Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4301) amol válasza polip (#4299) üzenetére


amol
addikt

Nincs inkább valami ulánbátori bolt ahol árulják? :U :W


[Szerkesztve]

(#4302) Quent1n


Quent1n
senior tag

Vki nem tudja mikor érkeznek meg kishazánkba az uj Dell noteszek? Csak mert jhét utáni héten, ugynézki végre aktuálissá válna a megvétele. Sulira már szükségem lenne rá.

[Szerkesztve]

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#4303) nexus6


nexus6
aktív tag

a heti pestiestnek az utolsó oldalán már hirdetik a dell ins 1520-at 8400 gs kártya és 250 e Ft. Na ennyit a dollár és az euro, Ft átváltásáról... :( :W

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#4304) penci


penci
csendes tag

Üdv!

Aki még esetleg nem tudná, kijött az XPS 1330-as.

Igazi csemege, az újabb notebookok első generációja (SDD, LED-es kijelző). Ahogy néztem, az ára nem is olyan csillagászati (persze mire ideér ... :( ). 1400-1900 dollár?

Beleszerettem...

(#4305) Quent1n válasza penci (#4304) üzenetére


Quent1n
senior tag

Ígéretesnek tűnik, csak sajna sztem is drágul elég szépen, mire ideér. Ha 170 ft- os dollárral számolok ( az 1900 dolcsis modellt) akkor kb 320000 HUF. ha $=euro plussz még tréfa is rájön, akkor már bele se merek gondolni... Szoval nálam mindenképp felejtős. Nálam idáig a Vostro a favorit, persze ha 300 ezer alatt lehet majd kapni egy nvidia-s grafikus kártyával szerelt modellt, és ha záros határidőn belül megérkezik. Plussz kitétel h antiglare -es kijelzö kell, illetve remélem valoban lehet winXP -vel venni, mert nekem nem kell a Vista.

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#4306) girnyau


girnyau
tag

Sziasztok!

Van egy Latitude D600-as notim aminek eltört a jobboldali zsanérja. Nem a kijelzőből kinyúló hanem az ellendarab ami a gép házába van fogatva. Ha valaki tud eladót akkor szóljon vevő vagyok rá. Ja és akinek ilyen notija van nem találkozott ezzel a hibával? Ugyanis szerintem ez ennyi időre van tervezve, mert haveromnak is ilyen notija van és mindkettőnké 3 év körüli és neki is megadta a zsanérja magát.


Sziasztok!

(#4307) [Anduriel] válasza nexus6 (#4303) üzenetére


[Anduriel]
aktív tag

Kicsit tudnál bővebben írni erről a típusról? Felkeltette az étdeklődésem. Proci, memória stb. érdekelne, mert akkor be lehetne löni hogy kb. mennyibe fog kerülni a nagyobb/kisebb processzorral szerelt változat.

''Az egész világ félreáll az elől, aki tudja, hogy merre megy.''

(#4308) Quent1n válasza [Anduriel] (#4307) üzenetére


Quent1n
senior tag

[link]
[link]

Infók a gépekről.

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#4309) [Anduriel] válasza Quent1n (#4308) üzenetére


[Anduriel]
aktív tag

Kösz, bár rosszul fogalmaztam, igazából a konfigurációra voltam kiváncsi ami 250e-be kerül, a típusról már vannak információim.

''Az egész világ félreáll az elől, aki tudja, hogy merre megy.''

