Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4801) FehérHolló válasza bwoay (#4800) üzenetére


FehérHolló
veterán

Legalább 3féle oprendszerrel árulják, ezért akadt meg a szemem a ''default'' szócskán.

Skynet is real. It's called Google.

(#4802) bwoay válasza FehérHolló (#4801) üzenetére


bwoay
nagyúr

akkor jogos, bár a default szerintem minden esetben arra értendő,
ami akkor fogad, mikor először bekapcsolod.
az enyém XP-s, azon egy kb 80 MB-os partíciót találtam,
amitől gyorsan meg is szabadultam.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#4803) DanteHix válasza bwoay (#4800) üzenetére


DanteHix
tag

oooo. volt rejtett particio?

Hmmpf, lehet,h az torolve lett? hol lehet megnezni?

[Szerkesztve]

## 5.15 The Angels Have Gone ##

(#4804) TayRol válasza FehérHolló (#4801) üzenetére


TayRol
veterán

A default az, amelyikkel éppen adták.

bwoay : nekem vista-s, és 2 gigás volt a rejtett, bootolható partíció. Ja, már nekem sincs meg :)

[Szerkesztve]

(#4805) bwoay válasza TayRol (#4804) üzenetére


bwoay
nagyúr

:D

Dante:
biztos vagyok benne, hogy volt rajta,
de nem értem, miért akkora érvágás a hiánya.
Szedd le a legfrissebb drivereket a Dell oldaláról,
meg javaslok egy BIOS frissítést is, ha szükséges/lehetséges.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#4806) DanteHix válasza bwoay (#4805) üzenetére


DanteHix
tag

Nem gond, leszedtem:) csak csodalkoztam h volt ilyen eredetileg rajta.

Leszedtem mindent, es minden muxik is, de mivel nincs tapasztalatom laptoppal, megkerdezem: a kepernyohoz nem kell driver? ugy ertem plug and playen all, a vid.kari drivere felment, semmi gond nincs, csupan erdeklodes.

Bwo, teged vhonnan ismerlek, de nem jut eszembe

[Szerkesztve]

## 5.15 The Angels Have Gone ##

(#4807) bwoay válasza DanteHix (#4806) üzenetére


bwoay
nagyúr

az LCD-hez nem kell driver. nincs is az oldalon :)

már találkoztunk korábban itt a fórumon,
de meg nem mondom, melyik topicban.
vagy személyesen ismersz? :DDD

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#4808) Zeck


Zeck
aktív tag

Segítség!
Van egy pár napos 6400-as dell inspironom sp2-vel, friss driverekkel, és ha a wlan csatlakoztatva van, akkor szaggat a hang (winamp, mediaplayer és egyéb programokban is), és mintha az egérmutató is kicsit szaggatna, tehát valamit nagyon lefog a wlan, de nemtudom mi lehet a baja. Cpu és egyéb tesztekben jó eredményt kap, igazából csak a hangon tettenérhető a dolog. A gépet vadi újra cseréltettem és ugyanaz a hiba fennáll. Több reinstallal is próbálkoztam. Eszközkezelőben minden ok, minden fel van telepítve, Dell system utility is, ami a driverjavításokat tartalmazza.

a gép:
[link]

"két lábon járó növényevő szarkészaurusz"

(#4809) bwoay válasza Zeck (#4808) üzenetére


bwoay
nagyúr

én a system software-t ajánlottam, de biztos te is arra gondoltál.
BIOS frissítés?

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#4810) Zeck válasza bwoay (#4809) üzenetére


Zeck
aktív tag

system utility-t találtam csak a honlapon, ott azt írják abban vannak a javítások, amit linkeltetek korábban azt leszedtem, e angol xp-re nem engedi föltenni, de sztem e ugyanaz.
Biosból meg csak az van fönt a neten ami a gépen is van.

"két lábon járó növényevő szarkészaurusz"

(#4811) bwoay válasza Zeck (#4810) üzenetére


bwoay
nagyúr

system utilities kategóriában van egy olyan,
hogy Dell notebook system software, de biztos egyről beszélünk

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#4812) Zeck válasza bwoay (#4811) üzenetére


Zeck
aktív tag

Igen, megnéztem, ugyanaz. Nincs más ötleted? Nemértem, hogy eladnak egy csomó ilyen gépet, de semelyikkel nincs gond.

"két lábon járó növényevő szarkészaurusz"

(#4813) gollum válasza Zeck (#4812) üzenetére


gollum
tag

Szia.

