Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31101) unravel válasza Flashget (#31100) üzenetére


unravel
őstag

"A STORY4 és STORY5 csatornák tulajdonosa....."

én eddig olvastam:D

¯\_(ツ)_/¯

(#31102) Flashget válasza unravel (#31101) üzenetére


Flashget
félisten

nem hosszú cikk végigolvastam, de azokat a csatornákat sem nézzük amit írsz. :)

Realme GT Master Edition

(#31103) rocket válasza Flashget (#31100) üzenetére


rocket
nagyúr

Nem uj csatornak kellenenek, hanem olyan ami premier uj musorokat is ad.

Unnepek alatt vicc ami megy, Die Hard 4-et tobb kulonbozo adon 4x adtak amit lattam EPG-en, es nem ez volt az egyetlen, nevetseges, hogy nem kepesek kolteni a nagy profittal dolgozo adok se, 2 premier film volt sokat mondtam, azok is ZS kategoriasak.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#31104) moli.hu


moli.hu
őstag

Sziasztok,
Digikabel elofizeto vagyok es mivel neha elofordult, hogy meglepetesszeruen eltunt egy csatorna, ezert mar regota vagytam arra, hogy naprakeszen tudjam kovetni a csatornakiosztasokat. Sajnos a Digi weboldalon emberi kezzel szerkesztett, nyomtatora optimalizalt pdf-ekben volt az informacio, igy nem tunt egyszerunek az informacio gepi felolvasasa, ezert hagytam.
Most viszont frissult a Digi weboldal designja, es ezzel egyutt vegre felkerult a csatornakiosztas valamivel parseolhatobb html-ben is. Ezert irtam egy weboldalt, ami lemasolja a Digi csatornakiosztos weboldalanak a mukodeset, csak eppen az embernek szant szep html helyett gep altal egyszeruen feldolgozhato json-t ad vissza.

http://moli.hu/digi/ (TL;DR: Digi csatornakiosztas JSON-ben)

Felvettem a csatornakhoz a port.hu-n levo csatorna-azonositot is, de mivel ez kezileg csinaltam, igy lehet benne hiba, ha van,kerlek, irjatok meg.

Kesobb lesz rss hirfolyam a csatornavaltozasok valtozasainak automatikus ertesuleseihez.

Technikai resz: a lekerdezesek cacheelodnek, naponta 4:00CET van cache-urites.

[ Szerkesztve ]

(#31105) unravel válasza rocket (#31103) üzenetére


unravel
őstag

"Unnepek alatt vicc ami megy...."
Hagyományos tévézés már csak ilyen.....

OFF :)

¯\_(ツ)_/¯

(#31106) zsolt501 válasza moli.hu (#31104) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ennek hogyan kellene kinézni, mert nálam valami nem tökéletes

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#31107) Flashget válasza rocket (#31103) üzenetére


Flashget
félisten

Nem rossz film már csak a szöveg miatt, de valóban kicsit túlzás ennyiszer leadni 1-2-3 napon belül.
Egyébként az a több különböző adó nem egy céghez tartozó volt?

Realme GT Master Edition

(#31108) cigam válasza zsolt501 (#31106) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Jó az, csak a fehér ember nem tudjaolvasni a json fájlt :)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#31109) zsolt501 válasza cigam (#31108) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Akkor én túl fehér vagyok :Y

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#31110) rocket válasza Flashget (#31107) üzenetére


rocket
nagyúr

TV2 csoport, de RTL csatornai ugyenezt a szinsztemat kovetik, sot mostanaban a TV2-es filmek picit kesobb a Viasat 3-on is feltunnek.
Plusz ugye megismetlik a szombati filmeket vasarnap delelott-delutan.

Ennel mar csak az volt szebb amikor a Jegkorszak 3-nak nem volt meg vege, de mar kezdodott a Jegkorszak egy masik cegcsoport csatornajan :) (vagy forditva, nem emlekszem mar :) )

CoolTV ev eleji film bemutatoja is tanulsagos, megint kezdodik a mokus kerek elorol, Avatar, En a Robot, Felaldozhatok stb. :)

Nem hiszem el, hogy ennyire igenytelenek lennenek a nezok, hogy ugyanazt a kb. 100 filmet letudjak nyomni a torkukon allandoan, amikbol a legfiatalabb is van vagy 4-5 eves, es mindezt filmenkent 30-40 perc reklammal.