(#4310) nexus6 válasza [Anduriel] (#4309) üzenetére


nexus6
aktív tag

A pestiestben szereplő dell inspirion 1520:
Core 2 duo T5250 (1,50 GHz, 2 MB cache, 667 MHz FSB)
15,4 '' Truelife kijelző WXGA+ (1440x900)
1024 MB (2x512) Dual-channel 667Mhz DDR2 memória
120 Gb Serial Ata (5400 Rpm) merevlemez
8x Dvd+/- rw újraíró
Geforce go 8400m GS videókártya 128 mb ddr2 saját memóriával
Bluetooth, wlan (b/g)
2 mpix kamera
6 cellás akku (5600mAh, Li-ion)
2 év szervizgarancia

Ár: bruttó 249.000 Ft

Hely: Dell Márkabolt Wend

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#4311) Quent1n válasza nexus6 (#4310) üzenetére


Quent1n
senior tag

Egész jó ár, leszámitva a TrueLife kijelzőt amitől én behányok :D illetve, h csak Vistaval lesz tudtommal, továbbá a garanciát nem igazán értem, hisz a Dell már egy ideje 3év teljes garanciát ad a notijaihoz.

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#4312) nexus6 válasza Quent1n (#4311) üzenetére


nexus6
aktív tag

Nekem ez és a vostro 1520 tetszik, csak a 8600m GT-vel. Kinn (us) 1200 dollárnak megfelelően lehet összerakni, kíváncsi leszek itthon milyen áron lesz kapható a dedikált 8600m-el. Pedig ezek a vga-k is csak ddr2-esek, ha jól tudom.

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#4313) Quent1n válasza nexus6 (#4312) üzenetére


Quent1n
senior tag

Nono ne keverjük a szezont a fazonnal! :)

Vannak a Vostrok: 1000; 1400; 1500; 1700
Vannak az új Inspironok: 1520; 1521; 1720; 1721; 1420

forrás:laptopkalauz :)

Számomra az ideális gép egy Dell Vostro lenne, vmilyen C2D prcival, egy 8400as karival, 1giga rammal, antiglare kijelzövel, win xp-vel. A töbi paraméter nem fontos. USB, IEE1934, mikrofon fejh. svideo stb, minden dellben van, ahogy BT, meg WiFi is. Vinyoméret is mind1 amig 60GB fölött van. Keret ugynézki 300k.



[Szerkesztve]

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#4314) nexus6 válasza Quent1n (#4313) üzenetére


nexus6
aktív tag

Bocsi, mindig mindre 1520-at irok. engem a 8600 érdekelne inkább, mivel van egy-két zúzda (game) amit lenyomok. Így meg jöhetne laptopon is. Egyébként augusztusra ígérték az egész inpi új és vostro sorozatot. De eddig csak a márkaboltban láttam leírást, esetleg egyéb bolt?

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#4315) Reas


Reas
tag

Sziasztok!
Segítségeteket kérem!
Adott egy Dell Inspiron 8600as gép. Egyzer bekapcsolva hagytam éjszakára és reggel mikor felnyitottam fekete volt képernyő, procihűtő fújt. Kinyomtam és következő bekapcsolásnál azt írta ki, hogy: ''disk drive problem occured, please reboot''. ez így ment a következő 20 bekapcsolásnál, aztán már bootable device-t sem talált. utána lefuttattam a diagnosticot, és ez a hibát találta: [link]
aztán kiírta hogy futtassam le a teljes diagnosticot a driver and utilities cdről
lefuttattam azt is, ott ezt a hibát hozta ki: [link], és még vmi sector hibát írt az ide tesztnél
ezután ha sikerül bekapcsolni a windows, felállása után még kb 30 mpet ment és ezután kétféle kék halált is kaptam:
[link]
[link]
ötltet?

előre is nagyon köszönöm. :)
listván barátunk válaszára lennék igazán kiváncsi :)
[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#4316) Quent1n válasza Reas (#4315) üzenetére


Quent1n
senior tag

Akkor egyszerübb ha irsz neki privátot. :) Nemtom mennyire tudsz angolul de

itt [link] irnak ilyesmiről.

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#4317) polip válasza penci (#4304) üzenetére


polip
addikt

semmiképp nem szeretnék itten ünneprontó lenni, de érdemes egy futó pillantást vetni az új Sony Vaio SZ-ekre is....

hát felkötheti a Dell a gatyáját....