A chipset drivert felraktad? Illetve, telepítés után először? Szerintem csak az lehet...
Bootoláskor nyomj f12.-t, ha bejött a boot menü, ott van egy diagnostics menüpont, indítsd el, az kidobja, ha hardverproblémád van, de nem hiszem...

Üdv.

(#4814) KIazmegint


KIazmegint
csendes tag

Sziasztok!
Most lettem én is tagja a Dell laptop tulajdonosok körének (előtte még nem volt laptopom... :O ) A mellékelt Dell drivers and Utilities lemez telepítésekor a rendszer hiányolta az INSTMS/30.exe-t. Hogyan tudom telepíteni ezt a lemezt? (Az op rendszer XP.)
Egy másik problémám (nem vagyok nagy szakértő a témában) a készülékhez adott Targus ACP50EU dokkoló. Lehetséges, hogy erről nem lehet tölteni a notit? (Én naívan azt gondoltam, a dokkoló biztosítja a tápellátást is...)

Előre is kösz a segítséget.

(#4815) Nyafatka


Nyafatka
csendes tag

Sziasztok!

Laptop vásárláson töröm a fejem már egy ideje és most megakadt a szemem az új Inspiron 1520-as szépségeken.
Tudom, hogy korai még tapasztalatokat kérdeznem, de hátha akad valaki akinek már volt szerencséje kipróbálni.
Igazából a nagy kérdés a grafikai kártya.
Mire elég?
NVIDIA® GeForceTM Go 8400M GS 128 Mb
Néha kicsit játszanék is ha már lehet és a photoshop is előkerülhet.
A másik ami még nagy érdekel, hogy mennyire melegednek a dell gépek?
MSI-t nézegettem még, de csuklónál igencsak izzott és még csak nem is játék futott rajta.
Köszi minden segítséget.

Nyaff

[Szerkesztve]

(#4816) emill


emill
tag

Sziasztok!
Egy kérdésem lenne amre a válasz valószínűleg mindenkinek nagyon egyszerű, de nekem fogalmam sincs hogyan kell összekötni TV-t és egy D520-at. Vettem egy S-video - Scart kábelt, bedugtam mindkettőt a helyére és innen már fogalmam sincs hogyan tovább :)
Próbálkoztam: a tv-t az AV csatornára állítottam, a gépen pedig a ''Megjelenítés''-nél próbáltam csatlakoztatni a 2.monitort, de amikor az Apllyra kattintok újra beszürkül. Próbáltam, hogy hátha az Fn+F8-cal bekapcsol, de így sincs semmi.
Szóval ehhez kérnék egy kis segítséget. Köszönöm!

(#4817) emill


emill
tag

A fenti problémám megoldódott (de se törölni se szerkeszteni nem tudom az előző hozzászólásomat), viszont a kép a TV-n fekete-fehér :( Lehet ezzel valamit csinálni vagy hiába vettem meg a kábelt? :( A TV egy közepesen régi (kb.7-8 éves) Grundig. A TV hibája? Vagy lehet valamit állítani, hogy színes legyen??

(#4818) emill válasza emill (#4817) üzenetére


emill
tag

Szeretem ezt a fórumot... csak beírom a problémámat és magától megoldódik :)
Egyetlen gond, hogy nem lehet törölni és szerkeszteni a hozzászólásokat.
Ha erre jár egy moderátor akkor legyen szíves mai hozzászólásaimat törölni.
Utólag is köszönöm mindenkinek aki segíteni akart, de nem volt ideje még megírni se a választ :)

(#4819) BluEyes válasza emill (#4817) üzenetére


BluEyes
őstag

Olyankor (is) FF a kép, ha a szabvány nem stimmel. Sajna nem tudom, hogy a tv-out állítható-e, mindenesetre nézd meg a vga kezelőprogramját, hogy PAL-NTSC választási lehetőséged van-e, ha nem találsz ilyet, akkor a tv-n keress valami ilyen beállítási lehetőséget.

Na tessék, erre megoldja maga.... :C

[Szerkesztve]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#4820) gollum válasza BluEyes (#4819) üzenetére


gollum
tag

Meg olyankor is fekete-fehér a kép, ha az s-video kábel árnyékolása nincs bekötve, ez gyári kábeleknél nem jellemző, de nem is lehetetlen. Bizony némelyik tv ''kéri''... :Y

Emill.
Két kérdésedre is választ vártál, ami végülis megoldódott, de nem lehet, hogy esetleg másnak is lehet ilyen problémája, és szivesen venné, ha elolvashatná az egymás után írt hsz.-eidben, hogy, mondjuk így, és így orvosolható? :F

Üdv.