Lehet meg ezt fokozni:

Fem3: 05:00 Csoda Manhattanben (am.-mex. rom. sor., 82. rész, 2011)
SuperTV2: 05:05 Csoda Manhattanben (am.-mex. rom. sor., 2011)

Ez egy tegnapi szepseg :D

Kene kesziteni egy film naptart, Felaldozhatok ha 10x nem volt tavaly az RTL csatornain akkor egyszer se, es rengeteg ilyen film van.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#31111) szili.tamas1 válasza cigam (#31108) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Csak a json sttham tudja olvasni :D (istenem de rossz volt)

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#31112) GazRic


GazRic
senior tag

Digi kérdés
786 és 736 frekin eltüntek a csatornák, írtam Diginek de azt mondtál mivel nincs HD boxon pénzért jönnek ki. Ma megint visszajöttek a csatornák. Igaz egyik másik pixelesedik. De megint vannak.

Ez lehet a TVm problémája? Tökéletes volt, majd szar, majd eltünt most meg jönnek vissza.
Nem értem.

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#31113) zsolt501 válasza GazRic (#31112) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ez inkább kábel és csatlakozó hiba szokott lenni, mivel a HD csatornák sokkal érzékenyebbek a jel erősségre és minőségre, vagyis sokkal hamarabb esik szét egy HD csatorna képe mint egy SD.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#31114) GazRic válasza zsolt501 (#31113) üzenetére


GazRic
senior tag

Hozzá se értem semmihez, és pl a legmagasabb 794 tökéletesen tiszta. Ezért fura, mert amikor szar volt a kábelem , ez esett szét először.

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#31115) zsolt501 válasza GazRic (#31114) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Milyen kábellel van kábelezve? Mert a 786MHz-t a MindigTv képes bezavarni.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#31116) M_AND_Ms válasza rocket (#31110) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

A rádióadók többségénél is ugyanaz a 100 dal pörög hónapokig, akkor is csak egy részét cserélik. Pedig zenében jóval nagyobb a merítés, mint filmben.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#31117) GazRic válasza zsolt501 (#31115) üzenetére


GazRic
senior tag

Még annó a Digi hagyott itt egy általuk szerelt kábelt. Azzal is csinálja, de van egy "olcsó" bolti is, és azzal is.

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#31118) roomi


roomi
tag

Hi. Irtátok, hogy pl.az RTL ll. a Cool 3.-tól Hd lesz. Ilyenkor újra kell hangolni ? Mivel a készüléken jelenleg 118 csat.van. És nem láttam benne a Hd verziókat. Igaz állítólag ki is vettek(nek) csarornákat.

(#31119) Flashget válasza roomi (#31118) üzenetére


Flashget
félisten

Teljesen új frekire kerülnek Bp-n 722MHz, ha a tévéd nem rakja be automatice pl. samsung ilyen akkor biza magadnak kell keresni.
itt van a csatornakiosztás a többi városra is.[link]

de ahogy ez lenni szokott digiéknél, új csatornák munkanapon kerülnek be, reggel 8-tól folyamatosan az egész országban este 6-ig. :D

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#31120) Flashget


Flashget
félisten

zajlik az élet fb-on :)

Universalra a válaszuk:

Kis félreértés lehet itt, nem elvettük a csatornát, hanem nincs érvényes szerződésünk az adott csatorna továbbítására, ugyanis hiába próbáltunk megegyezni a csatornával a tavalyi év utolsó napjaiban is, ez nem sok sikert hozott.
A Universal Channel nem azért nincs már a kiosztásunkban, mert vannak idegen nyelvű csatornáink is, hanem a fent említett ok miatt.

Üdvözlettel:
DIGI

a 3db új HD csatornával kapcsolatban:
Az említett csatornák beüzemelése folyamatban van, hamarosan behangolhatóak lesznek, addig is türelmedet kérjük.

Realme GT Master Edition

(#31121) laca.1


laca.1
aktív tag

hali.
samsung tvn van lehetőség a csatornák mentésére usb-re.Pc-re pedig van csatornalista szerkesztő program,én azzal pillanatok alatt meg csinálom a sorrendet,aztán tvn beolvastatom és kész is,nem kell órákig a tvn szenvedni :C

(#31122) unravel válasza Flashget (#31120) üzenetére


unravel
őstag

Ezeknek az embereknek semennyi fogalmuk sincs arról, hogyan állítható össze egy csatornalista és akkor még ugye bele kell férnie a havidíjba stbstb.....

