Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31701) Tonyk


Tonyk
veterán

Szegeden van valami pitty-putty? (Rókus városrész - Tesco és a telefontorony között rész)
Se kábeltv, se internet.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#31702) zsolt501 válasza Tonyk (#31701) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Én is szegedről vagyok, csillag tér környéke itt megy rendesen

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#31703) Tonyk válasza zsolt501 (#31702) üzenetére


Tonyk
veterán

köszi, most már itt is ok minden.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#31704) Trotter66 válasza Samott (#31700) üzenetére


Trotter66
tag

Értem, ha jól vettem ki a leírásodból nem családi házas részen laksz. Kíváncsi vagyok, hogy mikor kötik már be. Kivárom a határnapot és akkor majd hisztizek egy kicsit.
Kiművelődtem a hangolástanból STB-al és anélkül, a belső hálózatom az UPC-s adásnak jó volt, remélem az Diginek is elég jó lesz, habár a topic alapján nem olyan biztos.

(#31705) Samott válasza Trotter66 (#31704) üzenetére


Samott
addikt

De, csaladihazas reszen lakom, itt is optika jon be a hazba. A UPC-nel biztos jobb lesz, mert az utcarol nem fog bejonni semmi zavar; iszonyat szar erositoket hasznal a upc, nyaron melegben naluk siman leromolhat a kep. Mondjuk mi addig nem mondtuk le a masikat, amig be nem kotottek. ;)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#31706) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Boldog digi előfizető lettem :) Egyik szobába még hagyományos tv van, amihez béreltem egy HD boxot (kaon 1600) Létezik, hogy nincs benne egy valamirevaló csatornalista szerkesztő? Mármint lehet benne ugye zárolni, kizárni a listázásból és 15 kedvencet felvenni. De tényleg nem lehet a sorrendet beállítani, vagy béna vagyok?

(#31707) Trotter66 válasza Samott (#31705) üzenetére


Trotter66
tag

Az biztos, nálam sok éven át tavasszal és ősszel jött az UPC szerelő babrálni az oszlop tetején csücsülő erősítővel. Aztán egy éve annyira xar volt, hogy kicserélte. Azóta pöpec.

Én sem mondtam le, majd, ha beköti a Digi egyszer...

(#31708) bksgbr válasza SUPREME7 (#31706) üzenetére


bksgbr
tag

Hali!

Köszöntünk a boldog DIGI előfizetők táborában! :)
Természetesen lehet sorrendet állítani, csak először át kell pakolni egyesével a csatornákat a kedvencekbe, és ott már kényed-kedved szerint variálhatod a sorrendet. Én személy szerint meg vagyok elégedve ezzel a boxszal, féltem, most amikor jöttek az RTL3 HD csatik, újra kell hangolni, de nem, maguktól megjelentek a csatornalistában, csak fel kellett venni a kedvencekbe, beállítani a kívánt helyre és már kész is.

(#31709) SUPREME7 válasza bksgbr (#31708) üzenetére


SUPREME7
őstag

:R Köszönöm szépen nagykirály vagy :) Azt nem is néztem, hogy a kedvencekbe azok külön "csoportok", azt hittem összvissz 15 kedvencet lehet felvenni.

(#31710) bksgbr válasza SUPREME7 (#31709) üzenetére


bksgbr
tag

Szívesen... :)
Ja, hogy te azt hitted összesen 15 csatornát lehet beállítani kedvencnek? Nem-nem, 15 csoportot (ahogy írtad) lehet létrehozni, természetesen külön-külön csatornasorrenddel, egyet a mama kedvéért, egyet a papa kedvéért, egyet a kutya kedvéért, egyet a gyereknek, és hát a szomszédokról se feledkezzünk meg... :DD

(#31711) closedown


closedown
csendes tag

Nehéz elhinni, hogy ilyen szerencsés vagyok ebből a szempontból, de nálam olyan ritka az adáskimaradás, mint a fehér holló. Kockásodás talán nem is volt soha, EPG nagyon ritkán nem a valós adatot mutatja, inkább akkor, ha műsorváltozás van. A minőség pedig kifogástalan. Salgótarjánban lakom. Többnyire csak hüledezek, amikor itt ilyeneket írnak. Remélem így is marad.