(#4821) kokkolino


kokkolino
csendes tag

Skacok mit jelent az Inspiron 9400-on, a Centrino matrica mellett az ''n SERIES'' matrica? Kétlem, hogy a wifi n szérára gondoltak, mert az nincs benne sajnos. Tényleg nem tudom, súgjon már aki érti.

(#4822) #16820480 válasza kokkolino (#4821) üzenetére


#16820480
törölt tag

(#4823) poisoner válasza Nyafatka (#4815) üzenetére


poisoner
csendes tag

Szia!

Hétfő óta használok egy 1520-ast,nagy megelégedésemre!

T7300 core2duo
NVIDIA® GeForceTM Go 8600M GT 512Mb
1Gb ram
160Gb vincsi

Ezzel a konfiggal ha netezek, épphogy langyos a klavi bal oldalánál,nem tudom mennyit mond az neked,hogy 3DMark03-ban 9807 pontot adott,a 8400-as kicsit gyengébb ,de itt:[link] megnézheted.Játékkal még nem próbáltam ,lassan fel kellene telepíteni valamit.
Összességében nagyon tetszik eza noti,jól felszerelt, igényesen kialakított,szép külsővel rendelkezik.

(#4824) emill válasza gollum (#4820) üzenetére


emill
tag

Először is kösz a választ, valóban NTSC-re volt beállítva és miután átállítottam PAL-ra színes lett (bár azt továbbra sem tudom mi a különbség a különböző PAL-D, PAL-N, stb. között).
Másodszor jogos, mást is érdekelhet, ezért a másodikra a válasz (NTSC/PAL) olvasható, az elsőre (hogy miért is nem jelent meg a TV-n a kép) a választ nem igazán tudom... Vagy én voltam figyelmetlen, vagy az újraindítás segített neki, de az FN+F8-nál nem volt/nem vettem észre, hogy választani lehet a különböző megjelenítések között (csak notebook/csak TV/mindkettő), csak olyasmit láttam, hogy ''external monitor is OFF''. A ''beállítások/megjelenítés''-nél próbálkoztam a 2-es monitort jobb kattal csatlakoztatni (mert ezt írták egy külföldi oldalon) de ez sehogy sem sikerült, ezért azt hittem, hogy valami nem stimmel.
Tehát röviden Fn+F8 és utána ha FF akkor a videokártya menüjében lehet állítani a PAL/NTSC között.

(#4825) KIazmegint válasza poisoner (#4823) üzenetére


KIazmegint
csendes tag

Helló!
Nekem is egy hasonló notim van, de gondot okoz a Drivers and Utilities lemez installálása (magyarul. nem megy, hiányolja az INSZMS/30.exe-t :O ).
Neked simán felment?

(#4826) kicsitomi88


kicsitomi88
őstag

ebbe a notiba készülök beruházni:
[link]
Úgy hallottam kapható nagyobb akkuval. A megbízhatóságára ill a pontos típusára lennek kivancsi(1501n XX).

90 87.5 87.8 87.5

(#4827) blackmoto válasza kicsitomi88 (#4826) üzenetére


blackmoto
senior tag

Aug. 15 óta használok egy ilyen masinát. Én is innen rendeltem, és teljes mértékben meg vagyok vele elégedve. Nézz vissza a topikban, írtam róla egy hosszabb hsz-t. 4559, 4560 hsz-ek. Vagy ha godolod, írj pü-t.
A nagyobb akkuról nem tudok. Legalábbis ugyaninnen 4-cellással szállították, és most is azzal írják. Érdeklődtél? Vagy esetleg máshol vennéd?

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#4828) poisoner válasza KIazmegint (#4825) üzenetére


poisoner
csendes tag

Én úgy kaptam,hogy felvolt telepítve, sajna nem tudok segíteni :F

(#4829) bwoay válasza KIazmegint (#4825) üzenetére


bwoay
nagyúr

mit tud az a lemez, amiért ragaszkodsz hozzá?
mert a driverek biztosan nem frissülnek rajta,
nem úgy, mint a honlapon ;)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#4830) umajor


umajor
csendes tag

basszus, mar megint hogy lett a 700$-bol 300e+ ft? vostro 1500 :(

(#4831) Quent1n válasza umajor (#4830) üzenetére


Quent1n
senior tag

Ugy h $=Euro kb.... :(

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#4832) #16820480 válasza Quent1n (#4831) üzenetére


#16820480
törölt tag

még így sem jön ki... 700euro az nincs 200ezer forint :( még ahhoz képest is rohadt drága

(#4833) Quent1n válasza #16820480 (#4832) üzenetére


Quent1n
senior tag

Jha tleg. Egy korábbi árnál még kijött mostmár nem. Pff... Elég gáz ez ugy ahogy van.