+ majd megszámolom hány panasz lesz az új HD csatornák miatt :)

¯\_(ツ)_/¯

(#31123) szili.tamas1 válasza Flashget (#31120) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Bazz hihetetlen ez a siras, zs kategorias filmek zs kategorias szinkronnal, ezer reklam...

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#31124) Flashget válasza szili.tamas1 (#31123) üzenetére


Flashget
félisten

Fogadnék nagy összegben arra is, ha a Pax tv-t dobhatnák azért is menne a sírás. Vagy az olyan csatornákért (puskáznom kell, mert fejből nem megy)....őőőő D1 TV, Hatoscsatorna, Pro TV, :)

Realme GT Master Edition

(#31125) Flashget válasza laca.1 (#31121) üzenetére


Flashget
félisten

F szériától már tv-n is meglehet annyi idő alatt szerkeszteni, 546db tányéros csatornából hámoztam ki a Digi adásait kb. 1 óra alatt...nem a legtökéletesebb még mindig a samsung részéről de az E szériáig bezárólag hatalmas lépés. Vagyis kis lépés a samsungnak, hatalmas ugrás az usereknek. :)

Realme GT Master Edition

(#31126) br.rak válasza Flashget (#31124) üzenetére


br.rak
őstag

A pax/d1 stb un "közösségei" adókat nem dobhatja ki a digi
Én személy szerint pl az rtl+ és hasonló töltelékadókat simán beáldoznám mondjuk az ORF1 ért, még ha csak sd lenne is

(#31127) Flashget válasza br.rak (#31126) üzenetére


Flashget
félisten

Tudom, hogy nem tehetik meg.

Realme GT Master Edition

(#31128) Watt25 válasza rocket (#31110) üzenetére


Watt25
veterán

CoolTV ev eleji film bemutatoja is tanulsagos, megint kezdodik a mokus kerek elorol, Avatar, En a Robot, Felaldozhatok stb
Na jó, de most HD-ban lesz. (Feltéve, hogy...) Azt pedig ne mond, hogy nem számít, hiszen ezzel az erővel az összes HD-s tévét (és csatornát) be lehetne zúzni...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#31129) szili.tamas1 válasza Flashget (#31124) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Viszont ha a boomerangot kivennek akkor mennek tuntetni a digi szekhazhoz. Ehsegsztrajk meg ilyenek. :D

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#31130) Flashget válasza szili.tamas1 (#31129) üzenetére


Flashget
félisten

Ezért nem írtam a Duck csatornát, mert az felér egy öngyilkossággal ha kiakarnák dobni. Ott tuti felmondják a kábeltv és az 500 vagy 1000-es netes szolgáltatásukat és bosszúból mennek a T vagy UPC-hez 30 megás netre 6000/hó díjért de Duckot nem vehetik el! :D

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#31131) Flashget válasza leslieke (#31081) üzenetére


Flashget
félisten

Egyelőre a csatorna bekerüléséről nincs információnk, de ez a későbbiekben változhat.
Üdvözlettel,
DIGI

szokásos sablon válasz.

Realme GT Master Edition

(#31132) zsolt501 válasza Flashget (#31131) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ma mindenképpen be kellene kerülni az új csatornáknak az ÁSZF szerint, mert az NMHH rájuk szállhat, ami mostanában minden sz@r esetén büntet.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#31133) laca.1


laca.1
aktív tag

Amúgy ha a színfalak mögé nézünk, itt már senkit nem érdekel milyen műsort játszanak a szolgáltatók,undorító az egész. Képesek új csatornákat indítani azért hogy, még több helyen tudja közvetíteni a hülye reklámait, a televíziós vásárlást, ez a kettő műsor a lényeg ez menjen. Reggelente végiglapozzuk a csatornákat 15-ből 10-en teleshop megy.
Új műsorokra nehogy már költségek, ez van ez az igazság.

(#31134) Flashget válasza zsolt501 (#31132) üzenetére


Flashget
félisten

Műszaki problembe ütköztünk...különben is van 72 órájuk a hiba elhárítására, azaz hétfőn délelőtt legkésőbb menni fognak a csatornák. :)

Realme GT Master Edition

(#31135) gulac12


gulac12
tag

Nézem ezt az új budapesti digitális csatornakiosztást. Szerinem nem stimmel az új HD csatornák csatorna vagy frekvencia megjelölése. Azt írják, hogy a Film+ HD, a Cool TV HD és a RTLII HD a 722 MHz frekvenciára kerülnek és ez a C54 csatorna. Hát nem, mert a 722 MHz a C52 csatorna, a C54 csatorna pedig a 730 MHz. Most akkor lehet tippelni, hogy hova is teszik valójában az új HD csatornákat.