(#31712) csanadu2


csanadu2
csendes tag

Üdv keresek egy urat aki ért az OPTIBOX Gekko HD kütyühöz!!!

(#31713) Samott válasza csanadu2 (#31712) üzenetére


Samott
addikt

Nekem Raptor van, de van a csaladban Gekko is, kerdezz nyugodtan.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#31714) DonDragonka válasza csanadu2 (#31712) üzenetére


DonDragonka
őstag

Ment PÜ

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#31715) Flashget


Flashget
félisten

SPI inks Hungarian deals

A lényeg tárgyalnak a Digivel és remélik lesz üzlet belőle.

Realme GT Master Edition

(#31716) Zoshi85 válasza Flashget (#31715) üzenetére


Zoshi85
aktív tag

;) ;)

[ Szerkesztve ]

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#31717) György6 válasza csanadu2 (#31712) üzenetére


György6
csendes tag

Körbe kérdezősködök . :)

[ Szerkesztve ]

(#31718) György6 válasza closedown (#31711) üzenetére


György6
csendes tag

Én is így vagyok vele Székesfehérváron és megvagyok nagyon a Digi kábellel elégedve ,szépek a HD csatornák is és árban a legolcsóbbak. :)

(#31719) zutyu


zutyu
csendes tag

Jó Estét!

A problémám a következő: Van két LCD Tv a lakásban, Az egyik Orion a másik Blaupunkt. Blaut vettem féléve és pár hete elkezdte szaggatni a csatornákat,képet,hangot. Garis, így vissza vittem. Nem találtak semmit, de azért panel csere volt meg szoftverfrissítés. Visszahoztam garis ember szerint szolgáltató hiba. (Digi Kábeles vagyok) Szóval másik Orion még mindig tök jó, a Blau továbbra is szaggat. :((( Átvittem bedugtam az Orion helyére, ott is szaggat. Felhívtam a szolgáltatót, hogy magyarázza el miért? és 300 ft/hóért egy boxot ajánlott, hogy az orvosolja a problémát. Mi lehet a gond? Nem igazán értem, annyira tudok gondolni, hogy a Blau nem szűri ki a zavarokat a jelből, ez a két TV kb egy ár kategóriás. Orion-T32-DLDS, Blaupunkt- 32/147 I-gb-5b-hbkup-eu

(#31720) dh66e válasza zutyu (#31719) üzenetére


dh66e
veterán

Nagy valószínűség szerint a Blauban elég ótvar a tuner. Különben mi magyarázza meg azt hogy átviszed az orion helyére-ami jól működik-és ott is ugyanaz a hiba.
A diginél meg persze hogy boxot ajánlanak valamilyen szinten igazuk is van mert az megoldja a problémát,de gondolom nem az a vágyálmod bár ha marad ez a blaupunkt nálad akkor nem lesz más megoldás.

(#31721) zutyu válasza dh66e (#31720) üzenetére


zutyu
csendes tag

Köszi a választ, nekem is az az érzésem, hogy meg kell szabadulnom a Blautól...és ha más szolgáltatónál pl: UPC is fent maradhat ez a probléma? (bár nem áll szándékomban váltani, egy fos Tv miatt)

(#31722) Flashget válasza dh66e (#31720) üzenetére


Flashget
félisten

Valszeg az a gond amit írsz. pedig mindkettőben vélhetően ugyanaz az a ótvaros kínai tuner van ha már kínai a tulaj is.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#31723) dh66e válasza zutyu (#31721) üzenetére


dh66e
veterán

Nem maradhat meg ez a problémád ha egy jobb tunerű tévére cseréled le a blau-t mert a hasonló kategóriájú és árú orion sem "világ" márka mégis működik vele.Ez nem a digi sara ezt elhiheted.
Nálunk a hálóban van egy picike Medion lapos hibátlanul teszi a dolgát.