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#4318) tozo86


tozo86
tag

sziasztok!
Adott egy Dell Inspiron 6400-as notebook és egy Labtec webcam. Feltelepítettem a webcamet elkezdtem MSN-en használni és azóta nincs hang a laptopon. WinXP oprendszer alatt.
Vista is van a laptopon, azon tökéletesen működik a hang, mondjuk arra még nemraktam fel a camot.
Van valami ötletetek, hogy mi lehet a baj? Próbáltam újratelepíteni a hangkártya drivert (SIGMATEL STAC 92XX C-Major HD Audio), de úgy sem jó. :F

`•.¸¸.•´¯`•.¸¸.•´¯`•.¸ ><((((º>

(#4319) Reas válasza Quent1n (#4316) üzenetére


Reas
tag

köszi! megpróbálom és is a windows cd-s checkdisket....

(#4320) polip válasza tozo86 (#4318) üzenetére


polip
addikt

esetleg a xp alá kiadott HD audio peccs?

nem tom a számát, de valami KB88811 vagy 88111?

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#4321) tozo86 válasza polip (#4320) üzenetére


tozo86
tag

köszi szépen a segítséget! Nem thinkpadekhez adták ki ezt a patchet? Keresegettem és bár nem találtam meg, thinkpad forumban írogatnak róla (88111ről). Viszont elkezdtem a webcam beállításait nézni és valahogy átállította az alapértelmezett hangkártyát vagy nem is tudom Sigmatel helyett a Bluetooth High Quality Audiora. Visszaállítottam, most jó :)
még1x köszi

`•.¸¸.•´¯`•.¸¸.•´¯`•.¸ ><((((º>

(#4322) polip válasza tozo86 (#4321) üzenetére


polip
addikt

nem, ez minden HD audiohoz jo :) de ezek szerint ez nem kellett hozzá :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#4323) Palika71 válasza polip (#4317) üzenetére


Palika71
őstag

Nem vagy ünneprontó!
Ehhez az árkategóriához a Dell -nek semmi köze nincs.
A legolcsóbb darab is 650e Ft... (de valóban brutális)

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#4324) Quent1n válasza Palika71 (#4323) üzenetére


Quent1n
senior tag

Na hát azért lehet XPS -t kapni 600 ezer körül is. :)

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#4325) Palika71 válasza Quent1n (#4324) üzenetére


Palika71
őstag

Persze.
De az a játékról szól.
Az SZ szériát a Sony szerintem nem oda szánta.
Ez egy abszolút bizniszklassz gép. Az ára is pontosan ezt mutatja. Nem azoknak készült, akiknek számít az, hogy 400e vagy 500e Ft egy gép.
A Toshiba pár hónap mulva hozza csak a LED-es gépét, de az ASUS -nak mondjuk meg már rég itt van.
De hát az ''csak'' egy ASUS, amit errefelé lesajnálnak, és egy komoly Üzletember kezében sem mutata olyan jól, mint egy Sony, Dell, Toshiba.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#4326) Palika71


Palika71
őstag

Nyomogattam az USA - DELL honlapján található noti-építő programot, és azt tapasztaltam, hogy szinte 100% -ban egyező felszereltséggel bíró Inspiron 1420, és egy Vostro 1400 között csak 70 dolcsi a különbség.
Azt hittem, hogy a Vostro drágább lesz sokkal.
- alap c2d
- 2GB RAM
- 160GB HDD
- DVD író
- alaplapi VGA
- BT
- 9 cellás aksi

MOD: 1000 USD :Y

[Szerkesztve]

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#4327) Quent1n válasza Palika71 (#4326) üzenetére


Quent1n
senior tag

Az én Vostrom 1200 körül jött ki. 8400 as karival, Xp- vel ill. kisebb aksival, antiglare kijelzövel, és 120as vinyoval. Ami azért annyira nem olcso. A dollár most 170 Ft körül van ugyan, de ha ugy számolunk h dolcsi=euro + tréfa akkor már nem is olyan olcso persze ez relativ. Ha csak a dollárt váltom at + fa akkor az enyém cirka 250k. Viszont ha dollar = euro akkor mindjárt 360k, szoval lehet h maradok az insp 6400 asnál. remélem itt lesznek már hamarosan a Vostrok, külföldön is nagyon várják már öket. Ha pedig itt lesznek, fény derül mindenre.