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#4834) [Anduriel]


[Anduriel]
aktív tag

Ha arra a Vostro-ra gondoltok ami az Usanotiban 319e Huf akkor az erős túlzás, hogy ugyanaz amerikában 700$. Én most állítottam össze egy pont ugyanolyat(Vista Business 3év gar(amerikában alapból 1 év van), bluetooth, 9cellás akksi, Intel Pro wifi) és 1191$ jött ki adó és szállítás nélkül. Ezekkel együtt az egész kb 1400$ lehet. Mondjuk kint lehet választani Vista Basic-el (-99$) és kevesebb garral(2év -90$), akkor még olcsóbb, de semmiképp nem 700$.

''Az egész világ félreáll az elől, aki tudja, hogy merre megy.''

(#4835) kokkolino válasza kokkolino (#4821) üzenetére


kokkolino
csendes tag


(#4822) sheratan

ƒƒqƒXƒgƒŠ[„
‰ąŠy‚ւ̈¤AƒNƒIƒŠƒeƒB‚Ö‚ĚŚŁg
ƒiƒJƒ~ƒ`‚̃‹[ƒc‚đ‚˝‚Ç‚é‚ƁAŽĄ‹C‹L˜^‚Ɖą‹ż‹ZŹp‚ÉŠÖ‚·‚錤‹†ŹŠ‘gD‚ÉŤs‚«‚‚«‚Ü‚·B

˘ŠE‚̃I[ƒvƒ“ƒŠ[ƒ‹‚ƃJƒZƒbƒgƒe[ƒvƒŚƒR[ƒfƒBƒ“ƒO‹ZŹp‚đƒŠ[ƒh‚µ‚‚ÂŻ‚˝”X‚̐»•iŠJ”­B
‚ł‚ç‚ÉŹî•ń‹@Ší‚Ě•Ş–ě‚Ĺ‚ÍŚőŽĄ‹CƒfƒBƒXƒN‚ĚŚ¤‹†‚đ‘ĺ‚«‚­‘Oi‚ł‚ą‚˝•]‰ż‘•’u‚đŠJ”­‚·‚é‚ȂǁAŹí‚ÉŽž‘ă‚̍Őć’[‚đŘ‚č‘ń‚˘‚Ä‚«‚Ü‚µ‚˝B

‚±‚Ě‹ZŹpƒtƒŤƒ“ƒeƒBƒA‚đ’Ç‹‚·‚é“`“ť‚́AŠmŽŔ‚ÉŚ»ŤÝ‚̃fƒWƒ^ƒ‹EƒI[ƒfƒBƒIAƒrƒWƒ…ƒAƒ‹»•i‚ÉŚpŹł‚ł‚ę‚Ä‚˘‚Ü‚·B


Annyit értettem belőle, mint Te a fentiből!

Azért köszi!

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#4836) #16820480 válasza kokkolino (#4835) üzenetére


#16820480
törölt tag

gyakorlatilag azt jelenti, hogy csak FreeDos rendszert (vagy asszem asztali gépeknél esetleg Linuxot) adnak hozzá, nem pedig valamilyen WIndowst.

(#4837) #82729984


#82729984
törölt tag

Sziasztok,
van egy dell 6400 inspiron laptopom, amiben intel 950-es integrált videókártya van. Na most a gondom az, hogy bár van s-video kimenet a laptopom, hiába kötöm össze a tévével, nincs rajta kép.
Végignyálaztam már a dell összes fórumát de nem találtam megoldást a problémára, viszont több olyat is ahol ugyanezt a kérdést vetették fel és nem volt rá válasz.

Az intel beállitó programja nem kinálja fel a tv kimenet engedélyezését, biosból nem állitható semmi sem ezzel kapcsolatban, és a legfrisebb driver van fenn amit a dell oldaláról le lehet tölteni.
Ha valakinek van valami ötlete akkor szivesen veszem.

A kábel és a csatlakozó tesztelve lett egy másik gépen, azon jó a tévén a kép, tehát kábel hiba nem lehet és tévé hiba sem (ugyanazon a tévén néztem).
Probáltam kiterjeszteni az asztalt a második monitorra, de miután bepipáltam és leokéztem eltünt belőle a pipa és maradt minden a régiben.

Nekem úgy tünik mintha nem ismerné fel hogy a tv csatlakoztatva lett, csakk épp nem tudom miért.
A dell diagnosztikai programja nem jelez hibát.

Valakinek ötlet?