(#31724) zutyu válasza dh66e (#31723) üzenetére


zutyu
csendes tag

:(

[ Szerkesztve ]

(#31725) cigam válasza zutyu (#31719) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

No és mekkora a jelszint/minőség egyiken, másikon?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#31726) zutyu válasza cigam (#31725) üzenetére


zutyu
csendes tag

A Blaunál amikor kapcsolgatom (már nézhetetlen a TV) 36-44 %-ot mutat. Ha rámegyek a jelerősség infora: 52%. Orionnál nem jöttem rá, hogy kell megnézni. :F
Van egy router a Blau mellett, amióta beköltözött a Blau. Ez jelenthet bármilyen problémát? (olvastam itt feljebb)

[ Szerkesztve ]

(#31727) cigam válasza zutyu (#31726) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Kicsi a jelszint. Lehet az Orion még éppen megbírkózik vele, a Blaupunkt meg már kevés. Digitális vételnél inkább a minőség a mérvadó mint a jelszint, de annak sem szabad nagyon alacsonynak lennie.

Vagy házilag (Milyen elosztók kábelek,(fali) csatlakozók, vannak beszerelve?), vagy a Digi segítségével kicsit emelni kell a bejövő jelerősségen, és kész.

Elméletileg a router közelsége nem okoz gondot, gyakorlatilag meg próbáld ki. Attól javul, hogy kikapcsolod?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#31728) zsolt501 válasza cigam (#31727) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Bizony okozhat router is gondot, hogy ha az antenna koax kábel nem tökéletes, illetve nem tökéletes az árnyékolás (3x-os árnyékolás elvárt), illetve a csatlakozók is képesek a zavaró jeleket összeszedni ha rossz minőségűek, ekkor van az hogy romlik a vétel minősége és a bithiba arány az egekbe szökik.
Sajnos a rossz minőségű kábelek képesek olyanok lenni, mint egy antenna.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#31729) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Tudnátok ajánlani megfizethető dvb-c tunert,amivel PC is tudom nézni a digitális adásokat?

(#31730) Multibit válasza ToBeY (#31729) üzenetére


Multibit
veterán

Nézz át a DVB-T, DVB-S (2), DVB-C eszközök (USB, PCI, PCI-e, stb.) topicba, ha itt nem tudnának segíteni!

(#31731) Flashget válasza ToBeY (#31729) üzenetére


Flashget
félisten

Digikábelen bevált cucc.
driver is van hozzá itt

Realme GT Master Edition

(#31732) trec12 válasza ToBeY (#31729) üzenetére


trec12
addikt

Nekem ilyen van, kiváló.
Technisat CableStar Combo HD CI

Azonban pár "hátrány":
-csak CI-s kártyát kezel így a Digi CI+ CAM nem működik vele
-win8 alá nincsen driver és nekem win8 alatt nem is működött (érdekes van akinek viszont igen)

[ Szerkesztve ]

(#31733) zutyu válasza cigam (#31727) üzenetére


zutyu
csendes tag

Mindent a Digi hozott, mert amikor megvettem ezt a lakást, akkor ők kötötték be. (egymás mellé az elosztót, meg a internetet) De azt nem értem, hogy olyan 5 hónapon keresztül nem volt baja a Blaunak. Egy csatornán kezdte el a szaggatást ( 1 hónapja) , nem túl zavaróan, de most meg már nézhetetlen. (Kék és a rendes kép felváltva hangszakadással 1-2 másodpercenként váltja egymást) És nem rendeztem át a szobát, ugyan úgy minden a szekrény mögött van, mint eddig. Ajtót meg ilyeneket nem tudok a vezetékre rácsukni, mert az meg normálisan elvan vezetve.

[ Szerkesztve ]

(#31734) cigam válasza zutyu (#31733) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Jelentsd be hibára, hogy pl. bizonyos csatornákon zsizsikes(zajos) a kép. Kijön a szerelő, és elmeséled neki, hogy eddig jó volt ,és hogy most a jelszint/minőség igen alacsony.

Amúgy tényleg érdekes lenne megnézni, hogy az analóg csatornáknak milyen a képe.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#31735) zutyu válasza cigam (#31734) üzenetére


zutyu
csendes tag

Behangoltam, csak analógra. pöttyös a kép, nem szép. :( Azt még kipróbálom, hogy átviszem egy UPC-s helyre megnézem ott, hogy viselkedik. Aztán jöhet a szolgáltató nyúzása..

(#31736) Flashget válasza zutyu (#31735) üzenetére


Flashget
félisten

Jelentsd be analóg hibára és akkor kimennek ingyen.

Realme GT Master Edition

(#31737) Flashget


Flashget
félisten

Ilyen is rég volt már, hogy ügynököket keresett a Digi...[link]
érdekes az email cím ahova küldeni kell a jelentkezést...