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#4328) Palika71 válasza Quent1n (#4327) üzenetére


Palika71
őstag

Szerintem egy ilyen felszereltségű 17''-os gép, ezen a minőségi szinten, kimondottan jutányos 300e + ÁFA -ért.
Milyet néztél, ami az ellenfele lehetne?
Néztem a kijelzőket, és feltűnt ez:
UltraSharp™ Wide Scrn XGA+LCD Display w/TrueLife™
Ez miben tud többet, mint a síma, fényes kijelző?

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#4329) Quent1n válasza Palika71 (#4328) üzenetére


Quent1n
senior tag

A kijelzö 15''4 es lenne abban amit összeraktam. Az UltraSharp ha a nevéből indulok ki akkor egy vékonyabb/könyebb kijelző, ennyi. Én idáig ahány fényes kijelzöt láttam, mindtől behánytam :D :D ...Szép képük van, de már ha lámpát kapcsolok tükrözödnek, és ez nagyon zavar föleg vmi grafikai ügyeskedés közbe. Amugy ha a fentebb leirt konfigot nem találom meg Mo.n 300k alatt, akkor valszeg ez lesz a kiválaszott:

Inspiron 6400
Centrino Duo
sorozat
• 15.4''WXGA (1280x800pixel) antiglare TFT • ATi Radeon X1400 - 256MB HyperMemory
• Core2-Duo T7200 (2.0GHz/4MB/667) • 1024MB DDR2 • 160GB HDD • DVD+/-RW DLay.
• Wi-Fi (802.11a/b/g) • Bluetooth(v2) • Microsoft Windows XP Home Edition HUN
notebook PC
• 3év teljes DELL garancia
akciós bruttó ár: 299.988,--

Egyszerüen nem találtam jobbat. Még szobajöhetne a 267 ezres verzio is, ha a notebookstore lenne oly kedves antiglare kiejlzövel adni, (vagy kevéske pénzért kicserélni) mert igazság szerint nekem nem kell ekkora proci. Amugy ezek a szempontjaim:

- ''Rendes'' vidkari. (X1400,7300 GO ilyesmi, jobb nem kell)
- C2D vagy AMD X2 proc
- 120 GB vinyo legalább
- Antiglare kijelzö
- WinXP
- 512+ RAM
- 3 év gari
- Minőség, megbizhatoság (ez már kizár egy jo pár márkát)
- Mindez 300k alatt mert kell még vennem, egeret, pendrive -ot, táskát stb.

[Szerkesztve]

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#4330) Palika71 válasza Quent1n (#4329) üzenetére


Palika71
őstag

Hát igen. Jó lenne már tudni valamit a Vostro, illetve az új Inspiron áráról.
Mert ez így csak találgatás.
A 6400 -ast láttad már testközelből?

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#4331) Quent1n válasza Palika71 (#4330) üzenetére


Quent1n
senior tag

Ahogy olvasgattam pár külföldi forumot, ott is elég türelmetlenek, volt akinek az aug. másodikai szállitás helyett 27. -ét mondtak ami nem tul jo jel kishazánkra nézve. Én legfeljebb szeptemberig tudok várni, sulira kéne a gép. Szar ez a bizonytalanság, hisz mégiscsak majdnem 300k -t áldoznék erre, és nagyon nem mind1 számomra, h ezért a pénzért mit kapok. A pénz elvileg hvégén meglesz rá teljesen, szoval az ugynézki nemgond de még közbejöhet vmi. A 6400ast sajnos még nem volt szerencsém testközelből látni, lévén egyik áruház polcain se lelhető fel (saturn, mm, tesco, stb). Viszont rengeteg nagyfelbontásu képet láttam, illetve jópár tesztet olvastam róla. Apróbb hibáktol eltekintve, nagyon jó kritikákat kapott mindenhol.