[ Szerkesztve ]

(#31136) gulac12 válasza gulac12 (#31135) üzenetére


gulac12
tag

Helyesebben:
C52 csatorna az 722 MHz
C54 csatorna az 738 MHz
Kérem javítsatok, ha nem így van.

(#31137) Watt25 válasza gulac12 (#31135) üzenetére


Watt25
veterán

Nagyon egyszerű a válasz: 730-ason nincsen hely egyetlen HD-s csatornának sem... (Illetve a 738-ason sincs...)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#31138) Watt25 válasza Watt25 (#31137) üzenetére


Watt25
veterán

Sőt, megnéztem, egyetlen olyan MUX sincs, amelyen 3 HD csatornának lenne hely. Elég pazarlás is lenne. 1-1 HD-s csatornának még lenne hely néhány meglévő MUX-on, de akkor szét kéne dobálni 3 MUX-ra őket.
Viszont mivel én még mindig nem Digi, hanem Aktiv1 előfizető vagyok, most valóban kíváncsi leszek, hogy vajon megkapom-e rögtön én is az új csatornákat? Mert ugye most tuti új MUX lesz, az meg nem biztos, hogy automatikusan átjön hozzám is... (Nekem egyébként is más frekin vannak a MUX-ok, de tuti a budapesti MUX-okat kapom.)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#31139) Watt25


Watt25
veterán

Bocs, de folyton kifutok az 5 percből...
Szóval, most néztem az ÁSZF-et és én úgy gondolom, hogy ez csak egy sima sajtóhuba, hiszen sorrendben jó helyre van téve, egyszerűen elírták a C54-et és 52-nek kellene lennie.
Viszont a HTML alapú csatornakiosztás tényleg katasztrófa. Simán hiányoznak is róla csatornák. (Pl.: Eurosport 2 HD.)
Úgyhogy jó az a json fájl, csak hát a Digi...

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#31140) unravel válasza Watt25 (#31137) üzenetére


unravel
őstag

Tippelgessünk....
én azt mondom hogy a 418-on lesznek Pesten az új csatik..... :)

¯\_(ツ)_/¯

(#31141) Watt25 válasza unravel (#31140) üzenetére


Watt25
veterán

Na az a MUX nekem nincs (mivel érdi vagyok), ezért nem látom a foglaltságát, de elképzelhető, hogy oda beférne. Szóval, a tipp nem alaptalan. :) Majd meglátjuk. (Illetve ezt én valószínűleg később fogom meglátni.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#31142) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Debrecenben már van rtl klub HD.

(#31143) szili.tamas1 válasza nagyfejü (#31142) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Az mar kb masfel honapja van :)

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#31144) nagyfejü válasza szili.tamas1 (#31143) üzenetére


nagyfejü
őstag

Észre sem vettem! :U bizonyára annyira........

(#31145) Hfield22 válasza Hfield22 (#31013) üzenetére


Hfield22
csendes tag

Egy kis up - öncélúan. Továbbra is Digis szerelőt keresek a probléma megoldására. Bp. és priviben. Köszönöm és elnézést. (#30985 #31012 #31013)

(#31146) GazRic válasza szili.tamas1 (#31143) üzenetére


GazRic
senior tag

Igen, kb dec eleje óta van.

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#31147) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Digitálison milyen frekvenciára kerültek az új csatornák?
(RTL2HD,CoolHD,FilmHD) 722MHz nem talált semmit a tv.

[ Szerkesztve ]

(#31148) Watt25 válasza ToBeY (#31147) üzenetére


Watt25
veterán

Beszélt valaha valaki múltidőről? Te miért teszed?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#31149) HZoli87 válasza ToBeY (#31147) üzenetére


HZoli87
veterán

722 - Budapest
730 - Debrecen
714 - Dunaújváros, Pécs, Székesfehérvár, Tatabánya, Miskolc, Szeged, Nyíregyháza, Nagykanizsa, Szolnok, Győr, Veszprém, Kecskemét, Gyöngyös, Salgótarján, Bátonyterenye, Várpalota, Százhalombatta, Oroszlány, Kaposvár, Békéscsaba, Békés, Tiszaújváros, Zalaegerszeg, Eger, Ajka, Komló

(#31150) laciiiiiii


laciiiiiii
csendes tag

Kíváncsi vagyok, hogy ez a 3 HD csatorna tényleg elindul-e még ma....

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.