetére


Trotter66
tag

Lehet, hogy elküldöm, habár ők azt tanácsolták, hogy ne frissítsek, mert hátha letéglásodik a készülék.....
A pontos okát a hibának nem sikerült detektálni, valószínűsítem csak, hogy a tuner szoftveres része akadt ki valamiért.

(#32000) M_AND_Ms válasza Trotter66 (#31999) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Ezt a téglásítást nem értem, pl.: a Panasonic tévé maga ajánlja fel, ha talál frissítést a neten.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.