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#4332) Palika71 válasza Quent1n (#4331) üzenetére


Palika71
őstag

Igen, nagyon jó gép lehet.
Én is majdnem vettem, de nekem testközelben nagyon nem jött be. Vagy csak kevés időt barátkoztam vele...
Amúgy, pl. az Auchan -ban forgalmazzák.
Kiszámoltam a Vostrodat én is, és nekem 960 dollárra jött ki: 15.4'', 120GB HDD, 1GB RAM, C2D, 8600GT (!) -vel

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#4333) gollum válasza Quent1n (#4331) üzenetére


gollum
tag

Szia.

Nem [link]<-ezt a gépet keresed?

Üdv.

(#4334) #18538752


#18538752
törölt tag

Sziasztok!

A Dell Inspiron 1520 kapható már hazánkban valahol?

(#4335) amol válasza Quent1n (#4329) üzenetére


amol
addikt

Sharp=éles. Hogy jön a képbe a vékonyabb/könnyebb jelző?

Sztór: érdekes, először a fényes volt feláras (kb 5k), majd a matt, most meg már nincs lehetőség a cserére. Szomorú.

(#4336) polip válasza #18538752 (#4334) üzenetére


polip
addikt

még nem

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#4337) Palika71 válasza #18538752 (#4334) üzenetére


Palika71
őstag

Pedig elméletileg, az új Inspiron sorozat, előbb jelent meg, mint a Vostro. :F

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#4338) Palika71 válasza polip (#4336) üzenetére


Palika71
őstag

Jó a weblap.
Már egész sűrűn belesek.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#4339) #18538752 válasza Palika71 (#4337) üzenetére


#18538752
törölt tag

Hát lehet hogy a sok megmaradt készlettel rendelkező 6400-as sorozatot ki akarják futtatni. :(
Egyébként az USANOTEBOOK ezen hónap második felére igéri.

(#4340) Quent1n válasza amol (#4335) üzenetére


Quent1n
senior tag

Tleg elnéztem, igazad van! Thx!

Arra a kijelzőcsere dologra egy privát mailbe azért rákérdezek, hátha van rá lehetőség reális áron.

[Szerkesztve]

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#4341) Quent1n válasza gollum (#4333) üzenetére


Quent1n
senior tag

Nem. 1 mert Asus, kettö mert Vistaval van, három mert Debrecenbe, négy mert valszeg fényes kijelzővel, 5 mert ''csak'' 2 év garral. De azért thx! :).

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#4342) Quent1n válasza Palika71 (#4332) üzenetére


Quent1n
senior tag

Valszeg azért jöttél ki olcsóbban mert 1-2 cuccot még beletettem amiket itt nem irtam. Majd De hamarosan ugyis kiderül mi mennyi. Amugy a 6400asba mi nem tetszett élőben?


Jha és kösz a privit! Sztem is tul aprok a betük ilyen felb. mellett.

SIDE: Ha ez azzal jár h lejjebb megy az áruk, hát csak tegyék! :) Ha szept elött ideérnek, az még simán jó nekem.

[Szerkesztve]

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#4343) #18538752


#18538752
törölt tag

Volt már valaki a WestEnd City Dell márkaboltjában amit az Enternet nyitott?
Az árakra és a választékra volnák kíváncsi érdemes volna meglátogatni?