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#31738) kali válasza Flashget (#31737) üzenetére


kali
legenda

amennyiben a "co"-ra gondolsz, úgy az nem érdekes, sok cég azzal különbözteti meg az előfizetői és céges dolgozói e-mail címeket.

(#31739) Raga


Raga
senior tag

Hello!
Én is egy megbizható DVB-C set top boxot szeretnék vásárolni ami fogja a Digikábel adásait!Mit ajánlotok?A hálószobában van egy régebbi tipusú Pana plazma ami nem tuneres azért kellene hogy ott id tudjam nézni a digitális adókat!

(#31740) SUPREME7 válasza Raga (#31739) üzenetére


SUPREME7
őstag

Miért nem bérelsz a digitől? 300Ft, és kb 3-4 évnyi bérleti díj árából kapsz egy alap tunert boltba. Ezt meg akármikor leadod ha már nem kell.Sokkal egyszerűbb és költséghatékonyabb szerintem.

(#31741) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Ma komolyan kikerekedett a szemem az ügyfélszolgálaton. Gyerekek miatt gondoltam jó lenne felvenni néhány mesét, ezért szerettem volna HD boxot bérelni erre a célra.
Legnagyobb meglepetésemre, nem tudtak adni. Ez még nem olyan nagy gond, mert előfordulhat, hogy az adott kirendeltség kifogy belőle aznap. De amin kiakadtam, hogy felírtak egy listára, amin kb. 60 előfizető volt már és semmit nem tudtak mondani, hogy mikor lesz box. :Y

Mi a tapasztalatotok, hogy mennyi idő alatt töltik fel a box készletet DIGI-ék? Vagy tudtok ajánlani valami más költséghatékony megoldást? Mindenféleképpen HDMI-s megoldást szeretnék, mert digit minőségben rögzíteném az műsorokat. 20ezerért nem szeretnék boxot venni, ezért gondolkodtam a bérlésen.

Előre is köszönöm segítséget :R

(#31742) SUPREME7 válasza Jim74 (#31741) üzenetére


SUPREME7
őstag

Melyik üfsz? 2 napja béreltem az üllői útiba, vadonatújat kaptam.

(#31743) Jim74 válasza SUPREME7 (#31742) üzenetére


Jim74
nagyúr

Budapest III. kerület, Vízimolnár utca.
Üllői úti nekem nagyon kiesik. De azt mondta hölgy - direkt rákérdeztem -, hogy másik ügyfélszolgálaton sincs... Ezek szerint megvezettek? :F

(#31744) SUPREME7 válasza Jim74 (#31743) üzenetére


SUPREME7
őstag

Ezek szerint, hacsak el nem fogyott ott is. Én először a telefonos üfsz-en érdeklődtem volna, de azt mondták nem látják az egyes üfsz készleteit és nincs telefonszám közvetlenül amit kiadhatnak, hogy meg lehessen kérdezni, menjek be. De végül mázlim volt.

(#31745) Jim74 válasza SUPREME7 (#31744) üzenetére


Jim74
nagyúr

Akkor bnsz*ptam, ennyi :W
Várok, hogy mikor hívnak, de nincs nagy bizodalmam, hogy egyhamar lesz box :(

(#31746) Flashget válasza kali (#31738) üzenetére


Flashget
félisten

igen arra.

Realme GT Master Edition

(#31747) MasterMark


MasterMark
titán

Cool HD föl le ugrál a kép... Nagyon idegesítő. Másnál is ilyen?

Switch Tax

(#31748) Flashget válasza Raga (#31739) üzenetére


Flashget
félisten

Válogass az asztali DVB-C tunerekből. sajna az ajánlott Alma C 2200 már nem nagyon beszerezhető újonnan, talán használtam az aprón.
Bármelyik jobb attól amit a Digi ad ha a pvr vagy timeshift funkciókra gondolok. Nem beszélve a csatornalista rendezésről.
[link]
[link]
[link]
[link]

Realme GT Master Edition

(#31749) Gyufaaa válasza MasterMark (#31747) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Tatabányán nincs gáz.

Vagy is van, csak a CoolTV HD-val nincs. :D

[ Szerkesztve ]

(#31750) kali válasza MasterMark (#31747) üzenetére


kali
legenda

itt (bp) és most nem.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.