(#4838) DeadMeat


DeadMeat
veterán

Sziasztok
A minap en is beleptem a klubba egy inspiron 1501-es masinaval.
Nem volt zokkenomentes az atallas asztalirol a notira,de mostmar ok minden,szerencsere megoldodott.Konkretan az ati vga driverrel volt gond,a dell cdn levo nem ment fel rendesen valaiert,amd oldalan levo detto.A dell honlapon levo legfrissebb ment fel egyedul.
Volna is kerdesem:
Ha a cpu-t lecserelnem benne (3500+ sempi) egy x2 turionra,elbirna-e a hutes?Vagy ugyanaz a hutes van mind2 valtozatban?
Amugy jo kis gep,szep is nagyon remelem tartos is lesz.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#4839) gollum válasza #82729984 (#4837) üzenetére


gollum
tag

Talán olvass vissza emill 4824-es hsz.-ére, esetleg segíthet...

Üdv.


ui:Na, látod emill....

(#4840) FehérHolló válasza kokkolino (#4835) üzenetére


FehérHolló
veterán

Nem az ő hibája, rossz karakterkészlet van beállítva nálad.

Skynet is real. It's called Google.

(#4841) #18538752


#18538752
törölt tag

A Dell márkaboltban /WestEnd/ lehet már kapni az új Inspiron és Vostro modelleket?

(#4842) shagy


shagy
tag

Sziasztok, szerintetek érdemes-e megvenni őt?[link]
vagy belemehetek abba, hogy fogom magam és acert veszek ami kicsit gyorsabb, de kibővitem a gariját? hm?

kösz

- shagy

(#4843) Quent1n válasza shagy (#4842) üzenetére


Quent1n
senior tag

Ha rám hallgatsz holnap bemész és megveszed. De komolyan jobb mint a hasonlo árban lévő Acerek. Ez ténykérdés. De ha nem hiszel nekem nézz be a milyen notit vegyek topikba mondjuk. Nekem ilyen procim van egy X1400as videokarival egy 6400-as Dellben és simán elég mindenre. Játékok terén Heroes V, Fifa07,UT2004 Source, stb. mennek szépen. Mivel az általad kinézett gép tulképpen a 6400 as utodja és ahogy olvastam teszteket valoban picit jobb is nála igy nem járhatsz rosszul sztem. Egy Acernél meg mindenképp jobb választás. Szerintem. Továbbá a Dell suportja sztem egész jo.

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#4844) FehérHolló válasza shagy (#4842) üzenetére


FehérHolló
veterán

Csatlakozok az előttem szólóhoz. Annyi kis kiegészítéssel, hogy jobban járnál 1x1GB RAM-mal, ha megoldható. De ez legyen a legkisebb gond vele. :)

Skynet is real. It's called Google.

(#4845) kokkolino válasza FehérHolló (#4840) üzenetére


kokkolino
csendes tag

;]
Én bírka meg azt hittem poénosan ironikus vagyok! Az nem véletlen lett olyan. Csak éreztetni akartam, hogy nem feltétel az angol nyelv tudása.

(#4846) kokkolino válasza #16820480 (#4836) üzenetére


kokkolino
csendes tag

Köszi, köszi, tényleg nem tudtam. És hát tényleg free dost nyomtak hozzá. Nem tudom összefügg-e, de valami az oprendszer tisztaságában nem tetszik a dell support proginak, ezért nem is dolgozik. :(

(#4847) shagy válasza FehérHolló (#4844) üzenetére


shagy
tag

gondolom azért mondod, h majd később több helyem lesz bővíteni nem?!

- shagy

(#4848) FehérHolló válasza shagy (#4847) üzenetére


FehérHolló
veterán

Igen, azt még később tudod bővíteni, mert ha jól tudom, csak két memóriafoglalat van.
Dualchannelből meg nem sokat (=szinte semmit sem) profitálnak a C2D-alapú rendszerek, tehát a két modulnak nem lenne semmi előnye az eggyel szemben.

De ha csak 2x512MB-tal árulják, akkor nehogy a fenti dolog miatt ne vedd meg. :)

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#4849) gerii


gerii
addikt

hello!
valaki nem tud esetleg külföldi/osztrák, szlovák, cseh/ számtechboltot ahol lehet kapni Dell 1520-ast?
külföldön olcsóbban kijön egy gép mint itthon, de online nem akarok rendelni, csak személyesen szeretnék venni, ezért kéne egy bolt ahol személyesen meg tudnám nézni/venni.
köszi!

ja és ha esetleg online rendelésre kerülne a sor akkor ezt az oldalt találtam:

[link]

nektek mi a véleményetek az oldalról?

(#4850) Palika71


Palika71
őstag

Egy kis olvasnivaló: [link]

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.