(#4344) Palika71 válasza Quent1n (#4342) üzenetére


Palika71
őstag

Nehogy megkövezzenek, ezért hangsúlyoznám: NEKEM nagyon műanyagnak tűnt.
Konkrétan, az itthon fellelhető Toshiba Satellite A110-hez képest (ami iszonyatosan tetszik még most is)
Lehet, többet kellett volna vele barátkoznom, mert az 5-ös BMW sem tetszett egy darabig, most meg élek-halok érte.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#4345) Quent1n


Quent1n
senior tag

Na volt egy mailváltásom a notebookstore -al. Azt írták h az antiglare kijelző 3900+ áfáért még megoldhato pár napon belül az általam kiválasztott Dell Insp 6400 -as notinál amit most 263ért árulnak. Az új modellekreől nem tudnak sokat csak annyit h lesznek és, hogy hamarosan. Az árakról meg az érkező konfigokrol pedig még semmilyen infot nem kaptak. Egyébként nagyon bőszavuak és korrektek voltak levélben, nagy pirospont nekik! Az USAnotinak is irtam h mikor jönnek a Vostrok illetve h milyen kijelzövel szereltek egyes modelleket. Szükszavúbb, de korrekt választ kaptam itt is tehát ide is jár a piros. :) Viszont rossz hír h ők azt irták, h a Vostrokkal kapcs. még semmilyen érkezési és ár infojuk nincsen, így néhány héten belül biztosan nem várhatók. :( Azért remélem tévednek. :) Amugy most találtam, és éppen olvasom ezt a Vostro 1400 asrol készült tesztet:

[link]

Ez idáig az egyetlen amit találtam ami poén mert már lassan 1 honapja lehet öket kapni azért. Lehet a Dellnek vannak gondjai a szállítássa vagy vmi.





[Szerkesztve]

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#4346) #16820480


#16820480
törölt tag

úgy hallottam, hogy a Vostro és az új Inspiron sorozat teljesen ugyanolyan lesz, leszámítva a Vostroban levő megerősített magnézium házat, meg egy-két hasonló üzleti kategóriás feature-t, illetve hogy az új Inspironok színes házban jönnek, a Vostro meg feketében. szóval érdemes talán olvasgatni Inspiron teszteket is, abból már akad egy-kettő azért (bár sajna elég szűkszavú a legtöbb).

én is ilyenre pályázom (újabban), szóval érdekel a téma :)

(#4347) Quent1n válasza #16820480 (#4346) üzenetére


Quent1n
senior tag

Az MSI már nem jó? :D


Amugy sztem ez egy elég jó Inspiron 1520 -as teszt:

[link]

[Szerkesztve]

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#4348) Palika71


Palika71
őstag

Na.
Megrendeltem egy Vostro 1400 -ast.
Állítólag, e hónap végén érkezik.
Persze, nem bízom benne, de akkor is kivárom! :)
(Bár, ha a rendelésem visszaigazolásán is ez a dátum szerepel, akkor még van is rá esély)

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#4349) Reas


Reas
tag

sziasztok!
a dell inspiron 8600amba elfut egy 256os és egy 1 gbos ram?


meglepően olcsóak a vostrok :Y
3 hónapja 330k volt az 9400ba, ami most 250 vostroba, érdekes

a 8600as gt mennyire ütős kártya?
valahogy mintha eléggé kezdetleges lenne egy dx10nek
vagy tévedek?

válaszokat köszönöm előre is.

(#4350) Quent1n


Quent1n
senior tag

Fontos:

A notebookstore -nál megjelentek az új inspironok a kínálatban, igaz még csak ''érkezik, akciós'' cimszoval. Számomra az áruk maximális csalódás, így most ugynézki marad a 6400 -as. Úgytünik beigazolodott amit sejtettem és dollár=euro lett a vége. Összehasonlitásképp összeálltottam ugyanazt a gépet mint ami a store -nál 299 ezer áfával, és kijöttem 1069 dollárbol ugy h 2giga ramot tettem bele. Amit ha a 180 ft os dolláral számolok és áfát is rakok rá, akkor forintra átszámolva kb 230000 ezerért vehetnék meg. Hát erre csak 1 szot tudok mondani. Szomorú.

És mi rajtuk az akciós nálunk?............

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.